המחנה הציוני

161,522 ( +0.68% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

ציפי לבני / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  ציפי לבני בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 9 באוגוסט 2017 20:56. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 23 בספטמבר 2017 07:05


אין שום בעיה עם חברי ליכוד שתומכים בנתניהו - אבל יש בעיה גדולה עם המתקפה המתוזמרת על גורמי אכיפת החוק. דמוקרטיה היא גם שלטון חוק ומערכות אכיפת חוק ומשפט עצמאיים ותקשורת חושפת. אי אפשר לומר שאנחנו בעד דמוקרטיה - ובאותו הבל פה להרוס את מרכיביה ולומר שהם בובות של איזה שמאל דמוני.

אני שומעת את הקולות בימים האחרונים, שרומסים כל קו אדום שהיה כאן אי פעם. מוכרחים לעצור את רכבת השדים הזאת כי היא תהרוס אותנו מבפנים. שלטון חוק הוא זה ששומר על כל אזרח, בידיעה שמי שיפגע בו או ברכושו האישי או ייקח מהרכוש הציבורי - ייענש. כי אין אדם מעל החוק.

זכותו של כל אחד להצביע למי שהוא רוצה, לתמוך במי שהוא רוצה ולקבוע עמדה לפי הפרסומים שכבר היו - האם המעשים מושחתים או לחכות להכרעה משפטית אם הם פליליים? כל עוד ובתנאי שנותנים אמון ומחזקים את המשטרה, הפרקליטות, בתי המשפט והיועץ המשפטי לממשלה (ולכן אני לא מפגינה מול ביתו). אני בטוחה שרבים ממצביעי הליכוד מרגישים אי נוחות מהמופע הערב בגני התערוכה.

המנהיגות הנדרשת עכשיו היתה של ראש ממשלה שאומר "אני סומך על גורמי אכיפת החוק ואשתף עמם פעולה". מנהיג שקורא לאנשי מפלגתו לא להשתלח במערכות החוק, שמתנער מהטקסטים המתלהמים המכוערים שאנחנו שומעים בימים האחרונים, שרוצים להרוס את המוסדות ששומרים על החברה הישראלית כולה מפני אנרכיה.

לצערי מבחן הנאמנות לנתניהו הוא לא מי תומך יותר, אלא מי הורס יותר ומקלל יותר את מוסדות המדינה, את התקשורת וכל מי שנלחם על נקיון ציבורי. מבחן הנאמנות למדינה - הוא מי מגן על שומרי הסף ועל שלטון החוק שלה, ששומר על כולנו.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 7,774. הגיבו: 1,397. שיתפו: 1,452.
{% trans 'Tags' %}:

סיפרתי אתמול במוזיאון של כלא עכו איך במשך שנים נעשתה דה לגיטימציה לעמדות ולאידיאולוגיה של הורי וחברי המשפחה הלוחמת. אמרתי שאיחוי קרעים הוא הקשבה גם בעת מחלוקת ושדווקא אלה שחוו נידוי והשתקה עושים זאת לאחרים.

התגובות המתלהמות שקיבלתי הבוקר על ציוץ ביחס לנחיצות גדר הביטחון רק מעידות על כך לצערי.

אז בואו נדבר עובדות על גדר הביטחון. לא דעות ולא עמדות - אלא עובדות.

עובדה בסיסית - הגדר הוקמה כמענה ביטחוני לפיגועים ומנעה פיגועים רבים מאז הקמתה.

הבוקר פורסם, מה שגורמי הביטחון אומרים מזמן, שהטרוריסטים מנצלים את הפרצות בגדר שלא הושלמה כדי לחדור לישראל למטרות טרור - עובדה.

מי שהתנגד לגדר חוץ מהפלסטינים היו השמאל, בגלל שהיא לא היתה על הקו הירוק, והימין המתנחלי שמתנגד גם היום להשלמת חלקים בגדר מתוך חשש שהדבר יביא לחלוקת הארץ ושהתוואי שלה יקבע את הגבול - עובדה.

למרות התנגדויות בינלאומיות, שכנעתי את ארה"ב בזמן אמת שלא תתנגד, למרות שהגדר אינה על קוי 67. אמרתי שזו זכותינו לעטוף את הגושים הגדולים שיהיו חלק מישראל ולתת ביטחון לתושביהם וכך אני עושה גם היום בכל פורום - עובדה.

אני עושה זאת מול כל מי שתוקף בחו"ל את ישראל בגלל הגדר (החומה כלשונם) וגם מול נתניהו שמתגאה (בצדק) על בניית הגדר בגבול עם מצרים - אך לא משלים את הגדר ביהודה ושומרון בגלל החשש הפוליטי מהימין.

אלה העובדות שקיצרתי לציוץ אחד - ומיד הותקפתי בטיעונים ארסיים ומעוותים כאילו אני מאשימה את הימין המתנחלי, שמתנגד לגדר, בטרור.

אז כמובן שהמחבלים הם האשמים בטרור, אולם זכותה וחובתה של מדינה להילחם בו ולהגן על אזרחיה ללא פשרות, בכל אמצעי – לרבות גדר בטחון שלמה ומלאה. אבל אם מישהו לא רוצה בהשלמתה מסיבות פוליטיות או מסיבות אחרות - שיעמוד מאחורי הטיעון באופן אמיתי במקום לסתום פיות ולהפיץ שנאה, ועל הדרך שיפסיק לטעון שהטרור נובע מהחלטות הקשורות לשלום.

רוצים לחיות במדינה אחת בין הים לירדן בלי גבול ובלי גדר, אנחנו והפלסטינים יחד - אז תגידו. לכל החלטה ועמדה יש משמעות ומחירים (גם לשלי). אבל אל תבטלו, תתלהמו ותפיצו שנאה - רק בגלל שזו עמדה מנוגדת לשלכם. רוצים לנהל שיח, אז בואו נעשה את זה אחרת.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 2,504. הגיבו: 374. שיתפו: 199.
{% trans 'Tags' %}:

‏בין דיון בוועדת חוץ וביטחון בכנסת להרצאה על הפריצה לכלא עכו, עצרתי לתת חיבוק לעמית, התינוק המתוק להפליא של ענבל היועצת שלי

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 4,051. הגיבו: 183. שיתפו: 44.
{% trans 'Tags' %}:

ט׳ באב זו הזדמנות לשתף בדברים שכתבתי לפרויקט הנהדר של 929, שעוסק בפרקי התנ״ך בהובלת הרב בני לאו.

התחברתי לפרויקט הזה ושמחתי להשתתף בו מעת לעת. הוא מייצג בעיני את היהדות שאני מאמינה בה - יהדות פתוחה שמקרבת את כל העם למוסר ולחסד המופלא שקיים במקורות שלנו. פרויקט שמבוסס על שיתוף, נתינה והקשבה אחד לשני.

בשנה שבה לעתים שנאת החינם מאיימת להציף ולהגדיש את הסאה, אשתף בקטע שכתבתי על פרק ע״ד בספר תהילים. על המצפון והמצפן הפנימי המוסרי שקיים בכל אחד מאיתנו כאדם ובכולנו כעם, שעוצב לפי מערכת ערכים ארוכת שנים ושצריך להוות להוות את מורה הדרך הלאומי שלנו.

הנה הדברים שכתבתי בנושא:
‏http://www.929.org.il/author/519/post/15346

מאחלת לנו שנדע לצעוד בדרך שמובילה לאחדות סביב ערכי מוסר וטוב משותף, שנשמור ונחזק את המצפן שלנו גם ודווקא בימים קשים.

קישור לשאר המאמרים שכתבתי לפרויקט 929, בתגובה הראשונה. מוזמנים לקרוא


אהבו: 1,727. הגיבו: 207. שיתפו: 83.
{% trans 'Tags' %}:

זה הרגע לממלכתיות ולא לפוליטיקה

אני יודעת מה זה להיות אימא ללוחמים. יום יום אנחנו מחבקים אותם, כולם רוצים בטובת - אבל אסור לנו להכשיר את הדברים האסורים. אלאור אזריה הוא חייל צה״ל שנקלע לסיטואציה קשה. קשה מאוד אפילו. בית המשפט קבע בשתי ערכאות שונות שהתנהלותו היתה מנוגדת לחוק, לפקודות צה״ל ולערכיו. זה תפקידו של בית המשפט, אלה ההחלטות שמאפשרות לנו לשמור על צה״ל כצבא חזק, ממושמע וערכי.

לצערנו, המציאות מעמידה את חיילי צה״ל במצבים קשים ומורכבים בכל יום ובכל שעה. אפשר להזדהות עם כאב המשפחה - אבל לא עם האשמותיה. הפוליטיקאים בהצהרותיהם אולי עוזרים לעצמם פוליטית - אבל רק גורמים נזק לצה״ל,הלמערכת המשפטית ולאלאור עצמו - זה חייב להיפסק. המעורבות הפוליטית גם פוגעת בשכפ"צ המשפטי, בהגנה שעצמאות המשפט בישראל נותנת לכל מפקד, חייל וחיילת מפני תביעות בחו"ל. תנו למערכת המשפט לשפוט ובעת הצורך, תנו לרמטכ״ל להחליט בלי מעורבות פוליטית.

בואו נתאחד סביב צה״ל, ערכיו ומערכת המשפט. נתנו לצה"ל להחליט, תנו לצה"ל לנצח


אהבו: 21. הגיבו: 3. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

זה הרגע לממלכתיות ולא לפוליטיקה

אני יודעת מה זה להיות אמא ללוחמים. יום יום אנחנו מחבקים אותם, כולם רוצים בטובתם - אבל אסור לנו להכשיר את הדברים האסורים. אלאור אזריה הוא חייל צה״ל שנקלע לסיטואציה קשה. קשה מאוד אפילו. בית המשפט קבע בשתי ערכאות שונות שהתנהלותו היתה מנוגדת לחוק, לפקודות צה״ל ולערכיו. זה תפקידו של בית המשפט, אלה ההחלטות שמאפשרות לנו לשמור על צה״ל כצבא חזק, ממושמע וערכי.

לצערנו, המציאות מעמידה את חיילי צה״ל במצבים קשים ומורכבים בכל יום ובכל שעה. אפשר להזדהות עם כאב המשפחה - אבל לא עם האשמותיה. הפוליטיקאים בהצהרותיהם אולי עוזרים לעצמם פוליטית - אבל רק גורמים נזק לצה״ל, למערכת המשפטית ולאלאור עצמו - זה חייב להיפסק. המעורבות הפוליטית גם פוגעת בשכפ"צ המשפטי, בהגנה שעצמאות המשפט בישראל נותנת לכל מפקד, חייל וחיילת מפני תביעות בחו"ל. תנו למערכת המשפט לשפוט ובעת הצורך, תנו לרמטכ״ל להחליט בלי מעורבות פוליטית.

בואו נתאחד סביב צה״ל, ערכיו ומערכת המשפט. תנו לצה"ל להחליט, תנו לצה"ל לנצח.


אהבו: 2,856. הגיבו: 521. שיתפו: 165.
{% trans 'Tags' %}:

לא מספיק להזדעזע מהרב אליהו שהשמיע השבוע שוב דברי בלע נגד הומואים, נשים וחילונים או מדברים שנעשים ונאמרים על ידי רבנים אחרים, רבני ערים שמקבלים משכורתם מהמדינה. אפשר וצריך לטפל בתופעה. לכן הגשתי הצעת חוק שתחיל דין משמעתי לרבני ערים שקובע גם את העבירות, את החובה להתנהל באופן ראוי ומקים מנגנון שיפוטי חדש ובלתי תלוי.

במקום לתמוך, הממשלה דחתה את החוק - אבל אגיש אותו שוב. המצב הנוכחי שבו המדינה מתעלמת, מורחת, לא מטפלת וכל אחד משתמש במעמדו כראות עיניו, למרות הנזק החברתי והציבורי - צריך להיפסק.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 3,770. הגיבו: 649. שיתפו: 485.
{% trans 'Tags' %}:

ישראל היא מדינת העם היהודי עם שוויון לכל אזרחיה. זאת מגילת העצמאות, זאת תעודת הלידה ותעודת הזהות של מדינת ישראל. חוק הלאום ללא המילה שוויון - הוא חוק הקבורה למגילת העצמאות.

אם היום הייתה מוגשת מגילת העצמאות לממשלת ישראל הנוכחית, היא לא הייתה יכולה לחתום עליה! זה מה שאמרתי היום מנהמת ליבי בוועדה המיוחדת בכנסת לדיון בחוק לאום.

את החוק שלי ושל בני בגין, שמקבע את מדינת הלאום עם שוויון כמו במגילת העצמאות, הממשלה דחתה. זאת ועדה מיוחדת כי רצו להרחיק את בני בגין ממנה. החוק הזה יכול להיות רגע היסטורי של אחדות סביב חזון משותף. אבל הממשלה הזאת מדברת על החוק הזה במונחים של אחדות וזורעת פילוג. אתם רוצים אחדות? תכניסו את המילה שוויון לחוק ונתאחד, אבל אם תוציאו את המילה שוויון נלחם בכם ועל הדרך כשאתם חוזרים למצודת זאב, תעיפו את הפסל של ז'בוטינסקי - כי אתם לא מייצגים את הערכים שלו.

אמרתי גם ליו"ר הוועדה, אמיר אוחנה - שותף גאה בקהילה הגאה – שבחוק הזה הוא הופך להיות שותף למהלך שבו המדינה תשלול ממנו ומחבריו את השוויון. הדברים של הרב אליהו הבוקר, הם רק המבוא. כי זה התרגום של החוק הזה. שלא לדבר על הפגיעה באחינו הדרוזים. להם לא מגיע שוויון? רק שבוע שעבר הלכנו לנחם את משפחות השוטרים הדרוזים שנהרגו בהר הבית. אז הגיע הזמן לדבר על ברית החיים ולא רק על ברית המתים.

מגילת העצמאות היא תעודת הזהות והלידה של המדינה שלנו – והממשלה הזו מבקשת למחוק את הזהות שלה, ששמרה עלינו 70 שנה.


אהבו: 3,864. הגיבו: 658. שיתפו: 824.
{% trans 'Tags' %}:

שבוע וחצי קשה עבר על כולנו. אני מקווה שלמרות הנסיונות של הגורמים הקיצוניים להשאיר את הנושא פתוח ונפיץ, נראה ימים רגועים יותר. כך או כך, חשוב להסיק כמה מסקנות, גם למען השיח בינינו וגם לטובת החלטות דומות בעתיד.

קודם כל, נסכים על הדברים הבסיסיים ביותר: ישראל היא מדינה ריבונית וחזקה. זו זכותה וזו חובתה לדאוג לביטחון אזרחיה. הר הבית הוא המקום הקדוש ביותר לעם היהודי. אין חולק על כך.
ברור גם שבימים אלו הר הבית הוא גם המקום הנפיץ ביותר בעולם. הטרור האיסלמיסטי הדתי, המונע משנאה והסתה, מנצל זאת כדי לפגוע בנו.
אלו העובדות ואיתן כל ממשלה צריכה להתמודד.

אבל הממשלה הזו לא עשתה את המינימום הנדרש: היא לא התייעצה עם גורמי הביטחון לפני ההחלטה להציב מגנומטרים, לא בדקה מה ההשלכות. היא לא עבדה ביחד עם השותפות האסטרטגיות שלנו ובעיקר עם ירדן, האחראית על הווקף. במקום לנהל את המשבר בצורה חכמה ואחראית למען ביטחון כולנו - קיבלנו הצהרות בומבסטיות, פופוליסטיות ומסוכנות של שרים בכירים. וחשוב וצריך להגיד את זה.

האם אפשר היה לפעול אחרת? התשובה הברורה היא כן. בהחלט כן!

אני מאחלת לכולנו המשך שבוע שקט. קראו את הלינק המצורף ושתפו: https://goo.gl/WNvx8n

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,848. הגיבו: 405. שיתפו: 142.
{% trans 'Tags' %}:

היום בכנסת יום זאב ז'בוטינסקי - מנהיג ציוני גדול ומורה דרך. משנתו, עליה חונכתי ושממשיכה להיות חלק בלתי נפרד ממני, נותרה אקטואלית עד היום.
נשמע הרבה נאומים על ציונות ובטחון ואלה הדברים החשובים יותר שתשמעו פחות:

ז׳בוטינסקי היה ציוני שהגדיר כי תנאי היסוד למדינה לאומית הוא רוב יהודי, וכדבריו: ״יצירתו של רוב יהודי היה תמיד, הינו ויהיה מטרתה היסודית של הציונות״.

בטחוניסט שקבע שצריך ״קיר ברזל״, אותה חומת בטחון שנועדה להפריד בינינו לבין הערבים, אבל הוסיף (ועל זה לא מדברים) שכשידעו אויבינו, שישראל היא עובדה מוגמרת בלתי ניתנת לשבירה, נוכל לנהל משא ומתן, מתוך בטחון עצמי בעוצמתינו וצדקתינו, עם המתונים שבשכנינו על ״ויתורים הדדיים״, כדבריו.

דמוקרט אמיתי מאמין בשוויון זכויות מלא למיעוטים במדינה היהודית: ״שוויון זכויות מוחלט" כך אמר, "הנני מוכן להישבע בשמנו ובשם צאצאינו שלא נפר לעולם שיווין זכויות זה, ולא נעשה ניסיון לדחוק את רגליו של מישהו ...הרי זה ׳אני מאמין׳ האומר כולו שלום."

ליברל ששם את האדם במרכז ואת המדינה כמי שצריכה לדאוג לרווחתו, כי הרי ״כל יחיד הוא מלך״. המנהיג שסרב לשלם מיסים כל עוד אין נשים בהנהגת העיר ירושלים והתנגד להגבלות על תקשורת חופשית גם כשהיא מפנה את חצי הביקורת נגדו.

מעל הכל, ז'בוטינסקי ייצג את המילה שנוגעת בנימי הנפש של כל בית"רי – ההדר.
להיות בית"רי זה לחיות עם מערכת ערכים אישית ולאומית שחסרה כל כך בהנהגה הלאומית שלנו היום. הלוואי וכל אלה המדברים בשמו היו מאמצים משהו מתורתו בקבלת ההחלטות‪ .‬

בתמונה: כך נראתה הספרייה בבית הוריי עליה הפסלון של ז'בוטינסקי וספריו השחוקים מקריאה לעייפה. את כולם אני שומרת היום בספריה האישית שלי ועל לוח ליבי.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,601. הגיבו: 355. שיתפו: 103.
{% trans 'Tags' %}: