ישראל ביתנו

14,692 ( +0.17% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

רוברט אילטוב / ישראל ביתנו באתר כנסת פתוחה

  רוברט אילטוב בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 21 באוגוסט 2017 09:57. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 22 באוגוסט 2017 07:05אהבו: 11. הגיבו: 0. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

התרגשתי מאוד לנאום השבוע בפני מליאת הכנסת לפני ההצבעה על הצעת החוק ההיסטורית לציון ה-9 במאי, יום הניצחון על גרמניה הנאצית כמועד רשמי במדינת ישראל.

כשאני מדבר על הווטרנים, אני מדבר על המשפחה. אותם אנשים שהלכו לקרב, סבא שלי שהיה בכוחות המיוחדים, קצין בצבא האדום אשר לחם בכל הגזרות, מטהרן דרך קרקוב ועד להכרעת גרמניה הנאצית בברלין. שני האחים שלו נהרגו בקרבות.

אנחנו בעדה הבוכרית, קלטנו מאות אלפי יהודים באירופה שנאלצו לעזוב בגלל התופת. הגברים הלכו לקרב, התגייסו לצבא האדום והמשפחות שלהם עבדו למען המאמץ המלחמתי ופעמים רבות עבדו 24 שעות רצוף.

הגבורה שהיתה בעם היהודי כשמצד אחד כל מי שחי באירופה היה מושמד, ומצד שני הם הלכו לקרב ולחמו בגרמניה הנאצית כדי לנצח אותה, בנחישות. כמעט כל חייל יהודי שני, נהרג. החזית הסובייטית הייתה החזית הקשה ביותר אשר ספגה את האבידות הקשות ביותר בקרבות הקשים ביותר. זה מוכר היום ע״י כל העולם אבל לצערי היום יש מדינות שמכחישות את זה ויש מנהיגים שמכחישים את זה, מנסים לשכתב את ההיסטוריה.

אני חושב שהצעת החוק הזו היא אחת מהצעות החוק החשובות ביותר עבור העם היהודי. אנחנו צריכים לזכור שהייתה שואה והייתה גבורה. והצעת החוק הזו מדגישה את הגבורה כאשר בשטח הסובייטי היו כ-4 מיליון יהודים תחת כיבוש, ועדיין היהודים נלחמו, כאשר מצד אחד שלחו אותם למשרפות וירו בהם, מצד שני היו כחצי מיליון יהודים, זה 50 דיוויזיות בלוחמה, בלי רחמים.

אני תמיד מתרגש כשאני מדבר על המלחמה הזאת. היהודים שלחמו במלחמה הזו, מיליון וחצי חיילים, היו הצבא הכי גדול ביחס לאוכלוסייה שלו בעולם, אשר נלחם בכל צבאות העולם.

אני חושב שבהצעת החוק הזו יש אמירה מאוד חשובה, הצעת החוק הזאת היא מסר לעולם. אנחנו לעולם לא נשכח את מה שהיה ונזכור תמיד את מה שקרה ולעולם לא נרשה לאף אחד לשכתב את ההיסטוריה.

שבת שלום.


אהבו: 24. הגיבו: 0. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:


אהבו: 13. הגיבו: 0. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

במדינת ישראל דגל המדינה הוא דגל ישראל. אין שום סיבה שנאפשר במוסדות ושטחים ציבוריים הנפת דגלי מדינות, רשויות או ארגונים המבקשים לפגוע בריבונותה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.


אהבו: 27. הגיבו: 2. שיתפו: 5.
{% trans 'Tags' %}:

ההחלטה המביכה של אונסק״ו, לפיה מערת המכפלה, מקום קבורתם של אבותינו אברהם, יצחק ויעקב הוא אתר מורשת פלסטיני, מוכיחה פעם נוספת שהאובססיה של אונסק״ו למדינת ישראל כבר מזמן הפכה אותו לארגון לא רלוונטי ולכן ההחלטה הזו לא שווה את הנייר עליו היא כתובה.


אהבו: 43. הגיבו: 7. שיתפו: 10.
{% trans 'Tags' %}:

סטודנטים בחזית המאבק ב-BDS!

השבוע לרגל יום הסטודנט הלאומי, יזמתי בוועדת המשנה למדיניות חוץ והסברה של ועדת חוץ וביטחון בראשותי, דיון בנושא ״מקומם של הסטודנטים במאבק בתנועת הדה-לגיטימציה וארגוני ה-BDS״.

הדיון היה ראשון מסוגו והתמקד בעיקר בהצגת סוגיית המאבק של מדינת ישראל בארגוני ה-BDS, אסטרטגיית משרד החוץ ומקומם של הסטודנטים במאבק. סיכמנו יחד עם יו״ר ועדת חוץ וביטחון, ח״כ אבי דיכטר כי הדיון בנושא יהיה ראשון מיני רבים ושעלינו לכנס את ועדת המשנה לפורומים דומים בעתיד הקרוב.

שמחתי לפגוש סטודנטים נהדרים שנמצאים בחזית המאבק נגד ארגוני ה-BDS בארץ ובעולם, צעירים נמרצים שפועלים ללא לאות למען מדינת ישראל. אני מודה לכם על התרומה האדירה שלכם ואני בטוח שיחד איתכם ננצח במאבק החשוב הזה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 560. הגיבו: 18. שיתפו: 92.
{% trans 'Tags' %}:

מי שינסה לפגוע במדינת ישראל לא יהיה חלק ממנה!


אהבו: 1,041. הגיבו: 60. שיתפו: 71.
{% trans 'Tags' %}:

Не позволим, чтобы солдат, защитников Израиля, готовых отдать жизнь за свою страну, не пускали в общественные места.


אהבו: 44. הגיבו: 2. שיתפו: 40.
{% trans 'Tags' %}:

חברת הקונגרס האמריקאי והמתמודדת לנשיאות ארה"ב לשעבר, הגברת מישל בקמן במסר לעם ישראל.
תודה לך מישל על עמידתך הבלתי מסויגת לצד מדינת ישראל!

Michele Bachmann


אהבו: 221. הגיבו: 26. שיתפו: 166.
{% trans 'Tags' %}:

בסיומו של שבוע היסטורי לבירתנו, בו חגגנו 50 שנה לשיחרורה ואיחודה של ירושלים וקיבלנו בשורה נהדרת מהפרלמנט הצ'כי שהכריז כי הוא מכיר בעיר כבירתה של מדינת ישראל, אני שמח לשתף את הסרטון המרהיב שיצרה חברת הקריאייטיב Kaveret כוורת אשר מציג ב-2 וחצי דקות את יופייה הבלתי נגמר של בירתנו הנצחית, ירושלים.

Jerusalem Municipality | עיריית ירושלים
מוזמנים לשתף.
חג ירושלים שמח ושבת שלום.


אהבו: 29. הגיבו: 5. שיתפו: 38.
{% trans 'Tags' %}: