המחנה הציוני

156,092 ( +0.77% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

ציפי לבני / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  ציפי לבני בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 26 ביוני 2017 10:47. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 28 ביוני 2017 07:05


למה בכלל אכפת לנו כישראלים יהודים ממתווה הכותל וחוק הגיור? כי חשוב לנו שישראל תישאר מדינת העם היהודי ושהיהדות תהיה מה שמחבר ביננו - ולא מה שמפלג אותנו. ביטול מתווה הכותל וחוק הגיור החדש קורעים את העם היהודי. ראש ממשלת העם היהודי מפלג אותו לצורך הישרדות פוליטית, ונותן את המונופול על היהדות של כולנו למפלגות החרדיות.

ההחלטות מחלישות את העם היהודי, יוצרות ניכור אצל הצעירים הישראלים וניתוק בין ישראל לבין הצעירים היהודים בחו״ל שמגנים על ישראל בקמפוסים. הברית והערבות ההדדית ביננו מחייבת את כולנו - אבל כנראה שראש הממשלה שלחש בעבר באזני רבנים שהשמאלנים שכחו מה זה להיות יהודים - שכח בעצמו מה זה להיות יהודי ומה זה להיות ראש ממשלה של כל העם היהודי.

אי אפשר לדבר על אחדות ירושלים בלי אחדות של עם ישראל בירושלים. כשאני הולכת לבית הכנסת או לכותל אני הולכת לעזרת נשים ואני גם לא נזקקת לגיור - אבל יש לכולנו אחריות לשמור על העם היהודי. לאפשר למי שרוצה להיות חלק מאיתנו להצטרף בדרך ידידותית ומקבלת פנים ולאלה שרוצים להתרגש ולהתפלל בכותל לעשות זאת בדרכם ועם משפחתם במקום שהוקצה לכך במתווה הכותל.

עוד מעט בתשעה באב נדבר על הסיבה בגינה חרב בית המקדש שהכותל המערבי עטף אותו. שנאת חינם ופילוג מיותר היא לא רק עניין הסטורי מצער. צריך לעצור אותה כאן ועכשיו.

צילום: sodavideo

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 5,542. הגיבו: 627. שיתפו: 504.
{% trans 'Tags' %}:

מדינת ישראל היא יצירה מופלאה. מדינת העם היהודי שהפכה בזכות ההון האנושי ולמרות השכונה הקשה למדינת סטארט-אפ שתורמת לעולם כולו. המדינה החזקה באזור, לא למרות - אלא בזכות זה שהיא דמוקרטיה. ועכשיו, אחרי 69 שנים, והרבה מלחמות וגם ניסיונות להגיע לשלום, גם כאלה שלא צלחו, יש עכשיו הזדמנות היסטורית.

העולם הסוני המתון מזהה את האיום האמיתי וזה איראן ודאעש. במלחמה הזאת ישראל היא לא האויב שלהם, להיפך, ישראל יכולה להיות שותפה למאבק הזה איתם. היא יכולה להיות חלק מברית אסטרטגית גדולה ולקבל עומק אסטרטגי ביטחוני במקומות שהיום אנחנו לא יכולים בכלל להגיע לשם, שלא לדבר על שיתוף פעולה בטחוני.

אבל, כל זה לא יכול לקרות בלי שלום עם הפלסטינים. מה שנתניהו קורא – בעיית השלום. בעיניי שלום עם הפלסטינים זה לא בעיה, זה אינטרס של מדינת ישראל, זה לא טובה לערבים, אלא זה חובה של מנהיגות ליצור מול ולמען אזרחי ישראל. הבשורה הטובה היא שרוב הציבור בישראל רוצה מדינה עם רוב יהודי, ומבין ששתי מדינות לשני עמים זה הפתרון שמייצג את האינטרס הישראלי.

לנתניהו אין בעיה פוליטית לומר כן. יש קואליציה חלופית במדינת ישראל שתאפשר לעשות כל צעד שנדרש למען השלום. ישראל זקוקה לצעדים האלה, להחלטה הזאת, בדחיפות. כי היעד ששמנו בווייז הלאומי שלנו לפני 69 שנה: מדינה יהודית ודמוקרטית - השתנה. מישהו החליף את היעד והסיט את החזון. במקום המילים "יהודית ודמוקרטית", הכניסו את המילים "ארץ ישראל השלמה" כיעד חדש. ואת זה חייבים לעצור. חייבים להחזיר את ההגה לכיוון הנכון שקבענו במגילת העצמאות.

לצפייה בנאום המלא: https://youtu.be/n1tAlPPYisA


אהבו: 2,610. הגיבו: 551. שיתפו: 309.
{% trans 'Tags' %}:

הם יכולים לשים אותי בביקיני או כוונדרוומן פלסטינית - ועדיין איאבק באפרטהייד שסמוטריץ' מייצר פה, כי זה לא יהודי וזה בעיקר נגד המדינה היהודית.

הצעת החוק של סמוטריץ' להקמת בתי משפט מנהליים ביהודה ושומרון, כמו עוד הצעות מהימין, נועדו לנרמל מצב לא נורמלי. זה אולי נראה חוק עם טיעונים ענייניים אבל זה עוד חוק בסדרת החוקים שנועדה לספח את השטחים על מיליוני הפלסטינים שבהם ולייצר פה מדינת אפרטהייד בסוף - עם שני סוגי אזרחים, בלי שוויון. זה נגד היהדות ונגד המדינה היהודית שלנו.

הנה קטע מדברים שאמרתי היום במליאה


אהבו: 2,959. הגיבו: 624. שיתפו: 336.
{% trans 'Tags' %}:

צה"ל המליץ מטעמי ביטחון להרחיב את שטחי הבנייה לפלשתינים סביב הערים שלהם. ביטחון נטו.
נתניהו הסכים ועכשיו מזגזג - תוך כדי שהוא מפקיר את צהל למתקפות פוליטיות מימין. זוהי לא בעיית זיכרון - אלא היעדר חוט שדרה.


אהבו: 2,155. הגיבו: 248. שיתפו: 183.
{% trans 'Tags' %}:

בדיון מרתק הערב על משפט ועקרונות חוקתיים באוניברסיטת תל אביב, שלא יוכל להתקיים בין מרצים באוניברסיטה בישראל - אם יתקבל הקוד האתי. אמנם אני לא חברת סגל, אבל גם אם הייתי - לא הייתי מצייתת למילה ממנו.

אמרתי בין היתר שבגץ חשוב בעיקר משום שהוא נועד לשרת את האזרח כמעוז האחרון לפתרון בעיותיו מול השלטון. זה אותו בגץ שרק השבוע איפשר לאנשים למחות מול ביתו של היועמש. בית משפט שמפחד משילטון - לא ייתן לאזרח סעד מול עוול שגורם לו השילטון. האזרחים הם אלה שצריכים בית משפט חזק - קודם כל בשביל עצמם.

מוזמנים לצפות בקטע מהדברים שאמרתי


אהבו: 1,386. הגיבו: 238. שיתפו: 142.
{% trans 'Tags' %}:

כשהבנתי שהאירוע של מכון ערבה מאוים על ידי כאלה שלא מתאים להם דו קיום או שמקבלת הפרס לא נראית להם - החלטתי שאני באה בין היתר כדי להגיד עד כאן! כי אם לשרת התרבות לא מתאים לשמוע את מירה עוואד - אז שלא תקשיב, ואם לראש הממשלה לא מתאים מקבל פרס מסוים שלא יבוא - כל עוד אנחנו יכולים להמשיך לבוא ולדבר ולשיר ולהשמיע את מה שאנחנו מאמינים בו. אנחנו חייבים לעבור לשיח אחר - גם בתוך המחלוקות הקשות שיש בינינו.

הנה הדברים המלאים שאמרתי הערב הטקס לציון 20 שנה למכון ערבה:


אהבו: 2,112. הגיבו: 355. שיתפו: 285.
{% trans 'Tags' %}:

אני רואה ניצנים של שינוי בזמן האחרון. יש סימני התעוררות - המחאה בפסטיבל עכו, אגודת הסטודנטים נגד הקוד האתי, הפגנות על השחיתות. זה אופטימי בעיניי וחשוב. עוד ועוד אנשים אמיצים מבינים שהמאבק תלוי בכל אחד מאיתנו.

הדרך שלנו, הערכים שלנו ותוכנית הפעולה שלנו - מבטיחים את עתידה של ישראל. הבחירה האמיתית היא בין מדינת ישראל היהודית והדמוקרטית - לבין ארץ ישראל השלמה. אני מאמינה בזכות על הארץ כולה - אבל חשוב לי יותר לשמור את מדינת ישראל עם רוב יהודי במדינה דמוקרטית. מי שמוכר שאפשר שלום עם ארץ ישראל השלמה - מוכר אשליות לציבור. בנט מדבר על כח ועוצמה ומנצל את חולשת נתניהו שעסוק בשמירה על ה״בייס״ הפוליטי במקום על מדינת ישראל.

דברים שאמרתי היום בוועידת השלום של הארץ. מוזמנים לצפות בראיון המלא עם רוית הכט


אהבו: 1,912. הגיבו: 385. שיתפו: 171.
{% trans 'Tags' %}:

הקוד האתי לאוניברסיטאות שחובר לבקשת שר החינוך - הוא מסמך לא אתי ולא כשר, אלא עוד שלב בצמצום חופש הביטוי והמחשבה והפעם באונברסיטאות. איפה עוד אפשר לקיים דיון פתוח שיפרה את המחשבה אם לא במוסדות להשכלה גבוהה? החלק המטריד הוא לא איסור תמיכה בשיעור במפלגה אלא האיסור להביע עמדה או תמיכה בנושא שנמצא במחלוקת ציבורית מוכרת, שלא לדבר על משטר הפיקוח המיועד לישום. הרי כמעט כל עניין בעל תוכן יכול להיות במחלוקת ציבורית.

החופש המחשבתי, הדיון הפורה, הויכוח התלמודי של דעות שונות, הם חלק ממה שהפך את ההון האנושי בישראל למיוחד ומעשיר ואת ישראל למדינה שאנחנו גאים בה .

כולם חייבים להבין - לא מדובר בעניין מקרי אלא בשיטה מסודרת שנועדה לסתום פיות ומחשבה חופשית. מתאים למשטרים אפלים אסור שיקרה בישראל!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 2,300. הגיבו: 361. שיתפו: 348.
{% trans 'Tags' %}:

מצעד הגאווה שמתקיים היום אינו רק מצעד של זכויות למגזר מסוים. הוא מסמל משהו גדול יותר. הוא מצעד של תקווה שיכול להיות פה אחרת, שיכולה להיות פה מדינה יהודית דמוקרטית עם שוויון מלא לכל אזרחיה - ללא הבדל גזע דת או נטייה מינית. כך הרגשתי בשנה שעברה במצעד בירושלים, שהיה כל כך מרגש וחשוב בעיני (משם גם לקוחה התמונה).

ויש עוד משהו שהשתנה בשנים האחרונות, הודות למאבק העיקש של הקהילה: האירוע הזה שהיה תל אביבי במהותו - הגיע למקומות נוספים בארץ: לבאר שבע, לירושלים - בה אירע הרצח הנורא של שירה בנקי ז"ל, לאילת, לחיפה ולמקומות נוספים. אבל צעדות ותמונות זה לא מספיק - מגיע לכם זכויות אמיתיות ושוויון ועל כך אנחנו נמשיך להיאבק בכנסת ובכל מקום שנוכל. כי זה לא מספיק שראש הממשלה מתגאה בכם כשהוא מדבר על ישראל בחו"ל - הגיע הזמן שיעבדו עבורכם לזכויות מלאות, כאן ועכשיו.

יום גאווה שמח, ציפי.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 6,068. הגיבו: 468. שיתפו: 229.
{% trans 'Tags' %}:

שמישהו פעם אחת יסביר במה תורמות ההתנחלויות לביטחון. כל ראשי המערכת הביטחון בעבר ובהווה, אומרים שההתנחלויות המבודות רק צורכות - ולא נותנות ביטחון. עוד בנייה בהתנחלויות במסווה של "תוכנית גוש דן מזרח"?! את מי אתם מרמים?

תהיו מספיק אמיצים לדבר על האידיאולוגיה שלכם, זאת שבשבילה אתם שופכים שם מיליארדים שיירדו לטמיון מכספי אותם זוגות צעירים, מוכרים לציבור אשליות ומובילים אותנו לסיפוח ולמדינה שלא יהיה בה רוב יהודי.

לקבוצת המתנחלים ששולטת בממשלה יש אידיאולוגיה - וגם לי. הגיע הזמן שננהל את הויכוח האמיתי הזה בינינו. בנתיים אני מציעה שקודם נהפוך את הגליל והנגב לגוש דן צפון ודרום על ידי השקעה ראויה והכרחית בחינוך, בתרבות ובבניה.

קטע מראיון שנתתי לאריה גולן הבוקר ברשת ב'


אהבו: 1,768. הגיבו: 691. שיתפו: 279.
{% trans 'Tags' %}: