המחנה הציוני

158,215 ( +1.37% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

ציפי לבני / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  ציפי לבני בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 26 ביולי 2017 16:17. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 27 ביולי 2017 07:05


ישראל היא מדינת העם היהודי עם שוויון לכל אזרחיה. זאת מגילת העצמאות, זאת תעודת הלידה ותעודת הזהות של מדינת ישראל. חוק הלאום ללא המילה שוויון - הוא חוק הקבורה למגילת העצמאות.

אם היום הייתה מוגשת מגילת העצמאות לממשלת ישראל הנוכחית, היא לא הייתה יכולה לחתום עליה! זה מה שאמרתי היום מנהמת ליבי בוועדה המיוחדת בכנסת לדיון בחוק לאום.

את החוק שלי ושל בני בגין, שמקבע את מדינת הלאום עם שוויון כמו במגילת העצמאות, הממשלה דחתה. זאת ועדה מיוחדת כי רצו להרחיק את בני בגין ממנה. החוק הזה יכול להיות רגע היסטורי של אחדות סביב חזון משותף. אבל הממשלה הזאת מדברת על החוק הזה במונחים של אחדות וזורעת פילוג. אתם רוצים אחדות? תכניסו את המילה שוויון לחוק ונתאחד, אבל אם תוציאו את המילה שוויון נלחם בכם ועל הדרך כשאתם חוזרים למצודת זאב, תעיפו את הפסל של ז'בוטינסקי - כי אתם לא מייצגים את הערכים שלו.

אמרתי גם ליו"ר הוועדה, אמיר אוחנה - שותף גאה בקהילה הגאה – שבחוק הזה הוא הופך להיות שותף למהלך שבו המדינה תשלול ממנו ומחבריו את השוויון. הדברים של הרב אליהו הבוקר, הם רק המבוא. כי זה התרגום של החוק הזה. שלא לדבר על הפגיעה באחינו הדרוזים. להם לא מגיע שוויון? רק שבוע שעבר הלכנו לנחם את משפחות השוטרים הדרוזים שנהרגו בהר הבית. אז הגיע הזמן לדבר על ברית החיים ולא רק על ברית המתים.

מגילת העצמאות היא תעודת הזהות והלידה של המדינה שלנו – והממשלה הזו מבקשת למחוק את הזהות שלה, ששמרה עלינו 70 שנה.


אהבו: 2,457. הגיבו: 413. שיתפו: 479.
{% trans 'Tags' %}:

שבוע וחצי קשה עבר על כולנו. אני מקווה שלמרות הנסיונות של הגורמים הקיצוניים להשאיר את הנושא פתוח ונפיץ, נראה ימים רגועים יותר. כך או כך, חשוב להסיק כמה מסקנות, גם למען השיח בינינו וגם לטובת החלטות דומות בעתיד.

קודם כל, נסכים על הדברים הבסיסיים ביותר: ישראל היא מדינה ריבונית וחזקה. זו זכותה וזו חובתה לדאוג לביטחון אזרחיה. הר הבית הוא המקום הקדוש ביותר לעם היהודי. אין חולק על כך.
ברור גם שבימים אלו הר הבית הוא גם המקום הנפיץ ביותר בעולם. הטרור האיסלמיסטי הדתי, המונע משנאה והסתה, מנצל זאת כדי לפגוע בנו.
אלו העובדות ואיתן כל ממשלה צריכה להתמודד.

אבל הממשלה הזו לא עשתה את המינימום הנדרש: היא לא התייעצה עם גורמי הביטחון לפני ההחלטה להציב מגנומטרים, לא בדקה מה ההשלכות. היא לא עבדה ביחד עם השותפות האסטרטגיות שלנו ובעיקר עם ירדן, האחראית על הווקף. במקום לנהל את המשבר בצורה חכמה ואחראית למען ביטחון כולנו - קיבלנו הצהרות בומבסטיות, פופוליסטיות ומסוכנות של שרים בכירים. וחשוב וצריך להגיד את זה.

האם אפשר היה לפעול אחרת? התשובה הברורה היא כן. בהחלט כן!

אני מאחלת לכולנו המשך שבוע שקט. קראו את הלינק המצורף ושתפו: https://goo.gl/WNvx8n

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,803. הגיבו: 396. שיתפו: 139.
{% trans 'Tags' %}:

היום בכנסת יום זאב ז'בוטינסקי - מנהיג ציוני גדול ומורה דרך. משנתו, עליה חונכתי ושממשיכה להיות חלק בלתי נפרד ממני, נותרה אקטואלית עד היום.
נשמע הרבה נאומים על ציונות ובטחון ואלה הדברים החשובים יותר שתשמעו פחות:

ז׳בוטינסקי היה ציוני שהגדיר כי תנאי היסוד למדינה לאומית הוא רוב יהודי, וכדבריו: ״יצירתו של רוב יהודי היה תמיד, הינו ויהיה מטרתה היסודית של הציונות״.

בטחוניסט שקבע שצריך ״קיר ברזל״, אותה חומת בטחון שנועדה להפריד בינינו לבין הערבים, אבל הוסיף (ועל זה לא מדברים) שכשידעו אויבינו, שישראל היא עובדה מוגמרת בלתי ניתנת לשבירה, נוכל לנהל משא ומתן, מתוך בטחון עצמי בעוצמתינו וצדקתינו, עם המתונים שבשכנינו על ״ויתורים הדדיים״, כדבריו.

דמוקרט אמיתי מאמין בשוויון זכויות מלא למיעוטים במדינה היהודית: ״שוויון זכויות מוחלט" כך אמר, "הנני מוכן להישבע בשמנו ובשם צאצאינו שלא נפר לעולם שיווין זכויות זה, ולא נעשה ניסיון לדחוק את רגליו של מישהו ...הרי זה ׳אני מאמין׳ האומר כולו שלום."

ליברל ששם את האדם במרכז ואת המדינה כמי שצריכה לדאוג לרווחתו, כי הרי ״כל יחיד הוא מלך״. המנהיג שסרב לשלם מיסים כל עוד אין נשים בהנהגת העיר ירושלים והתנגד להגבלות על תקשורת חופשית גם כשהיא מפנה את חצי הביקורת נגדו.

מעל הכל, ז'בוטינסקי ייצג את המילה שנוגעת בנימי הנפש של כל בית"רי – ההדר.
להיות בית"רי זה לחיות עם מערכת ערכים אישית ולאומית שחסרה כל כך בהנהגה הלאומית שלנו היום. הלוואי וכל אלה המדברים בשמו היו מאמצים משהו מתורתו בקבלת ההחלטות‪ .‬

בתמונה: כך נראתה הספרייה בבית הוריי עליה הפסלון של ז'בוטינסקי וספריו השחוקים מקריאה לעייפה. את כולם אני שומרת היום בספריה האישית שלי ועל לוח ליבי.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,579. הגיבו: 352. שיתפו: 101.
{% trans 'Tags' %}:

אמיר פרישר גוטמן היה אדם אמיץ בחייו ובמותו. לוחם שהעניק מכוחו לצעירים אחרים במאבקים שניהל למתן שוויון לכולם. נפגשנו בצמתים האלה של המאבק לשיוויון: בעד הזכות לממש אהבה בנישואין ובעד הזכות לאמץ ולהיות הורה. אמיר שבה את לבי וגייס אותו למטרה דווקא במגע האישי, בדרך בה סיפר על חייו שלו. עדיין זוכרת את ההתרגשות שעטפה את כולנו בחתונה עם ינאי. אף אחד לא יכל לעמוד בפני הקסם והשמחה בפניו.

הסיפור הלא יאומן של הבשורות הרעות שרדפו אותו, ההתמודדות ולבסוף הגל שסחף אותו ביום שציין את לידתו מחדש, תוך שהוא מגן על אחייניתו, הם סיפור על אדם יוצא דופן. הדגלים שהניף בחייו לא יורדו. יהי זכרו ברוך

צילום : בייגל

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 5,850. הגיבו: 298. שיתפו: 241.
{% trans 'Tags' %}:

עוברים ממיקרו טקטיקה לאסטרטגיה.

הפיגוע הנוראי בחלמיש, הרצח של משפחה בביתה, מזעזע את כולנו. לצד לחימה בלתי מתפשרת בטרור, על הממשלה לתת פתרונות מעשיים, ביטחוניים ומדיניים, לפתרון המשבר המורכב הזה, ולעבור ממיקרו טקטיקה מרושלת וסיסמאות לאסטרטגיה שתשמור על האינטרסים הבטחוניים החיוניים שלנו.

ההסתה המתלהמת היא זיהום מסוכן אבל הציפיה מרופא, ובעניננו הממשלה, שלא רק יאשים את הזיהום אלא גם יתן פתרונות איכותיים ומקצועיים, ובוודאי שלא ישלוף כלאחר יד תרופה בלי לבדוק את תופעות הלוואי שמעוררת זיהום בכל הגוף כולו.

כעת נדרשת מעורבות אמריקאית אקטיבית לפתרון המשבר יחד עם כל הגורמים הערבים המתונים באזור שאינם מעוניינים בפיצוץ. יש דרכים לעשות זאת, צריך להקשיב למערכת הביטחון ולא לרחוב. דרושה כעת מנהיגות אחראית ועוצמתית.

הנה דברים שאמרתי אתמול בראיון לגאולה אבן:


אהבו: 1,266. הגיבו: 377. שיתפו: 173.
{% trans 'Tags' %}:

‏טרור אכזרי ומזעזע בערב שבת. הלב של כולנו עם המשפחה. מאוחדים בכאב ובמאבק הבלתי מתפשר בטרור ותודה לכל כוחות הביטחון שעומדים במשימה לא פשוטה. שבת שלום לכולם


אהבו: 5,329. הגיבו: 333. שיתפו: 107.
{% trans 'Tags' %}:

התרגשתי אתמול כשדיברתי בכנסת. כשמוניתי לראש צוות המו"מ הישראלי בפעם הראשונה, אמא שלי, הבית"רית בנשמה, הסתכלה עליי ואמרה בשקט: "תשמרי על ירושלים". בלי מילה אחת נוספת, שתינו הבנו אחת את השנייה. הכוונה הייתה לירושלים האמיתית, של הכותל והר הבית והמקומות שמחברים אותנו לההיסטוריה היהודית המפוארת – כי לשם מתפלל העם היהודי, לשם כמהנו 2000 שנה.

ירושלים היא של כולנו, של כל העם ועל פי החוק הקיים, משאל עם יקבע את עתידה אחרי שיהיה רוב בכנסת.
את זה החוק החדש מבקש לשנות. שכל החלטה תתקע בכנסת ולא תגיע לעם כי העם לא ירצה להישאר עם אותם מאות אלפי פלשתינים שמחר יכולים לבחור ראש עיר פלשתיני לבירתינו.

חוק ירושלים זאת לא הצעת חוק ירושלים אלא ״חוק כפר עקב, צור באהר ומחנה הפליטים שועפט״ - כפרים עם מאות אלפי פלסטינים שאפילו בנט כשר חינוך, לא מסוגל להחיל שם את התכנית של משרדו. ‏אנחנו לא נשתתף במשחקים הציניים האלה, כי ירושלים יותר מדי חשובה. לא ניתן לזה יד, כי אנחנו נאחד את העם סביב ירושלים האמיתית, הקדושה שחשובה לכולנו ושבה כל אחד ואחת זכאים להתפלל בדרכו ובדרכה.

אם ירושלים והעתיד שלנו חשובים לכם, חייבים להמשיך ולהיאבק בכל חקיקה שמבקשת לפגוע בירושלים ובעם בישראל.

זה מה שאמרתי בדיון בכנסת בנושא. שתפו:


אהבו: 2,668. הגיבו: 572. שיתפו: 450.
{% trans 'Tags' %}:

כשיש שחיתות בביטחון - אין ביטחון בממשלה

יש סימן שאלה כבד על שיקול דעתו של ראש הממשלה בתחום הביטחוני. אנשיו ומקורביו מעורבים בגזירת קופונים על רכש ביטחוני. הממשלה מבטלת את דעת גורמי הביטחון בעניין קלקיליה, בגלל ציוצים של שר החינוך וזה רק על קצה המזלג.

היום יש לנו, לאזרחי ישראל, את כל הסיבות שבעולם להחליף את הממשלה. את הרף הפלילי יקבע היועץ המשפטי לממשלה. אבל שחיתות ציבורית במקומות הכי רגישים היא עילה לשלוח ממשלה הביתה. כך נהגו תמיד אזרחי ישראל ובצדק. הם שלחו ממשלות ימין ושמאל כשהבינו שהממשלה מועלת בתפקידה ובאמון שניתן לה. המעשה הפטריוטי עכשיו - הוא לשלוח את הממשלה הביתה.

הנה דברים שאמרתי היום בישיבת הסיעה
שתפו


אהבו: 2,301. הגיבו: 1,038. שיתפו: 408.
{% trans 'Tags' %}:

השבוע מסתיימת המכביה ונזכרתי באמא שלי, שהשתתפה במכביה השנייה, כן כן בשנת 1935. היא היתה אז ילדה חיפאית, ספורטאית וחברה במכבי הצעיר ונבחרה להשתתף במשלחת למכביה. אבל ההורים היו צריכים להשתתף בהוצאות (הנסיעה מחיפה לתל אביב והבגדים) ואימי פחדה לבקש כסף מהוריה, בתקופה שלעתים לא היה להם אפילו מה לאכול.

להפתעה, אביה, סבא יעקב, ענה שיאסוף גרוש לגרוש כי המכביה מביאה עולים לארץ וזה חשוב. אמא נסעה, השתתפה והעבירה את המסר גם אלי, על חשיבות הספורט וחשיבות העלייה כשמוניתי לימים לשרת קליטה. הרבה שנים אחרי, לראות את הספורטאים היהודים שהגיעו מכל העולם - זו נקודת אור בתוך האירועים הקשים שחווינו השבוע.

בתמונה: אמי שנייה משמאל בתחרות נוספת שנתיים אחרי

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 2,982. הגיבו: 210. שיתפו: 84.
{% trans 'Tags' %}:

שני הרוגים, שתי משפחות אבלות. משפחתו של רס"מ האיל סיתאוי ומשפחתו של רס"מ כמיל שנאן, בנו של חבר הכנסת לשעבר והחבר, שכיב שנאן. מצדיעים לבניהם הגיבורים ההרוגים ומחבקים את המשפחות. מחיר נורא עבורן ועבור בני העדה הדרוזית כולה, שכרתו עם מדינת ישראל את הברית שהפכה אותם לחלק מהמשפחה הישראלית הגדולה, על המחירים הקשים שהמאבק בטרור גובה מכולנו.
---

פיגוע קשה כי הפעם הטרור הוא של טרוריסטים אזרחי המדינה שלא מקבלים את קיומה, זהותה ומהותה.

---
פיגוע קשה במקום הרגיש ביותר בעולם בניסיון להפוך את החיים כאן לסכסוך בין ישראל לכל העולם המוסלמי. לא ניתן להם! נותנים גיבוי מלא לכוחות הביטחון וצה"ל במאבק מול הטרור בכל מקום. יהי זכרם של ההרוגים ברוך.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 3,081. הגיבו: 401. שיתפו: 199.
{% trans 'Tags' %}: