הרשימה המשותפת

85,390 (-0.01% בחודש האחרון, בקירוב)

טוען נתונים נוספים...

דב חנין / הרשימה המשותפת באתר כנסת פתוחה

  דב חנין בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 16 באוקטובר 2018 13:19. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך 7 באוקטובר 2018 16:50. זוהי כנראה תקלה, ונשמח מאוד לשמוע על כך!


לפעמים, מתחת לכל המילים הגבוהות והנאומים המפוצצים, מתפלקת לנתניהו האמת הפשוטה: תושבת קריית שמונה ששואלת אותו לגבי חדר המיון שהבטיח בעיר ועדיין לא הוקם - פשוט לא מעניינת אותו.

פריפריה ובריאות? החיים עצמם? נתניהו עסוק. בחקירות ובהסתה.

צילום: מתוך כתבתו של גיא ורון, חברת החדשות.


אהבו: 185. הגיבו: 39. שיתפו: 41.
{% trans 'Tags' %}:

"בחיים לא שתיתי קפה עם אדרי". באמת מירי?
הכנסת תאשר הלילה את חוק הקולנוע שמקדמת שרת התרבות מירי רגב, שיאפשר לה להעביר 15% מתקציב הקולנוע לחבריה במשפחת אדרי. לדבריה הקשר ביניהם החל רק במסגרת תפקידה כשרת התרבות.
אז למה הוא תרם לה אלפי שקלים שנים לפני שמונתה להיות שרה? תחליטי מירי, או שזה חבר שתרם לך ואז ברור שיש ניגוד עניינים, או שזה לא חבר שתרם לך ואז את מחזירה לו עכשיו על חשבון תקציב הקולנוע?
איך שלא מסתכלים על זה - משהו כאן מסריח מאוד.

כותרת: שגיא בן נון, וואלה תרבות, צילום: דודו בכר, הארץ

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 228. הגיבו: 30. שיתפו: 26.
{% trans 'Tags' %}:

للعربية ↡
חדשות טובות לכבוד היום הראשון ללימודים באוניברסיטאות ובמכללות - פרויקט "מהיר לקמפוס" יוצא לדרך!
אחרי מאבק של שנים על תחבורה ציבורית נורמלית לאוניברסיטאות ומכללות בכל רחבי הארץ – היום יוצא לדרך חלק מפרויקט "מהיר לקמפוס": תוספות של קווים חדשים, תגבור של קווים קיימים, תחנות חדשות, קיצור מסלולי נסיעה ושאטלים מתחנות רכבת.

לפני שנתיים התחלנו בועדת המשנה לתחבורה ציבורית לעבוד ביחד עם התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל על המהלך הזה. ההתאחדות ערכה מיפוי מקיף של הצרכים בכל רחבי הארץ, ובשיתוף עם משרד התחבורה, קידמה את התגבור הכל-כך נחוץ של קווים למוסדות אקדמיים.

הליקויים בתחבורה הציבורית מסבים נזקים עצומים לסביבה ולכלכלה, אבל הנזק המצטבר שלהם לחברה רחב הרבה יותר. מה קורה כשסטודנטית שגרה בפריפריה צריכה לבלות 3 שעות ביום בתחבורה ציבורית כדי ללמוד באקדמיה? מה הסיכויים שהיא תצליח להשלים כך את התואר? הליקויים בתחבורה הציבורית פוגעים בכולנו, כל הזמן. ולכן דרוש שינוי סדרי העדיפויות ומתן עדיפות אמיתית לתחבורה הציבורית.

עכשיו אסור להרפות ויש להמשיך במאבק למען קווים ושיפורים נוספים, ובפרט ביישובים ערבים. נמשיך להיאבק עד שתושלם מהפכת התחבורה הציבורית שכל כך נחוצה כאן!

خبر سارّ في اليوم الأول من افتتاح السنة الدراسية في الجامعات والكليات – مشروع سريع، قيد التنفيذ في الحرم الجامعي.
بعد نضال طويل دام سنوات، من أجل تخصيص سفر منظم عام في كافة الجامعات والكليات في جميع أنحاء البلاد، ينطلق اليوم المشروع بتنفيذ جزء منه، حيث سيتم إضافة خطوط جديدة لوسائل النقل العام، كتعزيز للخطوط القائمة، والمحطات الجديدة، وتقصير مسافات طرق السفر لحافلات النقل العام من محطات القطار إلى الجامعات والكليات.
قبل عامين، بدأنا العمل بكثافة في اللجنة الفرعية البرلمانية للمواصلات العامة في الكنيست مع ممثلين عن اتحاد الطلاب الجامعيين القُطرية من أجل تسهيل تنقل الطلاب الجامعيين من وإلى الجامعات والكليات، ووضع اتحاد الطلاب خارطة شاملة لاحتياجات الطلاب في جميع أنحاء البلاد، وبالتعاون مع وزارة المواصلات تمكّنا من تنفيذ مشروع تعزيز لخطوط وسائل النقل العام للمؤسسات الأكاديمية.
العراقيل والأخطاء وعدم جاهزية الطرق في خطوط النقل العام تسبَّبت بأضرار تراكمية هائلة للبيئة والاقتصاد. ويُطرح السؤال: ماذا سيحدث لطالبة جامعية من ضواحي البلاد، عندما تقضي ثلاث ساعات يوميا في وسائل النقل في المواصلات العامة، وهي في طريقها للدراسة الأكاديمية؟، ما هي فرص النجاح لها لكي تتمكن من إنهاء دراستها والحصول على اللقب الجامعي؟. عدم جاهزية وسائل النقل العامة تؤذينا جميعا كل الوقت. ولذلك فالمطلوب اليوم تغيير سلم ألاولويات وإعطاء الأولوية الحقيقية للمواصلات.
يتوجّب علينا الآن أن لا نتراجع ومواصلة نضالنا من أجل زيادة عدد خطوط حافلات النقل العام وإجراء تحسينات إضافية عليها وخاصة في المجتمع العربي. سنواصل نضالنا حتى يتم استكمال ثورة المواصلات العامة الهامة والضرورية في بلادنا.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 323. הגיבו: 8. שיתפו: 17.
{% trans 'Tags' %}:

للعربية ↡
גל של גילויי גזענות מצד פוליטיקאים מהימין שוטף את הארץ, לקראת הבחירות המקומיות. בגלל זה כל-כך מרגשת היוזמה היהודית-ערבית Keshet Karmiel קשת כרמיאל לצדק חברתי قوس كرمئيل للعدالة الإجتماعية
שמתמודדת שם לעירייה.

בתל-אביב-יפו הליכוד אומר על התושבים הערבים ש-"זה אנחנו או הם", בחיפה רשימת הבית היהודי רוצה לעודד החרמה של סוחרים ערבים בשוק, ובנצרת עילית ובעפולה יש מי שמבקשים לנצל את הבחירות כדי "לשמור על העיר בתור עיר יהודית".

ובכרמיאל? יהודים וערבים, גברים ונשים, הולכים לבחירות ביחד, ודורשים עירייה שוויונית. מובילים את הרשימה - ניזאר בכרי, דב קולר, היפא עואד ודורית ינאי. פעילים חברתיים מוכרים, שהיו מחוברים לרבים ממאבקי התושבים בעיר.

הרבה הצלחה לקשת כרמיאל לצדק חברתי. פוליטיקה משותפת יהודית-ערבית - זו התשובה שלנו לגזענות.

تجتاح البلاد قبيل الانتخابات المحلية القريبة موجة من العبارات والهبّة العنصرية الصادرة عن السياسيين اليمينيين في البلاد، مقابل كل هذا، فإن المبادرة اليهودية العربية #قائمة قوس كرميئيل للعدالة الاجتماعية تخوض الانتخابات لعضوية بلدية كرميئيل، الأمر الذي يثير المشاعر الجياشة ويبعث بالأمل.
وفي تل ابيب – يافا، يصرِّح الليكود "إما نحن أو هم"، وفي حيفا، تهدِّد قائمة البيت اليهودي بمقاطعة المتاجر العربية. وفي نتسيرت عليت والعفولة هناك من يستغل ويستخدم الانتخابات لبث عبارة المدينة "كمدينة يهودية".
كرميئيل ؟ اليهود والعرب، رجالاً ونساءً ذاهبون للانتخابات معا وفي قائمة واحدة، ويطالبون ببلدية مساواة. يقود القائمة كل من: نزار بكري، دوف كولر، هيفا عواد، دوريت يناي، وحسن بكري، ناشطون اجتماعيون معروفون، كانوا مرتبطين بالكثير من النضالات في المدينة.
نجاح كبير لقائمة قوس كرميئيل للعدالة الاجتماعية بين اليهود والعرب هو ردنا المباشر على العنصرية.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 274. הגיבו: 19. שיתפו: 24.
{% trans 'Tags' %}:

לסגור את מפעלי בז"ן במפרץ חיפה - זה נכון גם כלכלית ולא רק סביבתית, בריאותית וביטחונית. זה מה שקובע דו"ח מקינזי שהוזמן על ידי הממשלה. למה הממשלה מונעת את פרסום הדו"ח? למה היא גוררת רגליים עם יישומו?
בימים שבהם מתפרסם דוח אקלים קודר במיוחד אסור להמשיך ולהיכנע לטייקונים מזהמים. לתושבי מפרץ חיפה מגיע לחיות ולישראל מגיע לזהם פחות. צפו בכתבתו של @חיים ריבלין>>


אהבו: 119. הגיבו: 6. שיתפו: 20.
{% trans 'Tags' %}:

איך ייתכן שקבאנו מונה לבית המשפט העליון בארה"ב למרות העדויות הקשות נגדו? כי גם בנושא הזה הימין הרפובליקני מוכן לחצות כל קו אדום. אם הם בחרו נשיא שמתייחס כך לנשים - למה שלא ימנו שופטים שמתנהגים כמוהו?

אבל לסיפור הזה יש גם צד שני. נשים שמוכנות להתייצב ולספר על מה שקרה להן. התנגדות ציבורית עצומה. כוח-נגד נחוש צומח מול הימין משולח הרסן, המפלג והמפלה, מול המיזוגניה, הגזענות וההסתה. והוא הולך ומתרחב. כמו בתקופות חשוכות אחרות בעבר, קמים אנשים אמיצים - כמו כריסטין בלייזי פורד - צומחות תנועות התנגדות, ומתפתחת מחאת שטח עממית.

קמפיין #למהלאהתלוננתי, המתנהל בכל העולם, תורם לפרימת קשר השתיקה העתיק סביב תקיפות ופגיעות מיניות. כמו קמפיין #METOO, גם הקמפיין הנוכחי מזכיר לנו דבר נוסף - שיש לנו, כחברה, את היכולת להתנער ממה שנראה כדפוסים עמוקים ומושרשים ביותר. הדרך, כמובן, עוד ארוכה וקשה, אבל העובדה ששינוי הוא אפשרי - כבר ברורה. גם הדפוסים העמוקים ביותר של רמיסה, הדרה וגזענות יכולים להיסדק ואף להישבר בזכות אומץ ונחישות.

התמונה: שער השבועון "טיים" עם תמונתה של פורד:
Her lasting impact

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 544. הגיבו: 84. שיתפו: 51.
{% trans 'Tags' %}:

שימו לב ושתפו: כאלה חיבורים נדרשים בפוליטיקה שלנו.
אנחנו העיר - בראשות אסף הראל - זה שמה של ההתארגנות המרתקת שהוקמה עכשיו בת״א-יפו להתמודדות על העיריה ועל ראשות העיר. התחברו כאן כוחות מזירות המאבק העיקריות בעיר, על בסיס של חזון משותף של שינוי גדול.
רשימת המועמדים היא מרשימה. את אסף הראל, המועמד לראשות העירייה, אני לא צריך להציג כאן. די אם אומר שהוא מועמד האופוזיציה היחיד לרון חולדאי, ושבחודשים האחרונים הוא גיבש מצע עירוני מפורט ומעניין: https://www.assafharel.co.il/ .

עו״ד Badran Amir, במקום השני, הוא חבר מועצת העיר היפואי היחיד, והוא מנהיג בולט של הציבור הערבי ביפו. אמיר הוא פעיל חד״ש ויש לו קבלות במאבק נגד הבנייה לעשירים-בלבד, נגד הג'נטריפיקציה וכוחות השוק שדוחפים תושבים מוחלשים החוצה ונגד ניסיונות המחיקה של ההיסטוריה והתרבות הערבית ביפו.

שולה קשת Shula Keshet הובילה את מאבק דרום תל אביב נגד הגירוש, מאבק ששילב התנגדות לנסיון נתניהו לגרש את מבקשי המקלט, עם ההתנגדות למהלכי הגירוש של תושבי שכונות הדרום לטובת אינטרסים נדלניסטיים. לאחרונה שולה נבחרה ליו"ר ועד שכונת נווה שאנן בדרום העיר. שולה היא מנכ"לית הארגון הפמיניסטי-מזרחי "אחותי". לאורך שנים היא מובילה את המאבק נגד מיפגע התחנה המרכזית החדשה.

יחד איתם נמצאת ברשימה נבחרת מרשימה של פעילות ופעילים מיפו ומכל אזורי ת״א, עם רקורד של עשיה חברתית ופוליטית, בתחומי התרבות, החינוך, המשפט, מאבקי זכויות האדם, השוויון והשלום. ראו את הרכב הרשימה בתגובה הראשונה ושיפטו בעצמכם.

כמה נכון וכמה נחוץ החיבור הזה, בין מאבקי התושבים של דרום העיר, של יפו, ושל מרכז וצפון העיר, יהודים וערבים, מזרחים, נשים וגברים.

חשיבותה של שותפות יהודית-ערבית גדולה עוד יותר במציאות שאחרי חקיקת חוק הלאום, שמעמיק את התהום בין יהודים לבין ערבים.

אנחנו העיר - בראשות אסף הראל לא מסתפקים בריצה למועצת העיר בלבד. כי אם רוצים לעשות מהפך בעיר - צריך להתמודד גם על הראשות.

הצלחת המאמץ הזה תלויה בכל אחת ואחד מאיתנו. בואו לארוע ההשקה של הקמפיין ביום שישי הקרוב בשעה 12:00 בכולי עלמא רחוב מקווה ישראל 10:
https://www.facebook.com/events/2161709740753773/?ti=cl .
יש מעט זמן לקמפיין. הבחירות הן בסוף החודש - ב-30 באוקטובר. היכנסו לאתר: www.assafharel.co.il, הירשמו להתנדב, ולצאת יחד איתנו לדבר עם עוד תושבות ותושבים.

הזמן קצר. בואו ננצל אותו לקדם את השינוי שהעיר שלנו כל כך צריכה. אנחנו העיר - בראשות אסף הראל.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 689. הגיבו: 60. שיתפו: 101.
{% trans 'Tags' %}:

נאסר עזמי מסבח, בן 12, נורה למוות בידי צלף בגבול רצועת עזה ביום שישי האחרון. לצידו נורה למוות עוד ילד. בן 14. ועימם חמישה פלסטינים נוספים.

לאן המעשים האלה לוקחים אותנו? כך משיגים ביטחון? ואולי כך רק יוצרים עוד כעס ושנאה ומקרבים עוד מלחמה?

ממשלת נתניהו הולכת בנתיב מסוכן. כשחוסמים את אופקי ההידברות לשלום - מקדמים התדרדרות והתלקחות.

נחוץ ודחוף שינוי בכיוון. לנהל משא-ומתן לשלום, לא לסכל אותו. לבנות עתיד לילדים, לא לירות בהם.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 883. הגיבו: 411. שיתפו: 259.
{% trans 'Tags' %}:

للعربية ↡↡
שתפו והצטרפו: ממשיכים במאבק לביטול חוקי האפליה - שוויון מלא ולא פחות!

מאז נחקק חוק הלאום כבר היה שופט שהספיק לקבוע שמהחוק הזה מתחייבים פיצויים גבוהים יותר ליהודים. וזה בנוסף לפגיעה במעמד השפה הערבית ולהעדפה הבוטה של יישובים ליהודים בלבד.
חוק הלאום מעגן באופן חוקתי את הלך הרוח המתעצם של אפליה, גזענות והסתה נגד מיעוטים, את שיסוע החברה לקבוצות. החוק יועד לפגוע באזרחים הערבים, אך בפועל הוא יפגע בקבוצות רבות: בלהט"בים, ביוצאי אתיופיה, בחרדים, ביוצאי ברית המועצות, במזרחים.

לכן המאבק הזה כל-כך חשוב. לכן נמשיך אותו עד לביטול החוק, בדיוק כמו שנאבקו במקומות אחרים נגד חוקי אפליה עד לביטולם.

המאבק הזה הוא גם הזדמנות גדולה לפעולה משותפת, יהודית-ערבית. הוא מזכיר לנו את הכוחות הגדולים שיש לכל אחת מהקבוצות המודרות, ויותר מכל הוא מזכיר לנו את הכוח שיש לכולנו יחד כשאנחנו קמים ונאבקים במשותף.

הצטרפו ותרמו לקמפיין של עומדים ביחד نقف معًا למאבק בחוק הלאום וקבלו את חולצת המאבק בעברית ובערבית: https://www.standing-together.org/shirt.

انشروا وانضموا: نواصل الكفاح من أجل إلغاء القوانين العنصرية – مساواة تامة لا أقلّْ منها!
منذ تشريع قانون القومية، هناك قاض قد توصّل إلى النتيجة، أن تنفيذ قانون كهذا يتطلّب رصد تعويضات وامتيازات أكثر لليهود، بالإضافة للضرر الذي سيلحق بمكانة اللغة العربية، والتفضيل الصارخ لليهود في كل بلد وآخر.
يرسِّخ قانون القومية نفسية وعقلية التمييز الآخذة بالتزايد، عنصرية وتحريض ضد الأقليات، يُجزئ ويُشرذم المجتمع إلى مجموعات. جاء هذا القانون لإلحاق الأذى بالمواطنين العرب ليصبح كل ذلك دستوريا وبموجب القانون، ولكنه في الحقيقة سيمسّْ بشرائح كثيرة في المجتمع الاسرائيلي، بالشرائح الفقيرة، بالحريديم، بالسكان اليهود الذين جاءوا من الاتحاد السوفييتي واثيوبيا، وبمواطني الدولة الشرقيين.
نعم، إن هذا النضال في غاية الأهمية، لذلك، سنواصل العمل حتى يتم إلغاء القانون، تماما كما حصل في أماكن أخرى من العالم، حيث تم إلغاء قوانين التمييز فيها.
هذا الكفاح هو بمثابة فرصة كبيرة للنضال اليهودي العربي المشترك، إنه يُذكِّرنا بالقوة العظمى التي تتمتّع بها كافة الشرائح المضطهدة ويهمشّها القانون بالكامل، وأكثر من كل ذلك يُذكِّرنا بالقدرة التي نملكها عندما ننهض جميعنا موحدين ونناضل معا.
انضموا وساهموا في الحملة التي تنظّما حراك نقف معًا، لمحاربة ومواجهة قانون القومية، واحصلوا على قمصان تحمل شعار الحملة باللغتين العربية والعبرية. https://www.standing-together.org/shirt.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,295. הגיבו: 93. שיתפו: 118.
{% trans 'Tags' %}:

הישיבה בסוכה במהלך החג באה להזכיר לנו את אלה שעבורם החיים בדיור ארעי הם המציאות הקבועה כל ימות השנה.

היא מזכירה לנו את דיירות הדיור הציבורי הנאבקות יום יום כדי להבטיח קורת גג לילדיהן, וכפי שפרסמנו השנה, נפגעות לעיתים גם מסחטנות וניצול מיני קשה מצד האנשים שאמורים לספק להן הגנה.
היא מזכירה לנו את תושבי הכפרים הבדואים בנגב שרבים מהם נזרקים מצריפיהם, והם חיים תחת איום מתמיד של הריסות והישארות בלי כל.
היא מזכירה את תושבי גבעת עמל, שכונת הארגזים, תל כביר, כפר שלם ושכונות נוספות הנאבקים נגד גירושם מבתיהם ללא פיצוי הוגן.
היא מזכירה לנו את מבקשי המקלט, שלאחר ששרדו את תלאות הדרך ולעיתים עברו עינויים מחרידים במסעם, הגיעו לישראל מחוסרי כל, ורבים מהם נאלצים לישון ברחוב במשך חודשים ארוכים.
היא מזכירה לנו קהילות של פלסטינים בחאן אלאחמר, בדרום הר חברון, בבקעת הירדן ובכל שטחי C שחיים בפחד מתמיד מגירוש והריסת בתיהם.

הישיבה בסוכה מזכירה לנו את הצורך להיאבק יחד למען כל מי שהממשלה שלנו לא סופרת, ולהבטיח שיהיה כאן בית אמיתי לכולנו.
הצטרפו מחר לשיירה למען שוויון בנגב – לעמוד יחד, ערבים ויהודים נגד המדיניות שממררת את חיי התושבים הבדואים באזור בניסיון לדחוק אותם מבתיהם: https://www.facebook.com/events/314092002478083/

חג שמח! 🌺

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 385. הגיבו: 24. שיתפו: 35.
{% trans 'Tags' %}: