Zionist Camp

61,704 (-0.06% last month, approximately)

Loading additional data...

Amir Peretz / Zionist Camp At Open Knesset

  Amir Peretz On Facebook

  Last Collected Status at: Oct. 16, 2018, 1:11 p.m.. Page details updated at Oct. 18, 2018, 3:41 p.m.. This is probably a problem, and we'd love to hear about it!


הם משעממים אותו - האזרחים. גם מי שבוחר בו. כמה אפשר להציק לו עם שטויות על תורים לבדיקות רופא? על דיור במחיר נורמלי? על סל קניות במחיר שפוי? זה משעמם אותו. זה כבר לא מעניין.

לא מיליון עניים מעניינים, דיור ציבורי למעוטי יכולת זה שטויות, כל זה משעמם אותו.

מעניין רק מה כתבו עליו, מה אמרו עליו מי איתו ומי נגדו, השאר כבר מזמן לא מעניין.

בלוני התבערה גם משעממים, שימשיכו להחמיץ החמוצים הלא מעניינים בעוטף עזה.

איך נהיה ככה? איפה יראת הכבוד לאזרחים שמביעים תסכול כנה? איפה האיפוק וגדלות הרוח של מי שאמור להנהיג את המדינה ולהיות ראש הממשלה של כולם, כולל כולם? איפה הצניעות? איפה הנגישות לאזרח? לאן נעלמה הבושה?

"אני בוחרת בך כל 4 שנים" ענתה האישה האמיצה לראש הממשלה. ״את משעממת אותנו״ הוא הגיב. תכף יגיעו התירוצים. יהירות וזלזול כאלו הביאו למהפכים פוליטיים בעבר ויביאו גם בעתיד. לא לעולם חוסן.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 819. comments: 248. shares: 249.
{% trans 'Tags' %}:

שבוע העצרת הכללית של האו״ם הוא לא רק במת נאומים חשובה, הוא גם הזדמנות להפגש עם ראשי מערכות באו״ם, להחליף רעיונות ולסכם על כיוונים לפתרונות במסלולים אלטרנטיביים לאלו המוכרים.

במסגרת תפקידי כסגן נשיא ה-PAM (אסיפת הפרלמנטים של מדינות הים התיכון), השתתפתי בדיוני העצרת הכללית של האו״ם, שם ייצגתי את הארגון לצד ראשי מדינות שהגיעו להשתתף בה.

ה-PAM הוא ארגון מסונף לאו”ם ומיוחד במינו. חברים בו חברי פרלמנט ממדינות שונות סביב הים התיכון, ביניהן מדינות ערביות אשר לישראל אין קשרים רשמיים עמן, וזהו אחד המקומות שמעניקים הזדמנות להיכרות עמוקה וליצירת שיתופי פעולה ופתרונות משותפים לסוגיות שהן מעבר למחלוקות המדיניות.

את סידרת המיפגשים פתחתי בפגישות עידכון עם שגריר ישראל באו״ם דני דנון ועם קונסול ישראל בניו יורק דני דיין, ולאחר מכן, פגישות רבות הנוגעות לתהליך השלום ולמאבק בטרור.

בין היתר, פגשתי את דר׳ ולדימיר וורנוקוב, ראש משרד האו״ם ללוחמה בטרור (CTO), ואת הגברת אורסולה מולר, סגנית ראש המשרד לתאום עניינים הומניטאריים של האו״ם (OCHA).

במפגשים הבהרתי כי בכל מקום בו מתחזק הטרור, מחמיר המצב ההומניטארי. לכן זה ענייננו שלנו וזה עניינו של העולם כולו שמושפע מכך. על הקהילה הבינלאומית להפעיל מאמץ משותף נגד הטרור העולמי.

עוד הדגשתי כי הטרור אינו בוחל באמצעים להשליט אימה על האוכלוסיה באמצעים פרימיטיביים ואכזריים אך גם מפתח לוחמה בטכנולוגיות מתקדמות, כולל לוחמת סייבר, ולכן יש חשיבות לשילוב ידיים של מדינות העולם כדי להחליף מידע ולמצוא יחד פתרונות. יש לזהות את מקורות המימון ולייבש אותם, ובכך להקטין את יכולות אירגוני הטרור לפגוע באזרחים חפים מפשע ובבלתי מעורבים.

עוד מפגשים שקיימתי עסקו במצב ברצועת עזה, ובהשפעותיו עלינו - תושבי עוטף עזה, והישראלים כולם.

הפסקת המימון של הממשל האמריקאי לאונר”א מצריכה למצוא חלופה אחרת לארגון - אך כזאת שתעסוק רק בפעילות הומניטארית, זאת כדי למנוע משבר הומניטארי שיכול להעצים את האלימות וההסתה נגד ישראל.

כמי שעומד בראש השדולה להשבת הדר גולדין ואורון שאול, ניפגשתי עם משפחת גולדין שמשקיעה מאמצים מרובים לשכנע את נציגי המדינות להפעיל כל לחץ אפשרי ובכל דרך אפשרית, כדי להחזיר הביתה את הבנים הדר גולדין ואורון שאול ואת האזרחים אברה מנגיסטו, הישאם אסייד ואיברהים אבו רנימה.

שבתי הבוקר לארץ לחגוג עם בני משפחתי ועם עם ישראל כולו את חג שמחת תורה שיביא עלינו בשורות של אחדות, שויון, צדק חברתי ושלום.

אני מאחל לכולכן ולכולכם חג שמח.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 102. comments: 25. shares: 20.
{% trans 'Tags' %}:

חג סוכות שמח!

סיימנו לבנות את הסוכה ולתלות את הקישוטים, והיא מוכנה כמדי שנה לאורחים שיגיעו אלינו.

חג הסוכות מסמל עבורי את הכנסת האורחים, קבלת האחר ושוויון בין בני אדם.
ארבעת המינים - אתרוג, לולב הדס וערבה, אותם אנחנו מכניסים לסוכתנו בחג, מדמים את השוני ביננו, אך נטילתם יחד מסמלת אחדות.

הסוכה היא מסר חברתי שמאותת לכל הקבוצות ששפר עליהן גורלן שלא תשכחנה את החלשים שחיים בתוכינו.

יכולות להיות ביננו מחלוקות כאן בבית שלנו: על צורתו וציוויונו, על אופיו ועל הדרך בה מונהג. במחלוקות האלה נדון, אפילו נתווכח. זוהי דמוקרטיה. אך נעשה זאת בכבוד ותוך קבלת זכותו של האחר להשמיע את דעתו ולהלחם עליה.

אני מאחל לעם ישראל שיום אחד כל הסוכות יהפכו לסוכות של שלום וצדק חברתי.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 247. comments: 48. shares: 10.
{% trans 'Tags' %}:

היום ערב יום כיפור וגם מי שאינו מקפיד על כל המצוות מוצא עצמו נודד עם מחשבותיו לחשבון נפש אישי ולאומי.

חשבון הנפש הלאומי מתרחש מעל כל במה ומתמקד, בצדק, במלחמת יום כיפור: במחדל לפני המלחמה, בההתפכחות ובמעבר לתפיסה שבה ברור כי שום מערכה צבאית אינה יכולה לעמוד בפני עצמה והיא חייבת מערכה מדינית לצידה .

במישור האישי, אני ובני משפחתי מקפידים ביום הזה לצום ולהתחבר למסורת ולמסרים של הורינו. היום ומחר אשתתף בתפילה בבית הכנסת השכונתי בשדרות, שם תמיד יש לי מספיק שעות לסרוק במוחי את כל האנשים - החל מבני משפחתי דרך חבריי בפעילות הציבורית והפוליטית בעת בה אעמוד אל מול ארון הקודש, ולבקש את סליחתם.

אבל ביום הזה אני מחפש דוגמא לאדם שמנחיל השראה לאחרים.
אני חושב על חברי מעוזיה סגל שנפצע קשה מאד במוצב כרמלה במובלעת הסורית, באחת ההפגזות הקשות שנורו לתוך המוצב.
עמדתי לידו וליד המ״מ גרשון בלאו ז״ל שנהרג באותו אירוע. איני מציין את מעוזיה בגלל אובדן שתי רגליו , יד ועין - זה לא היה תלוי בו, כמו כל פצועי צה״ל שלא יכולים להשפיע על גודל הפציעה.

אך העוצמה הפנימית שלהם קובעת ומשפיעה על היום שאחרי. ומעוזיה עשה את בחירתו - הוא עבר שיקום פיזי ארוך ומפרך, בנה משפחה לתפארת, למד עבודה סוציאלית וניהל את אגף הרווחה במועצה האזורית חוף אשקלון ובעוטף עזה, ובמקביל, מתנדב בארגונים שונים ותורם רבות לחברה הישראלית.

כך אני רוצה לראות את יום הכיפורים: יום שבו אסור לנו לשכוח את הגיבורים שנפלו ולא יחזרו למשפחותיהם, ואשר בזכותם אנו ממשיכים את חיינו כולנו.

אך לא פחות חשוב: לחשוף בעוצמה רבה את גיבורינו החיים שניצחו את פציעתם, וממשיכים בבניית הארץ והחברה הישראלית.
הם רבים בתוכינו, ומעוזיה איש שמהווה נקודת אור ותקוה לפצועים אחרים, איש שלמרות ששילם את מחיר המלחמה ממשיך להאמין ולפעול לשלום וצדק חברתי.

צום קל וגמר חתימה טובה לכל עם ישראל.

בתמונה: אני עם חברי מעוזיה סגל.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 110. comments: 28. shares: 13.
{% trans 'Tags' %}:

EN⬇️

נתבשרתי בכאב על לכתו של ווילאם (ביל) בהרר ה-3, מנכ"ל הליגה לידידות ארה"ב ישראל.

את ביל פגשתי לפני שנתיים בביקורי בארה”ב, והתרגשתי מאהדתו לישראל ומתמיכתו ללא סייגים המתעלה על הפוליטיקה האמריקאית והישראלית.

שמעתי על ביל מאחד מילדי הפריפריה שהוא טיפח, שמעון אבוטבול ממצפה רמון שמדבר עליו כמו על אבא מאמץ ואוהב.

ביל ביקר בישראל כ-5 פעמים בכל שנה. בכל ביקור הביא איתו נציגי ציבור, עיתונאים ותעשיינים שביקש כי יכירו אותנו, הישראלים, לא רק דרך התקשורת.

הוא הוביל משלחות רבות של בני נוער ישראלים לארה”ב, אותם המשיך ללוות גם כששבו לישראל ושמר איתם על קשר לאורך השנים.

תנחומיי למשפחתו ולחבריו.

I was saddened to learn of the passing of William .H. (BILL) Behrer III, the executive director of the America-Israel Friendship League.

I met Bill two years ago, during my visit to the United States. I was excited by his deep support in Israel, which was independent of US or Israeli politics.

Shimon Abitbul, one of the children he supported, describes him as an adoptive and a loving father.

Bill visited Israel five times a year. He brought with him American elected officials, journalists, and industrialists, helping them know us - Israelis - directly instead of through the media.

He had led many Israeli youth delegations to the United States and continued to accompany them after they grew older, keeping in touch with them over the years.

I send my deepest condolences to his family and friends.

America-Israel Friendship League

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 35. comments: 9. shares: 4.
{% trans 'Tags' %}:

מודיעין זכתה באילן בן סעדון - ״אס״ מנצח!

אני מכיר את אילן שנים כאדם שמקצועיותו ומסירותו הולכים לפניו.

כסגן ראש עיר פעל אילן רבות מתוך רגישות לצורכיהם של תושבי העיר כולה.

אילן מביא איתו פוליטיקה אחרת, נקייה וערכית, מתוך תחושת שליחות ואהבת מודיעין כיישוב שהעניק לו את ההזדמנות לטפל באנשים ובכך לצבור ניסיון ולהעצים את מנהיגותו.

אילן והנבחרת שלו מייצגים את מגוון הקהילות והתושבים של מודיעין מכבים רעות, ולכן בבחירות הקרובות חשוב לחזקם ולהצביע “אס” בקלפי כדי להמשיך את תנופת העשייה.

אתם תפעלו למען אילן חודש ימים, והוא ישרת אתכם חמש שנים באהבה ובנאמנות.

אילן יאיר בן-סעדון

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 54. comments: 3. shares: 16.
{% trans 'Tags' %}:

משה חנוכה, ראש העיר הבא של הוד השרון!

במפגש בהוד השרון שהתקיים השבוע, חשתי את האנרגיות החיוביות שמשה מקרין על מאות התושבים שהגיעו להביע תמיכה.

הרגשתי שהחזירו אותי לימים שלי, כבחור צעיר בגילו של משה, כשהתמודדתי לראשות העיר בשדרות ולמרות גילי הצעיר תושבי העיר תמכו בחזון ובתקוה חדשה.

זה בדיוק מה שמביא איתו משה להתמודדות בעירו!

משה נולד בהוד השרון, צמח עם העיר, ומכיר כל רחוב וסמטה. לכן הוא יידע לחבר בין כל האוכלוסיות - ותיקים וחדשים.

הוא סיים את נאומו המרשים עם השיר ״אל תגידו יום יבוא״ - אתם תושבי הוד השרון - תביאו את היום - הצביעו בהמוניכם למשה חנוכה, ראש העיר הבא.

משה חנוכה - Moshe Hanoka

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 104. comments: 18. shares: 29.
{% trans 'Tags' %}:

אני מברך את כל חברותיי וחבריי היקרים בברכת שנה טובה, ערבות הדדית ,איחוי שסעים ושלום.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 263. comments: 128. shares: 8.
{% trans 'Tags' %}:

‫לא חמלה ולא צדקה - צדק חברתי!‬

‫פתיחת שנת הלימודים זהו רגע שבו המדיניות הכוללת של הממשלה עומדת למבחן, והעדויות שנחשפו בשבועות האחרונים הם מראה אמתית לכישלונה של הממשלה.‬

אנחנו מוכרחים להבטיח שאותם ילדים שלבושים חגיגי ביום הראשון לבית הספר כשעל גבם ילקוט, נושאים את משקל הספרים והידע שישאבו מהם, ולא את נטל המאבק הכלכלי של הוריהם שיכול לשבור את רוחם.

יש עמותות רבות ונדבנים רבים עם כוונות טובות. אך במדינה סוציאל דמוקרטית שזוכרת שלצד החובה לדאוג לביטחון אזרחיה ולשמור על הגבולות, לפתח תשתיות ולשמור על בריאות תושביה, תפקידה גם לדאוג לעתיד ילדיה.

הערך היהודי הנשגב – "ערבות הדדית", לא פותר את המדינה מאחריותה – לדאוג שלא יהיו פיות רעבים, להביא לכך שלכל ילדה וילד שגרים בישראל תהיה הזדמנות שווה להתפתח ולהצליח – בין אם נולדו להורים עניים או עשירים, אם הם יהודים או ערבים, אם גרים במרכז או בפריפריה.

קישור למאמר המלא שכתבתי היום בדבר ראשון בתגובה הראשונה.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 56. comments: 13. shares: 18.
{% trans 'Tags' %}:

חברי מפלגת העבודה יכולים להתגאות הבוקר בנבחריהם ובחבריהם שנבחרו לרשימות המשפיעים השונות בישראל.

הראשון, ח"כ איתן כבל שמנהיג את ועדת הכלכלה והפך אותה לכתובת לאירגונים החברתיים, לחברות הגדולות וגם לעסקים הקטנים.
כבל מוביל רפורמות להגנה על אינטרסים של האזרחים, ונגד האינטרסים של הטייקונים במשק.

השני הוא חברינו איציק שמולי - חבר הכנסת החברתי ביותר ארבע שנים ברציפות.
איציק הצליח להחזיר את אמונתן של משפחות מוחלשות וילדיהם בכך שגם להם זכויות בישראל, והם ראויים לחיות בכבוד וברווחה בזכות ולא בחסד.
הוא בעיקר מפיח תקוה כי יש לנו סיכוי לנצח את המצוקה והעוני, ולהפוך את ישראל למדינה בה מתפרנסים בכבוד, מזדקנים בכבוד ומייצרים הזדמנות שווה לכולם.

השלישית היא חברתנו סתיו שפיר - שהצליחה להעמיד את השקיפות כנושא מרכזי בשיח הציבורי בישראל.
חברת הכנסת הצעירה ביותר, שלא מניחה לפקידי האוצר להסתיר מאיתנו מה נעשה עם הכסף שלנו.
סתיו דואגת שאזרחי ישראל יכירו לא רק מה שהממשלה משווקת להם, אלא את התמונה הכוללת, ויאמינו שאפשר לתקן אותה.

הרביעי, הרב גלעד קריב, יו״ר התנועה הרפורמית בישראל, שערך הצדק והשוויון הם תורתו ואומנתו.
איש אמיץ שנלחם למען חיים משותפים בלי הבדל של דת גזע ומין.
הוא גם מוכיח לכולם כי אפשר להמשיך ולהלחם למען השלום גם כשכיפה לראשך.

אחרונה, חביבה ומיוחדת היא מיכל צרנוביצקי: מנהיגת תא החרדים בעבודה.
די בתואר הזה כאות וסימן לאשה יצירתית ומהפכנית בתפיסתה ואמיצת לב במעשיה.
מיכל מוכיחה כל בוקר מחדש כיצד ניתן להשתלב במשק כהייטקיסטית, להמשיך לפעול למען נושאים חברתיים, לעודד נשים חרדיות להתמודד על כל תפקיד, וגם לשמור על אמונה ואורח חיים חרדי.
מיכל היא השילוב המיוחד שיבטיח לנו מדינה בה יש מקום לכולם, מדינה היכולה להבטיח כי איש באמונתו יחיה.

התברכנו באנשים האלה.
שתהיה לכולנו שנה טובה ומבורכת.

איתן כבל איציק שמולי | Itzik Shmuli Stav Shaffir סתיו שפיר Gilad Kariv - גלעד קריב מיכל צ'רנוביצקי

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 220. comments: 29. shares: 30.
{% trans 'Tags' %}: