Number of Facebook Pages for Party: 24


סיירתי היום בעמק המעיינות (עמק בית שאן). ליוו אותי בביקור ראש המועצה יורם קרין, מנהל הארגונים הכלכליים רפי כפרי ובעלי תפקידים נוספים.
קיבלתי סקירה מקיפה על אתגרי האזור והיישובים. יש קשיים גדולים בחקלאות עקב מחירי המים. מטעים נעקרו, חממות ננטשו ושדות עומדים שוממים ללא יכולת להשקות אותם. זהו מצב חירום באזור עמק המעיינות ויש לקיים בדחיפות פעולות להצלת האזור.

לאחר מכן ביקרתי במפעל עוף טוב, מפעל ומשחטה בבעלות הארגון הכלכלי של יישובי עמק בית שאן והארגון הכלכלי של יישובי עמק הירדן ובהם 1300 עובדים מכל האזור.
מפעל נוסף בו ביקרנו הוא "טיב טירת צבי" בקיבוץ טירת צבי. זהו מפעל נוסף המשלב חקלאות ותעשייה ועומד בפניי קשיים של רגולציה וחוסר באנשי מקצוע. אמשיך לפעול בשיתוף היישובים לחיזוק התעשייה המקומית במרחב הכפרי.

לאחר מכן פגשתי את הנהלת קיבוץ חמדיה. הקיבוץ עומד בפני קשיים גדולים בעקבות שנות הבצורת ומשבר המים. גם בתחום הבנייה והקליטה הקיבוץ חווה קשיים ואפעל מול כלל הגורמים לחיזוקו.

בסוף היום נפגשתי עם ראשי היישובים של המועצה על מנת לקבל סקירה על האתגרים ועל הדרכים לקידום פתרונות.
אין תחליף למפגש עם היישובים במרחב הכפרי ולהכיר את האנשים והאתגרים מקרוב.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 16. comments: 3. shares: 0.
{% trans 'Tags' %}:

הועידה הקרובה במפלגת העבודה. מופע אימים או מפגן של אחדות? זה בידיים שלנו.

כמו כולם, גם אם באיחור קל, ראיתי את ההתפתחויות, ההתכתבויות, הניירות, האיגרות, השימועים, וההצעות השונות של היו״ר ושל המזכ״ל לקראת הועידה הקרובה, ובעיקר ראיתי את כמות המתכונים להרס הפנימי שרצו בקבוצות המפלגתיות, גם אם הכוונה של כולם טובה.
באמת לא למדנו כלום??

אז הנה עשרת הדיברות והעצות בגרוש שלי, ממזכ״ל וותיק לשעבר, ליו״ר אבי גבאי ולמזכ״ל ערן חרמוני - Eran Hermoni:

1. יש לי המון כבוד לשניכם, אבל אתם ממש, אבל ממש, לא יכולים להרשות לעצמכם (ולעצמנו) להגיע אחד נגד השני, לועידה הקרובה. אתם פשוט לא. זה לא קרה בכל השנים האחרונות, ואין שום סיבה שזה יקרה עכשיו. בטח ובטח לא בועידה הראשונה של שניכם יחד. ממש לא. זאת לא ועידה על חלוקת ירושלים או על הגרעין האירני, אלא על שינויי חוקה והוראות שעה. תגיעו להצעה מוסכמת, ״הצעת היו״ר והמזכל״. זה קרה עשרות פעמים בעבר. זה צריך לקרות גם עכשיו. נקודה.

2. האמינו לי, עבדתי עם 4 ראשי מפלגה בשש וחצי שנותיי כמזכ״ל. וואלה, לא תמיד זה היה תענוג גדול, ולפעמים דווקא כן. עם חלקם הסתדרתי יותר ועם חלקם פחות. אבל זה ממש ממש ממש לא היה רלוונטי או משנה - כי לכל וועידות המפלגה, אבל לכולן, הגענו תמיד יחד עם ״הצעת היו״ר והמזכ״ל״. וההצעה תמיד עברה בועידה, בכל הרכב שלה, תחת כל יו״ר (ותמיד הייתה התנגדות!). למה? כי יותר מהכל אוהבים בועידה לכבד הנהגה מאוחדת, כזו המכבדת את עצמה, ואת המפלגה.

3. האם תמיד היה קל לגבש יחד את ״הצעת היו״ר והמזכ״ל? ממש ממש לא. אתם לא מבינים כמה לא. היו שעות של דיונים, ויכוחים, לפעמים אף צעקות וטריקות טלפונים ודלתות. אך תמיד, אבל תמיד, הגענו בסוף מאוחדים לועידה. ידענו שמסתכלים עלינו, במפלגה פנימה, וגם התקשורת והמפלגות האחרות מבחוץ. הבננו שזה הדבר הנכון לעשות בשביל המפלגה, וכך עשינו. זה אפשרי, האמינו לי.

4. לחרמוני אחי הצעיר והמוכשר אני אומר, ראשית כהנחת עבודה: יו״ר מפלגה הוא יו״ר מפלגה. נקודה. צריך לכבד אותו, לגבות אותו, ולחזק אותו כברירת מחדל. הוא הראש, הוא הפנים שלנו בציבור והוא הפיבוט שלנו להחלפת השילטון. הצלחתו היא הצלחתנו, והצלחתך. כשלונו, כשלוננו, כשלונך. אין חוכמה אחרת כאן. וכן, לא היה יו״ר שלא רצה שינויי חוקה, יותר כח ויותר סמכויות. זה טבעי, ובמידה נכונה זה גם ברור. ונכון, זה צריך להיות גם במידת ההיגיון כמובן. וכן, בוודאי שצריך וחייב גם לשמור עליך ועל כבודך כמוסד המזכ״ל, ועל כבודם וסמכויותיהם של המוסדות ושל הועידה, של פעיליה וחבריה. כי בלעדיהם אין באמת מפלגה, לאף יו״ר. כוחו של היו״ר וכוחו של המזכ״ל לא צריכים לבוא אחד על חשבון השני, אלא אחד כחיזוק לשני. מזכ״ל חזק מחזק יו״ר, ולהיפך.

5. לאבי גבאי, היו״ר שלנו, שאני למד לאחרונה להכיר יותר, ושאני רואה עצמי מחוייב להצלחתו כיו״ר, אני אומר: לא כל עצה שיתנו או נתנו לך לאחרונה היא בהכרח נכונה, או בהכרח תהיה לך טובה כמו שזה נראה לך עכשיו, לטווח הקצר או הארוך. זה נכון גם כללית וגם ספציפית לחלק מהשינויים שאתה מבקש להעביר עכשיו בועידה הקרובה. הכוח והעוצמה שלך במפלגה ובטח בציבור הוא חשוב וקריטי, אך הוא לא יגדל או יפחת אם סעיף זה או אחר בחוקה ישתנה. תזכור שתחת החוקה הנוכחית נבחרו ראשי מפלגה וראשי ממשלה, שרים וחברי כנסת, נפלנו ל- 13 מנדטים ונסקנו ל-24. תחת אותה חוקה היו ראשי מפלגה פופולריים יותר וכאלו שפחות. עם אותה החוקה, ועם אותם העקרונות. באופן אבסורדי, דווקא חוקה אחת שהייתה ריכוזית ותומכת יותר ליו״ר הפכה אותו במידת מה לפחות פופולרי וחזק בציבור, ובמפלגה.

6. החוקה שלנו לא מושלמת, יש ואפשר לשנות ולעדכן אותה, אולי חייב. אך עדיין, החוקה הזו בנויה תלאים על תלאים, ואוצרת בתוכה באמת שנים של ניסיון, חוכמה, איזונים ובלמים. סמכות זו או אחרת שניתנן ליו״ר או תילקח מהמזכ״ל - לא הם כנראה שיכריעו אם היו״ר יהיה יו״ר מפלגה מוצלח או לא, אם הוא יהיה ראש הממשלה הבא או יו״ר האופוזיציה הבא. מה שכן יכריע את זה היא רמת המחוייבות, המוטיבציה ו״האש בעיניים״ שיהיו לאלפי פעילי המפלגה הרבים מהיום ועד לבחירות הכלליות. לאלו שתמכו בפריימריז ביו״ר המכהן, וחשוב לא פחות - לאלו שלא תמכו בו (והם כמחצית).

7. ליו״ר ולמזכ״ל שניהם אני אומר: אם באמת תגדילו להגיע אחד נגד השני לועידה הקרובה, אם באמת תגדילו לגרור את חברי הסיעה להיות בעד ההוא ונגד האחר (ובלית ברירה הם יאלצו כמובן לבחור), הרי שהועידה תסתיים כאשר אחד מכם ״ינצח״ והשני ״יפסיד״. אבל בפועל, שניכם תפסידו, ובעיקר נפסיד כולנו כמפלגה. תרשמו את זה. זה יהיה מה שנקרא ״להרוויח באגורות ולהפסיד בשקלים״. וזה יהיה כדור שלג שלילי שרק יילך ויתנפח. תשמעו למזכ״ל זקן בדימוס שכבר ראה איזה ועידה או שתיים, שינוי חוקה או שניים, ויו״ר אחד או ארבע.

8. אני מבקש מכם אישית, לפנות את כל הזמן שיש לכם עד לועידה ולהתעסק בדבר אחד - להגיע עם הצעה מאוחדת, מוסכמת ומגובשת לועידה. כזו שנתאחד סביבה בועידה הראשונה של היו״ר החדש, כזו שתהפוך את הועידה לחגיגית ולנקודת זינוק לאבי גבאי כיו״ר, ולכולנו כמפלגה. אין אופציה אחרת, זה כל כך רק מה שחשוב, ורק זה. כל השאר קישקוש. וזה אפשרי מאוד.

9. תחסכו מאיתנו ומעצמכם, את הקרקס הזוועתי שצפוי להיות בועידה אם תתנגחו אחד בשני. כי מי שמחכה לקרקס הבושה הזה בכיליון עיניים הם במקרה הטוב רק כמה חורשי מזימות ומלחמות, מבפנים (ובשני הצדדים אני מניח שיש כאלה), ובמקרה הרע, מי שמחכה לזה בחיכוך ידיים, הוא לפיד, אולי כחלון, ובטח שנתניהו וחבריו. תחשבו אם בא לכם לתת להם בחינם כרטיסים בשורה הראשונה למופע האימים הזה.

10. אני ממש לא מאמין שבאופן עקרוני מישהו צריך ״לתווך״ בין יו״ר למזכ״ל, כי הם יכולים וחייבים לעבוד בניהם יחד. אך אם צריך, אני מכיר כאלו במפלגה שיכולים ורוצים לסייע, וגם אני כמובן עומד לרשותכם מעכשיו ועד הועידה, על מנת שתגיעו להסכמה הדרושה.

זה אפשרי וזה בידיים שלכם.

רק טוב, חיליק

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 278. comments: 106. shares: 19.
{% trans 'Tags' %}:

‏שרת המשפטים ⁦‪ איילת שקד מתלוננת על מישפוט הפוליטיקה. הפוך, בדיוק הפוך. בפעולותיה היא גורמת לפוליטיזציה של המשפט, בתי המשפט והשופטים


likes: 112. comments: 8. shares: 12.
{% trans 'Tags' %}:

"הקמנו מדינה, אך טרם כוננו אומה"

קובי אוז תהה למה אני מתכוון באמירה הזו על מדינת ישראל, אז יצאה מזה שיחה מעניינת על אתגרי החברה הישראלית, על השבת ועל גיוון ושילוב אמיתי בתעסוקה ובחברה.

#אוזשבת כאן ב, בשישי האחרון.

החל מדקה 5:
http://www.kan.org.il/Radio/item.aspx?pid=7069

CC: יפעת יוגב - עננה בע"מ

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 11. comments: 0. shares: 0.
{% trans 'Tags' %}:

‏פעם לעגו לחיים ברזל, שהיה יו״ר קבוצת הכדורגל של בני יהודה, שאמר: ״לא ייתכן שהמשטרה תיקח את החוק לידיים״. היום זה נשמע קצת פחות מופרך.


likes: 35. comments: 2. shares: 2.
{% trans 'Tags' %}:

בשריפה בכרמל הנפגעים קיבלו פיצויים כעל אירוע טרור. גם את נפגעי הפשיעה החקלאית יש לפצות בצורה דומה.

יש לחקור מיידית את ההיבט הלאומני במקרי הפשיעה החקלאית ולפצות את החקלאים והאזרחים בהתאם.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/891/205.html


likes: 37. comments: 2. shares: 3.
{% trans 'Tags' %}:

РУ⬇️

למה משרד הפנים מפריד בשרירות לב בין בן - ישראלי ששירת בצבא, התגייר, חי כאן ותורם למדינה, לבין אימו שכל עולמה גם הוא כאן?

חברים, קראו ושתפו את הפוסט של בוריס!

נראה שלא היה די בכל הפניות למשרד הפנים, בצורך של בוריס ואחותו גלינה בנוכחות אימם - כפי שכל אחד מאיתנו רוצה את אימו לצידו. ליה, אימו של בוריס גורשה מישראל.

ולצערי, אין זה המקרה היחיד. אך משרד הפנים ממשיך לדבוק בנהלים לא אנושיים, ובוודאי שלא מתאימים למדינה מוסרית וגם לא למדינה יהודית.

אסור לנו להשאר אדישים. על כן בכוונתי ליזום חקיקה שתפתור את המצב העגום הזה.

Почему министерство внутренних дел грубейшим образом разделяет сына, изральтянина, служившего в армии, прошедшего гиюр, живущего в стране, вносящего свою лепту в строительство общества, и матерью, вся жизнь которой сосредоточена в Израиле.

Друзья, прочтите пост Бориса и распространите его!

По-видимому, многочисленных обращений в МВД оказалось недостаточно - чтобы Борис и его сестра Галина остались с матерью - этого хотел бы каждый из нас. Лия, мать Бориса, была выдворена из Израиля.

К сожалению, это не первый случай. Однако министерство внутренних дел продолжает придерживаться бесчеловечных правил, которые, конечно же, не должны существовать в государстве, считающего себя нраственным. И тем более - в еврейском государстве.

Нам нельзя проявлять равнодушие. Я намерена инициировать закон, который решит эту печальную проблему.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 55. comments: 1. shares: 0.
{% trans 'Tags' %}:

משטרת ישראל מנסה להשתיק את המחאה שהיא בעד שלטון החוק ונגד השחיתות. כמו שראינו בעבר, זה לא ימנע אותה, להיפך - זה כנראה רק יחזק את המחאה. בפעמים הקודמות שהיו עצורים בהפגנות ושהמשטרה עשתה נסיון להשתיק את המחאה, עלה מספר המפגינים בערך פי מאה.

המשטרה עיכבה הערב שני פעילים - אלדד יניב ומני נפתלי - בשל פוסטים בפייסבוק שהעלו, בהם קראו לציבור להגיע להפגנה. המשטרה מנעה היום פיזית את ההפגנה בכיכר גורן בפ״ת, המרוחקת מאות מטרים מבית היועמ״ש, מסיבות שאינן ברורות, אבל עושה רושם כי המניע העיקרי הוא נסיון להשתקת המחאה.

הגעתי הערב לפתח תקווה לתחנת המשטרה עקב המעצרים, בפנייה לתת יחס הגון למעוכבים, ולא לעצרם מעצרי שווא. אני חושבת שהיועמ״ש צריך לתת את דעתו על התנהלות המשטרה, לא ייתכן שאנשים בישראל בשנת 2017 מעוכבים בשל פוסט בפייסבוק, כאן לא תורכיה או צפון קוריאה. מחר בבוקר אני מתכוונת לפנות ליועמ״ש בעניין.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 160. comments: 18. shares: 23.
{% trans 'Tags' %}:

העוצר בפתח תקווה הערב זהו עוצר על הדמוקרטיה, על חופש הביטוי ועל חופש ההפגנה.

במדינה דמוקרטית מתפקדת, אותם אזרחים המגיעים למחות נגד השחיתות צריכים לקבל הגנה איתנה מכל מוסדות השלטון, החוק והסדר.

אך במחוזותינו הם שוב ושוב נתקלים בכתף קרה, התעמרויות, הרחקות ומעכבים, והפעם היו אלו מני נפתלי ואלדד יניב, המובילים את ההפגנות בעקשנות וללא לאות מדי שבוע, שעוכבו לחקירת משטרה.

הסטנדרטים עליהם אנו נאבקים - לפוליטיקה נקייה, מדינה דמוקרטית ושלטון חוק, הם הבסיס למדינת ישראל שאנו ראויים לה, ולא ניתן לאף אחד לגזול את זה מאתנו.

די לשחיתות, כן לדמוקרטיה!

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 940. comments: 92. shares: 174.
{% trans 'Tags' %}:

פתח תקווה נצורה. המשטרה עצרה את מני נפתלי ואלדד יניב ברחוב עוד לפני שההפגנה החלה. המשטרה פשוט לא מאפשרת לאזרחים ישרים ונורמטיבים שכל חטאם הוא שאכפת להם מהמקום הזה למחות נגד השחיתות. מי נתן את ההוראה לעצור אותם?! על מי הוא מגן?!
בושה!
את הצל לא עצרו מעולם, גם לא אחרי שהוא וחבר מרעיו תקפו משפחות שכולות. את אנשי להב"ה אף אחד לא עוצר כשהם מכים אנשים ברחוב בגלל מוצאם. אבל את מי שנאבקים על ניקיון כפיים ויושרה ציבורית כן עוצרים.
אנחנו הלכנו לבג"צ כדי לדרוש פתיחת חקירה נגד נתניהו עם עוד עשרים אלף אזרחים שדרשו מהיועץ המשפטי לחקור את נושא הצוללות ולהעביר את כל שאר פרשות השחיתות של נתניהו מבדיקה לחקירה תחת אזהרה! כן, תחת אזהרה!
היינו שם בתחילת הדרך ונמשיך להיות שם עד שהדין ימוצה עם מי שאחראים לפרשיות השחיתות כולל הפרשייה הגדולה ביותר שהיתה אי פעם בישראל. כי בטחון ושחיתות מהווים איום אסטרטגי על מדינת ישראל.
תזכרו דבר אחד: מי שמשתמש בסמכות שניתנה לו בכדי שיגן על אזרחים ומנצל את אותן סמכויות באופן ציני ואלים כדי לסתום פיות ולדרוס את הדמוקרטיה ולהגן על המושחתים לעולם לא יעמוד בדרכו של עם חופשי שיודע להוקיע את המושחתים ולבנות מנהיגות נקייה של תקווה.
אז כן, הם מפחדים.
ויש להם סיבה טובה.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 2,163. comments: 232. shares: 489.
{% trans 'Tags' %}: