Meretz

40,980 ( +0.07% last month, approximately)

Loading additional data...

Michal Rozin / Meretz At Open Knesset

  Michal Rozin On Facebook

  Last Collected Status at: March 14, 2019, 8:51 p.m.. Page details updated at March 8, 2019, 4:58 p.m.. This is probably a problem, and we'd love to hear about it!


התוכנית של חבר מועצת עיריית ת"א-יפו מטעם מרצ, איתי פנקס ארד - Etai Pinkas Arad, לרישום נישואין בעירייה, היא לא פחות ממהפכה. התכנית מבטלת הלכה למעשה את ההבחנה בין זוגות להט"בים לזוגות סטרייטים. זהו צעד חשוב מאין כמוהו והכרחי להתקדמות לעבר חברה שוויונית אמיתית, כזו שמובילה את המאבק לשוויון חברתי של קהילת הלהט״ב כמה צעדים קדימה.

המהפכה הזו מובלת על ידי מרצ. איתי חברי היקר התחיל אותה בשיא המהירות, ומפה רק נגביר את הקצב. אנחנו נמשיך להיאבק למציאות שוויונית, נעבור עיר עיר, ישוב ישוב ונקדם אותה.

נציגי הציבור של מרצ, כולם וכולן הם והן אלו שמובילות ומובילים את השינוי במציאות, בפועל, כי גם איפה שהממשלה לא שותלת עצים, אנחנו נצמיח יער.

הזכות להינשא לבחיר או בחירת ליבנו אמורה להיות דבר מובן מאליו במדינה דמוקרטית ב-2019. אבל בישראל בהנהגת נתניהו - גם המובן מאליו אינו מובן אליו. את הוואקום שהממשלה יוצרת, הקהילה הגאה והחברה האזרחית ממשיכים.ות למלא.

מחר יתקיים האירוע של ישראל חופשית והאגודה למען הלהטב בישראל להשקת כרטיס "חיים משותפים" שמהווה תעודת זוגיות אלטרנטיבית, בעידן בו אין נישואים אזרחיים במדינה, זוהי עוד הוכחה, שיש לה גם תוקף משפטי, שמכרסמת באי-ההכרה של המדינה בזוגות להט"בים.

אני אהיה שם, כמו בכל מקום, כדי לעמוד לצד ישראל השוויונית, הליברלית והדמוקרטית. ישראל כמו שהיא יכולה וצריכה להיות. הצטרפו אליי.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 253. comments: 14. shares: 51.
{% trans 'Tags' %}:

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 27. comments: 4. shares: 0.
{% trans 'Tags' %}:

בשבוע הקרוב בג"ץ יצטרך לקבוע האם לפסול את מועמדותם של מיכאל בן ארי מעוצמה יהודית, עופר כסיף מחד״ש ואת מפלגת רע"ם-בל״ד, מהשתתפות בבחירות הקרובות. החלטת ועדת הבחירות המרכזית, שבה לקואליציה הימנית יש רוב, היתה לאשר את התמודדותו של בן ארי ולפסול את עופר כסיף ואת בל״ד, מהתמודדות לכנסת ה-21.

אתמול נשאלתי על הפסילה של כסיף בתוכנית "הכל פוליטי", ואמרתי בצורה חד משמעית: כפי שניתן לראות בעמדת היועץ המשפטי לממשלה בנושא - צריך להבדיל בין דיבורים שלא מוצאים חן בעיני, או שלא על פי דעתי, לבין ההסתה לגזענות ולאלימות מבית מיכאל בן ארי ובן גביר.

אין ספק שההכרעה של ועדת הבחירות המרכזית היתה צריכה להיות הפוכה, ויותר מראוי שבית המשפט העליון יהפוך אותה.


likes: 99. comments: 53. shares: 8.
{% trans 'Tags' %}:

אצלנו במרצ, יום האישה, הוא כל יום בשנה.

גם בכנסת האחרונה מרצ הייתה בחוד החנית של המאבק הפמיניסטי הפרלמנטרי ואיננו צריכות 'יום האישה' פעם בשנה כדי לדבר על זכויות נשים ולפעול למען שוויון מגדרי.

אנחנו נהיה שם גם בכנסת הבאה. לא יצליחו לעצור אותנו.


likes: 139. comments: 31. shares: 15.
{% trans 'Tags' %}:

קמנו היום בבוקר לרגע בו היועמ"ש הפריך את השקר שנקרא 'הקיצוניים משני ההצדדים' כשתמך בעתירה של מרצ לפסילת בן ארי.

אבל מסתבר פעם נוספת שמה שנחשב על ידי הגורמים המשפטיים הבכירים ביותר בישראל כסדין אדום, לא גורם לאף אחד בכל הימין הישראלי להניד עפעף.

כלל מפלגות הימין שיתפו היום פעולה בוועדת הבחירות המרכזית כדי לאפשר את התמודדותו של הכהינסט המורשע מיכאל בן-ארי, וההצבעה נפלה על חודו של קול.

אבל אנחנו לא נפסיק להיאבק למען המוסר הדמוקרטי של החברה הישראלית - עתרנו לבג"ץ לעצור את האיוולת ובמקביל כבר שמענו שבמשטרה ובפרקליטות בוחנים אפשרות להעמיד לדין את מיכאל בן ארי על הסתה לגזענות.

לא ניתן לכהניזם לעבור בשתיקה.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 454. comments: 314. shares: 51.
{% trans 'Tags' %}:

כדאי שגנץ, לפיד וגבאי יפנימו: בשביל הסדר מדיני, צריך לדבר עם רמאללה.

לאחר שמפלגת העבודה הוציאה מצע מדיני שבוע שעבר שהפלסטינים לא מוזכרים בו, הבוקר קיבלנו סנונית ראשונה למצע 'כחול-לבן' בהקשר המדיני שהולך על קו פחדני אף יותר - ולא מזכיר כלל את המושג "שתי מדינות לשני עמים".

שתי המפלגות עושות הרבה שרירים ודיבורים, אך שוכחות את הדבר הכי חשוב בדרך להגיע להסכם המיוחל: הצד השני, הפלסטינים. אבו-מאזן, הרשות הפלסטינית ויוזמת הליגה הערבית נתפסים כנראה כמילים גסות בשביל אבי גבאי, בני גנץ ויאיר לפיד. אבל עם מי בדיוק הם רוצים לחתור לשלום? איך בדיוק הם מתכוונים "לא לפספס הזדמנות היסטורית"?

הדבר האחרון שצריך כדי להגיע להסכם זה מסכת התקרנפות נוספת שממשיכה את גישת ה"אין-פרטנר" שמובילה אותנו לדרך ללא מוצא וללא פתרון. במקום ללכת סחור וסחור, לדבר על משאלי עם, על גושי התיישבות או על השקר שנקרא "ירושלים מאוחדת" - עלינו להצביע למנהיגות שמסתכלת בלבן של העיניים ולא מפחדת לומר את האמת, את כל האמת ודבר מלבד האמת: צריך לסיים את הכיבוש.

סיום הכיבוש הוא האינטרס הישראלי, האינטרס האנושי והאינטרס הדמוקרטי - והדרך הבטוחה ביותר לקדם אותו היא להצביע למנהיגות הברורה ביותר בנושא: מרצ.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 343. comments: 159. shares: 39.
{% trans 'Tags' %}:

זה השלב שבו נתניהו צריך להתחיל להוכיח את חפותו כאזרח מן השורה.

מגדל הקלפים היחיד שיקרוס הוא שרשרת הכהונות של נתניהו שכרסמו בכל שבריר של שלטון החוק ושל הממלכתיות שהייתה לנו במדינה. הפאניקה מאובדן השלטון בעתיד יצרה אובדן עשתונות בהווה - ואת הטירוף הזה צריך לעצור לפני שישרוף את הבית עלינו ועליו.

לציבור הישראלי מגיע יותר מראש ממשלה שדוחה נסיעה דיפלומטית כדי לסגור דיל עם כהניסטים וחוזר מוקדם מאותה הנסיעה כדי להגיב על כתב אישום.

בואו להפגנה במוצ"ש הקרוב בכיכר הבימה, ובכל רחבי הארץ.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 500. comments: 181. shares: 65.
{% trans 'Tags' %}:

25 שנה מאז שברוך גולדשטיין ביצע טבח נורא בפלסטינים בחברון, ועכשיו ממשיכי דרכו ותומכיו של הטרוריסט הנתעב מגיעים ללב הדמוקרטיה הישראלית, בחסות ראש ממשלת ישראל שיקריב את כל המדינה כדי להציל את עצמו. את הטירוף הזה אנחנו חייבים וחייבות למנוע.


likes: 150. comments: 114. shares: 20.
{% trans 'Tags' %}:

בואו נעשה קצת סדר בכל האמירות על גוש חוסם, וההשוואה הנפוצה (מדי) בין הכהניסטים לרשימות הערביות וטרנד "קיצוניים משני הצדדים".

הגוש החוסם הזה שנתניהו כל כך מנסה להפחיד ממנו הוא בסך הכל מצב טכני שבו תהיה קבוצה מספיק גדולה של חברי כנסת שיצליחו למנוע ממנו להשיג רוב לממשלה. לא מדובר כאן בחבירה או בקואליציה, אלא מצב טכני בלבד.

הבריחה של לפיד מהאפשרות של יצירת גוש חוסם עם המפלגות הערביות היא בפועל אשרור לטענה שהוא לא מציע אלטרנטיבה שלטונית. צריך להגיד את האמת - רוב חברי המפלגות הערביות הם יותר דמוקרטים ויותר רודפי צדק ושוויון מרוב חברי הכנסת בליכוד, שיאיר לפיד כל כך רוצה להקים איתם ממשלת אחדות לאומית (ליהודים בלבד).

בניגוד לפסילה האתנית של הימין, איננו פוסלים את הכהניסטים בגלל דתם, מוצאם, מגדרם או נטייתם המינית, אלא בגלל האידיאולוגיה שלהם. אידיאולוגיה מסוכנת, גזענית וחשוכה שנאסרה כבר בעבר מלבוא לידי ביטוי בפרלמנט, בהסכמה רוחבית מכלל מפלגות הבית.

עיקר הטענות כלפי המפלגות הערביות נשמעת כלפי תנועת בל"ד. בל"ד היא ללא ספק תנועה לאומנית שיש לי איתה מחלוקות רבות - אך היא מפלגה דמוקרטית שלא אמורה בכלל לעלות שאלה בנוגע ללגיטמיות שלה לפעול במרחב הפוליטי של מדינת ישראל, והיא ממש לא "ארגון טרור במימון מפלגות".

דבריו של לפיד על "טלפון ראשון לליכוד" הבהירו פעם נוספת כי ללא מרצ חזקה בממשלה הבאה - מה שקיבלנו מנתניהו זה בדיוק מה שנקבל מממשלת גנץ-לפיד; מסע הדה-לגיטימציה למפלגות הערביות יימשך ושינוי מדיניות יהיה רחוק מהישג יד.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 366. comments: 139. shares: 49.
{% trans 'Tags' %}:

אבי גבאי ממשיך לאשש את מה שידענו - מנהיגות ואחריות הן ממנו והלאה. בזמנים כאלו, בהם ראש הממשלה לא מהסס לכרות ברית מסוכנת לדמוקרטיה הישראלית עם הכהניסטים, אין מקום להתקטנוניות פרוצדוראליות. הסירוב של גבאי מוכיח יותר מתמיד שהבית האמיתי והיחידי של השמאל בישראל הוא מרצ


likes: 419. comments: 141. shares: 17.
{% trans 'Tags' %}: