המחנה הציוני

20,574 (0.00% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

נחמן שי / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  נחמן שי בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 8 בפברואר 2019 15:03. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך 18 באוקטובר 2018 15:41. זוהי כנראה תקלה, ונשמח מאוד לשמוע על כך!


חברות וחברים,

ביום שני, 11.2, מקיימת מפלגת העבודה את הבחירות המקדימות. אני מקווה כי אתם, חברי וחברותי, חברי העבודה תבואו ותשתתפו.

התהליך הפוליטי בישראל משתבש והולך ואת מקומן של מפלגות דמוקרטיות תופסות מפלגות יחיד שמתנהלות על פי רצונותיהם של מנהיגים בודדים. יש מי שאוהב את התהליך הזה, אני רואה בו סכנה. אני שמח על כך שבשבועות האחרונים הזדמן לי לפגוש באופן אישי אלפים מכם. עם אחרים דיברתי והתכתבתי ובסך הכל חזרתי אל מקורות הכח האמתיים שלי, כחבר כנסת, כדי לקבל, מחדש, את אמונכם להיבחר שוב לכנסת.

להמשך קריאה, מוזמנים להיכנס לניוזלטר השבועי שלי >>
https://haavoda.com//Emails//body?t=c91aea91-46cc-411b-8b39-6513a2ddf5e0

שלכם,
נחמן שי.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 382. הגיבו: 34. שיתפו: 23.
{% trans 'Tags' %}:

לאחר הבחירות ב 1999 כאשר אהוד ברק הרכיב את הממשלה, התמנה האלוף במיל. מתן וילנאי לשר המדע והתרבות והזמין אותי לשמש כמנכ"ל המשרד. היכרותנו הייתה ארוכת ימים גם לפני המינוי ונמשכה לשמחתי גם אחרי שפרשתי מהמשרד והתמניתי ליו"ר רשות השידור.

מתן שירת בכנסת עד שנת 2011 ואח"כ התמנה לשגריר ישראל בסין. השבוע נפגשנו והוא, בשמחה רבה, הסכים לומר עלי את הדברים הבאים.

אנחנו קרובים כבר לקו המטרה ולכן ויתרתי על עוד דברי עידוד של ותיקים ובעלי ניסיון במפלגה שהציעו לברך אותי ולקדמי. המפגשים איתם מחזקים אותי. הם מלמדים על ההיסטוריה של המפלגה על מעמדה ועל שורשיותה.

אני מזכיר את הדברים האלה נוכח הסקרים המתפרסמים בחדשות ומאיימים עלינו. אני יותר ממשוכנע כי התוצאה הסופית תהיה שונה, כי מפלגת העבודה תמשיך בדרכה וכי נכונו לנו, כמפלגה, עוד ימים טובים ורבים.

אנחנו הולכים ב11 לחודש לפריימריז.

ברוח דבריו של מתן ושל ותיקים אחרים שתמכו בי, אשמח לקבל גם את תמיכתכם.


אהבו: 120. הגיבו: 17. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}:

חברות וחברים,
כדי שנוכל לחייך אחרי ה 9 באפריל - בוחרים נחמן שי!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 48. הגיבו: 5. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}:

חברות וחברים, הנה דקה וחצי על ח״כ ד״ר נחמן שי.
#פריימריז2019


אהבו: 141. הגיבו: 12. שיתפו: 39.
{% trans 'Tags' %}:

הבוקר פרסם ידיעות אחרונות ידיעה לפיה משרד העבודה פיטר עשרות אזרחים ותיקים ששימשו מפקחים בבחינות של המשרד. לאותם אנשים זה היה מקור הכנסה חשוב שנעלם בבת אחת. לא ניתנו הסברים.

זוהי דוגמה טיפוסית למציאות של ימינו. אזרחים שפורשים לגמלאות ונעשים אזרחים ותיקים מאבדים בבת אחת מחצית ואולי יותר ממשכורתם. הם שוקעים בחובות נוסף על הקשיים הנפשיים שהמעבר בין תעסוקה וגמלאות מביא איתו. החברה הישראלית עדיין אדישה לשינוי הגדול שמתחולל בתוכה. למעלה ממיליון איש מהווים היום את הקבוצה ששמה אזרחים ותיקים, הם כח עצום שטרם הפך לכח פוליטי, אבל הוא יהיה.

כל המפלגות שהולכות בבחירות הקרובות להתמודד חייבות להכיר בכך ולהתחייב לסייע לאזרחים הותיקים. אנחנו נעשה זאת בוודאות במצע שלנו וגם נפעל בעתיד בהתאם.

איך אני יודע? כי כך עשיתי בכנסת היוצאת ובכנסות שקדמו לה יחד עם עמיתי, איציק שמולי, וכן הבאנו לשינויים משמעותיים במצבם של האזרחים הותיקים. לא סיימנו העבודה, נמשיך בה, האתגר הוא עצום והצרכים גדולים מאוד.

אני מצרף פה דברים שאמר עלי מזכ"ל מפלגת העבודה והשר לשעבר, מיכה חריש.

בינתיים אני ממשיך כמובן במרוץ הפריימריז ועובר בארץ, פוגש רבים מכם, שומע ומתרשם, ולומד כיצד להביא את הדברים הללו לכנסת הבאה.

תודה על תמיכתכם!
נחמן.


אהבו: 256. הגיבו: 21. שיתפו: 35.
{% trans 'Tags' %}:

חברות וחברים,
כל הארץ היא חזית בימים האלה, הארץ הירוקה והיפה הזאת, והמסע נכנס לישורת האחרונה, לשבוע השישי והאחרון. הבחירות המקדימות, כפי שכבר אמרתי, הם מעשה דמוקרטי ממדרגה ראשונה. הוא לא מושלם, שום דבר לא מושלם, אבל הבחירות מייצגות יותר מכל דרך אחרת את רצונו של הציבור, הציבור שבוחר את נבחריו.

להמשך קריאה, מוזמנים להיכנס לניוזלטר השבועי שלי:
https://haavoda.com//Emails//body?t=65cb6402-0d8a-4e59-b9b2-cd529285a1cb


אהבו: 10. הגיבו: 2. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}:

גם אני תומך בנחמן שי


אהבו: 62. הגיבו: 7. שיתפו: 4.
{% trans 'Tags' %}:

על סדר היום: הקהילה הגאה.

מיום כניסתי לכנסת אני מלווה את הקהילה הגאה במאבקיה להכרה ולשוויון. בעיניי זו משימה ראשונה במעלה, שוויון לכל ישראלי וישראלית. הקהילה הגאה בישראל עברה דרך ארוכה, אך עדיין לא הגיעה למנוחה ולנחלה. הרבה עבודה לפנינו. העליתי הצעות חוק, דיונים מהירים והצעות לסדר, צעדתי יחד עם חברי הקהילה ורבים אחרים במצעדי הגאווה כולל בירושלים שם התרחש הרצח המתועב של שירה בנקי ז"ל. אני פועל בנחישות כדי שכל ישראלי וישראלית יוכלו לממש את זכויותיהם ולחיות פה חיים מלאים. אחת מהן זו הזכות להיות אב ואם.

רציתי לספר לכם עכשיו על קבוצת הורים יחידניים שעברו הליך פונדקאות במקסיקו ונתקלו בקשיים עצומים כדי לקבל את התיעוד המתאים, בלעדיו לא ניתן היה לקבל אזרחות ישראלית לילדיהם. בעזרת משרד החוץ והנציגות במקסיקו הצלחנו במאבק קשה לסיים את הפרשה הקשה הזו וכולם מגדלים עכשיו את ילדיהם פה בישראל בשמחה.

הנה דברים שאמרו בנושא דורון פודר ואיתי לוי:

https://www.youtube.com/watch?v=gEQ1iHU4LN8

https://www.youtube.com/watch?v=f8dRGZoq5dE

לצערי כל הצעות החוק בעניין זה נפלו אבל אמשיך כמובן לתמוך בהן בעתיד. אנחנו לא עושים טובה לחברי הקהילה, אנחנו עוזרים לעצמנו, לעשות את המקום הזה טוב יותר וצודק יותר.


אהבו: 14. הגיבו: 0. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

היום מציינים בעולם את יום הזיכרון הבין לאומי לשואה. הוא נפרד מיום השואה שאנו מציינים ונועד להזכיר לעולם כולו את ששת המיליונים, כן, ששת המיליונים, שנספו בשואה בידי הנאצים במלחמת העולם השנייה.

מבין המעטים ששרדו את השואה, עברו רבים לישראל, הם רצו להגיע למקום בטוח שבו לא ירצחו אותם עוד. למרות המלחמות והטרור שעברנו ישראל היא מקום בטוח וכולנו גאים על כך. אבל הביטחון הפיזי אינו די ואנו מחויבים לתת להם גם ביטחון כלכלי וכל עזרה אחרת הנדרשת למענם. גרמניה פיצתה את ישראל במיליארדי מארקים החל משנות ה-50, זה היה הפיצוי עבור הסבל והאובדן שחוותה יהדות אירופה. בן גוריון מינף את סכומי הענק האלה כדי לבנות את מדינת ישראל, זה היה צעד נכון שהוכיח את עצמו ללא ספק, הכסף עבר מן הפרט אל הכלל. עכשיו הגיע העת להפוך, והכלל צריך לסייע לפרט.

בעבודתי הפרלמנטרית אני משקיע הרבה בסיוע ובעזרה לניצולי שואה, כולם, כמובן, אזרחים ותיקים. יש אינסוף מקרים שמגיעים אל שולחני וגם אל חברי כנסת אחרים, אני עושה זאת מתוך מחויבות אמיתית גם כמי שחלק ניכר ממשפחתו, ממשפחת רעייתי, לא שרדו את השואה ואבדו.

את אחת העדויות למקרים שטיפלנו בהם מציג לפניכם יעקב ורדי.

ישראל מטפלת אמנם בטיפול ממלכתי אבל ארגוני הניצולים התארגנו ובראשם עומדת חברתי, השגרירה וחברת הכנסת לשעבר, קולט אביטל. הנה דברים שאמרה:

https://youtu.be/7ew838mNK6w

ניצולי השואה הולכים ונעלמים, בדרך הטבע, ולא יהיו עמנו עוד שנים רבות, עכשיו המקום והזמן להעניק להם עוד כמה שנים שקטות. זאת הגאווה שלנו זה הכבוד שלנו.


אהבו: 12. הגיבו: 0. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}:

הבוקר התארחתי בשבתרבות בהרצליה בהנחיית משה נסטלבאום והתייחסתי למצב הביטחוני והעברת הכסף הקטארי:

״המצב הביטחוני במדינת ישראל נמצא בהדרדרות. אין בטחון בגזרת עזה ולא בחזית הצפון. זוהי תוצאה ישירה של ניהול כושל הסכסוך לאורך שנים מצד ממשלת ישראל. ביבי הוא לא מר בטחון עוד. ערב הבחירות הממשלה נדרשת לזהירות יתרה על מנת שלא להגיע לעימות צבאי. התקפות המלל של שרי הממשלה והסרת העמימות של הפעילות הצבאית בסוריה הן טעויות קרדינליות שדוחפות את איראן לפינה ומזמינות תגובה צבאית שלה או של גרורותיה״.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 13. הגיבו: 0. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}: