הרשימה המשותפת

83,793 ( +0.83% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

דב חנין / הרשימה המשותפת באתר כנסת פתוחה

  דב חנין בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 20 בפברואר 2018 18:23. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 21 בפברואר 2018 07:05


מדריך למשטרת ישראל - תיקי נתניהו הבאים.
בכל המקרים האלה התקבלו החלטות תמוהות ובעיתיות לטובת נתניהו או חבריו, על חשבון האינטרסים של כולנו. כל המקרים האלה צריכים להיחקר. קיראו ושתפו.

תיק 5000: המשך תכנית ההשתלטות של נתניהו על התקשורת בישראל. חוק שנותן לערוץ 20 - הערוץ של נתניהו - הטבות עצומות, משחרר אותו מההגבלות והדרישות שמוטלות על ערוצים אחרים ומאפשר לו להפוך להיות ערוץ רגיל, ימני קיצוני, ולהשתחרר מהמסגרת של "ערוץ מורשת" שבתוכה הוקם. כדי להחליק את המהלך חילקו הטבות גם לערוצים מסחריים אחרים: צמצום רגולציה, הפחתת השקעות ביצירת מקור איכותית, הגדלת אחוזי הבעלות הזרה בשוק התקשורת, פירוק של ההגנות מפני ריכוזיות. והכל נגד עמדת גורמי המקצוע כולל אלה שנמצאים במשרדי הממשלה. את הניסיון להעביר גם את ערוץ הכנסת (99) לשליטת ערוץ 20 בית המשפט בלם בשלב זה.

תיק 6000: מכרה הפוספטים שדה בריר. משרד ראש הממשלה מפעיל לחצים כבדים כדי לקדם מכרה פוספטים בבעלות עידן עופר, תוך דריסת עמדת משרד הבריאות על פיה הדבר יפגע בבריאותם של תושבי ערד והנגב המזרחי ותוך גירוש של אלפי אזרחים בדואים מבתיהם באזור.

תיק 7000: המפעלים המזהמים במפרץ חיפה. עקב התנגדותה של עיריית חיפה למפעלים המזהמים, הממשלה מקדמת חוק עוקף עיריות שיאפשר לכפות הפעלה של מפעלים מסוכנים למרות התנגדותן.

תיק 8000: מינוי היועץ המשפטי לממשלה. התיק הזה נפתח עם הניסיון להציע עסקה של "זיכוי תמורת מינוי" לשופטת הילה גרסטל. אבל סימן שאלה גדול ניצב גם סביב מינויו לתפקיד של אביחי מנדלבליט, מזכיר הממשלה ויד ימינו של ראש הממשלה, ללא כל תקופת צינון, ולמרות התנגדותו של נשיא ביהמ"ש העליון, השופט גרוניס.

תיק 9000: דרום ת"א, התחנה המרכזית וקובי מימון. הממשלה מקדמת את גירוש מבקשי המקלט, כביכול למען דרום ת"א, ובמקביל פועלת להאריך את פעולת התחנה המרכזית לעוד 24 שנים, בהסכם עם קובי מימון, (אבא של חבר של יאיר נתניהו). והכל, למרות העובדה שהתחנה היא מקור לזיהום אוויר קשה, מוקד של הזנחה ופשיעה, למרות תלונות רבות של נוסעים וסוחרים על המצב הקשה השורר בתחנה, ולמרות קביעת ביהמ"ש כי הזכיין מזניח בכוונה את התחנה משיקולים עסקיים.

תיק 10,000: שוד הגז הגדול. עוד לא שכחנו איך העבירו את המשאב הציבורי הזה לטייקונים, איך איפשרו מונופול בתחום, איך איפשרו למונופול למכור לנו את הגז הזה במחיר מופקע, איך נתנו היתר לייצוא נרחב מבלי להבטיח קודם את מה שחיוני לנו בעתיד, איך סולקו כל שומרי הסף שהביעו ביקורת על המהלכים בתחום ואיך היו מוכנים אפילו לוותר על סמכותה של הכנסת לקבל החלטות בנושא בעשרות השנים הבאות.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,073. הגיבו: 151. שיתפו: 498.
{% trans 'Tags' %}:

החוק שעבר אתמול בלילה צריך להפוך לתיק 5000, עוד צעד בתכנית נתניהו להשתלט על התקשורת בישראל. צפו ושתפו>>


אהבו: 183. הגיבו: 19. שיתפו: 44.
{% trans 'Tags' %}:

האם אזרחי ישראל צריכים להפוך למתנחלים כדי שמישהו בממשלה הזאת יספור אותם?
השוו את מה שקורה בנתיב האבות ובגבעת עמל ותגלו את התשובה.
התנחלות "נתיב האבות" השתלטה על קרקע שלא שייכת לה, ובתיה נבנו בלי לקבל רשות מאיש. כך קבעה המדינה, שהוציאה צווי הריסה לכל המבנים. אבל עכשיו, עומדים לשלם להם פיצוי כספי נדיב מאוד מהממשלה.
אותה הממשלה בדיוק עומדת להשליך בקרוב לרחוב את תושבי שכונת גבעת עמל בתל-אביב. מדובר באנשים שהמדינה בעצמה שיכנה במקום הזה לפני 70 שנה, אבל לא איפשרה להם להסדיר בעלות על בתיהם, ואחרי שמכרה את הקרקע עליה הם יושבים לטייקונים - היא צופה מהצד כשיצחק תשובה תובע אותם על מיליונים, ומגרש אותם מהבית.

בממשלה מרבים לדבר על דרום ת"א אבל במבחן המעשים - הם סופרים רק מתנחלים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 247. הגיבו: 34. שיתפו: 120.
{% trans 'Tags' %}:

ביקרתי עם חברי ח"כ Ayman Odeh - أيمن عودة בכפר סוסיא בדרום הר חברון, שבתיו עומדים בפני סכנת הריסה מיידית. המאבק בסוסיא הוא לא רק המאבק על גורלן של 42 נפשות שמגורשות מבתיהן. זה מאבק נגד הטרנספר הזוחל בשטחי C ותכניות סיפוח שיובילו אותנו למלחמת נצח. זהו מאבק על העתיד של כולנו - על היכולת להגיע להסכם שלום צודק ואמיתי בין ישראלים לפלסטינים. צפו ושתפו >>

زرت اليوم مع رفيقي Ayman Odeh - أيمن عودة قرية سوسيا جنوب جبل الخليل، والتي يهدد بيوتها خطر الهدم المباشر. النضال في سوسيا هو ليس فقط نضال من أجل مصير ٤٢ الذي يسكونونها والذين سيتم تهجيرهم من بيوتهم. بل هو أيضا نضال ضد التهجير الذي يتقدم في مناطق C وخطط الضم التي ستؤدي الى حرب دائمة. هذا نضال من اجل مستقبلنا جميعا - من اجل ان نستطيع الوصول الى اتفاق سلام عادل وحقيقي بين الاسرائيلين والفلسطينيين. شاهدوا وشاركوا>>


אהבו: 204. הגיבו: 21. שיתפו: 30.
{% trans 'Tags' %}:

החלטה דרמטית של בית הדין לעררים קובעת היום כי עריקות מצבא אריתריאה יכולה לשמש עילה למקלט. ההחלטה הזו שומטת את הקרקע תחת הקביעות השקריות של הממשלה כי לא מדובר בפליטים. כעת מסתבר שאלפי בקשות למקלט של אריתראים נדחו בניגוד לפרשנות המקובלת בעולם לאמנת זכויות הפליט.
הדיקטטורה באריתריאה מחייבת את כלל האוכלוסיה בשירות צבאי ללא מועד שחרור, שבמסגרתו נאלצים האזרחים לבצע עבודות כפייה בתנאי עבדות. המתנגדים לשלטון ולשיטה באריתריאה נכלאים ללא משפט ועוברים עינויים קשים.
לאור הצהרותיהם של ראש הממשלה, שר הפנים דרעי ושרת המשפטים שקד כי מי שאכן פליט לא יגורש - על הממשלה לאפשר כעת הגשה חוזרת של בקשות מקלט לכל אלה שבקשותיהם נשללו על בסיס זה כמו גם לכל מבקשי המקלט האחרים שלא הגישו כי ידעו שישראל לא מכירה בעובדת היותם נרדפים מסיבה זו.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 722. הגיבו: 60. שיתפו: 171.
{% trans 'Tags' %}:

‏כשהמשטרה קובעת שראש הממשלה לקח שוחד אי אפשר לדעת אילו עוד קווים אדומים הוא יחצה כשכל הכוח עדיין בידיו. ראש ממשלה שחשוד בשוחד חייב להשעות את עצמו מיידית. לנתניהו אין מנדט מוסרי וציבורי לקבל החלטות בנושא כלשהו החל מרגע זה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 621. הגיבו: 32. שיתפו: 92.
{% trans 'Tags' %}:

כוח לממשלה לסגור ערוצי טלויזיה. העברת השליטה בהם לבעלי הון זרים, והגברת הריכוזיות. נתניהו מנסה להעביר זאת עכשיו בכנסת בהליך מהיר. חשוב להכיר. צפו ושתפו >>


אהבו: 162. הגיבו: 18. שיתפו: 49.
{% trans 'Tags' %}:

מי מרוויח מההזנחה בתחנה המרכזית בת"א? תושבי האזור, הנוסעים, הנהגים ובעלי העסקים מפסידים בגדול. יש חלופות. החלטנו בוועדת המשנה לתחבורה ציבורית שהתחנה חייבת להיסגר עכשיו. צפו ושתפו>>


אהבו: 197. הגיבו: 20. שיתפו: 42.
{% trans 'Tags' %}:

للعربية ↡
רצועת עזה על סף אסון הומניטרי. אלה לא דברים שנאמרו על-ידי ארגון זכויות אדם או על-ידי האו"ם. הם נאמרו בישיבת הממשלה מפי החייל הכי בכיר, הרמטכ"ל גדי אייזנקוט. הוא הזהיר, כי הרצועה נמצאת על סף קריסה, וכי הידרדרות נוספת עשויה לקרב את האפשרות למלחמה כבר השנה. אבל נראה שההתרעה המדאיגה הזו נפלה על אוזניים לא קשובות - לא קשובות לסכנות האיומות שעלולות להישקף לאזרחים בישראל ולביטחונם, ובוודאי שלא קשובות למצוקות הבלתי-אפשריות בהם נתונים הפלסטינים בעזה.

ועזה אכן מצויה במשבר הומניטרי קשה. הביטו בתמונה של איבתיסאם עטיה, אמו של פאדי בן השבע שסובל מגידול סרטני במוחו, שיושבת מדי יום ליד מיטתו בבית החולים בעזה. כמו שאר הילדים החולים ברצועה, גם פאדי נאלץ להתמודד עם מחסור חמור בתרופות ובציוד רפואי ועם הפסקות חשמל תדירות, שפוקדות את כל הרצועה וגם את בית החולים. אלה הפנים של המציאות שנוצרה בעקבות עשור של מצור שמטילה ישראל, ובעקבות החורבן האיום שהמיטו המלחמות האחרונות בעזה.

מלחמה נוספת תהיה אסון לשני העמים. הסבב האחרון של הקזת הדם בעזה, בקיץ 2014, הותיר 2203 הרוגים פלסטינים, מחציתם אזרחים, ורבים מהם ילדים. רקטות הגיעו עד גוש דן, ו-72 ישראלים נהרגו, ביניהם 4 אזרחים ועובד זר. ומה הייתה התוצאה של המלחמה האחרונה בעזה? שום תועלת, שום התקדמות, שום שיפור - רק יותר כאב ויותר שנאה. ככה נראית מלחמה, שהיא אסון לכולם. הכרחי לעשות את הכל כדי שלא נידרדר לעוד מלחמה כזו.

במקום עוד מלחמות בדרום ובצפון דרושה הליכה בכיוון ההפוך: קבלת יוזמת השלום הערבית, שאומצה פה-אחד בידי הליגה הערבית ב-22 במארס 2002, ואומצה אחר כך בוועידת מדינות האיסלאם, שנערכה באיראן. עם ממשלת הפיוס הפלסטינית צריך לדבר על שלום של צדק ועצמאות לשני העמים, על שתי מדינות עם שתי בירות בירושלים. צריך לדבר לא רק על המהלכים הגדולים, אלא גם על הצעדים המיידיים, כולל על הסכם להשבת נעדרים ושחרור אסירים, במתכונת ההסכמים שהיו גם בעבר.

אבל כאשר מסביב מתקדרים ענני המלחמה, ומכיסא ראש הממשלה משגרים הוראות שעלולות לדרדר את כולנו לאסון, נכונים הדברים שנאמרו כאן פעם: "ראש ממשלה ששקוע עד הצוואר בחקירות - אין לו מנדט אמיתי לקבוע החלטות גורליות לגבי העם בישראל. קיים חשש אמיתי שיקבל החלטות על בסיס ההישרדות הפוליטית שלו, ולא על בסיס האינטרס הלאומי". אלה דברים שאמר בנימין נתניהו בשנת 2008, כאשר כיהן כיו"ר האופוזיציה. הדברים האלה מדויקים לגמרי לגבי ראש הממשלה כיום.

(צילום: EPA)

قطاع غزة على حافة أزمة إنسانية. هذا ليس كلام منظمة حقوق انسان او من قبل الأمم المتحدة. بل هو كلام قيل في جلسة الحكومة من فم الجندي الأعلى رتبة في الجيش، قائد الأركان جادي آيزنكوت. لقد حذّر، أن القطاع موجود على حافة الإنهيار، وأن تراجعا إضافيا قد يزيد من احتمال نشوب حرب هذا العام. ولكن يبدو أن هذا التحذير المقلق وصل الى آذان غير صاغية - غير صاغية للأخطار الجسيمة التي يمكن أن تهدد المواطنين في إسرائيل وأمنهم، وبالتأكيد غير صاغية للأزمات القاهرة التي يقبع تحتها الفلسطينيون في غزة.

وغزة حقا موجودة في أزمة إنسانية صعبة. انظروا الى صورة ابتسام عطية، أم فادي ابن السبع أعوام الذي يعاني من ورم سرطاني في مخه، والتي تجلس يوميا إلى جانب سريره في المستشفى في غزة. ومثل بقية الأطفال المرضى في القطاع، أيضا فادي يواجه من النقص الجدّي في الأدوية والمعدات الطبية ومن انقطاعات الكهرباء الدائمة، في كل القطاع وأيضا في المستشفى. هذا هو الواقع الذي خُلق جراء عقد من الحصار التي تفرضه إسرائيل، وجراء الدمار الذي أدت إليه الحروب الأخيرة في غزة.

إن حربا إضافية ستكون كارثة للشعبين. الجولة الأولى من سفك الدماء في غزة، في صيف 2014، خلّفت 2203 قتيلا فلسطينيا، نصفهم من المواطنين، والعديد منهم أطفال. وصلت صواريخ إلى غوش دان، وقُتل 72 إسرائيلي، بينهم 4 مواطنين وعامل أجنبي. وماذا كانت نتيجة الحرب الأخيرة في غزة؟ لم تكن هناك فائدة، لا تقدم، لا تحسن - فقط المزيد من الألم والكراهية. هكذا تبدو الحرب، والتي هي كارثة للجميع. من الضرورة القيام بكل شيء من أجل أن لا نتدهور نحو حرب إضافية كهذه.

بدل المزيد من الحروب في الجنوب والشمال نحتاج لأن نمشي في الاتجاه المعاكس: قبول مبادرة السلام العربية، التي تبنتها جامعة الدول العربية في 22 آذار 2002، والتي تم تبنيها لاحقا في مؤتمر الدول الإسلامية، الذي أقيم في إيران. يجب الحديث مع حكومة المصالحة الفلسطينية عن سلام عادل واستقلال للشعبين، عن دولتان مع عاصمتان في القدس. يجب الحديث ليس فقط عن الخطوات الكبيرة، بل أيضا عن الخطوات المباشرة، بما يشمل اتفاقية إعادة المفقودين وتحرير الاسرى، وفق الاتفاقيات التي كانت ايضا في الماضي.

لكن عندما تخيّم غيوم الحرب، ومن على كرسي رئيس الحكومة يتم اعطاء اوامر قد تقودنا جميعا نحو كارثة، تصبح المقولة التي قيلت هنا مرة صحيحة: "رئيس حكومة غارق حتى عنقه في التحقيقات - لا توجد لديه الصلاحية الحقيقية لأخذ قرارات مصيرية بما يخص الشعب في إسرائيل. فهناك خوف حقيقي أن يأخذ القرارات بناء على بقائه السياسي، وليس بناء على المصلحة القومية". هذا كلام قاله بنيامين نتنياهو عام 2008، عندما شغل منصب رئيس المعارضة. هذا الكلام دقيق تماما عن رئيس الحكومة اليوم.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 309. הגיבו: 28. שיתפו: 59.
{% trans 'Tags' %}:

איך קבוצת אזרחים ניסתה לעצור את הפרטת הטבע? סיפור המאבק הסביבתי על עמק ססגון בבקעת תמנע - נגד הקמת מתחם מלונות עצום בלב טבע פראי, מאבק שאני מעורב בו בעשור האחרון.
צפו ושתפו>>

הסרט המלא יוקרן בyes דוקו ביום רביעי בשעה 21:00.


אהבו: 300. הגיבו: 9. שיתפו: 82.
{% trans 'Tags' %}: