ישראל ביתנו

219,249 ( +0.07% בחודש האחרון, בקירוב)

טוען נתונים נוספים...

אביגדור ליברמן / ישראל ביתנו באתר כנסת פתוחה

  אביגדור ליברמן בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 20 באוגוסט 2018 15:51. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 20 באוגוסט 2018 07:05


הצגתי לאורחי ג'ון בולטון, היועץ לבטחון לאומי של ארצות הברית, מפה של כל המנהרות שהשמדנו ברצועת עזה. זה הישג מודיעני מבצעי טכנולוגי כביר שהושג בזכות הכישרון והיצירתיות של אנשי מערכת הבטחון.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 319. הגיבו: 29. שיתפו: 8.
{% trans 'Tags' %}:

אנחנו פועלים גם בעוצמה וגם בחוכמה

מאז ההתנתקות הציבור הישראלי שואל את עצמו ואת קברניטי המדינה שאלה אחת. מה יהיה בסוף עם רצועת עזה? האם יש פתרון? מה הוא ה – ENDGAME שלנו בנוגע לרצועת עזה. לשטח של כ- 365 קמ"ר עם כשני מיליון תושבים. אחד מהמקומות הצפופים ביותר בעולם. הר געש שמידי פעם מתפרץ ומזכיר לכל ישראלי שזאת בעיה שאי אפשר להתעלם ממנה ולבטל אותה בהינף יד.

לכן ה-ENDGAME שלנו הוא הפלת שלטון החמאס, או שחמאס ישנה את עורו ויחזור בשאלה, קרי יכיר בזכותה של מדינת ישראל להתקיים ויקבל את העיקרון שיקום תמורת פירוז.

את זה אנחנו יכולים לעשות בשתי דרכים:

האחת – אנחנו מנחיתים מהלומה צבאית קשה שמחריבה את עזה וכובשים אותה מחדש ומשלמים מחיר כבד בחיי חיילנו.
הדרך השניה – העדיפה מבחינתי – יצירת תנאים שבהם תושבי עזה מן השורה יפעלו לבד ויחליפו את שלטון החמאס בהנהגה פרגמטית שלעולם לא תהיה חובבת ציון, אך תעדיף את היתרונות של שיתוף פעולה כלכלי ורמת החיים ברצועת עזה על פני חיכוך בלתי פוסק, שהתוצאה שלו היא סבל מתמשך של רוב האוכלוסייה העזתית.

האם זה אפשרי? מדיניות הביטחון של ישראל לא צריכה להתחיל בין בלון תבערה להסדרה, אלא עם אסטרטגיה ברורה ונחישות לאורך זמן ליישם אותה ולא לוותר. הצעד הראשון באסטרטגיה הזאת הוא היכולת והצורך לתקשר עם ההמונים מעל ראשם של השליטים, ובמקרה של עזה דיאלוג קבוע ורציף עם התושבים מן השורה מעל ראשה של הנהגת החמאס. הם צריכים להגיע למסקנה שאם האביב הערבי אפשרי בתוניסיה אז הוא גם אפשרי בעזה. (דיאלוג כזה מתקיים כבר שנתיים).

תפקידנו ליצור דילמות בפני התושבים ולתקוע, עד כמה שאפשר, טריז בין הנהגה קיצונית המדברת על השמדת מדינת ישראל, לבין אזרח מן השורה המחפש להתפרנס בכבוד ולהביא אוכל למשפחתו. חובתנו ליצור זיקה ישירה בין שקט ביטחוני להטבות כלכליות. העיקרון הבסיסי הזה חייב להיות עיקרון מקודש מבחינתנו. יש טרור ואלימות המעברים ומרחב הדיג יסגרו. אין טרור הכל פתוח והכל מתפקד. אלימות לא משתלמת ושקט ביטחוני כן.

חשוב מאוד לזכור את ההיסטוריה – לפני הסכמי אוסלו באזור התעשייה קרני וארז היו יותר משמונים מפעלים משגשגים ותשעים אלף עזתים עבדו בישראל. כרגע זה בלתי אפשרי. זהו סיכון ביטחוני שאנחנו לא נאפשר אותו, אבל בהינתן ותקום הנהגה שתתעסק בכלכלה וברווחת התושבים ולא בהסתה ובטרור, אפשר יהיה ליצור מציאות אחרת לגמרי - תנופה כלכלית, השקעות, שגשוג וצמיחה לטובה שני הצדדים.

מתחילת כהונתי כשר הביטחון אני מוביל מדיניות שקולה, אחראית ורצינית, שבמרכזה פעילות נחושה ועוצמתית ולא מענה לכותרת כזו או אחרת או לטוקבקיסטים וסקרי דעת קהל. ממלכתיות אינה מילת גנאי.

מאז כניסתי לתפקיד יש יותר ממאתיים פעילי חמאס הרוגים, כ- 5,000 פצועים, השמדנו 16 מנהרות, הרסנו עשרות תשתיות טרור מרכזיות, בין היתר את בניין המשרד לביטחון פנים, מפעלי בטון, מפעלים לייצור רקטות, מחסני נשק ותחמושת. בנוסף יש הרבה פעולות ביטחוניות שצה"ל מבצע יום יום ברצועת עזה ומחוצה לה שלא מגיעות לאמצעי התקשורת ולידיעת הציבור וטוב שכך.

ברור שהמאבק בטרור ימשיך להיות כרוך בפעילות צבאית התקפית והגנתית, ולכן צה"ל ימשיך להילחם בטרור כפי שהוא עושה כל העת. אך סיכול טרור, ללא אסטרטגיה לטווח הארוך, לא יפתור את הבעיה היסודית. אלברט איינשטיין אמר פעם: "אי-שפיות זה לעשות אותו דבר פעם אחר פעם ולצפות לתוצאות שונות". יצאנו למבצע עופרת יצוקה, למבצע עמוד ענן ולמבצע צוק איתן. עשינו סיכולים ממוקדים, בין היתר של השייח יאסין, רנטיסי, וג'אברי ועדיין נותרנו עם בעיית עזה לפתחנו.

בנוגע לדיבורים השונים על הסדרה – כדאי להבהיר, שאכן יש הרבה יוזמות ומתווכים:
מצרים, האו"ם, האמריקאים והאירופאים. אבל עם כל הכבוד וההערכה לכל היוזמים והיוזמות, אנחנו נתנהל אך ורק על פי המציאות בשטח והאינטרס הישראלי.

לסיכום, כל מי שנלחם בטרור יודע שעל מנת להצליח במאבק הזה חייבים קודם כל לקעקע את התמיכה הציבורית ברעיון, במנהיגות או בפעילות של ארגון הטרור. אותו אזרח מן השורה שמעניק, אפילו תמיכה פסיבית או תורם כספים או מציית להוראות הארגון, הוא היעד המרכזי, אותו יש לשכנע שיש אלטרנטיבה טובה יותר. ארגון טרור שמאבד את התמיכה הציבורית סופו להעלם. זה בדיוק מה שקרה רק לאחרונה עם FARC בקולומביה ו ETA בספרד. שני ארגונים שהבינו שהם עומדים להעלם ולכן העדיפו לזנוח את האלימות ולהתפרק מנשקם.

כמי שמאמין במשנתו של ראש בית"ר זאב ז'בוטינסקי אני סבור שגם היום חשוב להיות "גאון ונדיב ואכזר", קרי צריך להנחית מכות יותר קשות ויותר כואבות על מחוללי הטרור ברצועת עזה ולהטיב יותר עם האזרחים מן השורה, במקרה שהשקט הביטחוני נשמר. יש להסביר לאלו שדואגים לפרנסתם ולעתיד ילדיהם שיש אלטרנטיבה יותר טובה מלסבול תחת שלטון החמאס. והדבר החשוב ביותר – כושר העמידה. היכולת שלנו להצליח במאבק מול החמאס לטווח ארוך תלויה לא מעט בנחישות, בהתמדה ובהבנה שזה לא יקרה לא מחר ולא מחרתיים, אבל הרבה יותר מהר ממה שחושבים.

אם נאמץ את הגישה הזאת - נצליח. אם נעמוד עם סטופר ביד ונקטר – נכשל.

אנחנו פועלים ונמשיך לפעול גם בעוצמה וגם בחכמה.

לידיעת כל אלה הטוענים שמערכת הביטחון פועלת ללא מדיניות וללא אסטרטגיה.


אהבו: 147. הגיבו: 203. שיתפו: 16.
{% trans 'Tags' %}:

בשבוע שעבר הנחית צה"ל מכה קשה על יעדי חמאס ברצועת עזה. לצערי, רק אחרי שמחקנו את בניין מטה ביטחון הפנים של חמאס ורק אחרי יום שישי אלים על הגדר, שבו נהרגו שלושה ונפצעו עשרות, השתרר שקט בגבול עזה. ארבעת הימים האחרונים היו השקטים ביותר מאז 30 במרץ השנה.

אני מבדיל בין הנהגת חמאס לבין תושבי עזה מן השורה. לכן החלטתי לפתוח את מעבר כרם שלום ולהרחיב בחזרה את מרחב הדייג ל-9 מייל, כמסר ברור לתושבי הרצועה: שקט משתלם ואלימות לא משתלמת. לתושבי עזה יש מה להרוויח כשאזרחי ישראל נהנים משקט וביטחון, ומה להפסיד כאשר השקט מופר.

תושבי עזה צריכים להבין שמדינת ישראל היא לא הבעיה אלא הפתרון. הבעיה היא הנהגת חמאס שמשתמשת באזרחים כתחמושת חיה וכמגן אנושי.

אני רוצה להזכיר לכם שלפני תהליך אוסלו, כ-90 אלף עזתים עבדו במדינת ישראל וכ-80 מפעלים פעלו באזורי התעשייה ארז וקרני. אנו מקווים בשבילכם, תושבי עזה, שכל תקציבי חמאס והקהילה הבינלאומית יופנו לרווחתכם ולפיתוח הרצועה, במקום לטרור. לעזה יש פוטנציאל להפוך לסינגפור של המזרח התיכון. זה יהיה טוב לתושבי עזה, זה יהיה טוב לישראל ולאזור כולו.

לגבי הצעות למיניהן להסדרה ארוכת טווח, כולן חייבות לכלול קודם כל הסדרה בנושא השבויים והנעדרים.

אבל מה שיקבע בסופו של דבר זה לא ההצעות אלא המציאות בשטח, ושלאף אחד לא יהיו שום ספקות: אנחנו נעשה הכל כדי להבטיח את ביטחונם של אזרחי ישראל ואם חמאס יפנה שוב לאלימות, נגיב מיד ובצורה קשה בהרבה מכל הפעמים הקודמות.

https://www.facebook.com/COGAT.ARABIC/photos/a.599677736849976.1073741828.435957679888650/1116526751831736/?type=3&theater

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 217. הגיבו: 509. שיתפו: 15.
{% trans 'Tags' %}:

ביקרתי הבוקר יחד עם הרמטכ"ל ומפקד פיקוד צפון בתרגיל שריון ברמת הגולן. התרשמתי מהמוטיבציה של החיילים ומהרמה המקצועית הגבוהה של החיל שבתקופתי שיעורי הגיוס שלו קפצו פי 3. אנחנו רואים שצבא סוריה נבנה מחדש. חיל השריון הוא כוח המחץ שלנו וידע להגן על הגבול בכל תרחיש.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 798. הגיבו: 420. שיתפו: 30.
{% trans 'Tags' %}:

הצטרפו אלינו לשידור החי מטקס סיום קורס חובלים בסימן 70 שנה לזרוע הים 🌊
גם Reuven Ruvi Rivlin - ראובן רובי ריבלין, Avigdor Liberman - אביגדור ליברמן וראש ממשלת ישראל יהיו כאן איתנו!


אהבו: 140. הגיבו: 165. שיתפו: 63.
{% trans 'Tags' %}:

הערבות ההדדית היא מקור כוחנו. זה חייל המילואים שעוזב את המשפחה וזה הישראלי שמגיע עם המשפחה לחזק חבלי ארץ שסובלים מהאויב. הגענו היום לאור הנר וברור חיל, כל סיעת ישראל ביתנו. בואו לחזק את עוטף עזה. החמאס רוצה לשתק אותנו אבל אנחנו נגיע בהמונינו לבלות, לטייל ולאכול.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 575. הגיבו: 147. שיתפו: 26.
{% trans 'Tags' %}:

לקראת סיום כהונתו של הרמטכ"ל ב-31 בדצמבר, אתחיל בימים הקרובים בסבב התייעצויות ופגישות עם מועמדים שונים, כדי לבחור את הרמטכ"ל הכי טוב לצה"ל. הצבא יידרש להתמודד בשנים הקרובות עם איומים הולכים ומתגברים בכמה חזיתות, קרובות ורחוקות. למינוי הרמטכ"ל תהיה משמעות קריטית בעיצובו של צה"ל אל מול האתגרים הרבים. למזלנו, יש לנו בצה"ל מועמדים מצוינים. הליך הבחירה יהיה סדור, שקול ואחראי ובסופו אבחר את הרמטכ"ל הטוב ביותר, שיידע להוביל את צה"ל לניצחון בשדה הקרב.


אהבו: 201. הגיבו: 302. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}:

‏החלטתי למנות את תא"ל עופר וינטר למזכירי הצבאי. אני בטוח שקצין איכותי ומנוסה כמוהו יסייע לי רבות.


אהבו: 1,481. הגיבו: 212. שיתפו: 10.
{% trans 'Tags' %}:

התראיינתי היום לאתר אלמונסק. המסר שלי לתושבי עזה: הבחירה בידכם. אנחנו יכולים להיות השותפים שלכם להפיכת עזה לסינגפור של המזרח התיכון. אם ההנהגה שלכם לא מוכנה תחליפו את ההנהגה.


אהבו: 293. הגיבו: 260. שיתפו: 85.
{% trans 'Tags' %}:

שוחחתי הבוקר עם הרמטכ״ל ואלופי צה"ל בישיבת המטה הכללי. הכדור כעת בידיים של החמאס והאחריות לכל מה שיקרה מעכשיו ואילך היא עליהם. אנחנו עומדים במטרות שהצבנו לעצמנו: למנוע שיגור עפיפונים וחיכוך על הגדר, ולהמנע ממלחמה מיותרת. אנחנו לא מורתעים ממערכה מול חמאס. אם נצטרך אנחנו ערוכים.


אהבו: 468. הגיבו: 376. שיתפו: 47.
{% trans 'Tags' %}: