ביבי פוגע בבטחון בשביל תעמולת בחירות
--
ביבי הודיע אתמול ש"לאור האירועים בצפון הוא משעה את הקמפיין". לא הספקנו לספור עד שלוש, הוא כבר התייצב מול המצלמות והמשיך את הקמפיין. כשהתברר שאין הרוגים בצפון, אמרתי את מה שיודע כל אדם במערכת הבטחון: הסיבה האמיתית לתקיפה של החיזבאללה, היא שביבי הפר את מדיניות העמימות. הוא גרר את נסראללה להגיב בניגוד מוחלט לרצונו. אין אדם אחד בצמרת צה"ל או במשרד הבטחון שחושב שביטול העמימות היא צעד נכון. כבר שנים שזו שיטת הפעולה שלנו בזירה הצפונית: אנחנו תוקפים בכל רחבי הזירה, כולל בלבנון, חיזבאללה מעמיד פנים שהוא לא יודע מי עומד מאחורי הפעולות. עד שהגיעו הבחירות. מאז שהתחיל הקמפיין, ביבי לא מתאפק והתחיל לפטפט בתקשורת. מה יצא לנו מזה שנחשפה התקיפה ברובע דאחיה בביירות? למה זה היה טוב חוץ מאשר לקמפיין שלו? זה חוסר אחריות גמור, זה מסכן את חיילי צה"ל ותושבי הצפון. ביבי עושה פוליטיקה קטנה על חשבון קודש הקודשים – בטחון ישראל.

ביבי נבהל מהבקורת שלי – בעיקר כי הוא יודע שהיא נכונה – ומיד הודיע שזו חוצפה מצידי למתוח עליו בקורת בזמן שיש פעילות בצפון. אז קודם כל הפעילות נגמרה. מעבר לזה – מי שמדבר! כשביבי היה באופוזיציה הוא היה מגיע לזירות פיגוע עם הרוגים, עומד שם ותוקף את הממשלה בזמן שעוד מפנים את הפצועים. כשהוא היה באופוזיציה הוא הלך לטלוויזיה וחשף את תקיפת הכור הסורי. בעצם למה ללכת רחוק? כדי למנוע התלקחות נוספת, צה"ל יזם תרגיל הטעיה שבו הוטסו "פצועים" מדומים לבית החולים כדי שהחיזבאללה יוכל להודיע שהחשבון נסגר. אלא שאז האנשים של ביבי חשפו גם את התרגיל, רק כדי שיוכלו להגיד ברשתות החברתיות שביבי תכנן גם את זה (הוא לא). אין גבול.

ואם כבר מדברים על חוצפה, איך זה שלא עשית מסיבת עתונאים במאי האחרון, כשנהרג משה פדר ז"ל בפגיעת טיל "קורנט"? לאן נעלמת? מה ההבדל? זה אותו טיל כמו שירו החיזבאללה, אותה טכניקה. אלא שזה ביבי. כשיש הצלחות הוא מזמין את התקשורת. כשיש כשלונות, הוא נעלם וכולם אשמים חוץ ממנו.

אני תומך ותמיד תמכתי – גם בקבינט וגם בועדת החוץ והבטחון – בהמשך פעולות צה"ל בזירה הצפונית. המשימה היא לבלום את ההתעצמות האיראנית בסוריה, ולעכב בכל דרך שהיא את פרוייקט הטילים המדוייקים של חיזבאללה. הדרך לעשות את זה היא בעוצמה ובשקט. זה מה שעשו שלושת הרמטכ"לים שמובילים איתי יחד את כחול-לבן. פעלו בעוצמה ובנחישות, ולא פיטפטו את עצמם לדעת. צה"ל עושה כל מה שצריך ונכון לעשות. מביבי נדרשת רק פעולה אחת: לשתוק. אפילו את זה הוא לא מצליח.

אני לא מקבל הוראות מביבי. אין לו כבר מזמן את הסמכות המוסרית וגם לא את הסמכות הבטחונית. הוא לא "מר בטחון" הוא פוליטיקאי שמזיע בבחירות. אם הוא רוצה שפוליטיקאים ישראלים ישתקו, שיתחיל בעצמו.


likes: 928. comments: 129. shares: 137.
{% trans 'Tags' %}: