Number of Facebook Pages for Party: 5


חג חירות שמח, חג אביב שמח! חבקו את המשפחות, תיהנו מהאביב - והלוואי שנבחר כולנו חירות, לכל בני האדם ולכל היצורים החיים.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 304. comments: 42. shares: 4.
{% trans 'Tags' %}:

פניתי אתמול ליועץ המשפטי לממשלה, כדי שיורה לנתניהו שלא לכלול בהסכמים הקואליציוניים דרישות שקשורות למצבו המשפטי האישי.

ניגוד העניינים פה זועק לשמיים: נתניהו מרכיב לעצמו קואליציית כתב אישום, שכל מטרתה היא למלט אותו מהעמדה לדין.

הסכמים קואליציוניים אמורים לעסוק בטובת הציבור - ולא בטובתו האישית של ראש ממשלה שחשוד בשוחד, מרמה והפרת אמונים.

כאן קורה בדיוק הדבר ההפוך: התניית מיטות בבתי חולים או מינויים לשרים, בתמיכה בחוקי חסינות או חוק צרפתי. זו הפרת אמונים ברורה ומנוגדת לאינטרס הציבורי.

בפעם האחרונה שקרה דבר כזה, העניין כונה "פרשת בר-און חברון", ופרסומה סיכל מינוי יועץ משפטי לממשלה והביא לוועדת חקירה. הפעם זה גלוי - מהמקפצה - אבל המהות אינה שונה.

הציבור שנתן מנדט לממשלת ימין לא נתן צ׳ק פתוח לייסד פה קואליציית עיר מקלט למושחת.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 1,905. comments: 251. shares: 397.
{% trans 'Tags' %}:

שבוע עבר מאז הבחירות.
איך ממשיכים מכאן?

צפו:


likes: 707. comments: 153. shares: 46.
{% trans 'Tags' %}:

הגענו היום, חברי הסיעה, לבית הנשיא על מנת להמליץ בפני הנשיא על מועמדנו לראשות הממשלה. כפי שהתחייבנו במהלך קמפיין הבחירות, המלצנו על יו״ר כחול-לבן בני גנץ לתפקיד.

לצערנו תוצאות הבחירות הראו אחרת וכידוע, הנשיא יטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על בנימין נתניהו, כאשר אנחנו נמשיך לשרת את הציבור מהאופוזיציה.

הממשלה המתגבשת צפויה להיות אחת הממשלות הקשות אם לא הקשה שידענו. את הניצנים שלה ראינו עוד ביום הבחירות כאשר באופן גזעני ואלים הציבו מצלמות בקלפיות של המגזר הערבי, על מנת לפגוע בזכותם להצביע בחופשיות. מאז גם הספקנו לראות כי גברו האיומים על בית המשפט העליון, על העבודה המאורגנת, ואלו רק דוגמאות קשות מהשבוע האחרון.

כוחנו אינו נמדד רק במספר המנדטים שלנו, אלא בעקרונות שמניעים אותנו. כוחו של השמאל הציוני בכנסת אמנם התכווץ, אך אנחנו נמשיך לפעול ללא לאות על מנת להילחם על כל הערכים שלשמם אנחנו שם. כמו שאמר היום חברי, נשיא המדינה רובי ריבלין, מרצ עם המנדטים הבודדים שלה משפיעה בכנסת הרבה מעבר לגודלה, וכך בדיוק אנחנו מתכוונים להמשיך, בתקווה גם עם שותפים נוספים.

צילום: מארק ניימן/לע״מ

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 331. comments: 26. shares: 14.
{% trans 'Tags' %}:

היום בסבב ההמלצות אמרתי לנשיא שתוצאות הבחירות מעוררות שלוש סוגיות שמסכנות את המשך קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית ובהן נאבק בכל דרך אפשרית.

הראשונה היא הדה-לגיטימציה כלפי אזרחי ישראל הערבים שהחריפה לאורך שלטון הממשלה האחרונה, ובמהלך מערכת הבחירות שהסתיימה זה עתה. מפלגת השלטון באופן ממומן ומתוכנן דאגה במו ידיה להפחתת ההצבעה בקרב חמישית מאזרחיה באמצעות חוק הלאום, קמפיין מסית ומצלמות בקלפיות. בד בבד, המפלגה שהתיימרה להוות תחליף למפלגת השלטון סירבה להידברות עם המפלגות הערביות ובכך נתנה יד בהסתה. משימתנו להיאבק בתופעה חמורה זו בכל דרך אפשרית ולהשיב את אמון החברה הערבית כאזרחים שווי זכויות.

הסוגיה השניה היא הפגיעה החמורה בדמוקרטיה הליברלית בישראל, בעיקר בעצמאותו של בית המשפט העליון ובשלטון החוק. מה שהתחיל בקדנציית הבלהות של איילת שקד כשרת המשפטים עתיד אף להחמיר עקב הרצון של ראש הממשלה לבצע "שינויים מהותיים" במערכת המשפט. אם שינויים אלו יהיו דומים לצעדים שנקטו חבריו של נתניהו השולטים בהונגריה ובפולין, נוכל להיפרד מהפרדת הרשויות כפי שהכרנו אותה, ולהכתיר את הרשות המבצעת כמושלת על הכל, ללא כל רסן או בלם.

והסוגיה האחרונה היא הצורך ההכרחי לשים סוף לסכסוך הישראלי-פלסטיני, לסיים את הכיבוש בשטחים ולמצוא פתרון נכון לנו ולשכננו כדי שנוכל לחיות בשלום בארצנו. אין שרביט קסמים שיכול להעלים את מליוני הפלסטינים שחיים תחת השלטון הצבאי שלנו ואין כישוף שיסיר את רצונם הלגיטימי להגדרה עצמית במדינה עצמאית וריבונית, כפי שלנו יש. השאלה שעומדת על הפרק היא האם נמשיך להעביר את הסכסוך מדור לדור - או שנעשה את המעשה האמיץ כדי שלילדנו יהיה כאן עתיד טוב יותר.

הקואליציה המתגבשת לנגד עינינו תהיה ימנית יותר, קיצונית יותר, דתית יותר וגברית יותר מזו שעומדת לסיים את תפקידה. ואנחנו נבוא עם כל הכוח כדי להיות האופוזיציה הכי חזקה כדי לשמור על הדמוקרטיה הישראלית.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 155. comments: 18. shares: 4.
{% trans 'Tags' %}:

אתמול בערב שיגרתי מכתב בהול ליועץ המשפטי לממשלה לאחר שפורסם כי עבריין המין נתן אשל ייקח חלק במו"מ הקואליציוני של הליכוד.

הסדר הטיעון עם נתן אשל קבע באופן מפורש שאסור לו לקחת חלק בפעילות ציבורית - ומה יותר משפיע על החיים שלנו מאשר המו"מ הקואליציוני בין המפלגות?

ההחלטה הזאת היא לא חוקית - ואנחנו נפעל כדי למנוע אותה. אבל מה המסר של נתניהו? איזה מסר מקבלת היום אישה שסוטה מין החליט לצלם אותה מתחת לחצאית, סתם כך באמצע יום עבודה?

אם נתניהו לא מסוגל, היועץ המשפטי לממשלה חייב לשלוח מסר ברור כי הטרדות מיניות ואלימות נגד נשים הן עבירות חמורות ופסולות, וכי לא יתאפשר לאדם שהורחק מהשירות הציבורי, בגין עבירות אלו, לחזור לתפקיד משפיע על חיי הציבור - כאילו לא אירע דבר.

אני קוראת לכל המפלגות לא להתקרב לחדר המו"מ עם נתניהו כל עוד נתן אשל יושב בו, אני קוראת לחברות הליכוד - גלו סולידריות, תתעלו מעל הפוליטיקה הקטנה. תגידו לנתניהו לעצור.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 951. comments: 132. shares: 233.
{% trans 'Tags' %}:

זה הזמן להפשיל שרוולים.

נכון, קמנו לתוצאות בחירות שלא פיללנו להן. קמנו בידיעה שהכנסת והממשלה שיקומו יהיו גבריות יותר, דתיות וגזעניות יותר מתמיד. נתניהו נשאר על כסא ראש הממשלה, והפעם עוד יותר משולח כל רסן כשהכל מתנקז למטרה אחת בלבד: חסינות מפני כתב אישום והעמדה לדין.

גם בשעה מדוכדכת זו, חשוב לזכור שלא לעד נחיה על חרבנו. הדרך אמנם ארוכה ורצופה במכשולים, אבל אנחנו נגיע לשם. רוב העם לא מעוניין בסכסוכים, בשחיתות ובשנאה. רוב העם רוצה לראות את השינוי במדינה הזאת. בשביל זה לא צריך להתקפל ולא צריך לטשטש עמדות, אלא רק צריך לשנות את מפת הגושים. איך המפה תשתנה? בשתי דרכים:

האחת, אלטרנטיבה אידיאולוגית אמיתית: גם נבחרת "האולסטארס" שהרכיבו גנץ, לפיד ושות' לא הצליחה לשבור את מחסום הגושים במדינת ישראל. תהייה רשימת מועמדים (ומעט מדי מועמדות) נוצצת ככל שתהיה, כל עוד תמשיך הכניעה לנרטיבים ולאידיאולוגיה של הימין, במיוחד בתחום המדיני-ביטחוני, לעולם לא יצליחו להנהיג אלטרנטיבה שלטונית.

והשניה, שותפות יהודית-ערבית: החברה הערבית הגיעה לבחירות האלה חבוטה, מתוסכלת ומודרת יותר מתמיד. אחרי חוק הלאום, קמפיין הסתה אימתני של נתניהו ומצלמות נסתרות בקלפיות, מה הפלא שלא יצאו להצביע. שילוב ידיים יהודי-ערבי הוא הפתרון ליצירת אופוזיציה חזקה ומשותפת בכדי לבנות מערכת תקווה ואמון. חייבים להגדיל את כוחנו המשותף גם בשטח וגם אלקטורלית.

איני אוטמת את אזני ועיני לאכזבה של מצביעי מרצ מהתוצאות ומהדרך בה הושגו. מרצ היא מפלגת הבית של הגרעין האידיאולוגי של השמאל הישראלי. עם זאת, הפעם לא הצלחנו לשמר את אותם מצביעים נאמנים, גם כאלה שנשארו איתנו בבחירות 2015, תחת לחץ כבד להצביע למחנה הציוני ולנצח את ביבי. לחץ שגובה על ידי התקשורת וקרא לא ״לבזבז״ את הקולות על מרצ. הפעם, הנסיון ל"שתיית" המנדטים, החזק לא פחות מצד כחול לבן, לפחות נתקל בתקשורת שחזרה על המסר שלא המפלגה הגדולה תנצח, אלא גודלו של הגוש, ובתוך כך את חשיבותה של מרצ. ועם זאת, בחרו מצביעי מרצ המסורתיים לנדוד למחוזות אחרים. אסור לטשטש את העובדה הזו, ויש להבין לעומק את הטענות והסיבות לכך.

עכשיו כשהסתיים הקמפיין אנו פונים לעבודתנו בכנסת, ומצפה לנו כנסת לעומתית וקיצונית. אנחנו במרצ נמשיך להיאבק בכל כוחנו, כפי שעשינו בכל יום בכנסת הקודמת למען חברה צודקת ושוויונית. אל תרימו ידיים, תזכרו שהציבור משפיע, ובגדול. ארגוני החברה האזרחית והציבור שיוצא לרחוב למחות על אפליה ואי-צדק, משפיעים על סדר היום הציבורי ומשפיעים על החיים של כל אחת ואחד מאיתנו. הכוח הציבורי הזה הוא החמצן בשבילנו בכנסת, שמאפשר לבלום את הצעות החוק הדרקוניות ביותר, לקדם את הנושאים החשובים לנו ולהנכיח כאן שמאל מוביל.

אני כבר הפשלתי שרוולים, מתכוננת להמשך המאבק- נגד הכיבוש ובעד השלום, נגד הלהט"בופיה והשובניזם ובעד זכויות שוות לכולם/ן, נגד הגזענות ובעד השותפות, נגד ההסתה ובעד הדמוקרטיה וחופש הביטוי, נגד ההדתה ובעד החופש לבחור, נגד השחיתות ובעד שלטון שדואג לעם.

אני מתכוננת לחזור להיות הקול שלכם ושלכן בכנסת, לקחת חלק בחומת הברזל שמגנה על הדמוקרטיה הליברלית בישראל, ואני צריכה אתכם ואתכן איתי. ביחד נהיה כולנו אופוזיציית שמאל לוחמת ולא מתפשרת בכנסת, בארגונים וברחובות. הצטרפו אלי.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 244. comments: 34. shares: 6.
{% trans 'Tags' %}:

يجب الحديث على المكشوف:
الناخب العربي هو من اوصلنا الى الكنيست ولذلك علينا خدمته اولا بكل ما اوتينا من قوة
قرابة 40الف مواطن عربي صوت لميرتس لأنه آمن بالشراكة العربية اليهودية
لا يمكن حل مشاكلنا دون الشراكة مع الاحزاب اليهودية اليسارية
شاهدوا المقابلة كاملة

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=LEm5FPRmqqs


likes: 89. comments: 10. shares: 2.
{% trans 'Tags' %}:

شكر من الأعماق

إلى كل الأهل في مجتمعنا العربي عموما، أتوجه اليكم بأسمى آيات الشكر والإمتنان والتقدير ، ومن خالص قلبي وبكل كياني وصدق مشاعري الفياضة، على وقفتكم المشرفة معنا في نهجنا وخطنا السياسي الواضح والساعي إلى إنتزاع حقوقنا بكل فخر وإعتزاز داخل هذه الدولة كوننا مواطنين بكل ما تحمل هذه الكلمة من معنى.
صناديق الإقتراع كانت حاضرة وشاهدة على وقفتكم المشرفة معنا، قرابة أربعين ألف صوت دوت في صناديق الإقتراع لم تأت من فراغ ، وإنما لتشد على أيدينا وتقول لنا إستمروا فنهجكم صحيح ونحن نثق بكم .نعم هي شهادة تجديد الثقة بنا ومعنا، ونحن نعدكم أننا مستمرون معكم في نضالنا السياسي، لتحقيق أهدافنا وصنع التغيير الحقيقي.
حقا أفتخر بكم أبناء شعبي، حقا أفتخر بكم أبناء بلدي، حقا أفتخر بكم أهلي وربعي.
أخوكم المحب
النائب عيساوي فريج


likes: 337. comments: 53. shares: 2.
{% trans 'Tags' %}:

אני זקוקה לעזרה הקולקטיבית שלכם ושלכן, תומכי ותומכות מרצ.

אני נמצאת בדרך לכנסת, לוועדת הבחירות המרכזית. יש חשש אמיתי שתחת הערפל הכבד שמלווה את עבודת הוועדה, גורמים פוליטיים מפעילים לחץ על הגורמים המקצועיים.

כבר קיבלנו דיווחים שיהדות התורה מנסה למנוע ממרצ את המנדט החמישי שאמור להיות לנו.

אנא הכנסו לאתר ועדת הבחירות, הסתכלו בקלפי שהצבעתם בה, ובדקו האם נראה שישנם נתונים מוזרים. למשל, אתם יודעים שהצביעו למרצ בקלפי שלכם אבל פתאום באתר מופיעים קולות בודדים.

עד כה נמצאו טעויות חריפות, ואנו זקוקים לעזרתכם בזיהוי טעויות נוספות בהקדם האפשרי, על מנת שנוכל לעתור ולתקן.

מלאו את הפרטים כאן בטופס >> http://bit.ly/2UvyEXz

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 1,093. comments: 169. shares: 239.
{% trans 'Tags' %}: