הבית היהודי

21,518 ( +0.31% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

אורי יהודה אריאל / הבית היהודי באתר כנסת פתוחה

  אורי יהודה אריאל בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 18 בינואר 2018 12:00. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 20 בינואר 2018 07:05


לא נאפשר ישיבה בלתי חוקית על אדמות המדינה והממשלה פועלת להסדרת התיישבות הבדואים בתחום הדיור והתשתיות. פעילות זו, מובילה לירידה בבניה הבלתי חוקית. כחלק מהמאמץ הממשלתי לפיתוח כלכלי וחברתי של החברה הבדואית בנגב, סיירתי היום עם ידידי שר האוצר משה כחלון יחד עם שלמה בן אליהו מנכ״ל משרד החקלאות ופיתוח הכפר, יאיר מעיין מנכ"ל הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב והצוותים המקצועיים של המשרדים בישוביי הבדואים בנגב. באמצעות תכנית החומש להסדרת התיישבות הבדואים בנגב, נקים תוך חמש שנים למעלה מ- 30,000 יחידות דיור למען האזרחים הבדואים.
במהלך הסיור, ביקרנו בשכונות המגורים החדשות ברהט, בלקיה ובשגב שלום. שם צפינו בעבודות הפיתוח ביישובים, בדגש על דרכי גישה ותשתיות המתבצעות על ידי הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב. ביקרנו גם באזור התעשייה עידן הנגב, במרכז הטכנולוגי בשגב שלום ובמרכז הצעירים שפועל כחלק ממיזם משותף על ידי הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב ועמותת יוניסטרים.

האזרחים הבדואים הם אזרחים שווים ומדינת ישראל רואה מחויבות לשפר את רמת החיים שלהם ולצמצם את הפערים הכלכליים והחברתיים. זהו אינטרס לאומי.
כשר הממונה על פיתוח והתיישבות הבדואים בנגב, אני גאה לראות את תכנית החומש הממשלתית מתבצעת הלכה למעשה בתחום הדיור, התשתיות הציבוריות, החינוך, התעסוקה, השירותים החברתיים וחיזוק הרשויות המקומיות.
משה כחלון יוניסטרים - הכשרת נוער ליזמות עסקית הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 37. הגיבו: 12. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

כתבתו של יאסר עוקבי במעריב הבוקר.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 11. הגיבו: 5. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

קיימתי היום סיור משותף עם ידידי, שר התקשורת איוב קרא, לחיזוק היישובים הבדואים בנגב. האזרחים הבדואים הם אזרחים שווים ויש לפעול לכך שכל אזרח בישראל יהנה מקליטה סלולרית וסניפי דואר זמינים ותשתיות תקשורת. מדינת ישראל רואה מחויבות לשפר את רמת החיים של האזרחים הבדואים בנגב ולצמצם את הפערים הכלכליים והחברתיים זהו אינטרס לאומי אליו מחויבת המדינה שכיום מגויסת יותר מתמיד ופועלת לקידום יישובי הבדואים בנגב ומקצה לכך למעלה מ- 3.6 מיליארד ש"ח במסגרת תוכנית חומש להסדרת יישובי הבדואים ותוכנית חומש בתחום הכלכלי והחברתי בתחום התעסוקה, הרווחה, החינוך וחיזוק הרשויות המקומיות.

אני שמח ששר התקשורת הורה למנכ״ל דואר ישראל להתחיל הליך פתיחת סניפי דואר בישובים הבדואים בנגב. השר פנה לחברות HOT ו Yesבדרישה לפריסת סיבים אופטיים לשידורי לויין וכבלים. במטרה להגביר את הקליטה הסלולרית ביישובי הבדואים בנגב שר התקשורת יקיים דיונים עם חברות הסלולר וינחה אותן לפעול במיידי לפתור את בעיית הקליטה הסלולרית בישובי הבדואים בנגב. אכן, כפי שאמר ידיי איוב קרא, תקשורת היא מוצר יסוד במדינה וראוי שכל מקום במדינה יהיה נגיש ללא כל אפליה בין מרכז ופריפריה על כן אני רואה חשיבות בצמצום הפערים וחיזוק תשתיות התקשורת למען האזרחים בנגב.
בנוסף סיירנו ברהט דרום כיצד היכן שמתבצעות עבודות הפיתוח של היישובים הבדואים על ידי הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב, ברשות יאיר מעין, שבמסגרתן יוקמו למעלה מ 30,000 יחידות דיור עבור האזרחים הבדואים בנגב.
איוב קרא - Ayoob kara הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 11. הגיבו: 2. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

תוכנית כפר סבא צפון שאושרה בקבינט מצילה שליש מהשטח החקלאי! לפני כחודש התנגדתי לתוכנית שהוצעה והנחתי את הצוות המקצועי במשרד החקלאות להגיע להסכמה על שמירת שטחי החקלאות של מושב צופית. על פי התוכנית העדכנית הבניה תתאפשר על שטח קטן בשליש מהצעת רשות מקרקעי ישראל.
יש למצוא פתרונות למשבר הדיור - אך לא נאפשר הריסת קרקע חקלאית היכן שיש חלופות.


אהבו: 9. הגיבו: 12. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

השקת תוכניות העבודה של משרדי הממשלה במסגרת
תוכנית החומש החברתית כלכלית לצמצום הפערים בחברה הבדואית היא הישג למדינה! כשר הממונה על פיתוח התיישבות הבדואים בנגב אני סבור שלאחר 70 שנה המדינה פועלת בכל הכח לתת לחברה הבדואית יחס כאזרחים שווים (שווי זכויות וחובות) ומקצה למעלה מ 3 מיליארד שח לצמצום הפערים בתחום החינוך (אין ילד בדואי שיוכל להשתלב בחברה מבלי לדעת עברית), תחום התעסוקה, תחום השירותים החברתיים והעצמת הרשויות המקומיות - שיהיו חזקות ויציבות.
תודתי לעובדי משרד החקלאות ופיתוח הכפר על הובלת תוכנית החומש הכלכלית חברתית ולכל משרדי הממשלה השותפים למהלך חשוב זה. ולרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב על הובלת תוכנית החומש בתחום הסדרת ההתיישבות ופיתוח התשתיות בישובים הבדואים. המדינה התחייבה על 25,000 יחידות דיור ולפי קצב העבודה נראה שיהיו למעלה מ30,000 יחידות דיור...

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 6. הגיבו: 2. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:


אהבו: 15. הגיבו: 5. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

הלילה, לאחר דיונים מאומצים, אושר תקציב משרד החקלאות ופיתוח הכפר לשנת 2019. זהו התקציב הגבוה ביותר שהצלחנו להשיג למשרד החקלאות מאז היווסדו:
-תקציב פעילות משרד החקלאות לשנת 2019 יעמוד על סך של 1,836 מיליוני ש"ח (לעומת תקציב של 1,714 מילוני ש"ח בשנת 2018) התקציב משקף את העובדה שלמדינת ישראל איכפת מהחקלאות: אישרנו מכסות עובדים זרים ואישרנו תוספת תקציבית למען המאבק בטרור החקלאי ולמען הרחבת הביטחון של החקלאים, פעלנו יחד עם שר האוצר שתבוטל הצעת ההחלטה שנועדה לצמצם את תקציב החטיבה להתיישבות ואת הפרטת המכון הווטרינרי.

-לאור ההסכמות שהושגו עם ועד העובדים בשירותים הווטרינריים יופעל מחדש מיקור החוץ של רופאים ווטרינריים לצמצום מחלת הברוצלוזיס בצאן, במגזר הבדואי בנגב.
פעלנו לאישור תוספת תקציבית למאבק בטרור החקלאי לשם כך יועברו 16 מיליון ש״ח שיאפשרו לחקלאים לקבל מענה ביטוחי לגניבות בקר וצאן, ביטוח לפגיעה בזדון בתוצרת חקלאית בבתי האריזה. התקציב יופנה לטובת סבסוד פרמיות ביטוח במסגרת תקציב מיוחד שיינתן בכפוף לקיום תוכנית לצמצום הטרור החקלאי בשיתוף גורמי המקצוע הרלוונטיים. לאחר מאמצים רבים עם אגף התקציבים, המפקח על הביטוח ונציגי החשב הכללי במשרד האוצר, משרד המשפטים, ועבודה משותפת עם התאחדות האיכרים והתאחדות חקלאי ישראל, יינתן מענה ביטוחי לחקלאים שיבוטחו בפוליסות ייעודיות לגניבות חקלאיות - גניבות בקר וצאן, ופגיעות בזדון בבתי האריזה, ויקבלו פיצוי הולם תוך מזעור הסיכונים באופן שיאפשר יצירת חקלאות רווחית ויציבה.

בנוסף אושרה תוספת לעובדים זרים לחקלאות - במטרה לדאוג לחקלאי ישראל ולצמצום המחסור בעובדים זרים בחקלאות, מכסת העבדים הזרים תוגדל למעל 29,000 עובדים ותכלול גם את מכסת הסטודנטים הזרים המשתלמים לחקלאות. כמו כן, סוכם על הגדלת המכסות של העובדים הפלשתינאים ב- 2,000 עובדים נוספים וכן תוספות של 2,000 עובדים עונתיים.

ישראל היא מעצמה חקלאית וכך תישאר ובהמשך למדיניות יוקצה לקידום המחקר בישראל תקציב ייעודי נוסף של כ- 15 מיליון ש"ח לטובת שדרוג וחידוש מעבדות בכל יחידות המשרד. תקציב זה יאפשר העמדת תשתית מקצועית, מדעית וטכנולוגית, שתאפשר להמשיך להוביל במחקר בארץ ובעולם.

קנאביס רפואי, מחקר ופיתוח יישומי, ננו טכנולוגיה, עריכה גנטית - על מנת לשמר את מעמדה של מדינת ישראל כמעצמת מחקר חקלאי יוגדלו המחקרים בתחום הננו-טכנולוגיה ותחום העריכה הגנומית, יוקצה סכום נוסף של כ- 15 מיליון ₪ מתוכו נכלל גם המשך קידום המחקר בתחום הקנאביס הרפואי בישראל, שהוא מהמתקדמים בעולם ושהוכר לאחרונה כענף חקלאי בישראל. ישראל נערכת לייצוא משמעותי של קנאביס רפואי לכל רחבי העולם לאחר קבלת האישור לכך.

המשך פיתוח ההתיישבות בכל רחבי הארץ - מתוך רצון לפתח את ההתיישבות במרחב הכפרי, הוקצתה תוספת תקציבית לרכישת והצבת מבנים יבילים במרחב הכפרי. המבנים יושכרו בשלב בייניים למתיישבים חדשים עד להקמת בית הקבע שלהם.

בנוסף, תקציב המשרד בתחום צער בעלי חיים לא נפגע ומתוכו יוקצו 15.6 מיליון ₪ לתחום צער בעלי חיים שיופנה בין היתר לתמיכה ברשויות המקומיות ולשמירה על רווחת בעלי החיים.
אישור התקציב לשנת 2019 כבר בתחילת שנת 2018 מעניק למשרד החקלאות ודאות תקציבית של כשנתיים.

אני מודה למנכ״ל המשרד שלמה בן אליהו ולכל העובדים על העבודה המאומצת, יחד נמשיך לפעול למען החקלאות והחקלאים לטובת ליבת הפעילות של המשרד.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 37. הגיבו: 27. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

הגעתי להסכמה עם שר האוצר על העברת 16 מיליון ש״ח לטובת סבסוד פרמיות ביטוח במסגרת תקציב מיוחד שינתן בכפוף לאישור אגף תקציבים לתוכנית לטיפול בהפחתת הטרור החקלאי בשיתוף גורמי המקצוע הרלוונטיים. התקציב יאפשר לחקלאים לקבל מענה ביטוחי לגניבות בקר וצאן, ביטוח לפגיעה בזדון בתוצרת חקלאית בבתי האריזה. הרחבת הביטחון של החקלאים הוא יעד ולמדינת ישראל אכפת מהחקלאים שלה. לאחר מאמצים רבים עם אגף התקציבים, המפקח על הביטוח ונציגי החשב הכללי במשרד האוצר, משרד המשפטים, ועבודה משותפת עם התאחדות האיכרים והתאחדות חקלאי ישראל, ינתן מענה ביטוחי לחקלאים שיבוטחו בפוליסות ייעודיות לגניבות חקלאיות - גניבות בקר וצאן, ופגיעות בזדון בבתי האריזה, ויקבלו פיצוי הולם תוך מזעור הסיכונים באופן שיאפשר יצירת חקלאות רווחית ויציבה.
במקביל במטרה למגר את תופעת הגניבות החקלאיות ולהעניק לחקלאי ישראל ביטחון, יחד עם שרת המשפטים ועם השר לביטחון פנים נשנה לחלוטין את כל ההתייחסות לפשיעה ולטרור החקלאי באמצעות תיקוני חקיקה לתפיסת פולש, קנס מנהלי ללא הוכחת נזק וככל שהעבירה קשה יותר, הקנס יהיה גבוה וכבד יותר!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 19. הגיבו: 11. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:


אהבו: 8. הגיבו: 5. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

כתבתו של רובי המרשלג (על מציאת הפתרון לביטוח החקלאים שחברות ביטוח לא מוכנות לבטחם) שודרה הערב בחדשות כאן 11. סיפרתי לרובי שאנו פועלים מול האוצר במטרה לספק פתרונות ביטוחיים יחד עם קנט כחלק מהמאבק בטרור ובפשיעה החקלאית. כאן חדשות


אהבו: 29. הגיבו: 11. שיתפו: 2.
{% trans 'Tags' %}: