Meretz

57,079 (0.00% last month)

Loading additional data...

Ilan Gilon / Meretz At Open Knesset

  Ilan Gilon On Facebook

  Last Collected Status at: Dec. 13, 2018, 3:49 p.m.. Page details updated at Oct. 18, 2018, 3:41 p.m.. This is probably a problem, and we'd love to hear about it!


הגענו היום למחאת העובדות והעובדים הסוציאליים, על מנת להילחם ולהיאבק על פניה של מדינת ישראל.

העו״סים הם בחזית של מערכת הרווחה בישראל. הפגיעה המתמשכת בזכותם לפרנסה ובטחון היא אות קלון לממשלת ישראל, שהינה האחראית הישירה למצב העגום. אני עדיין נדהם מכך שבעולם כל כך ציני הם בוחרים ללכת למקצוע הכי פחות ציני, וכל זאת בידיעה לאיזו גזרה הם הולכים.

כחלון - קאט דה בולשיט. שב אתם, ותמצא פתרון. בלי חברתיות ובלי חברותיות, פשוט בהגינות.

איגוד העובדים הסוציאליים
עו"סים שינוי הדף הרשמי


likes: 203. comments: 9. shares: 59.
{% trans 'Tags' %}:

מחר מגיעים לקריית הממשלה להיאבק על דמותה ופניה של מדינת ישראל.

כפי שאמרתי בעבר - המאבק של העובדות והעובדים הסוציאליים הוא מאבק כלל ישראלי, מאבק שצריך להיות של כולנו כי הוא למען כולנו.

כחלון, תסתכל להם בעיינים, שב אתם, תמצאו פתרון. בלי חברתיות ובלי חברותיות, פשוט בהגינות.

איגוד העובדים הסוציאליים
עו"סים שינוי הדף הרשמי

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 85. comments: 9. shares: 12.
{% trans 'Tags' %}:

אתמול שודרה כתבה תמוהה על תנועת ״דרור ישראל״. לא הבנתי על מה בדיוק מלינים, על אנשים שמסוגלים להתגבר על החומרנות, ולחיות חיים סולידריים?

נדמה לי שהמשפט של אלתרמן על אנשי העלייה השנייה, מתמצת היטב את הרוח שעומדת מאחורי דרור ישראל, ותנועות הנוער האחרות:
״וכל רואיהם אמרו עליהם: איזה מן בני אדם משונים!
עולים ארצה, אל ארץ ביצות ושממות.
באמת, בני אדם משונים מאד…“

כמי שבא מבית רומני, אני יכול להבין את חששות ההורים. גם ההורים שלי חששו ש״משהו קרה לילד״, כשהלכתי לשומר הצעיר, ״מרד הבן״ מה שנקרא, נו, אתם יודעים.

דרור ישראל, כמו גם תנועות הנוער האחרות, הן הן התגלמות החלוציות החדשה. מה יותר נעלה מחברה ששמה את האדם במרכז? שרואה בו תכלית הכל? שבה הסולידריות היא דרך חיים? אני מעדיף באלף מונים שילמדו מהם, ולא מהחמדנים תאווי הבצע והאינדיווידואליסטים, ואם יש איזו קומונה לאנשים בגיל שלי אשמח לשמוע, אני אדבר על זה עם יודית, אשתי.

דרור ישראל

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 962. comments: 55. shares: 86.
{% trans 'Tags' %}:

משפשף את עייני שמא אני הוזה. נתניהו יוצא כנגד השימוש במילה ״בוגד״. האיש שעמד על המרפסת בכיכר ציון, שהביא לנו את הערבים נוהרים, ששיכלל את מדיניות ה״הפרד ומשול״ לדרגת אומנות ואינו מסוגל להוציא מילה אחת של אמת מבלי להסמיק - הוא מדבר אתנו על הסתה ופילוג. אם מקיאוולי היה בחיים הוא ללא ספק היה מבקש כמה עצות לספרו.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 171. comments: 10. shares: 10.
{% trans 'Tags' %}:

לא שכירות, לא עצמאיות - 0 בזכויות, 100 במחוייבויות.

המטפלות במשפחתונים המפוקחים הן בעלות מעמד יוצא דופן בשוק העבודה. לא שכירות ולא עצמאיות. מה זה אומר? אין תלוש משכורת, אין פנסיה, אין ימי חופשה, מחלה, והמשכורת עצמה? נמוכה משכר המינימום. כ- 4,000 מטפלות מועסקות בצורת העסקה זו, רובן מהציבור הערבי והחרדי, כולן ״עצמאיות״ שתנאי עבודתן מפוקחים, שמאפשרות למעל 22,000 נשים לצאת לעבוד בלי לדאוג למה יהיה עם ילדם במהלך יום העבודה, כשהן בעצמן חיות בדאגה ופחד לאיך יסגרו את החודש.

היום עולה בוועדת שרים לחקיקה הצעת חוק שמבקשת אחת ולתמיד לשים סוף לאבסורד הזה, ולקבוע את מעמדן של המטפלות כשכירות בשירות המדינה, מעמד שיאפשר להן לקבל סוף סוף את התנאים המגיעים להן, בדומה לרוב האנשים המועסקים בשוק העבודה הישראלי. אין צודק וראוי מזה, אין נכון והגון מזה, אין בסיסי ומתחייב מזה. 40 שנות הניצול חייבות להיפסק.


likes: 265. comments: 33. shares: 38.
{% trans 'Tags' %}:

העובדות והעובדים הסוציאליים ברחוב נאבקים על זכותם לפרנסה ובטחון, וכחלון? גורנישט. עד כה לא ישב אתם למשא ומתן, לא ניסה למצוא פתרונות, פשוט התעלמות.

כבר מספר שבועות העובדות והעובדים הסוציאליים נאבקים. הם נאבקים על כך שכשהם מגיעים לעבודה, הם יגיעו לסביבת עבודה בטוחה והם ידעו שהם חוזרים הביתה בשלום. הם נאבקים על כך שהמשכורת שלהם תאפשר להם לסגור את החודש והם יוכלו להתפרנס בכבוד.

המאבק הזה, שמובל באומץ ובמסירות יוצאת דופן, הוא לא רק מאבק שלהם. המאבק הזה הוא של כולנו. כל אחד מאתנו עלול להדרש יום אחד לשירותים סוציאליים. כל אחד מאתנו עלול להיות עני יום אחד, קשיש יום אחד, עם מוגבלות או עם צרכים מיוחדים יום אחד. וגם אם לא, מישהו שאנחנו מכירים, מישהו שיקר לנו, יידרש. ההזנחה הפושעת של הממשלה הזו, שמפקירה את כל השירותים החברתיים בישראל, היא תוצר של מדיניות. כזו שאינה שמה את האדם במרכז, לא רואה באנשים תחילה, לא מבינה את תפקידה.

כחלון, תסתכל להם בעיניים, שב אתם, תמצאו פתרון. בלי חברתיות ובלי חברותיות, פשוט בהגינות.

איגוד העובדים הסוציאליים
עו"סים שינוי הדף הרשמי

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 814. comments: 43. shares: 461.
{% trans 'Tags' %}:

הערב בכיכר, עומדים בסולידריות יחד עם חברותינו כולן, בשביל לעצור את האלימות ואת הרצח הבא.

#נשים_לזה_סוף

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 134. comments: 13. shares: 0.
{% trans 'Tags' %}:

היום מציינים ברחבי העולם את היום הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. אז בואו נדבר על שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות במדינת ישראל, או ליתר דיוק האי שוויון.

קצת בנתונים ואחוזים:
כ 15% מהאוכלוסייה בישראל מעל גיל ה-20 הינם עם מוגבלות תפקודית חמורה. 53% מהאנשים עם מוגבלות מעל גיל ה-20 מועסקים, בהשוואה ל-81% קרב אנשים ללא מוגבלות. 42% מהאנשים עם מוגבלות שמועסקים מתקשים לכסות את ההוצאות החודשיות של משק הבית, בהשוואה ל-29% מהמועסקים ללא מוגבלות. 27% מהמועסקים עם מוגבלות משתכרים פחות מ-5000 ש״ח, וזאת לעומת 15% מהמועסקים ללא מוגבלות. 19% מבני 25-64 עם מוגבלות הם אקדמאים לעומת 39% מהאנשים ללא מוגבלות. 14% חוששים לאבד את עבודתם בשנה הקרובה, לעומת 6% מהיתר. 17% חושבים שאם יאבדו את העבודה, סיכון כלל שימצאו עבודה אחרת עם אותה הכנסה, לעומת 6% בלבד מהמועסקים ללא מוגבלות. 27% מהאנשים עם מוגבלות אינם מרוצים מחייהם, לעומת 8% מאנשים שאינם עם מוגבלות. רק 61% מהחברות הממשלתיות המעסיקות מעל 100 עובדים, עומדות ביעד החוק שקובע כי לפחות 5% מהמועסקים בחברה יהיו אנשים עם מוגבלויות.

לסיכום - כמעט בכל מדד הקשור לתעסוקה והכנסה, מצבם של הנכים הינו גרוע כפליים משל אילו שאינם.

המצב הזה מדאיג, מדאיג מאוד. לא רק בגלל העובדה שהנתונים מראים שישנה אפליה ואי שוויון מובנה שדן נכים רבים לחיים בעוני ודלות והממשלה אינה עושה דיי. הוא מדאיג מכיוון שיש פה חוסר אכפתיות שמתבטא בחוסר הסולידריות של המדינה כלפי כל מי שאינו ממוקם גבוה בשרשרת המזון החברתית. הוא מדאיג מכיוון שיש פה חוסר הבנה, תפיסה מוטעית, כאילו נכות או מוגבלות שמורה רק לסקטור מסוים, ולא עלולה להיות מנת חלקו של כל אחד ואחת מאתנו.

עבודה רבה עוד לפנינו - צריך להשוות את גובה הקצבאות כך שאנשים לא יאלצו לבחור בין פרוסה לתרופה. צריך לבטל את חוק לרון על מנת שנכים יוכלו לצאת לעבוד בלי לחשוש לאבד את קצבתם המגיע להם בזכות. צריך לדאוג להנגשה מוחלטת של המרחב הציבורי ולפעול להגברת המודעות בנושא. אבל בשביל זה צריך התגייסות רחבה. אז שתפו, דברו, הציפו וחזקו. כי בסופו של דבר, כל אדם הוא או מוגבל, או נשא מוגבלות, או שמישהו קרוב אליו הוא מוגבל או שהוא יום אחד יזדקן ויהפוך להיות מוגבל.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 434. comments: 17. shares: 99.
{% trans 'Tags' %}:

הפסקת תקצוב העמותה היא בגדר גזר דין מוות לתוכנית הזאת ששינתה ומשנה את החיים של כל כך הרבה בני נוער עם צרכים מיוחדים. אם התוכנית תסגר לאור הפסקת התקצוב, זו תהיה פשיטת רגל מוסרית מוחלטת של המדינה.

פניתי ליו״ר ועדת החינוך לכנס דיון מהיר בנושא. אסור לנו לתת לעמותה הנפלאה הזו, שמספקת מענה חיוני לאלפי משפחות וילדים, שמהווה מסגרת חינוכית מהמעלה הראשונה לחניכים ולמדריכים, שמייצגת את פניה היפות ביותר של ישראל - להיסגר.


likes: 687. comments: 134. shares: 903.
{% trans 'Tags' %}:

מקצצים בחיים עצמם גם השבוע

***

עוד קיצוץ רוחבי, הפעם לטובת תקציב הבטחון המנופח ממילא. יכול להיות שבצדק, יכול להיות שלא, יכול להיות שלטובת צוללת נוספת ויכול להיות שלעולם לא נדע, אבל חוץ מהשאלה החשובה לאן הכסף הולך, צריך לבחון מאיפה הכסף מגיע.

שוב אנו רואים כיצד ראש הממשלה, שר האוצר ושאר חברי הממשלה מאשרים קיצוצים כואבים בלי שום מחשבה, אחריות, קבלת החלטות - מקצצים בהכל. ממש הקיצוץ הרוחבי השבועי.

שתבינו, קיצוץ רוחבי שכזה הוא בגדר גזר דין מוות לאוכלוסיות רבות. קחו לדוגמה את אותה משפחה שלא יכולה ללכת לרופא פרטי, כשהתור שנקבע לאב המשפחה לניתוח הוא לעוד שנה מהיום. תחשבו על אותה אם יחידנית ושלושת ילדיה שגם השנה לא יזכו לקבל דירת דיור ציבורי בשל הקיצוץ בתקציב משרד השיכון. ומה עם אותה משפחה שצריכה להסיע את ילדם שלומד בחינוך המיוחד באמצע היום מבית הספר, וזאת בגלל שההסעות שהיו לו עד כה בוטלו. אלה דוגמאות אמיתיות, מוחשיות, שכולנו מכירים, מ״החיים עצמם״, שהופכות להיות יותר ויותר נפוצות בגלל אותם קיצוצים רוחביים שראש הממשלה ושר האוצר כל כך אוהבים.

ממשלה אחראית שאיכפת לה מאזרחיה, מאנשיה, לא מנהלת את התקציב בצורה המחפירה הזו. היא לא מקצצת בבריאות, ברווחה, בחינוך, בדיור. אבל זו המדיניות. זה סדר העדיפויות - יותר ויותר לפחות ופחות. שוב מקצצים בחיים עצמם.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 360. comments: 77. shares: 83.
{% trans 'Tags' %}: