המחנה הציוני

165,099 ( +0.50% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

ציפי לבני / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  ציפי לבני בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 18 בינואר 2018 15:22. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 19 בינואר 2018 07:05


היום בעפולה שאלה תלמידה מקסימה בישיבת הסיעה על ההתבטאויות נגד שירות נשים בצבא. זה מה שעניתי:


אהבו: 2,025. הגיבו: 211. שיתפו: 167.
{% trans 'Tags' %}:

אני מניחה כתב אישום ציבורי נגד הממשלה על הובלה מסוכנת לעבר מדינה דתית, קיצונית ולא דמוקרטית עם מיליוני פלשתינים בתוכה. זוהי מדיניות הסיפוח שמובילה המממשלה וזה מסוכן יותר מכל איום חיצוני, זה עוד יתפוצץ לנו בפנים והורס אותנו מבפנים.

בואו נחזור לעצמנו, למצפן שלנו ונזכור שהציונות תמיד ידעה ליזום כדי להקים את המדינה ולשמור עליה. דווקא לאחר נאום אבו מאזן השקרי, אנחנו צריכים לחשוב מה אנחנו רוצים וזאת מדינה יהודית, דמוקרטית ובטוחה עם רוב יהודי ועם גבול. אם אי אפשר להגיע להסכם קבע זה מצער, אבל לא ניתן וטו לפלשתינים על עתידנו. אפשר לפעול כבר היום לקראת היפרדות בטוחה מהפלשתינים במקום שיחיו בתוכנו. צעד ועוד צעד ותמיד לשמור על קשר עין עם המטרה.

צפו בדברים שאמרתי אתמול בכנס ״ישראל והסביבה האסטרטגית״


אהבו: 2,067. הגיבו: 552. שיתפו: 456.
{% trans 'Tags' %}:

אני בפוליטיקה בשביל ילדיי ועתיד הדור שלהם אבל באתי לנאום היום בכנסת בשביל הוריי, לוחמי האצ״ל וחבריהם, שהיו מוכנים לשלם בחייהם להקמת המדינה ולא זכו במשך שנים לקבל מהשלטון את הההכרה שהגיעה להם.

במקום אירוע חשוב שנועד לתת ללוחמי המחתרות ועולי הגרדום את הההערכה והמקום הראוי בהיסטוריה - קיבלנו שוב פוליטיקה שמנצלת כל הזדמנות כדי להפוך יריבים פוליטיים לאויבים.

עצוב, אבל דווקא מי שאמור לייצג את אלה שהיו במקום שבו עמדותיהם עוותו ותרומתם לא הוכרה, צריך היה לגלות ממלכתיות ואחריות כשהוא נמצא בשלטון. כך נהג מנחם בגין ז״ל - כך לא נוהגים חברי מפלגתו היום.


אהבו: 2,257. הגיבו: 646. שיתפו: 378.
{% trans 'Tags' %}:

אין בי שום חמלה על מחבלים שרוצחים ישראלים. אבל לא למחבלים אני דואגת אלא לאזרחי מדינת ישראל ולביטחונם. זאת חקיקה מופקרת - מאה אחוז פוליטיקה ואפס ביטחון. זה בסך הכל חוק פוליטי ציני שנולד מדרישה פוליטית בהסכם קואליציוני.

לצערי הכל עובר במממשלה הזאת שמשיקולי הישרדות לא עוצרת באדום. שרים וח״כים שמצביעים בניגוד למצפונם וראש מממשלה לחיץ אחד שעסוק בהישרדות אישית ולעזאזל הביטחון והמדינה!


אהבו: 2,357. הגיבו: 728. שיתפו: 330.
{% trans 'Tags' %}:

חוק ההמלצות הפך להיות סמל למה שרע בממשלה הזאת.

הציבור יצא לרחובות כשהבין שראש הממשלה משתמש בחקיקה ובנאומי שנאה כדי להרוס באופן מכוון ולצרכיו האישיים את היסודות עליהן בנויה המדינה שלנו, את שלטון החוק ומערכת אכיפת החוק והמשפט. זו חציית קו אדום גם למי שתומך במדיניות הממשלה או שלא התרגש מקבלת המתנות - כי חזקת החפות הפלילית אינה רשיון להרוס את מה שמחבר בינינו.

החוקים האלה שהממשלה יוזמת ומנסה להעביר, מזכירים לי את היצירה שכולנו מכירים מהילדות - נקודות שמחברים עד שמתקבל ציור. במקרה הזה הציור שמתקבל מכוער והוא פוגע בפניה היפים של ישראל. שתפו:


אהבו: 2,479. הגיבו: 582. שיתפו: 412.
{% trans 'Tags' %}:

מסתבר שפודקאסט זה הדבר החדש ואימצתי אותו בשמחה.

אני אמנם ותיקה בפוליטיקה אבל מספרים לי שאני הפוליטיקאית הראשונה שפותחת פודקאסט.

אז מה זה בעצם? סוג של תכנית רדיו ברשת שבה אני מדברת על כל מה שקורה עכשיו, על התכנים שחשובים לי, הרעיונות שאני מאמינה בהם והחוויות האישיות שלי בתור מי שעמדה בצמתי קבלת החלטות מכריעים במדינת ישראל.

מספרת לא רק על ה-״מה״ אלא גם על ה-״למה״ ועל מאחורי הקלעים ברגעים האלה שחלקם היו משמעותיים ואפילו דרמטיים, גם בשבילי וגם בשביל המדינה.

מודה שאני שמחה להתרחב אל מעבר ה-280 תווים של הטוויטר והפוסטים הכתובים בפייסבוק ולדבר אליכם ישירות, אחד על אחד באופן יותר מעמיק והרבה יותר אישי. מי שיקשיב ילמד להכיר גם את השקפת עולמי טוב יותר ועל הדרך גם אותי. נהניתי מהתהליך ומקווה שתאהבו את התוצאה.

חפשו את "הפודקאסט של ציפי לבני" באפליקציות הפודקאסט או בחנות ב-iTunes.
מוזמנים להביע את דעתכם על מה ששמעתם באתר החדש שלנו ואפשר גם להציע נושאים שמעניינים אתכם: Tzipilivni.co.il בפינת הפודקאסט.

מקווה שתהנו. מוזמנים לשתף ולהעביר לחברים,
ציפי


אהבו: 2,296. הגיבו: 428. שיתפו: 207.
{% trans 'Tags' %}:

אתמול ראיתי את מופע האימים שלך ראש הממשלה, שכולו השתלחות והריסת גורמי אכיפת החוק בישראל.

מבחינתך, אם אתה לא זה שעומד בראש המדינה - לא תהיה מדינה. אנחנו לא ניתן לך בדרך למטה לשרוף את המועדון כי זה הבית שלנו והמדינה שלנו.

דיברתי אתמול בעוטף עזה ובשדרות עם צעירים מקסימים שמגיעה להם מדינה שיוכלו להתגאות בה. הקשבתי להם ואז שמעתי את הנאום שלך.

להתגאות בישראל ולהתבייש בך. מתוך הנאום שלי היום בכנסת בהצעת חוק שהגשתי נגד השחיתות השלטונית:


אהבו: 3,450. הגיבו: 1,068. שיתפו: 722.
{% trans 'Tags' %}:

אלאור אזריה והקצין בנבי סאלח. שתי התנהגויות שונות לגמרי ושני סרטונים שהפכו לי את הבטן כישראלית.

אנחנו חייבים לחיילי צה״ל דיון מהותי יותר מאשר דיון ספציפי בשיפור נהלים.
טוב שהילדה נעצרה והיא צריכה להיענש, אבל חשוב שנתייחס לסיטואציה היומיומית הזאת שבה נמצאים החיילים.

התיעוד קרע לי את הלב יותר מכל סיפור של שוברים שתיקה. כאבתי בשביל החיילים שלנו. אני מעריכה אותם מאוד על עוצמת האיפוק אבל חשתי אי נוחות נוראית ושאלתי את עצמי מה הייתי עושה. אני מודה שאני לא בטוחה שהיה בי הכוח להתאפק וחשבתי גם על הילדים שלי והמצב שאנחנו מעמידים אותם בו.

המחבלים לא ישברו אותנו והילדות הפרובוקטיביות האלה גם לא ישברו אותנו, אבל המינימום שאנחנו חייבים לחיילי צה״ל זה לפחות לחשוב על פתרונות שאף אחד מהם לא יהיה מושלם, אבל גם להשלים עם המצב ולפטור את עצמנו מאחריות רק על-ידי שיפור נהלי צה״ל וענישה לילדות ודומיהן - זוהי בריחה מאחריות לדורות הבאים.

כשאין ברירה אז אין ברירה ותפקידו של צה״ל הוא לתת ביטחון ולמנוע טרור. לזה כולנו שותפים אבל אנחנו חייבים לנהל דיון מהותי, מה הכרחי, מה לא וגם אם לא הכל אפשרי לביצוע מיידי - לאן אנחנו רוצים להגיע.

אני רוצה לקבוע גבול מסודר לישראל, להשאיר מאחוריו את מיליוני הפלשתינים, להקטין את החיכוך שלנו עם האוכלוסיה האזרחית ולפעול בעת הצורך בכח צבאי. מי שרוצה לבנות עוד התנחלויות, לשמור את כל השטח בידינו, ישראלים ופלשתינים שלובים זה בזה - גוזר על ילדינו ונכדינו להתמודד עם הסיטואציות האלה יום יום שעה שעה. מה שמוכרחים לעשות נעשה אבל גם חייבים לשאול עצמנו לאיזה עתיד אנחנו שואפים, עבור חיילי צה״ל הילדים שלנו.


אהבו: 1,922. הגיבו: 484. שיתפו: 164.
{% trans 'Tags' %}:

כשנתניהו נכשל בביטחון הוא בורח ללאומנות ולחוק הלאום.

‫אצל נתניהו חוק לאום קיצוני שמוחק את מגילת העצמאות הוא מפלטו הקבוע. כך עשה אחרי צוק איתן כשהותקף מימין וכך עכשיו - חלש מול החמאס, חזק בדיבורים לאומניים ומפלגים.‬

‫זאת השיטה: פוליטיקה ופופוליזם ולא ביטחון.


אהבו: 1,367. הגיבו: 542. שיתפו: 230.
{% trans 'Tags' %}:

שלום לכולם,
יצאנו למהלך ציבורי שנועד לקיים שיח מסוג אחר. שיח על תוכן ועמדות במקום עולם של תדמיות, להתחבר לעקרונות שאנחנו מסכימים עליהם ולהתעלם לרגע ממחלוקות שוליות. אין לי ספק שרבים בציבור שותפים להשקפת עולם דומה ביחס לזהות ולערכים של ישראל, כמדינה יהודית ודמוקרטית.

אני מאמינה בדרך ובעמדות שלנו - הן טובות יותר לישראל, לא צריך לברוח מהן, צריך להיאבק עליהן. איתן צריך לשכנע ועבורן גם ננצח.
עכשיו יש לחזק את הציבור הגדול ששותף לדרך ומאמין בה ולשכנע נוספים.

השיח הזה לא צריך להיות שיח מפלגתי צר ולכן לא חשוב למי הצבעתם, אלא מה אתם חושבים ובמה אתם מאמינים.

מוזמנים לקחת חלק בשיח: tzipilivni.co.il/newdialogue

רוצים לשמוע עוד על הנושאים שחשובים לנו? כנסו לאתר החדש שלי: www.tzipilivni.co.il

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 3,520. הגיבו: 397. שיתפו: 238.
{% trans 'Tags' %}: