יש עתיד

18,197 ( +0.30% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

מאיר כהן / יש עתיד באתר כנסת פתוחה

  מאיר כהן בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 25 ביוני 2017 21:34. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 28 ביוני 2017 07:05


הכנסת בדימונה.

היום שילבתי שניים מהדברים המשמעותיים בחיי, דימונה ועבודה למען הציבור. פעם אחרונה שזה קרה, הייתי ראש עיריית דימונה ומאחר ואין לי כוונות לשוב לתפקיד זה, אז אירוע בימת הכנסת בדימונה, נתן לי הזדמנות פז לשלב פעם נוספת בין שני דברים אלו.

רגע לפני ההפנינג הפרלמנטרי, הרציתי בפני קבוצה הנקראת "אמצע החיים", שהיא אחת הקבוצות הקהילתיות הנפלאות שאפשר לחשוב עליהן. היה לי העונג והכבוד להיות ממקימי הקבוצה שמונה כמאה אזרחיות ואזרחים תושבי העיר שפרשו לגמלאות והחליטו לנתב את זמנם לתועלת הציבור ולהיות שותפים פעילים בעשייה הציבורית.

מי שלא מכיר את העיר דימונה ואנשיה, אז ראשית מוטב שידע שהוא מפסיד. דימונה מקבצת בתוכה פסיפס אנושי מרהיב של עדות ביניהן אנשי קהילת העבריים, עולים מחבר העמים, עולים וותיקים ממרוקו, טוניס ואלג'יר שבנו את העיר ועוד. לא פחות מעשרים ושמונה ניבים שונים, הצרובים בתודעה שלי עוד מימי הנערות שלי. החכמה הגדולה היא, שדימונה מקבצת את כל האנשים האלה, בדיוק באופן שצריך להיות. כולם חיים במקום הקטן הזה, בחמימות ובאהבת חינם שהיא דוגמה ומופת. בכניסה לעיר היה צריך להתנוסס שלט ענק ועליו כתוב – כאן, מבינים אנשים.

גם היום שהעיר מתפתחת, המרחק מהמרכז התקצר והכל זמין ונגיש, דימונה שומרת על הנכס החשוב שלה: האנשים! בזה לדימונה אין כמעט מתחרים.
כאן בדימונה, מתגשם לו הנרטיב הציוני יהודי במלוא הדרו.

מעבר לעובדה שנחסכה ממני נסיעה ארוכה לירושלים, יום בימת הכנסת היה עבורי נעים ומרגש במיוחד.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 139. הגיבו: 15. שיתפו: 10.
{% trans 'Tags' %}:

לראות את הציונות בעיניים

אתמול נסעתי לבקר ב מועצה אזורית מגילות ים המלח . לא הרבה מכירים את המקום, לא הרבה מכירים את המועצה וגבולותיה. הישוב הדרומי שנמצא סמוך לעין גדי הוא מצפה שלם והישוב הצפוני, הוא ורד יריחו. 1,600 תושבים חיים בחבל ארץ זה, שבעיניי הוא אחד היפים בעולם ובוודאי היפה במקום הנמוך ביותר בעולם. ישובים פורחים, מצוקי דרגות, קליה, אובנת, בית הערבה וורד יריחו. 1,600 תושבים צעירים וותיקים ובעיקר, ילדים מקסימים.

התלוויתי לראש המועצה אריה כהן, ציוני חם שהגיע כחייל בנחל באמצע שנות ה-70' למצפה שלם וקשר את חייו למרחבים השלווים והלוהטים של ים המלח ובקעת יריחו.

אריה וצוותו, נסעו איתי בסובלנות אין קץ, נסעו ברחבי הישובים שהם להוטים לספר בשבחי כל ישוב וישוב. ואכן, היה קשה לא להתרגש בקבר האחים שמעט יודעים עליו ובו קבורים חללי בית הערבה ממלחמת העצמאות. כך סמוך לגשר עבדאללה, מתבדר ברוח החמה דגל ישראל, מעל קברי הלוחמים.

באתר הטבילה קאסר אל יהוד, פגשנו צליינים ממזרח אירופה לצד צליינים מדרום אמריקה. אורתודוכסים יוונים לצד קופטים, נוצרים מאתיופיה לצד יהודים ומוסלמים. אנשים מכל העולם שבאים לטבול בירדן בהתרגשות מדבקת.

את סיפורו של הדור הבא פגשתי בבית הספר היסודי בישוב קליה. מנהלת נמרצת עם צוות מורים מצוין, קהילתיות השובה את הלב.

לצערי, תופעת הבולענים שמדינת ישראל התנערה מנזקיה, "העלימה" את אתר התיירות השוקק, חוף מינרל. מפעל חיים של תושבי מצפה שלם, מסעדה, מתקני חוף וחדרי הארחה שקעו בתוך הבולענים והביורוקרטיה הישראלית טוחנת את האנשים האלה, את מלח הארץ תרתי משמע, עד דק.

את היום סגרתי בישוב החדש במועצה, קדם ערבה. ישוב קטנטן, רק חמש משפחות חיות שם. קשה לומר חיות, כי הם בעיצומו של תהליך שיפוץ של מה שהיה פעם מאחז. פגשתי זוג צעיר שעזב הכל והגיע להפריח את הירדן. הוא והיא, סטודנט ועובדת סוציאלית עם בנם התינוק, עושים ציונות בדיוק כמו לפני 60 שנים. התרגשתי.

תודה לכם תושבי מגילות, אתם כותבים את אחד מהדפים החשובים בספרי הציונות. יצאתי מהסיור עם מטלות ברורות שעליי לבצע במצוותכם, אך יחד עם זאת עם המון תקווה.

הציונות לא מתה, היא חיה ומתעצמת.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 118. הגיבו: 9. שיתפו: 9.
{% trans 'Tags' %}:

לרגל יום האחדות בכנסת - מה האחריות שלנו כפוליטיקאים לשיח המתלהם, לשסע ולפילוג.


אהבו: 166. הגיבו: 20. שיתפו: 30.
{% trans 'Tags' %}:

בטקס הענקת פרס וולף בכנסת

מייצג את הכנסת בטקס הענקת פרס וולף המוענק מזה ארבעים שנים, לאנשי מדע ולאמנים נודעים מכל רחבי העולם, על הישגיהם למען האנושות ולמען יחסי ידידות בין העמים, בלי הבדל אזרחות, גזע, צבע, דת, מין או השקפה פוליטית.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 26. הגיבו: 3. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}:

הבוקר אישרה הקואליציה חוק שמעניק חצי יום חופש למתפקדי המפלגות לטובת הבחירות הפנים מפלגתיות.

שוב הם דואגים לעצמם ולא לאזרחים!


אהבו: 116. הגיבו: 24. שיתפו: 56.
{% trans 'Tags' %}:

איך תתמודד ישראל עם השלכות עסקת הנשק בין ארה"ב לסעודה. צפו בתשובת שר הביטחון לשאלה שלי.


אהבו: 62. הגיבו: 6. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}:

חקיקה נגד אלימות כלפי מורים!

קיימתי היום דיון בוועדת החינוך של הכנסת בראשותו של חה"כ יעקב מרגי, זאת בעקבות הנתונים הקשים שנחשפו בסקר ארגון המורים על אלימות כלפי מורות ומורי ישראל.
שימו לב לנתוני השנה החולפת: לא פחות מ-9,000 מורות ומורים חוו אלימות פיסית מצד הורים. יותר ממחצית מהמורים ספגו אלימות מילולית מצד תלמידים. אלימות זו כללה בין היתר איומים בכתב ובעל פה, תנועות יד מגונות, התחצפות והערות בעלי תוכן מיני.
כל אלה לא התרחשו ברחוב הישראלי המתלהם, אלא במרחב שאמור להיות המוגן מכל, בתי הספר. בעודנו מחנכים נגד אלימות, הופכים בתי הספר ומוסדות החינוך, למקומות רווי אלימות.

במדינה מתוקנת הייתה המערכת עוצרת נשימתה נוכח נתונים כאלה, משרד החינוך היה אומר די! ארגון המורים היה משבית את המערכת! וכולנו היינו מזדעזעים. כאן בישראל, אנחנו קוראים וממשיכים הלאה. מדברים, מתראיינים ורואים את זרעי ההרס של החברה הישראלית צומחים לנגד עינינו וממשיכים בשגרתנו.
מצב זה לא יכול להימשך ועל כן וכצעד ראשון, אגיש הצעת חוק שתגדיר כי אלימות בבית הספר בכלל ואלימות כלפי מורים בפרט, תקבל את היחס המתאים מהחוק. לא עוד סגירת תיק במקרה של מורה שספג אלימות רק בשל חוסר עניין לציבור. הורה שהיכה מורה – יועמד לדין. תלמיד שהיכה מורה יסולק לגמרי מהמערכת וההיפך.

כמחנך ומנהל בית ספר בעבר, אין לי אלא לקבוע כי טשטשנו את הגבולות. הפכנו את האסור למותר ואת המותר למובן מאליו.
אני מצפה ממשרד החינוך, להעניק לצוותי החינוך והניהול סמכויות נרחבות ואחריות למיגור האלימות יחד עם גיבוי מוחלט. כל אלה, לצד תמיכה מלאה למורים והמורות שסבלו מאלימות כלשהיא.

נזכור כולנו!
לא ייתכן שום מעשה חינוכי פדגוגי במקום שבו אין מאבק נחוש ונחרץ באלימות.


אהבו: 90. הגיבו: 14. שיתפו: 18.
{% trans 'Tags' %}:

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 34. הגיבו: 4. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

דימונה, מגדל העמק, קריית שמונה, חדרה.

מסיים יומיים גדושים במיוחד הכוללים מפגשים במגדל העמק, ח"כ בסלון בקריית שמונה, שיח עם עשרות מתושבי הצפון וקינוח בהפנינג יש עתיד בחדרה.
יש עתיד, בשטח!
את השבת אעשה בהילוך נמוך ושליו יותר יחד עם רעייתי, בני, כלתי ונכדיי היקרים במודיעין.
שבת שלום!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 153. הגיבו: 21. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}:

זוכרים את יהודי אתיופיה שנספו בדרכם ארצה, ביום חגה של ירושלים

ייצגתי הבוקר את הכנסת בטקס השנתי הממלכתי לזכרם של 4,000 עולי אתיופיה שנספו בדרכם ארצה. מאות מהם סבלו מרדיפה קשה במחנות ההמתנה שבסודן, נבזזו, נאנסו ונשדדו באופן רצחני. החלק האחר, נספה בעודו צועד במדבריות סודן, בדרכו להגשים את החלום של כולנו – לחיות בארץ ישראל.
באופן סימבולי, מצוין יום זה ביום חגה של בירתנו ירושלים.
גם הם, כמונו, החרישו בתפילתם שלוש פעמים ביממה "המחזיר שכינתו לציון", ו"מקבץ נידחי עמו ישראל".
שעינינו ניבטות לעבר מדינת היהודים, ירושלים היא זו שממלאת את קו האופק. אלפי שנים של היסטוריה וחיבור לעיר הזהב שמאז שוחררה לפני חמישים שנים, תישאר מאוחדת ושלמה לעולמי עד.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 64. הגיבו: 2. שיתפו: 4.
{% trans 'Tags' %}: