Yesh Atid

20,010 ( +0.71% last month)

Loading additional data...

Haim Jelin / Yesh Atid At Open Knesset

  Haim Jelin On Facebook

  Last Collected Status at: June 21, 2017, 12:51 p.m.. Page details updated at: June 24, 2017, 7:05 a.m.


עשרות אלפי יחידות דיור לצד מרכזי תעשייה ומקומות עבודה יכלו לקום ברצועת עזה אם החמאס היה מנתב את הסיוע והכסף שהוא מקבל, לטובת אזרחיו במקום לטרור. בזמן שהוא בוחר לחפור עוד ועוד מנהרות, לשפר את מערך הטילים ולהכשיר עוד חיילים למאבק צבאי הוא מדרדר את הרצועה למשבר הומניטרי. האינטרס הישראלי הוא לאפשר לרצועת עזה להפוך למעוז של כלכלה עצמאית מתפתחת, ללא תלות בגורמים בינלאומיים, שתאפשר לאזרחיה לצאת מעוני ולחיות בכבוד. אנו נעדיף שזה יהיה האינטרס גם של החמאס, אך במידה ויבחר אחרת, לא נהסס לרסק בעוצמה את תשתיות הטרור שלו, כפי שכבר הוכחנו לו בעבר.

צפו בדברי בנושא במהדורה של חדשות 10 אמש


likes: 172. comments: 15. shares: 41.
{% trans 'Tags' %}:

מדובר בצעד הכרחי, חשוב ואסטרטגי של ישראל לאור מיליארדי השקלים שמגיעים לרצועה מהעולם ומנותבים לתשתיות הטרור במקום לשיפור חיי האוכלוסייה האזרחית. אנחנו לא צריכים לממן אותם בזמן ש-60% מהתל"ג בעזה מושקע במנהרות ובטילים.
שחמאס יבין ששלטונו עלול להתערער כתוצאה מהתקוממות אזרחית, הוא ייאלץ לשנות את כיוונו.


likes: 214. comments: 30. shares: 26.
{% trans 'Tags' %}:

אם חמאס היה מפנה את מיליארדי הדולרים שהוא מקבל מהעולם לטובת תשתיות, אספקת חשמל וטיהור מים - הרצועה לא הייתה נמצאת על סף משבר הומניטרי.
צפו בדברי בראיון לאולפן וואלה! חדשות


likes: 131. comments: 21. shares: 22.
{% trans 'Tags' %}:

ביטחון לישראל, שיקום לרצועה.
אמש במסגרת "השדולה לחזון מדיני" שהקמתי בכנסת, הצגתי את המתווה שלי לקידום מסמך הבנות בין ישראל לרצועה, כך ששני הצדדים ירוויחו שקט ארוך טווח.
בבסיס המתווה, הזוכה לתמיכה נציגי מערכת הביטחון, חוקרים ואישי ציבור, עומדת התפיסה כי ניתן להגיע להבנות שבמרכזן בלימת התעצמות הצבאית של החמאס, בניית המנהרות ומערך הטילים בתמורה לכך שישראל, יחד עם קואליציה בינלאומית, תסייע לשגשוג כלכלי ברצועה, תבנה נמל ימי, תקל במעברים ותקדם צעדים נוספים שישפרו את חיי האוכלוסייה האזרחית בעזה.
החמאס יודע שבמידה ותושבי הרצועה ימשיכו לחיות בעוני מחפיר, בלי חשמל ועם תנאי מחייה ירודים, התושבים ייצאו לרחובות ויאיימו על שלטונו, והוא ייאלץ לקבל את המתווה.

מודה לשרי הביטחון, התחבורה והמודיעין, השיכון והבינוי, ליו"ר מפלגת יש עתיד ולח"כ יעקב פרי, שהגיעו לקחת חלק בשדולה ובדרך לישראל בטוחה וחזקה יותר.
Avigdor Liberman - אביגדור ליברמן | ישראל כץ | יואב גלנט - Yoav Gallant | Yair Lapid - יאיר לפיד | יעקב פרי - Yaakov Perry


likes: 148. comments: 37. shares: 24.
{% trans 'Tags' %}:

שלושת השלבים לטיפול ומיגור שיטת התספורות: תשלום החוב ע"י בעלי הבנק, סנקציות פליליות על נותני האשראי וקלון כלכלי על הטייקונים הכושלים.
במאמר דעה לגלובס - Globes פירטתי איך אפשר להפסיק את השיטה שבה כספי ציבור הפכו לצ'ק הפתוח של המערכת הבנקאית.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 408. comments: 33. shares: 97.
{% trans 'Tags' %}:

בין ציוני הדרך של היובל למלחמת ששת הימים נמצאת התנועה הקיבוצית שחרטה על דגלה את העשייה הציונית לטובת ההתיישבות.
צפו בדברי ממליאת הכנסת


likes: 110. comments: 14. shares: 11.
{% trans 'Tags' %}:

תפתחו את הכיס שלכם.
עסקים קטנים ומשקי בית, אשר נאנקים תחת ריביות אסטרונומיות וקורסים תחת הנטל, יהיו אלה שישלמו על ההתנהלות החזירית של אליעזר פישמן, ושאר בעלי הון ששמים את טובתם האישית לפני הכל.

נותני האשראי במערכת הבנקאית מחלקים אשראי בצורה פראית וללא בטחונות, בחסות ובגיבוי בנק ישראל, שלא ברור את מי הוא מייצג. הצעתי להטיל סנקציות פליליות על נותני האשראי נבלמה ע"י משרד המשפטים אך בהעדר צעד הרתעתי שכזה, אל לנו להתפלא שטייקונים ימשיכו לקבל תספורות ענק ויחס מלטף על חשבון כספי הציבור של כולנו. במקום למנוע את גזילת כספי הפנסיות הבאה, אנחנו רואים את המערכת הבנקאית מתייצבת לצד טייקון כושל ומשמנת בהטבות את מועדון המקורבים לצלחת, במקום לדאוג לציבור הרחב.
(צילום: מוטי מלרוד, דה מרקר)

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 463. comments: 195. shares: 209.
{% trans 'Tags' %}:

שבועות של מחשבה.

חגה של החקלאות הישראלית הוא עוד הזדמנות להתגאות בתוצרת החקלאית המרשימה שמדינת ישראל מפיקה בכל יום מחדש, בזמן שמדינות העולם מסתכלות מהצד ומנסות להתחבר וללמוד מישראל דרך הענף.
בערב, שתהיו מוקפים בשלל גבינות, ירקות ופירות, תזכרו שכל זה פרי עמל של אלפי חקלאים שנלחמים כל יום כדי שמחר תהיה להם עבודה.
בשנת 2017, החקלאים עדיין נלחמים כי אין אסטרטגיה ברורה וחזון לענף החקלאי במדינת ישראל, בזמן שהמדינה בוחרת להגדיל את הייבוא מחו"ל, רשתות השיווק מרוויחות הון עתק על פערי המחירים בין החקלאי לצרכן ובעיות מים באזורים שונים. וזה מבלי לדבר על דור ההמשך, שעומד בסימן שאלה, כמו הענף כולו.
מי שקבעו את גבולות המדינה ופיתחו אותה בשנים הראשונות משממה למעצמה הם החקלאים, ובלי חקלאות, לא תהיה מדינה.
בין המלחמות לטובת החקלאים במדינה, בחרתי להביא אמש לישיבה השבועית של מפלגת יש עתיד בכנסת טנא עשיר בירקות ופירות מחקלאי עוטף עזה והנגב המזרחי.

חג שמח!

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 610. comments: 50. shares: 43.
{% trans 'Tags' %}:

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 21. comments: 0. shares: 1.
{% trans 'Tags' %}:

בוושינגטון לא אוהבים שעסקאות נכשלות.

הנשיא טראמפ עוזב את ישראל אחרי שהשאיר פה שובל לא נגמר של אהדה בלתי מתפשרת לישראל. עם חזון מדיני, חלק יגידו מעורפל והשאר יגידו ברור, הוא מותיר את ממשלת ישראל לקיים את חלקה בעסקה.
כבר אי אפשר לומר שנשיא ארה"ב עוין לישראל, שהפלס' לא נמצאים תחת מכבש לחצים ושמדינות ערב לא מתחילות להתגמש. גם לא צריך לומר שישראל מחויבת לבצע וויתורים מרחיקי לכת בשביל לקבל הסדר מדיני.
מה שצריך זה להתניע מהלכים, לצעוד אל עבר פסגה אזורית בה מדינות ערב ייקחו חלק, הרשות הפלסטינית תגיע נטולת מחויבות למשפחות מחבלים וישראל תגיע עם רצון אמיתי.
את נתניהו ינסו לאגף כל הזמן, כאשר בנט וסמוטריץ יפעילו את מכונת המסרים המשומנת וישתמשו באיומים והפחדות, אנחנו נתמוך ונגבה כל צעד שיקח אותנו בדרך שבה ישראל תוכל להישאר מדינה יהודית ודמוקרטית.

(תמונה: AP)

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 255. comments: 25. shares: 7.
{% trans 'Tags' %}: