Zionist Camp

32,400 ( +0.76% last month)

Loading additional data...

Micky Rosenthal / Zionist Camp At Open Knesset

  Micky Rosenthal On Facebook

  Last Collected Status at: Aug. 22, 2017, 1:32 p.m.. Page details updated at: Aug. 22, 2017, 7:05 a.m.


דרוגים זה לא הכל!

במשרד החינוך מאוד מרוצים הבוקר. "נתוני החינוך נחשפים", צועקות הכותרות – אלא שהטפח שנחשף מכסה את הטפחיים העגומים. דירוגי הצלחה של יישובים ותיכונים הם-הם המתכון לכישלון. מי שסופר רק הישגים בבחינות בגרות מדרדר את החברה הישראלית.

מערכת חינוך שמעודדת רק תחרות להישגים, שמכריזה מי המנצחים או מי המפסידים, שמודדת תלמידים "טובים" או "גרועים" - משאירה יותר ממחצית הנכנסים בשעריה מאחור. משימתה העיקרית של המערכת היא שכולם יגיעו להישגים. כישלונו העיקרי של משרד החינוך הוא בהנצחת הפערים העצומים בין תלמידי ישראל. שר חינוך אחראי היה מציב משימה לאומית-חינוכית שסיסמתה: אף אחד לא נשאר מאחור. אלא שזו משימה סבוכה הרבה יותר מהכפלת מספר התלמידים הניגשים לבגרות ב-5 יחידות במתמטיקה (שאף היא ראויה מאוד).

חנוך לנער על פי צרכו

אף אחד לא נשאר מאחור מצריך תקציב דיפרנציאלי אמיתי, דורש למסד מערך ניטור למתקשים בזמן אמת ומערכת תמיכה וסיוע רחבת היקף לכל תלמיד לפי צרכו. מערכת חינוך כזו מבטיחה באמת – לא בססמאות - לייצר שוויון הזדמנויות. שוויון הזדמנויות שאינו תלוי בעומק חשבון הבנק של ההורים או למיקומו של בית הספר. במערכת שבה כל בתי הספר שומרים על סטנדרט גבוה והדירוג למעשה מיותר.

אלא שנפתלי בנט מייבא את שיטות החינוך שלו מתחום היזמות בהיי-טק לקידום מערכת חינוך שמבוססת על תחרות ומדידת הצלחה. מדידה של התלמיד הבודד ושל בית הספר המסוים. התחרות הזו מחייבת מצב בו חלק מהתלמידים יצליחו, אבל חלק לא. בעוד שבאומת הסטארט-אפ זה עובד, ברמת החינוך אסור שזה יעבוד. שר חינוך שרואה למרחקים צריך לקדם מדיניות אחרת, שונה. כזו שדואגת שכלל בתי הספר יהיו טובים, שאין בית ספר במערכת שנכשל, שאין כמעט תלמיד שלא יסיים אותו בהצלחה.

במערכת חינוך כזו (ויש כאלה בעולם), הפערים קטנים מאוד בין התלמידים עצמם ובין בתי הספר. כולם טובים. כך יכולים ההורים לישון בשקט מפני שהשיטה מבטיחה שבית הספר הקרוב לביתם יהיה טוב כמו כל אחד אחר במדינה. לשר חינוך שמרים דגל חדשנות אבל הולך בתלם, הנה אתגר שראוי לעמוד בו - לייצר מערכת חינוך שוויונית שמצמצמת פערים ולא מודדת אותם.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 19. comments: 4. shares: 1.
{% trans 'Tags' %}:

‏שרת המשפטים ⁦‪ איילת שקד מתלוננת על מישפוט הפוליטיקה. הפוך, בדיוק הפוך. בפעולותיה היא גורמת לפוליטיזציה של המשפט, בתי המשפט והשופטים


likes: 128. comments: 10. shares: 14.
{% trans 'Tags' %}:

‏פעם לעגו לחיים ברזל, שהיה יו״ר קבוצת הכדורגל של בני יהודה, שאמר: ״לא ייתכן שהמשטרה תיקח את החוק לידיים״. היום זה נשמע קצת פחות מופרך.


likes: 35. comments: 2. shares: 2.
{% trans 'Tags' %}:

בארצות הברית התלקח הויכוח על הורדת פסלים של תומכי גזענות, מה שהזכיר לי שהייתי לפני זמן לא רב בבית הנשיא, ופסלו של האנס משה קצב טרם הופל -וחבל. שבת שלום.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 350. comments: 29. shares: 37.
{% trans 'Tags' %}:

יש ירידה במוטיבציה להתגייס ליחידות קרביות זועקות הכותרות בעיתונים ולצידן שלל הסברים מדוע. ישנה סיבה אחת, מרכזית, שלצערי איש אינו מזכיר. חיילים לא ירצו להקריב את עצמם למען מנהיגים ומפקדים שאינם ראויים. לכן, ממשלה שעוסקת בחיזוק הביטחון ולא עוסקת בביעור השחיתות, כאילו לא עסקה בביטחון, כי השחיתות היא איום קיומי על המדינה.

אסביר.
בימים אלה נחלקים תומכי נתניהו לשניים: מחד אלה שטוענים שהשחיתות נעצרה בסף דלתו של ראש-הממשלה והוא לא נגוע בה. מאידך אלה שמבקשים לנחם אותנו ובעיקר את עצמם שגם המפא״יניקים היו מושחתים ומזכירים את החקירות נגד עמותות ברק והשתיקה של בוז׳י במשטרה.

אנשים הגונים לא אמורים לנשום לרווחה מהנימוקים הללו. גם אם ראש הממשלה עצמו לא מושחת - יש אצלנו יותר מדי מושחתים ויותר מדי גילויי שחיתות. אנחנו עוד לא סדום - אבל אנחנו בדרך לשם. אה, והטיעון השני עוד יותר מופרך. האם אפשר להצדיק את גל השחיתות הנוכחי בים השחיתות שהיה פה בעבר?

הולך ופוחת הדור. עולה ותופח מספר הפרשיות. ראש ממשלה ושרים נודדים בין תחנות משטרת ישראל. פרשה רודפת פרשה. צוללות ובזק, ישראל ביתנו וגנבים מלאו אסמנו.

אזרחים הגונים מתבוננים ולא מאמינים. לא יכול להיות, הם מהרהרים, שעד כדי כך התרוששנו; לא ייתכן שאין בקרבנו אנשים הגונים הראויים להנהגה; אמנם "ממשה עד משה לא קם כמשה", אבל דחילק, לא יכול להיות שהתקווה-רק-בת-שנות אלפיים ואזלו הצדיקים, מהזן שגם ראוי וגם ישר דרך?

במלחמת העצמאות הותקפנו על ידי חמש מדינות ערביות ויכולנו להם. היישוב היהודי מנה אז בקושי 600 אלף אנשים ובידיהם נשק דל. יש כאלה האומרים שאלוהים התייצב לצדנו, ואני אומר, לא נס קרה לנו. ניצחנו מפני שנלחמנו נגד צבאות של מדינות מושחתות, ובמדינות מושחתות יש צבא מושחת, וצבא מושחת הוא צבא חלש, וסופו של צבא חלש להיות מובס.

אנחנו לא שם, אבל אנחנו יכולים בקלות להתדרדר לשם. כי מנהיגות הגונה היא תנאי הכרחי לאמון הציבור, ובלי אמון אנשים צעירים
לא יתגייסו, ודאי לא ייצאו למלחמה, אם לא יאמינו שהשיקולים של המנהיגות הם באמת שיקולים נקיים, לגופו של עניין, הנגזרים מטובת הכלל ומהאינטרס הלאומי.

המיאוס מהפוליטיקה והשחיתות של פוליטיקאים עלולים לגרום לילדינו, או לפחות לחלקם, לומר לנו שאנחנו מאבדים את הצידוק המוסרי לשלוח אותם לשדה הקרב. השחיתות היא האיום הגדול ביותר על מדינת ישראל. לא דעאש, לא איראן. אימפריות גדולות מאתנו הובסו על-ידי אויבים מבחוץ רק לאחר שנרקבו מבפנים. ראו הוזהרנו.

תמונה: "ידיעות אחרונות"

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 734. comments: 143. shares: 114.
{% trans 'Tags' %}:

הפתרון של אילת שקד לקרנבל השחיתות השלטונית – איסור להדיח פוליטיקאי מכהן. וואו! איך לא חשבו על זה קודם? כמה עגמת נפש היינו חוסכים לאולמרט, לקצב, להרשזון, אפילו דרעי לא היה נאלץ לעבור בכלא מעשיהו לפני שחזר למשרדו.

ברצינות - שרת המשפטים, מי שאמונה על שלטון החוק במדינת ישראל מבקשת להגן על פוליטיקאים מושחתים מפני רשויות החוק. להעניק חסינות מפני הדחה לנבחר ציבור שסרח, שמעל בתפקידו ובאמון הציבור.

שקד אישה פקחית, חריפה ואידאולוגית אינה מתומכי נתניהו, רחוק מזה. היא גם מבינה מצויין את חומרת החשדות נגד ראש הממשלה ומודעת היטב למשמעות ההרסנית של דבריה. כנראה שזה טוב ונכון עד שזה מגיע לדבר החשוב ביותר עבורה – הכיסא שלה.

למען האינטרס המשותף הבזוי הזה שלה ושל נתניהו מוכנה שרת המשפטים, מי שהחוק אמור להיות נר לרגליה, לתת יד לשחיתות - ולעזאזל המדינה.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 1,737. comments: 485. shares: 736.
{% trans 'Tags' %}:

נתניהו לא משקר,

הוא מאמין לעצמו. המדינה זה הוא והוא המדינה. הוא באמת מאמין שנועד להנהיג ואין עוד מלבדו. הוא ורעייתו סבורים באמת ובתמים שמדינת ישראל זקוקה להם להמשך קיומה ועלינו להודות יום יום על כל רגע שהוא בשלטון ולא נוטש אותנו, שהוא מתנת האל לישראל.

הוא יכול היה להיות נשיא ארה"ב אם רק היה רוצה בכך, אמרה הרעיה. אבל נתניהו, הוא בצניעותו, בחר בנו מכל העמים, נועדנו לו. הוא הווינסטון צ'רצ'יל והמהטמה גנדי, הוא לואי ה-14, הוא אלכסנדר מוקדון של העת המודרנית.

זה כבר לא מצחיק, ראש הממשלה יצר מציאות אלטרנטיבית, מציאות מנותקת והוא מאמין בה בלב שלם. אחרי כמעט 10 שנים בשלטון ראש הממשלה הפך רדוף, פרנואיד ואובססיבי. הוא איבד את זה והוא לכוד. זה ניכר בעיניו, זה משתקף מהתנהגותו, מתגובותיו. הוא באמת רואה מחלפים כאשר כולנו תקועים בפקק. הוא בטוח שמנהיגי העולם כולו מביטים בו בהערצה. "אפריקה כולה מתרגשת" כאשר הוא מניח רגלו על היבשת השחורה. מאמין לעצמו שהוא עצר את האוטובוסים המתפוצצים, השתיק את האינתיפאדה והביא את ישראל לשיאים שלא נודעו כמותם. לכן הוא גם בטוח שמתחת לפני השטח נרקמת קונספירציה בין התקשורת, רשויות החוק ומתנגדיו לבצע 'פוטש', לא פחות. להפילו מכס המלכות. הוא למד להאמין לשקרים של עצמו, עליהם הוא עמל כל כך הרבה זמן.

אז כן, כשהמדינה היא אתה, גם הכסף הציבורי הוא קודם כל כספך שלך. עלינו הנתינים להוסיף להודות ולהלל כאשר הוא מרשה לעצמו לעשות בו שימוש להנאות אישיות. מגיע לו. מה זה מתנות במאות אלפי שקלים לאישיות בסדר גודל כזה? קצת הבעת הערכה. אז מה אם אנשי חצרך מטים החלטות שלטוניות? זוטות. הרי זה נעשה לטובתו - היא טובת המדינה. חוקים נועדו למשול בעם, לא להטריד מנהיגים. שכחנו על מי אנחנו מדברים? מנהיג של פעם בדור.

לא יהיה לו פשוט לראש הממשלה כאשר המציאות תכה בפניו והיא תכה. כאשר יאלץ, כנראה בקרוב, להבין שהוא אמנם ראש הממשלה אבל אדם, בן תמותה, כפוף לאמון הציבור, כפוף גם הוא - לחוק.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 2,311. comments: 554. shares: 540.
{% trans 'Tags' %}:

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 409. comments: 54. shares: 204.
{% trans 'Tags' %}:

פרשת השבוע (פירוש קנטרני). שבת שלום לכם וליקיריכם. מיקי

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 111. comments: 21. shares: 13.
{% trans 'Tags' %}:

ראש ממשלה הגון מחליפים בקלפי, ראש ממשלה מושחת – בהכרעת דין.

אל תטעו, הביטחון העצמי שמנסה לשדר נתניהו לגבי גורל החקירות נגדו הוא ביטחון מזויף. ראש הממשלה מזיע, ראש הממשלה לחוץ. הראיות שמצטברות נגדו קשות, עד המדינה מתחיל לדבר.

אני לא יודע אם החקירות הללו יובילו לכתב אישום פלילי – אבל כתב האשמה הציבורי כבר מונח לפתחך מר נתניהו, והוא זועק חמס, הוא זועק שחיתות, והוא זועק – ככה לא מתנהג ראש ממשלה.

כי עבריין לא יכול להיות מנהיג, ואיש בלתי-מוסרי לא יכול לעמוד בראש מדינה דמוקרטית. כי הנהגה, זו קודם כל ולפני הכל עמדה מוסרית. אתה מנסה להוליך שולל את הציבור מר נתניהו, ואתה מנסה להשתיל אתוס שקרי לפיו מנסים להפיל פה ראש ממשלה באמצעים לא דמוקרטים.

כאילו כל התקשורת חברה להפיל אותך. וזה שקר. כאילו הפרקליטות, המשטרה והיועץ המשפטי קשרו קשר להדיח אותך – וזה שקר. הרי היועץ המשפטי שהורה על פתיחת החקירה הוא מינוי שלך, ומפכ"ל המשטרה הוא מינוי שלך, וגם חלק ניכר מן התקשורת בשליטתך.

כל כוונתך ביבי, היא להלך אימים על שומרי הסף. על החוקרים, על הפרקליטות ועל היועץ המשפטי לממשלה, כדי להרתיע אותם. מפני שהעובדות קשות. יש ראיות שקיבלת מתנות במאות אלפי שקלים מר נתניהו, ויש ראיות לכאורה שקשרת עסקה אפלה עם נוני מוזס בה רצית להבטיח את המשך השלטון והוא, מוזס, רצה למכור את נשמת העיתון.

זה האמ-אמא של השוחד, זו קבלת טובות הנאה וזו הפרת אמונים.

אנחנו לא מדברים פה על החלפת השלטון ביבי, לא מדובר בהפלת שלטון הליכוד. הליכוד יכול להמשיך לשלוט גם אחרי ההליכה לקיסריה. וההליכה לקיסריה קרובה, אתה מריח אותה ופוחד. מזיע מפחד…

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 2,038. comments: 342. shares: 341.
{% trans 'Tags' %}: