Meretz

52,868 ( +2.10% last month)

Loading additional data...

Ilan Gilon / Meretz At Open Knesset

  Ilan Gilon On Facebook

  Last Collected Status at: June 26, 2017, 1:56 p.m.. Page details updated at: June 28, 2017, 7:05 a.m.


הדבר הכי קל הוא להגיד מה שהיה הוא שיהיה.

אבל האמת היא שזה תלוי רק בנו. אם נגע בליבות האנשים, נפיל את החומות. הלילה אנחנו סוגרים את המפקד במרצ. נצלו את השעות הקרובות להצטרף אלי. יחד, נעשה מהפך --> http://ilangilon.org.il/


likes: 394. comments: 56. shares: 50.
{% trans 'Tags' %}:

הגיע זמן להיזכר שכל הרעיון הזה שנקרא ״מדינה״ נולד כדי שלאנשים - לכולנו״ יהיה טוב יותר --> http://ilangilon.org.il

***

שכחנו. שכחנו למה אנשים המציאו את הרעיון הזה של מדינה. ועכשיו, כמו ילדים שלומדים ללכת, צעד אחר צעד, אנחנו צריכים לתרגל את הרעיון הזה מחדש - מדינות נוצרו כדי שלאנשים החיים בתוכן יהיה טוב יותר - שישמרו זה על זה, שיתמכו אחד בשני, שיעזרו בעת צורך.

כל הרעיון הזה של להיות חלק ממשהו, לשלם דמי חבר, (ה״מיסים״…), מבוסס על זה שכל אחד ייתן את חלקו היחסי בניהול המפעל הגדול והמורכב הזה, כדי שהמפעל הזה ישרת את כולנו - חינוך, בריאות, בטחון, עזרה לחלשים בינינו במקרה הצורך.

אבל את זה נראה שכולנו כבר שכחנו מזמן. כשמישהו כאן צועק ״מגיע לי״ זה כבר מתוך איזה תסכול, כאב. במקום שכולנו נבין שקדום כל מגיע לנו, שכל הרעיון הזה נולד בשביל הזכויות המשותפות שלנו. שהחובות הן רק הפלטפורמה ההכרחית בדרך אל הזכויות.

במקום זה הכל הלך ונהיה יותר ויותר ״תביאו מה שאתם חייבים ושבו בשקט״. אבל זה לא מה שהבטיחו לנו, ועכשיו הגיע הזמן שנקיים לעצמנו לבד את ההבטחות שגדלנו עליהן. שההורים שלנו יידעו שהילדים שלנו יהיו בסדר. וגם אנחנו.

***

השאלה לא מה אנחנו עושים בשביל המדינה, אלא אלא מה המדינה עושה למעננו, ואת זה בדיוק אנחנו צריכים להחליט. בואו נעשה את זה ביחד. הצטרפו אלי --> http://ilangilon.org.il

שתפו!


likes: 303. comments: 31. shares: 37.
{% trans 'Tags' %}:

הגיע זמן שהביטוח הלאומי יחזור להיות גם ביטוח וגם לאומי, ולא רק מס --> http://ilangilon.org.il
***
המוסד לביטוח לאומי צריך לעבור רפורמה מקיפה. לחזור למלא את תפקידו המקורי כביטוח חברתי לתושבי ישראל. לשרת את האזרחים ולא לחשוד בהם כעבריינים ורמאים כל עוד לא הוכח ההיפך. יש לפשט ולהנגיש את כלל ההליכים הבירוקרטים שבו, ולהפוך אותו לשחקן מרכזי בבנייה המחודשת של מדינת הרווחה.

יותר מדי התעסקויות עם הביטוח הלאומי חושפות את המדינה כמפלצת בירוקרטית אטומה.

לא יכול להיות שנכה יצטרך להוכיח פעם בשנה שלא צמחה לו רגל כדי להוכיח את זכאותו לקצבה

לא יכול להיות שיעקלו חשבונות בנק של אנשים שלא יודעים אפילו שיש להם חוב לביטוח הלאומי.

לא יכול להיות שכל מסמך של ביטוח הלאומי ינוסח על ידי משפטנים ורואי חשבון בצורה כזאת שאין לאזרח הפשוט שום יכולת להתמודד איתה. לא יכול להיות שכל הטופסולוגיה שלנו, לגבי הדברים הכי בסיסיים – מענק לידה, קצבת זקנה, ביטוח תאונות עבודה – תהיה כל כך לא נגישה.

אני מאמין בנגישות כתפיסת עולם. הביטוח הלאומי לא צריך רק לספק שירותים לציבור אלא הוא צריך להנגיש אותם לאזרחים. את מסלולי המכשולים הבירוקרטים צריך להעביר מן העולם. במקום שהביטוח הלאומי ירדוף אחרי אזרחים שלא שילמו את חובותיהם - הוא צריך לרדוף אחרי אזרחים שלא מימשו את זכויותיהם.
***
זאת לא גזרת גורל, אלא תוצאה של מדיניות. הביטוח הלאומי יכול לחזור לשרת את האזרחים. בואו נעשה את זה ביחד. הצטרפו אלי --> http://ilangilon.org.il

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 1,029. comments: 79. shares: 148.
{% trans 'Tags' %}:

לא נכנעים לציניות ולייאוש - מתפקדים!

כדי לעשות את זה, אני צריך אתכם איתי .מצטרפים ומשנים --> http://ilangilon.org.il

המלחמה הבאה שאליה אנחנו יוצאים היא לא מעבר לגבול. היא בירושלים. בכנסת. בממשלה. המלחמה בציניות. בפוליטיקה ובפוליטיקאים שאנשיהם וחיים הם בשבילם כקליפת השום. הציניות היא בת לוויתו של היאוש, והם האויבים הכי גדולים של כל שינוי.

דור ההורים שלי, כשעלו לכאן, הגיעו עם אמונה גדולה, מעט תמימה - במדינה, בממשלה. הם הרגישו שאם יפלו - מדינת ישראל תהיה שם כדי לבלום את נפילתם. כמה התרחקנו מהתפיסה הזו, למדינה שרואה באזרחיה כנטל ולא כנכס, ולהנהגה שרואה באזרחים ככלי משחק.

אתם אולי תקראו לי מיושן, אבל אני בא מדור שבו דברים שהתקלקלו צריך לתקן. גם את המדינה הזו. כי במקום בו חיים אנשים - את הכל עוד אפשר לתקן.

כדי לעשות את זה, אני צריך אתכם איתי. התפקדו עכשיו, המפקד נסגר בשני הקרוב --> http://ilangilon.org.il

שתפו!


likes: 391. comments: 50. shares: 77.
{% trans 'Tags' %}:

ניצחנו.

ה-22.06.17 - תזכרו את היום הזה.

היום שבו טעמנו את טעם הניצחון.

במהלך נדיר בפוליטיקה הישראלית, בשיתוף פעולה בין מפלגות, מגזרים, קואליציה ואופוזיציה, בחזית אחידה של כל עם ישראל - ניצחנו.

זהו ניצחון של מי שהבין שהסולידריות היא הנשק החזק מכל, ניצחון של מי שהבין שאין לו את הפריווילגיה להתייאש, לעמוד מהצד ולהתלונן. ניצחון על הייאוש.

כי הם רוצים שנתייאש, שנרים ידיים. שנגיד שמהאופוזיציה לא ניתן לעשות דבר חוץ מלהעביר ביקורת ונסתפק בפוסטים שנונים וממורמרים ובהודעות לעיתונות.

והרי לכם - הוכחה שאפשר. גם מהאופוזיציה. גם מהמפלגה הכי קטנה בכנסת. כי נחישות ואמונה במטרה צודקת יכולה להצית מאבק אזרחי אדיר שבסופו אנחנו מעבירים מיליארדים לטובת האנשים הכי מוחלשים במדינה הזאת.

זו הוכחה שעם חזון ברור, אידאולוגיה, עקביות ומוכנות לשים את האגו בצד, אפשר להשיג הישגים ולהציב אלטרנטיבה אנושית לשלטון ההון.

ועכשיו, שהוכחנו שאפשר, אנחנו ממשיכים. המאבק לחלוקה מחודשת של העושר הלאומי לא התחיל ולא יסתיים בציבור הנכים במדינת ישראל. אנחנו נמשיך להיאבק ואין לנו כוונה לעצור לרגע עד שנקים כאן חברת מופת, לאור חזונם של נביאי ישראל.

מזמין אתכם להצטרף אלי למסע - http://ilangilon.org.il

שתפו!

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 5,356. comments: 766. shares: 490.
{% trans 'Tags' %}:

כן, לכבוש! כי כבר מזמן הגיע הגיע הזמן להחזיר את המדינה לידי בעליה החוקיים. אזרחי מדינת ישראל. רק ביחד נשתחרר מלפיתתם של האדלסונים, האריסונים והדנקנרים --> http://ilangilon.org.il
***
הכיבוש השני, שאותו צריך להתחיל, הוא הכיבוש מחדש של מדינת ישראל על ידי אזרחיה. את מדינת ישראל צריך להשיב לבעליה החוקיים – הציבור ולא לשכבה דקה של בעלי הון, משרתיהם ומקורביהם. זהו כיבוש שמטרתו לכונן את הדמוקרטיה במובנה הבסיסי ביותר, שלטון העם, על ידי העם, למען העם. במקום יחסי הון-שלטון, שיטת השקשוקה, עסקאות צוללות, סיגרים ושמפניות ורודות.

אף אחד לא צריך לקבל מציאות שבה הממשלה שמשרתת את המעטים ולא את הרבים.

אף אחד לא צריך לקבל מציאות שבה סדרי העדיפויות נתפרים למידותיהם של טייקונים ולא למידותיהם של אנשים עובדים.

אנחנו יכולים לשנות את זה. זה בידנו.

הכיבוש הזה, הכיבוש הדמוקרטי, יתבצע במהלך משולב של כוח פוליטי בכנסת וכוחות מחוץ לכנסת. רק תנועה רחבה שתכלול קהילות, איגודי עובדים, את החברה האזרחית, סטודנטים ופעילים חברתיים, בשילוב נציגות נחושה בכנסת, תוכל להשיב לציבור את מדינתו מחדש.

הפרויקט הפוליטי שלנו הוא יצירת שותפות רחבה של תיקון כל מה שקלקלו במאה השנים האחרונות, לקראת מאה השנים הבאות. במאה השנים האחרונות הפרויקט של התנועה הציונית היה הקמת וביסוס מדינת ישראל - במאה השנים הבאות הפרויקט של התנועה הציונית הוא יצירת מדינה שמשרתת את אזרחיה וחברה שמבוססת על שוויון, סולידריות ואוניברסליות.

הצטרפו למהפכה הדמוקרטית --> http://ilangilon.org.il

שתפו!

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 895. comments: 62. shares: 114.
{% trans 'Tags' %}:

תהיו איתי רגע. זה חשוב. תקשיבו למה שיש לי להגיד, ואז בואו להצטרף אליי כאן --> http://ilangilon.org.il/


likes: 1,009. comments: 125. shares: 150.
{% trans 'Tags' %}:

עוד ועוד ערים רוצות להשתחרר. ליותר ויותר תושבים נמאס.

תושבי חולון רוצים תחבורה ציבורית בסופ"ש. קשישים, בני נוער, חיילים וסתם אנשים בלי רכב – לא יכולים לבחור מה לעשות עם סופי השבוע שלהם.

הם לא יכולים לנסוע לים, הם לא יכולים לבקר חברים או משפחה. הם בעוצר. כן, עוצר תחבורתי.

החברים שבוס חולון החליטו גם הם לעשות מעשה ולשים לעוצר הזה סוף והם צריכים את תמיכתכם עכשיו. נותרו עוד 8 ימים על מנת לגייס את הכסף הדרוש להפעלת שבוס חולון.

תחבורה שיתופית בסופ"שים - זה יותר קרוב ממה שאתם חושבים.

בואו נצטרף אליהם עכשיו לתמיכה בהדסטארט למען תחבורה שיתופית וסביבתית שהיא צדק חברתי אמיתי.

לתמיכה בשבוס חולון >>> http://bit.ly/shabusHolon


likes: 284. comments: 21. shares: 24.
{% trans 'Tags' %}:

מסיימים את הכיבוש. משחררים את ישראל. מחזירים את הציונות למסלול. אם אנחנו לא נעשה את זה – אז מי יעשה את זה בשבילנו? --> http://ilangilon.org.il
***
חמישים שנה מאז שניצחנו את ששת הימים. מאז שהיינו קטנים וחכמים וחזקים. חמישים שנה של כיבוש, של שליטה על מיליוני פלסטינים. חמישים שנה של עיוורון ביטחוני ומדיני. כל יום שעובר והממשלה ממשיכה להעמיק את השליטה בשטחים ולטפח את מדינת הרווחה מעבר לקו הירוק - מרחיק אותנו מקווי המתאר של החזון הציוני ופוגע באינטרסים החיוניים של אזרחי ישראל.

הסכסוך הישראלי-פלסטיני הוא סכסוך בין קיצוניים ופונדמנטליסטים, ישראלים ופלסטינים, שעשו יד אחת כדי לשמר את שלטונם הדדי – ולקחו את רוב הציבור המתון כבני ערובה. זהו מעגל דמים ציני שמתוחזק ע"י להט משיחי, קיצוניות דתית, לאומנות ואינטרסים פוליטיים וכלכליים. אנחנו צריכים להשתחרר מאחיזת הלפת של ההסתה, השנאה והפחד. הרוב הדומם, שרוצה שתי מדינות, רואה את המציאות נכוחה, צריך לקחת את המושכות לידיים ולסיים את הסכסוך.

האינטרס הביטחוני, המדיני והמוסרי של מדינת ישראל הוא סיום השליטה על מיליוני פלסטינים וחתימה על הסדר קבע - לצורך הקמת מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל. פרטי ההסכם ידועים לכל ונוסחו באינספור מסמכים ופורטו לפרטי פרטים; ממתווה קלינטון, יוזמת השלום הערבית, יוזמת ז'נבה, המו"מ בין אולמרט לאבו מאזן, מסמך קרי ועוד. הסדר קבע ומימוש חזון שתי המדינות – הם הדרך היחידה להבטיח את קיומה של מדינת ישראל. השליטה על הפלסטינים והמשך מפעל ההתנחלויות הם איום אסטרטגי על עתידה וביטחונה של מדינת ישראל. זו סכנה ברורה ומיידית למפעל הציוני – וצריך לעצור אותה.

***

יום אחד יסתיים הכיבוש. אנחנו יכולים להיות אלה שנסיים אותו. הצטרפו אלי, כדי ש"האני" יהפוך "לאנחנו" ונחזיר את ישראל לעצמה --> http://ilangilon.org.il

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 438. comments: 50. shares: 25.
{% trans 'Tags' %}:

העתיד הוא לא איזה פנטזיה, זה המחר. נקום, נשטוף פנים ונלך לקבוע אותו --> http://ilangilon.org.il/

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 111. comments: 3. shares: 5.
{% trans 'Tags' %}: