יש עתיד

37,033 ( +1.12% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

אלעזר שטרן / יש עתיד באתר כנסת פתוחה

  אלעזר שטרן בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 26 ביוני 2017 22:23. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 28 ביוני 2017 07:05


אדוני שר התפוצות, איך ישנת הלילה?


אהבו: 809. הגיבו: 96. שיתפו: 221.
{% trans 'Tags' %}:

הבית היהודי: פעם ליכוד ופעם ש"ס אבל אף פעם לא ציונות דתית

***

מנהיג המפד"ל המיתולוגי, יוסף בורג, הגדיר את תפקידה של הציונות הדתית כמקף המחבר בין המילים ציונות-דתית. המגזר שלקח על עצמו לחבר בין היהדות למדינה.

***

"חוק הגיור הממלכתי" הגיע לועדת השרים לחקיקה. החוק, מבית מדרשם של המפלגות החרדיות, נועד לשמר את מונופול הגיורים במדינת ישראל בידי הרבנות הראשית. מה זה אומר? שאתגר הגיור בישראל יופקד בידי אלו שלא מכירים בחיבור בין היהדות למדינה.

שר הביטחון Avigdor Liberman - אביגדור ליברמן וסיעתו ישראל ביתנו הודיעו שיטילו וטו על החוק. ובבית היהודי? דממה

***

לפני כמה שבועות ערכנו בכנסת את יום ההוקרה לחיילות הדתיות. למעלה מרבע מבוגרות החינוך הממלכתי דתי בוחרות לשרת בצה"ל. במעמד רבניות ורבנים, ראשי מדרשות ומכינות, חברי כנסת ואישי ציבור, וכ-450 חיילות דתיות, הוענקו בכנסת תעודות הוקרה למוסדות הציונות הדתית שמעניקות ליווי לחיילות הדתיות.

שר הביטחון אביגדור ליברמן, יו"ר 'יש עתיד' ח"כ יאיר לפיד וחברי כנסת מרוב הסיעות הציוניות בכנסת הגיעו לברך את החיילות. ומי לא הגיע? אף לא נציג אחד של הבית היהודי

***

הסיעות החרדיות הגישו בשבוע שעבר לראש הממשלה דרישה לביטול מתווה הכותל. מה זה אומר בפועל? גט כריתות בין מדינת ישראל ליהדות התפוצות.

בבית היהודי? דממה

***

בקדנציה הנוכחית של הכנסת התקיימו כמה וכמה משברים בנושא השבת. החרדים, כהרגלם, מטילים וטו על כל ניסיון ליצוק לתוך השבת במדינת ישראל תוכן שאינו כרוך בכפיה. כסאות שרי הממשלה רעדו כאשר השר ישראל כץ התיר לרכבת לבצע עבודות בשבת, ויוזמה של כמה חברי כנסת להסדיר את השבת במדינת ישראל בנוסח אמנת גביזון - מדן נדחתה על הסף בידי המפלגות החרדיות.

ובבית היהודי? אין פוצה פה ומצפצף

***

בעקבות פסיקת בג"צ מדינת ישראל נאלצה לפנות 40 משפחות שהתגוררו כעשרים שנה בעמונה. פינוי כואב אך בלתי נמנע.

ובבית היהודי? עסקו רק בזה חודשים ארוכים, איימו בהפלת הממשלה, העבירו חוק תקדימי למרות התנגדות היועץ המשפטי לממשלה, הפגינו, איימו שוב בהפלת הממשלה, ערכו ישיבות חירום, איימו שלא יצביעו עם הקואליציה, איימו שוב בהפלת הממשלה.

***

על עמונה נלחמו גם 30 המנדטים של הליכוד. על שימור יהדותה של המדינה תוך שמירת המרקם החברתי של כלל המגזרים בחברה הישראלית וכל הזרמים ביהדות נאבקת 'יש עתיד', אז בשביל מה בעצם צריך את הבית היהודי?

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,003. הגיבו: 124. שיתפו: 145.
{% trans 'Tags' %}:

פרשת השבוע בשתי דקות

שבת שלום


אהבו: 248. הגיבו: 30. שיתפו: 45.
{% trans 'Tags' %}:

אני יודע שפייסבוק זה לא המקום למאמרים ארוכים ועיוניים. למרות זאת אני מזמין אתכם לקרוא מאמר שכתבתי ופורסם השבת במוסף 'שבת' - מקור ראשון ובThe Jerusalem Post / JPost.com
במאמר אני מפרק את המושג "דת ומדינה" לשניים: "הלכה ומדינה" ו"יהדות ומדינה". אשמח מאד לתגובות שלכם. וגם לשיתופים.

בתגובה הראשונה המאמר באנגלית


אהבו: 298. הגיבו: 39. שיתפו: 59.
{% trans 'Tags' %}:

פרשת השבוע ב-2.5 דקות

שבת שלום


אהבו: 247. הגיבו: 29. שיתפו: 41.
{% trans 'Tags' %}:

כשהרשות הפלסטינית מעבירה תקציבים, על פי חוק, למחבלים ולבני משפחותיהם, היא מקדמת מדיניות של רצח ישראלים.

היום עברה (בקריאה טרומית) הצעת החוק שלי לקיזוז הכספים שהרשות הפלסטינאית משלמת למחבלים מכספי המיסים שאנחנו מעבירים להם. זה חלק מהמלחמה שלנו בטרור.

מצרף את הנאום שלי היום מהמליאה. הנאום המלא בתגובה הראשונה.


אהבו: 497. הגיבו: 55. שיתפו: 87.
{% trans 'Tags' %}:

גם אני חשבתי שייקח לי שבועיים לתקן את הקוד האתי של צה"ל (זה שמיוחס לאסא כשר) שלא הצליח להיקלט בצבא. בדיעבד זה לקח לנו שנה ושמונה חודשים לכתוב את "רוח צה"ל" - הקוד האתי הנוכחי. גיבשנו קבוצה שהייתה מורכבת מקצינים ואנשי אקדמיה ממספר מוסדות אקדמאים ועסקנו בכך ימים ולילות.

נפגשנו עם חיילים בגולני, צוערים בקורס קצינים, לוחמים בשייטת 13, חניכי פו"ם, אלופי מטה הכללי ביחד ולחוד, אנשי אקדמיה מכל האוניברסיטאות בארץ, יהודים, דרוזים, מוסלמים, סופרים ואנשי רוח. מכל פגישה כזאת קיבלנו הערות וחזרנו לדון, לתקן ולפשר.

שמרתי שמאחורי הקוד האתי של צה"ל לא יהיה שם של אדם (אסור שקוד אתי של צה"ל ובוודאי גם של האקדמיה בישראל יהיה מזוהה עם אדם מסוים). זה היה אחד הלקחים שהנחו אותי לאורך כל הדרך. העובדה היא ש"רוח צה"ל" משמש כמצפון ערכי עבור חיילי צה"ל זה למעלה מ-15 שנים הינה עדות לנכונות התהליך.

ניסוח של קוד אתי על ידי אדם אחד ביוזמתו של פוליטיקאי או שר אחד הינה ערובה ברורה לכישלון. כך נראה התוצר של הקוד האתי לאקדמיה וגם אחריתו ברורה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 520. הגיבו: 27. שיתפו: 72.
{% trans 'Tags' %}:

פרשת השבוע בדקה. והפעם מהקונגרס האמריקאי.

שבת שלום


אהבו: 90. הגיבו: 6. שיתפו: 11.
{% trans 'Tags' %}:

גם אתם חושבים שצריך לעצור את המשכורות שמשלמים למחבלים?
אפשר לעצור את זה. מדינת ישראל חייבת לעצור את זה!
שתפו.


אהבו: 2,364. הגיבו: 203. שיתפו: 2,904.
{% trans 'Tags' %}:

סיימנו עכשיו פגישה עם השליח המיוחד של הנשיא טראפ - מר ג'ייסון גרינבלט, אדם מרשים בכל קנה מידה ובמיוחד ביכולת ההקשבה שלו, שלקח על עצמו משימה קשה. קשה פי כמה כאשר מדובר ביהודי אורתודוקסי בוגר ישיבת הר עציון. איחלתי לו בהצלחה מכל הלב ואני מקווה שיצליח במקום שנכשלו רבים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 211. הגיבו: 10. שיתפו: 4.
{% trans 'Tags' %}: