המחנה הציוני

174,457 (-0.00% בחודש האחרון, בקירוב)

טוען נתונים נוספים...

ציפי לבני / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  ציפי לבני בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 15 באוקטובר 2018 22:09. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך 7 באוקטובר 2018 16:50. זוהי כנראה תקלה, ונשמח מאוד לשמוע על כך!


כתב אישום ציבורי נגד ראש הממשלה.

צפו בנאום פתיחת המושב:


אהבו: 2,810. הגיבו: 973. שיתפו: 1,005.
{% trans 'Tags' %}:

פתחתי את הבוקר בנאום בכנס המנהיגים של מעריב ובראיון נרחב ל-Ynet. את כשלונות הממשלה לא ניתן להסתיר ואת הדרך שלנו צריך להאיר:

לנאום המלא:http://bit.ly/2CL7B1e

לראיון המלא: http://bit.ly/2CJ3VNF

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,469. הגיבו: 404. שיתפו: 162.
{% trans 'Tags' %}:

שני סיפורים קצרים על ההבדל בין מנהיגות שמשיגה הישגים לטובת עם ישראל לבין מנהיגות שמסתכמת בדיבורי סרק ומנסה לעשות סיבובים פוליטיים על חשבון עם ישראל.

1. על מדינה פלסטינית מפורזת:

2018 - עומד נתניהו על הבמה ואומר "לא תקום מדינה פלסטינית, זו תהיה מדינה מינוס". הפלסטינים בתגובה קופצים ואומרים: לא תהיה מדינה מינוס, אנחנו רוצים ריבונות.
2008 - קיבלתי במו"מ הסכמה פלסטינית שהמדינה שלהם אם תקום תהיה מפורזת. איך זה קרה?

אחרי יומיים שלושה של מו"מ אמרתי לפלסטינים: אתם באמת חושבים שיהיה לכם צבא? הם הודו שלא. אבל אצלנו, הם אמרו, זה הכבוד שלנו, זו הריבונות שלנו. אמרתי להם: אתם יודעים מה? קחו לדוגמא את גרמניה, קחו את יפן וקחו את סיני שבהסכם שלום עם ישראל - כל המדינות הגדולות האלה הסכימו למגבלות נשק או פירוז. בואו נעשה הסכם - בסעיף הראשון יהיה כתוב שמוקמת מדינה פלסטינית ריבונית ובסעיף השני יהיה כתוב שהמדינה מפורזת .הוספתי והודעתי להם שאם לא יסכימו לסעיף 2 לא יהיה סעיף 1.
הם הסכימו והעקרון הזה הושג.

רצתי לספר? לא! כדי לא לפגוע בהישג עבור מדינת ישראל. זה חשוב יותר מהישגים פוליטיים לעצמי.

2. זכות השיבה:
שנים שאנחנו עומדים וצועקים: לא תהיה זכות שיבה ובצדק, אבל העולם בשלו. עד שנשיא ארה״ב בוש התחייב במכתב לאריק שרון שלא תהיה זכות שיבה ושהקמת המדינה הפלסטינית היא הפתרון לבעיית הפליטים.
איך זה קרה? הצלחתי להשיג את זה.

נסעתי לקונדוליסה רייס שהייתה אז מזכירת המדינה האמריקאית וסיפרתי לה על הזכות של העם יהודי על הארץ כולה ועל המדינה שהוקמה כמדינת העם היהודי, שיש בה שוויון לכולם. הסברתי שאני תומכת בעיקרון שתי מדינות לשני עמים למרות חלוקת הארץ, כדי לשמור על ישראל עם רוב יהודי ולסיים את הסכסוך, כשכל מדינה נותנת פתרון לעם אחר. לכן, המדינה הפלסטינית תהיה הפתרון לפליטים הפלסטינים ולא מדינת ישראל.

ככה קיבלנו את מכתב הנשיא בוש - בלי נאומים מתלהמים ובלי להגיד מה לא יהיה, אלא בלהגיד מה כן יהיה. הנחתי על השולחן פתרון כולל וצודק.

רצתי לספר אז ? גם לא.
זה גם ההבדל בין מי שרוצה לפתור בעיות לבין מי שרוצה להערים קשיים.
אבל היום בעידן הפייק ניוז, בעידן שבו הממלכתיות וטובת העם נקברו לטובת הפופוליזם והפוליטיקה הכי קטנה שיש, כדאי שתדעו שאפשר אחרת.
היה פה אחרת ויכול להיות פה אחרת.


אהבו: 1,437. הגיבו: 441. שיתפו: 303.
{% trans 'Tags' %}:

פיגוע קשה הבוקר וטרגדיה נוראה. קים לבנגרונד-יחזקאל ז״ל, אמא לתינוק וזיו חג'בי ז"ל, אבא לתאומים, שנרצחים. כולנו מחבקים את משפחות הנרצחים ומחזקים את הפצועה ומשפחתה בתהליך ההחלמה. סומכת על כוחות הביטחון שישימו ידם על המחבל במהרה. מאוחדים מול הטרור במאבק שאין מוצדק ממנו

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 2,180. הגיבו: 433. שיתפו: 304.
{% trans 'Tags' %}:

התשובה שלי ל״למה את באה לשכנע את המשוכנעים״
בגדול - כי הם צריכים להשתכנע לא רק בדרך אלא שאפשר לנצח. אם נתאחד ולא נתפצל.


אהבו: 1,737. הגיבו: 500. שיתפו: 341.
{% trans 'Tags' %}:

נחתתי בארץ ומיד המשכתי לראיון באולפן שישי כי חבית חומר הנפץ שעליה אנחנו יושבים דורשת טיפול כאן ועכשיו. את זה לא עושים בנאומים מצוחצחים - אלא במעשים ובהחלטות. ויש מה לעשות:


אהבו: 2,525. הגיבו: 1,100. שיתפו: 418.
{% trans 'Tags' %}:

ברצף של פגישות וכינוסים בניו יורק במקביל לעצרת האו״ם:

הפגישה עם אבו מאזן היתה חשובה על רקע אזהרות מערכת הביטחון מהנפיצות בעזה ובאיו״ש ולפני נאומו באו״ם. חשוב לייצב קודם את האיזור ולמנוע הידרדרות. זאת אחריות של מנהיגות.

ידעתי שתגיע הביקורת האוטומטית. נתחיל בצביעות של המבקרים מהקואליציה שבעודם מבקרים אותי, הממשלה מנהלת מו״מ עם החמאס.
זאת לא רק צביעות זה מסוכן! הם מובילים מהלך שבסיומו מה שישאר ככתובת יחידה זה ארגון טרור דתי איסלאמיסטי שלעולם לא יכיר בנו או יתנער מאלימות.

הבחירה של הנהגה היא לעיתים בין אופציות גרועות. הרשות הפלשתינית היא האופציה הפחות גרועה. מה שגרוע יהיה קריסה שלה שעלולה להעביר תחת אחריותינו מליוני פלשתינים.

בפגישה עצמה גם הבהרתי שכאופוזיציה לא נקבל צעדים נגד ישראל, או תשלומים למשפחות המחבלים אבל נפעל להשאיר את עיקרון שתי מדינות הלאום בחיים כאינטרס ישראלי מובהק.

ואם מדברים על שתי מדינות לאום - צריך לשבח את דברי טראמפ היום. הן את התמיכה הבלתי מסויגת בביטחון ישראל והן את אהדתו לעיקרון שתי מדינות הלאום. צודק, זה וזה אינטרס ישראלי.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,940. הגיבו: 569. שיתפו: 133.
{% trans 'Tags' %}:

חג סוכות שמח!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 2,694. הגיבו: 167. שיתפו: 120.
{% trans 'Tags' %}:

סיפורון קטן על הקשר בין מפגש של אנשי הגנה ואצ״ל בכלא הבריטי בירושלים לפני קום המדינה, להיום ומה צריך לזכור גם בויכוחים הקשים ביותר בינינו על הדרך.
אמש בפסטיבל מספרי סיפורים. שבת שלום


אהבו: 964. הגיבו: 177. שיתפו: 131.
{% trans 'Tags' %}:

כשתרד השמש והמכוניות יתכנסו לחניה נתכנס בחיק משפחתינו ובתוך עצמנו.

מרגע שמתחיל היום הנורא והנפלא הזה אני מחכה לתפילת הסיום, לנעילה, לשירת ה׳אבינו מלכנו׳. לא רק בגלל שאז מסתיים הצום אלא כי היא קורעת את השמיים ואת הלב ונותנת בסיומה תחושה של התחלה חדשה ונקיה.

מי יתן ונצא לשנה הבאה נקיים יותר ושנדע לעשות רק טוב. נזכור שהמחלוקות הקשות בינינו אינן על אהבת המדינה אלא על הדרך.

הלואי ונדע לשמור על ישראל ועל הערכים שעל בסיסם הוקמה. אני מקווה שבשנה הבאה נדע לדבר גם שלום. שלום שהוא גם, אבל לא רק בינינו. שנזכור שאנחנו עם שואף שלום שחיכה דורות כדי להקים כאן בית ושבבית המשותף הזה כולנו בני אדם שונים ושווים.

ובקשה לפני כניסת החג -כפרות רק בכסף לצדקה ולא בתרנגול למיתה. https://youtu.be/btnoLVt7i6U

גמר חתימה טובה!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 2,596. הגיבו: 272. שיתפו: 155.
{% trans 'Tags' %}: