מי מפחד ממסלול ממלכתי־דתי מגן חובה ועד כיתה ג'־ד'?
ועל מה יצא הקצף?
אמירה כנה ואמיצה של אבי בניהו - Avi Bnayahu בהתיקון הגדול בצוותא הציפה דיון שנדחק, בעיקר מפחד מהדתה ומסטריאוטיפים.
אין תמונות או הקלטות לשתף על הלימוד הנדיר והשיח הכן - כולם מכבדים את המרחב שומר שבת. מזמינה אתכם לקרא את עדותו:
"זו השנה השנייה שבה אני נמנה עם צוות הדוברים ב"התיקון הגדול" של ערב שבועות במועדון צוותא תל אביב, שאותו יזמו לפני שנים חכ"ל עליזה לביא ו- Gavri Bargil. האולמות מפוצצים במשך כל שעות הלילה, ואנשים מגיעים להיפגש, ללמוד, להגות ולהרחיב דעת, שכן פחות תוכנית בישול אחת בטלוויזיה לא תזיק לאף אחד. והשנה מבלי שאתכוון לכך, קוממתי נגדי (או הפתעתי) כמה אנשים בקהל כשאמרתי שמבחינתי טוב היה אם בישראל היה מסלול לימוד שוויוני ממלכתי־דתי לכל, מגן חובה ועד כיתה ג'־ד'. הסברתי שלא היה אכפת לי אם שלושת ילדי, שהתחנכו בחינוך הקיבוצי, היו שותפים למסלול של חינוך ממלכתי המשלב תרבות ומסורת יהודית, חגי ישראל, באופן שיתאים את התרבות היהודית החילונית והדתית, יקנה ידע בסיסי ויאפשר לבחור בין מסלול ממלכתי רגיל, ממלכתי דתי, חרדי, חינוך התיישבותי וכו'. מסלול שכזה ייתן לילדי ישראל בסיס אחיד ואמור לחזק את זיקתם גם ליהדות וגם לישראליות, שכן בפאנל הסכמנו כולנו שהיהדות גאה מאוד בישראליות, וכי ישראל תלויה בטבורה ביהדות וקשורה אליה בעבותות. מסלול שכזה יקרב בין תלמידים והוריהם, בין מחנכים, יצמצם חרדות, יבער בערות, ירחיב דעת, יאתגר ויאפשר השפעה הדדית (הרוב כאן חילוני). וכן, אני יודע שזה לא יקרה".

ליחד הנדיר שיצרנו בעשור האחרון יש סיכוי להצמיח את השינוי. מבטיחה שנמשיך את הדיאלוג המתמשך של הקהילה, המחשבה והקשר המיוחד שנטווה, בין המרצים הנפלאים, השותפים והקהל הנהדר שמגיע.
הזדמנות לומר תודה.
מוזמנים להצטרף - שלחו מייל ונתראה בשנה הבאה ליל שבועות ה בסיון תש"פ tikun.shavuot@gmail.com
Am Yisrael Foundation Limmud Tlv יורם טהרלב יעקב מדן רות קלדרון אהד טהרלב ציון אמיר, משרד עורכי דין ענת עצמון משה אידל Hillel Neuer שירה אטינג אטילה שומפלבי יזהר הס Joel Rappel Zvi Hauser - צבי האוזר ענת לב-אדלר Chen Sror Artzi Elisheva Mazya Naftalyg Gliksberg Boaz Genut Merav Roth אסתר שקלים יהודית רותם Avi Garfinkel איגוד רבני הקהילות בישראל

Error loading photo. Click the small Facebook-Logo to the right, to see original status.

likes: 65. comments: 16. shares: 5.
{% trans 'Tags' %}: