מס' עמודי פייסבוק פעילים למפלגה: 5


"ברובע היהודי יש ארבעה בתי כנסת, בכל בית כנסת מתפללים 3 תפילות ביום, כמה תפילות עולות לקב"ה סך הכל בכל יום מהרובע היהודי?" החידה הזאת לא נכתבה בפשקעוויל במאה שערים, זוהי חידה מתמטית שקיבלו ילדים בבית ספר ממלכתי במרכז הארץ.
>>
כבר כמה שנים שעמותות הימין הדתי חודרות למערכת החינוך הממלכתית באמצעות ידה המכוונת של מפלגת הבית היהודי. ההתנשאות של הציונות הדתית על החילונים הפכה מרעיון למציאות, ויוצרת ניכור בין ילדים חילונים ליהדותם.
החברות השונות בישראל זכאיות לחנך את ילדיהםן לפי דתם ואמונתם. אנו דורשים ודורשות חינוך ליהדות על בסיס ערכי השוויון והחירות.
צפו בדבריי מדיון דחוף שיזמה חברתי, ח"כ זהבה גלאון Zehava Galon, בוועדת החינוך היום>>


אהבו: 393. הגיבו: 113. שיתפו: 151.
{% trans 'Tags' %}:

"אצלנו בבית הספר, כיתות ז' יוצאות לסיור בצפת בנושא חשיבות התפילין והכיפה. מי שלא רוצה להשתתף בטיול נענש ויורדות לו נקודות מהציון. אני מרגיש שמוחקים לי את הזהות".

את הדברים האלה סיפר שקד ליפליס שהגיע היום יחד עם חבריו וחברותיו לדיון שיזמתי בוועדת החינוך בעקבות החדירה הפרועה של תכנים דתיים-אורתודוקסיים לבתי הספר. התלמידים האמיצים האלה מרגישים תחת מתקפה מתמדת על הערכים שלהם, על הזהות שלהם, על מי שהם.

וזה לא מפתיע. בנט כשר חינוך שם לו למטרה להציג את החילוניות כעגלה ריקה ואת החילונים כתינוקות שנשבו. לפי דו"ח של מולד - המרכז להתחדשות הדמוקרטיה - Molad, הסכום שהוקדש בשנת 2015 לחינוך בלתי־פורמלי בתחום היהדות בחינוך הממלכתי היה גדול פי 17 מזה שהוקצה למדע ופי 119 מזה שהוקצה לדמוקרטיה ודו־קיום.

דמיינו מה היה קורה אם עמותות חילוניות היו נכנסות במימון המדינה לבתי ספר דתיים ומלמדות על אתאיזם, אבולוציה וערכים חילוניים. הממשלה היתה מתפרקת עוד לפני שהייתם מספיקים לומר "בנט".

אז יש לי חדשות בשבילך בנט, היהדות שלנו היא לא פחות יהדות משל אף אחד אחר, והחילוניות שלנו היא בטח לא עגלה ריקה. היהדות של הבית היהודי היא דת של שחור ולבן, אבל במציאות יש קשת יהודית רחבה – של יהדות כתרבות, כלאום, כמסורת. שר החינוך, תקשיב לתלמידים, תשכיל מהם.

בני הנוער החכמים והביקורתיים שהיו כאן היום אומרים "עד כאן!" ומסרבים להתכופף מול שר החינוך ומיליציית שטיפת המוח שלו. הם החליטו להשיב מלחמה, בשם הערכים החילוניים שלהם, בשם הזהות היהודית שלהם ובשם הדמוקרטיה, שמעודדת מעורבות פוליטית וחשיבה ביקורתית. הם חלק מציבור רחב של חילונים בישראל שנמאס לו לשתוק כשרומסים אותו והחליט לקום ולעשות. במלחמה הזו, אנחנו לגמרי איתם.

הפורום החילוני

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 2,230. הגיבו: 197. שיתפו: 347.
{% trans 'Tags' %}:

היום יצויין בכנסת יום הסביבה הבינלאומי, ולממשלה יש מתנה בשבילנו: סוגרים את החוף. אחרי שהכוונות האמיתיות בתכנית בנייה כוללנית הוסתרו מהציבור במשך חודשים, היום יצא המרצע מן השק: חופי מדינת ישראל יימכרו לעשירים בלבד, במה שמסתמן כמהלך ההרסני ביותר לחופי ישראל מאז נחקק חוק החופים.

תכנית המתאר הארצית החדשה, שנחשפה בזכות בג"צ שהגישה עמותת אדם טבע ודין, תעשוק מהציבור רצועות חוף בשטח עצום של 41 אלף דונם - פי שלושה מגודל העיר רמת־גן - ותפקיר אותם לידיהם של יזמי נדל"ן שיהפכו אותם למגדלי יוקרה לעשירים בלבד.

חוף נחשולים, חוף פלמחים, חוף עתלית והחופים הפתוחים שבדרום אשדוד - כל אלו עשויים להיסגר בפני כל מי שלא חבר האלפיון העליון. דרשתי לקיים דיון דחוף בוועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת במטרה למנוע את המחדל ולהשאיר את החופים בידינו - הציבור.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 522. הגיבו: 37. שיתפו: 156.
{% trans 'Tags' %}:

Four years ago, I had the honor of joining the Women of the Wall for their Rosh Chodesh prayers. Even though I am a secular women, don’t believe in God, and don’t pray, I joined them in an act of solidarity with fellow pluralistic women. I joined them when they started getting arrested by the police for simply praying in accordance with their tradition.I joined them because the Israeli government turned the Western Wall into an Orthodox synagogue headed by an Ultra-Orthodox rabbi who tells the police what to do. A man who accepts no tradition aside from his own, nor pays women’s rights any credence.

Yesterday, afters two years of intense negotiations and work, the agreement they arrived at and achieved was ripped up. In one fell swoop the Jewish state turned into a state that forbids Jews from praying in accordance with their beliefs. The Israeli Government, whose members often stand before and pander to American Jewry for money, gave in to the Ultra-Orthodox extremists who call Reform Jews “anti-Semites”, “mentally ill”, and more. I applaud the Jewish Agency for cancelling the plans of their Board of Trustees to deal with this matter. As member of the board and chair of the JFNA Michael Siegal said, “we represent the Jewish nation, not the Israeli government.”

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 27. הגיבו: 13. שיתפו: 2.
{% trans 'Tags' %}:

תמונה של הכותל בשנת 1967, ללא גדרות, הפרדות וללא שליטה בלעדית של היהדות האורתודוקסית. נשים וגברים רוקדים יחד ברחבה אחת, וכן – הכותל לא נפל ואנחנו עדיין כאן. כולנו שומעים בימים האחרונים קריאות שבר של הקואליציה על החלטת נתניהו לבטל את מתווה הכותל ואת חוק הגיור. אבל כולנו גם יודעים את סוף הסיפור הזה - הם יתקפלו, יתנו למחדל הזה לעבור ולחרדים – לנצח.
שתסתיים ההצגה התורנית של הקואליציה נגד עצמה, אנחנו נפסיד. למה? קראו היטב את המסר הברור של הסוכנות היהודית: "החלטות הממשלה בענין הכותל והגיור חותרות תחת הרעיון הציוני ומאיימות לקרוע את העם היהודי".
מדויק.
>>
רפיסותו של נתניהו, ובכלל של הקואליציה, מול המפלגות החרדיות שוברת שיאים. הוספנו לזה את הלובי המתנחלי וקיבלנו את התמונה המלאה: ראש ממשלה חבוט, עייף, שלא דואג לאינטרסים שלנו, הציבור. הוא וממשלתו, פועלים למען שלמות הקואליציה ולא לטובת מדינת ישראל והעם היהודי.
>>
מנהיגות ראלית ושקולה לא הייתה מתקפלת אלא מוציאה לפועל את מתווה הכותל לאלתר, מתוך הבנה ברורה שמדינת ישראל היא הבית הלאומי של כל היהודים ולא של הזרם האורתודוכסי בלבד. הכותל המערבי הוא אתר ציבורי וככזה שייך לציבור כולו, ולא יכול להמשיך להיות המגרש הפרטי של הממסד האורתודוכסי. כך גם פני היהדות כולה, רבדים רבים לה וזה עוול לצמצם אותה לזרם אחד בלבד שכל עולמו הוא להדיר אחרים.
>>
אני מחזקת את הארגונים הפלורליסטיים שפועליםות לילות כימים כדי להחזיר לנו את היהדות, כדי שהתמונה הזאת תחזור להיות המציאות שלנו.

נשות הכותל המרכז הרפורמי לדת ומדינה התנועה הרפורמית ישראל חופשית
על משמר הכנסת

(צילום: לע״מ/ אריאל כהנא: http://bit.ly/2sICrS4)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 863. הגיבו: 67. שיתפו: 198.
{% trans 'Tags' %}:

הנה מספר משמח: 10,000,000 שקלים. תקראו את זה שוב: עשרה מיליון שקלים. בעקבות הצעת חוק שהגשתי יחד עם מירב בן ארי - Merav Ben Ari ושלי יחימוביץ שעברה עכשיו בקריאה שנייה ושלישית, זה הסכום שיוקצה לטובת סל שיקום לנשים יוצאות מקלטים וילדיהן מדי שנה.

זה הישג אדיר. בזכות החוק יוקמו 8 דירות מעבר נוספות, שהנשים כל-כך זקוקות להן (זה כמעט כפול מהמספר הנוכחי) ותותאם להן מעטפת תומכת לפי צרכיהן. כל מי שזקוקה לסיוע משפטי, לעזרה בדיור, בהכשרה מקצועית או מציאת עבודה תקבל אותם, מסגרות הילדים יסובסדו והאישה והילדים יקבלו ליווי שיקומי ונפשי. סוף סוף.

הצעת החוק גובשה יחד עם הנשים המדהימות בעמותת אישה לאישה - המקלט לנשים מוכות, ירושלים ובסיוע רוח נשית | Ruach Nashit וכתוצאה משיתוף פעולה ממש לא מובן מאליו עם שר האוצר, משה כחלון, וח"כ חיים כץ - שר העבודה והרווחה, קיבלנו גם את תמיכת הממשלה.

בעולם אידיאלי, הגברים המכים יהיו אלה שיצטרכו להיקרע מהבית ומהחיים שלהם, לוותר על החירות שלהם ולהרגיש נרדפים. הם הפוגעים, אחרי הכל. אבל עד אז, אנחנו צריכות וצריכים לעשות כל מה שאפשר כדי לתמוך בנשים שמוצאות את עצמן נלחמות על חייהן מול הגבר שישן לידן בלילה. החוק הזה הוא צעד ענק בכיוון.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,538. הגיבו: 57. שיתפו: 92.
{% trans 'Tags' %}:

בשנת 2013 הצטרפתי לנשות הכותל בתפילת ראש החודש שלהן. עשיתי את זה למרות שאני אישה חילונית, לא מאמינה באלוהים ולא מתפללת. עשיתי את זה כצעד של סולידריות נשית ופלורליסטית, כי הן התחילו להיעצר ע״י המשטרה רק בגלל שקיימו את המנהג הדתי שלהן. עשיתי את זה כי ממשלת ישראל הפכה את הכותל המערבי לבית כנסת אורתודוכסי, עם רב חרדי שהמשטרה עובדת אצלו ובלי דריסת רגל לאף יהודי עם מנהג אחר, שלא לדבר על אישה.

אתמול, בוטל מתווה הפשרה שהושג אחרי שנתיים של עבודה, ובכך הפכה מדינת היהודים למדינה שבה הממשלה מבקשת לאסור על יהודיות ויהודים להתפלל על פי דרכן ואמונתם.

ממשלת ישראל ששריה והעומד בראשה מרבים להופיע בפני יהדות ארה״ב ולגייס שם כסף למטרותיהם, נכנעו אתמול לקיצונים שבחרדים שמכנים את היהודים הרפורמים ״אנטישמים״, ״חולי נפש״ ועוד. טוב עשתה הסוכנות היהודית שביטלה את כל אירועי חבר הנאמנים שתוכננו לימים הקרובים. איך אמר יו״ר חבר הנאמנים, מייקל סיגל: אנחנו מייצגים העם היהודי, לא את ממשלת ישראל.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 681. הגיבו: 83. שיתפו: 38.
{% trans 'Tags' %}:

הדבר הכי קל הוא להגיד מה שהיה הוא שיהיה.

אבל האמת היא שזה תלוי רק בנו. אם נגע בליבות האנשים, נפיל את החומות. הלילה אנחנו סוגרים את המפקד במרצ. נצלו את השעות הקרובות להצטרף אלי. יחד, נעשה מהפך --> http://ilangilon.org.il/


אהבו: 394. הגיבו: 56. שיתפו: 50.
{% trans 'Tags' %}:

הממשלה החליטה היום שקונסרבטיבים ורפורמים הם לא יהודים מספיק לטעמה. הם לא יהודים מספיק כדי להתפלל בכותל בדרכם והגיור שלהם לא יהודי מספיק כדי להיות מקובל עליה.

ממסגרים את הפשרה הרקובה הזו ככניעה של נתניהו לחרדים. זה נכון, אבל רק חלק מהסיפור. כי איך קרה שהגענו למצב שהממשלה מחלקת אשרות כניסה ליהדות? איך זה שראש ממשלה אוכל שרצים מחליט מי יהודי מספיק על פי ההלכה שקבעו שיקוליו הקואליציוניים?

במפלגות החרדיות אולי מרוצים כרגע, אבל הסיפור הזה לא פוגע רק ברפורמים וקונסרבטיבים והוא יותר מאשר אצבע משולשת ליהדות העולם וליהודים בישראל. הוא קודם כל מלעיג את הדת היהודית. גיורים שנקבעים על פי צרכים קואליציוניים, תפילה שמאושרת לפי חישובי מנדטים - כך נראית היהדות שהם מקדמים כאן. מקווה שהם לפחות מרוצים מזה.

(צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 716. הגיבו: 137. שיתפו: 136.
{% trans 'Tags' %}:

צפו בהצצה נדירה לשיטות הפעולה של הגרעינים התורניים בערים החילוניות:

בקטע הזה, שלא פורסם מעולם והועבר אלי מאנשי הפורום החילוני, נראה נתנאל סימנטוב, ראש הגרעין התורני ברמת השרון, מדבר בפני מדריכים בשיעורי בר-מצווה. צפו כיצד הוא שולח אותם למשימות מסיונריות, או במילותיו, "להרעיל אותם על השם" ו"להדביק אותם לתפילין". "הצלחה" מבחינתו היא "להיכנס למשפחה שאינה שומרת מצוות לתוך הבית", להפוך את הדת האורתודוכסית לחלק מרכזי בחייהם.

בהמשך לדוח מבקר המדינה על המימון של אורי אריאל לגרעינים התורניים כדי למלא "חלל ערכי" אצל החילונים, ובהמשך לתחקיר ערוץ 10 ומכון מולד אתמול על כניסת עמותות דת ימניות לבתי הספר, קבלו עוד חלק בפאזל של השיטה להתנשאות וזלזול בזהות החילונית בישראל.

הוידאו הועלה במקום בעמוד היוטיוב של "מכון קשר", אך הוסר והועלה מחדש בעמוד של רמת השרון חופשית. הקטע המלא בתגובות.


אהבו: 368. הגיבו: 162. שיתפו: 424.
{% trans 'Tags' %}: