יש עתיד

14,829 ( +0.54% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

מיקי לוי / יש עתיד באתר כנסת פתוחה

  מיקי לוי בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 28 ביוני 2017 15:37. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 28 ביוני 2017 07:05


חברי הקואליציה הזו פשוט איבדו את הבושה.
מעכשיו השחיתות תכנס בדלת הראשית. הם יוכלו לעקוף את נבחרת הדירקטורים המקצועית שהקים לפיד ויוכלו למנות את החברים שלהם כדירקטורים לחברות הממשלתיות גם אם אין להם כישורים מיוחדים.
צריך להבין שדירקטורים לא מקצועיים שיושבים בבורד של חברה ממשלתית לא מסוגלים לפקח עליה וזה יוביל לריקבון ולהרס החברות הממשלתיות. את מחיר השחיתות נשלם כולנו.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 64. הגיבו: 32. שיתפו: 19.
{% trans 'Tags' %}:

פניתי הערב ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד אביחי מנדלבליט, בדרישה לעצירה מידית של הצעת חוק לתיקון פקודת המשטרה של ח"כ משה גפני וח"כ דודי אמסלם להכפפת חשבות משטרת ישראל למשרד לביטחון הפנים.

לא מדובר בהצעת חוק בעלת משמעות כלכלית אלא בעלת משמעות פוליטית – מתן כוח עצום לשר לביטחון הפנים, שהינו דרג פוליטי ולא מקצועי. יש בהצעה זו משום פגיעה ממשית במערכת אכיפת החוק ובדמוקרטיה.

לשר לבט"פ אחריות מיניסטריאלית ומכוחה רשאי הוא להנחות את המשטרה לפעול להשגת יעדים הנקבעים על ידו או על ידי הממשלה. המפכ"ל מחויב לפעול להשגת היעדים שנקבעו על ידי השר, אך בעוד לשר סמכות לקבוע את היעד (ה"מה"), המפכ"ל הוא אשר יקבע את השיטה (ה"איך").

מהלך זה – של העברת האחריות התקציבית ממשטרת ישראל למשרד לבט"פ והשר לבט"פ – הוא מהלך מסוכן שיפגע בעצמאות המשטרה והמפכ"ל ויש לי חשש כבד כי הפגיעה הקשה ביותר תהיה באגף החקירות במשטרה, שהרי במצב שכזה ברצונו של השר להעביר תקציב או למנוע אותו.

נראה כי קידומה של ההצעה הזו דווקא בימים אלו, כאשר אגף החקירות במשטרה עסוק בחקירות של אנשי ציבור בכירים מאוד, נועד להלך אימים, על אנשי אגף החקירות, ועל צמרת המשטרה.

נוכח הסכנה שיש בהצעה זו - והפגיעה בעקרון שלטון החוק - ביקשתי את התערבות היועץ המשפטי לממשלה לבלימת ההצעה.

https://m.calcalist.co.il/article.aspx?guid=3716087


אהבו: 191. הגיבו: 45. שיתפו: 59.
{% trans 'Tags' %}:

היום יזמתי ביחד עם ח״כ נחמן שי - Nachman Shai
דיון בועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת סביב הכוונה לפטר 250 עובדות ועובדים סוציאליים המטפלים בקשישים, זאת לאחר שרק לאחרונה היינו עדים להזנחה פושעת והיעדר פיקוח מצד המדינה בכל הקשור לטיפול בקשישים.

עכשיו- אנחנו מתבשרים בימים האחרונים על כוונה לקצץ בכ – 164 תקנים של עובדות ועובדים סוציאליים בכל רחבי הארץ – וזאת בעקבות סכסוך שאינו ברור לי בין מרכז השלטון המקומי לביטוח הלאומי – מה שכן ברור לי זה מי ישלם את מחיר הסכסוך הזה, ראו הסכסוך הקשה בהדסה, שגם הגיע לפתחה של הועדה הזו ועד כה לא נמצא לו פתרון אפשרי.

לצד הנזק העצום והפגיעה בקשישים בעקבות המחסור בעובדים סוציאליים שיוצר כתוצאה מהמשבר – מדובר כאן ב- 250 עובדים שיהפכו למובטלים – הכול על גבם של האזרחים אולי הכי חלשים בחברה שלנו, ההורים והסבים והסבתות של כולנו.

הצטרפתי למאבק הזה כי זהו מצב בלתי נסבל – שמחייב את התערבות הכנסת, נראה כי אין ממשלה בישראל – לא רק בתחום הזה, אני ער לכך כמעט בכל נושא שאני נחשף אליו כאן – יש קואליציה אם אינטרסים קואליציוניים – אין ציבור, אין ממשלה, אין שום אחריות – אבל יש אותנו, חברי וחברות הכנסת – ואנחנו נאבק
בכוונה הרעה הזו.

איגוד העובדים הסוציאליים
צפרא דוויק

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 46. הגיבו: 11. שיתפו: 4.
{% trans 'Tags' %}:

אירועי האלימות במשפחה ורצח הנשים - שנראה כי הפכו להיות מכת מדינה - מחייבים את מערכת אכיפת החוק לפעול בהליך מזורז, שיקצר ככל הניתן את ההליך המשפטי כנגד מי שפועל באלימות כנגד בני משפחתו.

על כן, ביוזמתו של Ran Melamed, סמנכ״ל עמותת ידיד,
וביחד עם שורה של חברות וחברי כנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה החלטתי לפעול לקדם הצעת חוק ישנה שכתב, תיקון לסדר הדין הפלילי, שמהותה - מעצר מיידי של גבר מכה והשמתו במעצר תוך כדי מהלך מהיר של הגשת כתב אישום נגדו.

נראה שהמצב החוקי הקיים אינו מספק ומחייב כאמור תיקון. ככל שההצעה תקודם ותזכה לתמיכת הממשלה - כך נוכל למנוע את הרצח של האישה הבאה.


אהבו: 59. הגיבו: 11. שיתפו: 7.
{% trans 'Tags' %}:

שוב חיילי צה״ל הותקפו הלילה על ידי פורעים יהודים, פורעים שחיים פה בשקט ובביטחון בזכות אותם חיילי צה״ל ואנשי כוחות הביטחון.

דרושה יד קשה כנגד הפורעים הביריונים שמרשים לעצמם לתקוף חיילי צה״ל - מקומם של התוקפים בבית הכלא ולא ברחובות ירושלים.אסור לאפשר לאירועים אלו להפוך לכאלו שבשגרה - ואני חושש כי אנחנו בדרך לשם.

אני קורא לשר לביטחון הפנים ולמפכ״ל המשטרה להפעיל את כל היכולות שיש בידי משטרת ישראל על מנת לאתר את כל מי שלוקח חלק באירועים האלימים כנגד חיילי צה״ל ולפעול כנדרש על מנת למגר את התופעה המסוכנת הזו.

דמם של חיילינו ולוחמינו אינו הפקר.מי ששם לעצמו את חיילי צה״ל למטרה לפגיעה וביזוי צריכים להיעצר, לעמוד לדין ולהיענש בחומרה.

http://m.ynet.co.il/Articles/4973665


אהבו: 149. הגיבו: 67. שיתפו: 44.
{% trans 'Tags' %}:

למה להרוס מפעל מצליח בשדרות להביא לפיטורי 100 עובדים ולהשעין את כל חברת החשמל שלנו על סחורה טורקית פגומה?
זה מה ששיגע אותי וגרם לי ליזום אתמול דיון בוועדת הכספים בנושא מפעל הכבלים סינרג׳י בשדרות.

צריך להבין שמדובר במפעל מצליח ויעיל שמייצר כבלים באיכות גבוהה. אלא שבתקופה האחרונה יש הצפה של כבלים מסוכנים באיכות ירודה במחירי רצפה שמגיעים מטורקיה וחברת החשמל צימצמה משמעותית את ההזמנות מסינרג׳י הישראלית.

זו החלטה בעייתית של חברת החשמל בראש ובראשונה כיוון שמדובר בסכנת חיים של ממש. 30% מהכבלים הטורקים פגומים ולא עומדים בתקן. אבל במקביל תחשבו על כך שחברת החשמל שלנו תהיה תלוייה בגחמות הטורקים ומפחיד לחשוב מה יקרה אם תהיה פגיעה בסחר כתוצאה ממבצע צבאי או סתם החלטה כלשהי של ארדואן.
אסור להישען רק על מקור רעוע אחד כשמדובר בתשתית כל כך קריטית.

אבל בינתיים יש בשורה טובה. בעקבות הדיון הסכימה הנהלת החברה לדחות בחודש את פיטורי העובדים כדי לנסות להגיע להסכם רכישה עם חברת החשמל בהובלת משרד הכלכלה.
אני מקווה שבמהלך התקופה הקרובה הסיפור יפתר.
אמשיך לעדכן.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 109. הגיבו: 37. שיתפו: 21.
{% trans 'Tags' %}:

באנו היום לשער שכם לומר תודה מכל הלב ללוחמי משמר הגבול ושוטרי ירושלים ולחזק את רוחם.
אני יודע היטב מה המשמעות של נשיאה בעול היום יומי של הבטחון השוטף וכמה קשה להמשיך כשמאבדים חברים לנשק וחווים אירועים קשים. כמי שהיה לו הכבוד לפקד על החבר׳ה האמיצים והנחושים האלה אני יודע שאין מתאימים וראויים מהם לשמור על חומותיה של ירושלים בירתנו המאוחדת ולהגן מפני הטרור המשתולל.
מי ייתן ונדע ימים שקטים ושלווים יותר.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 345. הגיבו: 35. שיתפו: 21.
{% trans 'Tags' %}:

שולח חיבוק חם ללוחמי מג"ב בירושלים שמוכיחים שוב ושוב איתנות, מקצוענות, כושר עמידה ואומץ לב מול הטרור. אין מתאימים מכם לשמור על חומותיה של ירושלים ולעמוד במשימות הביטחון השוטף התובעניות בעיר האהובה והמורכבת הזו.
תנחומים למשפחתה של לוחמת מג״ב האמיצה רס״ר הדס מלכה ז״ל שנפצעה אנושות ומתה מפצעיה.
מאחל ומתפלל להחלמה מהירה של כל הפצועים בפיגוע.
מי ייתן ותהיה שבת של שלום.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 225. הגיבו: 30. שיתפו: 21.
{% trans 'Tags' %}:

קשה עם הקואליציה הזו. כל הזמן מפילים הצעות חוק שלא עולות שקל ובאות להטיב עם הציבור רק בגלל משחקי אופוזיציה-קואליציה.
ומה בסך הכל ביקשתי? להטיל 'קלון כלכלי' על מי שעושה תספורת על החוב שלו ולא לאפשר לו להנפיק אגרות חוב במשך עשור. יש יותר הגיוני וצודק מזה? הרי לא ייתכן שנסכן את כספי הפנסייה וקופות הגמל של הציבור בידי מי שכבר הוכיח שהוא חסר אחריות. זו פשוט הפקרות וטירוף שצריך להפסיק. אבל עיניכם הרואות, הממשלה והקואליציה חשבו אחרת והפילו לי את ההצעה שכתבתי ביחד עם התנועה לאיכות השלטון. בושה.


אהבו: 343. הגיבו: 87. שיתפו: 65.
{% trans 'Tags' %}:

אין מאבק צודק מזה. סדר העדיפויות של הממשלה הזו פשוט מעוות. בשנת 2014 כשהצטבר לנו קצת כסף בקופה אחרי סגירת הגירעון העצום שירשנו, הקצנו אותו לטיפול בניצולי השואה בעלות של מיליארד שח.
אז לפני ששר האוצר כחלון מוריד מכסים במיליארדי שקלים על אייפונים וחולצות, צריך לדאוג לקצבה מינימלית לקיום עבור אנשים נכים.
הלעג לרש הזה שמנסים לזרוק להם לא יעבור! זה לא הוגן, לא מוסרי ולא אנושי. הרי מי מאיתנו יכול באמת להתקיים מ3,200 שח?
עכשיו כשיש כסף בקופה צריך להפנות אותו קודם כל לקצבה מכובדת ומכבדת שתאפשר לאדם נכה להתקיים בכבוד. זה המינימום שבמינימום.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 84. הגיבו: 20. שיתפו: 21.
{% trans 'Tags' %}: