Number of Facebook Pages for Party: 12


ב-2014 נקבע בחוק יסוד שמספר השרים בממשלה לא יעלה על 18.

היום אישרה הממשלה בניצוחו של ביבי לבטל את ההגבלה הזאת בכדי שיוכל למסור כמה תיקים שצריך, למי שצריך ולמי שלא צריך - הכל כדי להבטיח את המשך שלטונו.

ממשלת נתניהו הקרובה צפויה למנות 27 שרים, מתוכם 9 שרים מיותרים! אותם שרים יעלו למשלמי המיסים חצי מיליארד שקלים, הבירוקרטיה תגיע לשיאים חדשים והשחיתות השלטונית תחלחל לכל תחום בחיינו.

בואו להשמיע את קולכם ולמחות נגד הטירוף הזה שתוקף את המדינה שלנו!

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 43. comments: 4. shares: 7.
{% trans 'Tags' %}:

נתניהו רוצה להפוך את ישראל לטורקיה.

אסור לנו לתת לזה לקרות!

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 172. comments: 37. shares: 41.
{% trans 'Tags' %}:

בואו נעצור את זה!

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 2,114. comments: 134. shares: 347.
{% trans 'Tags' %}:

מערכת שלמה שמשנים רק בעבור איש אחד. איש אחד שבטוח שהוא מעל לחוק. איש אחד שמנסה להתל בכולם, שנראה המום וכאוב מעצם השאלה האם ישנה את חוק החסינות. "לא" הוא ענה כנעלב במערכת הבחירות.
ובכן, תראו אותו עכשיו.

זה התחיל ביום שני השבוע. באותו יום הופיעו בשני עיתונים, שכל אחד מהם מזוהה עם צד אחר של המערכת הפוליטית, רסיסי תכניות לשינוי המערכת המשפטית. האחד דיבר על פסקת התגברות שמחסלת סופית את בג"ץ, שלא מאפשרת לו להתערב באף החלטה חוקית או מנהלית. האחר דיבר על שינויים שמצמצמים אפילו יותר (אם זה בכלל אפשרי) את סמכויות בג"צ, את סמכויות היועמ"ש ומשנים דרמטית את אופן מינוי השופטים.

התכניות להזיז אותנו בסקאלה יותר לכיוון טורקיה ופחות לצד של, נניח, ארה"ב או בריטניה, הרעישו וזעזעו את כל מי ששלטון החוק הוא בראש מעיניו. כל מי שמאמין במערכת האיזונים והבלמים של השיטה הדמוקרטית, כאחת מאבני היסוד שאמורה להציל אותנו מעריצות הרב, למשל, רתח מזעם.

התכניות לא מצאו חן לא רק בעיניי חבריי לאופוזיציה. הן הצליחו להדאיג ולהטריד, מעבר לעיתונאים או אנשי משפט, גם אתכם. אנשים שמבינים שהצעדים הקטנים שנעשים פה הם כבר לא משהו שאפשר לחיות איתו בשלום. שזה לא סתם שמדברים פה על קץ הדמוקרטיה- כשמערכת מתחילה לעבור טרנספורמציה מוחלטת, שינוי טוטאלי שישתק אותה לחלוטין ויהפוך אותה לגוף נרפה וחלש אל מול גופי השלטון, זה סימן שמשהו רע קורה כאן. אנחנו לא קונים את הלוקשים של "החזרת המשילות", כשברור שעננת השימוע והתיקים הפליליים נגד ראש הממשלה הולכת ומקבלת מימדים מפלצתיים.

לכולנו ברור שהכל עובד למען איש אחד, לא משנה איזה סיפורים ינסו לספר לנו.

זמן קצר לאחר מכן גם חוק החסינות צף ועלה. מצד אחד של המערכת הפוליטית ניסו למכור לנו שאין פה שום שינוי דרמטי, רק השבת המצב לקדמותו. הם קראו לנו היסטריים. פרנואידים. אנשים שמנסים לזרוע פאניקה מוחלטת בעם ועושים ספינים פוליטיים כשמדובר בתיקון שהוא קטן ואפילו טבעי. "בסך הכל מדובר ב"תיקון" של החקיקה שנעשתה בשנת 2005." תיקון קליל. היועמ"ש רק יצטרך לבקש להסיר את חסינות ראש הממשלה, זה הכל.

זה הרי בטוח יעבור חלק, ממתי אנשי הקואליציה עושים בעיות למי שמבקש להפוך את ראש הממשלה לשווה בפני החוק?

וגם הפעם- רעש ומהומה. פוסטים, תגובות וטורי דיעה זועמים ומוטרדים. אנשים רבים הזהירו שכל מהות המהלך הזה היא פרסונלית גרידא. שכל כולה נועדה להפוך את הכנסת לעיר מקלט לעבריינים ולהפוך את ראש הממשלה לבעל מעמד אחר, מורם מעם. שחיתות? הפרת אמונים? הכל יכול להמתין. לעזאזל החוק, לנתניהו יש עבודה לעשות, הוא חייב להיות ראש הממשלה. זה הרי בטוח ישדר מסר טוב לציבור וימשוך אך ורק אנשים טובים וישרים לכנסת, לא?

הכאוס הצליח להקפיץ אפילו אנשים מהבית של ראש הממשלה. לא חלילה מבלפור, מהליכוד. בצעד אמיץ ולא מובן מאליו (לצערנו), קם ח"כ גדעון סער ואמר שזו טעות. שהשינוי הפרסונלי הזה הוא צעד אחד רחוק מדי. גם ח"כ מיכל שיר הצטרפה. כשיש שניים מבית שאומרים שזה מהלך שגוי, כנראה שיש בזה משהו, לא?

אז אתמול ח״כ יריב לוין ניסה להרגיע והוא מסר לאומה שהחסינות היא בכלל לא חלק מהמו"מ הקואליציוני. כולנו אסירי תודה. כאילו אין די בחקיקת פסקת ההתגברות כדי ליצור לראש הממשלה כרטיס מילוט מאימת הדין שממתינה לו.

אבל מה שאני מנסה להגיד הוא דבר אחר. מעבר לעובדה ששורת המהלכים שמתפרסמים כאן פוגעים אנושות בדמוקרטיה ועתידים לשנות את פניה של המדינה ללא היכר, מה שקרה כאן השבוע היה מסך עשן, אל תתבלבלו: בפועל בחנו אותנו. את כולנו. השבוע הזה היה בגדר ניסוי וטעייה. כל פעם השתחרר לו איזה רסיס מידע שנועד לבדוק את התגובות שלנו. מישהו ניסה להבין מה יחליק לנו בגרון עם תחושת מרירות קשה ואת מה בטוח לא נצליח לעכל. אילו רעיונות יצליחו לזעזע רק בזירת הטוויטר ואילו יכו גלים ויהפכו לשיחת הסלון. מה יעורר תרעומת שתיעלם בתהומות השכחה בעוד מספר שבועות ומה ירעיש את האדמה כאן.
בדקו אותנו. רצו לראות איך נגיב.

אז תנו לי לסכם את הממצאים- הניסוי נכשל. הציבור הישראלי לא יקבל את מה שמנסים לעשות כאן, בשום צורה ובשום עטיפה. כולנו מבינים שגם אם יש בעיות במערכת המשפט, זו לא הדרך לתקן אותה והעיתוי של התהליכים בוודאי לא נקי ותמים.
אנחנו יודעים מה המשמעות של חוק חסינות במתכונת הישנה ואנחנו מודעים לכך שהוא ימנע סופית את העמדתו לדין של ראש הממשלה. אנחנו גם מודעים לכך שפסקת ההתגברות המורחבת גם היא לבדה עושה את העבודה.
מי שבחן אותנו יודע עכשיו שלא ניתן לזה לקרות. המודל הטורקי לא ממש מתאים לנו כאן. אנחנו לא נעבור בשתיקה על הצעדים האלה.

צילום: עמוס בן גרשום, לעמ.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 554. comments: 129. shares: 209.
{% trans 'Tags' %}:

אין ויכוח על בית המשפט העליון, יש שניים
--
יש שני ויכוחים.

הויכוח הראשון הוא על בית המשפט העליון.
הויכוח השני הוא על ביבי.
הראשון אידיאולוגי, מעמיק, מורכב.
השני הוא נסיון חילוץ מהכלא של ראש ממשלה שהסתבך.

בראשון מתקיים דיון מרתק בין מוחות גדולים. גדי טאוב מול קרמניצר. המכון לדמוקרטיה מול פורום קהלת. רות גביזון מול אסתר חיות. דניאל פרידמן מנפץ מוסכמות ב"הארנק והחרב" המבריק, אהרון ברק כובש טריטוריות ב"על השקפת עולם" המבריק לא פחות. נאומו המטלטל של רובי ריבלין נגד האקטיביזם השיפוטי ב-2003. נאומו המטלטל לא פחות של אותו רובי ריבלין להגנה על בית המשפט העליון בתחילת החודש בכנסת.

בשני חבורה של ציניקנים ואינטרסנטים מנסים לפרק את בית המשפט בשליחות נתניהו.

את הויכוח הראשון צריך לנהל. לאלו המבקשים לרסן את בית המשפט יש טיעונים חזקים שאסור להתעלם מהם. אנחנו צריכים תיקון חכם של היחסים בין השלטון לרשות השופטת. הגיע הזמן לתקן את "חוק יסוד החקיקה" ולבדוק אם באמת "הכל שפיט". אלא שחובתנו לתקן בלי להרוס. אם לא יהיה לנו בית משפט עצמאי וחזק, לאן יילכו החלשים כשהשלטון פוגע בהם?

הויכוח השני לא קשור לראשון, הוא רק מנצל אותו לרעה. נתניהו יודע שאם יעביר את חוק החסינות, בג"צ יפסול אותו. אז הוא רוצה קודם לסרס את בג"צ.

כדי לוודא שזה יקרה הלכו אנשיו של נתניהו לכל החבורה הרצינית שעוסקת בויכוח הראשון, ולחשו על אזנם: "הנה ההזדמנות שלכם! שנים אתם חולמים לעשות פה מהפיכה שיפוטית! נכון שזה לא מאוד אסתטי לעשות את זה רק בשביל להציל את ביבי, אבל אם לא תעשו את זה עכשיו, זה אולי לא יקרה לעולם!"

והם קנו. מפני שאינטלקטואלים כבדי-ראש אף פעם לא עמדו בפיתוי לחולל הפיכה. הם אמרו לעצמם, "נכון שנתניהו חושב שהוא מנצל אותנו, אבל זה להיפך! אנחנו מנצלים אותו! אולי נעזור לו להיחלץ מכמה עבירות, אבל בתמורה נחולל פה שינוי. במקום להיות חבורה של כותבי מאמרים שאף אחד לא קורא, נעשה משהו אמיתי לשם שינוי".

אבל זה לא להיפך. הוא כן מנצל אותם. הוא וכל הפוליטיקאים האחרים. אלה שרוצים חוק הסדרה כדי להכשיר התנחלויות מבודדות. אלה שרוצים פטור מגיוס. אלה שפוחדים מהתיקים הפליליים של עצמם. כולם קפצו על העגלה. כולם אומרים בכובד ראש מאולץ, "כן, אני מודאג מאוד מהאקטיביזם השיפוטי. כן, שנים אני חושב שהגיע הזמן לאזן בין הרשויות".

על מי אתם עובדים? נתניהו 13 שנה ראש ממשלה. זה מעולם לא הטריד אותו. הוא פשוט ראה הזדמנות להיחלץ ומנצל אותה. מה שחבורת החכמים של הויכוח הראשון מחמיצים זה עד כמה נתניהו ציני. אין לו שום עניין בהם או במטרותיהם. הוא פשוט הסתבך והם כרטיס היציאה שלו מההסתבכות.

ולכל אלה שאומרים לעצמם: "אוקיי, אבל חבל להפסיד את ההזדמנות", יש דווקא פתרון קל: שיודיעו שהם בעד חוק חסינות, אבל רק כזה שיחול על ראש הממשלה הבא. לא על נתניהו. אחר כך נוכל לחזור לויכוח הראשון, החשוב באמת, על גבולות העצמאות המשפטית.


likes: 1,483. comments: 144. shares: 195.
{% trans 'Tags' %}:

כל הופעה של להקת שלווה מצליחה להרטיט את הלבבות, לרגש עד דמעות ולמלא בתקווה-לעולם שבו נדע כולנו לקבל את האחר.

הפעם, הם עשו את אותו הדבר לאירופה כולה

גאווה!

The Shalva Band להקת שלוה


likes: 202. comments: 12. shares: 22.
{% trans 'Tags' %}:

חובת קריאה.


likes: 4,090. comments: 406. shares: 1,715.
{% trans 'Tags' %}:

נתניהו מוכר את כולם תמורת כרטיס יציאה מהכלא - גם את הבוחרים שלו.


likes: 4,850. comments: 690. shares: 2,180.
{% trans 'Tags' %}:

ב-2014 העברתי עם נתניהו את החוק שמגביל את גודל הממשלה ל-18 שרים מסיבה אחת: כי לא צריך יותר.


likes: 1,387. comments: 162. shares: 303.
{% trans 'Tags' %}:

החוק הטורקי הוא לא חלק ממורשתו של הרצל.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 1,836. comments: 158. shares: 355.
{% trans 'Tags' %}: