הי, זאת שלי, החלטתי לפרוש ולקחת פסק זמן מהפוליטיקה.

משפט אחד נוקב של הבן שלי, מתוך הרבה מלים שנאמרו בהתלבטויות הממושכות עם משפחה וחברים קרובים, הכריע את הכף:
"אני מרגיש שמיצית את היכולת שלך לשנות את השיח. אין ספק שאת יכולה עדיין לעשות טוב, אבל זה לא יהיה משנה מערכה כפי שהיה בעבר. יאללה אמא, תנוחי קצת."

ואכן, זו השורה התחתונה: לפחות כרגע, מיציתי את האפקטיביות שלי בפוליטיקה.

מדובר בתהליך אישי שנמשך יותר משנה. ערב הבחירות הקודמות כמעט ועשיתי זאת. אבל במצבה של מפלגת העבודה חששתי שעזיבה שלי תהיה צעד מזיק, וכך המשכתי, כמעט בעל כרחי. אותו חשש שב ועולה גם כעת, וגם הפעם ניסיתי, אבל באמת שאיני יכולה עוד.

שליחות ציבורית היא משא כבד, וכשקשה לשאתו, לא הוגן כלפיכם שאעשה אותו בחצי כוח.

את כהונתה הקצרצרה של הכנסת הזאת התחלתי עם החלטת ביניים: להפסיק להתעסק בפוליטיקה, ולהפנות את הכוח אך ורק לעבודה ציבורית, פרלמנטרית וחינוכית, עם צוות נפלא ומלא אנרגיה והרבה תוכניות.

ואז בא, שוב, פיזור הכנסת, ועמו חזר העיסוק הריק בפוליטיקה, שתש כוחי ממנו.

העבודה הפרלמנטרית לטובת הציבור, שאני כה אוהבת וכה מיומנת בה, היא המזון לנפש בשבילי. לרגע אחד לא נמאס לי ממנה. שום דבר לא שיעמם אותי או היה קטן עלי, ואני גאה בהישגי. אבל כשהתבוננתי אחורה אל חצי השנה שחלפה מאז פיזור הכנסת הקודמת, וכשאני מתבוננת קדימה אל הנצח עד להקמתה של ממשלה חדשה, אני נתקפת מועקה, ומבינה שנידונתי לשנה תמימה של פוליטיקה בלבד. כמעט בלי כלים פרלמנטריים לעשייה.

אני לא מתייפייפת. פוליטיקה היא המכשיר האפקטיבי והחיוני של הדמוקרטיה, ולמדתי לעשות אותה, בדרכי. אבל היא חיונית רק כל עוד היא משמשת מכשיר למימוש השקפת עולם, ולא מטרה ריקה בפני עצמה, שנועדה לשרת רק כוח ריק מתוכן, אמביציות אישיות ואף שחיתות. חייב להיות איזון כלשהו בינה ובין העבודה למען הציבור. האיזון הזה שובש באופן בלתי נסבל.

ועדיין, חשוב לי להדגיש, זה לא "המצב" בלבד שהביא אותי להחלטה. זו החלטה שהיא אישית ופרטית לגמרי. עובדה, יצא לי כבר לעבור משברים קשים ושוחקי נפש בפוליטיקה, אבל תמיד הייתי נלהבת להתגבר עליהם. לצערי זה כבר לא כך.

לפני שנה וחצי צפיתי בירדן ג'רבי מודיעה על פרישה מהג'ודו: "חזרתי השנה לאימונים ובערה בי אש של התחלה חדשה ומטרות חדשות, בלי לחץ", אמרה. "ככל שהמשכתי להתאמן הרגשתי שהאש בתוכי דועכת. לצערי האש כבתה."

הכנות, הפשטות והאומץ של דבריה היו בשבילי אגרוף לא צפוי בבטן. הן קלעו, כנראה, לתחושה שכבר קיננה בתוכי, והעדפתי להתכחש לה.

יתכן שיכולתי להמשיך אם הייתי פחות לוקחת ללב. לומדת להתפשר. אידיאולוגית ופוליטית כאחד. אבל קורה לי דבר מוזר. ככל שאני מתבגרת, במקום להתמתן וללמוד להתפשר, אני נעשית יותר רדיקלית, ומודעת יותר לנזקי הפשרנות וההתרגלות.

וגם לכם אני אומרת: לא פשרות הניעו את העולם, אלא רעיונות שהיו מהפכניים או נלעגים לחלוטין בתחילת הדרך, ובהמשכה הפכו את העולם לטוב יותר.
לא פריבילגים שבעים העניקו זכויות למודרים ולמדוכאים, אלא קומץ אנשים נועזים שהפנו עורף לנורמות המקובלות, ותבעו לעצמם ולאחרים את מה שאחר כך היה לנחלת הכלל ולחלק מהחוק ומהמוסר האנושי.

המאבק על הצדק, על הקידמה, על השוויון, על השלום, על הסולידריות בין בני האנוש, הוא מרוץ שליחים. בכל פעם נמצאים האנשים הרבים, חלקם ידועים פחות וחלקם יותר, שיטלו את המקל הזה וימשיכו במרוץ לטובת עולם טוב ואמיץ יותר.
אני מכירה רבים מכם שהם כאלה, צעירים ומבוגרים כאחד. אני סומכת עליכם.

מה אני הולכת לעשות? המון דברים, שאמנה רק את מקצתם, הפחות פרטיים: לכתוב מאמרי עומק בסוגיות שמרתקות אותי ודורשות ניסוח מחודש - כלכלה, תקשורת, פמיניזם, תרבות, דמוקרטיה, לאומיות, זהויות, אוכל, פנטסיה, מד"ב.
מתכוונת לכתוב שני ספרים. ספר עיון נוסף, ורומן נוסף. את שניהם התחלתי, לא מצאתי פנאי נפשי לסיים אותם. כנראה שאמשיך ללמד ולהרצות כדי לבאר את המציאות על פי תפיסתי.

אירתם לטובת מטרות צודקות וחשובות – מפלטפורמות אחרות.

וגם, אני מודה: יש לי כמיהה גדולה לקום בבוקר בלי תחושת האחריות, העבדות והדאגה הכרוכות בחיים הציבוריים.

בזמן הקצר שנותר עד תום כהונתה של הכנסת הזאת, אשלים הרבה עבודה שעוד נותרה לי, אסגור קצוות, אנסה למצוא חברי כנסת שיטלו מידי הצעות חוק ומשימות שנמצאות באמצע הדרך, ואמשיך לעמוד על המשמר ולעבוד בשבילכם. וכמובן שאעשה הכל כדי שמפלגתי תצליח במערכה הקשה הזאת.

אני נפרדת לפי שעה מהפוליטיקה, ויתכן שאשוב, אם כי איני בטוחה בכך. בכל מקרה, אני בוודאי לא נפרדת מקבוצה גדולה, יפה ומרשימה של חברים ושותפים לדרך שהיתה לי הזכות להכיר.

בכל פעם אני נפעמת מחדש מהמסירות שלכם, מכך שהלבבות שלנו פועמים במקצב אחד, מהדמיון האידיאולוגי ביני ובין רבות ורבים מכם, מהשפה המשותפת.

אני אסירת תודה לכם באופן שאין לבטא במלים. אמשיך לשמוע אתכם, אמשיך גם להשמיע את עמדותי בכל פעם שאחשוב שזה נחוץ. מבקשת מכם סליחה ומקווה שתבינו.

***רזומה בקצרצרה וביובש: 69 חוקים שיזמתי נכנסו לספר החוקים אבל גאה יותר בגזרות ובמזימות הרשע הרבות שסיכלתי. גאה בחלקי בבחירתו של רובי רבלין לנשיא המדינה (כנגד העמדה של מפלגתי). 4 פעמים לאורך השנים סרבתי להצעות להיות שרה בכירה בממשלת נתניהו. לא מצטערת על זה. פעמיים הייתי יו"ר האופוזיציה. פעם אחת יו"ר העבודה. וגם: יו"ר הוועדה לביקורת המדינה ויו"ר ועדת המשנה החסויה שלה לענייני בטחון. יו"ר וועדת האתיקה. יו"ר הוועדה לזכויות הילד. עיקר העבודה שלי נעשתה בוועדות הכלכליות ובראשן ועדת הכספים, ובוועדת חוץ ובטחון. היה קשה, מהנה ומספק. רגעים שלא אשכח: היום שבו עבר החוק להגבלת שכר בכירים אחרי 8 שנות מאבק. הפגישה הנפלאה שלי כיו"ר האופוזיציה עם נשיא ארה"ב דאז ברק אובמה. ועוד...

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 13,470. comments: 4,156. shares: 675.
{% trans 'Tags' %}:

מאז הריאיון של אמנון אברמוביץ׳ לפני 20 שנה - ראש הממשלה נתניהו שינה את פני המדינה.

הוא הפך את ישראל לכוח עולמי עולה, הנהיג מהפכת שוק חופשי שהפכה את ישראל למעצמת טכנולוגיה וסייבר, הביא לפריחה מדינית חסרת תקדים, הקים את הגדר בדרום שבלמה את שיטפון המסתננים - ובלם את ההתחמשות הגרעינית של איראן.

מה שלא השתנה ב-20 השנים האחרונות היא השנאה הפתולוגית של אברמוביץ וחבריו בערוץ 12 לנתניהו.


likes: 4,245. comments: 778. shares: 1,016.
{% trans 'Tags' %}:

רק יום ראשון אבל כבר יש תחרות צמודה על פרס הפייק ניוז של השבוע!

גיא פלג ואביעד גליקמן, דוברי השמאל שמתחזים לעיתונאים, פרסמו הערב במקביל שתי כתבות פייק ניוז מפי עד מדינה שמכר כל שקר כדי להציל את עצמו על פשעיו.

גליקמן רוצה לנקום במשפחתי כי בני יאיר הגיש נגדו תלונה במשטרה. גיא פלג מתחפר בקמפיין הפייק ניוז על המסוק כי יאיר קרא לו ״דמבו״. גליקמן ופלג פונים לתגובה דקות לפני המהדורה. ממש עיתונאות למופת...

הקמפיין שלהם הוא קשקוש. מאז ומתמיד פעלתי כדי לקדם את השלום הכלכלי ואת הקשרים שלנו עם הודו. טובת המדינה היא השיקול היחיד שעמד לנגד עיניי - ולא טובתו של איש.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 4,098. comments: 964. shares: 345.
{% trans 'Tags' %}:

עצה לאיש עם הבקבוק שמתלונן על הפקקים, כשאתה נוסע ברכב תסתכל היטב במראה. מר גנץ הנכבד, כשאתה ואשכנזי הובלתם מיזמים כושלים בתחום האזרחי - אני הובלתי מהפיכת ענק, שמצמצמת פיגור של 100 שנים ומשנה את פני המדינה.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 3,848. comments: 1,047. shares: 705.
{% trans 'Tags' %}:

הפרשן הבכיר עמית סגל: ראש הממשלה נתניהו מקדם אידיאולוגיה ימנית באופן הכי מובהק שיש


likes: 3,455. comments: 374. shares: 616.
{% trans 'Tags' %}:

אם חיזבאללה יעז לעשות שטות ולתקוף את ישראל - ננחית עליו ועל לבנון מכה צבאית מוחצת.

(וידאו: איתי בית-און, לע"מ. סאונד: ניר שרף, לע"מ)


likes: 2,757. comments: 425. shares: 225.
{% trans 'Tags' %}:

יש לי שתי נכדות שגדלות בשדרות. עוד שלושה נכדים בקיבוץ ברור חייל הסמוך. חמאס שולט בחיים שלהם. חמאס קובע איפה הם ישנו בכל לילה, חמאס קובע אם הם ילכו לגנים ולבתי הספר, חמאס קובע אם ההורים שלהם יצאו לעבוד מחר.

זו לא יד המקרה. זו לא גזרת גורל. זו תוצאה ישירה של אין מדיניות. זו תוצאה ישירה של נכות מדינית שמדינת ישראל כלואה בה. זו תוצאה לזריקת כל האחריות לכתפיים של צה"ל בפחדנות. אין מהלך צבאי מוצלח בלי מערכה מדינית לצידו. כל הישג צבאי ישחק בלי הצבת יעד מדיני.

נתניהו אמר אחרי צוק איתן : "אופק מדיני חדש". חמש שנים עברו ולא קרה שום דבר חדש, והיום אין אפילו אופק. עוד מאותו דבר, שום יוזמה, שום מנהיגות. וכל שבוע הילדים שלנו ישנים יומיים בממ"ד.

אין אדם בישראל שיודע מה ישראל רוצה שיהיה בעזה בחמש שנים הבאות. מדוע שראש הממשלה לא מתייצב מול המצלמות ויגיד לעם ישראל לאלו שבחרו בו ולאלו שלא, מה התוכנית שלו? במקום זה מסתירים מאיתנו הפסקות אש והסדרות, ואת הפרטים אנחנו שומעים מהתקשורת הערבית. זו פחדנות לא מנהיגות.

ישראל מנהלת משא ומתן עם חמאס, זו עובדה. צד שלישי, רביעי, חמישי זה לא משנה. ישראל דנה עם חמאס על התנאים שלו, ומכירה בו ובשליטתו בעזה. במקום ליזום מהלך מהלך מדיני, ובמידת הצורך גם צבאי, ישראל מעדיפה לשלם למי שיורה עליה, ושהשדות ימשיכו להישרף.

מנהיגות זה לא לנהל את המציאות. מנהיגות זה לנסות לשנות אותה, גם אם זה לא פופלרי. פתרון מדיני הוא האינטרס הביטחוני מספר אחת של ישראל. יש לחתור אליו בכל הכוח. בטרור יש להכות בעוצמה כמו שהוכחנו כבר בעבר. לא נפחד ממשא ומתן, ולעולם לא ננהל משא ומתן מתוך פחד.

צריך לחזור להאמין שזה אפשרי. לחזור להאמין בישראל. להתנער מהייאוש שההנהגה מנסה להפיץ, ולהחזיר את האזרחים לראש סדר העדיפויות.

תאמינו, זה אפשרי.

בתמונה: הנכדה המדהימה שלי זהר, רצה בשדות החרושים סמוך לשדרות.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 2,754. comments: 346. shares: 400.
{% trans 'Tags' %}:

דברי הרב רפי פרץ על ההמרה, הם לא פליטת פה ולא דברים שהוצאו מהקשרם. הם באים לאחר שורה ארוכה של התבטאויות מצד מנהיגים חרדים וחרד"לים, שלא משאירות שום ספק – נתניהו רוצה ופועל להקים ממשלת הלכה.
בחודשיים האחרונים שמענו וקראנו באופן ברור את דבריו של סמוטריץ' על משפט התורה וחזרה לימי המלכים שאול ודוד, את ההתבטאות של הרב אבינר, שלנשים אין מקום בפוליטיקה הישראלית, את פסק ההלכה של חכם שלום, מנהיגה הרוחני של ש"ס, שקבע שלנשים בהריון אסור לעשות בדיקת אולטרסאונד, ולזה נוסיף את הפסיקה האבסורדית משבוע שעבר של הרבנים בעיר החרדית אלעד, שאסור לגדל כלבים. התבטאויות אלו הן טיפה בים.
לכן, מי שרוצה ממשלת הלכה שיצביע "ליכוד" או "כחול לבן". מי שרוצה ממשלה לאומית רחבה שיצביע "ישראל ביתנו".

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 2,640. comments: 823. shares: 588.
{% trans 'Tags' %}:

שידורי התעמולה היומיים של גיא פלג בגנץ טי.וי (ערוץ 12) כבר הפכו לבדיחה. אבל פלג חשף היום בטעות עובדה מדהימה: עד המפתח שעליו מתבסס תיק 1000 הוא לא אחר מאשר... יריבי הפוליטי יאיר לפיד, שפועל בכל דרך כדי להפיל אותי.

האם פלג לא שמע על המושג ״עד בעל עניין״, שעדותו חסרת ערך? מה גם שמילצ׳ן עצמו מעיד שלא איתי עסק בעניינו האישי אלא דווקא עם חברו הקרוב יאיר לפיד שהיה אז שר אוצר. אם יש מי שמצוי בניגוד עניינים זה לפיד ולא אני. אבל אותי חוקרים ואת לפיד מאתרגים. מדהים!

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 2,539. comments: 449. shares: 273.
{% trans 'Tags' %}:

פגישה מצויינת עם למעלה מ-20 נציגי ציבור שפרשו מ״ישראל ביתנו״ והצטרפו היום לליכוד. רק בליכוד אפשר להביא הישגים חשובים למען העלייה מברית המועצות לשעבר - כמו דיור ציבורי ופנסיות - שני נושאים שאני מתחייב לטפל בהם באופן אישי. ליברמן רק דיבר 20 שנה ולא עשה כלום. הגיע הזמן לעשות. ברוכים הבאים!


likes: 2,441. comments: 370. shares: 472.
{% trans 'Tags' %}: