Meretz

57,079 (0.00% last month)

Loading additional data...

Ilan Gilon / Meretz At Open Knesset

  Ilan Gilon On Facebook

  Last Collected Status at: Feb. 15, 2019, 3:27 p.m.. Page details updated at Oct. 18, 2018, 3:41 p.m.. This is probably a problem, and we'd love to hear about it!


תודה!
תודה לכל מי שקם אתמול והצביע, לקח חלק והשתתף בחגיגה הזו.

מרצ הראתה אתמול לכל שאר המפלגות מהי מפלגה שוקקת חיים, אידיאולוגית, חזקה ובטוחה בעצמה, כאשר אחוזי ההצבעה ופריסת הקלפיות הנרחבת מראים את האמון והמחוייבות של המתפקדים למרצ, ואת הרצון והיכולת של מרצ להיות בכל מקום ומקום.

חברי המפלגה, שנאלצו לעשות את הבחירה הקשה בין 23 מועמדים שרובם היו יכולים להיות חברי כנסת טובים מרוב חברי הכנסת שיש היום בכנסת ישראל, יצרו ללא צל של ספק את הרשימה הטובה ביותר שתרוץ בבחירות הקרובות. רשימה שכוללת נציגים מכל קצוות הקשת הישראלית, מבין ג׳ן דרך תל אביב ועד שדרות, רשימה שבה כל אחד ואחת מהנציגים הם אנשי אידיאולוגיה ושליחי ציבור מהמעלה הראשונה, וביחד הם מרכיבים פסיפס ישראלי שלם.

אז עכשיו, בשביל מרצ חזקה עם נציגות כמה שיותר גדולה בכנסת, בשביל שמאל חזק, בשביל מדינת ישראל טובה שבה האנשים תחילה, עכשיו זה הזמן לשנס מותניים לקרב האמיתי, הגדול, על פניה של מדינת ישראל.

בחירות 2019, אנחנו מתחילים!

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 213. comments: 35. shares: 17.
{% trans 'Tags' %}:

עכשיו זה הזמן לצאת, להצביע ולקבוע איך תראה רשימת מרצ בכנסת הבאה.
צאו להצביע כדי שאוכל להמשיך לייצג אתכם בכנסת ולהלחם את המלחמות שלנו.
אם מישהו אמר לכם שיש משהו בטוח בפריימריז - הוא טועה.

ביחד ננצח!

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 84. comments: 18. shares: 3.
{% trans 'Tags' %}:

עכשיו זה בידיים שלכם!
אל תקחו שום דבר כמובן מאליו, זה תלוי רק בכם ובהתייצבות שלכם לצידי עכשיו.
אם אתם רוצים לראות אותי בכנסת הבאה, אני צריך את התמיכה שלכם עכשיו בקלפי.
צאו להצביע וביחד ננצח!

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 124. comments: 16. shares: 4.
{% trans 'Tags' %}:

ישר ולעניין! אם אתם רוצים לראות אותי בכנסת הבאה, אני צריך אתכן ואתכם איתי בפריימריז ביום חמישי.

לינק למיקומי ושעות פתיחת הקלפיות -->> https://meretz.org.il/רשימת-אתרי-הצבעה-בפריימריס-2019/


likes: 403. comments: 58. shares: 45.
{% trans 'Tags' %}:

עלינו להיות מספיק חלשים בשביל להרגיש את זולתנו ומספיק חזקים בשביל לשנות את המציאות. עם המשפט הזה, עם התפיסה הזו, אני קם כל בוקר לעבודה שלי בכנסת ישראל.

לאורך השנים העברתי הרבה מאוד חוקים ותקנות בתפקידי כחבר כנסת, חלקם מוכרים לכם יותר וחלקם פחות, אבל כולם כאחד נבעו מאותה תפיסה והבנה.

שלא תטעו - זו לא פוליטיקה של חמלה וזו בטח לא פוליטיקה ״חברתית״, זו פוליטיקה חלוקתית, שכל הזמן בוחנת מי מקבל כמה ולמה ומי משלם כמה ולמה. כזו שמבינה שעוני, פערים, אפליה, גזענות ושנאה, הם כולם כאחד תוצרים בסופו של דבר של חלוקה לא נכונה ולא צודקת של העושר. כזו שמבינה שאין אפשרות לקיים מדינת רווחה אמיתית בלי סיום הכיבוש על עם אחר. כזו שרואה בזכותו של אדם להיות חופשי בארצו יותר מאיזה משפט אמורפי שמופיע בהמנון.

על בסיס הפוליטיקה הזו אני מבקש מחדש את אמונכם ביום חמישי הקרוב.

אז אם אתם מאמינים בדרך הזו, בפוליטיקה הזו, במרצ הזו, אני צריך לא רק את תמיכתכם ואהבתכם, אני צריך גם את הצבעתכם.

מקומו של אף מועמד אינו בטוח ומובן מאליו, וכך גם לא שלי, על כן אני מבקש מכם שביום חמישי תצאו להצביע, תצאו להשפיע, בשבילי, או בשביל מרצ - כזו שתהיה גדולה, חזקה, אידיאולוגית ומשפיעה.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 338. comments: 32. shares: 48.
{% trans 'Tags' %}:

חברות וחברים,

בעוד שבוע מרצ יוצאת לפריימריז חסרי תקדים בהיקפם, כאשר למעלה מ-130 קלפיות יהיו פרוסות ברחבי הארץ. מדובר במבצע חסר תקדים שבו אני צריך אתכם איתי.

השותפות שלנו לאורך השנים, היא שאיפשרה את העשיה שלי. מהמאבקים למען אנשים עם מוגבלויות ועד העלאת קצבת הנכות; מהוועדה להסדרת הפנסיה בקיבוץ המתחדש ועד לעצירת גזל הבנקים; מהמאבקים למען העלאת שכר המינימום ועד המאבק ליישום חוק הדיור הציבורי; מהמאבק להפסקת קשירת מטופלים באשפוזים פסיכיאטריים ועד התמיכה במאבקי העובדים.

ביום ה׳, ה-14.2, אני שוב זקוק לכם איתי, לצידי. אני זקוק לפעילים ופעילות מסורים וחדורי אידיאולוגיה ואמונה שיהיו מוכנים לקחת חלק ולעזור לי להגיע לעמדה משפיעה בתוך מרצ, וכדי שמרצ תהיה בעמדה משפיעה בכנסת הבאה.

אז אם אתם יכולים לפנות יום, חצי יום, או אפילו רק כמה שעות בודדות, זה יעזור לי מאוד, על מנת שנוכל להמשיך את המסע שלנו לתיקון החברה, החזרת מדינת ישראל לאזרחיה, ולהמשיך לבנות מרצ משפיעה שמשנה מציאות ורואה באנשים תחילה.

להרשמה להתנדבות —>> http://ilangilon.org.il

תודה,
אילן

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 333. comments: 35. shares: 25.
{% trans 'Tags' %}:

היום התקיים טקס חניכת אולם ישיבות בעמותת Access Israel- נגישות ישראל, על שמה של נטע רוטמן ז״ל, שנהרגה לפני כשנה באסון נוראי כאשר מנוף התרסק על רכבה. באחת התמונות, ניתן לראות חלק מיצירתו המרהיבה של בנצי רוטמן, אביה של נטע, שמתאר היטב את דמותה של נטע.

נטע, אשר הייתה מנהלת מחלקת הייעוץ לנגישות של עמותת נגישות ישראל, הייתה שותפה יקרה לדרך בדיונים רבים בועדת הנגישות בכנסת בראשה אני עומד, והשפעתה ניכרת עד היום. מהיכרותי עם נטע ועם פעילותה החשובה ורבת השנים, נחשפתי לאישה שהוכיחה שנגישות היא לא רק רמפה או מעלון, אלא מדובר בתכונת אופי, פתוחה, מלהיבה, תפיסת עולם שלמה לפיה כולנו שווים ולכולנו מגיעה הזדמנות שווה להגיע למחוז חפצנו בכבוד.

דווקא על רקע האמירה המבזה של ח״כ אמסלם אתמול, אשר עשה שימוש נלוז בביטוי אוטיסט כאילו זו קללה או עלבון, חשוב שנזכיר שוב ושוב את כל ה״נטע״ שהיו ושעדיין יש בעולם. הן התשובה הטובה ביותר לתרבות המבזה והמקטינה של אמסלם ואחרים שלא מבינים שהמוגבלות אינה גנאי, בושה או מה שמגדירה את האדם.

אנחנו ה״נגישיסטים״ מאוד מתגעגעים אליך, אבל אני יכול להבטיח לך נטע יקרה, שהמורשת שלך מורגשת היטב אצל כל אחד ואחת מאלו אשר ההנגשה בשבילם היא ההבדל שבין עבדות לחירות, אז שוב תודה על מי ומה שהיית ותודה לך על המורשת שהותרת. אנחנו מבטיחים להמשיך אותה בגאווה ובמלוא העוצמה.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 67. comments: 1. shares: 8.
{% trans 'Tags' %}:

הבוקר פורסם בכאן ב׳, שאבי גבאי אמר שלדעתו לאנשים לא אכפת האם תוקם מדינה פלסטינית, כי הנושא מעניין רק אנשים בני 50 פלוס, והוא החליט לשים דגש בקמפיין הבחירות של מפלגת העבודה בעיקר על ההיבט החברתי.

אף אחד לא חושד בי שאני מזלזל בחשיבות של הנושאים החברתיים-כלכליים, אבל מאכזב אותי מאוד לראות שיו״ר מפלגת העבודה, המפלגה שבאופן היסטורי הייתה המפלגה שהובילה, בתמיכת ובהמרצת מרצ, את המהלכים המדיניים כאשר דגל השלום היה אחד מדגליה המובילים, נוטשת כמעט לחלוטין את אחת מהבעיות האקוטיות ביותר של מדינת ישראל.

עוד תזכורת למקרה שמישהו היה צריך למה מרצ בבחירות הקרובות - מפלגה שלא מתעלמת מהמציאות, מציעה תפיסת עולם שלמה ומגובשת, ומבינה שאין שמאל חברתי בלי שמאל מדיני ושאין שמאל מדיני בלי שמאל חברתי. האחד קשור בשני, והתעלמות מקיומו של האחד היא בגדר התעלמות מקיומו של האחר.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 250. comments: 13. shares: 19.
{% trans 'Tags' %}:

ביום שישי האחרון הגעתי להתארח בפורום מאג׳די. מדובר במפגש שעורכים הכפר סבאים כל יום שישי עם ח״כ או פוליטיקאי אחר לדיון על שלל הנושאים שעומדים על הפרק.

לתדהמתי, אחת מן השאלות שנשאלתי, או יותר נכון הוטחה בי, הייתה של אדם שהתחיל את דבריו באמירה כי הוא ככל הנראה יצביע מרצ בבחירות הקרובות, אך הוא רוצה להעיר לי על תמיכתנו העקבית בזכויות הקהילה הגאה לאמץ ילדים. טענתו הייתה, כי אימוץ שכזה פוגע בילדים וגוזר עליהם חיים שלמים של השתייכות למשפחות שאינן ״נורמליות״ לדבריו. בסוף הנאום המבחיל שנתן, שכאילו נלקח מימי הביניים או מתקופות אפלות אחרות, אמרתי לו שאני שופט אנשים רק על פי מעשיהם ומעשיהם בלבד, ושעם עמדות ודעות כאלה אני מוותר בשמחה ובגאווה על קולו.

לאחר שיצאתי מאותו פורום, נזכרתי שוב כמה אני גאה להיות חלק ממפלגה שמאז הקמתה הובילה את המאבק למען שוויון זכויות לקהילה הגאה. אם זו שולה אלוני ז״ל שביטלה את החוק האוסר על משכב זכר, אם זו העובדה שרק אתמול פורסם שמרצ היא המפלגה שבמדד התמיכה בקהילה הגאה הגיעה למקום הראשון, וחברת הכנסת שלנו Michal Rozin מיכל רוזין ميخال روزين היא חברת הכנסת שהגיעה ראשונה במדד מבין כלל חברי הכנסת, אם זה עוזי אבן וניצן הורוביץ, שני חברי כנסת משובחים שהשתייכו לקהילה וכיהנו מטעם מרצ בכנסת, ואם זה היום כאשר לרשימת מרצ לכנסת רצים חברי קהילה בולטים שכל רשימה יכולה להתגאות בהם, ואלו כמובן רק חלק קטן מהדברים.

המאבק לשוויון הוא בבסיס התפיסה שלי, שלנו, והוא הגורם המניע לכל אחד מהמאבקים והדגלים שמרצ מרימה ותמשיך להרים, בהם גם המאבק למען הקהילה הגאה.

בתמונה - אני עם שלושה מנכדיי (מימין לשמאל: דין, נויה ויובל), צועדים כעיוורים לנטייה מינית, צבע, דת, גזע, ושופטים אנשים רק על פי מעשיהם ומעשיהם הלבד.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 520. comments: 30. shares: 34.
{% trans 'Tags' %}:

״אי צדק במקום כלשהו הוא איום על הצדק בכל מקום״, אמר מרטין לותר קינג. משפט קצר אך מזוקק שמתאר היטב את התחושה בקרב כל מי שהגיע לפה להפגין.

בכנסת האחרונה הקמתי את השדולה כנגד אלימות משטרתית. בדיון הראשון שקיימנו השר לבטחון פנים גלעד ארדן החרים את הדיון, כנראה כי סירב לקבל את המציאות כפי שהיא. בדיון עצמו היו לא רק ישראלים ממוצא אתיופי, היו גם ערבים, חרדים, נציגי שכונת גבעת עמל, נכים, להטבי״ם ועוד. הקשת כולה כמו שאני קורא לה. כל אחד מהמקום שלו חווה את אי הצדק, שכאמור מאיים על הצדק כולו.

אני לא אשכח את האבא שסיפר כיצד שוטרים הרגו במכות את בנו, את האם שסיפרה כיצד שוטרים התעללו בבנה, את האחים של הבחור שהתאבד לאחר מעצר אלים במיוחד, או את הצעירה שהוכתה ונדחפה בהפגנה חוקית, ואלו רק חלק מן הדברים. זכור מכולם כנראה סיפורו של יוסף סלמסה ז״ל, כפי שסופר על ידי אחיו ואחותו. סיפור אחר סיפור, דמעה אחר דמעה, השתנקות אחר השתנקות, ישבנו שם חסרי מילים, לא מאמינים לסיפורים הרבים שרק ממשיכים וממשיכים, והמשטרה כמובן, לא טרחה אפילו לשלוח נציג.

למשטרה יש תפקיד אחד, ותפקיד אחד בלבד - לשמור על הסדר הציבורי ולהגן על האזרחים, לא להיפך. המחאה הראשונה שהייתה ב 2015, ודו״ח פלמור שהתפרסם מאז היו אמורים להביא לשינוי, אבל לא כך הדבר. התרבות הגזענית שמתבטאת בשיטור היתר והפרופיילינג כלפי ישראלים ממוצא אתיופי, כמו גם הטיוח, השתיקה, ההכחשה והאטימות של המשטרה, שמסרבת לבחון את עצמה ותפקודה פעם אחר פעם, היא בדיוק הסיבה לכך שאנחנו נמצאים כאן היום. נגד הגזענות, נגד האלימות, למען השוויון, הסולידריות והצדק, כי כאמור ״אי צדק במקום כלשהו הוא איום על הצדק בכל מקום״.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 501. comments: 22. shares: 57.
{% trans 'Tags' %}: