מרצ

125,571 (-0.10% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

זהבה גלאון / מרצ באתר כנסת פתוחה

  זהבה גלאון בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 20 באוגוסט 2018 08:48. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 20 באוגוסט 2018 07:05


את אורי אבנרי הכרתי דרך "העולם הזה", אחרי מלחמת יום כיפור, והוא עיצב המון מהשקפת עולמי אז. כל יום רביעי בבוקר הייתי צועדת מרחק של חצי שעת הליכה, לקיוסק ברחוב הרצל בפתח תקוה, לקנות את העיתון. וגיליתי שהקול הבהיר הזה, האמיץ והצלול היה צלול כבר אחרי מלחמת העצמאות, ואבנרי ראה כבר אז את מה שרבים לא מוכנים לראות גם היום.
אצלו קראתי על הכשל המודיעיני במלחמת יום כיפור, על ליקוי המאורות של הדרג המדיני, ועל מה שחיבר בין המלחמה ההיא למציאות של החיים שלנו היום. על איך עליונות צבאית לבדה לא מייצרת ביטחון, על איך המנהיגות שלנו מתכחשת למציאות, על הצורך לדבר עם אש"ף, ובעיקר, וזה הכי תקף גם היום – על הצורך להפסיק להקיז זה את דמו של זה, ועל החובה והאחריות למצוא את האומץ להתפייס.
היה שלום אורי, זכינו בך ולא תמיד ידענו להעריך את מה שזכינו בו.

https://www.haaretz.co.il/news/education/1.4366684


אהבו: 453. הגיבו: 27. שיתפו: 40.
{% trans 'Tags' %}:

את התביעה האחרונה שלכם סיימת עם גושפנקא משפטית של ארגון עם מאפיינים פשיסטים. אם אתם רוצים סיבוב נוסף, מוזמנים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 624. הגיבו: 34. שיתפו: 15.
{% trans 'Tags' %}:

"אם תרצו" משמשת כבר שנים כזרוע הצבאית של נתניהו. סימון אויבים מבית היה הנמר הפרטי שלו, ומהר מאוד הצטרפו אליו רבים ורעים. אלא, שהנמר הזה יצא משליטה. הגיע הזמן להרדים אותו. מאמר שלי בהארץ:


אהבו: 312. הגיבו: 56. שיתפו: 24.
{% trans 'Tags' %}:

שימו לב שכל חברי הקבינט שתומכים בהסכם החשוב עם חמאס לא מעזים לדבר בשמם המלא, בזמן שאלו שמתנגדים מוציאים הודעות לתקשורת כאילו אין מחר. ראש הממשלה גידל ערוגת עשבים שוטים, שמשוכנעים שכל הסכם הוא בגידה, ועכשיו הוא מפחד מהערוגה שטיפח.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 145. הגיבו: 12. שיתפו: 5.
{% trans 'Tags' %}:

בהתחלה תהיתי מי האידיוט שהורה לחקור את פיטר ביינרט, אבל במהלך ראיון בגל"צ נפל לי האסימון שאולי החקירה הזו היא דבר טוב. יכול להיות שהציבור הישראלי היה צריך את הניעור הזה כדי להבין מה נעשה בשמו. וטוב שגם במערכת הפוליטית התעוררו ושמו לב, ששב"כ חוקר כאן אנשים על סמך דעתם הפוליטית. כשחקרו כאן פלסטינים - שתקתם. כשחקרו פלסטינים אזרחי ישראל - שתקתם. כשחקרו פעילים של שוברים שתיקה - שתקתם. כשחקרו יהודיות אמריקאיות - שתקתם.
מה אני אגיד לכם, טוב שנזכרתם.
https://www.haaretz.co.il/news/politics/1.6381814


אהבו: 431. הגיבו: 21. שיתפו: 31.
{% trans 'Tags' %}:

לא הגיע הזמן שמישהו יפתח בחקירה נגד נתניהו, "אם תרצו" והתורמים הסודיים שלהם בארה״ב בחשד לעבירה על חוקי מימון בחירות והלבנת הון? נתניהו משתף פוסטים של "אם תרצו" ש״במקרה״ מסתדרים בול עם המסרים שלו, ומאפשרים לו להתחבא מאחוריהם, לשתף ולהגיד ׳לא אני אמרתי זה הם אמרו׳ כמו אחרון הפחדנים העלובים.
יש כאן עבריינות לאור יום וכסף זר, שנכנס אך ורק לטובת המטרות הפוליטיות של ראש הממשלה בלי שום דיווח, שזה לא רק חרפה ורמאות בכל מה שקשור לאיך מנהלים פה בחירות ופוליטיקה, אלא, גם בסבירות גבוהה מאוד מערך מושחת שמאפשר לאמריקאים שלא ברור מה האינטרס שלהם להלבין הון דרך בלפור
אף אחד לא תורם כסף ומתנות לנתניהו בגלל שאכפת לו מעתיד המדינה, פשוט כי נתניהו פועל כבר כמעט עשור באופן בוטה נגד האינטרסים של ישראל, ורק למען האינטרסים של ההישרדות השלטונית שלו. מי שנותנים לו כסף, או שמקבלים בתמורה כספי ציבור וקומבינות, כמו אלוביץ׳ ומילצ׳ן ואדלסון, או שעושים את זה כדי להעלים כספים בארה״ב. זה מאוד פשוט: אם לא היה לתורמים של נתניהו מה להסתיר, הם לא היו עובדים כל כך קשה כדי להסתיר את זה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 268. הגיבו: 27. שיתפו: 13.
{% trans 'Tags' %}:

מדף המסרים מבלפור הבוקר אני מבינה שבגלל דגלי פלסטין התעקשו בממשלה שלא להכניס שוויון לחוק הלאום. לא נראה שזה עזר.

ועוד משהו: אם לממשלה יש בעיה עם דגלי פלסטין, הם כמובן מוזמנים להפסיק את שיתוף הפעולה הביטחוני עם הרשות. עד אז, במחילה, שיסתמו שם את הפה.


אהבו: 469. הגיבו: 58. שיתפו: 29.
{% trans 'Tags' %}:

לכל המתלבטים האם להגיע להפגנה הערב, רוצה להזכיר לכם שרה"מ רבין נרצח בגלל מכונת הסתה, שתיארה את ממשלתו כלא לגיטימית, כי היא נסמכה על קולות של אזרחים ערבים, ושציירה מסירת שטחים כבגידה. חוק הלאום הוא המשך ההסתה נגד אזרחים ערבים בישראל. ההסתה היא שם תמיד, רעבה. אל תתנו לה לנצח.


אהבו: 378. הגיבו: 39. שיתפו: 19.
{% trans 'Tags' %}:

צריך להגיד כן, מבלי לפסול, להתבדל ולסמן גבולות למחנה, לכל מי שהוא שותף, חלקי או זמני, לחזון של ישראל דמוקרטית ושוויונית.

https://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.6363759


אהבו: 308. הגיבו: 29. שיתפו: 36.
{% trans 'Tags' %}:

לך על זה. ספר איך היה כשתחזור

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,281. הגיבו: 100. שיתפו: 78.
{% trans 'Tags' %}: