Zionist Camp

49,006 (0.00% last month)

Loading additional data...

Omer Barlev / Zionist Camp At Open Knesset

  Omer Barlev On Facebook

  Last Collected Status at: Feb. 9, 2019, 3:49 p.m.. Page details updated at Oct. 18, 2018, 3:41 p.m.. This is probably a problem, and we'd love to hear about it!


כשהימין הקיצוני ניכס לעצמו את היהדות, זו הפלורליסטית, הסובלנית וההומנית, הוא הפך את הכפייה הדתית, ההדתה הלאומנית וההפרדה המגדרית למורשתו. אי אפשר להמשיך “להתחשב ברגשות” כשמדובר במסע אחורה בזמן, כזה שאנו חייבים לעצור עכשיו. כך פעלתי בהקמת השדולה החילונית ובעשייתי הפרלמנטרית בכלל - וכך אמשיך להיאבק, ללא מורא ופחד. למען החינוך הממלכתי, למען הציונות והיהדות שלנו >>


likes: 51. comments: 4. shares: 19.
{% trans 'Tags' %}:

חברות וחברים, על מה אנחנו מדברים? אנחנו במאבק על מדינת ישראל, על דמותה, צביונה ובטחונה. מפלגת העבודה חייבת, לצד הדגל החברתי הברור, להניף דגל מדיני ברור, לא להתפתל ולא לחשוש. 80% מהציבור המגדיר עצמו כמרכז-ימין עד שמאל תומך במתווה שלנו להיפרדות בביטחון מהפלסטינים. זה המצפן הערכי והאידיאולוגי שלנו, וזו עוד דרך ליצור בידול והעדפה לקראת הבחירות הכלליות והגורליות.

קחו את זה בחשבון ביום שני הקרוב


likes: 134. comments: 19. shares: 37.
{% trans 'Tags' %}:

אני מאוד מודאג. אף פעם לא שמעתם אותי אומר את זה. אבל בואו נסתכל למציאות בעיניים: המפלגה האהובה והכל-כך חשובה שלנו, נמצאת בשפל ציבורי שלא ידענו.

אז כן - אני מודאג.

ולא אם אני אהיה ברשימה שלכם או לא. אני חושש מגורל המפלגה שלנו - ומגורל המדינה שלנו.

מה תהיה ישראל בלי מפלגת העבודה? בלי המפלגה שבנתה אותה? המפלגה שנלחמת על שלום וביטחון, על צדק חברתי ועל שוויון. המפלגה שחייבת להיות שם כדי לעצור את ממשלת הימין הקיצוני.

אני מודאג, אבל בכלל לא מיואש.

בחיי הלא קצרים, הייתי במצבים גרועים הרבה יותר. הייתי, ויצאתי מהם. חזק יותר, ונחוש יותר.

חברותיי וחבריי, תומכי מפלגת העבודה - בנקודת השפל הזו, אסור לנו להתייאש.

זוהי שעת מבחן עבורנו.

שעת מבחן חשובה שללא ספק תיכתב באותיות גדולות בהיסטוריה הארוכה והמפוארת של המפלגה שלנו. הדרך בה נפעל בשעה הזו, הדרך בה נמשיך להאמין בצדקת דרכנו, היא שתקבע את עתיד המפלגה שלנו, ואת עתיד המדינה שלנו.

זוהי שעה בה עלינו לומר בקול חזק יותר מתמיד, שמפלגת העבודה היא המפלגה שצריכה להוביל את המאבק הפוליטי למען הטוב והצודק, את הובלת ההתנגדות לממשלת נתניהו תוך ביסוס ערכינו ואמונתנו בממשלה חליפית.

מפלגת העבודה היא שצריכה להוביל את המאבק למען היפרדות מהפלסטינים ושמירה על ישראל יהודית ודמוקרטית. את המאבק למען צדק חברתי, למען כלכלה צודקת, למען שוויון לכל הישראלים.

מפלגת העבודה חייבת להיות בכנסת הבאה והממשלה הבאה - חזקה, ומאוחדת.

זוהי השעה בה עלינו להאמין בעצמנו, גם אם זה נראה קשה מתמיד. אני מבטיח שאהיה פה, יחד אתכם, כדי לעשות זאת.

הצטרפו אלי. לא אבדה תקוותנו. הדרך ארוכה, ונלך בה בגאווה ובאמונה גדולה בצדקת דרכנו. עד שננצח.

שלכם באמונה ובאופטימיות גדולה,
ח"כ עמר בר-לב

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 1,618. comments: 231. shares: 222.
{% trans 'Tags' %}:

"אנחנו הפטריוטים, הציוניים, ולא ניתן לימין הלאומני לנכס את אהבת הארץ הזו לעצמם, ולהוקיע את כל מי שאינו מאמין בדרכם".
מסכימות ומסכימים? שתפו! >>

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 192. comments: 14. shares: 51.
{% trans 'Tags' %}:

"הרוב החילוני, הממלכתי - נרדם בשמירה. זה הזמן להתעורר, להפסיק לוותר על זהותנו, ולהאבק למען שמירתו של החינוך הממלכתי - ממלכתי!"
תומכות ותומכים במאבק בהדתה? שתפו!

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 185. comments: 14. shares: 47.
{% trans 'Tags' %}:

יום משפחה שמח לכולן/ם! האמנם? זו גם הזדמנות חגיגית של כולנו להתכנס סביב השולחן ולהילחם יחד לשוויון והכרה עבור כל סוגי המשפחות.

הזכות להקים משפחה, לחיי זוגיות ולהורות צריכה להיות מעוגנת כחוק יסוד - לכולן ולכולם, בלי הבדל ובלי אפליה. זה הכי צודק והכי בסיסי, ולכן הנחתי הצעת חוק זו במטרה להבטיח את המובן מאליו - שוויון זכויות מלא במדינתנו הדמוקרטית.

נתניהו בקדנציה הזו בחר להתעלל בקהילה הגאה עם צביעותו בחוק הפונדקאות לאבות. הבטחותיו התגלו שוב כריקות מתוכן, ללא שום כוונות אמתיות ליישמן בשל מגבלותיו הפוליטיות שהוא יצר. כך רק פגע עוד יותר בדרישה הכי אנושית להקים משפחה ללא אפליה.

וזה לצערנו, לא מסתכם רק אצלו. מדובר במדיניות ממסדית מפלה בנושא הקמת תא משפחתי, כזה שאינו תואם את ההגדרות הארכאיות והמצומצמות של הרבנות האורתודוכסית. גם זוגות של נשים שמרחיבות את התא המשפחתי שלהן, ומביאות יחד ילדים, צריכות לעבור תהליך מטרטר, יקר ומפרך כדי לקבל צו הורות של בית משפט ולאשרו במשרד הפנים, כל זאת כדי להיות רשומות כאמהות לילדיהן ולקבל את הזכויות הסוציאליות והטיפול בילדיהן באופן שוויוני.

נשמע לכן/ם הגיוני שבמדינת ישראל יש דבר שנקרא 'צו הורות' שמיועד לזוגות נשים בלבד? שנשים כיום יכולות להביא ילדים בפונדקאות אבל גברים וזוגות גברים - לא?

אולי אחת ולתמיד - במקום להתפלפל במונחים משפטיים ולתרץ בנסיבות קואליציוניות, יהיה הרבה יותר פשוט לקיים שוויון מלא, בלי תהליכים שונים ומשונים, בלי הבחנה ובלי אפליה?

הזכות והחופש לבחור איך לחיות ועם מי לחיות, הזכות להורות, לנישואין, להקמת בית בישראל, ולא באף מקום אחר - אלו עקרונות הכי בסיסיים במדינה דמוקרטית, בחברה חופשית, ליברלית ומתוקנת. וכאשר מונעים את זה מפלח כלשהו באוכלוסיה - פוגעים בכולנו כחברה.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 53. comments: 2. shares: 6.
{% trans 'Tags' %}:

בעוד אוכלוסיית הגמלאים היתה שקופה לממשלה הזו - אנחנו הצלחנו להוביל מהלכים חשובים וצודקים עבורם ועבור כולנו, גם מהאופוזיציה וגם בדרכים עקיפות.

את השדולה לפנסיה הוגנת הקמתי והובלתי יחד עם ח”כ מיכל בירן, וזה לא היה מס שפתיים - אלא מהפכה אמתית שהובלנו בתחום הפנסיה בשש השנים האחרונות.

מחקיקת חוק לפנסיית ברירת מחדל המטיבה בעיקר עם העשירונים התחתונים, דרך קיצוץ דמי הניהול ועד חוק להפרדת דמי הניהול מעמלת הסוכן, שמטיב עם שני הצדדים - המבוטח שידע כי הסוכן יפעל אך ורק למען האינטרסים שלו להקטנת דמי הניהול, וגם עם סוכן הביטוח, שלא ימצא עצמו בניגוד עניינים בין הלוקח לבין העמלה שלו.

למרות מגבלות האופוזיציה, גם הצלחנו להוביל להוצאת צווים רבים בתחום באמצעות שיתוף פעולה של הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, שהאחרון בהם היה מניעת השימוש במידע אישי ושמירה על סודיות רפואית בביטוח, במטרה למנוע דרישות דרקניות מהמבוטח, אשר תוכלנה לאפשר לחברות לסחור ולעשות שימוש לצורכיהן במידע הפרטי של המבוטחים, הצעת חוק שיצאה ביולי כחוזר ביטוח מחייב.

אך המלאכה עוד לא הושלמה - ולכן אני צריך אתכן/ם איתי! הפנסיה היא זו שתגן כל אזרחי ישראל לעת זקנה, ולכן המאבק למען פנסיה ראויה והוגנת ימשיך, צעד אחר צעד. רק התחלנו.

מוזמנות ומוזמנים לצפות בדבריהם של אנשים יקרים, ותיקים ושורשיים במפלגת העבודה, עם המון ניסיון חיים, שבין היתר קוראים להצטרף לתמיכה בי, גם עבורם וגם עבור הדורות הבאים.

מיכה חריש, ח"כ ושר לשעבר מטעם מפלגת העבודה - https://youtu.be/z1K7NemrPWI
רבקה בית הלחמי, יו"ר ותיקי התנועה של מפלגת העבודה לשעבר - https://youtu.be/tCVO1dX6M0c
יעקב לקס, מוותיקי חברי מפלגת העבודה - https://youtu.be/4h8Xc4H3fTQ


likes: 121. comments: 3. shares: 14.
{% trans 'Tags' %}:

"כשחוקקו את חוק הלאום כרשימת מכולת של המובן מאליו, אבל שכחו את המילים שוויון ודמוקרטיה - העלימו את ערכי מגילת העצמאות שנכתבה ברוח נביאי ישראל".

המאבק בחוק הלאום אינו מאבק של הדרוזים בלבד, זהו מאבק על צביונה של מדינת ישראל ברוח מגילת העצמאות כמדינה יהודית, שוויונית, דמוקרטית ונאורה.
המאבק הזה הוא של כולנו.

מסכימות ומסכימים? שתפו >>

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 123. comments: 11. shares: 22.
{% trans 'Tags' %}:

אומרים עלי שאני ביטחוניסט, זה נכון, אבל אני גם אזרח מודאג שהקדיש 15 שנים מחייו למתן הזדמנות טובה יותר לצעירות וצעירים מהפריפריה.

הגעתי לכנסת כי חשוב לי שתהיה לנו חברה שוויונית יותר, סובלנית יותר ומוסרית יותר. שישראל תמשיך להיות מדינת הלאום של העם היהודי בטוחה ודמוקרטית.

על זה המאבק שלי מדי יום, על כך אני נלחם. על שוויון חברתי, על ישראל בטוחה וחופשית, עם האמונה שהעתיד יהיה טוב יותר.


likes: 587. comments: 47. shares: 89.
{% trans 'Tags' %}:

"שב"ס - שקד, בנט וסמוטריץ', המובילים את האידיאולוגיה המשיחית של הימין הלאומני - הם הסכנה האמתית לציונות. זו לא היהדות ולא הציונות שלי".
מסכימות ומסכימים? שתפו! >>

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 190. comments: 16. shares: 47.
{% trans 'Tags' %}: