בשם כל עם ישראל אני שולח תנחומים למשפחותיהם של סמל-ראשון יובל מור-יוסף ז"ל, לוחם בחטיבת "כפיר" בן 20 מאשקלון, וסמל יוסף כהן ז"ל, לוחם בחטיבת "כפיר", בן 19 מבית שמש, שנפלו היום בפיגוע הירי בצומת אסף. יהי זכרם ברוך ונצור בליבנו תמיד.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,088. הגיבו: 493. שיתפו: 174.
{% trans 'Tags' %}:

הנחיות ראש הממשלה נתניהו למערכת הביטחון:

• זירוז הריסת בתי מחבלים, תוך 48 שעות יחלו ההריסות.

• המשך המאמץ ללכידת המרצחים וסיכול התשתיות מהן יצאו.

• הגברת מעצרים מנהליים של פעילי חמאס ביו"ש.

• עיבוי כוחות צה"ל ביהודה ושומרון.

• תגבור ההגנה על הצירים והצבת מחסומים בכבישי יו"ש.

• כיתור אל-בירה ושלילת היתרים מבני משפחותיהם של המחבלים והסייענים.

• הסדרת מעמדם של אלפי בתים ביהודה ושומרון.

• נקיטת צעדים משפטיים שיאפשרו בנייה של 82 יחידות דיור חדשות בעפרה.

• הקמת שני אזורי תעשייה חדשים ליד היישוב אבני חפץ וליד בית"ר עילית.


אהבו: 1,984. הגיבו: 907. שיתפו: 83.
{% trans 'Tags' %}:

תנחומים למשפחות ההרוגים והחלמה לפצועים מהירי המזוויע בגבעת אסף. מוכרחים להפסיק עם ההזיה שאפשר להחזיק עם שלם בלי זכויות או ריבונות ולחשוב, שהיאוש של האנשים האלו לא יהפוך לאלימות מחרידה.
קונספציית הכבדת היד נכשלת, הפלסטרים הזמניים אינם מוכיחים את עצמם והקרבנות שאנו נאלצים לשלם גדלים מיום ליום. רק מהלך אמיתי לטווח הרחוק, יביא ביטחון לאזרחי ישראל.
https://www.haaretz.co.il/news/politics/1.6743657


אהבו: 13. הגיבו: 1. שיתפו: 2.
{% trans 'Tags' %}:

אוראל האחיין האהוב עזב את המשפחה והחברים בארצות הברית ועלה ארצה כדי להתנדב לצה"ל.
אתמול הוא התייצב בלשכת גיוס לתחילתו של מסע שכולו שליחות וציונות, ואנחנו כאן כדי לחבק ולתמוך.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 9. הגיבו: 0. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

אני משבח את השב"כ, צה"ל והימ"מ על פעולותיהם המרשימות שהביאו לאיתור וחיסול המחבל השפל מהפיגוע בברקן ומחבל נוסף המעורב בפיגוע בעפרה.

ידה הארוכה של ישראל תגיע לכל מי שפוגע באזרחי ישראל.


אהבו: 2,867. הגיבו: 447. שיתפו: 105.
{% trans 'Tags' %}:

עליית מחירי החשמל והמים היא מכה כואבת לאזרחי המדינה.

איפה כל ההסברים, ההבטחות החגיגיות על הכנסות של 600 מיליארד שקלים ממתווה הגז שיופנו לרווחת אזרחי ישראל ולהורדת יוקר המחיה?

כשהצבעתי נגד מתווה הגז חטפתי ביקורות מכל הכיוונים, הטיחו בי שאני פוגעת באותן שכבות במצוקה ושכבות הביניים ושהמיליארדים שיגיעו מאישור מתווה הגז יעניקו ביטחון לאוכלוסיות במצוקה, לקשישים, לחד הוריים, לילדים בסיכון ובכלל.

אבל אני עומדת היום מילה במילה על מה שאמרתי כבר אז: "מי דואג לייצוג של הציבור? אנחנו הופכים את כל העתיד שלנו לבן-ערובה בידיים פרטיות".

הייתי שמחה לטעות באמירה הזאת, אבל לצערי מחירי החשמל שיעלו בתחילת 2019 ב-6.5 עד 8.1 אחוזים ובנוסף, מחירי המים שיעלו ב-4.5 אחוזים הם ההוכחה שהממשלה הזאת שוב הפקירה את הציבור שהכי זקוק לה בידיים של טייקונים, שאין להם שום אחריות על החברה הישראלית וכל מה שמעניין אותם זו שורת הרווח בסוף כל חודש.

ובמי אנחנו פוגעים כשאנחנו מעלים את החשמל והמים? בחלשים ביותר, באלו שממילא ההוצאה החודשית השוטפת שלהם גבוהה באופן משמעותי מההכנסות. באלו ששוברים את הראש מאיפה משלמים עכשיו כסף לצהרון לילדים, לחוגים, אפילו לטיול השנתי.

לקשישים עריריים שיושבים בבתים וממילא נאלצים להתלבט בין תרופות מזון וחימום. למשפחות הדיור הציבורי. לנכים. לאימהות החד הוריות בפריפריה. למוכי הגורל של החברה הישראלית. למי שאין להם ואין מי שידאג להם.

המסר שהממשלה הזו מעבירה הוא שהאחריות שלה לשורת הרווח של הטייקונים גדולה מזו שיש לה כלפי הציבור שהיא אמורה לייצג. הציבור ש"משעמם" אותם! שבישראל של אוטוטו 2019 אפילו מים וחשמל אינם מוצר צריכה בסיסי יותר. הבושה אבדה. והציבור יבוא חשבון.

הממשלה הזו אולי הוזילה את מחירי הגאדג׳טים והטלפונים הסלולריים אבל כסף להטעין אותם – לא יהיה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,254. הגיבו: 207. שיתפו: 330.
{% trans 'Tags' %}:

דובר צה"ל נתפס בשני שקרים שונים. אז מה - מאמר שלי הבוקר ב Haaretz הארץ
בשבועיים האחרונים נתפס דובר צה"ל בשני שקרים שונים. אף לא אחד מהם לא פתח את מהדורות החדשות. אולי כי אנחנו לא מצפים ליותר מדובר צה"ל, ואולי כי הם נוגעים לחייהם ולכבודם של פלסטינים. אני לא יודעת מה יותר גרוע.
השבוע נורה למוות מוחמד חוסאם חבאלי בטול כרם. דובר צה"ל טען שהחיילים השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות ובאש חיה כדי לפזר הפרת סדר. אלא שתיעוד שמצאו תחקירני "בצלם" מגלה שחבאלי נורה בראשו מאחור, ברחוב שקט, שלא הייתה בו הפרת סדר. חבאלי היה בן 23 וסבל מנכות פיזית וקוגניטיבית.
בשבוע שעבר הכחיש דובר צה"ל את הדיווחים הפלסטיניים על השלכת רימוני גז ורימוני הלם לבית ספר יסודי בחברון, רק כדי לגמגם כשהתברר שגם אירוע זה תועד בווידיאו. בבית הספר הציגו ארגז עם עשרות רימוני גז ריקים. בבית ספר יסודי, כזכור, לומדים ילדים בני שש עד 13.
נפתלי בנט, המועמד מטעם עצמו לתפקיד שר הביטחון, טרם הגיב לאירועים האלה. בין היתר משום שהם מעמידים באור מגוחך את הטענה המדהימה שלו,שחיילים מפחדים מהפרקליט הצבאי יותר משהם פוחדים מיחיא סינוואר. בנט לא המציא כלום. הטענה הזאת מתגלגלת שנים במערכת הפוליטית, והיא זוכה לתמיכה רק מפני שנראה כי דובר צה"ל לא מבין את תפקידו.
תפקידו של הדובר הוא למסור לציבור מידע מהימן על פעילות הצבא. אנחנו שולחים לצבא את ילדינו, שיסכנו את חייהם ואז יידרשו ללכת למילואים, להוציא את כספם (במסים) על תקציב ביטחון, שהולך וגדל אף על פי ששכר החיילים בשירות חובה נמוך משכר המינימום. הצבא הזה שלנו. אין לו מנדט לשקר לנו, בטח לא בעניינים של חיים ומוות.
ייתכן שבדובר צה"ל מאמינים שכך הם מגינים על החיילים — הם לא. הם מגינים על פשע. אנחנו שולחים חיילים לעמוד מול האוכלוסייה הפלסטינית תוך סיכון חייהם. הם נדרשים לבצע משימות מורכבות מול אזרחים שמעט זכויותיהם הן גזר שניתן לקחת מיד, ואפילו הזכות למשפט הוגן אינה עומדת להם. זה מצב אכזרי, ואי אפשר לצפות שהוא לא יוליד אכזריות, אלימות וביזה. זה מובן מאליו. השאלה היחידה היא, למה בדובר צה"ל חושבים שתפקידם לטייח את זה.
בתגובה לדבריו של בנט הסביר הרמטכ"ל לאחרונה כי "צה"ל הפעיל בשלוש השנים האחרונות בעשרות אלפי אירועים אש, והועמד לדין חייל אחד. יש עשרות חקירות וזה בסדר". שלוש שנים, עשרות אלפי אירועים, ורק חייל אחד לא נהג כשורה. פלא כזה יכול להתרחש רק בצבא המוסרי בעולם.
כך מגינים על פשע, לא על חיילים. אם חיילים אכן יורים גז לבתי ספר פלסטיניים, הם לא עושים זאת כי הם סדיסטים, אלא כי כך נראות הנורמות של השליטה הצבאית שלנו בשטחים. כאשר צה"ל מסתיר זאת מהציבור, הוא אומר לחיילים דבר פשוט: נשלח אתכם למשימות שיטור בלב אוכלוסייה עוינת, שידרשו הפעלת אלימות יומיומית, ואנחנו מאחוריכם. רק תקפידו לא להיתפס.
השקרים האלו הם הפקרה של הציבור. כדי שאפשר יהיה להמשיך ולשלוח חיילים לשרת במדינת הצללים בשטחים, ובאותה נשימה לא לדעת, לא לראות ולא לשמוע מה הם עושים שם, ובטח שלא לדעת מה המחיר שהם, אנחנו והפלסטינים משלמים על כך.
"שקט, יורים". כבר 51 שנה.
https://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.6742477


אהבו: 138. הגיבו: 17. שיתפו: 16.
{% trans 'Tags' %}:

השתתפתי הערב כנציגת ממשלת ישראל ביום לציון הפיכתה של קניה לרפובליקה בשנת 1963.

למדינת ישראל שיתופי פעולה אדוקים עם קניה בנושאי חקלאות, חינוך, בריאות וחדשנות, ובעוד שלושה חודשים יחנך לראשונה קו טיסות ישיר בין תל אביב לניירובי בירת קניה.

🇮🇱🇰🇪

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 12. הגיבו: 0. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}:

לממשלה הזו יש כסף. היא רק חילקה אותו למפלגות במקום להוריד מחירים.


אהבו: 389. הגיבו: 76. שיתפו: 90.
{% trans 'Tags' %}:

‏תינוק בן יומו. איזו זוועה. מה בכלל אפשר לומר למשפחה שאיבדה תינוק שזה עתה נולד? ליבי איתכם והלוואי שאיש כאן לא ידע לא צער ולא דם
https://www.haaretz.co.il/news/politics/1.6740635


אהבו: 264. הגיבו: 38. שיתפו: 16.
{% trans 'Tags' %}: