הרשימה המשותפת

84,411 ( +0.06% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

דב חנין / הרשימה המשותפת באתר כנסת פתוחה

  דב חנין בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 20 ביוני 2018 14:09. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 21 ביוני 2018 07:05


היסטוריה בכנסת!
העברנו כעת בקריאה טרומית הצעת חוק שלי, שאוסרת כל אפליה על רקע נטייה מינית וזהות מגדרית. הממשלה התנגדה, והפסידה בהצבעה הדרמטית במליאה.

מדובר בהצעת חוק רוחבית, שקובעת שבכל מקום בחוק שבו מופיע סעיף האוסר על אפליה - הסעיף יכלול גם איסור על אפלייה מטעמי נטייה מינית וזהות מגדרית. מדובר בהצעה היסטורית, עם השפעות רוחב מרחיקות לכת.

הכנסת שהעבירה היום את הצעת החוק אמרה היום אמירה חשובה: אפליה היא אסורה. בני האדם הם שונים, אבל גם שווים. אלה דברים שצריכים להיות מובנים מאליהם לכל אדם שרוצה לחיות בחברה ראוייה, שמתייחסת בכבוד לבני אדם. לפני כמה שנים העברתי חוק האוסר אפליה כזו במערכת החינוך, והגיע זמן לאסור אותה בחברה כולה.

אני רוצה להודות לחברתי Michal Rozin מיכל רוזין, שקידמה אף היא את היוזמה, ולסיעות חד"ש ומרצ שהיו הסיעות היחידות שהתייצבו במלואן להצביע בעד. הערכה לחברי הכנסת מירב בן ארי - Merav Ben Ari ו-Amir Ohana - אמיר אוחנה שהפרו את המשמעת הקואליציונית והצביעו עם מצפונם.

הגיע הזמן.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 922. הגיבו: 52. שיתפו: 83.
{% trans 'Tags' %}:

זוועת הרצח של משפחת דוואבשה מציפה אותנו שוב היום בעקבות החלטת בית המשפט. עדיין לא נעשה צדק עם בני המשפחה שנותרו בחיים, לא חשבון הנפש הנדרש מאיתנו כחברה, לא נעצרה ההסתה הפרועה שתרמה לרצח ולא מטופלים ברצינות פשעים יומיומיים המבוצעים נגד הפלסטינים.
ביציאה מבית המשפט היום עמדו קומץ פעילים ששרו לסבא שמגדל את נכדו שנשרף ונשאר בחיים: ״עלי על הגריל... הנכד שלך נשרף." השוטרים שעמדו בצד לא התערבו. מה היה קורה אם הצועקים היו ערבים?

טוב שבית המשפט פסל הודאות שנגבו תחת עינויים. השימוש בעינויים, כלפי כל אדם, הוא פסול ומעוות את הדין. אבל בואו נשאל את עצמנו כמה הודאות של פלסטינים נפסלו מתוך כל אלה שהוצאו תוך שימוש בעינויים?

(צילום: רויטרס, EPA)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 167. הגיבו: 16. שיתפו: 32.
{% trans 'Tags' %}:

החיילים אמרו להורים שעליהם "לקחת את הילדים להתקלח" ומאז לא החזירו אותם למשפחותיהם. ברוכים הבאים למדיניות ארה"ב למאבק בהגירה מגבול מקסיקו: הפרדה של ילדים קטנים מהוריהם.

מי המוח שעומד מאחורי מדיניות כזאת? תכירו את סטיבן מילר, יועצו הקרוב של הנשיא טראמפ. אדם שעוד כשהתמודד כנער למועצת התלמידים עשה זאת באמצעות קמפיין שנאה נגד עובדי הניקיון ההיספנים בבית ספרו ואמר "האם אני היחיד שנמאס לו שאומרים לי להרים את הזבל שלי, כשיש לנו מלא מנקים שמשלמים להם לעשות את זה בשבילנו?"

זו הפוליטיקה השלטת באמריקה עכשיו. וגם כאן אצלנו. פוליטיקה של אפליה והפרדה, תחרות אכזרית של גזענות ושנאה שממנה בסוף כולם נפגעים.

צילום מתקן כליאה ילדים: אי.פי
צילום סטיבן מילר: רויטרס

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 345. הגיבו: 65. שיתפו: 111.
{% trans 'Tags' %}:

מהיום, פרסום מודעות גיוס לזנות הוא מחוץ לחוק. הצעת החוק שקידמתי יחד עם ח"כ שולי מועלם עברה כעת בקריאה שניה ושלישית. מאחורי תעשיית הזנות עומד מנגנון כלכלי בו עושים רווחים על חשבון הנשים המנוצלות. המודעות האלה הן כלי שרת מרכזי לגיוס קורבנות חדשים לעולם הסחר והזנות על ידי עבריינים. הן מפתות נשים במצוקה, באמצעות הבטחה של כסף קל ועבודה ריווחית, ודוחפות אותן להיכנס למעגל הזנות, למקום בו הן חשופות לאלימות ולאונס על בסיס יומיומי.

החוק שעבר יאפשר לקנוס מפרסמים בלמעלה ממאתיים אלף שקלים - הקנס הגבוה ביותר לפי חוק העונשין. העונש המקסימלי על פרסום המודעות יעמוד על שלוש שנות מאסר ובמקרים שבהם המודעה תיועד לגיוס קטינות וקטינים, העונש יעמוד על חמש שנות מאסר. האיסור ייאכף לראשונה גם על בתי דפוס. ההצעה גם מתקנת שני חוקים נוספים באופן שמאפשר לחסום אתרי אינטרנט ומספרי טלפון העוברים על איסור הפרסום. לפני כמה שנים העברתי יחד עם ח"כ לשעבר אורית זוארץ את החוק האוסר על פרסום מודעות זנות. החוק שעבר היום יסייע באכיפה של החוק הזה ומוסיף את פירוק מנגנון הגיוס שהוא צעד חשוב המשלים את הדרך הזאת.

עולם הזנות הוא תעשייה, וכדי להילחם בה צריך לפרק את המנגנונים הכלכליים המשמרים אותה ולפגוע פגיעה משמעותית ברווחים שהיא מפיקה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 516. הגיבו: 28. שיתפו: 30.
{% trans 'Tags' %}:

על מה שמנסים להסתיר באמצעות חוק איסור הצילום של חיילים, כולנו נמשיך לשלם מחיר, עוד שנים ארוכות.

איסור הצילום של חיילים מסכן אותנו לא פחות מאשר את הפלסטינים. ככל שננסה שלא להסתכל לכיבוש בעיניים, להסיט מבט, וגם למנוע מהעולם כולו לראות איך עוולות הכיבוש מתרגמות להשפלות, אלימות והתעמרות יומיומית , הכתם לא יימחה. הכיבוש לא ייעלם. הפלסטינים החיים תחתיו לא ייעלמו. והכאב וההשחתה של כל מי שלוקח חלק בכיבוש לא יפחתו.

צילום: אורן זיו

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 202. הגיבו: 21. שיתפו: 51.
{% trans 'Tags' %}:

שרת המשפטים: "מיידה אבנים הוא מחבל"
ראש הממשלה: "אבנים הם נשק קטלני"
שרת התרבות: "כל זורק אבנים צריך להבין שהוא יכנס לכלא"
שר החינוך: ״זורקי אבנים מנסים לרצוח״
השר לביטחון פנים: "מחבל שזורק אבנים צריך לשבת בכלא"

מקבץ תגובות שלא נאמרו היום בעקבות פציעתם של ‏11 שוטרים מאבנים, אקונומיקה וחפצים נוספים שהושלכו לעברם בפינוי 10 מבנים במאחז הלא חוקי תפוח מערב, וגם לא בשבוע שעבר לאחר פציעת שוטרים מבלוקים שהושלכו אליהם ע"י פעילי ימין ששוחררו ממעצר לאחר יממה.

אגב, מעניין איך זה היה נגמר אם היה מדובר בהפגנה בלתי אלימה של אזרחים ערבים שבמקום להשליך בלוקים היו מנופפים בדגלים ואוחזים בשלטים.

מאחל החלמה מהירה לשוטרים הפצועים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 600. הגיבו: 34. שיתפו: 163.
{% trans 'Tags' %}:

בטח יצא לכם להיתקל בקמפיין נגד עודף החקיקה הפרטית. אני ממש לא מתנצל על כל החוקים שהעברתי וגם לא על אלה שהגשתי. אשמח שתשמעו מה יש לי להגיד בנושא.


אהבו: 193. הגיבו: 28. שיתפו: 24.
{% trans 'Tags' %}:

זה הגיבור האמיתי, והלא מוכר, של הפסגה בעניין קוריאה. נשיא קוריאה הדרומית – מון ג'יאה-אין שנבחר לפני כשנה עם אג'נדה של קידום השלום בחצי האי הקוריאני. אחרי עשרות שנים של סכסוך מר ונתק, אחרי תקופה של הידרדרות מסוכנת אל סף עימות מלחמתי נוראי, הוא הוביל את מחנה השלום בדרום קוריאה לניצחון בבחירות במאי 2017. מאז הוא חתר, למרות כל המכשולים לקידום הסדר.
הייתה לו תרומה מיוחדת להצלת הפסגה אחרי שדונלד טראמפ כבר ביטל אותה לפני כשלושה שבועות.

ויש כאן מה ללמוד: הדרך לשלום תמיד רצופה במכשולים. דרושים אומץ, נחישות, והבנה שגם אחרי עשרות שנים של אי-אמון ושנאה אפשר לפתוח דף חדש.

צילום: AP

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 879. הגיבו: 57. שיתפו: 59.
{% trans 'Tags' %}:

הישמרו מפני הצבועים החיים על אדמה גזולה ודורשים להרוס את הבתים של אחרים. צפו ושתפו>>


אהבו: 315. הגיבו: 60. שיתפו: 74.
{% trans 'Tags' %}:

للعربية ↡
אתמול בערב נרצחה בחיפה סיפראש אינעלם בת 36 על ידי בעלה. היא הותירה אחריה ארבעה ילדים.
גם הפעם מדובר במשפחה שהייתה מטופלת בידי הרווחה, ובאישה שהתלוננה במשטרה מספר פעמים על אלימות מצד בעלה. הלב נשבר על החיים שנגדעו באיבם.
המקרה הזה מצטרף לרצח של סמר חטיב, אם לשלושה, שידעה שעומדת להירצח, ביקשה ליווי משטרה ונענתה בשלילה, לרצח של פדיה קדיס, לרצח של שתי האחיות שנרצחו ביפו על ידי אחיהן לפני שבועות ספורים.

מתחילת השנה נרצחו כבר 8 נשים על ידי קרוביהן. אסור להשלים עם אף מקרה כזה.
מקרי הרצח המזעזעים האלה נשענים על תפישה חברתית שרואה את הנשים כנחותות מגברים או כשייכות להם. והם קשורים לסדרי העדיפויות של הממשלה, שבוחרת שלא לחזק את האכיפה והענישה נגד תוקפים, ולא להגביר את פעולות החינוך והמניעה הציבוריות.

ראו את פרויקט מעקב של "הארץ": הפנים, הסיפורים והמחדלים שמאחורי המספרים, המתעד את המקרים של כל הנשים שנרצחו משנת 2011 ועד היום - https://www.haaretz.co.il/st/c/prod/heb/global/homicide/
התמונה העגומה שעולה מהתיעוד הזה מחייבת את כולנו לפעול עכשיו ולהעלות את הנושא הזה לראש סדר היום הציבורי. הצטרפו לקריאה של זהייה קונדוס מיפו לעצור את הרצח הבא: https://my.zazim.org.il/petitions/rtskh-yshh-nvspt-vmd-lhtrkhsh

בתמונה: סמר חטיב שנרצחה ביפו בחודש שעבר.

في حيفا، قُتِلت ليلة أمس زوجة (36 عاما) بيد زوجها، وتركت وراءها أربعة أطفال. الحديث يدور هذه المرّة أيضا عن عائلة تتلقّى العناية من مكتب الرفاه، عن امرأة اشتكت للشرطة مرارا بسبب تعرُّضها للعنف من قِبَل زوجها.... القلوب تتحطّم بانتزاع حياة إنسانة عنوة وبهذه الطريقة.
تتزامن جريمة القتل هذه مع جريمة قتل سمر خطيب، وهي أم لثلاثة أطفال عَرَفَت هي الأخرى أنها على وشك التعرُّض للقتل، فطلبت حراسة خاصة من الشرطة ورُفِضَ طلبها من قبل الشرطة، لمقتل فادية قديس، لغدر الشقيقتين اللتين قتلتا في يافا قبل أسابيع قليلة على أيدي شقيقهن.
منذ بداية العام، تمّ قتل 8 نساء من قبل أقاربهن، يجب عدم التساهل مع أي جريمة قتل كهذه.
جرائم القتل هذه تقشعرّ لها الأبدان، تُنفّذ على خلفية ونظرة اجتماعية سائدة، بأن النساء أقل شأنا من الرجال أو يتبعن لهم وتحت سلطتهم. ترتبط هذه الجرائم بأولويات الحكومة، التي اختارت عدم تعزيز وتقوية سلطة تنفيذ القانون والعقاب ضد المعتدين، وكذلك عدم زيادة الفعاليات التربوية والتوعوية، وتعزيز قوة الردع العام للحدّْ من هذه الجرائم.
تابعوا مشروع "هآرتس" في هذا الموضوع: الأوجه، القصص والأخطاء من وراء الأرقام، التي توثِّق جرائم قتل جميع النساء اللاتي قُتِلنَ منذ العام 2011 حتى اليوم - https://www.haaretz.co.il/st/c/prod/heb/global/homicide/
الصورة القاتمة التي تُستَخلَص من هذا التوثيق، تُلزِمنا جميعا بأن نعمل بقوة لإعلاء هذا الموضوع على بساط جدول الأعمال اليومي العام. انضموا لدعوة زهية قُندُس من يافا لمنع وقوع الضحية القادمة: https://my.zazim.org.il/petit…/rtskh-yshh-nvspt-vmd-lhtrkhsh
في الصورة: سمر خطيب التي قُتِلت في يافا الشهر الماضي

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 226. הגיבו: 43. שיתפו: 65.
{% trans 'Tags' %}: