מרצ

125,213 (0.00% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

זהבה גלאון / מרצ באתר כנסת פתוחה

  זהבה גלאון בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 13 בדצמבר 2018 13:05. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך 18 באוקטובר 2018 15:41. זוהי כנראה תקלה, ונשמח מאוד לשמוע על כך!


תנחומים למשפחות ההרוגים והחלמה לפצועים מהירי המזוויע בגבעת אסף. מוכרחים להפסיק עם ההזיה שאפשר להחזיק עם שלם בלי זכויות או ריבונות ולחשוב, שהיאוש של האנשים האלו לא יהפוך לאלימות מחרידה.
קונספציית הכבדת היד נכשלת, הפלסטרים הזמניים אינם מוכיחים את עצמם והקרבנות שאנו נאלצים לשלם גדלים מיום ליום. רק מהלך אמיתי לטווח הרחוק, יביא ביטחון לאזרחי ישראל.
https://www.haaretz.co.il/news/politics/1.6743657


אהבו: 13. הגיבו: 1. שיתפו: 2.
{% trans 'Tags' %}:

דובר צה"ל נתפס בשני שקרים שונים. אז מה - מאמר שלי הבוקר ב Haaretz הארץ
בשבועיים האחרונים נתפס דובר צה"ל בשני שקרים שונים. אף לא אחד מהם לא פתח את מהדורות החדשות. אולי כי אנחנו לא מצפים ליותר מדובר צה"ל, ואולי כי הם נוגעים לחייהם ולכבודם של פלסטינים. אני לא יודעת מה יותר גרוע.
השבוע נורה למוות מוחמד חוסאם חבאלי בטול כרם. דובר צה"ל טען שהחיילים השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות ובאש חיה כדי לפזר הפרת סדר. אלא שתיעוד שמצאו תחקירני "בצלם" מגלה שחבאלי נורה בראשו מאחור, ברחוב שקט, שלא הייתה בו הפרת סדר. חבאלי היה בן 23 וסבל מנכות פיזית וקוגניטיבית.
בשבוע שעבר הכחיש דובר צה"ל את הדיווחים הפלסטיניים על השלכת רימוני גז ורימוני הלם לבית ספר יסודי בחברון, רק כדי לגמגם כשהתברר שגם אירוע זה תועד בווידיאו. בבית הספר הציגו ארגז עם עשרות רימוני גז ריקים. בבית ספר יסודי, כזכור, לומדים ילדים בני שש עד 13.
נפתלי בנט, המועמד מטעם עצמו לתפקיד שר הביטחון, טרם הגיב לאירועים האלה. בין היתר משום שהם מעמידים באור מגוחך את הטענה המדהימה שלו,שחיילים מפחדים מהפרקליט הצבאי יותר משהם פוחדים מיחיא סינוואר. בנט לא המציא כלום. הטענה הזאת מתגלגלת שנים במערכת הפוליטית, והיא זוכה לתמיכה רק מפני שנראה כי דובר צה"ל לא מבין את תפקידו.
תפקידו של הדובר הוא למסור לציבור מידע מהימן על פעילות הצבא. אנחנו שולחים לצבא את ילדינו, שיסכנו את חייהם ואז יידרשו ללכת למילואים, להוציא את כספם (במסים) על תקציב ביטחון, שהולך וגדל אף על פי ששכר החיילים בשירות חובה נמוך משכר המינימום. הצבא הזה שלנו. אין לו מנדט לשקר לנו, בטח לא בעניינים של חיים ומוות.
ייתכן שבדובר צה"ל מאמינים שכך הם מגינים על החיילים — הם לא. הם מגינים על פשע. אנחנו שולחים חיילים לעמוד מול האוכלוסייה הפלסטינית תוך סיכון חייהם. הם נדרשים לבצע משימות מורכבות מול אזרחים שמעט זכויותיהם הן גזר שניתן לקחת מיד, ואפילו הזכות למשפט הוגן אינה עומדת להם. זה מצב אכזרי, ואי אפשר לצפות שהוא לא יוליד אכזריות, אלימות וביזה. זה מובן מאליו. השאלה היחידה היא, למה בדובר צה"ל חושבים שתפקידם לטייח את זה.
בתגובה לדבריו של בנט הסביר הרמטכ"ל לאחרונה כי "צה"ל הפעיל בשלוש השנים האחרונות בעשרות אלפי אירועים אש, והועמד לדין חייל אחד. יש עשרות חקירות וזה בסדר". שלוש שנים, עשרות אלפי אירועים, ורק חייל אחד לא נהג כשורה. פלא כזה יכול להתרחש רק בצבא המוסרי בעולם.
כך מגינים על פשע, לא על חיילים. אם חיילים אכן יורים גז לבתי ספר פלסטיניים, הם לא עושים זאת כי הם סדיסטים, אלא כי כך נראות הנורמות של השליטה הצבאית שלנו בשטחים. כאשר צה"ל מסתיר זאת מהציבור, הוא אומר לחיילים דבר פשוט: נשלח אתכם למשימות שיטור בלב אוכלוסייה עוינת, שידרשו הפעלת אלימות יומיומית, ואנחנו מאחוריכם. רק תקפידו לא להיתפס.
השקרים האלו הם הפקרה של הציבור. כדי שאפשר יהיה להמשיך ולשלוח חיילים לשרת במדינת הצללים בשטחים, ובאותה נשימה לא לדעת, לא לראות ולא לשמוע מה הם עושים שם, ובטח שלא לדעת מה המחיר שהם, אנחנו והפלסטינים משלמים על כך.
"שקט, יורים". כבר 51 שנה.
https://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.6742477


אהבו: 138. הגיבו: 17. שיתפו: 16.
{% trans 'Tags' %}:

‏תינוק בן יומו. איזו זוועה. מה בכלל אפשר לומר למשפחה שאיבדה תינוק שזה עתה נולד? ליבי איתכם והלוואי שאיש כאן לא ידע לא צער ולא דם
https://www.haaretz.co.il/news/politics/1.6740635


אהבו: 264. הגיבו: 38. שיתפו: 16.
{% trans 'Tags' %}:

כמה נשים עוד תרצחנה עד שמישהו בממשלה יהפוך את הדיבורים וההתחייבויות למעשים?
https://news.walla.co.il/item/3206434


אהבו: 129. הגיבו: 68. שיתפו: 19.
{% trans 'Tags' %}:

היום לפני 70 שנה נוסח אחד המסמכים החשובים ביותר של האנושות: הצהרת זכויות האדם של האו"ם. הלוואי שהייתי בטוחה שההצהרה הזו היתה עוברת היום אפילו קריאה טרומית בכנסת ישראל.

(בתמונה: אלינור רוזוולט, נציגת ארה"ב באומות המאוחדות ואחד הכוחות המניעים שמאחורי ההכרזה)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 159. הגיבו: 25. שיתפו: 11.
{% trans 'Tags' %}:

מזעזע שרה"מ מאפשר למכור לאחד מהמשטרים הכי דכאניים בעולם יכולות ריגול ומעקב חסרות תקדים שפותחו בישראל, שהיו חלק ממה שאיפשר לסעודים לעקוב אחרי חשקוג׳י והובילו לרצח שלו.
וכמובן שזה כלום לעומת איך שהם משתמשים בזה כדי לנטר ולרדוף מתנגדי משטר או סתם פעילי זכויות נשים בסעודיה. עם כל זה ישראל משתפת פעולה ומעודדת יכולות שעוזרות לבן סלמאן לסכל הפיכות נגדו, רק כי הוא חושב שבן-סלמאן, המשענת קנה רצוץ המושחת והרצחן הזה, עוזר לו לייצר איזה קואליציה נגד איראן.
https://www.haaretz.co.il/news/politics/.premium-1.6724989


אהבו: 100. הגיבו: 52. שיתפו: 17.
{% trans 'Tags' %}:

ישראל גדולה מנתניהו והיא תשרוד אותו. אבל ישראל זקוקה לאנשים הגונים שאינם מוכנים להסיט מבט ואינם מוכנים לסתום את הפה, ולחכות שנתניהו יחליט לרדת לבד מכיסא. זה לא יקרה. הוא לא מסוג האנשים האלו וקופת השרצים שמאחוריו גדולה מכדי שהוא ישחרר מרצונו את אחיזתו בשומרי הסף.
https://www.themarker.com/markerweek/thisweek/.premium-1.6723514


אהבו: 200. הגיבו: 34. שיתפו: 24.
{% trans 'Tags' %}:

"The parliamentarians in his coalition are dispatched to the media to explain why it’s so easy for them to live with corruption"
My weekly English Edition column
https://www.haaretz.com/opinion/.premium-netanyahu-s-61-partners-in-crime-1.6722016


אהבו: 56. הגיבו: 7. שיתפו: 4.
{% trans 'Tags' %}:

התחרות בזחילה על הגחון של חברי הקואליציה - מאמר שלי הבוקר ב Haaretz הארץ
לזכרו של יוסי שריד.
עם פרסום המלצות המשטרה להגיש כתב אישום על שוחד נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, היה אפשר לנחש איך תיראה התחרות בזחילה על הגחון של חברי הקואליציה. גם מופעי ההתבטלות וההשפלה העצמית בעבור עוד פירור כוח זמני אינם מפתיעים איש. ועדיין, זה היה קרקס מדכא, הדגמה חיה של עוצמת הריקבון שפשתה בישראל בעשר שנות שלטון נתניהו.
ראשי ממשלה אחרים לא התרברבו כנתניהו בכך שהאמון הציבורי במשטרה איננו "בשיא של כל הזמנים", ולא הזדרזו להכפיש גוף שהם נושאים באחריות ישירה לו. אבל הסחות דעת כאלה הן כל שנותר לראש הממשלה. עם הראיות קשה יותר להתמודד.
בתיק 4000 בלבד המשטרה מחזיקה הקלטות והודעות ווטסאפ בין אנשי נתניהו לאנשים של שאול אלוביץ', עדויות של שני עדי מדינה בהווה ומקורבי נתניהו בעבר, עדות של מנכ"ל אתר "וואלה!" ואינספור עדויות של עובדי העיתון על הטבות ענק רגולטוריות שניתנו לחברת בזק ולאלוביץ'. מול אלה שלף נתניהו טור דעה ב"גלובס" (ששר התקשורת לשעבר טען כי הוא "מחקר") ו"תחקיר" באתר הימין "מידה". רק במזל נמנענו מעדות אופי של שלדון אדלסון.
אין חברה אחת במשק שהייתה משאירה בתפקידו עובד, שראיות כבדות כל כך תלויות נגדו, גם אם הוא היה נשבע שהקרן החדשה ומפכ"ל המשטרה קשרו קשר נגדו. אבל זאת המציאות שלנו כרגע, באדיבות 61 חברי הקואליציה. זה כל מה שנותר מהממשלה ה–34 של מדינת ישראל: נתניהו והגמדים.
השחיתות של ראש הממשלה היא נמק מוסרי, המאיים להדביק את הציבור כולו, אם לא נגדע אותו. הנמק מתפשט ופוגע בכל מה שמסביבו. הוא הפך את חברי הכנסת של הקואליציה להדום רגליים — נשלחים בזה אחר זה לאולפני התקשורת, להסביר למה קל להם כל כך לחיות עם שוחד. הנמק פגע בעובדי "וואלה!", בציבור ששילם מכספו על ההטבות שקיבל אלוביץ', ובציבור שנחשף לתעמולה במסווה של חדשות.
בתיק 1000 נתניהו מואשם בהענקת הטבות שלטוניות בתמורה לאספקה שיטתית של סיגרים, תכשיטים ובגדים. בפרשות 2000 ו–4000 נתניהו כיוון גבוה יותר, ישירות ללב הדמוקרטיה הישראלית. התקשורת היא אחד משומרי הסף, ונתניהו השתמש בתפקידו כדי להפוך כלי תקשורת לעוד "פרבדה" — ערוץ של השלטון, הפועל למען השלטון.
עברו חמישה ימים מאז הגישה המשטרה את המלצותיה. נתניהו סומך על הפרעת קשב ציבורית. הוא יודע, שבקרוב יימצא משהו אחר לעסוק בו. אבל ראש הממשלה שלנו חשוד בשלוש פרשות שוחד שונות, ואם נעבור על זה בשתיקה — סימן שהרקב של שלטונו הגיע גם אלינו, האזרחים, ושאנחנו כבר לא מצפים לדבר מהממשלה שלנו. אלו נורמות של עולם שלישי, ואסור לנו להיות כאלה.
השבוע מלאו שלוש שנים למות יוסי שריד. דבריו בנאום הפרישה שלו מהחיים הפוליטיים יפים גם היום: "אני יוצא מהפוליטיקה באותה חולצה אתה נכנסתי", אמר. "לא דבק בה כתם, לא דבק בה רבב. אם מישהו יציג את חולצתי לאבי וישאל אותו 'הכתונת בנך היא?' הוא יזהה ויאמר 'בוודאי בני הוא'. והוא היה מאוד מעריך את העובדה שהבן שלו לא הכתים את החולצה".
בניגוד ליוסי שריד, נתניהו לא רק הכתים את חולצתו שלו, הוא הכתים גם את החולצות של 61 חברי כנסת שהתנדבו לשמש לו כשכפ"ץ. חלקם אנשים גאים, ראויים, חכמים, אבל כולם מוכתמים, כולם שותפים לפשע.
https://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.6721221


אהבו: 221. הגיבו: 9. שיתפו: 28.
{% trans 'Tags' %}:

ניסיתי לדמיין איך יוסי שריד היה מתאר את 3 השנים שחלפו מאז לכתו. לא תרגיל פשוט. ליוסי שריד היה מגע מיוחד למלים, והן, בתמורה, עשו כל מה שהוא ביקש מהן. אבל אני חושבת שלנוכח ה- 1000, 2000, 3000 ו-4000 המילים היו אולי בוגדות אפילו ביוסי.
צילם מיכאל קרמר ל ידיעות אחרונות Yedioth Ahronoth

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 182. הגיבו: 18. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}: