מכירים את זה כש…

מישהו שאינו נכה מחנה בחניה המיועדת לנכים, וכל זה רק בגלל שיש לו תג נכה על האוטו? זוכרים את אותו תחקיר בו רואים את יו״ר לשכת עורכי הדין, אפי נווה, מחנה בחניה המיועדת לנכים רק בגלל שיש לו תג נכה על השמשה אותו קיבל בכלל קרוב משפחתו?

הצעת חוק חדשה שלי שתעלה היום להצבעה בוועדת שרים לחקיקה מבקשת לשים סוף לעבריינות בתחום, ולמנוע מכל מיני אנשים כמו אפי נווה לעשות שימוש לא חוקי בתג חנייה לנכה. במצב הקיים כיום, כל אדם המקבל תג נכה יכול לקבל שני תגים המשוייכים לשני רכבים. כתוצאה מזה, פעמים רבות על שני רכבים מוצמד באופן קבוע תג הנכה, מה שמוביל לשימוש כפול בתג ושלא לצורך, כי כאמור האדם הנכה יכול לעשות שימוש ברכב אחד, ומישהו אחר יכול לעשות שימוש ברכב השני בו בזמן.

אז מה קובעת הצעת החוק החדשה? שהתג יהיה משויך לאדם, לא לרכב.
איך? באמצעות תג חדש, חכם, שיוכל להיות מופעל רק על ידי האדם הנכה כאשר הוא עושה בו שימוש. הטכנולוגיות בשוק קיימות, ואני משאיר למשרד התחבורה להחליט איזו טכנולוגיה הכי מתאימה בעיניהם על מנת לעצור את התופעה הנלוזה.

הצעת החוק החדשה גם תאפשר לנכים הזקוקים לחניה לעשות שימוש נרחב יותר בתג הנכה, כך שבכל רכב עליו יסעו הם יוכלו לעשות בו שימוש, ומנגד מספר התגים יצומצם מכיוון שיהיה תג אחד בלבד שיוכל להיות מופעל רק על ידי האדם אליו הוא שייך. כמו כן, החוק החדש, אם יעבור, יצמצם את הבירוקרטיה - לא צריך עוד ללכת לשנות בכל החלפת רכב את התג ואת מספר הרכב הרשום עליו, כי כאמור אין עוד מספר רכב על התג.

השימוש הבלתי חוקי של כל מני אנשים בתג הנכה שלא לצורך חייב להיפסק. אני מקווה ומאמין שהחברים בוועדת השרים לחקיקה היום מבינים זאת ויצביעו בעד הצעת החוק, כי לכל אדם מגיע להגיע למחוז חפצו בצורה מכובדת ועצמאית. העבריינות בתחום פשוט חייבת להיפסק.


likes: 1,050. comments: 159. shares: 114.
{% trans 'Tags' %}: