מרצ

53,606 ( +0.52% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

אילן גילאון / מרצ באתר כנסת פתוחה

  אילן גילאון בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 17 באוגוסט 2017 20:50. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 21 באוגוסט 2017 07:05


שלושה פועלי בניין מצאו את מותם היום בתאונות עבודה. הם מצטרפים לשני פועלים נוספים שהלכו לעולמם בתאונות עבודה באתרי בנייה השבוע. סך הכל שבוע פרודוקטיבי עבור מסע הקטל בענף הבנייה. 21 עובדים נהרגו מההפקרות בהקפדה על הוראות הבטיחות מאז תחילת 2017 - והיד עוד נטויה.

לא רק שעשרות משפחות איבדו את יקיריהן, לא רק שהמוות הזה היה מיותר, לא רק שהיה אפשר למנוע אותו - אלא שהכתובת הייתה על הקיר. 17 מפקחי בטיחות בכל מדינת ישראל עבור למעלה מ-13 אלף אתרי בנייה בישראל. כשמדובר בקבלנים שרק עסוקים בלהגדיל את שורת הרווח סוגיות כמו בטיחות העובדים היא כמעט שולית. ממשלת ישראל, שמתעלמת מהנושא פרט לטיפולים קוסמטיים, היא שותפה פעילה למחדל שעולה לנו בחיי אדם. הקטל בענף הבנייה הוא המקום שבו הפערים החברתיים הופכים לפערים בחיי אדם.

חיי אדם הם תכלית הכל. אין דבר משמעותי מהם - ואין שום דרך להחזיר למשפחות את יקיריהן. אנשים שמתים כי אנשים אחרים מנסים לחסוך כמה גרושים זאת מציאות שאנחנו לא צריכים ולא יכולים לקבל. המאבק שלנו לעבודה בטוחה, שבה אנשים יוצאים בבוקר לעבודה ויודעים שהם יחזרו בחתיכה אחת הביתה, לא יעצר עד שננצח ונעלים את התופעה הפסולה הזאת של הפקרות חיי העובדים בשל תאוות בצע.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 864. הגיבו: 113. שיתפו: 195.
{% trans 'Tags' %}:

מעיפים נכים מכיסאות הגלגלים שלהם, גוררים אותם על הכביש, בועטים בהם לצד הדרך. נשמע מוכר? היחס של המשטרה כלפי הנכים שהפגינו אתמול הוא המשך ישיר של התנהלות הממשלה כלפי הנכים. הממשלה שמתעלמת מהנכים, מתעללת בהם, ומבזה אותם.

קל למשטרה להתעמר בנכים. קל לממשלה להתאכזר לאנשים עם מוגבלויות. קל לנתניהו לדחוק את הנכים לתחתית סדר העדיפויות. הם רגילים לזה. במשך עשורים הנכים בישראל מופלים לרעה, זכויותיהם מופרות וכבודם נרמס. עשורים של קצבאות נכים שדנות אנשים לעוני; כבר 16 שנה שקצבת הנכות לא עודכנה.

פשוט אי-אפשר לחיות מ-2,342 ש"ח לחודש. זאת לא קצבה - זאת בדיחה עצובה על חשבון הנכים. לא יכול להיות שבשנת 2017 נכות בישראל תהיה גזר דין של קיום בעוני מחפיר. לא ניתן לממשלת נתניהו להמשיך לפגוע ברבע מיליון ישראליות וישראלים. לא יעזור שום דבר, לאף אחד - אנחנו נעלה את קצבת הנכות לשכר המינימום.

כועסים? שתפו

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,527. הגיבו: 321. שיתפו: 833.
{% trans 'Tags' %}:

ראינו הערב בן-אדם לחוץ, מבוהל, שמרגיש את החבל מתהדק סביב צווארו, כשבני משפחתו ומקורביו כבר מסובכים מעל הראש. על שרון אמרו שהוא מתלוצץ עם רופאיו – נתניהו עסוק בלהריץ דאחקות עם חוקריו.

בחוץ נכים מתגוללים ברחובות ונידונים לעוני מחפיר והוא עסוק בקמפיין בחירות, הפצת שנאה והסתה נגד השמאל כמיטב המסורת מאז אותו ערב במרפסת בכיכר ציון. לא ברור כיצד נתניהו שמחזיק עיתון פרטי מעז לעלות על דל שפתיו את הביטוי פייק ניוז.

קיסרות חזירית או חזירות קיסרית, תקראו לזה איך שתרצו, משפחת נתניהו עולה לכולנו בדם, בבריאות ובהרבה מאוד כסף. תעשיית השחיתות של נתניהו והליכוד צריכה להסתיים – והיא המפעל שצריך לסגור במדינה הזאת.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 969. הגיבו: 97. שיתפו: 137.
{% trans 'Tags' %}:

2,342 ש"ח זאת לא קצבה - זאת בדיחה גסה על חשבון הנכים

**

לא ברור על איזו כנסת מדובר, האם מדובר על כנסת ישראל, שרק לפני חודש הגיעו כל סיעות הבית להסכמה על העלאת קצבת הנכות? לא ברור בשם מי מדבר יועמ"ש הכנסת.

מאוסמה סעדי ועד בצלאל סמוטריץ' יש הכרה בכך שקצבת הנכות חייבת לעלות ושאי-אפשר לחיות מ-2,342 ש"ח בחודש.

מהו נטל ההוכחה הנדרש לדעת יועמ"ש הכנסת כי אי-אפשר לחיות מהסכום המעליב הזה? בטן נפוחה מרעב? נכים שצריכים לבחור בין תרופה לפרוסה?

לא יעזור לאף אחד כלום - אנחנו נעלה את קצבת הנכות, עם בג"ץ ובלי בג"ץ, עם נתניהו ובלי נתניהו.

**

כועסים? שתפו

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 965. הגיבו: 169. שיתפו: 419.
{% trans 'Tags' %}:

עכשיו בהפגנה בפתח תקווה - נגד השחיתות, הסיאוב והטיוח

כששליחי ציבור שוכחים שהשליחות חשובה מהשליח, כשהממלכתיות הופכת למלוכנות, כשכל רסן מותר, והציבורי נדמה למנהיגינו כפרטי, כשביקורת מוקעת כבגידה - זה הזמן לצאת לרחובות

שתפו!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,134. הגיבו: 57. שיתפו: 106.
{% trans 'Tags' %}:

תיקון העולם משמעו תיקון החינוך

***

חלקכם אולי שמעתם, על בית הספר הישראלי לפליטים ביוון.
פרויקט חינוכי מיוחד ונדיר בימים אלו במזרח התיכון.
משלחת של אנשי חינוך, יהודים וערבים, בוגרי תנועות הנוער אג'יאל והשומר הצעיר, טסו יחד למחנות הפליטים ביוון.

היום, ארבעה חודשים אחרי שבית הספר נפתח, לומדים בו 110 תלמידים פליטים מסוריה, אפגניסטן, קונגו, ועוד.

צוות המורים גם הוא מורכב מפליטים, שהיו מורים בארצות המוצא שלהם לפני שנאלצו לברוח. חדר המורים היחיד במזרח התיכון המכיל בתוכו יהודים, מוסלמים ונוצרים, מישראל, איראן, עיראק, סוריה, אפגניסטן ועוד.

היום בית הספר נמצא בסכנת סגירה. כדי לשמור על שערי בית הספר פתוחים, פתחו חברי המשלחת הדסטארט על מנת לגייס כספים למימון ביה"ס

כולנו צריכים לזכור - ילדים הם ילדים בכל מקום בעולם, ואין הם אשמים בטעויות המבוגרים.

ביחד נשמור את ביה"ס פתוח.


אהבו: 113. הגיבו: 12. שיתפו: 22.
{% trans 'Tags' %}:

במוצ"ש אלך להפגנה בפתח תקווה. להזכירכם, ההפגנה תמיד היתה א-מפלגתית, לבקשת מארגניה. זו הפגנה נגד השחיתות, ולא נגד הליכוד.
אם הליכוד הפוליטי מתייצב לצד השחיתות, נתייצב אנחנו לצד הנקיון.
אני אהיה שם! בואו גם אתם.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 670. הגיבו: 85. שיתפו: 68.
{% trans 'Tags' %}:

הממשלה מפקירה את תושבי גבעת עמל - והכנסת משתפת פעולה בעוולה

***

תודה רבה, אדוני. אני מגיע עכשיו, אדוני, מתעתוע בוועדת הפנים אליו הוזמנו תושבי גבעת עמל, לאחר שבכנס שהיה לשר האוצר בקרית-אונו הוא הבטיח להם שהוא יתמוך בחוק גבעת עמל. יש ארבעה חוקים שונים לגבי גבעת עמל, לפצות את התושבים שיושבים שם מסוף שנות ה-40 בשליחות המדינה והיום הם מפוזרים כאילו היו פירורים על איזה שולחן, כי האדמה נמכרה יחד עם התושבים והם עומדים לאבד את ביתם.

היתה הבטחה של שר האוצר להעביר להם את החוק היום, כדי שמחר, לכל המאוחר, נוכל להעביר אותו בקריאה ראשונה ולתת לו דין רציפות. ובכן - להד"ם, שום דבר לא קרה. בבירור לאחר מכן הסתבר בכלל שיועץ שר האוצר בכלל ישב בישיבה והוא לא אישר את המציאות הזאת של הסכמת שר האוצר בנסיבות האלה להעביר את החוק הזה. כנ"ל אני מדבר על שרת המשפטים, אדוני. כולם היו עם התושבים, וברגע שהתושבים הגיעו במר ליבם למקום הזה, במעמד של לאבד את הבית שלהם, בהבטחה שכאן יעבור החוק הזה לפיצוי תושבי גבעת עמל, אף אחד לא שם עליהם שום דבר, והסבירו להם מדוע הדבר הזה איננו אפשרי בוועדת הכנסת.

אני מבטיח לך, אדוני, ואתה גם יודע שיש הצעות חוק שכרגע עדיין נידונות בוועדות שונות ומחר הן יגיעו לכאן להצבעה, אבל כאשר מדובר על גבעת עמל – לא, לא, זה לא יהיה, משום שכנראה הם לא כוח פוליטי מספיק כמו תושבי עמונה ואחרים. אינני יודע איזו דוגמה לתת. לא פלא, אדוני, לא פלא, שהמעמד של הבית הזה נמצא באחד המעמדות הנמוכים ביותר בדעת הקהל מבחינת האמינות שלו. הייתי אומר כמעט כמו לבלרים ועורכי דין אחרים שלא יכולים להגיד מילה אחת אמת מבלי להסמיק.

אני רוצה להתנצל גם בשם כל המליאה הזאת בפני תושבי גבעת עמל, שהפכו להפקר ולהבטחות סרק של פוליטיקאים שרק איחזו להם עיניים. תודה לך.

***

גבעת עמל - נלחמים על הבית


אהבו: 163. הגיבו: 20. שיתפו: 62.
{% trans 'Tags' %}:

פרשת הצוללות מעלה ריחות רעים. רעים במיוחד.
ריחות שיותר מזכירים ביוב מאשר את הים.

פתאום כולם יודעים מי זה מיקי גנור. פתאום יש חשבונות בנק בקפריסין. פתאום מתברר שבן הדוד של נתניהו, שבמקרה גם מייצג אותו במו"מ הקואליציוני, מייצג גם את מיקי גנור (איזה צירוף מקרים, אה?).

השחתה מוסרית של השירות הציבורי, הטבות כספיות שמנות למקורבים, הפרטה פראית של מערכת הביטחון - פרשת הצוללות חושפת ריקבון רב מערכתי ורב שכבתי. כל זה לא קורה במקרה. זו לא הנהנתנות המפורסמת של נתניהו והחמדנות הצינית של מקורביו. זו מדיניות - סדורה ומתוכננת. הפרטת הרכש הצבאי היא המשך של הפרטת אוצרות הטבע והשירותים החברתיים.

כשהממשלה מפריטה את הרכש הצבאי, מה היא אומרת בעצם?

שהמערכות הכי רגישות בישראל מופקרות לאינטרסים כלכליים.

שכל מיני סוכנים, מתווכים וגוזרי-קופונים מקצועיים מתעשרים על חשבוננו.

שתאגידים זרים וחברות מסחריות ישפיעו על תהליכי קבלת החלטות שנוגעות לכולנו.

כשמפריטים את הרכש הביטחוני מכפיפים את שיקולי הביטחון להיגיון של השוק. ביטחון הוא לא סחורה - הוא זכות של כל אזרח במדינה, גם אם הממשלה הנוכחית נכשלת בעקביות לספק אותה.

כשאינטרסים פרטיים ותעדוף של רווח כספי על פני טובת הציבור חודרים למערכת הביטחון הם מחלישים אותנו. כחברה, כצבא, כמדינה. יש כאן הפקרה של ביטחון מדינת ישראל בידיהם של מתווכים. תגידו, עצרתם פעם לחשוב למה לעזאזל מדינת ישראל צריכה בכלל מתווכים כשהיא קונה צוללות או מטוסים?

בסוף, מדינה קיימת בשביל לשרת את האזרחים שלה, ולא להפך. לאזרחי ישראל מגיעה הנהגה שמעדיפה את האינטרס הציבורי על פני אינטרסים פרטיים. לחברה הישראלית מגיעה ממשלה שתוביל אותה. ממשלה שלא מונעת מציניות, אינטרסים צרים ופחד. למדינת ישראל מגיע לפתוח דף חדש, נקי משחיתות וחמדנות.

כועסים? שתפו

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 991. הגיבו: 196. שיתפו: 390.
{% trans 'Tags' %}:

הדיווחים שזורמים עכשיו מדברים על שורה של מעצרים הערב הפגנת הקהילה הגאה בתל אביב, כמו גם על אלימות מצד השוטרים כלפי מפגינים שנמצאים בשטח.

רק אתמול יו״ר הכנסת דחה את היוזמה שלי להקים שדולה נגד אלימות משטרתית, ואם נזקקנו להוכחה נוספת כמה חשוב להמשיך ביתר שאת במאבק באלימות המשטרתית, הרי שהיא הגיעה הערב.

אני הייתי שם היום. מדובר בהפגנה צודקת מאין כמוה, שהתנהלה בסדר מופתי, עם כל האישורים הנחוצים, והפכה בין רגע לזירת התגוששות. לכן המיאוס הערב הוא כפול ומכופל - הן ממדיניותה ההומופובית של ממשלת ישראל, והן מאלימות שליחיה השוטרים.

ישוחררו כל העצורים לאלתר!

צילום: יואב אלעד.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 550. הגיבו: 38. שיתפו: 49.
{% trans 'Tags' %}: