Zionist Camp

18,185 (0.00% last month)

Loading additional data...

Michal Biran / Zionist Camp At Open Knesset

  Michal Biran On Facebook

  Last Collected Status at: Dec. 12, 2018, 6:25 p.m.. Page details updated at Oct. 18, 2018, 3:41 p.m.. This is probably a problem, and we'd love to hear about it!


*** מחירי החשמל עולים – ונחשו מי מרוויח? ***

החל מינואר, מחיר החשמל יעלה בלא פחות מ-8.1%. מחיר החשמל, להזכירכם, תלוי בגז. כן, אותו משאב טבעי שהתגלה בכמויות כאן בישראל. אותו משאב טבעי שאמנם שייך לכולנו – אבל הופקר וניתן במתנה לטייקונים תשובה ומימון. במקום שישרת את כולנו.

מילא הופקר. אבל למרות שמדובר על משאב טבעי, שהיה ראוי שיישאר בבעלות המדינה, המדינה אפילו לא השכילה להתנות את מתנת החינם שנתנה לטייקונים בתנאי הבסיסי: את הגז שהם מספקים לטובת ייצור החשמל של רוב תושבי ישראל, דרך חברת החשמל, הם יחוייבו לספק במחיר הנמוך ביותר בשוק. אבל למה שהממשלה הזאת תקשה על הטייקונים לרפד את הכיסים העמוקים שלהם, אם בשם התחרות אפשר להתעלם מהאינטרס הציבורי?

אבל האמת היא שבין תחרות לבין מאגרי הגז אין שום קשר. בשם התחרות לא הייתה התחייבות של מאגרי תמר ולוויתן לספק את המחיר הזול ביותר לחברת החשמל, ובפועל מה שקורה זה שתחנות כוח קטנות – שכמעט ולא משפיעות על תעריפי החשמל – מקבלות מחיר נמוך יותר מזה שמקבלת חברת החשמל, שמשפיעה על כולנו. ולחברת החשמל אין באמת חלופות לאספקת הגז – מלבד מה שנמצא בשליטת תשובה. כך שהדבר האחרון שיש כאן הוא תחרות, והדבר הראשון שיש זה עליית מחירים.

שליש מההתייקרות במחירי החשמל נובע מהחוזה העקום של חברת החשמל עם מאגר הגז תמר. אחרי שסיפרו לנו שמתווה הגז לא יפגע באזרחי ישראל, הפלא ופלא - המחירים עולים. המרוויחים? תשובה ומימון.

תראו מופתעים.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 154. comments: 27. shares: 37.
{% trans 'Tags' %}:

*** הליכוד מציג: יריקה בפנים של מתלוננות נגד הטרדות מיניות ***

הזמר המפורסם אייל גולן העמוד הרשמי תרם למוזיקה העברית לא פחות מהתרומה שלו ללקסיקון ההטרדות המיניות. מי ששר על החלום שלו לראות אותה עוד פעם מחייכת, הוא זה שלא היסס לנצל עשרות צעירות שסונוורו מהערצה כלפיו. הוא זה שהביא לנו את הפותמוביל והפלאפות, לתפארת מדינת ישראל.

היחס של אייל גולן לנשים לא נוצר בוואקום - הוא נוצר דווקא בגלל הפרסום וההצלחה שלו כזמר. אין לאף אחד ספק שגולן הוא יוצר מוכשר, אבל הכישרון הזה מגיע, כמאמר הקלישאה, עם אחריות גדולה - אחריות שאותה גולן פשוט לא הצליח להכיל. כגודל ההצלחה, גודל הניצול.

הפרס שנאוה בוקר - Nava Boker החליטה להעניק בשם הכנסת לגולן שולח מסר רע וברור: אם אתה מוכשר ומפורסם, הכל מותר לך.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 331. comments: 155. shares: 55.
{% trans 'Tags' %}:

*צדק למתמחים*

הסיפור הוא נורא פשוט: איילת שקד גרמה לאלפי סטודנטים למשפטים להיכשל בבחינות הלשכה, בגלל שורת תקנות שהעבירה ביוני 2017.

אלפי מתמחים שילמו את המחיר, רבים מהם אנשים בעלי משפחות, שיושבים עכשיו בבית משום שלא עברו את הבחינה בעלת התנאים הבלתי סבירים.

מאז, למרות קולות מחאה מוצדקים ורבים, נעשו רק שינויים קוסמטיים, שאפשרו למספר קטן של מתמחים נוספים לעבור את הבחינה.

אני קוראת לשרת המשפטים לתקן את המעוות ולתת פקטור של 10 נקודות בשתי הבחינות האחרונות, כפי שנעשה פעמים רבות בבחינות הסמכה במקצועות שונים.

צדק למתמחים, עכשיו.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 435. comments: 125. shares: 105.
{% trans 'Tags' %}:

"בשעה שקשה לי לשיר
והכל מתמוטט על ראשי
התרשי לי לזכור ולהזכיר תמיד?
לך יש אותי
לי יש אותך
לנו יש אותנו"

מציעה לכולם לצפות ולהאזין לביצוע היפיפה של החניכות המקסימות של הנוער העובד והלומד לשיר "מה שלומך אחות" של נעמי שמר, שיצא לכבוד יום המאבק באלימות נגד נשים.
זהו יום לא קל, אך הצפייה בקליפ עודדה אותי. מתחייבת להמשיך את המאבק החשוב והכל כך בסיסי של נשים על זכותן לביטחון אישי.
הנוער העובד והלומד - الشبيبة العاملة والمتعلمة
אני אישה אני שובתת 4.12.2018
מצב חירום حالة طوارئ

https://www.youtube.com/watch?v=BBACMJrp4uc

{% trans 'Apologies, your browser does not support displaying videos.' %}

likes: 127. comments: 5. shares: 0.
{% trans 'Tags' %}:

את הילד שלכם לא הייתם שמים בגן עם גננת ושומר שמתנהלת נגדם חקירה פלילית. זה פשוט לא היה עולה על דעתכם.
אז למה את המדינה שלנו, את האחריות לעתיד שלנו ושל ילדינו, אנחנו מוכנים להפקיר בידי ממשלה שמתנהלת כארגון פשע, ומתבוססת בחשדות, בחקירות, ובשערוריות?
ח"כ אורן חזן - תקיפת עובד ציבור והתנהגות פסולה במקום ציבורי, ח"כ דוד ביטן - שוחד, השר אריה דרעי - מרמה, הפרת אמונים, עבירות מס והלבנת הון, השר חיים כץ- שוחד, ראש הממשלה נתניהו - שלוש עבירות שוחד, ועבירת מרמה והפרת אמונים.
איך הגענו למצב שבו הממשלה, שאמורה להיות אחראית על שלומנו, על ביטחון ילדינו, נגועה עד כדי כך בחשדות בפלילים?

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 579. comments: 58. shares: 121.
{% trans 'Tags' %}:

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 21. comments: 1. shares: 0.
{% trans 'Tags' %}:

* ממשלת ישראל מציגה: אפס ביחסי אנוש. מכה לגמלאים *

כמה לא מפתיע.

צריך להודות לממשלה שהחליטה ללכת היום על קו אנטי-חברתי מובהק, כדי שאף אחד לא יתבלבל לרגע ויחשוב שהם מעוניינים בטובת הציבור.

הממשלה החליטה, ברוב של 58 מול 50, להפיל את הצעת החוק שלי ושל ח"כ עמר בר-לב - Omer Barlev להוריד את מקסימום דמי הניהול המותרים, ובכך לסייע ל-99% מהגמלאים בקרנות החדשות. והם עוד מעיזה להגיד שהנתונים שאנחנו מציגים, שאספו חברינו בהסדנא לידע ציבורי לא נכונים. והכל למען האינטרסים של קרנות הפנסיה.

למה הממשלה הזו בוחרת תמיד בצד של החזקים ודופקת את החלשים?

איך אפשר לבחור בצד של קרנות הפנסיה, במקום בצד של הפנסיונרים?

איך אפשר לסרב להצעת החוק של ח"כ איציק שמולי | Itzik Shmuli להעלאת קצבת הזקנה?

איך הלב של הקואליציה הזאת מאפשר להם להצביע נגד ההצבעות האלו?

כשחברי הכנסת היו בגן, הגמלאים של היום דאגו להם, שמרו בגבולות, שילמו מיסים. עכשיו, כשהם צריכים אותנו - הממשלה מפנה להם עורף.

בושה.


likes: 321. comments: 80. shares: 176.
{% trans 'Tags' %}:

*** כשהעבודה והבית נפגשים: אמא שלי הגיעה היום לביקור בכנסת בשדולה למען חולי הצליאק ***

כאחת שבאה ממשפחה של שלושה דורות של צליאק - אבא, אחות ואחיין, אני כבר מכירה את הנושא ממש מקרוב. לכן שמחתי להשתתף עם אמא שלי בשדולה שקיימו היום ח"כ מירב בן ארי - Merav Ben Ari וח"כ יעקב אשר. בין 3%-1% מהאוכלוסייה סובלים מצליאק, אבל מדינת ישראל לא מסייעת לחולים לממן את האוכל היקר שהם נאלצים לקנות.

חלק מהדרכים שהוצעו להתמודדות עם הבעיה פשוט לא טובות. אחת מדברת על הטבת מס - כשרוב הנשים בישראל בכלל לא מגיעות לתקרת המס, כלומר מסייעת לשכבות החזקות בלבד. אחרת מציעה תלושים לעניים - כלומר סימון אנשים כמסכנים וחסרי ישע.

לא ולא.

ההצעה ההגיונית היחידה היא כזו שמתייחסת לכולם כשווים בין שווים, בלי לחטט בכיסים של אף אחד. סבסוד אחיד של המוצרים של חולי הצליאק, כך שכולם יהנו באופן שווה מתמיכת המדינה.

מאבק הצליאק צליאק יקר

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 158. comments: 11. shares: 7.
{% trans 'Tags' %}:

*** אחרי שלוש שנים, הישג חלקי במאבק ברפורמה לבריאות הנפש: משרד הבריאות וקופות החולים התחייבו שלא לפגוע בזכויותיהם של מי שהיו זכאים לטיפול נפשי ***

כבר שלוש שנים שאני מלווה את המאבק של ארגוני בריאות הנפש בהובלת בנפשנו ובייצוגו של עו"ד Hagai Kalai. נחשפת לסיפורים של אנשים שמעדיפים לוותר על טיפול בגלל שהרפורמה פוגעת בפרטיות שלהם, מעדיפים לשלם מכיסם כדי לא לקבל תווית של אבחון פסיכיאטרי כפי שמחייבת הרפורמה. מעדיפים טיפולים ארוכי טווח ולא רוצים להסתפק בשתי פגישות שבסופן הם נשלחים הביתה עם כדורים פסיכיאטריים, במקום לקבל טיפול אמיתי.

העתירה לבג"ץ הצליחה בחלקה: משרד הבריאות וקופות החולים התחייבו לדאוג לעזרה נפשית לכל הזקוקים לכך. בניגוד למה שנקבע ברפורמה מלכתחילה, לא ייגרעו אנשים שהיו זכאים עד היום לטיפול נפשי כתוצאה מהמהלך, לא יוגבלו מספר הפגישות להן זכאים המטופלים, ולא יהיה צורך באבחנה פסיכיאטרית כדי לזכות בטיפול.

אבל המאבק לא תם. משרד הבריאות הציג את הנתונים בצורה ורודה מדי, מה שגרם לבג"ץ לעודד את העותרים למשוך את העתירה. בפועל, בניגוד לטענת משרד הבריאות, חולף זמן רב עד לקבלת הטיפול הנפשי, באופן העלול לסכן את המטופלים. מרגע שנקלטו המטופלים במערכת, הם נתקלים בתורים ארוכים גם במקרים שעלולים להיות מסכני חיים, כשמדובר באנשים אובדניים או בנפגעי תקיפה מינית. מרפאות נסגרו ומטופלים רבים מכתתים את רגליהם בחיפוש אחר מרפאה שתוכל לקבל אותם, לעיתים במרחק ניכר ממקומם מגוריהם.

את מה שבית המשפט לא אמר - אני אוודא, בוועדת המשנה לפיקוח על הרפורמה הזו: להצהרות המדינה חייב להיות כיסוי. לא יהיה אדם שזקוק לטיפול נפשי ולא יקבל אותו.


likes: 155. comments: 9. shares: 29.
{% trans 'Tags' %}:

*** עוקץ קשישים בחסות החוק ***

זה סבא שלכם. או אמא שלכם. או אולי אתם בעצמכם. אחרי שנים של עבודה מאומצת, שחוסכים לפנסיה ושמים כל חודש סכום נכבד בצד, מגיע גיל הפרישה, הזמן להשעין אחורה את הכורסה ולהירגע קצת אחרי שנים של טירוף בשוק העבודה. לא צריך לעשות כלום - הכסף פשוט חוזר אלינו בצורה שמאפשרת חיים בכבוד מדי חודש. לכאורה.

אבל לקרנות הפנסיה יש תחביב: לקחת דמי ניהול גבוהים ממי שהם יכולים לדפוק - גמלאים ששבויים אצלם בלי אפשרות לעבור לקרן אחרת. ברגע שהם פורשים לגמלאות, קרנות הפנסיה מעדכנות אותם שהם עברו למסלול של תשלום דמי ניהול מקסימליים, בלי יכולת לעשות שום דבר בנידון. גמלאי? תשלם הכי הרבה שאפשר. 99% מהפנסיונרים בקרנות הפנסיה החדשות משלמים את דמי הניהול המקסימליים המותרים בחוק.

לוקחים מהמוחלשים ונותנים לחזקים.

קרנות הפנסיה עושות מה שהן יכולות כדי להרוויח, אבל התפקיד שלנו כמחוקקים הוא למנוע מהן לנצל את כוחן לרעה.

כאן אני צריכה אתכם איתי. השבוע תעלה להצבעה הצעת החוק שלי שתחתוך בחצי את דמי הניהול בקרנות הפנסיה החדשות. לא רק שזו הצעה שתיטיב עם עשרות אלפי גמלאים, גם אין לה שום עלות תקציבית - וכל מי שמתנגד לה מעדיף את הרווח של קרנות הפנסיה על פני הגמלאים. כדי שהשרים לא יסכלו את ההצעה הזו, צריך להפעיל עליהם לחץ ולהראות להם שהציבור בוחן אותם בשבע עיניים. לא מספיק להבטיח לדאוג לגמלאים, צריך גם לקיים - ולחוקק!

שלחו עוד היום מכתב לחברי הקואליציה בדרישה להעביר את החוק שימנע את גזל הפנסיות של סבא וסבתא שלכם, ההורים שלכם - ויום אחד גם שלכם. כדי לשלוח את המכתב, כנסו לקישור הזה - זה ייקח לכם בדיוק דקה: https://drove.com/.Loe

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 221. comments: 22. shares: 79.
{% trans 'Tags' %}: