הליכוד

128,997 ( +0.06% בחודש האחרון, בקירוב)

טוען נתונים נוספים...

ישראל כץ / הליכוד באתר כנסת פתוחה

  ישראל כץ בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 16 באוקטובר 2018 17:00. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך 18 באוקטובר 2018 15:41. זוהי כנראה תקלה, ונשמח מאוד לשמוע על כך!


״מלחכי פינכה״ - מהגדרתם, יושבים וממתינים לתקלות ולפירורים שיפלו. במקום לשמוח על הבשורה הגדולה של תחילת הפעלת הרכבת ההסטורית לירושלים, עושים דיוני חרום פוליטיים מזוייפים ומחפשים כותרות.

כן, זה כואב - ברור, למי שהבטיח עשרות שנים ולא עשה כלום, למי שאמר שהמנהרות יתמוטטו ובדה חזיונות שווא, ולמי שראייתו אופוזיציונית - פוליטית צרה, במקום להסתכל על טובת המדינה.

יש כאלה שעיקר דאגתם היא לא להיות מובטלים אחרי הבחירות הבאות, ויש כאלה שפועלים לקדם את טובת המדינה, תוך עמידה מול אתגרים וקשיים, שמקבלים החלטות קשות ועושים ומשנים את פני מדינת ישראל- במהפיכת התחבורה ובשמים הפתוחים.

החלטנו על 3 חודשי הרצה עם נסיעות חינם מירושלים לכל רחבי הארץ הלוך - חזור, תוך כדי החלפת הרכבת בנתב״ג, ומשם נסיעות לכל רחבי הארץ, זה נקבע מלכתחילה כדבר מקובל וסביר לחלוטין, עד להשלמת החישמול לתחנות ת״א. זו הדרך להניע פרוייקט ענק, מורכב, וחדשני מהסוג הזה. 7000 נוסעים ביום, והכל כפוף לכללי בטיחות מחמירים ולמגבלות כמות הנוסעים בתקופת ההרצה.

הרכבת נערכת לתפעל בהתאם ומבצעת התאמות, כדי לאפשר את הפעלת הקו, בדיוק כמו שהיה גם במקומות אחרים, כאשר צומצמו רכבות לתחנות בת ים - חולון, כדי לאפשר קוים מהירים יותר לתושבי הנגב וגם בצמצום בתחנת ראשונים ובמודיעין, כדי לאפשר את הפעלת הקו לירושלים. הוריתי לא לגעת ברכבת מכרמיאל, אותה הקמתי לחיבור תושבי הגליל.

הכל מטופל בקור רוח ומתוך אחריות. מנהיגות מקבלת החלטות ומשנה את המציאות. כעת: קוי נהריה חיפה שצומצמו, מתוגברים, בוחנים ומבצעים התאמות, עד להגעה לנקודת האיזון.
הביקוש לרכבת גבוה מאוד והולך ועולה, ככל שסוללים עוד מסילות ופותחים עוד תחנות, תמיד יהיה בעודף ביקוש על ההיצע - בדיוק ההיפך ממה שניבאו לי כל המומחים.

בתקופתי הוכפל מספר הנוסעים. הושלמו ונפתחו 20 תחנות חדשות: יבנה מערב, ראשל״צ - משה דיין, בת ים, חולון, אופקים, נתיבות, שדרות (גם שם הקו החל לפעול בהדרגה), בית שאן, עפולה, מגדל העמק כפר ברוך, יוקנעם - בית יהושע, מרכזית המפרץ בחיפה, אחיהוד, כרמיאל, קריית מלאכי - יואב, רעננה מערב, רעננה צפון, נתניה - ספיר, ירושלים - נבון, בקרוב - מזכרת בתיה.

כעת בביצוע: המסילה המזרחית לוד - ראש העין - חדרה, שתימשך במסילת מנשה ותחבר ישירות את העמק למרכז, מסילה רביעית לאיילון. רק״ל נצרת - חיפה.

מקודמים תכנונית לקראת ביצוע בהמשך: קו כרמיאל- קרית שמונה, טבריה - עפולה, הרכבת ב״ש - אילת, ערד - ב״ש. בקרוב נקדם את רכבת שוקת צומת הנגב, עיר הבהדים - ירוחם, עבור בסיסי צהל וישובי הנגב.

בתקופתי: בוצע רכש ענק של קרונות וקטרים, בניגוד למה שהיה בעבר, ומוקמת תשתית לכל הציוד החשמלי ב 30% מיקור חוץ, עם מתחמים מרכזיים משוכללים באשקלון, במסגרת תחילת ביצוע פרוייקט החישמול.

רכבת ישראל, היא שאחראית על ביצוע המשימות, ואותה אני מנחה בקידום המדיניות.

ככל שתלוי בי אני מביא אליה את מיטב האנשים - כמו דן הראל, שבקשתי ממנו כעת להתגייס לטובת תפקיד יו״ר הרכבת.

אני לא עוסק במכרזים, אלא במדיניות: העברתי את מרבית ביצוע עבודות התשתית החדשות לחברת ״נתיבי ישראל״, והיא מוסרת אותם אחרי השלמתם להפעלת הרכבת, וכך יהיה גם בעתיד.

הרכבת צריכה לעסוק בעיקר בתפעול ותחזוקה ושיפור השירות לאזרח - והאתגרים גדולים מאוד.

הפעילות הולכת וגוברת ומתרחבת.

צוואר הבקבוק של מסילות האיילון, מטופל לראשונה מאז הסיפור המפורסם על הצינור שתכנן שמעון פרס כשר תחבורה שיזרים לים את עודף מימי האיילון.

כל רשת הרכבות הקלות שיתחברו, שנעה קדימה בכל העוצמה.
הנתצי״ם בערים הגדולות ובין הערים, שבילי האופניים, הרפורמה במוניות השירות, וכמובן השמים הפתוחים והטיסות המוזלות לחו״ל, מערכת תחבורתית אחת גדולה ומשולבת, שמבטלת פיגור של 100 שנה ומשנה את פני המדינה.

יש כאלה שמדברים ויש כאלה שמחליטים ועושים, כפי שאני עושה ואמשיך לעשות.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 423. הגיבו: 155. שיתפו: 33.
{% trans 'Tags' %}:

היום חתמתי על בשורה חשובה לבני הנוער: אפשרות למבחן תיאוריה כבר מגיל 15.5. כך יוכלו לרכוב על אופניים חשמליים כחוק מגיל 16, בהתאם לכללים החשובים שקבענו היום בממשלה. עם קסדה, עד 25 קמ״ש, ובהתאם לחוקי התנועה. בהצלחה!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 638. הגיבו: 170. שיתפו: 21.
{% trans 'Tags' %}:

סטודנטים שימו סוף לטרמפים!
החל משנת הלימודים האקדמית שנפתחת היום, ״קוי אקדמיה״ יקחו אתכם ישירות לקמפוס ובחזרה. התוכנית, עליה עמלנו ביחד עם התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל, יוצאת לדרך ותתרחב בהדרגה לכל המוסדות להשכלה גבוהה. שתהיה לכולם שנת לימודים מוצלחת ומחוברת.


אהבו: 179. הגיבו: 53. שיתפו: 15.
{% trans 'Tags' %}:

בישיבת הממשלה המשותפת, ישראל גרמניה, שהתקיימה השבוע, הצגתי את היוזמה של רה״מ ושלי, לחיבור רכבתי של סעודיה ומדינות המפרץ לישראל ולים התיכון- בסרטון המצורף. האורחים התרשמו מאוד והביעו רצון לשילוב חברות גרמניות במיזם. כך מחזקים את מעמדה וכלכלתה של ישראל - במעשים ולא בדיבורים.


אהבו: 661. הגיבו: 308. שיתפו: 124.
{% trans 'Tags' %}:

ירידה של 25% במספר ההרוגים בתאונות הדרכים, בסיום 9 החודשים הראשונים של שנת 2018.
בזכות שילוב כוחות של נהגי ישראל, יחד עם תשתיות, מערכות ההתרעה החכמות, האכיפה, והסברה. חייבים להמשיך את המאמץ הכולל, האתגרים עדיין רבים עד להשגת יעד 0 ההרוגים בכבישים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 270. הגיבו: 101. שיתפו: 15.
{% trans 'Tags' %}:

בחלוף מספר ימים מתחילת השיח הציבורי, שהחל בעקבות פטירתו של ארי נשר ז״ל מפגיעת רכב בתאונת פגע וברח באופניים החשמליים עליהם רכב, אני מוצא לנכון להביא את התייחסותי לסוגיית האופניים החשמליים על כל היבטיה.
ראשית אני רוצה להביע את השתתפותי בצערה של משפחת נשר ולהביע את הערכתי להתנהגותה הנעלה גם ברגעי אסון ומשבר אלה, שהוסיפה כבוד רב לזכרו של ארי וגם למשפחה עצמה. כולנו מחבקים אתכם ומזדהים עם כאבכם. העדפתי להמתין מספר ימים על מנת לנסות להפריד ככל שניתן בין הדיון הענייני, לבין נסיבות התאונה והרגש והצער שנילווים מטבע הדברים לאסון מסוג זה, והדיון בסוגייה החמורה של הנהיגה בשכרות ותאונות הפגע וברח והענישה הנדרשת. האופניים החשמליים הם כלי תחבורה לגיטימי וירוק שמאפשר לציבור רחב להתמודד בדרך יעילה, נוחה וזולה עם הגודש בדרכים ובפרט במרכזי הערים הגדולות, וכיום משתמשים באופנים החשמליים למעלה מ 250 אלף רוכבים.

בשנת 2016 חוקק בועדת הכלכלה של הכנסת, וביוזמת משרד התחבורה, החוק המסדיר את נושא הרכיבה על האופניים החשמליים, ואלה סעיפיו העיקריים : 1) הרכיבה מותרת רק מגיל 16 ומעלה. 2) האופניים מחוייבים בתקן ישראלי ובמגבלת מהירות של עד 25 קמ״ש. 3) חובת חבישת קסדה בעיר עד גיל 18 ומחוץ לעיר בכל גיל (כעת נמצא בשלבי חקיקה תיקון לחוק שיחייב חבישת קסדה בכל גיל גם בעיר) 4) פקחי העיריות הוסמכו, בצעד חריג, לאכוף ולתת דוחו״ת בדיוק כמו משטרת ישראל , שאחראית על אכיפת החוק. 5) אחרי דיון ממושך החליטה וועדת הכלכלה, כי אין לאפשר לרוכבי האופניים החשמליים לרכב על המדרכות, המשותפות גם להולכי הרגל, בשל הסכנה והפגיעה הנרחבת בהולכי הרגל, ויש לחייב אותם לרכב על הכביש עצמו.

מעבר לכך, עמדתי היתה שלא לחייב את הרוכבים בהליך רישוי מיוחד וכפועל יוצא מכך, לא לחייב את כלל הרוכבים בתשלום ביטוח של אלפי שקלים לשנה, שיבטלו לחלוטין את הייחודיות והיתרון של השימוש באופניים החשמליים, על פני קטנוע, או כל כלי דו גלגלי אחר, בבחינת אופניים לעשירים בלבד. הפתרון שקדמנו, ביחד עם הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, הוא שילוב נושא האופניים החשמליים וכללי ההתנהגות והרכיבה הנכונה, בלימודי החינוך התעבורתי בבתי הספר התיכוניים, בליווי פעילות הסברה נרחבת. ניתן בהחלט לשקול התנייה של השימוש באופנים חשמליים לבני 17-16 (או עד הוצאת רישיון נהיגה לרכב ) בקבלת אישור על השתתפות וסיום הקורס.

מכאן שהבעייה העיקרית בתחום לא נובעת מהעדר חקיקה, או התייחסות, אלא מהיעדר אכיפה של החוקים הקיימים. משרד החינוך ומנהלי בתי הספר, חייבים להיות מעורבים ושותפים להסברה ולאכיפת החוק ולמנוע מילדים שמתחת לגיל 16 להגיע לבתי הספר עם אופניים חשמליים ובמידת הצורך לדווח על כך לרשויות המוסמכות , שכן מדובר כאן בדיני נפשות. כמובן שעל המשרד לבטחון הפנים ומשטרת ישראל, ראשי הערים ופקחי הרשויות המקומיות- הממונים על אכיפת החוק, מוטלת חובת הפיקוח ואכיפה מול המתרחש בשטח עצמו. חייבת להיות אכיפה ללא פשרות, כולל החרמת אופניים וכל צעד אחר שיסייע בהקפדה על שמירת החוקים הקיימים. רכיבה רק מעל גיל 16. רכיבה עם קסדה בלבד עד גיל 18 (ובקרוב לכולם) והחרמה מיידית של כל אופניים שמעליהם הוסרה מגבלת המהירות. כשר הממונה על הבטיחות בדרכים, אתמוך בכל חקיקה נוספת שתבקש משטרת ישראל לצורך החמרת והגברת האכיפה. כמובן שגם על נהגי ישראל מוטלת אחריות רבה לשמירה על שלומם ובטחונם של רוכבי האופנים החשמליים הנמצאים לצידם בכבישים. משרד התחבורה בוחן כרגע, מול הגורמים המשפטיים, קידום חקיקה שתטיל סנקציות על צעירים שיתפסו רוכבים מתחת לגיל המותר, באמצעות דחייה לשנה של מועד הוצאת רישיון הנהיגה שלהם לרכב, וזאת כאמצעי הרתעה אפקטיבי למניעת התופעה.
בנוסף לכך אנו מקדמים סלילת רשת נרחבת של אוטוסטרדת שבילי אופניים בכל גוש דן, בהשקעה תקציבית נרחבת, ומעודדים ומתקצבים באופן קבוע את ראשי הרשויות בכל הארץ לסלול שבילים מיוחדים עבור רוכבי האופנים,שיפרידו בינם לבין הולכי הרגל ויפחיתו את הרכיבה על הכבישים עצמם . חברת נתיבי ישראל מקדמת וסוללת שבילי אופניים במקומות האפשריים בכבישים הבין עירוניים. קידום תחבורה ציבורית בתוך הערים, המבוססת על רכבות קלות ונתיבי העדפה מיוחדים לאוטובוסים ומוניות שירות, אותם אנחנו מקדמים בתנופה גדולה בשנים אלה, ודאי תסייע בצמצום הצורך בשימוש באמצעי תחבורה משלימים, וכאן המקום לקרוא לראשי הערים הגדולות לאפשר קידום מהיר של נתיבי העדפה ללא שיקולי נוחות ציבורית ריגעית.

ומילה לאנשים החשובים ביותר בתהליך הזה, ההורים. אל תשלחו את היקרים לכם מכל, ילדיכם, עם האופניים החשמליים, אם לא מלאו להם 16. אל תסייעו ואל תאפשרו להם לבטל את מגבלת המהירות עד 25 קמ"ש, מה שהופך את האופניים לכלי רכב קטלני. תעמדו על כך על כך שילדיכם שמעל לגיל 16 יחבשו קסדה ותוודאו גם אתם שהם לא לוקחים שום סיכון בדרך. הילדים הם המתנה הכי גדולה שקיבלנו בחיים. תעזרו לנו לשמור עליהם.
כולי תקווה שהמודעות הציבורית בשל האסון הכבד תביא לשעת רצון וביחד נמנע את הקורבן הבא.


אהבו: 699. הגיבו: 367. שיתפו: 61.
{% trans 'Tags' %}:

הצטרפו לשידור החי מקבלת הפנים המסורתית בסוכה בביתנו בכפר אחים. חג שמח!


אהבו: 264. הגיבו: 142. שיתפו: 15.
{% trans 'Tags' %}:

כך חגגתי יום הולדת בסוף השבוע. עם עדי ולירי וכל המשפחה. חג שמח

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,527. הגיבו: 216. שיתפו: 10.
{% trans 'Tags' %}:

השבוע קיימתי עם רה״מ בנימין נתניהו את נסיעת הבכורה ההסטורית של הרכבת החדשה לירושלים. בשבילי זו חגיגה כפולה: מתנה ליום הולדתי שחל השבוע, ולמאות אלפי הירושלמים שיוכלו לנסוע ברכבת חינם במשך 3 חודשים לכל רחבי הארץ, כפי שהובטח. חג שמח.


אהבו: 828. הגיבו: 231. שיתפו: 82.
{% trans 'Tags' %}:

בערב יום הכיפורים נתפלל לשלום עם ישראל. ״כי ביום הזה יכפר עליכם לטהר אתכם מכל חטאותיכם, לפני ה׳ תטהרו״. שתהיה לכולכם שנה טובה וגמר חתימה טובה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 685. הגיבו: 93. שיתפו: 7.
{% trans 'Tags' %}: