Zionist Camp

61,704 (0.00% last month)

Loading additional data...

Amir Peretz / Zionist Camp At Open Knesset

  Amir Peretz On Facebook

  Last Collected Status at: Dec. 3, 2018, 2:54 p.m.. Page details updated at Oct. 18, 2018, 3:41 p.m.. This is probably a problem, and we'd love to hear about it!


אחת המחויבויות המשמעותיות שלנו לחברה הישראלית היא שהצלחתם של אנשים עם מוגבלויות תהיה לעניין שבשגרה, ולא נס להתפעל ממנו.

היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלויות, שמצויין היום, צריך בעיקר לדבר על חובה- על החובה שלנו- כמדינה, כחברה, כבני אדם, לאלה שצריכים את העזרה שלנו כדי להצליח בפעולות יום יומיות, וכך יזכו בעצמאותם.

אסור לשכוח לרגע שמוגבלויות הן לא חסם לכישורים. אנשים עם מוגבלויות שצולחים את הקשיים, מגיעים להישגים בכל התחומים - בזכות אנשים שמאמינים בהם, משפחה תומכת, וחברה פתוחה שיודעת לתת הזדמנות שווה בעיקר בתעסוקה הולמת שקיימת בשירות הציבורי וצריכה להתפשט למשק הישראלי כולו.

נדב, איתו אני מצולם, הוא אחד העובדים המועסקים בכנסת והוא נותן לי השראה להמשיך ולהאמין כי אנו מסוגלים לבנות חברה צודקת שנותנת הזדמנות שווה לכולם.

נדב הוא וויז אנושי שכל מי שפוגש אותו מרגיש התרוממות וגאווה בכנסת ישראל.

אני מתרגש לראות את נדב מסייע לכל אורח שמאבד את דרכו בנועם ובאדיבות יוצאת דופן, לשמוע את דעתו על המתרחש במדינת ישראל ובכנסת ולחוש אצלו את המעורבות והאיכפתיות שלו במה שקורה בכנסת ובמדינת ישראל.

אני פוגש מידי יום הורים לאנשים עם מוגבלויות הנלחמים על כך שיחיו בכבוד ויגיעו להישגים, לעתים תוך כך שהם מניחים את עיסוקיהם בצד. את קבוצת האמהות הלוחמות האלו מובילה עו"ד רויטל לן, ואיתה ביחד אמהות נפלאות כמו עילית שמואלי - לוחמת בפני עצמה, והרשימה עוד ארוכה.

לצד נקודות האור, רק היום פרסמה הנציבות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות כי חצי מהם לא מועסקים, ו-40% מהם מועסקים בשכר מתחת לשכר מינימום ובכך לא מאפשרים גם לאלה מביניהם שיכולים לחיות במידה מסויימת של עצמאות להתקיים בכבוד ולהתפרנס.

העובדות האלה צריכות להשתנות. נילחם כדי לשנות אותן.

ישראל עברה כברת דרך בכל הקשור לשילובם של אנשים עם מוגבלויות, אך נותרה לנו עוד עבודה כדי שגם אלה שצריכים מעט יותר יהיו שווים.


likes: 171. comments: 24. shares: 56.
{% trans 'Tags' %}:

יום המורה אותו מציינים היום הוא הזדמנות לומר תודה.

ואני ביום הזה רוצה להודות שוב לעמוס גבעתי, אחד המורים שליוו אותי ואת חבריי בימיה הראשונים של שדרות.

עמוס לא היה רק מורה, הוא גם חינך אותנו לאהבת הארץ ואהבת האדם. התרגשתי לפגוש אותו לאחרונה ולהזכר באותם הימים.

עבודת המורים היא שליחות חשובה לעתידה של מדינת ישראל - להם החובה לחנך לשוויון בלי הבדל דת, גזע ומין, ולהם גם הזכות לעצב את אזרחי המחר ואת מנהיגי המחר בכל התחומים.

מורה טוב הוא מורה לחיים.
זה משפט שכולנו יודעים לדקלם. אך כדי שמורים יהיו טובים, וכדי שהטובים יגיעו להוראה - עלינו לחזק את מעמד המורה בישראל שהולך ונשחק משנה לשנה.

נצליח לעשות זאת שנבטיח תנאי העסקה טובים יותר למורים, ובין היתר נחסל את תופעת מורי הקבלן שעובדים קשה אך אינם זכאים לאותם התנאים והזכויות כמו המורים המועסקים על ידי משרד החינוך.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 100. comments: 8. shares: 7.
{% trans 'Tags' %}:

קיימתי היום דיון מיוחד בשדולה למעמד האדם העובד בישראל בנושא מאבק הסגל הזוטר במכללות ובאוניברסיטאות.

החזון שלנו הוא לקיים שוויון בין האוניברסיטאות למכללות, בין חברי סגל הבכיר לסגל הזוטר, ולהפוך את האקדמיה למה שהיא צריכה להיות: מיגדלור לכלל האזרחים בעיצוב ערכיה של המדינה.

אך במקום זאת, האקדמיה בישראל מורעבת ומקוצצת.
יסודותיו של מגדל השן רועדות. אנו רואים חומות מפרידות ועושקות, חממה להעסקה פוגענית, וניצול ציני של סעיף בחוק המדבר על חופש אקדמי - גם כדי לפגוע בזכויות עובדים.

שתי הצעות חוק שיונחו על ידי בימים הקרובים יבקשו לפתור את מרבית הבעיות הנוגעות לסגל הזוטר: האחת, מסייגת את השימוש בסעיף 15 בחוק המל”ג המעניק חופש אקדמי, ונוצל לרעה בכך שמעניק גם חופש לעשוק עובדים. לכן החוק יעשה אבחנה בין המשך ההגנה על החופש האקדמי, אך לא יאפשר חופש לפגוע בעובדים, בשכרם , בתנאי עבודתם ובביטחון התעסוקתי שלהם.

הצעת החוק השניה תסיים את המצב בו מודיעים על פיטורי מרצים סמוך לפתיחת שנת הלימודים ומצמצמים את יכולתו של המרצה להשתלב במוסד אחר, ולכן כל הודעה תצטרך להגיע למרצה עד חודש מאי.

אני קורא לסולידריות בין כל נציגויות העובדים, ומברך את התאחדות הסטודנטים על החלטתם לסייע במאבק המרצים במוסדות כולם.

המאבק הזה הוא על עתיד איכות האקדמיה, איכות התעסוקה והבטחת שקט תעשייתי שיבטיח את יכולת הסטודנטים לסיים לימודיהם ולהגיע להישגים.
את השדולה הזאת הקמתי ככתובת למאבקים של עובדות ועובדים בישראל שזכותם היא שיתייחסו אליהם לא רק כ'סטטיסטים' – גם כבני אדם. אנחנו כאן לא רק כדי לדאוג לאלה שזכויותיהם נפגעות, גם כדי להבטיח שלא יפגעו זכויות של עובדים.

אני מודה לכל המשתתפים בדיון, ובהם נציגים מהאוניברסיטאות והמכללות השונות, ארגוני עובדים, התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות, וכן, חבריי חברי הכנסת מסיעות הבית השונות: יעקב מרגי יו”ר ועדת החינוך, אילן גילאון, איציק שמולי, מרב מיכאלי, מוסי רז, סאלח סעד, נחמן שי, אילת נחמיאס ורבין, מיכל בירן, יוסף גב’רין, לאה פדידה, יהודה גליק, דב חנין, עאידה תומא סלימאן וחיים ילין.


likes: 86. comments: 18. shares: 26.
{% trans 'Tags' %}:

את יום זכויות הילד שמציינים היום בעולם, בחרתי לפתוח בביקור בכפר הנוער "עלי נגב" לילדים עם מוגבלויות, יחד עם חבריי חבר הכנסת סאלח סעד, סא"ל במיל' דורון אביטל, וראש מועצת מרחבים שי חגג'.

האלוף במיל' דורון אלמוג הקים את הכפר, נלחם במלוא העוצמה, ומתוך אמונה רבה ביקש להעניק לבנו ערן ז"ל ולילדים אחרים עם מוגבלויות, מקום בטוח ומכבד.

הכפר הוא דוגמא להעצמתם של ילדים, ולהעצמתם של בני אדם בכלל - ובייחוד כאלה שזקוקים יותר מהכל לחום האנושי שהכפר הזה מעניק להם.

להיות הורה זו זכות. אך לצידה של זכות זו גם המחוייבות לא לוותר, להאמין בילדינו, להעצים אותם, ולהכינם להתמודד עם העולם כשיתבגרו.

משימה זו קשה שבעתיים עבור הורים לילדים עם מוגבלויות, ודורון אלמוג בחר להקדיש את חייו כדי לסייע להורים לילדים נפלאים אלו לעשות זאת בדרך הטובה ביותר.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 250. comments: 10. shares: 16.
{% trans 'Tags' %}:

על הממשלה להודיע באופן מיידי על מצב מיוחד בעורף שיאפשר לתושבי העוטף לקבל את הפיצוי הכספי המגיע להם. הורים לילדים קטנים שמפסידים ימי עבודה, בעלי עסקים קטנים שנפגעים קשות, ומפרנסים יחידים שגם ככה לא פשוט להם.

זה לא הגיוני שאותם אנשים שצריכים לשמור על נפשם מפני טילים יפגעו גם ביכולתם לפרנס את משפחתם.

זהו גיבוי הכרחי לתושבים שעומדים בגבורה ובסבלנות במשך שנים עבור כל אזרחי מדינת ישראל, ומאפשרים לצה"ל לעשות את עבודתו.

ככל שהממשלה תפעל מהר יותר כך יחסך סבל מיותר מהאזרחים.


likes: 809. comments: 62. shares: 248.
{% trans 'Tags' %}:

אני מודה לכל מי שדרשו בשלומי. ריגשתם אותי מאוד. הכל מאחוריי ואני בריא לחלוטין. שמח על הזכות להמשיך לשרת את הציבור הישראלי ולתרום את חלקי לבניית עתיד טוב יותר למדינה.

תודה מעומק הלב ושבת שלום.


likes: 756. comments: 247. shares: 32.
{% trans 'Tags' %}:

መልካም የስግድ በዐል ይሁንላችሁ።

אני מברך את יוצאי אתיופיה שחוגגים היום את חג הסיגד.

מי ייתן ובשנה הבאה יחגגו עימנו בירושלים גם אלפי היהודים שממתינים באתיופיה לעליה לארץ.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 59. comments: 1. shares: 4.
{% trans 'Tags' %}:

אנחנו לא ויתרנו ולא נוותר!

כבר 23 שנים אנו, קרובים ונאמנים ליצחק רבין ז"ל, מתכנסים ליד האנדרטה סמוך ליום הזיכרון לרצח.

הבטחתי ליצחק כי אנחנו לא נבהל, ונלחם על עתיד המדינה.

מוזמנים לצפות ולשתף את הנאום המלא.


likes: 408. comments: 48. shares: 63.
{% trans 'Tags' %}:

הדרך להעלות על נס את פועלו של רבין ז״ל מתקיימת בכמה דרכים.

ראשית, אני מזמין אתכם להאזין לפודקאסט בו דברתי על מורשת רבין במסגרת פרויקט משותף של קרן ברל כצנלסון ומרכז מולד.

מחר אשתתף בשני מפגשים ייחודיים:
הראשון, בשעה 9:00 בסמינר הקיבוצים בתל אביב, אדבר על דרך השוויון של רבין בכנס של קרן ברל כצנלסון, המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה, צעירי מרצ והחלוץ (הזמנה בתגובה הראשונה).

והשני, בשעה 11:00 בהר הרצל, על קברו של יצחק רבין, יחד עם חברים ממחנה רבין ואנשים רבים שליוו אותו בכל תחנות בחייו.
מכון מולד
קרן ברל כצנלסון


likes: 48. comments: 11. shares: 4.
{% trans 'Tags' %}:

פעם בחמש שנים הכוח אצלכם, צאו להצביע!

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 257. comments: 18. shares: 5.
{% trans 'Tags' %}: