תקראו טוב טוב את המילים של יו״ר ההסתדרות הרפואית בישראל - ״כל קיצוץ במשרד ממשלתי הוא הרעה אבל הפגיעה בזכות לחיים, בזכות לשלמות הגוף היא המשמעותית ביותר ונוגדת את חוק הבריאות הממלכתי.״

מילים קשות שאינן משאירות מקום לספק. הקיצוץ הנוראי שהממשלה העבירה לפני יומיים הוא לא פחות ממסכן חיים. זה מה שהממשלה הזה עושה - מסכנת את חיינו.

העובדה שהממשלה הזו פתרה עוול אחד (תוספת שכר ופנסיה לעובדי מערכת הביטחון, שגם הוא מתקיים רק בשל מאבק משפטי) באמצעות יצירת עוול אחר (קיצוץ בכל השירותים החברתיים) היא פשוט טיפשות מוחלטת.

במקום למצוא או לייצר מקורות תקציביים להוצאה המוצדקת והנדרשת, היא פשוט חותכת בבשר החי ומקצצת בכל השירותים החברתיים של מדינת ישראל. כששר האוצר וראש הממשלה מפחדים לקבל החלטות, הם נשענים על תירוצי ה״נומרטור״ ו״כללי ההוצאה״- כאילו זו גזירת גורל. ״זה לא אנחנו״ הם יגידו, ״זה הנומרטור קבע״. שרים מאשימים את הרובוט כשלא נוח להם לקבל החלטות או לקבוע סדרי עדיפויות. את כלל ההוצאה אפשר לשנות, הנומרטור זה כלי לניהול, אבל הוא לא יכול לתפקד כמנהל עצמו. קיצוץ רוחבי הוא כלי שפל של פחדנים, וצר לי שפעם אחר פעם שר האוצר וראש הממשלה מתנהלים בחוסר אחריות וחוסר מנהיגות מוחלט.

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 327. comments: 37. shares: 60.
{% trans 'Tags' %}: