Likud

48,890 ( +7.56% last month)

Loading additional data...

Avi Dichter / Likud At Open Knesset

  Avi Dichter On Facebook

  Last Collected Status at: Aug. 18, 2017, 2:42 p.m.. Page details updated at: Aug. 18, 2017, 7:05 a.m.


קייטנת סבא סבבה כבר יומיים בדרך, שנה שלישית ברציפות. שבת שלום ומבורך לך ולכל המשפחה!

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 3,034. comments: 372. shares: 38.
{% trans 'Tags' %}:

6 דקות בהן אני מסביר בכנס יוקרתי בוושינגטון את תרבות ה''יעני'' של בכירים ברשות הפלסטינית...
צפו ושתפו>>


likes: 5,714. comments: 692. shares: 2,416.
{% trans 'Tags' %}:

מתוך הראיון עמי המתפרסם השבוע בעיתון 'ישראל היום' במוסף 'ישראל השבוע'. קריאה נעימה, שבת שלום לך ולמשפחתך

קישור לראיון: http://www.israelhayom.co.il/article/496509

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 667. comments: 72. shares: 58.
{% trans 'Tags' %}:

חשוב לי שתצפו ותשתפו: התפיסה הבטחונית שלי לגבי עזה וכיצד על מדינת ישראל להיערך מולה. כתבה ששודרה בערוץ 2>>


likes: 3,125. comments: 384. shares: 996.
{% trans 'Tags' %}:

נתניהו הוא ראש ממשלה במשרה מלאה !
הליכוד לא יאפשר לשום איש, לשום כלי תקשורת ולאף גורם, למעט הרשויות המוסמכות לכך, להעמיד ראש ממשלה בישראל על רגל אחת. זה היה המסר שאנשי הליכוד, ואני בתוכם, ביקשנו להעביר היום בהגיענו לכנס התמיכה בביבי ובליכוד.


likes: 2,474. comments: 287. shares: 109.
{% trans 'Tags' %}:

אני מתכוון להגיע ביום רביעי ולתמוך בראש הממשלה המכהן של מדינת ישראל, בנימין נתניהו. אני, כמו רבים אחרים, דוחה בשאט נפש את אלה שמנסים להרשיעו עוד בטרם נחקר, ולגזור את דינו בטרם עשה זאת בית משפט. כרזות בנוסח 'אשם עד שתוכח חפותו' הן הוכחה נוספת שהקמפיין המתנהל הוא לא רק נגד נתניהו, אלא נגד הליכוד כולו.

אני סומך על מערכות אכיפת החוק מהמשטרה דרך הפרקליטות ועד היועץ המשפטי לממשלה, שיעשו את מלאכתן המקצועית והממלכתית ודוחה מכל וכל את הלחצים המופעלים עליהם לעשות כרצון המפגינים - שהוא רחוק מאוד מלייצג את רצון העם. אני מכיר את ראשי המערכות הללו. למעט החוק והאמת המקצועית, שום לחץ לא יסיטם מדרכם.


likes: 2,986. comments: 449. shares: 190.
{% trans 'Tags' %}:

מהירושימה דרך צפון קוריאה ועד טהרן

היום לפני 72 שנה, ב 6 אוגוסט 1945, הוטלה לראשונה בהיסטריה של המלחמות בעולם, פצצה אטומית. פצצה שניה, גדולה ועוצמתית יותר, הוטלה שלושה ימים לאחריה. קרוב לחצי מיליון נפגעים, הרוגים ופצועים, היו ליפנים בשתי ההפצצות.
ההימור שלקחו על עצמם המנהיגים של ארה״ב היה עצום. הם רצו בכל מאודם להביא לסיום המלחמה שתבעה קורבנות כה רבים מהצבא האמריקאי עם יפן, אך לא הצליחו לעשות זאת בנשק קונבנציונלי. גם המכה המפתיעה שספגה ארה״ב מחיל האויר היפני בפרל הארבור ב 7 לדצמבר 1941, היתה ברקע. או אז החליטו מנהיגי ארה״ב להשתמש לראשונה בהיסטוריה של המלחמות, בנשק גרעיני.

באותו בוקר של ה 6 לאוגוסט, הטיל מטוס אמריקאי את פצצת האטום על הירושימה שהרגה ופצעה למעלה מ 300 אלף איש והרסה את העיר כמעט לחלוטין. עוצמה כה הרסנית של נשק, טרם נראתה עד אז. ואולם היפנים המשיכו להילחם. האמריקאים הימרו על פצצה נוספת, מקווים בכל ליבם שזו אכן תביא את הקיסר היפני לקבל את תנאי הכניעה שהציבה ארה״ב.
ב 9 לאוגוסט הוטלה הפצצה הגרעינית השניה על העיר נגאסאקי שביפן. היפנים מיהרו להיכנע מחשש שהאמריקאים יכתשו את יפן עד דק. לא היה בידם המידע כי לארה״ב לא היתה פצצה גרעינית נוספת באותו הזמן....
72 שנים אחרי, שום מדינה לא עשתה שימוש בנשק גרעיני, למרות שמאז התחמשו מספר מדינות בנשק זה. צפון קוריאה היא זו שהגיעה לבשלות גרעינית ומייצרת איום ממשי כולל על ארה״ב ( שלא לומר מכריזה על היכולות והאפשרויות להשתמש בהן כנגד ארה״ב). איראן ״נאחזת״ בהסכם הגרעין ונהנית מתמיכה אירופית רחבה ( ושרת החוץ של האיחוד האירופי הגיעה לטהרן כדי להשתתף בחגיגות הקדנציה השניה של נשיא איראן...). שפיות ודמוקרטיה אינן התכונות המאפיינות חלק מהמדינות המתגרענות בנשק להשמדת המונים..., חלקן אף מקפידות לבצע ניסויים בנשק זה ל״שמירת כשירות״ ולחיזוק ההרתעה.
ראוי שבים העיסוקים היומיומיים כאן בישראל, בין אם ביטחוניים ובין אחרים, נמשיך לפקוח עין, ויותר מעין, על האיומים האמיתיים המחייבים אותנו לבצר את כוחנו, לשמר בריתות בינלאומיות ולהמשיך בחיזוק כח ההרתעה שעליו אנו עמלים מאז הקמת המדינה.
שבוע טוב לכולכם.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 488. comments: 53. shares: 60.
{% trans 'Tags' %}:

לא מאבדים תקווה. צפו ושתפו>>


likes: 1,948. comments: 296. shares: 338.
{% trans 'Tags' %}:

יחסינו עם ירדן מושתתים לא רק על מה ישראל צריכה מירדן, אלא גם על מה ירדן צריכה מישראל -וצרכי ירדן אינם כה צנועים...
אם חלילה המאבטח לא היה פועל בנחישות ובמקצועיות, רה"מ נתניהו היה נדרש לנחם את משפחתו ולא היה זוכה לחבק את המאבטח.


likes: 1,554. comments: 204. shares: 252.
{% trans 'Tags' %}:

הלקחים מחורבן הבית הראשון והשני.
410 שנים עמד בית המקדש הראשון ו 420 שנים הבית השני. משהוחרבו בידי נבוכדנאצר הבבלי לפני 2600 שנה ובידי טיטוס הרומאי לפני 2000 שנה, חרב הממסד המדיני יהודי בישראל וכמעט והוכחד העם היהודי. מי אשר לא נהרגו, נלקחו בשבי והפכו לעבדים או שפחות או שהמירו את דתם. המעטים ששרדו, החזיקו את בדל האש היהודית עד לתקומתנו מחדש עם הקמתה של מדינת ישראל לפני כ 70 שנה.
שנים אחדות לפני הקמת המדינה, עברנו חורבן, לא של ממלכה אלא של עם, כשהצורר הנאצי השמיד ששה מיליון מבני העם היהודי שגלה מחוץ לארצו מאז חורבן בית שני.
ביום האבל על חורבן הבתים כאן בישראל, ובין הקינות הנישאות בכותל ובמקומות אחרים, חייבים אנו לשאול חזור ושאול, מהם הלקחים שלמדנו מהאסון הלאומי, הראשון והשני, שראוי כי ננווט לאורם את דרכה של מדינת ישראל. איך אנו מעבירים מדור לדור את הלפיד היהודי והישראלי, תוך הוספה של נדבכים ערכיים ומעשיים שמבצרים חזק יותר את חוסנה הלאומי והיהודי של ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי - עבורנו בישראל ועבור בני העם היהודי ברחבי העולם.
בתוך האבל, ראוי שנפנים את העובדה שיש בנו את תעצומות הנפש, היהודי והלאומי, לחזור ולבנות עצמנו כעם וכלאום. עמים רבים שחיו לצידנו במזרח התיכון נעלמו בעקבות מלחמות. הלפיד שלהם כבה בעת העברתו מדור אחד למשנהו. אנו חייבים לזהות את הערכים אשר שומרים על כוחנו וזהותנו ובעיקר מזינים את אש התמיד של העם היהודי והאתוס הישראלי. עם ישראל חי !


likes: 908. comments: 96. shares: 98.
{% trans 'Tags' %}: