יש עתיד

420,600 ( +0.25% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

יאיר לפיד / יש עתיד באתר כנסת פתוחה

  יאיר לפיד בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 28 ביוני 2017 20:24. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 28 ביוני 2017 07:05


התכנסנו היום בקונגרס הספרדי, עם קבוצה של חברי פרלמנט ספרדים מכל סיעות הבית כמעט, כדי להתניע מהלך חקיקה נגד תנועת ה-BDS המכפישה את ישראל בשליחות ארגוני הטרור הפלשתינים.
לראשונה מזה שנים נוצרה קואליציה של תומכי ישראל שמוכנה לסייע לנו במאבק נגד הטרור וההשמצות.
יחד עם ארגון NGO Monitor סיפקנו לחברי הפרלמנט עדויות חותכות לחיבור בין תנועת ה-BDS לארגוני הטרור השונים.
יחד עם המידע הזה נוכל להתחיל את תהליך החקיקה ולהגן על המדינה מפני אויביה.

***

מצרף חלק מהנאום שנשאתי היום בבית הכנסת במדריד על השקרים של ה-BDS וחשיבות החקיקה להפסקת המימון
הספרדי:


אהבו: 1,103. הגיבו: 134. שיתפו: 135.
{% trans 'Tags' %}:

רוצים לדעת מה קרה כשהתוכנית של גורי אלפי פגשה את התוכנית של 'יש עתיד'?
מוזמנים לצפות:


אהבו: 1,731. הגיבו: 159. שיתפו: 167.
{% trans 'Tags' %}:

מה קרה ל"יהודי לא מגרש יהודי?"

****

היום בבוקר תכננתי ללכת לכותל ולעשות שם מסיבת עתונאים נגד ביטול מתווה הכותל ונגד חוק הגיור. חרדים תכננו לעשות שם פרובוקציות, אז ביטלנו את זה. הם רוצים עוד ועוד מלחמות יהודים. עוד ועוד שנאה ופילוג. ידי לא תהיה במעל הזה. הכותל הוא השריד האחרון של בית המקדש שחרב בגלל שיהודים רבו עם יהודים. האם לא למדנו כלום? אנחנו צריכים, מוכרחים, להציל את מדינת ישראל מהפיצול והשסע.

אני לא היחיד שמנעו את בואו לכותל. מיליוני יהודים קיבלו אתמול הודעה שהם לא רצויים בכותל. כל המדינה התרגשה לראות את הנשיא טראמפ, נוצרי, הולך לכותל, אבל רוב מכריע של יהדות העולם קיבלו אתמול איסור כניסה למקום הקדוש ביותר ליהודים. מגרשים יהודים מהכותל.
עוד פיצול, עוד שיסוע. יותר מעשרות אלפי עולים מקבלים סטירת לחי מממשלת ישראל. הציונות הדתית קיבלה אתמול הודעה: הפסדתם! הרבנים שלכם סוג ב', הדתיות שלכם סוג ב', אתם לא כשרים מספיק. אתם רק חצי כשרים. והם שתקו.

האשמים העיקריים הם לא החרדים. החרדים עושים מה שהם תמיד עושים – לוקחים בכל פעם שיש להם הזדמנות. האשמים העיקריים הם הפחדנים. ראש הממשלה, שריו, שיודעים בדיוק את המשמעות הנוראה לגורל היהודי, אבל כל מה שמעניין אותם זה הכסאות שלהם.


אהבו: 2,367. הגיבו: 533. שיתפו: 522.
{% trans 'Tags' %}:

ישראל הפכה היום לדמוקרטיה היחידה בעולם שבה אין שיוויון זכויות ליהודים.
ראש הממשלה בנימין נתניהו ויתר היום, משיקולי הישרדות פוליטית, על החשוב בתאריו: ראש ממשלת העם היהודי.
ביטול "מתווה הכותל" הוא פגיעה בבטחון המדינה, ביחסי החוץ שלנו, בכלכלה הישראלית, ומעל הכל – זוהי פגיעה קשה, מעליבה וחסרת הגיון, בריגשותיהם הדתיים העמוקים ביותר של מיליוני יהודים.
זוהי פגיעה בבטחון מפני שיהדות ארה"ב היא זו שמסייעת לנו מול הקונגרס והסנאט ומול הבית הלבן. אליהם באנו עם הסכם הסיוע לצה"ל, עם הסנקציות על איראן. הם אלה שהעבירו את החוק הקובע שעל ארה"ב לשמור תמיד על "היתרון האיכותי" הצבאי של ישראל.
זוהי פגיעה ביחסי החוץ מפני שהקהילות היהודיות הן המחסום האחרון בפני השתלטות כספי הנפט האיסלאמיים על דעת הקהל העולמית. הם אלה שעומדים אתנו בחזית מלחמת התודעה.
זוהי פגיעה בכלכלה שרוב הישראלים ירגישו בכיסם. חלק גדול מהייצוא הישראלי, מסחר החוץ שלנו, עובר דרך יהודי העולם. דרך החברות שלהם, מפייסבוק ועד "אוראקל", דרך השווקים שלהם, דרך כוח הקניה שלהם.
זוהי פגיעה בשלמותו של העם היהודי מפני שאף אחד בעולם לא מוכן שיתנהגו אליו כך. הם לא ייעלמו מחיינו מיד, הם פשוט לא יבואו בחג הבא, לא ישלחו את ילדיהם ל"תגלית", לא יעלו את ירושלים על ראש שמחתם מפני שירושלים העליבה אותם.
האם נתניהו ושריו החליטו לבטל את המתווה מפני שהם מאמינים שזה הדבר הנכון לעם ישראל? ברור שלא. הם עשו זאת מפני שהדבר היחיד שמנהל אותם אלו לחצים פוליטיים.
אפילו במונחי הממשלה הנוכחית מדובר בשיא חדש של חוסר אחריות לאומית, וחוסר אחריות יהודית.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 2,786. הגיבו: 516. שיתפו: 643.
{% trans 'Tags' %}:

למה ממשלת ישראל לא עוזרת לאנשים שיכולים להוכיח לעולם שהר הבית היה יהודי כבר לפני אלפי שנים?

***

אני יושב במעבדה ארכיאולוגית לא גדולה בירושלים, מחזיק בידי מטבע חשמונאי עשוי כסף שעליו אותיות בעברית עתיקה – "י.ה.ד" – יהודי. סביבנו ממצאים רבים נוספים: מרצפות מעוטרות מרחבת בית המקדש, מטבעות עם החותמת "יונתן כהן גדול ראש חבר היהודים", ראשי חץ ממרד החשמונאים, חרסים, חותמות בעברית.
כל הממצאים האלה הגיעו ממקום אחד: הר הבית.
לפני כמה שנים החליט ה"וואקף" המוסלמי לנקות את הר הבית מסממנים יהודים. בלי שום פיקוח ארכיאולוגי או בינלאומי הם ביצעו חפירות מתחת לאתר, העמיסו אלפי קילוגרמים של עפר על משאיות ופשוט זרקו אותם בוואדי סמוך כמו אשפה. בתוך העפר היו ממצאים היסטוריים מסעירים, אבל אונסק"ו וכל שאר אבירי המורשת ההיסטורית העולמית שתקו. לפלשתינים הרי מותר.
קבוצה של ארכיאולוגים ישראלים – לא מהימין הקיצוני, לא דתיים, לא משיחיים - החליטו לא לוותר. הר הבית מעולם לא נחפר ולא נחקר, כך שהיתה פה הזדמנות חד פעמית. הם גייסו צוות מתנדבים, קצת תרומות, הקימו אוהלים והחלו לסנן את העפר. מאז 2004 הם מסננים. דלי אחרי דלי, באהבה ובזהירות, חושפים מתוך העפר את ההיסטוריה היהודית של הר הבית.
​יש כחצי מיליון (!) ממצאים. מבית ראשון, מבית שני, ממלחמות היהודים, מאנטיוכוס הרשע, מהורדוס, מהכוהנים. "תראה," מראה לי ד"ר גבי ברקאי, חתן פרס ישראל לארכיאולוגיה, "הנה חותם של משפחת אמרי." ואז הוא פותח תנ"ך בספר ירמיהו ומראה לי את המקום שבו המשפחה מוזכרת.
​בתוך ערימות העפר חבויים עדיין אוצרות רבים, אבל לד"ר ברקאי וחבריו אין איך להגיע אליהם. כדי לסיים את החפירות ולפרסם את הממצאים, הם זקוקים ל-6 מיליון שקל. חבורת הארכיאולגים פנתה לציבור לתרומות. הם הצליחו לגייס 220,000 שקל. "אנחנו ארכיאולוגים", אומר ד"ר ברקאי, "לא מגייסי כספים."
במונחים של מדינה ששה מיליון שקלים זה כסף קטן. בייחוד במונחים של מדינה שמנסה להסביר לעולם כבר שנים את זכותנו ההיסטורית על ירושלים. אלא שהמדינה נעלמה. הכסף שהבטיחה הממשלה הזאת, שלא מפסיקה לדבר על קדושת ירושלים, פשוט לא הגיע.
ראש הממשלה נתניהו נפגש איתם בשנה שעברה והבטיח שאין שום בעיה. הוא ידאג באופן אישי שהכסף יועבר מיידית. הם שמחו, אבל שום דבר לא קרה. פעמיים נקבע תאריך להכרזה על פרוייקט הר הבית בממשלה, ופעמיים הוא בוטל. כשהארכיאולוגים צילצלו ללשכה של נתניהו לברר מה קורה, גילגלו אותם למשרד התרבות של מירי רגב.
​במשרד התרבות אמרו להם שיהיה בסדר, השרה הודיעה כבר בקול תרועה רמה על הקמת "קרן למורשת הר הבית". בבדיקה התברר שבקרן יש רק 2 מיליון שקל ולא ברור למי הם מיועדים. ברשימת הפרוייקטים שבהם תומכת רשות העתיקות, שגם היא יושבת במשרד התרבות ותקציבה הוא 63 מיליון שקל, לא מופיע הפרוייקט של הר הבית. אמרו להם שיישבו איתם על זה. מתישהו. אולי.
​ובינתיים באונסק"ו ימשיכו להכחיש שירושלים היא אתר מורשת יהודי. אם ליהודים לא אכפת, למה שהם יתאמצו?

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 2,014. הגיבו: 274. שיתפו: 310.
{% trans 'Tags' %}:

אין להם תכנית.


אהבו: 1,336. הגיבו: 224. שיתפו: 160.
{% trans 'Tags' %}:

הם הסירו כל רסן!
הצטרפו לשידור החי מכנס הרצליה של המרכז הבינתחומי>>


אהבו: 3,228. הגיבו: 1,186. שיתפו: 993.
{% trans 'Tags' %}:

פעילי שמאל רדיקלי ניסו לפוצץ כנס הסברה למען ישראל של יש עתיד בגרמניה. לא ויתרנו להם.

****

אתמול בערב הגיעו פעילי BDS (ופעילי שמאל קיצוני מישראל) לפוצץ מפגש הסברה של יש עתיד באוניברסיטת הוּמְבּוֹלְדְט בברלין. את הכנס הובילה ח״כ עליזה לביא יחד עם צעירי יש עתיד.

והיתה שם עוד מישהי: דבורה ויינשטיין, ניצולת שואה בת 82 ששרדה את זוועות ההשמדה בגרמניה והצטרפה למשלחת כדי לספר את סיפורה של ישראל.

דקות לאחר שהחלה ח״כ לביא בהרצאתה פרצו לאולם פעילי BDS, ביניהם ישראלים, וניסו לפוצץ את הכנס בצעקות וקללות.
הם הביאו איתם ״עיתונאי״ מעזה שציטט את טענות השקר של בצלם ושוברים שתיקה.
בדיוק במקום בו שרפו ספרים של יהודים ב-1933 עמדו המתפרעים וצווחו ״רוצחי ילדים״ לעבר מי שהיתה בעצמה ילדה בשואה.

ח״כ לביא וצעירי יש עתיד לא נכנעו כמובן. הם המשיכו בכנס למרות כל הנסיונות לפוצץ אותו ובסופו יצאו מהאולם תחת אבטחה.

הם אמרו שם למתפרעים ואנו אומרים זאת כאן: אנחנו לא פוחדים מכם! לא תעצרו אותנו מלספר את סיפורה של ישראל. WE LOVE ISRAEL ולא נפסיק להסביר לעולם את צידקתנו.
הבוקר המשיכה הקבוצה בפעולות ההסברה שלה כמתוכנן, עם דבורה כמובן.

(בתמונה: דבורה ויינשטיין, לוחמת בת 82, במסגרת משלחת ההסברה למען ישראל)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,622. הגיבו: 159. שיתפו: 154.
{% trans 'Tags' %}:

הגעתי היום יחד עם ח״כ מיקי לוי, מפקד מחוז ירושלים לשעבר, לחבק ולחזק את הלוחמות והלוחמים של משמר הגבול באזור שער שכם, המקום בו נרצחה הדס מלכא ז״ל.
עשינו סיור בזירת הפיגוע הכפול והודינו להם על הפעילות המבצעית שהם עושים למען ביטחון מדינת ישראל ואזרחיה.
קראתי משם לראש הממשלה לסגת מהרעיון להפוך את שער שכם לאזור סטרילי.
קודם כל כי זה לא סביר ברמה המבצעית. יש שבעה שערים לעיר העתיקה כך שאין הגיון בחסימת אחד מהם. מעבר לזאת בעיר העתיקה גרים כ-35,000 איש בקילומטר אחד רבוע. אחרי התפילה בהר הבית יורדים לאזור עוד 180,000 איש. כל נסיון ליצור איזור סטרילי רק יקשה על עבודת כוחות הביטחון.
גם ברמה הערכית זה אינו רעיון ראוי. אסור לנו להיראות כמי שנכנעים לטרור. העיר העתיקה, בירת הנצח של ישראל, לא יכולה להפוך למחנה צבאי וגם לא למחסום כמו בטול כרם. זו בירתנו, אנחנו גאים בה ואזרחי ישראל ימשיכו לנוע בה חופשיים וללא מורא.

Mickey Levy - מיקי לוי

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,441. הגיבו: 113. שיתפו: 82.
{% trans 'Tags' %}:

אני לא יודע למה אומרים שהממשלה הזו לא עושה שום דבר. תראו כמה הם עסוקים:
כשהוקמה הממשלה היה בה "משרד ירושלים והתפוצות", אבל אחרי שהוקדשה לנושא מחשבה עמוקה הוחלט לשנות את שמו ל"משרד התפוצות." התגובה לא איחרה לבוא ו"המשרד לענייני ירושלים" שינה את שמו במחאה ל"משרד לענייני ירושלים ומורשת". השינוי השפיע על הממשלה כמכת חשמל ומיד הוחלט ש"המשרד לאזרחים ותיקים" ישנה את שמו ל"המשרד לשיוויון חברתי." לעומתו "משרד הבינוי" שינה את שמו ל"משרד הבינוי והשיכון" כדי שאם יבנו שיכון נדע מי בנה אותו. גם "המשרד לפיתוח הנגב והגליל" נתקף בקדחת עשייה ושינה את שמו ל"משרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל", מה שכמובן גרם להתקף של קנאה עזה במשרד הכלכלה, ששינה את שמו ל"משרד הכלכלה והתעשייה." כתוצאה מכך "משרד הרווחה והשירותים החברתיים" הרגיש שהוא מקופח שוב והחליף את שמו ל"משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים", אבל אז התברר שהממשלה ביזבזה את מכסת השמות המיותרים שלה ו"משרד המדע הטכנולוגיה והחלל" החליט להשמיט את החלל ולהשאר רק "משרד המדע והטכנולוגיה" בלי אף אסטרונאוט. "משרד המודיעין" מצדו הוליד את "המשרד לעניינים איסטרטגיים", בעוד ש"משרד התשתיות הלאומיות האנרגיה והמים" עבר דיאטה קיצונית במיוחד ונשאר "משרד האנרגיה."
תגידו, לא עדיף פשוט לעבוד?


אהבו: 2,155. הגיבו: 372. שיתפו: 247.
{% trans 'Tags' %}: