יש עתיד

20,012 ( +0.26% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

חיים ילין / יש עתיד באתר כנסת פתוחה

  חיים ילין בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 28 ביוני 2017 14:34. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 28 ביוני 2017 07:05


בטוחים בפריפריה.

למרות המצב הביטחוני והשגרה השברירית, רבים בוחרים ליטול מחויבויות כלכליות גבוהות ולבנות את ביתם על גבול רצועת עזה. כדי להמשיך ולעודד את המגמה, מעניקה המדינה הטבות מס לתושבי שדרות ויישובי הנגב המערבי מאז 2007 אך אלו מוארכות בכפוף להחלטת וועדת הכספים של הכנסת כל שנה מחדש ומעמידות את התושבים בסימן שאלה. בשיתוף פעולה מבורך עם חברי, ח"כ משה גפני, יו"ר וועדת הכספים של הכנסת, וסגן שר האוצר יצחק כהן, הצביעה הכנסת היום בעד החוק שלי לעיגון ההטבות בחוק והארכתן עד 2021.
עיגון ההטבות בחוק יחזקו את הצמיחה הדמוגרפית והחוסן החברתי, יתנו בסיס ואופק למשפחות שירצו להשתקע באזור ויובילו לחיזוק הפריפריה. כל אלו הם אינטרס לאומי.

צפו בדברי מהמליאה


אהבו: 104. הגיבו: 11. שיתפו: 12.
{% trans 'Tags' %}:

עשרות אלפי יחידות דיור לצד מרכזי תעשייה ומקומות עבודה יכלו לקום ברצועת עזה אם החמאס היה מנתב את הסיוע והכסף שהוא מקבל, לטובת אזרחיו במקום לטרור. בזמן שהוא בוחר לחפור עוד ועוד מנהרות, לשפר את מערך הטילים ולהכשיר עוד חיילים למאבק צבאי הוא מדרדר את הרצועה למשבר הומניטרי. האינטרס הישראלי הוא לאפשר לרצועת עזה להפוך למעוז של כלכלה עצמאית מתפתחת, ללא תלות בגורמים בינלאומיים, שתאפשר לאזרחיה לצאת מעוני ולחיות בכבוד. אנו נעדיף שזה יהיה האינטרס גם של החמאס, אך במידה ויבחר אחרת, לא נהסס לרסק בעוצמה את תשתיות הטרור שלו, כפי שכבר הוכחנו לו בעבר.

צפו בדברי בנושא במהדורה של חדשות 10 אמש


אהבו: 197. הגיבו: 18. שיתפו: 54.
{% trans 'Tags' %}:

מדובר בצעד הכרחי, חשוב ואסטרטגי של ישראל לאור מיליארדי השקלים שמגיעים לרצועה מהעולם ומנותבים לתשתיות הטרור במקום לשיפור חיי האוכלוסייה האזרחית. אנחנו לא צריכים לממן אותם בזמן ש-60% מהתל"ג בעזה מושקע במנהרות ובטילים.
שחמאס יבין ששלטונו עלול להתערער כתוצאה מהתקוממות אזרחית, הוא ייאלץ לשנות את כיוונו.


אהבו: 214. הגיבו: 30. שיתפו: 26.
{% trans 'Tags' %}:

אם חמאס היה מפנה את מיליארדי הדולרים שהוא מקבל מהעולם לטובת תשתיות, אספקת חשמל וטיהור מים - הרצועה לא הייתה נמצאת על סף משבר הומניטרי.
צפו בדברי בראיון לאולפן וואלה! חדשות


אהבו: 131. הגיבו: 21. שיתפו: 22.
{% trans 'Tags' %}:

ביטחון לישראל, שיקום לרצועה.
אמש במסגרת "השדולה לחזון מדיני" שהקמתי בכנסת, הצגתי את המתווה שלי לקידום מסמך הבנות בין ישראל לרצועה, כך ששני הצדדים ירוויחו שקט ארוך טווח.
בבסיס המתווה, הזוכה לתמיכה נציגי מערכת הביטחון, חוקרים ואישי ציבור, עומדת התפיסה כי ניתן להגיע להבנות שבמרכזן בלימת התעצמות הצבאית של החמאס, בניית המנהרות ומערך הטילים בתמורה לכך שישראל, יחד עם קואליציה בינלאומית, תסייע לשגשוג כלכלי ברצועה, תבנה נמל ימי, תקל במעברים ותקדם צעדים נוספים שישפרו את חיי האוכלוסייה האזרחית בעזה.
החמאס יודע שבמידה ותושבי הרצועה ימשיכו לחיות בעוני מחפיר, בלי חשמל ועם תנאי מחייה ירודים, התושבים ייצאו לרחובות ויאיימו על שלטונו, והוא ייאלץ לקבל את המתווה.

מודה לשרי הביטחון, התחבורה והמודיעין, השיכון והבינוי, ליו"ר מפלגת יש עתיד ולח"כ יעקב פרי, שהגיעו לקחת חלק בשדולה ובדרך לישראל בטוחה וחזקה יותר.
Avigdor Liberman - אביגדור ליברמן | ישראל כץ | יואב גלנט - Yoav Gallant | Yair Lapid - יאיר לפיד | יעקב פרי - Yaakov Perry


אהבו: 148. הגיבו: 37. שיתפו: 24.
{% trans 'Tags' %}:

שלושת השלבים לטיפול ומיגור שיטת התספורות: תשלום החוב ע"י בעלי הבנק, סנקציות פליליות על נותני האשראי וקלון כלכלי על הטייקונים הכושלים.
במאמר דעה לגלובס - Globes פירטתי איך אפשר להפסיק את השיטה שבה כספי ציבור הפכו לצ'ק הפתוח של המערכת הבנקאית.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 408. הגיבו: 33. שיתפו: 97.
{% trans 'Tags' %}:

בין ציוני הדרך של היובל למלחמת ששת הימים נמצאת התנועה הקיבוצית שחרטה על דגלה את העשייה הציונית לטובת ההתיישבות.
צפו בדברי ממליאת הכנסת


אהבו: 110. הגיבו: 14. שיתפו: 11.
{% trans 'Tags' %}:

תפתחו את הכיס שלכם.
עסקים קטנים ומשקי בית, אשר נאנקים תחת ריביות אסטרונומיות וקורסים תחת הנטל, יהיו אלה שישלמו על ההתנהלות החזירית של אליעזר פישמן, ושאר בעלי הון ששמים את טובתם האישית לפני הכל.

נותני האשראי במערכת הבנקאית מחלקים אשראי בצורה פראית וללא בטחונות, בחסות ובגיבוי בנק ישראל, שלא ברור את מי הוא מייצג. הצעתי להטיל סנקציות פליליות על נותני האשראי נבלמה ע"י משרד המשפטים אך בהעדר צעד הרתעתי שכזה, אל לנו להתפלא שטייקונים ימשיכו לקבל תספורות ענק ויחס מלטף על חשבון כספי הציבור של כולנו. במקום למנוע את גזילת כספי הפנסיות הבאה, אנחנו רואים את המערכת הבנקאית מתייצבת לצד טייקון כושל ומשמנת בהטבות את מועדון המקורבים לצלחת, במקום לדאוג לציבור הרחב.
(צילום: מוטי מלרוד, דה מרקר)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 463. הגיבו: 195. שיתפו: 209.
{% trans 'Tags' %}:

שבועות של מחשבה.

חגה של החקלאות הישראלית הוא עוד הזדמנות להתגאות בתוצרת החקלאית המרשימה שמדינת ישראל מפיקה בכל יום מחדש, בזמן שמדינות העולם מסתכלות מהצד ומנסות להתחבר וללמוד מישראל דרך הענף.
בערב, שתהיו מוקפים בשלל גבינות, ירקות ופירות, תזכרו שכל זה פרי עמל של אלפי חקלאים שנלחמים כל יום כדי שמחר תהיה להם עבודה.
בשנת 2017, החקלאים עדיין נלחמים כי אין אסטרטגיה ברורה וחזון לענף החקלאי במדינת ישראל, בזמן שהמדינה בוחרת להגדיל את הייבוא מחו"ל, רשתות השיווק מרוויחות הון עתק על פערי המחירים בין החקלאי לצרכן ובעיות מים באזורים שונים. וזה מבלי לדבר על דור ההמשך, שעומד בסימן שאלה, כמו הענף כולו.
מי שקבעו את גבולות המדינה ופיתחו אותה בשנים הראשונות משממה למעצמה הם החקלאים, ובלי חקלאות, לא תהיה מדינה.
בין המלחמות לטובת החקלאים במדינה, בחרתי להביא אמש לישיבה השבועית של מפלגת יש עתיד בכנסת טנא עשיר בירקות ופירות מחקלאי עוטף עזה והנגב המזרחי.

חג שמח!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 610. הגיבו: 50. שיתפו: 43.
{% trans 'Tags' %}:

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 21. הגיבו: 0. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}: