משהו שכתבתי לפני הרבה הרבה שנים, כשיואבי הלך לכיתה א׳:

יואבי, ילד שלי.
השבוע אתה מתחיל ללמוד בכיתה א'. קצת בא לי להגיד שרק אתמול עוד היית חיתול, אבל בינינו, גם שש זה לא אימפריה. כל כך הרבה דברים אני רוצה לשים בילקוט הנפש שלך, ליד קלמר החלומות, אבל הכול נראה לי סותר, ולא מתחבר, ואני כל הזמן מרגיש כמו האבא הכי טועה שיש בכלל.
אין הרבה חוקים בחוות הגידול של האל. אתה נותן להם הכי הרבה אהבה שאפשר, ומקווה שיהיה בסדר. ללמד אפשר כל דבר, אבל מי שמנסה לעצב ילדים, יוצאים לו בסוף ילדים עצובים. כנראה שצריך לתת להם לגדול. במילא בלילה, כשהם נקיים מהאמבטיה, הם מתכווצים בחזרה אל ילדותם.
היו לי כל כך הרבה דברים להגיד לך יואבי, לקראת שנת הלימודים הראשונה שלך. רציתי לאסוף את כל המסקנות שלי בשק, ולשים לך אותו ליד המיטה. להכניס רגל אחרונה בדלת, לפני שמערכת החינוך משאירה אותי לדאוג בחוץ. אבל זה השק שלי, ילד קסם, ורק אני מבין אותו. אתה תצטרך לאסוף את שלך לבד. אני יכול רק להגיד לך שתיזהר בכביש, למען השם, תמיד תסתכל ימינה שמאלה עוד פעם ימינה, ואולי עוד איזה שמאלה קטן אחד בשביל האבא הפוחד שלך. ותהיה טוב. לכולנו יש ברירה בין הרע והטוב, אבל נדמה לי שהטוב יותר טוב. חוץ מזה אין.
אבא שלך, יואבי, היה אחד התלמידים הכי איומים בתולדות מערכת החינוך בארץ. באותה תקופה האמנתי שאם יהיו לי ילדים אני אשלח אותם לדוג, או כל דבר אחר שכרוך בשמש. 12 שנה אחר כך, אני עומד בסטימצקי ומרחרח מחקים טריים. כי המערכת ניצחה גם אותי. יש, למרות הכול, רק דרך אחת. צריך ללכת לשם, ולנסות למצוא את דרכך במבוא.
וכן, אני אכעס אם תביא תעודה רעה. לא בגלל שזה נורא כל כך, אלא מפני שזה תפקידי. ואני אמלא אותו באמונה, כמו שאתה תמלא את שלך. עוד 12 שנה, אגלה לך שהכול היה משחק. שתעודות לא מעניינות אותי, שהמורה לא תמיד צודקת, שהשיטה דפוקה גם בעיני. אבל עד אז, ילד אהוב שלי, שנינו חברים במימסד. אתה כדי למרוד, ואני כדי שיהיה לך במה למרוד.
שיהיה לך בהצלחה, יואבי, ותזכור את השיעור הראשון בחשבון:
1 תעודה טובה = 1 טיול לכנרת.
שלך, אבא.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 4,671. comments: 327. shares: 305.
{% trans 'Tags' %}: