המחנה הציוני

43,828 ( +0.01% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

איתן כבל / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  איתן כבל בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 21 בספטמבר 2017 17:59. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 23 בספטמבר 2017 07:05


קולו של החזן נשבר בתפילת ״אחות קטנה״, כבר כשקרא ״אל נא רפא נא, למחלותיה תכלה שנה, וקיללותיה".

ברגע זה גם קולי נשבר בתוכי וארועי השנה החולפת רצו בראשי כמו בחלום שבסופו עולה התמונה שזה לי ראש השנה הראשון בלי אבי אבשלום ז״ל, שנפטר לפני קצת למעלה מחודש ימים.

שנת תשע״ז הייתה מחד הקשה בחיי לא רק אישית ומשפחתית אלא גם פוליטית, ומאידך הייתה זו שנה מלאה בפעילות חסרת תקדים בועדת הכלכלה שאני עומד בראשה.

שנת תשע״ח, תהיה גורלית קודם לכל לנתניהו (שאני מצפה שהאמת בעניינו תצא בהקדם לאור והצדק גם יעשה), שלפתחו מונחות פצצות מתקתקות שיכריעו את גורלו וייקבעו איך תראה הפוליטיקה הישראלית בשנים הבאות.

ראש השנה אינו הזמן הראוי לקטרג בו-אך לא ניתן להתעלם מהעובדה שהשנה החולפת הייתה מלאה בהגברת השנאה והעמקת השסעים בתוכנו על ידי גורמים ששנאה מעצימה אותם ושיש בהם כח הרס שעלול לרסק את החברה הישראלית הכל כך צעירה.

כאדם המלא באופטימיות אסיים בתקווה ש-״תחל שנה וברכותיה", מי יתן ותהא זו שנתו של הגבאי!

שנה טובה

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 501. הגיבו: 129. שיתפו: 20.
{% trans 'Tags' %}:

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 206. הגיבו: 23. שיתפו: 14.
{% trans 'Tags' %}:

ואהבת לרעך כמוך זהו כלל גדול בתורה, והפעם אני מפרגן לעמית שלי שלצערי פורש היום מהכנסת - ח"כ אוסאמה סעדי מהרשימה המשותפת.

אני מניח שיש לא מעט שכבר משחיזים את המקלדת שלהם רק על עצם העובדה שאני מפרגן לחבר כנסת מהרשימה המשותפת - אבל אני אומר בצורה ברורה, גם להם, שפגשתי בכנסת איש מקצועי, ערכי וישר. בתוך תקופה קצרה הצליח אוסאמה לקבע את עצמו כדמות מובילה,מקצועית,דומיננטית, משפיעה ואהובה על חברי הכנסת מכל סיעות הבית. לצערי פרישתו המוקדמת של אוסאמה (בשל הסכם רוטציה בתוך הרשימה המושתפת) היא הפסד אמיתי לכולנו ובמיוחד לאזרחי ישראל הערבים. האיש מייצג את בעיותיו של הציבור הערבי בישראל באופן רציני ואותנטי.

אם תרצו זאת באופן ישיר ובלי לפרט שעדיף לחברה בישראל בכלל ולערביי ישראל בפרט, אנשים כמו אוסאמה סעדי בכנסת. אוסאמה תמיד פעל מולי במקצועיות וביושרה. ראיתי מקרוב את תחושת השליחות הציבורית שמובילה אותו, ראיתי כיצד הגיע מוכן לישיבות בוועדה הכלכלה בנושאים שקרובים לליבו וראיתי כיצד טען את טענותיו - תמיד באופן מקצועי וראוי ותמיד עם תחושה ציבורית עמוקה.

אין זה סוד שבין אוסאמה לביני יש מחלוקות פוליטיות ואידיאולוגיות עמוקות ביותר, ואשקר אם אומר שהיה לי קל לשמוע חלק מאמירותיו והתבטאותיו, שלחלקם הגדול אני אף מתנגד בתוקף, אבל האמת חייבת גם להאמר, במיוחד כעת כשהוא פורש מהכנסת.

אוסאמה - זו אומנם קדנציה ראשונה שלך בכנסת ולצערינו כולנו די קצרה, אבל אתה יכול בהחלט להיות גאה על תרומתך לציבור בוחריך ועל האופן המקצועי שבו פעלת.
אני סמוך ובטוח שתחזור ובגדול לכנסת הבאה כי הציבור יודע להעריך שליחי ציבור כמוך.
בהצלחה אוסאמה ידידי.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 350. הגיבו: 61. שיתפו: 16.
{% trans 'Tags' %}:

חבורה של יללנים!

אתם שולטים קרוב לארבעים שנה ולא מפסיקים להתבכיין. אתם הרוב אתם השולטים, אבל אתם גם היללנים. עד מתי תמשיכו ליילל שפוגעים בכם? שעושים לכם? שמשנים לכם? שמכתיבים לכם?
ועכשיו החלטתם שבית המשפט העליון הוא האוייב שלכם? הוא זה שמפריע לכם לדרוס? בית המשפט העליון הוא לא ימין לא מרכז ולא שמאל, אלא המבצר של הדמוקרטיה - כך ראוי שימשיך ויהיה.
"אם לא נשמור על הדמוקרטיה, הדמוקרטיה לא תשמור עלינו"
שבוע טוב

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,399. הגיבו: 325. שיתפו: 163.
{% trans 'Tags' %}:

גאה בצעירי וצעירות המשמרת הצעירה שלנו אשר נאבקים ברחובות על הלבבות של הציבור.
נחזיר את התקווה לישראל, נחליף את השלטון!
שבת שלום ישראל
המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה - תל אביב-יפו

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 326. הגיבו: 39. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

יגאל גואטה ואני חברים! אני מעריך ואוהב את יגאל, ולכן האכזבה והכאב שלי מהתפטרותו עצומים מאוד.

העובדה שהחלטתו להתפטר מהכנסת באה בעקבות לחצים שהופעלו עליו לאחר שסיפר בראיון לרדיו כי השתתף בחתונת אחיינו ובן זוגו, רק הופכת את העניין לקשה אף יותר.

מעבר להערכה העמוקה שאני רוחש לו על פועלו בוועדת הכלכלה, וכן על התגייסותו ותמיכתו בשלי יחימוביץ' בזמן הקמפיין לראשות ההסתדרות, אני מסיר בפניו את הכובע על אנושיותו, נכונותו לקבלת האחר באשר הוא ואומץ ליבו.

כתלמיד בישיבה בתקופת נעוריי וכאדם שמוקיר ואוהב את המסורת והדת היהודית, אינני מקל ראש באיסורי התורה וציוויה, אך גם אינני מקל באמירה ש "דרך ארץ קדמה לתורה".

ח"כ גואטה עמד בפני בחירה לא פשוטה ובחר לעמוד בעוז לצד אחותו ובנה, ובכך הוכיח לכולנו כי אהבה, סובלנות ואחדות המשפחה הם-הם הערכים שצריכים לשמש נר לרגלינו. ערכים שהם חלק בלתי נפרד מהדת היהודית ושאינם יכולים לסתור אותה בשום פנים ואופן.

"הַתּוֹרָה נָתְנָה לְיִשְׂרָאֵל כְּדֵי שֶׁשַּׁעֲרֵי-אוֹרָה יוֹתֵר בְּהִירִים, יוֹתֵר רְחָבִים מִכָּל שַׁעֲרֵי הָאוֹרָה שֶׁל הַבִּינָה הַטִּבְעִית וְשֶׁל רוּחַ הַמּוּסָר הַטִּבְעִי אֲשֶׁר לָאָדָם, יְפַתְּחוּ לָנוּ, וְעַל יָדֵינוּ לְכָל הָעוֹלָם כֻּלּוֹ. וְאִם אֲנַחְנוּ אוֹטְמִים אֶת אָזְנֵינוּ.. מִפְּנֵי שֶׁאָנוּ חוֹשְׁבִים שֶׁנִּמְצָא אֶת אוֹר הַתּוֹרָה בַּתּוֹרָה הַקְּרוּעָה מִכָּל אוֹר.. אֵין אָנוּ מְבִינִים בָּזָה אֶת עֶרְכָּה שֶׁל תּוֹרָה" (הרב קוק, אורות התורה יב, ה)

בהצלחה לך אחי יגאל בכל אשר תפנה ותבקש לעשות.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 944. הגיבו: 99. שיתפו: 44.
{% trans 'Tags' %}:

לפני הכל תודה מעומק הלב לצוות העיתון הכלכלי החשוב דה-מרקר שמצא אותי ראוי להימנות על 100 המשפיעים בישראל והציב אותי במקום מספר 7 המכובד והמחייב.
יחד עם זאת חובה עלי לציין ובהכנעה שבלי עזרתו של הצוות המקצועי של הוועדה וצוות היועצים שלי, לא הייתי נמצא ראוי למקום בו הוצבתי. ההישג הוא גם שלהם והם ראויים לתודה וברכה על ההישג.
ולכל אלה מגיעה תודה: לאה ורון מנהלת הוועדה, עו"ד אתי בנדלר המשנה ליועץ המשפטי לכנסת והיועצת המשפטית של הוועדה, עו״ד איתי עצמון וכל הצוות המשפטי של הוועדה. ליאור רותם דובר הוועדה. עידית, דקלה, כוכי ואביעד מצוות הוועדה.
וכמובן תודה מיוחדת לצוות האישי שלי: שי שאקו דוד, מאיה עזריה, אריה לוי ואייל אוסטרינסקי, שלכל אחת ואחד מהם יש חלק מרכזי בהישג.
המקום בו הוצבתי הוא גם המקום שלכם וזה מציב בפנינו אתגר עצום שמחייב אותנו לא רק לשמור עליו, אלא לחתור למקום גבוה יותר ולהשיג השגים עבור אזרחי ישראל.
תודה ושבת שלום

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 296. הגיבו: 101. שיתפו: 20.
{% trans 'Tags' %}:

הימים אינם פשוטים עבור אזרחי ישראל שנחשפים מדי יום למידע קשה ומדאיג על התנהלותה של המערכת הממשלתית בשלל נושאים ובעיקר סביב פרשת הצוללות. לצערי גם בימי סערה זו יש עניין פנים מפלגתי שאינני יכול להרשות לעצמי להתעלם ממנו.

אפתח ואציין כי אתמוך בהצעת יו״ר מפלגת העבודה אבי גבאי ואפעל ככל שניתן על מנת שההצעה תעבור.

אין לנו בימים אלה זכות לגרום לפגיעה ולו הקלה ביותר באבי גבאי ובמעמדו כיו״ר מפלגת העבודה. מי שמבקש לעשות זאת באופן ישיר, מרומז או במחשכים, ראוי שנעמוד מולו, ביחד, בכל הכוח.

האווירה בעיקר בקבוצות הווטסאפ, שימיו של נתניהו בשלטון ספורים מטעה מאוד, אך אם היא נכונה, הרי קל וחומר שחובה עלינו להתלכד ולהניח הצידה את כל המחלוקות הטכניות שאינן מקדמות אותנו במשימה המרכזית - החלפת השלטון!

נולד כאן דור שכלל לא יודע שפעם, פעם, הקמנו את המדינה והובלנו אותה להישגים יוצאי דופן - ואם חפצי חיים אנו הרי האנרגיות שלנו חייבות להיות מכוונות החוצה מול ביבי וממשלתו ולשכנע את אזרחי ישראל בצדקת דרכנו, דבר שלצערי איננו מצליחים בו וזה הכישלון המהדהד שלנו!

לכן, גם אם אין הסכמה בתוכנו לכל ההצעות של אבי גבאי, הרי לפחות הפעם בואו ונעשה זאת אחרת לא כמו שהתרגלנו. חייבים לתת סיכוי לעצמנו, חייבים לתת סיכוי ממשי ליו״ר, חייבים לתת סיכוי לילדים שלנו בארץ הזאת וזה אפשרי רק אם נהיה מאוחדים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 371. הגיבו: 115. שיתפו: 41.
{% trans 'Tags' %}:

למרות שזו איננה הפעם הראשונה, ההתרגשות חנקה את גרוני בעת ששלחנו את בנותיי טל לכיתה יא', שחר לכיתה ד' ושירה לגן חובה. זו גם לנו הפעם הראשונה שלא ליווינו את מאיה בתנו הבכורה לבית הספר, כי היא התגייסה לפני כחצי שנה לצה״ל.

למרות שנועה רעייתי ואני מכירים את המורות והמורים כמו שאנחנו מכירים את הגננת עדי, שחינכה את כל בנותינו, אך גם בעובדה זו אין כדי להרגיע. כמו כל ההורים באשר הם השאלות המתרוצצות בראשינו הן רבות ולא תמיד יש תשובה בנמצא.

מערכת החינוך ממשיכה לחפש את עצמה וכבר כמה שנים טובות עורכת ניסויים ונסיונות בילדינו. כל שר וחלומותיו, כל שר וגחמותיו, כל שר נוטע תקווה לשינוי אך אלה מתנפצים עלינו ההורים - מערכת החינוך שאמורה להיות הפנינה שבכתר היא מקור ומוקד לפערים שעלולים יותר מכל אוייב לרסק את החברה הישראלית שחלקיה תפורים זה לזה חלקם בתפירה עדינה וחלקם בתפירה גסה.

הפערים בתוך החברה היהודית עדיין קיימים ולא נדרשת שום עבודת מחקר כדי לאשש זאת. פריפרייה גיאוגרפית מול המרכז; המרכז אל מול הפריפרייה העירונית שלו והפערים עמוקים אף יותר כשמשווים בין החברה היהודית לבין זו הערבית.

אלה פערים שמייצרים אליטה קטנה ששולטת בהון ושולטת בכלכלה וכל השאר הופכים לשרתים שלהם.

ישראל מוקפת באויבים המבקשים להשמיד אותנו מה שמחייב אותנו אף יותר להיות חברה שמערכת החינוך שלה שוויונית וחזקה, שמאפשרת לכל ילדה וילד לממש את עצמם - חינוך איכותי ושוויוני הוא מקור של עוצמה.

שבת שלום ובהצלחה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 2,203. הגיבו: 175. שיתפו: 25.
{% trans 'Tags' %}:

תודה! תודה מעומק הלב לכל האלפים שכיבדו את אבי אבשלום כבל ז״ל וליוו אותו בדרכו האחרונה. תודה לכל האלפים שהגיעו מדי יום לאורך כל ימי אבלנו וחלקו לו כבוד - התרגשנו מהאהבה עד אין קץ שהרעפתם עלינו ומהדאגה לכל מחסורינו.
האבלות החזירה אותי לאחר שנים לתוך עולם הקדושה... להנחת התפילין מדי בוקר, למנחה ולערבית בנוסח בלאדי. היה חשוב לי לשאת את התפילה בהגייה ובהטעמה הנכונה וזאת למרות שעניינים שכאלה הם פעוטים לרוב הציבור, אך עבור משפחתי, עבור יוצאי תימן ומעל הכל עבור אבי, מדובר בנושא בעל משמעות רגשית. חשתי שאבי אבשלום מתבונן בי והיה חשוב לי להסב לו גאווה רבה.
רצה הגורל וביום שקמנו מאבלינו מלאו לי חמישים ושמונה שנים - היגון והשמחה התערבבו להם וחגו בתוכי בסחרחורת מערפלת חושים. אקדים בברכה לראש השנה וכבר עתה אומר "תכלה שנה וקללותיה תחל שנה וברכותיה״.

שבת שלום ותודה בשמי, בשם אמי, אחיי ואחיותיי, דודי ודודתי.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 286. הגיבו: 72. שיתפו: 19.
{% trans 'Tags' %}: