המחנה הציוני

21,917 ( +0.12% בחודש האחרון, בקירוב)

טוען נתונים נוספים...

יואל חסון / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  יואל חסון בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 18 בספטמבר 2018 13:37. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 18 באוקטובר 2018 15:41


חשבון נפש וחיפוש היכן טעית הוא מסע עצמי לא פשוט לפוליטיקאי.

אני חייב להתוודות שהתגובה הראשונית שלי לבקשה של מערכת מקור ראשון לכתוב על מה אני מבקש סליחה השנה, הייתה שאנחנו לא מתנצלים על כלום.

לא על המאבק על דמותה של מדינת ישראל, לא על כך שפגענו בשעות השינה של חברי הקואליציה בזמן הפיליבסטרים ואפילו לא על מדיניות ה״אפס קיזוזים״ שהובילה לא אחת למקרים לא פשוטים. מבחינתנו, טובת מדינת ישראל תמיד במקום הראשון.

ובכל זאת, ימי תשובה וחשבון נפש חיוניים לנציג ציבור כמראה עצמית שמסייעת לתכנן מסלול מחדש. כאשר התבוננתי פנימה, מצאתי מקום שעליו אני מצטער ומבקש סליחה.
אני מתנצל בפני הציבור הישראלי, על הרושם המוטעה שנוצר - שאנחנו הפוליטיקאים עוסקים יותר מידי בעצמנו ולא במאבק להחלפת הממשלה הרעה הזאת.

אני אומר את זה דווקא משום שגם אני וגם חבריי לסיעה מבלים את זמננו בחרישת הארץ לאורכה ולרוחבה כדי לשכנע את הציבור הישראלי שהדרך שלנו היא ״דרך המלך״.

אך לא פעם פוליטיקה היא פוליטיקה וסיעות דמוקרטיות הן כאלה שלעיתים הריבים והאינטריגות הבינאישיות מוצאות את עצמן מסוקרות באמצעי התקשורת הרבה יותר מהנושאים האידאולוגיים ״האפורים״.

אז בהזדמנות זו אני רוצה להתנצל שלפעמים נדמה שהמאבקים הפנימיים גוברים על המאבק הגדול והאמיתי שמטרתו להחליף את הממשלה ולייצר אלטרנטיבה ראויה לכם,לאזרחי ישראל היקרים.

האם יש לתקן ולשפר? בהחלט. האם להתנצל על המאבק וחשיבותו? בשום פנים ואופן.
מאחל לכולנו שנת מהפך ובשורות טובות לכל בית ישראל.

פורסם לראשונה ב"מקור ראשון"
תמונה: פלאש 90

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 297. הגיבו: 34. שיתפו: 19.
{% trans 'Tags' %}:

חמש נקודות למחשבה יום אחרי אי הארכת כהונתו של אלשייך.

1. צריך להיות ישרים עם עצמנו ולהגיד את האמת - המינוי של אלשייך היה מינוי כושל של שר לביטחון פנים כושל. כהונתם של השניים הביאה לנו אינתיפאדת הצתות מדומיינת, אזרח ישראלי שנהרג מאש כוחות הביטחון אבל נקבר כאילו היה מחבל בדאעש על סמך גיליונות של ישראל היום וכולנו עדיין מחכים למציאת רוצחי הברנוער. וכל זה עוד לפני שדיברנו על התדרדרות השירות לאזרח, הכישלון בתחום האלימות במשפחה והעמדה המוסרית הלקויה של אלשייך בעניין הטרדות מיניות.

במובן הזה הרע כבר מאחורינו.

2. לצערנו, הרע יותר עוד לפנינו. נתניהו רוצה למנות מפכ"ל בובה. מפכ"ל נוח שימסמס את החקירות ויחשוף כל יום עוד גילויים שיובילו לדחיות שיובילו לגילויים שיובילו לדחיות וכך הלאה. ולכן צריך להיזהר היטב במינוי המפכ"ל הבא ולוודא שאין כאן ניסיון למינוי מפכ"ל נוח. חשוב שיהיה הליך שקוף ופתוח לכל השאלות הקשות.

3. נתניהו מנוע מלהשתתף בהצבעה על מינוי המפכ"ל אך יחד איתו אסור לשכוח את כל השרים שיש נגדם חקירה פלילית מישיבת המינוי. ובכלל ראוי היה שניהול הישיבה יהיה בידי מישהו שאינו חשוד בפלילים או מישהו ממפלגתו שלא חשוד בפלילים..זה לא יהיה פשוט למצוא, אבל אחרי שנכווינו ברותחים הגיע הזמן להיזהר גם בצוננים.

4. וועדת המינויים חייבת להיכנס לעובי הקורה בשאלות החשובות באמת: גילוי נאות של המועמדים האם שוחחו עם נתניהו ומקורביו בשנה האחרונה. הסיפור לפיו יש חומה סינית בין ארדן לנתניהו בכל נושא מינוי המפכ"ל אמין כמו הבטחה של מירי רגב שהאירוויזיון יהיה בירושלים.

5. על פי רוב הפרסומים עושה רושם שזהות המפכ"ל ידועה מראש והשר ארדן הביא אתמול מועמדי קש שמטרתם לשמש רקע למועמד שלו כדי שלא יקלע למצב המביך שאירע עם מועמדותו של גל הירש לפני שלוש שנים. מעניין לשאול את השר ארדן: כל כך הרבה שבחים יש לך על המשטרה ועל שלוש שנות אלשייך שלא הצלחת להביא לקו הגמר שלושה מועמדים ראויים בלי לסמן לוועדת המינויים את מי היית רוצה?

שבת שלום
יואל

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 640. הגיבו: 99. שיתפו: 129.
{% trans 'Tags' %}:

אלה שהלכו שבוע שבוע לכיכרות, אלה שנלחמו על הזכויות שלהם השנה הם אנשי השנה שלי. כשאתם נלחמים איתנו יש לישראל תקווה. שנה טובה. שתפו!
תמונות: פלאש 90


אהבו: 481. הגיבו: 32. שיתפו: 128.
{% trans 'Tags' %}:

יש לי ילד קטן בגן. גם אני כמו הורים רבים מוטרד מהאפשרות שיידבק במחלות נוראיות מילדים שהוריהם סרבו לחסנם. גם אצלי התגובה ההורית האינסטנקטיבית להתפרצויות האחרונות הייתה לגונן עליו ולצאת למלחמה מתוקשרת בסרבני החיסונים. אבל אני לא רק אבא, אני גם מחוקק, וכמחוקק זה היה המקום שבו הייתי צריך לקחת אוויר, להתייעץ עם גורמי המקצוע, ולבוא עם פיתרון שקול ומאוזן שנותן מענה רציני:

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

מדיניות חיסונים לאומית וסנקציות כלכליות על סרבני חיסון - כן!
"נקמה" בילדים לא מחוסנים ושלילת זכותם לחינוך - ממש לא!

זה בגדול מה שאומרת הצעת החוק שלי ושל חברת הכנסת שולי מועלם, שהוכנה בסיוע המקצועי של המומחים ואנשי הרפואה של ארגון "מדעת".

בואו נתחיל ממה לא עושים כדי שילדים יתחסנו: לא "מענישים" סרבני-חיסונים באמצעות הרחקת ילדיהם ממערכת החינוך הציבורית. רק נסו לחשוב על גנים שבהם יצטופפו יחד אלפי ילדים לא מחוסנים שנדחו על ידי המערכת. מדובר במתכון בדוק לאסון, וזה עוד לפני שהתחלנו לדבר על הפגיעה האנושה בזכות לחינוך, זכות שאסור לנו לשלול מילד לא משנה כמה הוריו חסרי אחריות..

אז מה כן עושים? הפתרון לא פשוט, לא "זבנג וגמרנו", אבל הוא בהחלט ישים:

בואו נתחיל מזה שלמשרד הבריאות יהיה מידע עדכני על שיעורי ההתחסנות בארץ, בכל יישוב ובכל מוסד חינוכי, והמידע הזה יהיה שקוף לציבור הרחב.

נמשיך בהטלת חובה אקטיבית על הורים סרבני חיסון לקחת אחריות על מעשיהם ולחתום על "הצהרת סירוב לחסן" שתאלץ אותם להישיר מבט לכל הסיכונים וההשלכות הנובעות מסירובם.

ואם זה לא יעזור, סרבני החיסונים יפגשו סנקציה כלכלית בדמות תשלום חודשי של דמי ביטוח בריאות עבור ילדיהם הלא מחוסנים עד הגיעם לגיל 18, בזמן שהורים לילדים מחוסנים מקבלים פטור.

לא חיסנת - שילמת!
חד וחלק.

צילום: פלאש 90

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,365. הגיבו: 540. שיתפו: 165.
{% trans 'Tags' %}:

אזרחים יקרים, עזרו לנו למצוא את עמוד השדרה של שר התחבורה!

הבוקר גילינו שהעבודה היחידה שצריכה להעשות היא לא בגשר יהודית אלא על עמוד השדרה של ישראל כץ שהפקיר שוב את אזרחי ישראל רק בשביל דרישות חבריו בקואליציה המתפוררת.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 674. הגיבו: 81. שיתפו: 192.
{% trans 'Tags' %}:


אהבו: 28. הגיבו: 3. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

שואלים אותי, מה אתם הייתם עושים?

כן, יש אלטרנטיבה לגמגום ולמדיניות המהוססת של הממשלה: לא היינו מפקירים את תושבי עוטף עזה, אנחנו היינו הולכים למהלך בינלאומי ולא רק מדברים עליו אלא רצים בבירות אירופה ובוושינגטון ודורשים פירוק החמאס ופירוז הרצועה. בתמורה לכך היינו מוכנים לתהליך מדיני שישמור על מדינת ישראל יהודית ודמוקרטית. היינו דואגים להקלות והטבות לתושבי עזה אבל היד הביטחונית הייתה יד ברזל, היד המדינית הייתה יד מובילה ויוזמת, היינו מגייסים את המדינות המתונות במזרח התיכון ויחד נלחמים בטרור .דבר אחד בטח לא היינו עושים: לא היינו מאפשרים חיים מהפסקת אש להפסקת אש. אין ממשלה בישראל.

צילום: יוסי זמיר/ פלאש 90

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 524. הגיבו: 47. שיתפו: 65.
{% trans 'Tags' %}:

שרת המשפטים איילת שקד נענתה ללחץ הציבורי וליוזמה שלי שהחתמתי עליה עשרות חברי כנסת.

במשרד המשפטים הוחלט על מספר הקלות לנבחנים החל מבחינת לשכת עורכי הדין הבאה וזה ניצחון שאינו שלם בלעדיכם.

לא היינו מצליחים להגיע להישג הזה בלי העבודה והקרב ההרואי והמשותף שלנו יחד עם הסטודנטים למשפטים ונבחני הלשכה שחרשו את ספרי הלימודים ובאחוזים רבים הוכשלו על ידי מערכת שמטרתה לסנן מתמודדים וולא לרענן שורות. אנחנו דורשים לפצל את המבחן ולא להישאר במתכונת הנוכחית של מבחן שאורך שעות רבות כל כך זעקת המתמחים והסטודנטים למשפטים


אהבו: 77. הגיבו: 42. שיתפו: 10.
{% trans 'Tags' %}:

סיכמנו את כל מה שהקואליציה עשתה למען אזרחי ישראל במושב הכנסת האחרון. שתפו!


אהבו: 298. הגיבו: 25. שיתפו: 122.
{% trans 'Tags' %}:

יהונתן היילו, כמה טוב שאתה בבית עכשיו.


אהבו: 222. הגיבו: 12. שיתפו: 8.
{% trans 'Tags' %}: