קראתי את הודעת הפרישה של שלי יחימוביץ והבנתי מה היא אומרת. בשונה מהעבודה הפרלמנטרית המרתקת, הפוליטיקה קשה ולעתים קרובות מלוכלכת. היא כרוכה בהמון מאמץ ואנרגיה ואין לה שום קשר לדברים ולערכים החשובים שבשבילם נכנסת לפוליטיקה.

ואכן, יש רבות ורבים שהטקסט הזה גרם להןם דכדוך ותסכול, אני רואה תגובות עם תחושה שהשמאל נגמר ומפלגת העבודה נגמרה ושהכל גמור ואין תקווה. אני בטוחה שלא לזה שלי התכוונה.

שלי יחימוביץ' היא פוליטיקאית מחוננת. היא היתה פרלמנטרית רבת הישגים ומנהיגה שרבות ורבים נשאו אליה עיניים. היא שחתה בפוליטיקה כדג במים. דמות נשית דומיננטית ומובילה, פרלמנטרית מחויבת לזכויות אדם. פוליטיקאית עם לשון חדה ומסרים מושחזים, עם מיומנויות משוכללות, שחקנית פוליטית מהשורה הראשונה. שיתפתי פעולה עם שלי עוד הרבה שנים לפני שבאתי לכנסת, החל מהיום שבו הזמנתי אותה להשתתף בפרויקט הענק שהקמתי למאבק בפגיעה מינית. לא רק לי תחסרי, שלי. רבות ורבים מפסידים אותך בפוליטיקה. אבל אין לי ספק שנרוויח אותך בדברים חשובים במקומות חדשים ולא פחות חשוב מכך, אנחנו כאן כדי לא לוותר ולהמשיך הלאה, בכל הכח.

חברות וחברים יקרים, שום דבר לא נגמר. יש לנו מדינה לתקן, חברה לדאוג לה, שוויון להיאבק עליו, בטחון לשמור עליו ושלום לחתור אליו. עמוק בפנים אנחנו יודעות ויודעים שהדרך שלנו היא הדרך הנכונה, שהערכים שאנחנו מאמינות ומאמינים בהם הם מה שמדינת ישראל זקוקה להם. מפלגת העבודה היא המפלגה היחידה שהיא מפלגה אמיתית, דמוקרטית וערכית, בין היצור האנמי שנקרא כחול לבן לבין הבלחת הפלסטיק של אהוד ברק. מפלגה שהרשימה שלה מביאה עשייה מוכחת לטובת החברה והמדינה שלנו בראשות עמיר פרץ Amir Peretz עם רשימת קבלות ארוכה על מאבק והישגים במאבק לשוויון, לבטחון ולשלום.

אז כן, הפוליטיקה קשה. ואחרי כל כך הרבה שנים בשוחות זה לגמרי לגיטימי להתעייף ולעבור הלאה. אבל המטרה לא השתנתה, הפוליטיקה היא עדיין הזירה שאנחנו צריכות לנצח בה, ויש לנו בשביל מה להיאבק. בהצלחה שלי, אנחנו כאן להמשיך להלחם כדי לנצח.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 2,387. comments: 138. shares: 50.
{% trans 'Tags' %}: