הרשימה המשותפת

84,084 ( +0.33% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

דב חנין / הרשימה המשותפת באתר כנסת פתוחה

  דב חנין בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 23 במרץ 2018 10:58. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 23 במרץ 2018 07:05


"אני חיה בדרום תל אביב – אל תספרו לי שהבעיה היא האריתראים והסודנים". תקשיבו לדבריה החזקים של שולה קשת. זה למה ממש כולנו חייבים להגיע להפגנה מחר נגד הגירוש. במאבק הזה אנחנו יכולים לנצח. המחאה הציבורית מהדהדת, בית המשפט משמיע קול, גם במערכת הפוליטית מתרחבת ההתנגדות. עכשיו אסור להרפות. צפו שתפו והגיעו להפגנה מחר. ישראל עוצרת את הגירוש

Shula Keshet
#mako_BOLD
דרום תל אביב נגד הגירוש


אהבו: 458. הגיבו: 19. שיתפו: 210.
{% trans 'Tags' %}:

للعربية ↡
הרבה רגעים קשים הביאו אותי ללמוד בעל פה את הדרך לאום אל-חיראן. הפעם נראה שאנחנו עומדים בפני המערכה האחרונה במאבק הזה שפשוט בלתי נתפס שצריך בכלל לנהל. המשטרה חילקה אתמול צווי פינוי לכל הבתים באום אל-חיראן, לקראת הריסתם מייד אחרי החג. על חורבות הכפר יוקם ישוב יהודי דתי. פשוט ככה. להרוס ולפנות כפר ערבי בדואי, על כל המשפחות והילדים שבו, כדי לבנות דווקא שם ישוב יהודי.
כל בעל מצפון בארץ הזאת צריך להתקומם נוכח החרפה הזאת שמובילה ממשלה הרואה באזרחים הערבים אוייבים ולא אזרחים שווים.
הסבב הקודם עלה בחייהם של שני בני אדם. המורה יעקוב אבו אלקיעאן והשוטר ארז עמדי הלוי. שתי משפחות הרוסות שדבר לא ינחם אותן. אסור שיהיה כאן סיבוב נוסף. זה הזמן להידברות. זה הזמן להגינות. זה הזמן להבין שעתיד כאן לא יכול להיבנות על חורבן הדדי אלא רק על בסיס של חיים משותפים.
נחיה ביחד. כי רק כך נחיה.

لحظات كثيرة صعبة دعتني أن أتعلّم وأدرس الطريق إلى أم الحيران. هذه المرّة كما يبدو ستكون المعركة الأخيرة في هذا النضال الذي لا يمكن تصورّه وتوقعه وكيف يجب فعلا أن يدار. الشرطة وزّعت بالأمس أوامر الإخلاء على جميع البيوت في أم الحيران، تمهيدا لهدمها مباشرة بعد عطلة العيد. وعلى أنقاض القرية ستقام بلدة يهودية للمتدينين. بهذه السهولة، هدم وإخلاء قرية عربية بدوية على رؤوس أصحابها من العائلات والأطفال، من أجل بناء مستوطنة يهودية هناك !.
على كل صاحب ضمير حيّ في هذه البلاد أن ينتفض ضد هذا العار الذي تمارسه حكومة ترى بالمواطنين العرب أعداء وليسوا مواطنين متساوين.
حصاد الجولة السابقة أودى بحياة شخصين، المربي (يعقوب ابو القيعان)، والشرطي (ايرز هليفي). عائلتان دمرتا، لا يمكن تعويضهما أو التخفيف من معاناتهما. يجب منع حدوث جولة إضافية أخرى، هذا هو الوقت المناسب لتبنّي لغة الحوار، لقد حان الوقت لاتخاذ المواقف العقلانية والمنطقية، وآن الأوان لنفهم بأن المستقبل في هذا المكان لا يمكن أن يبنى على أنقاض وتدمير أي طرف ضد الآخر، وإنما على أساس الحياة المشتركة.

سنعيش معا، لأن هذا هو الطريق الوحيد للحياة

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 650. הגיבו: 53. שיתפו: 167.
{% trans 'Tags' %}:

ככה הוא מתייחס לביקורת. ככה הוא מתייחס למחאה. ככה הוא מתייחס לחיים שלנו עצמם. הסתכלו על התגובה של נתניהו למחאה שנשמעה בכנס הנגב על הזנחת תושבי הדרום והפריפריה. תנועת היד מצליחה לשקף משהו עמוק ביחס של ראש הממשלה אל כל מי שחי כאן תחת שלטונו.

הזנחת תושבי הדרום? עליית שיעור העוני בקרב משפחות עובדות? עוד פועל בניין שנהרג? מצוקת הקשישים? הנכים? הקשיים של תושבי דרום ת"א? ראש הממשלה ששקוע עד צוואר בחקירות, שמגיב בהסתה, בזריעת פחד ושנאה ובספינים שיסיתו את האש ממנו, לא סופר את האנשים שחיים פה. הגיע הזמן שגם האנשים שחיים פה יפסיקו לספור אותו.
את חומת האטימות אפשר להבקיע. היא לא עמידה בפני עם שקם.

@מגמה ירוקה - Green Course


אהבו: 398. הגיבו: 73. שיתפו: 171.
{% trans 'Tags' %}:

للعربية ↡
העלאת קצבת הזקנה ב-6 שקלים בלבד היא בושה לכולנו. עם חזרת הכנסת מהפגרה אעלה להצבעה הצעת חוק שתבטיח שאף קשיש או קשישה לא יאלצו להתקיים מפחות ממינימום. שתפו והצטרפו לדרישה

בתקציב המדינה שאושר בחמישי האחרון 20 מיליארד ₪ עברו ל"רזרבות" שאיש אינו יודע מה נעשה איתן. המון כסף נשפך לכל הכיוונים אבל קיצבת הזיקנה עלתה בשקלים בודדים.

זה בלתי נסבל ש-1 מכל 4 קשישים בישראל חי מתחת לקו העוני ואחד מכל 3 קשישים נאלץ לבחור מדי יום בין מזון, תרופות או הפעלת מזגן. הקשישים בישראל הם העניים ביותר במערב, לפי ה-OECD.
קצבת הזיקנה של הביטוח הלאומי עומדת על 1,535 שקלים בחודש! כולנו יודעים כמה יקר לחיות כאן, הדיור, הבריאות, המזון, התחבורה. קצבת הזקנה הזעומה כזאת גוזרת על אותם הקשישים התלויים בה, לסיים את חייהם בעוני מחפיר.

הגיע הזמן שנאפשר למאות אלפי הקשישים במדינה לצאת מהעוני ולזכות לזיקנה מכובדת.
אחרי פגרת הפסח אעלה בכנסת הצעת חוק שתבטיח לקשישים בישראל הכנסה כוללת בגובה שכר מינימום, הסכום שנקבע כמינימאלי לקיום בכבוד עבור אנשים עובדים. כי מינימום זה המינימום. גם לקשישים.
הצטרפו אלי, שתפו את הדרישה בכל הכוח.
#מינימוםזהמינימום

رفع مخصصات الشيخوخة ب-6 شيكل فقط وصمة عار لجميعنا

في ميزانية الدولة التي تم إقرارها يوم الخميس الماضي، جرى رصد 20 مليار شيكل لـ"احتياطي مالي" لا يعلم أحد مصيرهم أو كيف سيتم التصرُّف به. أموال هائلة بذُّرت في جميع الاتجاهات، إلا أن مخصصات الشيخوخة فقد ارتفعت ببضع شواقل فقط. إنه أمر لا يطاق، أن يعيش 1 من كل 4 مسنين في اسرائيل تحت خط الفقر، يضطر المسن أن يختار بين اقتناء الطعام، أو الدواء، أو تشغيل المكيِّف. فالمسنون في اسرائيل هم الأكثر فقرا في الغرب بحسب تقارير منظمة التعاون الاقتصادي (OECD).
يتقاضى المسنون مخصصات شيخوخة تُقدَّر بـ1535 شيكل شهريا !، وجميعنا يعلم مدى تكلفة العيش الباهظة في البلاد مثل: السكن، الصحة، الغذاء، المواصلات. إن مثل هذه المخصصات الشحيحة للمسنين تجعلهم فريسة لقضاء حياتهم كلّها تحت وطأة الفاقة والفقر المُدقِع.
لقد آن الأوان أن نسعى لإنقاذ مئات الألوف من المسنين في البلاد من آفة الفقر، ليحظوا بحياة محترمة وكريمة في شيخوختهم.
بعد عطلة عيد الفصح للكنيست، سأقدِّم اقتراح مشروع قانون للمسنين يضمن دخلا إجماليا بمستوى الحد الأدنى للأجور، هذا المبلغ كحد أدنى لاستمرارية العيش الكريم للمواطنين العاملين، وهو أيضا الحد الأدنى من الأجور للمسنين ليعيشوا باحترام وكرامة.

انضموا إليَّ، وشاركوا هذا الطلب الانساني العادل
##مينيموم_يعني_مينيموم

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 758. הגיבו: 83. שיתפו: 274.
{% trans 'Tags' %}:

للعربية ↡
תושבי דרום תל אביב מראים לכולנו אנושיות מהי. קיראו ושתפו: בניגוד לסטריאוטיפ שהממשלה מנסה לייצר, בניגוד לדעה הרווחת בתקשורת, דווקא האנשים בשכונות האלה החוות את הקושי - הם המובילים בהתנגדות לגירוש של מבקשי המקלט. אלה ממצאי הסקר שעשה מכון סמית עבור Social TV - הטלוויזיה החברתית שפורסם הבוקר.
למרות שרבים מתושבי דרום תל אביב מעריכים שהגירוש ישפר את מצבם ואת מצב שכונות הדרום, הם מחזיקים ברוב עצום בעמדה מוסרית נגד הגירוש. וזה כל-כך משמעותי כשלדברים יש השלכות ישירות על חיי היומיום שלך. אבל תושבי הדרום, אלה שגרים, עובדים ופוגשים בשוק ובמכולת את מבקשי המקלט פשוט רואים את בני אדם שהם.

הממצאים האלה צריכים לחזק את הדרישה שלנו ואת אחריות הממשלה ליצור תכנית הגיונית של קליטה ברחבי הארץ לאחר שייבדקו באמת ולעומק כל הבקשות למקלט.

גם בג״צ קבע השבוע שיש להקפיא את תכנית הגירוש כי אין כל ערובה לחיי האנשים המגורשים מכאן.

עכשיו צריך לגנוז את פוליטיקת הגירוש ולקדם מענה אמיתי ואנושי גם למבקשי המקלט ווגם תושבי שכונות דרום תל אביב.
הגיע הזמן:
פתרונות במקום הסתה!

דרום תל אביב נגד הגירוש עוצרים את הגירוש עומדים ביחד نقف معًا

לינק לממצאי הסקר המלא: https://tv.social.org.il/updates/57398

هل تؤمن بأن دعم الحكومة لجنوب تل أبيب يعني تأييد طرد طالبي اللجوء؟ انظروا جيدا إلى نتائج استطلاع معهد سميث الذي نشر هذا الصباح، ويرجى نشر نتائجه.

خلافا للصورة النمطية التي تحاول الحكومة افتعالها، وما يتم بثُّه عبر وسائل الإعلام، يُظهِر لنا سكان تل ابيب حقيقة إنسانيتهم، ويتبيَّن أن مواطني الأحياء الفقيرة الذين يواجهون الصعوبات والمعاناة، أولئك الذين يسكنون في هذه الأحياء، يلتقون في السوق وفي البقالة وفي كل مكان مع طالبي اللجوء، هم أنفسهم من يقودون الحملة الشعبية ضد سياسة الطرد والتهجير التي تتبعها الحكومة بالرغم من أن الكثيرين منهم يُقدِّرون بأن طرد طالبي اللجوء ممكن أن يُحسِّن أوضاعهم وأوضاع سكان الأحياء الجنوبية. هؤلاء السكان بغالبيتهم الساحقة يتمسَّكون بمواقفهم ضد سياسة الطرد، هذا أمر مهم جدا يستحق الثناء، علما وأن لموقفهم هذا الأثر المباشر على حياتهم اليومية، فكل الاحترام لمواطني جنوب تل أبيب.
نتائج الاستطلاع يجب أن تُعزِّز مطلبنا أكثر، وكذلك على الحكومة ملقى الدور والمسؤولية المباشرة لوضع برامج أكثر موضوعية وأكثر إنسانية لاستيعاب طالبي اللجوء في جميع أنحاء البلاد والعمل على فحص جميع طلبات اللجوء بشكل مُعمَّق.
محكمة العدل العليا قررت أيضا هذا الاسبوع تجميد خطة الطرد، لعدم وجود أي ضمان لأمن وحياة الذين سيتم طردهم من هنا.

مطلب الساعة، وضع سياسة الطرد جانبا، وأن نعمل على خلق ظروف موضوعية حقيقية وإنسانية تخدم طالبي اللجوء وكذلك سكان جنوب تل أبيب على السواء.

حان الوقت...
نريد الحلول بدلاً من التحريض

https://tv.social.org.il/updates/57398
Social TV - הטלוויזיה החברתית דרום תל אביב נגד הגירוש עוצרים את הגירוש עומדים ביחד نقف معًا

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 765. הגיבו: 75. שיתפו: 150.
{% trans 'Tags' %}:

בחירות או לא בחירות, כך או כך אנחנו בעיצומה של מערכה גורלית במאבק על דמות החברה שלנו.
אמנם הערב נתניהו התקפל כי הבין שלא יכול לשקר ולדרוס את כולם בכנסת כל הזמן. אבל עכשיו גם הציבור צריך להבהיר לו שזמנו עבר.

מול תכניותיו המסוכנות של נתניהו, מול השחיתות, ההסתה, המלחמות והשיטה שמשרתת קומץ על חשבון העתיד של כולנו - חשוב שנהיה בקשר ישיר שיאפשר עדכונים, ניתוחים, ופעולה.

אז קחו דקה ועשו זאת:
כדי להמשיך לעקוב בפייסבוק - היכנסו לעמוד שלי, לחצו על התפריט Following ובחרו See First.

חוץ מזה אעדכן הרבה גם בערוץ
הטלגרם שפתחתי: https://t.me/dovhanin

ובטוויטר - https://twitter.com/dovhanin

ומידי פעם אני גם שולח ניוזלטר עם מבט רחב יותר על הארועים. הרשמו - http://dovblog.us9.list-manage.com/subscribe?u=22b0ede315a40ed4376aa9f8e&id=4ff1c1286a

שתפו והזמינו.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 935. הגיבו: 123. שיתפו: 52.
{% trans 'Tags' %}:

للعربية ↡
עצרו לרגע, קראו ושתפו את מה שבאמת קורה עכשיו בכנסת, מאחורי הפרשנויות ומאחורי הקלעים, כי זה מסוכן וגדול מאוד: הרבה שואלים עכשיו איך יעזרו הבחירות לנתניהו שמסובך בחקירות? מה יעזרו עכשיו בחירות, אם אחריהן יחזור לאותה הקואליציה? אז זהו, שהמטרה של הבחירות האלו היא למנוע שהוא יגיע לכלא. ולכן הוא ממש לא מתכנן לשחזר את אותה הקואליציה.

איך עושים זאת? נתניהו מוביל כעת לבחירות בזק בהן ינהל קמפיין נגד השיטה, קמפיין פראי של פיזור ארס והסתה, שצפוי לפי הסקרים שבידיו להעצים מאוד את כוחו של הליכוד. הוא מתואם עם ליברמן, שתפקידו יהיה לקחת קולות מלפיד. לכן ליברמן יריב עם החרדים, ובמקביל ישחק אותה מבוגר אחראי ופרגמטי. (ומצער שהוא מקבל בכך סיוע מתוך מחנה השמאל). את ש"ס ודרעי תחליף חבירה קיצונית של אלי ישי אל מתנחלי האיחוד הלאומי. בכנסת כזו יתחזק הימין הקיצוני וכחלון ימחק.

בכנסת הבאה המטרה היא להיפטר מאלה שהקשו על נתניהו לקדם מהלכים אגרסיבים ואנטי-דמוקרטיים. ואז נתניהו ייגש למלאכה - חיסול ממוקד של שלטון החוק, של המשטרה, של מערכת המשפט. מי שחשב שישים אותו בכלא - יחוסל תוך כמה חודשים.

הזהרתי בעבר מהארדואניזציה של ישראל, מהתכנית של נתניהו להפוך את ישראל לקיסרות. זה עלול לקרות מהר מכפי שחשבנו אם לא נתעורר ונמנע את זה. ההידרדרות של ישראל למודל אוטוריטרי נוסח טורקיה של ארדואן או הונגריה של אורבן היא סכנה אמיתית, וזה הסיפור האמיתי של הבחירות שנתניהו מתכנן לגרור אליהן את הארץ.

זה הזמן לפעולה. למערכה ציבורית עצומה נגד הסכנה. כל המחאות בכל הנושאים צריכות להתנקז לגל אחד נגד השלטון, שהוא מקור הבעיות כולן. כבר במוצ"ש הקרוב אני מתכנן להצטרף להפגנות נגד החיבור המושחת בין הון לשלטון עם הקריאה "לעצור את נתניהו עכשיו". אני קורא לכם להצטרף לדרישה הזו. אל תחכו לאף אחד שירים מחאה בשבילכם, הרימו אותה עכשיו בעצמכם ועם האנשים שסביבכם. עכשיו זה לא הזמן להשקיף מהבית על מה שקורה ברחוב. עכשיו זה הזמן להיות ברחוב בעצמנו, להרים קול, להתארגן ביחד עם אחרים, לעצור את נתניהו מפירוק הרפובליקה והחלפתה בקיסרות.

#עוצרים_את_נתניהו_עכשיו

توقَّف للحظة، واقرأ حقيقة ما يدور وراء الكواليس في الكنيست الآن من تحليلات، فالأمر خطير جدا جدا !!!!
يسأل الكثيرون الآن، كيف ستساعد الانتخابات المبكِّرة نتنياهو المتورِّط في التحقيقات؟، ماذا تستفيد الكنيست إذا عاد نفس الائتلاف الحكومي إلى السلطة بعد الانتخابات؟،... إذا فالهدف من تقديم الانتخابات هو إنقاذ نتنياهو من الذهاب إلى السجن، وبالتالي فإنه لا يخطِّط لنسخ نفس الائتلاف القائم بعد الانتخابات.
وكيف سيحصل ذلك؟ نتنياهو يقود البلاد الآن نحو انتخابات خاطفة يشن خلالها حملة تحريض مسمومة باتجاهات مختلفة ويتوقّع أن تؤدّي استطلاعاته إلى تقوية مكانة الليكود، فهو ينسِّق مع ليبرمان الذي ستكون مهمته اقتناص الأصوات من لبيد ومهاجمة الحريديم. وبالمقابل سيلعب ليبرمان أيضا دور المسؤول البراغماتي (ومن المؤسف أنه سيتلقّى الدعم من معسكر اليسار). ثم يحل ّْحزب شاس ودرعي محلّ تحالف إيلي يشاي المتطرِّف – مع مستوطني الوحدة الوطنية.
في كنيست كهذه سيتمّ تقوية اليمين المتطرِّف. والهدف من ذلك التخلُّص من كل الذين أعاقوا خطوات وتحركات نتنياهو العدائية غير ديمقراطية، وعندها سيذهب باتجاه استهداف موضعي لسلطة القانون، الشرطة، وجهاز القضاء... وكل من يعتقد أن بإمكانه إدخاله للسجن سيتم تصفيته في غضون بضعة أشهر.
لقد حذّرتُ في الماضي من الدكتاتورية الاسرائيلية ومن خطّة نتنياهو تحويل اسرائيل إلى إمبراطورية بإمرته، فممكن أن يحدث هذا في وقت أقرب بكثير مما كنا نعتقد إن لم نستيقظ لنتجنّب وقوع ذلك. إن تدهور الأوضاع في اسرائيل إلى الطراز الأردوغاني التركي، أو إلى هنغاريا - أوربان، يشكِّل خطرا حقيقيا جسيما، وهذه هي الرواية الحقيقية للانتخابات التي يعتزم نتنياهو استقدامها للبلاد.
هذا هو وقت انطلاقة العمل لمعركة شعبية واسعة النطاق ضد الخطر المحدق. إن كل نشاطات ووقفات الاحتجاج يجب أن تنصبّْ ضمن موجة احتجاج واحدة وقوية ضد الطغمة الحاكمة مصدر كل المشاكل. في يوم السبت الموافق سأشارك في المظاهرات التي تنظَّم ضد الربط الفاسد بين السلطة الحاكمة ورأس المال، وسأرفع صرخة ودعوة من أجل "صدّْ نتنياهو الآن"، أدعوكم للانضمام ولا تنتظروا أحدا أن يرفع صوته بدلا منكم، جنِّدوا من حولكم فهذا ليس الوقت المناسب أن تطلوا من شرفات بيوتكم لتشاهدوا ما يحدث على الشارع، إنه الوقت المناسب لتواجدكم في الشارع ورفع صوتكم عاليا، تعالوا بنا نتنظّم سوية من أجل ردع نتنياهو ومنعه من تفكيك الدولة واستبدالها بإمبراطورية.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 4,310. הגיבו: 1,410. שיתפו: 2,699.
{% trans 'Tags' %}:

للعربية ↡
‏לרגל ציון יום האישה בכנסת, יצאנו להביע תודה והערכה לעובדות בכנסת: מלכה, דליה, רות, רחל, טליה, מירה, ענבל, ועוד רבות שעדיין מועסקות כעובדות קבלן. אנחנו איתן במאבק להפיכתן לעובדות המועסקות ישירות על ידי הכנסת. על הכנסת לשמש דוגמא להעסקה הוגנת.

המאבק למען העסקה ישירה כרוך באופן בלתי נפרד במאבקים למען שוויון של נשים: במאבק לאיסור אפליה בעבודה, במאבק בפערי השכר המגדריים ובמלחמה בהטרדות המיניות. המאבק למען שוויון אמיתי לנשים הוא חלק מהמאבק שלנו על דמותה של החברה בכללותה.

לא במקרה הייתה זו תנועת הפועלים הבינלאומית שקבעה את יום האישה ב-8 במארס. התנועה הסוציאליסטית השכילה להבין שהמאבק נגד דיכוי ואפליה כלפי נשים שזור במאבק נגד דיכוי ואפליה בכלל.

כיום, אנחנו רואים כוחות חשוכים בכל העולם, שמנסים להצעיד אותנו אחורה, ולהשליט מדיניות שמרנית שמנציחה את הניצול ואת יחסי הכוחות המעוותים והפוגעניים כלפי נשים. אנחנו רואים את זה בארה"ב, שם נבחר נשיא שהתרברב בכך שהטריד מינית נשים; אנחנו רואים את זה בפולין, שם מפלגת "החוק והצדק" (איזה חוק! איזה צדק!) דוחפת חקיקה נגד הפלות שתפגע בבריאותן של נשים; ואנחנו רואים את זה גם קרוב אלינו, בערב הסעודית ובנסיכויות הנפט במפרץ (מה שנתניהו מכנה "ציר המדינות המתונות"...), שם על נשים נאסר לנהוג, לעבוד, או להתלבש באופן חופשי. אין זה מקרה, שאותן ממשלות שנוקטות במדיניות דורסנית כלפי זכויותיהן של נשים, הן גם אותן ממשלות שמובילות קו בעייתי בשורה של נושאים.

לכן, השאלה שצריכה להעסיק אותנו ביום האישה הבינלאומי, היא לא רק איך מייצרים צדק מגדרי, אלא איך כורכים זאת בשינוי החברה בכללותה. איך מחברים את המשימה של הפסקת האפליה והדיכוי של נשים עם המשימה הגדולה של תיקון העולם.

כפי שאמרה המהפכנית רוזה לוקסמבורג: חירותן של נשים מסמלת חירות של החברה כולה. והגיעה השעה שנשחרר את החברה שלנו.

على شرف إحياء يوم المرأة العالمي في الكنيست، عبّرنا عن عميق شعورنا وتقديرنا للعاملات في الكنيست: دليا، روت، راحيل، طاليا، ميرا، عنبال، والكثيرات اللواتي يعملن تحت سلطة شركات المقاولة.
نحن معكن في النضال من أجل تحريركن واعادة تشغيلكن بإشراف الكنيست مباشرة، وعلى الكنيست أن تعطي النموذج الحسن للتشغيل من منطلقات موضوعية ومنطقية.
النضال من أجل التشغيل المباشر لا ينفصل عن النضال العام من أجل مساواة المرأة في الحقوق؛ النضال ضد التمييز في أماكن العمل، النضال من أجل سد الفجوات في الرواتب بشكل متساو للجنسين ومواجهة الاعتداءات والملاحقات الجنسية ضد المرأة.
النضال من أجل المساواة الحقيقية للمرأة هو جزء من الصراع على بناء وجه المجتمع الحضاري ككل.
ليس صدفة أن تقرر حركة العمال العالمية إحياء يوم المرأة في الثامن من آذار من كل عام. فقد توصلت الحركة العمالية الاشتراكية إلى الخلاصة الحكيمة باعتبار هذا اليوم كجزء لا يتجزأ من النضال العام ضد التمييز والقهر الموجه بحق المرأة بشكل خاص.
اليوم نرى قوى ظلامية في كل العالم، تحاول أن تعيدنا إلى الوراء, تحاول بأن تسيطر وتسود السياسة المحافظة من خلال تبني العلاقات الهجومية المشوّهة ضد المرأة. نرى ذلك في أمريكا حيث انتخب هناك رئيسا يفاخر بأنه لاحق النساء جنسيا. نرى ذلك أيضا في بولندا، فهناك حزب "القانون والعدالة" (أي قانون، وأية عدالة)، يُشرِّع هذا الحزب القوانين الجائرة ضد الإجهاض والتي تضر بصحة النساء؛ ونرى أن ذلك يقترب من واقعنا هنا أيضا، في السعودية وإمارات النفط في الخليج (من يصفهم نتنياهو "بمحور الاعتدال") تمنع هناك النساء من قيادة السيارة والعمل واللباس الحر. هذا ليس صدفة، أن نفس هذه الدول تمارس السياسة الهدامة تجاه حقوق النساء، هم أنفسهم يتبنون السياسات الهدامة في القضايا المختلفة.
لذلك فالسؤال الذي يجب أن يشغلنا في يوم المرأة العالمي، ليس فقط كيف نحقق المساواة بين الجنسين، إنما كيف نغلِّف ذلك بتغيير المجتمع ككل.
كما قالت الثائرة روزا لوكسنبورغ؛ حرية النساء تتمثّل بحرية المجتمع بأسره وقد حان الوقت لتحرير المجتمع كله.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 763. הגיבו: 33. שיתפו: 48.
{% trans 'Tags' %}:

ככל שחבל החקירות מתהדק סביב צווארו של נתניהו, מה שנותר לו לעשות הוא לייצר "פייק-משבר" שיוביל לבחירות. צפו ושתפו>>


אהבו: 266. הגיבו: 40. שיתפו: 85.
{% trans 'Tags' %}:

للعربية ↡
לכל השמחים לקראת בחירות - זוהי התכנית המסוכנת של נתניהו אליה צריך להיערך: לאחר שהבין שתיק 4000 סוגר עליו, הוא מעדיף בחירות בזק, לנצח בהן ואז לפרק את כל מערכות המשפט, להשלים את ההשתלטות על התקשורת ולחסל את כל שומרי הסף שעוד נותרו כאן. וכדרכו הוא יגלגל את האחריות על ״השותפים הילדותיים״ ויטען שרק חיזוק הליכוד הוא המתכון ליציבות.

ובמערכת הבחירות המתוכננת, בין חגיגות ה-70 לביקור טראמפ, נתניהו יסית נגד הציבור הערבי, יצית עוד סבבי אלימות, יגרש מבקשי מקלט וישאיר אדמה חרוכה. ממש כל דבר שישתלם לו בסקרים.

אבל נתניהו לא לבד על המגרש. כדי לבלום את ההדרדרות המסוכנת הזו, נדרשת עכשיו שותפות כוחות רחבה. כל מי שאיכפת לו מהמקום הזה והאנשים החיים בו צריך להבין את גודל הסכנה.

בסוף הדרך נתניהו מוביל אותנו למצדה. לא ניתן לו לקחת אותנו לשם.

צילום: קובי גדעון, לע"מ

على كل الفرِحين من احتمال تقريب موعد الانتخابات البرلمانية أن يعلموا ماهية الخطة الخطيرة التي يستعد لها نتنياهو، فبعد أن استوعب بأن ملف 4000 يلبسه ويدمغه، فهو يفضِّل الذهاب للانتخابات بهذا الملف والفوز بها، ليواصل بعدها عملية تفكيك الجهاز القضائي وإضعاف صلاحياته، وليُكمِل خطته ببسط نفوذه وسيطرته على سُلطة الإعلام (السلطة الرابعة في الدولة)، والقضاء على ما تبقّى من حُراسها، وبحسب نهجه المتبّع يُلقي بالمسؤولية على شركائه الصبيانيين بادِّعاء أن تقوية الليكود هو الطريق والحل الأمثل للاستقرار في البلاد.
في حملته الانتخابية المرتقبة، في خضم الاحتفالات الـ70 لزيارة ترامب، سيتبِّع نتنياهو سياسة الأرض المحروقة، وسيشن حملة تحريض واسعة ضد الجمهور العربي في البلاد، وإشعال موجات جديدة من التحريض على العنف والفوضى، وطرد طالبي اللجوء الأجانب من البلاد، كل هذا من أجل أن يحافظ على توازنات تخدمه في استطلاعات الرأي قبيل الانتخابات.
نتنياهو ليس الوحيد في الملعب السياسي، ومن أجل كبح جماح هذا التدهور الخطير الذي يقوده، يتطلّب الآن وجود شراكة واسعة من كل القوى المناهضة له ولسياسته الخطيرة ومن كل إنسان يعي حجم مخاطر المرحلة، والعمل على لجم ممارساته ومنعه من تحقيق مآربه.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 2,159. הגיבו: 864. שיתפו: 740.
{% trans 'Tags' %}: