המחנה הציוני

46,953 ( +1.48% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

איתן כבל / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  איתן כבל בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 17 באוגוסט 2018 17:16. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 18 באוגוסט 2018 07:05


״כשישעיהו הנביא הזהיר מפני הבאות, חשבו 'מי יכול עלינו'. הציונות הדתית שקועה עד צוואר בהתעסקות אמונית בלבד עד שהיא הפכה לבת הברית והשותפה המרכזית של השמאל הקיצוני בהקמת מדינה אחת לשני עמים, שמשמעותה קץ הציונות וסופה של המדינה היהודית. גם אם הימין הוא התפיסה השלטת הרי הציונות הדתית איננה הרוב. מנהיג שיביא תכנית להיפרדות אמיתית - רוב החברה הישראלית תתמוך בו. טראמפ יביא תכנית עם הרבה מוטיבים שדומים לתכנית שלי. התפקיד הקטן שלי הוא כמו ירמיהו או ישעיהו להיות המתריע בשער על האסון המתקרב ובא. אני התפכחתי, מקווה שתתפכחו גם אתם."

במילים אלו סיכמתי את המפגש שערכתי השבוע עם ראשי ההתנחלויות בדרום הר חברון שם הצגתי את תכנית ההתפכחות שלי.

מאחורי הרומנטיקה, היין ושיתופי הפעולה עם השכנים הפלסטינים שהציגו לי שם, בסופו של דבר בשקט בשקט הם מובילים אותנו למדינה דו לאומית - שזה מבחינתי סוף החזון הציוני.

בכל אזור חברון יש מקצה לקצה 20 אלף יהודים ובין 600 ל-700 אלף פלסטינים! אני סבור שהעיקרון שצריך להיות הוא: גושי ההתיישבות שנמצאים ברצף צריכים להיות חלק מישראל ומי שנמצא בהתנחלויות המבודדות בלב רצף פלסטיני צריך לקבל את האפשרות להתפנות מרצון וזאת עד להגעת נלסון מנדלה הפלסטיני (וגם הישראלי..).

אם לא נרים את ידית הבלם ובהקדם נתעורר עם מדינה אחת, לנו ולהם, ובכך יקיץ הקץ על חלומות ההיפרדות והקמת מדינה פלסטינית לצד ישראל.

אנחנו דוהרים לתוך האסון ואני אעבור מישוב לישוב וממקום למקום להאיר את עיני המשיחיים מימין ומשמאל שממיטים אסון על הרוב.

שבת שלום לכל אזרחי ישראל🍷

כתבה בתגובה הראשונה.

יוחאי דמרי

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 342. הגיבו: 94. שיתפו: 53.
{% trans 'Tags' %}:

אני כבר במאגר, מה אתכם? מתגייסים להציל את רוני. חברים שהם ממוצא תימני ומרוקאי זה הזמן שלכם.

רוני כהן, בת 27 ממושב רינתיה הייתה אמורה להתחתן בספטמבר, אבל במקום להתארגן לחתונה בחודש האחרון היא מאושפזת וזקוקה להשתלת מח עצם דחופה. היא מחפשת מישהו/י כמוה, ממוצא תימני ומרוקאי, שהלוואי ויציל את חייה.

ביום ראשון, 19.08.18 יערכו בדיקות התאמה פשוטות של דגימות רוק בכל רחבי הארץ. אם אתם בגילאי 18-50 תנו חמש דקות שיכולות להציל חיים שלמים. וכבר נאמר: ״כל המקיים נפש אחת בעולם - מעלין עליו כאילו קיים עולם מלא.״

כנסו לאתר מצילים את רוני: https://www.save-roni.co.il/ לפרטים נוספים.
שתפו!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 270. הגיבו: 13. שיתפו: 45.
{% trans 'Tags' %}:

אסור לתת יד לזיהום השיח הציבורי.

בימים האחרונים נחשפנו לעוד קמפיין של תנועת ׳אם תרצו׳ אשר ניסו ומנסים להשפיע על הליך מינוי הרמטכ״ל.

זה הגיע לרמת נחותה כשמנכ״ל התנועה השווה את יאיר גולן, אחד המועמדים לרמטכ״לות, לגנרל צרפתי שנתן את המפתחות לנאצים- ככה בשידור חי בלי בושה ובלי להתבלבל.

את הביזיון הזה אנחנו חייבים לעצור. זה לא עוד מסע הסתה רגיל, זה זיהום קשה של מינוי רמטכ"ל, לא פחות! אחד התהליכים החשובים ביותר. גם את המינוי הזה נקריב על מזבח השנאה והשיסוי?

אם תרצו הפכו עצמם לאמנים בהכנסת פוליטיקת שנאה לשיח הציבורי הישראלי, למינויים באקדמיה ובשירות הציבורי, לרדיפת ארגוני חברה אזרחית. אבל הפעם הם עברו את הגבול. לא ניתן שמינוי הרמטכ"ל יהפוך לזירת בוץ פוליטית מלאת הכפשות. לא ניתן ששיקולים לא עניינים, קיצוניות ושנאה ישתלטו גם על התהליך הזה.

יאיר גולן הוא אדם ראוי, מהראויים ביותר, שעשה את כל המסלול הצבאי ונתן את מיטב שנותיו למדינת ישראל ולנו. מועמדותו צריכה להישקל בכובד ראש מול מועמדים אחרים ראויים גם הם. יתכן וייבחר, יתכן שלא, אך אסור לנו להשלים ועלינו לעמוד כחומה בצורה מול ניסיונות לפסול אותו ממניעים לא עניינים ומסוכנים.

מול החושך שלהם, ההאתגר שלנו הוא להגביר את האור. לא לתת לזה להיגרר לביבים שהם גוררים אותנו אליהם. אנחנו לא נתערב במינוי הרמטכ״ל ולהיפך - נתמוך בכל מועמד שייבחר כי כולם טובים וכולם מפקדים ראויים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 617. הגיבו: 159. שיתפו: 74.
{% trans 'Tags' %}:

חזק מול החמאס?! חלש מול החמאס!

כמה חלש וחסר עמוד שדרה. תראו מה נהיה מנתניהו שהצהיר על עצמו השכם והערב שהוא, ורק הוא ואין בלתו, יהיה חזק מול חמאס.

תראו לאן נתניהו דרדר אותנו, ארגון טרור קיקיוני מכתיב למדינת ישראל הגדולה והחזקה מתי תהיה הפסקת אש ומתי לא. אותו אחד שכתב ספרים ועשה קריירה שלמה רק על התפיסה שלו נגד הטרור, מקיים מו״מ כשאזרחי ישראל מותקפים במעל 200 טילים ביממה, נכנע בבושת פנים ולקח איתו את ההרתעה הישראלית ביגון שאולה. לילה שקט עבר על עוטף עזה רק כי חמאס החליט ולא כי מדינת ישראל החליטה.

4 שנים מאז צוק איתן מתגלה שוב הפלופ שנקרא "נתניהו חזק מול חמאס". 4 שנים מאז צוק איתן והוא לא נקף אצבע כדי שהמצב מול עזה יהיה יותר טוב.

אפס יוזמה - לא תכנית אסטרטגית, לא מעורבות בינ״ל, לא ערבויות של מדינות ערב המתונות. רק ״ניהול הסכסוך״ שקרס בחודשיים האחרונים כמגדל קלפים.

כי אצל נתניהו, דיבורים תמיד היו חזקים יותר ממעשים.

שבת שלום, שיהיו עוד הרבה שבתות שקטות, חודש טוב. ומה שבטוח, אצל נתניהו צריך ורצוי להתפלל לחסדי שמים.

סטיקר מתוך קמפיין הבחירות של הליכוד בשנת 2006.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 874. הגיבו: 327. שיתפו: 175.
{% trans 'Tags' %}:

תסתכלו על הכיסא הריק הזה של ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו. הוא פשוט ברח וחמק מאחריות על חוק הלאום שחוקק.
ירק בפרצופם של אחינו הדרוזים והיום ביזה את הכנסת – שמייצגת את כלל הציבור - כשלא טרח בכלל להגיע היום לדיון.

ומעל הכל – הוא מגביר ומלבה את השנאה והפילוג בחברה הישראלית לרמות שאינני בטוח שנוכל לאחות את הקרעים לאחר שהוא ילך.
ידעו אזרחי ישראל שזו פרצופה של הממשלה הזו, וכך נראית ההתנהגות של העומד בראשה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 487. הגיבו: 137. שיתפו: 58.
{% trans 'Tags' %}:

התשובה הטובה ביותר למתנגדי שילוב הנשים בצה״ל.
רס"ן ג' מונתה היום לפקד על טייסת נחשון והיא האישה הראשונה בחיל האוויר שתפקד על טייסת טיסה.

הקידום הזה לא היה קורה אילולא בית המשפט העליון היה מכריע בפס״ד ההיסטורי של אליס מילר וקבע כי הצבא צריך לפתוח את קורס הטייס לנשים.

וזו רבותי וגם גבירותי, התשובה הטובה ביותר לאלו שרוצים להגביל ולהצר את סמכויות בית המשפט העליון.
השרה שקד, לתשומת ליבך.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,057. הגיבו: 30. שיתפו: 71.
{% trans 'Tags' %}:

מקומם לראות את ההתייחסות של ראש הממשלה וסביבתו למשפחות גולדין ושאול. העיניים מסרבות להאמין למה שאנחנו קוראים. כמה אטום יכול להיות היחס, כמה זלזול אפשר להפנות למי שנתנו את היקר להם מכל למדינה שלנו.

התשובה הטובה ביותר להתנהלות המבזה הזו היא לבוא ביום שישי לאנדרטת החץ השחור, להזדהות ולחזק את המשפחות היקרות ולקרוא לממשלה לסיים את ההפקרות הזו.

אודה, ואני אומר זאת מעומק הלב, שעד לא מזמן הייתי חלוק בדעתי כיצד על מדינאי לנהוג כאשר ישנם אזרחים וגופות חיילים מוחזקים בידי ארגון טרור נפשע.

אך ככל שחלף וממשיך לחלוף הזמן, הבנתי כי אין פה מקום לספק - חייל בצבא ההגנה לישראל כורת ברית בלתי כתובה עם המדינה, הוא יגן ויחרף את נפשו עבור ההגנה על הארץ והעם ובתמורה המדינה תעשה כל שביכולתה על מנת להשיבו. את הברית הזו אסור לנו להפר!

לממשלת ישראל אסור להיכנע פעם נוספת לגחמות של חמאס. צריך לומר בצורה ברורה - אם הולכים להסדרה, חייבים לכלול את שובם של הבנים אורון והדר ואברה מנגיסטו.

צילום מסך מתוך ערוץ ביוטיוב של כאן.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 276. הגיבו: 35. שיתפו: 24.
{% trans 'Tags' %}:

הדרוזים הם אחים שלנו.
הדגל שלנו הוא דגלם.
ההמנון שלנו הוא ההמנון שלהם.
המדינה שלנו היא המדינה שלהם.

הם תובעים רק מילה אחת שוויון ולא רק בתקציבים ובתכניות הצהרתיות של הממשלה- לא רק ברית דמים אלא ברית חיים.

הערב בכיכר רבין הם יצאו לדרוש את השוויון ואת הביטול של חוק הלאום המפלה. הייתי שם יחד איתם עם חבריי מפלוגה ג׳, גדוד 202, מחזור גיוס נוב׳ 77׳, שאחד מהם הוא שאפיק בדרייה, אח אהוב, דרוזי ציוני משכמו ומעלה שהיה איתי במשך שנים בכל הגזרות, בלי שום שאלה ובלי שום ספק.

וזו החולצה שלבשנו שם, כאות הזדהות והוקרה לעדה הדרוזית. שוויון ולא רק בדם.

שבוע טוב!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,438. הגיבו: 150. שיתפו: 114.
{% trans 'Tags' %}:

אמש עלינו לקברו של אבא שלי, אבשלום כבל ז״ל, בחלוף כשנה לפטירתו. העובדה שאבינו האהוב איננו עימנו כבר כשנה מכה בי עמוק בבטן, והיא קשה להבנה, קשה לעיכול.

אבא שלנו אהוב, אין יום שאינני זוכר אותך ושלא חושב עליך.
הפכת לבן לוויה שלי אף יותר מאשר בחייך.

חשבתי עליך הן ברגעים שידעתי שיסבו לך אושר והן ברגעים שאמרתי לעצמי את זה עדיף שלא אספר לך, כי ידעתי שאתה קל להיעצב עבור משפחתך שהייתה לך הדבר הכי חשוב והכי משמעותי בחייך.

המחשבות הכי קשות והכי מתסכלות שמכות בי ללא הרף, ואני מניח שהן אינן רק נחלתי ונחלת משפחתי, אלא הן נחלתם של רבים היא ההבנה שיש כל כך הרבה דברים שיכולתי לעשות אתך אבא ותמיד היתה לי הסיבה המקלה מדוע לא הצלחתי לעשות זאת.

ההכאה על חטא והתיסכול לא מרפים.

אבא שלנו אהוב ויקר אתה חסר לי, לנו, לבנותיי, לאחיי, לאמא ולכל מי שהכיר אותך.

אני בטוח שאתה יושב שם בגן העדן, עם כל המשפחה לדורותיה, ושומרים על כל עם ישראל ועל בני משפחתך ובפרט עלינו, על אמא, ועל ילדיך ונכדיך.

זוכרים ומתגעגעים, אבא שלנו אהוב💛

תנצב״ה.

שבת שלום🍷

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 144. הגיבו: 53. שיתפו: 4.
{% trans 'Tags' %}:

לממונה על שוק ההון והביטוח לא נעים על הכיסא מול חברי הכנסת? תסבירי את זה למאות אלפי אזרחים שכספי הפנסיה שלהם כיסו את חובות הטייקונים!

בישיבת ועדת החקירה הפרלמנטרית שנקבעה להיום, הייתה אמורה להופיע המפקחת על הבנקים, הגברת דורית סלינגר. את האולם סידרנו בסטנדרט הכי גבוה שיש כפי שיש בשימועים בסנאט האמריקאי והפרלמנט האירופי עם מקום לנחקר.

דקות לפני פתיחת הדיון הודיעה לנו הממונה שהיא מבריזה מהדיון, רק כי סידור הכיסאות - בו הייתה אמורה לשבת מול חברי ועדת החקירה - אינו מוצא חן בעיניה.

מה קרה גברת סלינגר, מה שטוב למארק צוקרברג, קונדוליסה רייס והילארי קלינטון לא טוב בשבילך?

זה לא עניין סמנטי - אנחנו מגדירים כאן היום, ואומר זאת בצמרמורת, את מערכת היחסים בין הרשות המפקחת לרשות המבצעת. כבר זמן רב אנחנו יודעים שיש לא מעט אנשים ברשות המבצעת שהתבלבלו והם אלה שקובעים לרשות המפקחת איך להתנהל. זה לא יקרה. הכנסת היא לא תוכנית לבקשתם.

חשוב לי לומר מעומק הלב - לא בשביל עצמי אני עומד מול הטייקונים, הבנקאים והרגולטורים שאחראים לכשל הגדול ביותר בכלכלה הישראלית. אני עושה זאת בשביל כל אחד ואחת מאיתנו שעובד קשה, חוסך שקל לשקל ונאבק להשיג רווחה כלכלית לעצמו ולעתיד ילדיו.

סדרת התספורות שעלו לציבור עשרות מיליארדי שקלים פגעו ישירות בכיס שלנו. ולא, זו לא טעות אלא מדיניות כושלת של רגולטורים שבמקרה הטוב הפקירו את הציבור ובמקרה הרע היו שותפים פעילים הלכה למעשה לשערורייה הזו.

זוהי לא העת לסדרי עולם נעימים אלא שעה לדין וחשבון נוקב וקשה. זו אינה שעה לדיון אלא לחקירה. לשם כך הוקמה הועדה וכעומד בראשה לא אסתפק בפחות מכך.

**שתפו

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 534. הגיבו: 153. שיתפו: 204.
{% trans 'Tags' %}: