המחנה הציוני

174,213 ( +1.73% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

ציפי לבני / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  ציפי לבני בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 16 באוגוסט 2018 13:03. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 18 באוגוסט 2018 07:05


חוזרים למגילת העצמאות. התשובה הציונית ההולמת מול הפלגנות והרוחות הרעות. שוויון במדינת העם היהודי. הכי פשוט, הכי נכון והכי חשוב.

הצטרפו, חתמו וניאבק ביחד למען ישראל: http://bit.ly/2MPT9pY


אהבו: 2,107. הגיבו: 428. שיתפו: 508.
{% trans 'Tags' %}:

כששמעתי על מכתב המשפחות השכולות נגד מינוי סגן הרמטכ״ל יאיר גולן לרמטכ״ל, שתקתי כדי לא להפוך את מינוי הרמטכ״ל לעניין פוליטי. שמחתי כשראיתי את תגובת צה״ל ושר הביטחון שהבהירו גם את תרומתו לביטחון ישראל ושהדברים לא ילקחו בחשבון מועמדותו.

אחר כך ראיתי את תנועת אם תרצו משתלחת, הפעם מול אדם שהקדיש את חייו לצה״ל ולביטחון ישראל. משווים אותו לגנרל שמסר את מפתחות צרפת לנאצים.

זאת התנועה שאחראית לקמפיין השתולים, להפיכת ישראלים לבוגדים. הם שמים את הקרן על הראש ונתניהו יורה, דברי נאצה והסתה.

לא אתערב במינוי הרמטכ״ל. כל מעורבות זרה פסולה ופוגעת בצה״ל אבל ההתערבות הזאת מכוערת במיוחד. זה הרעל המטפטף מאלה ששולחים רוח רעה שתכסה את רוח צה״ל, זו הרוח הרעה שמכסה את הארץ כולה, ברשות בחסות ובעידוד ראש ממשלה ולשימושו.

המטרה שלהם היא סתימת פיות. הם מקווים שידע כל אדם, פקיד ציבור, שופט ומפקד בצה״ל שיבולע לו אם יבטא את הערכים שהיו פעם המובן מאליו.

המטרה שלנו להוכיח להם שהם לא יצליחו. שאזרחי ישראל גאים בישראל, במפקדיה ובערכיה ויאבקו שתישאר כזאת.


אהבו: 4,167. הגיבו: 546. שיתפו: 604.
{% trans 'Tags' %}:

האירוויזיון בסכנה וביטולו יהיה על הראש שלך נתניהו. הציבור לא יסלח שבגלל המשך הריב הקטנוני והפוליטי שלך עם התאגיד נאבד אירוע שמרגש עם שלם.

די למשחקים על חשבוננו! הציבור הישראלי, ההסברה הישראלית, וטובת הציבור חשובים יותר משיקולים פוליטיים ומלחמות שאתה מנהל. לא הספיקה לך פארסת ארגנטינה? שים את הכסף, תמצא פתרון, אתה ראש הממשלה.
נטע ברזילי שמה אותנו על המפה העולמית - אל תוריד אותנו משם.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 3,960. הגיבו: 607. שיתפו: 560.
{% trans 'Tags' %}:

הפיתרון לביטחון מול עזה (אזהרה: פוסט ארוך)

אמ;לק: המטרה היא השגת שקט ושינוי מציאות לטווח ארוך. במבצע צבאי אפשר להשיג שקט זמני. שינוי מציאות, שקט ארוך טווח והחלפת חמאס אפשר לעשות רק בשילוב מהלך מדיני נגד חמאס.

———————————————

**שואלים אותי בכל ראיון האם אני בעד הסדרה**

זה כמו לשאול אם אני רוצה ארמון. התשובה היא בטח, אבל תלוי באיזה מחיר, האם צריך לשלם דמי חסות למאפיה והאם היסודות רעועים והוא יקרוס עליי.

**אחר כך שואלים אם אני נגד מבצע צבאי**

והתשובה היא שאני ממש לא נגד ומבחינתי להכות את החמאס זוהי מטרה ראויה ותמכתי בכל המבצעים הצבאיים. אבל לפני ששולחים את החיילים שלנו לקרב, חשוב שנשאל מה המטרה והאם בסיום הסבב הצבאי שינינו מציאות לטווח ארוך.

חמאס הוא ארגון איסלאמיסטי דתי שהסירוב להכיר בישראל והטרור הם עניין אידיאולוגי עמוק ולכן אין הם פיתרון אמיתי.
מתן לגיטימיות לחמאס או למדינת חמאסטן הוא גם מתן לגיטימיות לטרור ומשאיר את תושבי הדרום בני ערובה של חיים מסבב לסבב על פי הגחמות של חמאס. האמת העגומה היא שזה בדיוק מה שהממשלה עושה. חמאס הוא זה שקובע מה יהיה וישראל נגררת אחריו. כניעה לדרישותיהם היא מסר הרסני לקיצוני האזור ובראשם איראן וחיזבאללה.

**אז מהי המדיניות הנכונה?**

היעד לטווח הארוך - החלפת שלטון החמאס בשלטון לא טרוריסטי. כפי שהוכיחו לנו השנים האחרונות, אנחנו כבר יודעים שזה לא רק דרך מבצע צבאי. מבצע יפגע ביכולות וישיג הרתעה וזה חשוב אבל הנסיון מלמד שהיא תמיד תהיה זמנית ולכן חייבים להתלוות לה מהלכים מדיניים משלימים.

אז בתור התחלה כדאי לאפסן את הסיסמאות על לכתוש, להשמיד או למוטט - ונתחיל לחשוב.

**ברשות הפלשתינית קיימות היום שתי תנועות ושתי מערכות שלטון**

שלטון טרור החמאס ברצועת עזה; והרשות הפלשתינית שמייצגת סכסוך לאומי ומקיימת שיתוף פעולה בטחוני עם ישראל.

ההגיון אומר שנכון לשתף פעולה עם המתונים נגד הקיצוניים. בפועל בשנים האחרונות ממשלת נתניהו עושה בדיוק ההיפך - חסמה כל אופציה למו״מ עם הרשות הפלשתינית ומפנה אליה האשמות, לאותה רשות שמקיימת איתנו שיתוף פעולה ביטחוני. יש לי ביקורת קשה על הרשות הפלשתינית אבל בבבחירה בין אופציות גרועות - החמאס גרועה יותר.

אז במה אני כן בוחרת?

בטווח המיידי השגת שקט או בהפסקת אש כולל עפיפוני התבערה על בסיס שיפור המצב ההומניטרי בעזה.( שמהווה אינטרס ישראלי לפי עמדת כל גורמי הביטחון וחבל שלא נעשה קודם)
או , אם לא ניתן ,במכה צבאית מרתיעה .
בשני המקרים חייבים לפעול מיד ובמקביל ליצירת שינוי לטווח הארוך. זה קורה רק במהלך מדיני רחב , משנה מציאות עם מצרים, ארה״ב, האו”ם והרשות הפלשתינית.

המצרים מחזיקים את המנוף המשמעותי ביותר -את מעבר רפיח שמהווה את שער הכניסה והיציאה לרצועה. לאו״ם יש מכניזם לפיקוח על פרויקטים כך שניתן לשפר מצב הומניטרי לא דרך חמאס והרשות תחזור לעזה בשלבים בתמיכה ערבית, כשהתמריץ הוא מתן תקווה מדינית לרשות הפלשתינית.

**אז למה זה לא קורה?**

כי ממשלת נתניהו מעדיפה את הקמת חמסטאן בשליטת ארגון טרור מאשר לנהל מו״מ עם הרשות הפלשתינית. זו הבחירה של נתניהו.

איך אני יודעת?

כי בסיום צוק איתן היו שתי אופציות ונתניהו בחר בחמאס. במהלך צוק איתן רתמתי את כל העולם כולל גורמים ערבים ולהחלטת מועצת ביטחון נגד חמאס על בסיס אותם עקרונות. היעד היה החלפתם ברשות הפלשתינית תוך מניעת התעצמות מיידית ופירוז בטווח הרחוק במקביל לשיפור המצב ההומניטרי בעזה כיעד מרכזי.על הראש של החמאס ולא דרכו.

נתניהו לא הסכים כי ההחלטה כללה גם חזרה למו״מ עם הרשות. הסביר שזה בגלל שקיימת ממשלת אחדות פלשתינית. היום נתניהו היה חותם על ממשלה כזאת כדי להעביר כסף לחמאס דרך הרשות.

**ארבע שנים, מחירים כבדים ואנחנו בדיוק באותה נקודה. ההבדל בינינו לבין הממשלה הוא באסטרטגיה וביכולת להשיג את היעד**

צריך צה״ל חזק צבאית וממשלה חזקה מדינית כדי לעשות שינוי לטווח הארוך. הממשלה הנוכחית לא רוצה ולא יודעת לשלב את שניהם. ולא תוכל לעשות את זה.

ומשפט אחרון לאלה שצועקים התנתקות - לא מתאים לכם שיצאנו מעזה? רוצים לכבוש אותה מחדש ולבנות את גוש קטיף ושאר הישובים? מממשלת הימין-ימין-ימין הקיצוני יכולה לעשות את זה. אתם כבר יודעים למה הם לא עושים את זה. אנחנו כבר יודעים שלא נתניהו, לא ליברמן ולא בנט חזקים נגד חמאס. כדאי גם להיות חזקים וגם חכמים.

נכתב ביום חמישי בכפר עזה עם ארבעת ילדי משפחת ליבשטיין שעברו לילה קשה ונאלצים להשאר בבית לאור הוראות הצבא.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 3,326. הגיבו: 495. שיתפו: 337.
{% trans 'Tags' %}:

הגענו לשדרות לפגוש את התושבים ולראות בעיניים את הנזק. אזרחים שעומדים באומץ בחזית שלא הייתה חייבת להיות כזאת. רק בנס זה נגמר ככה הפעם. הממשלה מעדיפה את מדינת חמאסטן כאן ליד תושבי הדרום. היא מחזקת את הקיצונים, מחלישה את המתונים והדבר יגזור על הדרום חיים מסבב לסבב. אפשר אחרת

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 2,463. הגיבו: 520. שיתפו: 188.
{% trans 'Tags' %}:

ביבי תחליט - חוק הלאום הזה או מגילת העצמאות. באיזה צד אתה? התשובה המהדהדת של הרבבות הערב ברורה.

אפשר עדיין להגיע לאחדות סביב מגילת העצמאות במקום חוק הלאום הזה. אנחנו מתחייבים לחוקק את העקרונות החוקתיים שבמגילת העצמאות כחוק יסוד כך שמדינת ישראל תהיה מדינת הלאום של העם היהודי עם שוויון זכויות לאזרחיה. גם יהודית וגם דמוקרטית.

רבבות הזכירו לממשלה שהיא שכחה מה זאת מגילת העצמאות. אז היו מנהיגים שידעו למען האחדות לשים בצד מחלוקות ושיקולים פוליטיים כדי להתמודד עם אתגר הקמת המדינה. היום בשביל פלגנות, הפרד ומשול וצרכים פוליטיים, נתניהו מוכן לקרוע את מגילת העצמאות ויחד איתה את החברה בישראל.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 8,756. הגיבו: 906. שיתפו: 651.
{% trans 'Tags' %}:

הערב | כיכר רבין | 20:30 🇮🇱🇮🇱

אנחנו מתחייבים להפוך את מגילת העצמאות לחוקתה של מדינת ישראל ולחוקק את העקרונות החוקתיים שבמגילת העצמאות כחוק יסוד כך שמדינת ישראל תהיה מדינת הלאום של העם היהודי עם שוויון זכויות לאזרחיה. גם יהודית וגם דמוקרטית.

זאת הזהות של מדינת ישראל, היסודות עליהן נבנתה ואין לפגוע בהם. סביב עקרונות אלה התייצבו ראשי הציבור היהודי בישראל מכל המפלגות והזרמים. היה זה רגע של אחדות בו שמו בצד מחלוקות ושיקולים פוליטיים כדי להתמודד עם אתגר הקמת המדינה. זה המצפן שצריך להראות את הדרך גם היום. נתניהו מפלג, אנחנו נאחד סביב מגילת העצמאות.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 2,742. הגיבו: 307. שיתפו: 371.
{% trans 'Tags' %}:

שוויון לא מחולק על פי מחשבון ממשלתי פוליטי - הוא מוענק לכל אזרח, לכל תינוק שנולד במדינה הזאת:


אהבו: 3,501. הגיבו: 494. שיתפו: 695.
{% trans 'Tags' %}:

גאווה אמיתית בירושלים ואנרגיות אדירות - במאבק למען שוויון ויהדות של ואהבת לרעך.

נהיה בכל מקום בארץ, לא רק למען הלה"טבים או הדרוזים, למען כולם. כשהאוויר במרחב הציבורי הולך ואוזל - מאחדים כוחות במאבק שמעולם לא היה חשוב יותר.

רק לפני שלוש שנים נרצחה במקום הזה שירה בנקי אחרי דברים מסיתים ואווירה שהכשירה את המעשה. מול דברי הבלע וההסתה נגד קהילת הלהט״ב יש תשובה אחת. גם המקללים יודעים שרק לפני שנים לא רבות אי אפשר היה לחשוב על מצעד גאווה בירושלים ועכשיו הרחובות הומי אדם.

לא נסתפק במצעדים, התיקון האמיתי יהיה בחקיקה ובשינוי חברתי ופוליטי עמוק אבל היום, שמחה גדולה.

ירושלים, בירת ישראל קריה יפהפיה, היום יפה מתמיד.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 4,532. הגיבו: 361. שיתפו: 246.
{% trans 'Tags' %}:

דברי הבלע וההסתה נגד קהילת הלהט״ב לקראת מצעד הגאווה בירושלים, בלתי נסבלים ובלתי נסלחים. דמה של נערה כבר נשפך בפשע שנאה ושתיקת ראש המממשלה נותנת אור ירוק להסתה ולשנאה.

חייבים להתייצב מולם, כל אחד ואחת מאיתנו אזרחים ובעיקר מנהיגי ציבור. ההשתתפות במצעד היא חובה! זכרו - כל צעד ברחובות ירושלים הוא צעד שמשמעותו קידום שוויון בישראל. בואו!


אהבו: 2,278. הגיבו: 584. שיתפו: 365.
{% trans 'Tags' %}: