מרצ

37,360 ( +0.34% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

מיכל רוזין / מרצ באתר כנסת פתוחה

  מיכל רוזין בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 27 ביוני 2017 17:53. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 28 ביוני 2017 07:05


"ברובע היהודי יש ארבעה בתי כנסת, בכל בית כנסת מתפללים 3 תפילות ביום, כמה תפילות עולות לקב"ה סך הכל בכל יום מהרובע היהודי?" החידה הזאת לא נכתבה בפשקעוויל במאה שערים, זוהי חידה מתמטית שקיבלו ילדים בבית ספר ממלכתי במרכז הארץ.
>>
כבר כמה שנים שעמותות הימין הדתי חודרות למערכת החינוך הממלכתית באמצעות ידה המכוונת של מפלגת הבית היהודי. ההתנשאות של הציונות הדתית על החילונים הפכה מרעיון למציאות, ויוצרת ניכור בין ילדים חילונים ליהדותם.
החברות השונות בישראל זכאיות לחנך את ילדיהםן לפי דתם ואמונתם. אנו דורשים ודורשות חינוך ליהדות על בסיס ערכי השוויון והחירות.
צפו בדבריי מדיון דחוף שיזמה חברתי, ח"כ זהבה גלאון Zehava Galon, בוועדת החינוך היום>>


אהבו: 393. הגיבו: 113. שיתפו: 151.
{% trans 'Tags' %}:

תמונה של הכותל בשנת 1967, ללא גדרות, הפרדות וללא שליטה בלעדית של היהדות האורתודוקסית. נשים וגברים רוקדים יחד ברחבה אחת, וכן – הכותל לא נפל ואנחנו עדיין כאן. כולנו שומעים בימים האחרונים קריאות שבר של הקואליציה על החלטת נתניהו לבטל את מתווה הכותל ואת חוק הגיור. אבל כולנו גם יודעים את סוף הסיפור הזה - הם יתקפלו, יתנו למחדל הזה לעבור ולחרדים – לנצח.
שתסתיים ההצגה התורנית של הקואליציה נגד עצמה, אנחנו נפסיד. למה? קראו היטב את המסר הברור של הסוכנות היהודית: "החלטות הממשלה בענין הכותל והגיור חותרות תחת הרעיון הציוני ומאיימות לקרוע את העם היהודי".
מדויק.
>>
רפיסותו של נתניהו, ובכלל של הקואליציה, מול המפלגות החרדיות שוברת שיאים. הוספנו לזה את הלובי המתנחלי וקיבלנו את התמונה המלאה: ראש ממשלה חבוט, עייף, שלא דואג לאינטרסים שלנו, הציבור. הוא וממשלתו, פועלים למען שלמות הקואליציה ולא לטובת מדינת ישראל והעם היהודי.
>>
מנהיגות ראלית ושקולה לא הייתה מתקפלת אלא מוציאה לפועל את מתווה הכותל לאלתר, מתוך הבנה ברורה שמדינת ישראל היא הבית הלאומי של כל היהודים ולא של הזרם האורתודוכסי בלבד. הכותל המערבי הוא אתר ציבורי וככזה שייך לציבור כולו, ולא יכול להמשיך להיות המגרש הפרטי של הממסד האורתודוכסי. כך גם פני היהדות כולה, רבדים רבים לה וזה עוול לצמצם אותה לזרם אחד בלבד שכל עולמו הוא להדיר אחרים.
>>
אני מחזקת את הארגונים הפלורליסטיים שפועליםות לילות כימים כדי להחזיר לנו את היהדות, כדי שהתמונה הזאת תחזור להיות המציאות שלנו.

נשות הכותל המרכז הרפורמי לדת ומדינה התנועה הרפורמית ישראל חופשית
על משמר הכנסת

(צילום: לע״מ/ אריאל כהנא: http://bit.ly/2sICrS4)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 863. הגיבו: 67. שיתפו: 198.
{% trans 'Tags' %}:

היוש! זו ההשתלטות השנתית של לשכת מיכל רוזין על הפייסבוק שלה :)
היום יש למיכל הח"כית האהובה שלנו יום-הולדת. אז בחרנו לנצל את הבמה כדי לשתף אתכם/ן בכמה מילים עליה מהעיניים שלנו. אנחנו לשכה כזאת שמבלה ביחד 24/7, בין כל העומס הזה מיכל דואגת תמיד להסיח את דעתנו עם צחוק וכיף ולהזכיר לנו שעבודה עושים באהבה, או שלא עושים בכלל.
מה שמדהים אצל מיכל זה שאין איש או אישה שפונים ללשכתנו או אליה ישירות ולא מקבלים את היחס הכי אישי ומעמיק שאפשר. אי אפשר ללכת איתה במסדרונות הכנסת מבלי שיתפסו אותה לשיחת נפש (זה הזמן להתוודות שאנחנו קנאים לזמן איתך מיכל). ח"כים וח"כיות ויועציהם/ן מכלל הקשת הפוליטית לא מפסיקים להרעיף עליה שבחים, שזה כיף גדול וגאווה עצומה להיות הצוות שלה.

אז יום הולדת שמח מיכל!
תודה על המחויבות הציבורית שלך למעמד שניתן לך בצורה כל כך מסורה, על לילות כימים של עבודה והצלחות קטנות כגדולות למען כלל הציבור. שיתופי הפעולה שאת יוצרת וההערכה שאת רוכשת נדירים כל כך בפוליטיקה הישראלית, לא בכדי את מצליחה להיות מחוקקת מצטיינת של סיעת מרצ בפרט ושל האופוזיציה בכלל. אנחנו לומדים ממך כל יום מחדש ושמחים מאד על ההזדמנות שנתת לנו להיות חלק מעשייתך.

מאחלות לך (ולנו) שתמשיכי להיות שם בשבילנו לעוד שנים רבות של עשייה ציבורית. איתך לאורך כל הדרך,
יעל, מאיה ושי

Michal Rozin

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 362. הגיבו: 77. שיתפו: 4.
{% trans 'Tags' %}:

איילת שקד, ממה את מפחדת?
>>
שרת המשפטים איילת שקד ניצלה את מעמדה וכוחה באופן מסוכן כשפנתה ליועץ המשפטי בדרישה שיורה על פתיחת חקירה נגד חייל שנתן עדות על שירותו הצבאי, רק משום שהוא פעיל בארגון שוברים שתיקה – ארגון ששקד וחבריה לממשלה רוצים לראות בחיסולו ואף פועלים לשם כך מהיום הראשון שהוקמה הממשלה.
>>
מאז קיבלה לפני יותר משנתיים את תיק המשפטים, שקד מעולם לא פנתה ליועץ המשפטי בדרישה לחקור אלימות כלפי פלסטינים והיא מעולם לא קיימה ולא דיון מקצועי אחד בנושא. ההתייחסות היחידה שלה לנושא היא עכשיו - כשזה נוגע לפעיל זכויות אדם, קצין לשעבר שהודה בפנים גלויות כי הכה פלסטיני ולקח אחריות, כי הבין שזה לא מוסרי.
>>
לכן, ברור כשמש שמה שיש פה זוהי לא חקירה עניינית, אלא ניסיון לכסות על 50 שנים של כיבוש על גבו של חייל אחד, כדי לפגוע ולאיים על החברה האזרחית בישראל. שקד הופכת את משרד המשפטים ואת פרקליטות המדינה ממוסדות שתפקידם להגן על זכויות האזרח ועל חופש הביטוי, לכלי רדיפה פוליטי של כל מי שמתנגד לכיבוש ופועל להביא לסיומו. כמו אותה התנהלות מקרתיסטית מן העבר שמטרתה יצירת פרנויה וחרדה בקרב הציבור.
>>
ממשלת הימין לא מצליחה להצדיק את המדיניות שלה, אז היא בוחרת להשתיק את ההתנגדות אליה בכל דרך ואמצעי שברשותה. ותכלס, אין בכך שום עוצמה או כבוד- רק הסתה ופחדנות.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 346. הגיבו: 54. שיתפו: 38.
{% trans 'Tags' %}:

גאווה בראשון לציון!


אהבו: 217. הגיבו: 16. שיתפו: 19.
{% trans 'Tags' %}:

לאחר שבשנה שעברה נכנעו לרבנים וביטלו את המצעד, כעת אנו צועדים וצועדות גאווה בלב באר שבע. היסטוריה!


אהבו: 403. הגיבו: 21. שיתפו: 14.
{% trans 'Tags' %}:

הישג מרשים וחשוב לחברי, ח״כ אילן גילאון, על ההסכמה המשותפת בין הקואליציה והאופוזיציה להעלאת קצבת הנכות ל 4,000 שקלים כולל מנגנון הצמדה לשכר המינימום. לכל הספקנים, המיואשים והציניקנים- הצלחות קורות גם מהאופוזיציה והמאבק לשוויון בוער וקיים. שאפו.

תמונה: צילום מסך Haaretz הארץ

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 776. הגיבו: 73. שיתפו: 21.
{% trans 'Tags' %}:

טרגדיית חטופי תימן, המזרח והבלקן הוא פשע נורא. אנחנו חייבות לרפא את פצעי העבר אם אנו חפצים בחברה בריאה ומתוקנת שצועדת קדימה יחד. חשיפת הפרוטוקולים של ועדת כהן-קדמי, ועדת החקירה הממלכתית שבדקה את הפרשה הייתה צעד ראשון, עכשיו צריך לבטל את מסקנותיה.
>>
הטרגדיה ממשיכה להסעיר את הציבור וטוב שכך, אחרי שנים של התעלמות והכחשה הגיע הזמן לנפץ את חומות השתיקה. זו הדרך היחידה שבה נתחיל בריפוי ושיקום החברה הישראלית. בחודשים האחרונים הצטרפתי לוועדה המיוחדת של נורית קורן - Nurit Koren, שעושה עבודת קודש בנושא, ואתמול ציינו בכנסת יום מודעות מיוחד. חטיפה, אימוץ בלתי חוקי, ביזוי כבוד המת וניסויים בבני אדם, הם רק חלק מהאשמות הקשות. העדויות והכאב של המשפחות מדברות בשם עצמן – נמשיך להתעמק ולהיאבק למען חשיפת האמת לאור השמש.
>>
היום, יום המודעות לחטיפת ילדי תימן, נפגין בשעה 18:30 ברחבת המשביר בירושלים. אני קוראת לכםן להצטרף ולהפגין עד שנעשה צדק למשפחות >> https://www.facebook.com/events/215257612300108

תמונה: מתוך עמוד הפייסבוק של Amram - עמר"ם - חטיפת ילדי תימן מזרח ובלקן

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 237. הגיבו: 25. שיתפו: 16.
{% trans 'Tags' %}:

לפני שנה הכרתי את כליל אור המדהימה. היום אנחנו משיקות בכנסת, ביחד, יוזמה משותפת ומרגשת שמטרתה לשלב בני ובנות נוער עם מוגבלויות בשוק התעסוקה לאורך חופשת הקיץ. כשנפגשנו לראשונה, כליל אור סיפרה לי על המורכבות של השתלבות בני נוער עם מוגבלויות בשוק התעסוקה, כך הבנתי שיש פה בעיה רצינית, שבני נוער וצעירים, מוכשרים ומוכשרות, מודרים משוק התעסוקה הישראלי. קראו ב- 24 שעות של ידיעות אחרונות Yedioth Ahronoth --> http://bit.ly/2sKs54B
>>
מחקר שביצע מכון המחקר והמידע של הכנסת לבקשתי מצא שבמהלך חודשי הקיץ ישנה עלייה של 33 אחוז בהעסקת בני נוער ללא מוגבלות, בזמן שבקרב מקבלי הקצבה עם מוגבלויות ישנה עלייה של 13 אחוז בלבד. דווקא בעלי המוגבלות שמשולבים במערכת החינוך הרגילה הם שנפגעים הכי הרבה.
>>
לא נשארנו אדישות. יצרנו קשר עם Oren Helman, יוזם סיכוי שווה - שילוב אנשים עם מוגבלות בעבודה ובחברה, ויצרנו שני מאגרים, אחד של בני ובנות נוער שמעוניינים לעבוד בקיץ והשני של מעסיקים שמוכנים לפתוח את דלתם. לשמחתנו, מאות נרשמו ועסקים נרתמו.
>>
היום נשיק את הפרויקט בכנס חגיגי בכנסת וההתרגשות בשיאה. אני מזמינה אתכםן לקחת חלק. אם אתםן מכירים בני נוער וצעירים עם מוגבלויות שרוצים לעבוד ואין להם מענה או מעסיקים שמוכנים לפתוח את דלתם אנא פנו אלינו בדף הפייסבוק --> http://bit.ly/2tnoGGC
>>
שתהיה לכולנו חופשת קיץ מהנה!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 473. הגיבו: 22. שיתפו: 45.
{% trans 'Tags' %}:

אז אורן חזן חשב שהוא יכול להתנהג באלימות ולאיים על חברת כנסת אחרת. אז, לא! גם ועדת האתיקה של הכנסת חשבה כך, כשהחליטה היום להשעות אותו לשבוע מפעילות בכנסת בעקבות תלונתי עליו.
>>
טוב שועדת האתיקה החליטה על עשיית הצדק איתי ועם הציבור. הניסיון להלך אימים ולהשתיק את השיח הציבורי לא יעבוד. לא ניתן לבריונות ואלימות לסתום לנו את הפה.
הפרשיות המפוקפקות, ההטרלות ברחבי המדינה וערימת התלונות המצטברות לועדת האתיקה על ההתנהגות הבזויה שלו, הספיקו להם כדי להבין את מה שרובנו יודעים מזמן- אורן חזן לא ראוי להיות נבחר ציבור. זה לא שיח של ימין-שמאל, ואפילו לא שיח על עימותים פוליטיים לגיטימיים. במקרה הזה מדובר באדם שעבר את גבול הטעם הטוב מזמן, ואני לא אשתוק על כך.
>>
מילה אחרונה על הוגנות עיתונאית, שקיבלה התייחסות גם בדיון של ועדת האתיקה- שיתוף הפעולה של ערוץ 20 עם התחבולות של חזן מוכיח סופית שהערוץ הזה מייצג את רידוד השיח התקשורתי. העובדה שערוץ 20 סוגר מראש דילים עם חזן כדי ליצור פרובוקציות זולות בשידור חי, מוכיחה כי אנשי ערוץ 20 לא מבינים מהי אתיקה עיתונאית, ומהו כבוד בסיסי כלפי מרואיינים.
>>
והמסר שלי אליכם ואליכן- לעולם אל תשתקו לנוכח בריונות מאיימת. עמדו על שלכם/ן, האמת והצדק יצאו בסוף לאור.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 969. הגיבו: 96. שיתפו: 46.
{% trans 'Tags' %}: