הרשימה המשותפת

85,379 (0.00% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

דב חנין / הרשימה המשותפת באתר כנסת פתוחה

  דב חנין בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 6 בינואר 2019 19:05. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך 18 באוקטובר 2018 15:41. זוהי כנראה תקלה, ונשמח מאוד לשמוע על כך!


על הכנסת, על החיים אחריה ועל ההתייצבות לצד המיעוט הערבי המותקף: ראיון בלונדון וקירשנבאום. צפו ושתפו>>


אהבו: 450. הגיבו: 32. שיתפו: 70.
{% trans 'Tags' %}:

החום והאהבה שאני מקבל בשבוע האחרון מזכירים את המאבקים וההצלחות שחלקנו בדרך ומחזקים את הידיעה שיש לנו את הכוח לשנות יחד את המציאות >>

תודה לברק היימן על הקליפ המקסים, ולנעם רותם הנפלא על השיר המרגש. Barak Heymann


אהבו: 1,295. הגיבו: 135. שיתפו: 219.
{% trans 'Tags' %}:

היום האחרון בכנסת היה מאוד מרגש עבורי. צפו בכמה מהרגעים בכתבה של @הטלויזיה החברתית>>


אהבו: 527. הגיבו: 53. שיתפו: 134.
{% trans 'Tags' %}:

למה החלטתי לעשות פוליטיקה מחוץ לכנסת? צפו ושתפו את דבריי מהיום>>

צילום: מאקו


אהבו: 820. הגיבו: 136. שיתפו: 181.
{% trans 'Tags' %}:


אהבו: 219. הגיבו: 128. שיתפו: 48.
{% trans 'Tags' %}:

עכשיו, הודעה מיוחדת שלי בכנסת.


אהבו: 122. הגיבו: 40. שיתפו: 12.
{% trans 'Tags' %}:

للعربية ↡
שתפו חדשות ממש טובות מהכנסת: אחרי שבלמנו את חוקי הימין הקיצוני, אנחנו מצליחים להעביר השבוע מספר חוקים ממש חשובים וטובים. החוקים הללו יעברו היום ומחר בקריאה השלישית וייכנסו לספר החוקים:

• חוק להגבלת פרסום מוצרי טבק - שנועד בין היתר להגן על צעירים מחשיפה לעישון ולמנוע יצירת דור חדש של מעשנים. זהו חוק שהייתי אחד מיוזמיו ונאבקתי עליו יחד עם ח"כ יהודה גליק - Yehudah Glick וח"כ איתן כבל. מרגש לראות שלעיתים שהאינטרס הציבורי מנצח את האינטרסים הכלכליים של חברות הטבק ובעלי האינטרסים, שהפעילו לחצים אדירים כדי לבלום את החוק.

• חוק המפגעים הסביבתיים - שיאפשר לציבור לתבוע מפעלים מזהמים בתביעות אזרחיות על פגיעה בטבע ובסביבה. חשיפה של המפעלים לתביעות אזרחיות, על המשמעות הכספית הקשורה בכך, תלמד את החברות המזהמות דרך הכיס, שפגיעה בטבע איננה משתלמת. זהו חוק שיזמתי יחד עם ח"כ Tali Ploskov - טלי פלוסקוב.

• תיקון חוק ההגבלים העסקיים – אחרי שחשפנו בועדת החקירה הפרלמנטרית את כשלי האשראי לטייקונים - התיקון הזה מעניק לממונה על ההגבלים כלים משמעותיים מול מונופולים, קרטלים ובעלי הון. התיקון יאפשר לממונה לטפל גם באוליגופולים בבנקאות שמנצלים לרעה את כוח השוק שלהם. החוק גם מעלה את תקרת העיצומים שניתן להטיל על חברות שיפרו את החוק, כדי למנוע מצב בו הפרת החוק תשתלם להן כלכלית.

• חוק הגבלת משך חקירות משטרתיות – חוק שיזמתי ואני נאבק עליו שנים רבות כדי למנוע מצב בו אזרחים נותרים בני ערובה בידי המשטרה לאורך שנים ארוכות של חקירות. החוק מייצר מדרג שמוודא שככל שהעניין פשוט יותר משך החקירה קצר יותר ולהיפך.

נמשיך להיאבק, בכנסת ומחוצה לה, כדי לקדם כאן סדר יום אחר.

شاركوا أخباراً جيدة جداً من الكنيست: بعد أن صدّينا قوانين اليمين المتطرِّف، نجحنا هذا الاسبوع من تمرير عدد من القوانين الجيدة والمهمة، ستعرض هذه القوانين اليوم وغداً للتصويت عليها بالقراءة الثالثة لتدخل في كتاب القوانين:

* قانون حظر منتجات التبغ – إن منع نشر منتجات التبغ ورد بين أمور أخرى، بهدف حماية الشباب من التعرُّض للمنتجات ومنع ولادة جيل جديد من المدخنين. إنها مسألة إنقاذ الأنفس والأرواح لا أقلّ من ذلك. هذا هو القانون الذي كنت واحدا من المبادرين له وناضلتُ من أجله مع عضوي الكنيست، يهودا غليك، وايتان كابل.
من المثير للمشاعر، أن المصلحة العامة في بعض الأحيان تتغلّب على المصالح الاقتصادية لشركات التبغ وأصحاب المصالح الذين مارسوا ضغوطات هائلة في أروقة الكنيست لإعاقة القانون ومنع تشريعه.

* قانون المخاطر البيئية – الذي يتيح للجمهور بمقاضاة مصانع تلوِّث البيئة من خلال شكاوى مدنية عن الضرر الذي يلحق بالطبيعة والبيئة. إن الكشف عن المصانع المُلوِّثة وتقديم الشكاوى القضائية المدنية ضدها، وما ينبثق عن ذلك من خسائر مادية لها، لا شك أنها ستلقِّن الشركات المسبِّبة للتلويث دروسا أيضا من خلال دفع العقوبات من الجيب، وأن المسّ بالطبيعة لن يكون بهذه البساطة. هذا هو القانون الذي بادرتُ له سوية مع عضو الكنيست (طالي فلوسكوف).

* تعديل قانون التقييدات التجارية – بعد أن كشفت لجنة التحقيق البرلمانية قضية تسويات الائتمان مع كبار رؤوس الأموال، والعديد من الإخفاقات التي تُصعِّب على الجهات الرسمية أن تتصرّف لصالح الجمهور العام في وجه أصحاب المصالح الرأسمالية، فقد وافقنا الآن على تعديل قانون من شأنه أن يمنح مفوَّض مكافحة الاحتكار أدوات مهمة لمواجهة كبار رؤوس الأموال الفائزين بالمناقصات. التعديل يتيح للمفوّض بمكافحة نفوذ الشركات الاحتكارية والشركات المصرفية التي أساءت لقوّة السوق الخاصة بهم بشكل يضر بالجمهور الواسع. القانون يعزِّز أيضا سقف العقوبات بحق الشركات التي تنتهك القانون، من أجل منع حدوث حالة وواقع يكون انتهاك القانون يعود بالفائدة اقتصاديا لها.

* قانون تحديد مدّة تحقيقات الشرطة – وهو القانون الذي بادرتُ اليه وكافحتُ من أجله سنوات عديدة، من أجل وقف حالة كانت قائمة يحتجز فيها المواطن كرهينة في أيدي الشرطة لسنوات طويلة من التحقيقات التي يتم إدارتها بواسطة الجدول الزمني الداخلي للشرطة بحسب التقويم السنوي (الرزنامة) المتاح والمناسب لها. القانون ينشئ تسلسلا هرميا يؤكِّد بأن الأمر وببساطة هو تقصير مدة التحقيق والعكس صحيح.

سنواصل النضال في الكنيست ومن خارجها من أجل تعزيز أجندتنا اليومية من أجل غد أفضل.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 626. הגיבו: 42. שיתפו: 44.
{% trans 'Tags' %}:

התפזרות הכנסת היתה יכולה להיות רגע מסוכן מאוד. לכן מרגע ההכרזה על בחירות התמקדתי בדבר אחד: למנוע מהימין להעביר את שלל החוקים המסוכנים והקיצוניים שהם תכננו להעביר בשבוע האחרון לכנסת ה-20. שמח לעדכן שהצלחנו לבלום את כל החוקים האלה. הנה כמה מהם:

* החוק להחלת ריבונות זמנית על מאחזים בשטחים (חוק ההסדרה 2) שהובל ע"י ח"כ בצלאל סמוטריץ' בניסיון להכשיר המון התנחלויות ומאחזים.
* חוק החטיבה להתיישבות שנועד להעביר לגוף הבעייתי והמושחת הזה את ניהול אדמות הגדה וכולל סמכויות על הכפרים הפלסטיניים בשטחי C.
* חוק ה"נאמנות בתרבות", שנועד לאפשר למירי רגב לצנזר תרבות באמצעות שלילת תקציבים.
* חוק היועמ"שים שאיילת שקד קידמה לחיסול שומרי הסף ומינוי נאמנים פוליטיים במקומם.
* הרחבת חוק ועדות קבלה שנועד לאפשר הקמה של עוד יישובים ליהודים בלבד.
* חוק עונש מוות שהפך מסיסמה פופוליסטית של ליברמן לחוק מפחיד שבאמת היה אמור לעבור בקריאה ראשונה במסגרת דיל שסוכם בין הקואליציה לבין ישראל ביתנו .
ועוד כמה וכמה חוקים בכיוון הזה.

חודשים ניהלנו נגד החוקים האלה מלחמת התשה ובשבוע האחרון השתמשנו בכל הכלים הפרלמנטריים כדי לחסל את אפשרות העברתם בכנסת הזו.

במקביל אני עושה מאמצים כדי לדאוג שהחוקים הטובים שעליהם אנחנו עובדים יצליחו לעבור. על כך אעדכן בהמשך (:

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 610. הגיבו: 48. שיתפו: 54.
{% trans 'Tags' %}:

العربية ↓
‏בזמן שכולנו מדברים על בחירות, נכנס הבוקר למאסר אדם בן 70 כשכל פשעו הוא עמידה נגד הריסת הכפר בו נולד וגדל, כפר שהמדינה מסרבת להכיר בו. הבוקר ליוויתי לכלא את שייח' א-טורי מנהיג הכפר אל עארקיב. מקומו לא בכלא אלא על אדמתו.

שייח סיאח נולד על אדמות הכפר בשנת 1949: גדל בו, נישא בו ושם נולדו ילדיו ונכדיו. בשנת 2010, נהרס הכפר לחלוטין ע"י המדינה ומאז ועד היום, שב ונהרס 136 פעמים. כל זאת כאשר בעצם הדיון המשפטי בעניין הבעלות על אדמות הכפר רק התחיל.

המלחמה הזאת מנוהלת כדי להתיש את א-טורי ובני משפחתו, כדי שהם יעזבו את אדמתם. הניסיון הזה נכשל ולכן מכניסים אותו עכשיו לכלא. הוא הורשע ב"הסגת גבול", "פלישה לאדמות מדינה" וב"הפרת סדר". נגזרו עליו 10 חודשי מאסר.

לנגב לא יהיה עתיד כל עוד המדינה תמשיך לראות באזרחים הבדואים אוייבים שיש להילחם בהם. צריך להכיר בכפר הזה כצעד ראשון בשינוי כולל. עתיד הנגב טמון בשיוויון לכל תושביו, היהודים והערבים.

في حين نتحدّث جميعا عن الانتخابات، دخل صباح هذا اليوم رجل يبلغ من العمر 70 عاما، وكانت كل جريمته أنه تصدى لهدم قريته التي وُلِدَ ونشأ فيها، قريته التي ترفض الدولة الاعتراف بها. رافقتُ صباح هذا اليوم الشيخ صياح الطوري قائد قرية العراقيب إلى السجن، أن مكانه الطبيعي في بيته وعلى أرضه وليس في السجن.
ولد الشيخ صياح الطوري على أرض القرية عام 1949: نشأ وترعرع فيها، تزوج على أرضه وبنى أسرة من الأولاد والأحفاد. في عام 2010، هُدِمَت القرية بالكامل من قبل الدولة، ومنذ ذلك الحين حتى اليوم جرى هدم العراقيب 136 مرّة، كل هذا يأتي مع بدء البحث القضائي والمداولات في المحاكم حول ملكية أرض القرية.
يتم شن هذه الحرب من قبل السلطات في محاولة لتركيع الشيخ الطوري وعائلته واستنفاذ قواه تمهيدا لطردهم من أرضهم. وبعد فشل هذه المحاولات يضعون الطوري اليوم في السجن، وقد أدين بتهمة "الاعتداء على ممتلكات الغير"، و "الاستيلاء على أراضي الدولة"، و "إثارة الفوضى". وفرضت المحكمة عليه بالسجن الفعلي لمدّة عشرة شهور.
لن يكون هناك أي مستقبل للنقب، طالما تتعامل الدولة مع مواطنيها العرب البدو وتحاربهم بهذا الشكل. يجب الاعتراف بهذه القرية كخطوة أولى نحو التغيير الشامل، فمستقبل النقب يكمن في تحقيق المساواة بين جميع مواطنيه اليهود والعرب.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 710. הגיבו: 24. שיתפו: 84.
{% trans 'Tags' %}:

יצאתי מישיבה עם יו"ר הכנסת, ושמח לעדכן שבישיבה סוכם שמעכשיו יעברו רק חוקים בהסכמה. אז תגידו שלום ולא להתראות לנאמנות בתרבות, לחוק ההסדרה 2, לחוק היועמ"שים, לחוק עונש מוות וליתר החוקים המופרעים של הימין הקיצוני. זו השורה התחתונה של חודשים ארוכים של מאבק בוועדות, במליאה ובציבור. תקענו את החוקים האלה שוב ושוב, והרווחנו שבוע אחרי שבוע. עד שהצלחנו עכשיו לשלוח אותם לפח.

אז את החוקים האלה מנענו, אבל אסור לשכוח את כל הרעות החולות שהממשלה הזאת הביאה לנו.
כעת יתחילו הקמפיינים שינסו להשכיח את האמת על המצב ונתניהו מתפאר כבר בהישגיו. בטח. מהמסוק שלו לא רואים את הפקקים, וכשהוא צריך טיפול רפואי הוא לא צריך לשכב במסדרון ליד הזקנה שנמצאת שם, ולשמוע תלונות משעממות על מערכת הבריאות הקורסת, על יוקר המחייה, על העדר הפנסיה, על שכר דירה בלתי אפשרי, על אלימות שחוגגת ברחובות. על החיים האמיתיים של מי שחי כאן.

האמת היא, שיש רק דבר אחד שבאמת מעניין את נתניהו. הוא לא מוכן להיכנס לכלא. החשוד הזה בשוחד מבקש עכשיו עוד קדנציה, ולכן מתמקד בלפרק את שומרי הסף, להסית ולסכסך בין ציבורים, ועל הדרך גם לקדם את הסיפוח הזוחל של הגדה המערבית ולמנוע אפשרות של עתיד לישראלים ולפלסטינים בארץ הזאת.

עכשיו הגיע הזמן של כל מי שסובלים מהשלטון הזה לקום ולהחליף אותו באלטרנטיבה אמיתית.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,306. הגיבו: 110. שיתפו: 196.
{% trans 'Tags' %}: