Number of Facebook Pages for Party: 5


אני רוצה לתמוך ולחזק את המרצות והמרצים שעתרו לבג״ץ נגד ההפרדה המגדרית באוניברסיטאות. פשוט לא ייאמן על איזה דברים פשוטים ומובנים מאליהם צריך עדיין להיאבק. כמו התובנה שנשים הן בנות אדם, כמו המסקנה שנפרד זה לא שווה.

יש רגעים בהם אנחנו נזכרות כמה חדשה וכמה שברירית המהפכה הפמיניסטית. כמה היא עדיין רחוקה מהצלחה מוגמרת וכמה קל לדחוף אותה חזרה אחורה בטיעונים ונימוקים שונים. ״רגשות״ של גברים מככבים בראש רשימת הנימוקים, ובשנים האחרונות נוספו להם גם טיעונים של רגישות תרבותית ואי יכולת להכריע לכאורה בין ערכים.

צריך לומר ברור: אין שום ערך שבשמו אפשר לבטל, להדיר או לדחוק את האנושיות שלנו כנשים. שום דבר בעולם לא מצדיק לסמן את עצם היותנו כבעיה, את עצם נוכחותנו כמטרד או אתגר שיש להתמודד איתו, ואת עצם קיומנו השווה כערך שצריך או אפשר לאזן עם ערך אחר, שווה ערך כביכול.

הדרה לא שווה לנוכחות. הפרדה לא שווה לקיום מלא. אנחנו הפסקנו להתחשב באלה שרוצים להעלים אותנו, וגם באלה שמוכנים בשמנו לספוג את הפגיעה בנו ומצטרפים ולו בשתיקה לצד הלא-נכון של המאבק הטבעי והמובן מאליו שלנו להיות אנחנו עצמנו במרחב הציבורי.

זה לא עניינן רק של המרצות שלא יוכלו ללמד בחלק מהמסלולים. זה עניין לכל אישה. מסלול נפרד הוא תמרור אזהרה לכל בן אנוש בעידן המודרני ומדהים עד כמה יש כאלה שמוכנים להתחיל בכלל לנהל את הדיון עליו רק כאשר זה נוגע לנשים. בהיסטוריה של המאבק הפמיניסטי כתובים פרקים שלמים על ערכים שבשמם נשים מתבקשות פעם אחר פעם להמתין עם הזכויות שלהן כי עכשיו גברים עושים משהו חשוב יותר. עכשיו הם לומדים. מעלים את הפריון. זה חשוב לכלכלה. אתן חכו.

בכלל לא משנה כרגע אם לימודים בהפרדה הם ציווי הלכתי, מנהג שמרני או כלי פוליטי. עשורים ומאות שנים נשים נלחמו על הזכות ללמוד באוניברסיטה, זכות שנשללה מהן כאשר חלק מהזמן גם לזה הומצא טיעון כלכלי. אין לנו שום כוונה לחזור לשם, ממש לא חשוב בשם מה. זה ערך שאי אפשר להתנות עליו, ומכאן צריך להתחיל הדיון.

חשוב לעודד השכלה ותעסוקה בקרב אחת הקהילות העניות בחברה הישראלית. חשוב לייצר מרחב ציבורי שמכיל את כל התרבויות והמגזרים. אם המרחב הזה לא כולל נשים כפי שהן, הוא לא באמת מכיל ולא באמת מעודד. הוא פשוט עוד דרך להזכיר ולשמר את יחסי הכוח העתיקים והחזקים ביותר בתולדות האנושות. ולזה אנחנו לא נסכים.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 195. comments: 14. shares: 23.
{% trans 'Tags' %}:

תגובת המדינה היום לעתירות נגד חוק ההפקעה בבג"ץ היא משהו שחייבים לראות כדי להאמין.
אחרי כל ההתפתלויות והשקרים, פתאום נחשפת האמת:
"בנייה ישראלית משמעותית באזור הוקמה תוך חוסר תשומת לב לסדרי הדין או בהעדר הקפדה עליהם," נכתב בתשובת המדינה.
למה? ובכן, בין היתר בגלל "רצון חלק מממשלות ישראל לבסס את ההתיישבות תוך תמרון בזירה בינלאומית מורכבת".

כלומר, המדינה מגיעה לבג"ץ ואומרת בפה מלא שהיא קידמה הפרה נרחבת של חוקי הבנייה של עצמה.
לא פלא שהיועמ"ש סירב להגן על החוק בבג"ץ. חוק שכולו פרס לשוד מאורגן.

דמיינו מדינה אחרת שבה הממשלה מודה בפה מלא שהיא עודדה גניבת אדמות, ועכשיו גם מקדמת חוק שילבין את הגניבה.
נסו לדמיין רגע איך זה להיות פלסטיני שרואה איך כל כוחה של המדינה עומד מאחורי האנשים שגנבו את אדמתו.
הנה לכם רגע מזוקק מהכיבוש. בלי קריצות ומסכות.
רגע אחד קצר ומכוער של אמת.

(צילום: ליאור מזרחי, פלאש 90)

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 269. comments: 40. shares: 48.
{% trans 'Tags' %}:

יחזקאל דרור הציע לנתניהו שלום תמורת מחילה לשחיתות. נתניהו השיב ב"לא, תודה" להצעה המחרידה הזו ובצדק. לשלום מהסוג שמציע דרור לא תהיה תכלית או תוחלת. מחנה השלום הוא לא עיר מקלט לפוליטיקאים מושחתים. זה היה נכון לאולמרט וזה נכון גם לנתניהו.

לקריאת המאמר המלא שכתבתי ל"הארץ":


likes: 232. comments: 46. shares: 13.
{% trans 'Tags' %}:

צריך להגיד את המובן מאליו: תפקיד משטרת ישראל הוא להגן על האזרחים ועל האינטרס הציבורי. הפגנות המוניות בכל מוצאי שבת אולי לא נוחות למשטרה, אבל זהו תפקידה. כחלק מתפקידיה במדינה דמוקרטית, עליה להגן על חופש ההפגנה והזכות הבסיסית למחאה ציבורית. במקום לבצע מעצרים ולסכל הפגנות, המפכ"ל, היה צריך להידבר עם נציגי המפגיניםות ולחפש יחד מקומות חלופיים, בכדי לאפשר את המחאה.
>>
ניסיונות המשטרה להשתיק את קולות המחאה לא התחילו בהפגנה אמש. מלכתחילה ניסתה המשטרה למנוע את ההפגנות בפ"ת, בכך שביצעה מעצרים בודדים והכריזה על העיר כשטח סטרילי, בהרחבה ופרשנות דרקונית של קביעת בג"צ. המדיניות הזאת נבלמה דאז בידי בג"צ.
>>
גם שהמשטרה מתעמרת במפגינים ומפגינות שלא חולקים עמי את אותה עמדה או אג'נדה – אני תומכת בזכותם הדמוקרטית לחופש הביטוי. זו זכות בסיסית שלנו כאזרחי המדינה ובודאי כנבחרי ציבור. להטוטי הלשון של כל מיני פוליטיקאים שמנסים לייצר משוואות של תפקוד המשטרה בסוגיה אחת, לעומת ההפגנות בפתח תקווה תחזור אליהם כבומרנג – זה מחול צביעות והפניית גב לציבור.
>>
אתמול, נעצרו אלדד יניב ומני נפתלי נעצרו בחשד לשידול הגעה להפגנה. לא פעם משטרת ישראל עוצרת פעילים חברתיים בגלל התבטאויות ברשתות החברתיות. הכוח הרב שניתן לה בחוק לטיפול בגורמים עוינים, משמש אותה כעת נגד אזרחים שומרי חוק, שכל רצונם הוא למחות כנגד השחיתות. אסור לוותר על הזכות להפגין, זו קריאת השכמה לכולנו, לא לעמוד מנגד.
>>
ומילה ליועץ היועץ המשפטי לממשלה: שבור שתיקה ותבקר באופן נחרץ את התנהלות רשויות החוק מול חופש הביטוי – זה תפקידך ואחריותך הציבורית.

(צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90).

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 850. comments: 94. shares: 130.
{% trans 'Tags' %}:

לא היה למשטרה שום צידוק חוקי לעצור אתמול את מני נפתלי - למען הצדק והדמוקרטיה וEldad Yaniv, ושום סמכות לעצור את הגישה לאתר המחאה. נקודה.
את מני נפתלי עצרו עוד לפני שהוא אפילו הגיע להפגנה. אלדד יניב נעצר כי הוא אמר שמותר להתנגד לפעולה לא חוקית.
זה נכון.
במשטרה אולי שכחו, אבל החוק מאוד ברור בנושא הזה:
מותר להפגין. כן, גם בלי לבקש רישיון מהמשטרה. מותר לקרוא לאנשים להפגין. זה אל"ף-בי"ת של דמוקרטיה.

הייתי מציעה לליכוד ליזום חוק שאוסר על הפגנות נגד מנהיג מכהן, אבל אין בזה שום צורך: המשטרה הבהירה שהחוק לא מזיז לה.

המשטרה המציאה לעצמה מערכת חוקים משלה עבור מפגינים נגד השחיתות.
בהתחלה היא אסרה על קיום הפגנות בכל פתח-תקווה, עצרה באלימות מפגינים ועשתה הכל כדי לחסל את ההפגנות האלה.
במקום להילחם בשחיתות, המשטרה החליטה להילחם במפגינים נגד השחיתות.
המעצרים אתמול הם מעצרים פוליטיים, שנועדו להשתיק מחאה לגיטימית.
בפעם האחרונה שהמשטרה עשתה את זה, זה רק הגדיל את ההפגנות.
וזה בדיוק מה שיקרה גם עכשיו.

(צילום: תומר נויברג, פלאש 90)

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 2,232. comments: 128. shares: 187.
{% trans 'Tags' %}:

קריאה לשבת: הם מנכסים לעצמם מונופול על ה״עם״, כל ביקורת נגדם היא אנטי-דמוקרטית בהגדרה, כשהם בשלטון הם מנצלים את הזמן להאשים את האופוזיציה, ואף פעם אין להם מחסור באויבים. יונתן לוי ראיין את פרופ' יאן־ורנר מולר, מומחה לפופוליסטים, שהגדיר במדויק את הפופוליזם הימני מטראמפ דרך ונצואלה והונגריה ועד נתניהו. וגם כמה לקחים לשמאל. רמז: לא לחקות אותם ולא לבלוע את הנחות היסוד. להתנגד ולהציע אלטרנטיבה. שבת שלום


likes: 265. comments: 40. shares: 30.
{% trans 'Tags' %}:

שלושה פועלי בניין מצאו את מותם היום בתאונות עבודה. הם מצטרפים לשני פועלים נוספים שהלכו לעולמם בתאונות עבודה באתרי בנייה השבוע. סך הכל שבוע פרודוקטיבי עבור מסע הקטל בענף הבנייה. 21 עובדים נהרגו מההפקרות בהקפדה על הוראות הבטיחות מאז תחילת 2017 - והיד עוד נטויה.

לא רק שעשרות משפחות איבדו את יקיריהן, לא רק שהמוות הזה היה מיותר, לא רק שהיה אפשר למנוע אותו - אלא שהכתובת הייתה על הקיר. 17 מפקחי בטיחות בכל מדינת ישראל עבור למעלה מ-13 אלף אתרי בנייה בישראל. כשמדובר בקבלנים שרק עסוקים בלהגדיל את שורת הרווח סוגיות כמו בטיחות העובדים היא כמעט שולית. ממשלת ישראל, שמתעלמת מהנושא פרט לטיפולים קוסמטיים, היא שותפה פעילה למחדל שעולה לנו בחיי אדם. הקטל בענף הבנייה הוא המקום שבו הפערים החברתיים הופכים לפערים בחיי אדם.

חיי אדם הם תכלית הכל. אין דבר משמעותי מהם - ואין שום דרך להחזיר למשפחות את יקיריהן. אנשים שמתים כי אנשים אחרים מנסים לחסוך כמה גרושים זאת מציאות שאנחנו לא צריכים ולא יכולים לקבל. המאבק שלנו לעבודה בטוחה, שבה אנשים יוצאים בבוקר לעבודה ויודעים שהם יחזרו בחתיכה אחת הביתה, לא יעצר עד שננצח ונעלים את התופעה הפסולה הזאת של הפקרות חיי העובדים בשל תאוות בצע.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 864. comments: 113. shares: 195.
{% trans 'Tags' %}:

צפו רגע בקליפ הזה.
נאום של הילארי קלינטון לפני שנה, שבו היא מזהירה בדיוק איזה סוג נשיא יהיה טראמפ.
לא היה צורך בכוחות ניבוי מיוחדים. המרוץ לנשיאות של טראמפ החל בטענה שמקסיקנים הם אנסים. אח"כ הוא סירב להתנער מתמיכת הקו-קלוקס קלאן.
כולם ראו לאן זה הולך.

גם בממשלה ראו את זה, אבל העדיפו להתעלם. טראמפ שילם מס שפתיים לפרויקט ההתנחלויות, וזה הספיק להפוך אותו למשיח.
את השיטה הזו הבינו אנטישמים עוד לפני טראמפ. כריסטיאן שטראכה האוסטרי הפך ברגע ל"ידיד ישראל", כי גם לו אין בעיה עם התנחלויות, רק עם יהודים.
ועדיין, מזעזע לראות איך ראש הממשלה שותק היום. זה אותו ראש ממשלה שביטל פגישה עם שר החוץ הגרמני בגלל שהוא נפגש עם שוברים שתיקה, כן?
ביקורת על מדיניות הממשלה בשטחים היא עילה למשבר דיפלומטי, בזמן שגיבוי לנאו-נאצים מעורר מקסימום שיעול מבוכה קטן.

קונסול ישראל בניו-יורק, דני דיין - Dani Dayan, מן הסתם לא יסכים איתי בנוגע להתנחלויות. אבל הוא אמר היום בראיון אמת פשוטה, שמפחיד לחשוב עד כמה לא מובנת מאליה היא הפכה:
"כאשר אני רואה דגל נאצי, אני שוכח מכל דבר אחר. דגל נאצי צריך להילחם בו קודם כל. בלי שום אבל ובלי שום חבל."

בלי אבל. פשוט כך.


likes: 1,801. comments: 158. shares: 354.
{% trans 'Tags' %}:

من اهم الانجازات الشخصية في دورة الكنيست الاخيرة تعيين اول قاضية شرعية، المحامية هناء خطيب

للأسف هناك من عارض هذا التعيين، لماذا؟ لأنه حرام تكون امرأة قاضية في المحكمة الشرعية!

ادعاء بائس وغير مسند شرعا

علينا ان نتوحد معا رجالا ونساء لكسر السقف الزجاجي

مرة اخرى واخرى، الف مبروك للقاضية الشرعية الأولى في البلاد، المحامية هناء خطيب


likes: 103. comments: 13. shares: 22.
{% trans 'Tags' %}:

סדר עדיפויות

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 483. comments: 59. shares: 0.
{% trans 'Tags' %}: