התמיכה בכפרים בשיאה.

לאחר הביקור בכפר בית ג'ן והקצאת ארבעה מיליון שקלים מהרשות להשקעות במשרד הכלכלה והתעשייה וגיוס כ- 75 עובדות מהמגזר למפעל הטקסטיל מקט, יסייר מחר חברי שר הכלכלה אלי כהן מטעם מפלגת "כולנו" בעוד כפרים דרוזים בצפון, הפעם בכפרים, חורפיש, ירכא, כסרא סמיע וסאג'ור.
חשוב מאוד לתקן את ואת המצב בכפרים אשר שכחו אותם ממשלות ישראל לדורותיהן, לא חסר בעיות, תעסוקה, אזורי תעשיה, תמיכה בעסקים וכו.
שר הכלכלה נחוש לקדם ולעזור וחשוב לנצל את ההזדמנות לקידום הנושאים אשר בסמכותו.
מודים לך מראש על הביקור כבוד השר ומעריכים את פועלך.

אלי כהן - Eli Cohen

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 108. comments: 11. shares: 1.
{% trans 'Tags' %}:

אמש נחשפה בידיעות אחרונות העברת תקציב ענק לבי"ח לניאדו בנתניה ע"י שר הבריאות ואני תוהה מה גורם לתעדוף בי"ח נתניה על פני בי"ח נהריה, פוריה, נצרת ורשימה של בתי חולים שכבר שנים סובלים מגרעונות כספיים עמוקים. בשבוע בו פורסם כי מערכת הבריאות שלנו נמצאת בתחתית הטבלה של מדינות ה OECD, מבחינת התשתיות של כ"א מיטות ועוד, יש לערוך תוכנית מסודרת עם תבחינים ברורים לכל העברות התקציבים. לכן, אני מצפה לקבל תשובות ענייניות והסברים על ההעברות התקציביות לבתי החולים בכלל ובפרט בפריפריה, כדי להבטיח שאין כאן הפליה או העדפה פסולה.

חשוב לי לומר, אני תמיד בעד מתן תקציב כשזה נוגע לבריאות אך לא כשהחלוקה נעשית לפי שיקולים לא עניינים. בי"ח לניאדו מפלה נשים, פועל על פי דין ההלכה ואף אינו בי"ח ממשלתי . העברתי היום שאילתה למשרד הבריאות בנושא ואם התשובות יהיו בלתי סבירות לא אהסס להמליץ על בדיקת מבקר המדינה. אי אפשר לומר שבי"ח הוא "ציבורי" כשנוח ושהוא "פרטי" כשפחות נוח. דין נתניה כדין נהריה ,נצרת וכל פריפריה חברתית או גיאוגרפית כזו או אחרת.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 51. comments: 10. shares: 8.
{% trans 'Tags' %}:

בראיון לחרדים 10 - הדף הרשמי התייחסתי לתופעת חילולי השבת שצומצמה באופן משמעותי ולראשונה מזה הרבה זמן שוקפה לציבור אזרחי מדינת ישראל, וזאת בזכות קיומה של ועדת הארבעה המשותפת לש"ס בהנהגתו של שר הפנים הרב אריה מכלוף דרעי Arye Machlouf Dery ויהדות התורה.

אך יחד עם זאת עדיין מתבצעות עבודות בשבת בשיטת מצליח.
כפי שאמרתי במהלך הראיון אנחנו מצפים כעת שראש הממשלה Benjamin Netanyahu - בנימין נתניהו יקבל החלטה חכמה וינחה את שריו לבטל עבודות בשבת למעט בסוגיות של פיקוח נפש והצלת חיי אדם.

כשנשאלתי בנוגע לפרישה מהממשלה השבתי באופן ברור כי ההחלטה לצעדים הבאים תתקיים בהנחיית מועצת חכמי התורה כפי שהיה עד כה, אך הסברתי כי גם מתוך הקואליציה לנו בסיעת ש"ס בשיתוף פעולה עם יהדות התורה יש מספיק כוח פוליטי על מנת להוביל את מקבלי ההחלטות לכבד את ההסכמים הקואליציוניים שנחתמו עמנו.

מעבר לדיון הפוליטי והדתי זה המקום לציין שוב כי המאבק לשמירה על השבת הוא מאבק על הצביון היהודי של מדינת ישראל, שצריך לקבל לגיטימציה קודם כל כאן בבית, וכמובן גם על רווחת הציבור הישראלי כולו, דתיים וחילונים, יהודים ולא יהודים.

http://www.ch10.co.il/news/387255/#.WZsk4T596Uk


likes: 1. comments: 2. shares: 0.
{% trans 'Tags' %}:

לציבור הישראלי נמאס לממן הסתה וחתירה נגד המדינה מקופת המדינה. הגיע הזמן לאכוף את החוק.
שר האוצר, זה בידיים שלך.


likes: 926. comments: 154. shares: 83.
{% trans 'Tags' %}:

הערב נפגשתי עם ראש העיר אופקים, מר איציק דנינו, צוותו, בני הקהילה מאופקים ונציגיהם.
התרשמתי מאוד מפעילותה של העירייה.
ישר כח לראש העיר, איציק דנינו ולכל העושים במלאכה.

ዛሬ ምሽት ከኦፋቂም ከንቲቫ ከአቶ ኢጺክ ዳኒኖና ከሰራተኞቹ ጋር እንዲሁም ከከተማዋ የኢትዮ/እስራኤላውያን ኗሪዎችና ወኪሎቻቸው ጋር ተገናኝቻለሁ።በከተማዋ ጥሩ ሥራ እየተሰራ እንደሆን ልገነዘብ ችያለሁ።
ከንቲቫውን እና መልካም ሥራ ሰሪዎችን በሙሉ በርቱ ጠንክሩ እላለሁ።

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 23. comments: 0. shares: 1.
{% trans 'Tags' %}:

הערב התפרסמו בחדשות ערוץ 2 חלקים מנאום שלי בו התייחסתי לקהילות מסויימות המכנות את עצמם ׳ליברליות׳. במהלך דבריי התרעתי מפני האיום המרחף על זהותנו כיהודים. אמרתי כי אותן קהילות המתיימרות להציג את עצמם כדתיות, פונות למחוזות ליברליים אשר במקרים רבים מתנגשים חזיתית עם ההלכה ועם המסורת שלנו.

את הדברים אמרתי מתוך דאגה עמוקה לשמירת המסורת היהודית. ניצני הרפורמה הניבטים מקהילות אלה, עלולים להביא אותנו בעוד עשרות שנים, לרפורמה מלאה ולפגיעה חמורה במסורת היהודית.

דבריי נאמרו בכאב, הם אינם חדשים, אלה ציטוטים של בכירי רבני הציונות הדתית שהתבטאו אף במילים חריפות יותר והביעו גם הם דאגה עמוקה לעתידו של העם היהודי.

רבנים דוגמת הרב צבי טאו, הרב יהושוע שפירא, הרב מיכה הלוי, הרב אליהו זיני ועוד, שותפים כמוני לדאגה מפני ניצני הרפורמה הללו. אותם רבנים מובילים את המאבק בתופעות הללו תוך חיזוק הרבנות הראשית ומלחמה על גיור כהלכה ועוד.

אין לי ובטח לא להם, דבר כנגד הציונות הדתית, לכולנו מטרה משותפת: לחבר בין יהודים ולא חלילה להפריד. בהתקרב ימי אלול, ימי התשובה הבאים עלינו לטובה, נמשיך לדאוג לעתידם הרוחני של אחינו ולאהוב אותם, תוך הבעת חרדתנו מפני הבאות ונסיון עיקש להשיב לבם של אותם חלקים מאחינו אהובינו התועים אל אבינו שבשמים.

חודש טוב לכל עם ישראל


likes: 151. comments: 46. shares: 3.
{% trans 'Tags' %}:

‏אזכרה לנפטרי גוש קטיף שנקברו בשנית בהר הזיתים לפני 12 שנים.

לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ. לְמַעַן, בֵּית ה אֱלֹקינו אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ״

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 49. comments: 0. shares: 0.
{% trans 'Tags' %}:

שילוב חרדים בשוק העבודה ובחברה הישראלית זו משימה לאומית. אבל אי אפשר על הדרך לפגוע בנשים. יש פה שני ערכים סותרים ואסור להתעלם מאף אחד מהם.

צריך להתחשב בחרדים ולעזור להם להשתלב. אבל אסור, והילדות שלנו לא יסלחו לנו, אם על הדרך נעיף את הנשים מהאקדמיה. וזה בדיוק מה שיכול לקרות. אמותינו נאבקו מאות שנים בשביל הזכות להשכלה. לא ציפינו שאף אחד יזוז בשבילנו. אז לא יכול להיות שעכשיו ידרשו מאיתנו לזוז.

היום כבר יש שיטה לשילוב חרדים בהשכלה גבוהה. יש מכללות יעודיות לחרדים, הן נפרדות ומאורגנות בהתאם. אבל באוניברסיטה השיטה אחרת: באונ׳ העברית ובטכניון החרדים לומדים במכינה נפרדת ואז משתלבים בלימודים הרגילים. מי שלא מתאים לו ללמוד עם נשים יכול ללכת למכללות. והשיטה הזאת עובדת.

אבל האמת היא שגם לא צריך באמת להזיז אותנו. תראו מה קורה בצה״ל. כשחייל חרדי מתגייס לנח״ל חרדי הוא יודע שלא יפגוש נשים. אך ברגע שירצה להתקדם ולצאת לקורס קצינים או רוצה יחידה מיוחדת הוא מודע לכך שיצטרך לפגוש נשים והוא יתמודד עם זה. וזה עובד.

כמו שלא נסכים שבקורס קצינים יחולו הכללים של היחידות החרדיות, ככה גם אי אפשר להסכים להפרדה באוניברסיטה. כי זה כבר לא מקום יעודי. ומי שיפגעו הן הנשים. איזה מנהל או מנהלת ייקחו מרצה אישה שתוכל ללמד רק חלק מהקורסים כשיש מולה מרצה גבר שיוכל ללמד בכל הקורסים. כל מי שיודע לנהל מבין את זה. הנשים יודרו לא מאידאולוגיה אלא מפרקטיקה.

הכלל הוא שיש מסלול יעודי שבו כללי הקהילה חלים, אבל במרחב המשותף אי אפשר לכפות כללים של קהילה אחת על כולם. או במילים אחרות כן אקדמיזציה של החרדים אבל לא חרדיזציה של האקדמיה.

אנחנו חיים בחברה מורכבת וזה לא קל לבנות שיטה שמייצרת מקום לכולם. השיטה היחידה שתעבוד היא קהילה של קהילות, יש מקום לכל קהילה אבל המרחב המשותף הוא משותף לכולם, ולא מזיזים אף אחד, כן גם לא נשים. אפשר לבנות מערכת אקדמית שמתחשבת בשני הערכים האלו, בלי לפגוע בנשים או בחרדים.

האיזונים האלו קיימים כבר היום.
אסור להביא את ההפרדה לאוניברסיטאות. זה מחיר גבוה מידי. יש איזונים שאסור להפר.

צילום: אמיל סלמן

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 253. comments: 19. shares: 26.
{% trans 'Tags' %}:

שתפו >> אחוזי האבטלה יורדים והכלכלה הישראלית צומחת


likes: 462. comments: 240. shares: 56.
{% trans 'Tags' %}:

ישראל מתברכת ברמת האבטלה הנמוכה ביותר מזה כ-40 שנה, זהו אחד המדדים הנמוכים בעולם. זוהי הוכחה שהמדיניות הכלכלית שלנו עובדת.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 4,848. comments: 493. shares: 393.
{% trans 'Tags' %}: