מרצ

124,123 ( +1.05% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

זהבה גלאון / מרצ באתר כנסת פתוחה

  זהבה גלאון בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 27 ביוני 2017 15:40. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 28 ביוני 2017 07:05


"אצלנו בבית הספר, כיתות ז' יוצאות לסיור בצפת בנושא חשיבות התפילין והכיפה. מי שלא רוצה להשתתף בטיול נענש ויורדות לו נקודות מהציון. אני מרגיש שמוחקים לי את הזהות".

את הדברים האלה סיפר שקד ליפליס שהגיע היום יחד עם חבריו וחברותיו לדיון שיזמתי בוועדת החינוך בעקבות החדירה הפרועה של תכנים דתיים-אורתודוקסיים לבתי הספר. התלמידים האמיצים האלה מרגישים תחת מתקפה מתמדת על הערכים שלהם, על הזהות שלהם, על מי שהם.

וזה לא מפתיע. בנט כשר חינוך שם לו למטרה להציג את החילוניות כעגלה ריקה ואת החילונים כתינוקות שנשבו. לפי דו"ח של מולד - המרכז להתחדשות הדמוקרטיה - Molad, הסכום שהוקדש בשנת 2015 לחינוך בלתי־פורמלי בתחום היהדות בחינוך הממלכתי היה גדול פי 17 מזה שהוקצה למדע ופי 119 מזה שהוקצה לדמוקרטיה ודו־קיום.

דמיינו מה היה קורה אם עמותות חילוניות היו נכנסות במימון המדינה לבתי ספר דתיים ומלמדות על אתאיזם, אבולוציה וערכים חילוניים. הממשלה היתה מתפרקת עוד לפני שהייתם מספיקים לומר "בנט".

אז יש לי חדשות בשבילך בנט, היהדות שלנו היא לא פחות יהדות משל אף אחד אחר, והחילוניות שלנו היא בטח לא עגלה ריקה. היהדות של הבית היהודי היא דת של שחור ולבן, אבל במציאות יש קשת יהודית רחבה – של יהדות כתרבות, כלאום, כמסורת. שר החינוך, תקשיב לתלמידים, תשכיל מהם.

בני הנוער החכמים והביקורתיים שהיו כאן היום אומרים "עד כאן!" ומסרבים להתכופף מול שר החינוך ומיליציית שטיפת המוח שלו. הם החליטו להשיב מלחמה, בשם הערכים החילוניים שלהם, בשם הזהות היהודית שלהם ובשם הדמוקרטיה, שמעודדת מעורבות פוליטית וחשיבה ביקורתית. הם חלק מציבור רחב של חילונים בישראל שנמאס לו לשתוק כשרומסים אותו והחליט לקום ולעשות. במלחמה הזו, אנחנו לגמרי איתם.

הפורום החילוני

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 2,230. הגיבו: 197. שיתפו: 348.
{% trans 'Tags' %}:

הנה מספר משמח: 10,000,000 שקלים. תקראו את זה שוב: עשרה מיליון שקלים. בעקבות הצעת חוק שהגשתי יחד עם מירב בן ארי - Merav Ben Ari ושלי יחימוביץ שעברה עכשיו בקריאה שנייה ושלישית, זה הסכום שיוקצה לטובת סל שיקום לנשים יוצאות מקלטים וילדיהן מדי שנה.

זה הישג אדיר. בזכות החוק יוקמו 8 דירות מעבר נוספות, שהנשים כל-כך זקוקות להן (זה כמעט כפול מהמספר הנוכחי) ותותאם להן מעטפת תומכת לפי צרכיהן. כל מי שזקוקה לסיוע משפטי, לעזרה בדיור, בהכשרה מקצועית או מציאת עבודה תקבל אותם, מסגרות הילדים יסובסדו והאישה והילדים יקבלו ליווי שיקומי ונפשי. סוף סוף.

הצעת החוק גובשה יחד עם הנשים המדהימות בעמותת אישה לאישה - המקלט לנשים מוכות, ירושלים ובסיוע רוח נשית | Ruach Nashit וכתוצאה משיתוף פעולה ממש לא מובן מאליו עם שר האוצר, משה כחלון, וח"כ חיים כץ - שר העבודה והרווחה, קיבלנו גם את תמיכת הממשלה.

בעולם אידיאלי, הגברים המכים יהיו אלה שיצטרכו להיקרע מהבית ומהחיים שלהם, לוותר על החירות שלהם ולהרגיש נרדפים. הם הפוגעים, אחרי הכל. אבל עד אז, אנחנו צריכות וצריכים לעשות כל מה שאפשר כדי לתמוך בנשים שמוצאות את עצמן נלחמות על חייהן מול הגבר שישן לידן בלילה. החוק הזה הוא צעד ענק בכיוון.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,538. הגיבו: 57. שיתפו: 92.
{% trans 'Tags' %}:

הממשלה החליטה היום שקונסרבטיבים ורפורמים הם לא יהודים מספיק לטעמה. הם לא יהודים מספיק כדי להתפלל בכותל בדרכם והגיור שלהם לא יהודי מספיק כדי להיות מקובל עליה.

ממסגרים את הפשרה הרקובה הזו ככניעה של נתניהו לחרדים. זה נכון, אבל רק חלק מהסיפור. כי איך קרה שהגענו למצב שהממשלה מחלקת אשרות כניסה ליהדות? איך זה שראש ממשלה אוכל שרצים מחליט מי יהודי מספיק על פי ההלכה שקבעו שיקוליו הקואליציוניים?

במפלגות החרדיות אולי מרוצים כרגע, אבל הסיפור הזה לא פוגע רק ברפורמים וקונסרבטיבים והוא יותר מאשר אצבע משולשת ליהדות העולם וליהודים בישראל. הוא קודם כל מלעיג את הדת היהודית. גיורים שנקבעים על פי צרכים קואליציוניים, תפילה שמאושרת לפי חישובי מנדטים - כך נראית היהדות שהם מקדמים כאן. מקווה שהם לפחות מרוצים מזה.

(צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 716. הגיבו: 137. שיתפו: 136.
{% trans 'Tags' %}:

אומרים שהמציאות עולה על כל דמיון - והקמפיין של המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות מוכיח שגם אם חשבנו שאנחנו מכירים את השפל האנושי, צפויות לנו הפתעות. בקמפיין, שחקנים מקריאים ציטוטים אמיתיים שכתבו גברים אמיתיים בפורומים באינטרנט. מי שמכונים "לקוחות" כותבים תגובות על נשים בזנות, ממש כמו ביקורות על מכונות כביסה במקרה הטוב, ועדויות על התעללות פושעת וסדיזם במקרה הרע (והתדיר מדי).

הגברים האלה הם שמניעים את מנגנון הזוועה. הכסף שהם משלמים, כאילו מין הוא מוצר מדף, מזין את תופעת הזנות. הם רואים בנשים בזנות לא יותר מכלי קיבול ושוכחים שהן בנות אדם, שיש להן חלומות ושאיפות, רגשות ומחשבות. הם שוכחים שהן שוות להם וחושבים שאפשר לקנות גוף של בן אדם אחר בכסף, ושהקנייה הזו מקנה להם את הזכות לעשות בנשים האלה כרצונם.

אבל אנחנו לא שוכחות.

הצעת החוק של שולי מועלם ושלי להפללת לקוחות זנות, שנכתבה על-ידי המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות, לא רק מבקשת לעמת את צרכני הזנות עם השלכות המעשים שלהם. היא גם מעגנת סל שיקום מקיף כדי לסייע לשורדות הזנות לחזור לחיים. הכל במטרה לשים סוף לתופעה הזו, שהיא חלק אינטגרלי מעולם הפשע (ולא פרנסה, כמו שרבים טועים לחשוב). הצעת החוק שלנו זוכה לתמיכה גורפת של ח"כים וח"כיות מכל סיעות הבית כי המאבק הזה נוגע לכולנו.

צפו בקמפיין, תסתכלו למציאות בעיניים.

ושתפו.


אהבו: 400. הגיבו: 21. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

כאשר שר החינוך, נפתלי בנט אומר ש"עם אינו יכול להיות כובש בארצו" הוא אומר דבר אחד ואחד בלבד: התנ"ך הוא זה שמשרטט את גבולות המדינה. כאשר בנט שולף מטבע מירושלים כדי להראות שהיו כאן יהודים לפני 2,000 שנה, הוא מצהיר שמדינת ישראל, מדינה ריבונית ומודרנית, משקיעה את כל כוחותיה בהרפתקה אבודה ומדממת בשטחים כי התנ"ך אמר.

אבל אם ב-2017 זה התנ"ך שקובע את גבולותיה של מדינת ישראל הריבונית, אשמח לקבל הסבר למה אנחנו לא שולחים חיילים לכבוש את הגלעד? הוא נמצא עכשיו בידי ירדן. ולמה אנחנו לא שולחים כוחות לקחת את הבשן, שעכשיו בגבולות סוריה? ואיך קרה שבנט מוותר בקלות כזו על כל הארץ המובטחת, מנהר מצרים ועד הפרת?

מתוך נאומי היום בכנס הרצליה.
לצפיה בנאום המלא: https://youtu.be/KeY5_l89mkc


אהבו: 1,144. הגיבו: 540. שיתפו: 128.
{% trans 'Tags' %}:

בצעד היסטורי, הקואליציה והאופוזיציה הסכימו היום להעלות את קצבת הנכות ל-4,000 שקלים בחודש ולקבוע מנגנון שיצמיד אותה לשכר המינימום. כל הכבוד לחברי אילן גילאון, שבלי המאבק הנחוש והמרגש שלו, זה פשוט לא היה קורה. גאה להיות היום במרצ.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 918. הגיבו: 44. שיתפו: 24.
{% trans 'Tags' %}:

בעוד כמה ימים יסגר המפקד של מרצ, הבית הפוליטי שלי ושלכם, ואני צריכה אתכם איתי. אם אתם רוצים לראות את מרצ מייצגת שמאל אפקטיבי יותר, חזק יותר, שפתוח לקהלים חדשים - עכשיו זה הזמן לפעול.
פריימריז פתוחים יחזירו את הכוח לידיים שלכם, המצביעים, והדרך היחידה לעשות את זה היא להתפקד עכשיו. כן, עכשיו, ולהחזיר את הכוח לידיים שלכם.
הצטרפו בלינק: http://zehavagalon.co.il/ ושתפו את כל מי שאתם מכירים.
ביחד נפתח את מרצ.


אהבו: 1,292. הגיבו: 163. שיתפו: 147.
{% trans 'Tags' %}:

היום מציינת הכנסת את יום המודעות לחטיפת ילדי תימן, מזרח והבלקן שיזמה חברת הכנסת נורית קורן - Nurit Koren. אני קוראת לממשלה להכריז על ביטול מסקנותיהן של שלוש הוועדות שחקרו, כביכול, את הפרשה. מגיע למשפחות, אחרי כל כך הרבה שנים, שיפסיקו להתייחס לטרגדיה שלהן כאל אירועים נקודתיים במקרה הטוב ובדיות במקרה הרע. מגיע למשפחות צדק.

חטיפת ילדי תימן, המזרח והבלקן היא עובדה שאי-אפשר ואסור להכחיש. לא שלא ניסו – שלוש וועדות בדקו את הפרשה והכריזו שלא היו דברים מעולם. אבל שנה אחרי שנה, עדות אחרי עדות, נחשף פרצופן האמיתי של הוועדות הללו שהיו לא יותר ממנגנון טיוח.

לפני 70 שנה התרחש פשע נורא וילדים נחטפו מהוריהם, בגלל תפיסת עולם גזענית להחריד. השבוע גם גילינו שנערכו ניסויים בתינוקות וילדים – שבחלק מהמקרים הובילו למותם.

אפשר להגיד הרבה דברים על הממשלה הרעה הזו, אבל לפחות דבר אחד חייבים לומר לזכותה – חשיפת הפרוטוקולים של ועדת כהן-קדמי, ועדת החקירה הממלכתית שבדקה את פרשת חטיפת ילדי תימן, המזרח והבלקן, היא הצעד הראשון – והקטן – בדרך לתיקון. בעקבות חשיפת הפרוטוקולים, היקף התופעה מתגלה במלוא הזוועה.

המשפחות עוברות גיהינום שנמשך כבר שבעה עשורים. הן דורשות הכרה, צדק וריפוי. את זה נוכל לעשות רק אם נכיר במימדי הפשע ונהיה מוכנים לקחת עליו אחריות. אז, אולי נוכל להקל קצת על הסבל של מי שעוד נותר ולאפשר את איחוי הפצע הזה של החברה הישראלית.

(צילום: זולטן קלוגר, ארכיון המדינה)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 752. הגיבו: 68. שיתפו: 88.
{% trans 'Tags' %}:

למה לעזאזל החליטו במשטרה שמותר להם להיכנס להוצאת "ידיעות אחרונות" ולהחרים את כתבי היד של בן כספית ומשה יעלון? כי אפשר. ככה פשוט.

ביום חמישי, לראשונה בהיסטוריה הישראלית, פשטה המשטרה על הוצאת ספרים כדי לאסוף את כתב היד של הספר של אולמרט, שם נכתב לכאורה מידע רגיש. אבל במשטרה החליטו שאם הם כבר שם, למה לא לקחת איתם גם קריאה נוספת לדרך.

זה סיפור פשוט מדהים. קודם כל כי כתבי היד ממילא עוברים צנזורה לפני פרסום, כך שלא היתה שום סיבה לפשיטה הארדואנית הזו. אבל בעיקר בגלל שבמשטרה החליטו לרמוס את החיסיון העיתונאי.

בן כספית עבד שלוש שנים על הספר שלו על נתניהו, ובמשטרה פשוט שרפו לו את המקורות. סתם כי אפשר. איזה מקור יעז לדבר עם עיתונאי כשהוא יודע שבכל רגע נתון המשטרה יכולה לחשוף את שמו, אפילו בלי סיבה מיוחדת? איך אמורה להתנהל עיתונות עצמאית אם המשטרה שמה למרמס אפילו ערך בסיסי כמו חיסיון עיתונאי?

משטרה שלא יודעת להתמודד עם הפגנה בלי לפגוע במפגינים צריכה ניעור ציבורי. משטרה שמנסה לבטל את זכות ההפגנה ונזרקת מכל מדרגות בית המשפט צריכה ניקוי אורוות. ומשטרה שדורכת על חופש העיתונות מסכנת את הערכים הבסיסיים ביותר שעליהם הוקמה המדינה הזו. אם למשטרה חסר חומר קריאה, אני ממליצה על גרוסמן. בינתיים, היא צריכה להחזיר את הספרים האלה להוצאה. ולהתנצל.

(צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,512. הגיבו: 145. שיתפו: 384.
{% trans 'Tags' %}:

בסרטון שצילמה הדס מלכא בסלולרי שלה היא וחברות שרות ברכב "משמר הגבול זה הבית שלי". הן שמחות. בכתבות מספרים שהדס התעקשה להיות במג"ב, ושהיא תכננה, לאחר השירות, להיות מדריכת כושר. הלב נקרע כשחושבים על כל הדברים שהיא לא תספיק עוד, ועל כל האנשים שהיא הותירה חור בחייהם.

התגובה של הממשלה לפיגוע היא לא משהו שלא ראינו בעבר: שלילת אישורי כניסה מפלסטינים וסגר על הכפר שממנו יצאו המחבלים. ההחלטות האלה נשלפות כמעט כלאחר יד, חלק מהארסנל האוטומטי של נתניהו לניהול הסכסוך. כפי שהן לא מנעו פיגועים בעבר, הן לא ימנעו פיגועים בעתיד.

בנט הצהיר אמש ש"מוטב ירושלים מאוחדת מהסדר מדיני". הוא ונתניהו מעדיפים שליטה סמלית בשועפאט וערב א-סוואחרה מהסיכוי שנערות כמו הדס יוכלו לחזור למשפחתן, להתאהב, לתכנן עתיד, לגדול. רצח מיותר אחרי רצח מיותר, ובממשלה כבר לא מנסים אפילו להעמיד פנים שיש להם פתרון. העיקר שעיסאוויה בידינו.

מגיע לנו טוב יותר מזה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 2,519. הגיבו: 476. שיתפו: 124.
{% trans 'Tags' %}: