המחנה הציוני

170,798 ( +0.47% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

ציפי לבני / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  ציפי לבני בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 19 ביוני 2018 10:48. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 21 ביוני 2018 07:05


הגיע הזמן להבין שביטחון נותנים בשילוב של צבאי ומדיני ובראש ובראשונה צריך אסטרטגיה ולא רק מילים חזקות מגברים, מגנרלים ובכלל. כוח צבאי חשוב אבל הוא אפקטיבי רק כחלק ממדיניות כוללת. נכון לעזה נכון מול כל איום. צפו ושתפו!


אהבו: 986. הגיבו: 229. שיתפו: 208.
{% trans 'Tags' %}:

הדרום נשרף וישראל מפסידה לעפיפונים. זאת הממשלה הכי ימנית שיכלה לממש את כל פתרונות הקסם: לספח, לכבוש, להכות, לנצח. אותה ממשלה שהבטיחה לציבור שאם רק יתנו להם את צה"ל ו-48 שעות, הם יכריעו את חמאס - עומדת היום בחוסר אונים מוחלט, משותקת, בלי יעד ובלי תכנית פעולה.

ראש הממשלה ושר הביטחון יודעים את האמת: כיבוש עזה רע לישראל, עוד סבב בלי פתרון ארוך טווח יוביל מהר לעוד סבב חסר תוחלת. רק מהלך גדול שכולל בצד מהלך צבאי, שינוי הומניטרי וכלכלי על הראש של החמאס, ישנה את המציאות לטובה עד להחלפת חמאס ופירוז הרצועה.

התמונה צולמה על-ידי אסף מקיבוץ רעים, מתמחה בלשכה שלי

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 2,625. הגיבו: 608. שיתפו: 473.
{% trans 'Tags' %}:

אז מסתבר שבבחירות 2015 ביבי פחד ממני, פחד להפסיד. הוא ידע למה.

גם לפני בחירות 2015 ראיתי מחנה מיואש. זה נכון שביבי ניצח אז עם שקרים אבל הוא פחד. אז במקום להתייאש צריך להקים קואליצית חרום חליפית.


אהבו: 853. הגיבו: 552. שיתפו: 173.
{% trans 'Tags' %}:

אז עליתי השבוע למגרש אצל אופירה וברקו. חשבתי שבאתי לדבר על ספורט ונשאלתי שאלות פוליטיות נוקבות. היה מפתיע, לא פשוט ואפילו מרגש.

מצרפת רק את הפתיח כטעימה קטנה. לראיון המלא בלינק המצורף בתגובה הראשונה.

שבת שלום!


אהבו: 1,160. הגיבו: 398. שיתפו: 101.
{% trans 'Tags' %}:

קבלת פנים מרגשת בועידת AJC. טוב היה להיפגש איתם בירושלים ולספר להם על הוריי, על המאבק שלהם אז על הקמת המדינה ועל המאבק שלנו היום בשביל הדורות הבאים, על נשים וביטחון והייתה לי גם בקשה קטנה מהם. צפו ושתפו


אהבו: 583. הגיבו: 112. שיתפו: 115.
{% trans 'Tags' %}:

בזה אחר זה עלו היום נציגי הבית היהודי כדי להצדיק עוד חוק מופקר שמעביר את כספי הציבור לחטיבה להתיישבות שבניהולם כדי לבנות עוד ועוד התנחלויות מבודדות, עד שלא נוכל להיפרד מהפלשתינים לעולם.

שימו לב מה אמר סמוטריץ ומה היה לי לענות לכולם.

לפחות יצא המרצע - לא ביטחון מעניין אותם רק חזון משיחי שיסבך את כולנו. הגיע הזמן להבין שהבית היהודי מוביל מממשלה כנועה למדינה עם רוב ערבי.


אהבו: 1,430. הגיבו: 306. שיתפו: 416.
{% trans 'Tags' %}:

בפסגה אתמול הייתה הרבה תקווה וגם מקום לדאגה האם התהליך יושלם בפירוק מנשק גרעיני.
אבל לא פחות חשוב, הנה מה שאנחנו כבר יכולים לקחת ממנה. צפו ושתפו:


אהבו: 795. הגיבו: 236. שיתפו: 154.
{% trans 'Tags' %}:

יום היסטורי בכל קנה מידה! שני סיפורים שונים על אותה פגישה דרמטית וזוית אחת חשובה שקשורה אלינו.

סיפור אחד -
מנהיג המעצמה הגדולה בעולם נוסע לפגוש דיקטטור נוראי ואכזר במדינה עם נשק גרעיני, שהפרה כל הסכם קודם, לאחר שאיים לתקוף את ארצות הברית וביצע ניסויים בטילים המגיעים לשטחה. נשיא ארה״ב לא הציב שום תנאים לפגישה, נתן לגיטימיות לדיקטטור, הפגין חולשה והסתפק בנייר כללי וזה המסר לאיראן: מי שמאיים על ארה״ב מקבל חיבוק וחותם על אמירה מעורפלת במקום ויתור על נשק גרעיני.

סיפור שני -
מנהיג ארצות הברית המעצמה הגדולה בעולם איים על צפון קוריאה והדיקטטור שלה שנבהל, גרם לפתיחת שערי צפון קוריאה, הוציא משם מנהיג שנחשב ללא רציונאלי ועכשיו מדינה עם נשק גרעיני שאיימה על שלום העולם תתקרב אל המערב עד שתוותר על הנשק הגרעיני. מסר לאיראן: תיזהרו ותוותרו על השאיפה לנשק גרעיני.

מבחן התוצאה יהיה בעתיד וההיסטוריה תקבע איזה סיפור נכון, אני מקווה שהשני, הסיפור של התקווה.

בינתיים מסתבר שהשליח הוא המסר. אוהדי טראמפ יהללו את המעשה שהיו מבקרים עליו את אובמה ומי שביקר את ההסכם עם איראן ואת כל המו״מ איתה יחבק את ההסכמות עם צפון קוריאה.

למה זה חשוב? כי כל אחד מאיתנו צריך לשאול את עצמו איך היה מגיב אם היינו מחליפים את השמות והארוע היה נוגע בנו ישירות. בעיקר אני מקווה שאלה הטוענים שנים שדיבור ופגישה זה עניין של חולשה במה שנוגע לנו וקוראים אמיץ למנהיג שעשה אותו דבר יקבלו זוית נוספת, לפיה מדינה שיש לה קיר ברזל ביטחוני יכולה וצריכה לבוא מעמדת כוח, שהיא מאוד חשובה, גם למהלך מדיני שבו כמובן צריך לעמוד על כל האינטרסים החשובים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 2,551. הגיבו: 276. שיתפו: 151.
{% trans 'Tags' %}:

הממשלה יודעת מה צריך לעשות מול עזה אבל חוששת להגיד את זה לציבור. במקום לעשות ביטחון, עושים פוליטיקה קטנה וזורקים סיסמאות נבובות. ככה נראה קבינט פחדן.

יש תכנית, נגד החמאס ובעד האוכלוסייה, לא מכספי משלם המסים. זאת גם המלצת מערכת הביטחון. צריך ליישם אותה עכשיו למען אזרחי ישראל הציונים האמיתיים שחיים בעוטף עזה והדרום.


אהבו: 1,041. הגיבו: 281. שיתפו: 226.
{% trans 'Tags' %}:

על ימין ושמאל וממש לא מה שחשבתם. צפו, שתפו ושיהיה שבוע טוב לכולם.


אהבו: 1,945. הגיבו: 517. שיתפו: 570.
{% trans 'Tags' %}: