Likud

84,360 (0.00% last month)

Loading additional data...

Moshe Ya`alon / Likud At Open Knesset

  Moshe Ya`alon On Facebook

  Last Collected Status at: Dec. 14, 2018, 11:16 a.m.. Page details updated at Oct. 18, 2018, 3:41 p.m.. This is probably a problem, and we'd love to hear about it!


הטרור הרים שוב ראש ביו״ש ולא במקרה. ההתנהלות המדינית ביטחונית הנרפית מול החמאס בעזה, הזלזול בטרור בלוני ועפיפוני התבערה והפגנות האש לאורך הגדר במשך חודשים ארוכים, הוביל לשחיקת ההרתעה שהחזיקה מעמד כמעט ארבע שנים מאז ״צוק איתן״. מכאן הדרך לניצול ההצלחה שהגיע לשיא ביממה בה ספגנו כ-500 רקטות ופצצות מרגמה היתה קצרה. גם מול יממה בלתי נסבלת ובלתי נשכחת זו, ממשלת ישראל הגיבה תגובה מינורית וזהירה שהתפרשה על ידי האויב כחולשה. ההמשך, שהביא כבר למענקי דמים של כ-30 מיליון דולר במזומנים לחמאסטן, התפרש כפרס וכניעה לטרור. הנימוק שהוצג בדיעבד לציבור בישראל להתנהלות ה״מבוקרת והאחראית״ הזו, נשען על המהלך לחשיפת מנהרות החיזבאללה בגבול הצפון וחשש מהתלקחות בשתי זירות במקביל. אינני קונה את השיקול הזה, ולא את התירוץ הזה. למה? כי על המנהרות בצפון אנחנו יודעים כבר מספר שנים, יכולנו לבחור את העיתוי לטפל בהן באופן יזום במועד נוח לנו. המצב הנפיץ מול חיזבאללה לא חדש ולא השתנה עקב מהלך הנדסי שכולו בשטחנו לפי שעה. מה כן השתנה? ההבנה של חמאס על שלוחותיו ומפקדותיו בעזה ובטורקיה (המאוישות על ידי משוחררי ׳עסקת שליט׳), כי אנחנו חוששים מהתלקחות דו זירתית וזה זמן טוב מבחינתם להדליק את הטרור ביו״ש. מה קיבלנו? ריסוק ההרתעה מול חמאס עזה, שדרוג הצלחת החמאס בהשגת שקט פנימי מול האוכלוסיה כתוצאה משחרור הלחץ הכלכלי, הסטת כספים ודאית למימון טרור והתחמשות, דירבון הנהגת חמאס להפעלת טרור מיו״ש והצתת זירה שניה ממנה רצינו להימנע כל כך, על רקע הסיכון בהתלקחות מול חיזבאללה, פיזור תשומת הלב ומיצוי הכוחות מול איומים מידיים כשבמקביל נדרשת עין פקוחה לנעשה בזירת המאמצים האיראניים בסוריה והמשך התחמשות החיזבאללה במערכות דיוק למאה אלף ויותר רקטות וטילים המכוונים לעבר העורף שלנו.
ישראל חייבת ליטול מיד יוזמות מבצעיות התקפיות מגובות במהלכים מדיניים בינלאומיים להשבת ההרתעה, להשבת הביטחון ולהשגת חופש פעולה בכל מקום ובכל זמן מול כל איום. ממשלת ישראל ובייחוד שרי הקבינט חייבים לדבר פחות ולעשות יותר. ליזום ולא רק להגיב, לעבור ממגננה למתקפה רצופה ולהפעלת לחץ ורדיפה בכלים אפקטיביים אחר מחוללי הטרור. במציאות כזו, שהיא כולה תוצאה של הססנות, של חוסר הגדרת מטרות ויעדים ברורה של דרג מדיני לדרגים המבצעיים, מציאות בה אין לישראל שרי ביטחון וחוץ במשרה מלאה, אין ויכוח וחוות דעת נוספת, מציאות של הישרדות פוליטית שסביבה ובגללה נוצר שיתוק מחשבתי ושיתוק מנהיגותי המצב רק יכול להתדרדר ולצאת משליטה.
אני סומך על הרמטכ״ל ור' השב״כ שיודעים היטב מה ניתן ואיך ניתן לעשות כדי להחזיר את השקט והביטחון בכל זירה מול כל איום, אך מישהו מעליהם חייב להתעשת, חייב לתת להם הכוונה וגיבוי לדרך שתוביל לכך. כשאותו אדם עסוק בהישרדות פוליטית, בחקירות אין ספור, ביוקר המחייה המשתולל, ביחסי ציבור וספינים יומיומיים, בסקרים כל כמה שעות ובמחאות והפגנות בכל פינות המדינה בעקבות מצוקות קשות בכל תחומי חיינו, זה לא יקרה מעצמו.
ריכוז סמכויות חריג ברמה המתקרבת לדיקטטורה מסוכן לביטחון ישראל ומזיק מאד לחברה בישראל.
הגיע הזמן לאחריות ולניסיון, הגיע הזמן למנהיגות אחרת!

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 165. comments: 51. shares: 81.
{% trans 'Tags' %}:

משהו רע קורה בכלכלה שלנו בתקופה האחרונה: במקום הורדת יוקר המחיה, המחירים מתחילים לעלות, ובמקום לנהוג באחריות, הממשלה מאבדת שליטה על התקציב.
אי אפשר לפזר הטבות ללא כיסוי למגזרים שונים במיליארדי שקלים ולא להבין שיום אחד יגיע החשבון.
אי אפשר לדבר כל הזמן על הורדת יוקר המחיה, אבל לא לעשות את המהלכים היותר קשים שנדרשים כדי לפתוח את המשק לתחרות, להוריד רגולציות, ולרסק את הבירוקרטיה המיותרת.
רפורמות - זה לא לחלק הטבות! רפורמות - זה לא צעדים פופוליסטיים! רפורמות דורשות התמודדות ומאבקים נגד כוחות פוליטיים וכלכליים חזקים. רק כך ייפתחו השווקים ויירדו המחירים.
אין צורך בהקמת ועדות חדשות. כל הצעדים כבר זוהו והומלצו. עכשיו צריך מנהיגות ועשייה!

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 129. comments: 17. shares: 26.
{% trans 'Tags' %}:

אני מאוד מעריך את האלוף בריק, אבל הבקורת על הימ"חים יצאה מפרופורציה.
האלוף בריק פעל היטב כנקח״ל, בדיווחיו והתרשמותו משיחותיו עם קצינים, נגדים וחיילים, אך אין לו הכלים לבדוק את הימ"חים. אלה נבדקים ע"י המ"פים, המג"דים, מפקדי החטיבות והאוגדות, קציני המטה הכללי, מבקר צה"ל, מבקר מערכת הביטחון, מבקר המדינה וועדת חוץ וביטחון.
צה"ל מוכן. את המסקנות של בריק צריך להעביר למפקדים כדי לטפל בנושא בצורה מקצועית, ולא להפוך את זה לאירוע תקשורתי חסר פרופורציות שמעורר דאגה בקרב הציבור הרחב.
האזינו לדבריי בראיון ל-Nechama Duek ו-Naftali Kon נפתלי קון ב-רדיו תשעים


likes: 54. comments: 7. shares: 25.
{% trans 'Tags' %}:

ציפור קטנה בלבבו של כל ישראלי מזילה דמעה הערב עם לכתו של יגאל בשן, גם בלב שלי דמעה והוקרת תודה על עשרות שנות יצירה וזמר שישארו עמנו לתמיד. יהי זכרו ברוך!
קרדיט צילום: אמיר גלעד

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 129. comments: 20. shares: 35.
{% trans 'Tags' %}:

"בתחבולות תעשה לך מלחמה"
בהנחייתי צה"ל החל לעקוב מסוף שנת 2014 אחר פרויקט המנהרות של חזבאללה.
האמירה לגבי אי קיום מנהרות שמגיעות לישובים - נכונה עד היום! חשוב להרגיע את התושבים. את העובדה שאנחנו עוקבים אחר פרויקט המנהרות בצפון, מאז סוף 2014, לא נכון היה לגלות, אף ברמז לחזבאללה!
פעלתי ואפעל תמיד למען ביטחון ישראל!
האזינו לראיון המלא ב#דקלסגל בגל''צ:
גלצ


likes: 115. comments: 24. shares: 53.
{% trans 'Tags' %}:

הדלקנו נר רביעי של חנוכה הערב במושב מגשימים עם חברינו וחברותינו המתנדבים, הפעילים והשגרירים של העמותה למנהיגות אחרת. יחד נחזיר את ישראל למסילה, יחד נביא למנהיגות ישרה, מנוסה ואחראית שטובת אזרחי ישראל תהיה לנגד עיניה. חנוכה שמח לכל בית ישראל!


likes: 91. comments: 16. shares: 32.
{% trans 'Tags' %}:

ביום המחאה הזה במיוחד ובכל יום אחר, חובה על כולנו לחנך, לתת דוגמא אישית ולהלחם בכל הכח ובכל האמצעים בתופעת האלימות הגואה כנגד נשים בישראל. אין מחילה, אין הצדקה ואין סובלנות לאלימות מכל סוג כלפי נשים. אשה בישראל חייבת להיות בטוחה וחופשיה בכל מקום ובכל שעה- זו זכותה, זו חובתנו כחברה ואחריותנו כמדינה.

קרדיט צילום: מתוך כתבה של ערוץ 10

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 57. comments: 10. shares: 7.
{% trans 'Tags' %}:

האיום הפנימי הוא האיום החמור ביותר למדינת ישראל היום!
מאז הבחירות האחרונות, השתחררו כל הבלמים של רה"מ: דרכו היא שיסוי, התקרבנות והסתה של יהודים, ערבים, ימין, שמאל, דתיים וחילונים, ומתקפה בלתי פוסקת על משרתי הציבור: המפכ"ל, ראש השב"כ, הרמטכ"ל ומערכת המשפט.
צריך להבין שהנזק שנגרם הוא לטווח ארוך, וחמור הרבה יותר מהאיום האיראני או מהאיום של חיזבאללה. מי שישלם את המחיר זה הציבור הישראלי.
צפו בדברים שאמרתי למזל מועלם בראיון לערוץ הכנסת:
(הראיון המלא בטלגרם)
ערוץ הכנסת- העמוד הרשמי


likes: 196. comments: 35. shares: 69.
{% trans 'Tags' %}:

"אזרחי ישראל!
כאזרח המדינה וכראש הממשלה, יש לי כבוד והערכה למשטרת ישראל, האמונה על שלטון החוק ושמירתו.
גם בשעתי הקשה, הכבוד וההערכה שלי למשטרה, נותר ללא דופי.
אין לי ספק במקצועיותה ובטוהר כוונותיה.

אני סבור שהמשטרה שגתה בהמלצותיה כלפיי, אני מאמין בחפותי ואני משוכנע שיהיה בידי להוכיח אותה".

אילו הייתה לנתניהו טיפת אחריות לאומית, הוא היה נואם היום את הנאום הזה. כך היה נוהג מנהיג לאומי. אך, מדובר בנתניהו.

כמו אחרון העבריינים, הוא מאשים את המשטרה, משתלח בחוקריו, ממשיך את מסע השיסוי וההסתה נגד המפכ"ל היוצא.

גם אם יתברר שאכן כל החשדות נגד נתניהו נכונים, כולם יחד מתגמדים בנזקם למדינת ישראל, לעומת אותו מסע שיסוי נגד שלטון החוק וגורמי האכיפה, שאותו מוביל נתניהו. הוא עושה זאת, כי הוא יכול לעשות זאת! כי יש לו שרים וחברי כנסת חנפנים שמפיצים את דברי ההסתה והשקר. וזו סכנה ממשית לחברה הישראלית.

בנימין נתניהו הוא ראש ממשלה עתיר הישגים בתחומים רבים, אך די במסע הנקם שהוא מוביל נגד שלטון החוק בישראל, ובשיסוי ההמונים נגד מערכת החוק והמשפט, כדי לקבוע שהאיש אינו ראוי ואינו כשיר עוד להנהגת המדינה.
הגיע הזמן למנהיגות אחרת!

#מנהיגותאחרת
#מנהיגות_אחרת
#הגיע_הזמן
#הגיעהזמן


likes: 402. comments: 59. shares: 103.
{% trans 'Tags' %}:

כשצריך לפרגן, נפרגן: מסכים לגמרי עם דברי נתניהו בסרטון. ביבי, תקשיב לעצמך!
הגיע הזמן למנהיגות אחרת, הגיע הזמן שיהיה פה ראש ממשלה שאין על מה לחקור אותו!


likes: 342. comments: 49. shares: 385.
{% trans 'Tags' %}: