המחנה הציוני

19,350 ( +0.84% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

נחמן שי / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  נחמן שי בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 18 בספטמבר 2017 20:13. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 23 בספטמבר 2017 07:05


"אין לנו על מי לסמוך, הדלתות נטרקות לנו בפנים" העידו נציגי מאבק הנכים שהגיעו היום לכנסת לישיבה שכינסה האופוזיציה. "התייחסות הממסד היא שמגלגלים אותנו מכל המדרגות. לאף אחד לא אכפת שלא יהיה לנו מה לאכול בחג, זרקו אותנו אנו לשולי החברה".
השוואת קצבאות הנכים לשכר המינימום היא קודם כל סוגיה מוסרית - אנושית. לא ייתכן שיביאו חוק בעל משמעות חברתית כל כך גבוהה ויפילו אותו בגלל משמעת קואליציונית.
לצערנו הרב, ההחלטות המרכזיות נופלות כיום במקום אחר, לא אצלנו. למרות ההזדהות וההבנה שלנו, כל הסימפטיה והרצון לעזור לא נותנות לנו עדיין את הכח כדי לתת לכם מה שאתם צריכים. דרככם ממשלת ישראל משקפת את הגישה שלה כלפי המוחלשים.
הגיע הזמן להגיד "די!". על המדינה להתחשב באנשים עם צרכים מיוחדים, בקשישים, בנכים ובילדים המיוחדים. הם קורסים, משפחות נקרעות, מושלכות לאבטלה ולעוני.

צפו בדברים שאמרתי היום במליאה: https://goo.gl/dnUVA5
לכתבה של Shirit Avitan Cohen בNrg360:
https://goo.gl/TKCEMH

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 398. הגיבו: 76. שיתפו: 46.
{% trans 'Tags' %}:

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 140. הגיבו: 25. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

תכניתו של ראש עיר ירושלים, Nir Barkat - ניר ברקת, להקים מסילת רכבת קלה במושבה הגרמנית בירושלים (הקו הכחול), תביא להרס תוואי העיר ותפגע אנושות בתכנית האב העירונית ובפרנסת התושבים.

רחוב עמק רפאים מושבה גרמנית ירושלים הוא האתר ההיסטורי האחרון שנותר בעיר שאני כל כך אוהב. היא משלבת שרידים של מושבת הטמפלרים העתיקה וחלקה השני עשוי בתי אבן ארמניים ערביים ויווניים. כל אדם סביר מבין שבניית הרכבת הקלה תהרוס את איכותה ואופייה של השכונה העתיקה ותפגע במרקם החברתי ובתיירות; לא רק בגלל יישורו של רחוב עמק רפאים (תוך צמצום שוליו ועקירת העצים העתיקים בו) ולא רק משום התוכנית לשלב בו רכבת קלה לצד כלי רכב רגילים שינועו בין 11 רמזורים בתוך קילומטר אחד. עיקר הנזק נמצא ברחובות השכונה; על-פי תכנית הבניה של הרכבת, מי שאמור להכיל את תנועת הרכב, המשאיות והדחפורים במשך 6- 8 שנות הבנייה של הרכבת הם רחובות צרים ומפותלים המתחברים לעמק רפאים. כדי לעשות זאת מתכוונים הבונים להכשיר את רשת הסמטאות הללו לכלי הרכב הכבדים תוך הריסת החומות הישנות, החצרות, כריתת רוב העצים וסלילת כבישים רחבים על סיפי הבתים. לא זאת בלבד אלא שעבודות ההכנה לרכבת הקלה המתוכננות ברחוב עמק רפאים יהוו מכה אנושה לקמעונאי הרחוב, מכה שמרביתם לא יוכלו להתאושש ממנה. קטסטרופה של ממש.

חבריי אראל מרגלית - Erel Margalit, MK Hilik Bar ח"כ חיליק בר ואני, יושבי ראש שדולת ירושלים, שיגרנו מכתב לשרי האוצר והתחבורה בנושא, בו התרענו על כך שבתכנון המוצע לא נלקחו בחשבון כלל ההשלכות. אין ויכוח שיש להציל את דרום העיר מפקקי התחבורה ולהתכונן לצמיחתה דרומה בשנים הבאות, אבל הפתרון של הרכבת הקלה בעמק רפאים הוא הבחירה באפשרות המגושמת ביותר, המיושנת וההרסנית ביותר בין אפשרויות התחבורה העכשוויות והעתידיות. יש פתרונות אחרים, למשל- מנהור הרכבת והסבתה לקו תת קרקעי. פתרון ראוי ויצירתי, שיאפשר לשמור על ייחוד השכונה ועל שלמותה.

עוד יומיים מהיום אמורה ועדת המשנה להתנגדויות לקיים דיון בנושא. אנו קוראים לכם לעצור את תהליך התכנון ולקיים ישיבה בנושא בה יוצגו לכם ביתר פירוט העמדות השונות וכן חלופות שלטעמנו יש לשקול ובראשן חלופת המנהור כפי שאושרה בשכונת גאולה.

הצטרפו לעמוד המאבק: עוצרים את רכבת הרפאים
לקריאת המכתב: https://goo.gl/Ffcu2w
צילום: Yochai Rotenberg

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 195. הגיבו: 48. שיתפו: 54.
{% trans 'Tags' %}:

חברות וחברים,

הימים הללו מלאי פעילות ואירועים, אנחנו מסיימים שנה ונכנסים לאחרת כאשר סימני שאלה גדולים תלויים מעל מנהיגות המדינה וצמרת השרות הציבורי. לכן, לועידת העבודה המתכנסת השבוע משמעות כה גדולה.
הנה סיכום השבוע האחרון ומבט לשבוע הבא. שיהיה שבוע טוב,
נחמן


אהבו: 17. הגיבו: 4. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

יוסי הירשפלד זקוק נואשות להשתלת כליה. סיפורו המרגש הגיע אלי השבוע. יוסי, חולה לב בן 64, חי לבדו. הוא חולה כליות סופני הנמצא במעקב רפואי מספר שנים. לאחרונה הן קרסו. הרופאים אמרו לו שכדי להאריך חיים, עליו להתחיל בדיאליזה. אך הליך הדיאליזה מסוכן לבריאותו ועשוי לקצר את חייו משמעותית, הוא סובל מבעיות בריאותיות רבות, בין היתר עבר שני ניתוחי לב פתוח והושתל לו קוצב לב. אחיו שנפטר לפני שנה, תכנן לתרום לו כלייתו אך סוג הדם שלו לא התאים.

יוסי פרסם מודעה בה קרא לאנשים לתרום לו כליה בהתנדבות. אך מאמציו לא הניבו פרי למעט אישה מקסימה אחת שהייתה מוכנה לתרום אך בדומה לאחיו ז"ל, לא עמדה בהתאמה הבריאותית. יוסי זקוק לתורם עם סוג דם O, אנא הפיצו ועיזרו לי להציל את חייו של יוסי.

ליצירת קשר: yosefhirsh@walla.com | 052-2433558 | יוסי הירשפלד

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 327. הגיבו: 24. שיתפו: 186.
{% trans 'Tags' %}:

עיד אל אדחא שמח ונעים לחברינו המוסלמים והדרוזים, מי יתן ובביתכם תשרה בריאות ושמחה. נתפלל כולנו לשלום, לצדק ולרווחה.

عيد اضحى سعيد ومبارك لاصدقائي ابناء الطائفتين الاسلاميه والدرزيه، اعاده الله على الجميع بالصحه والعافية والسعاده.


אהבו: 37. הגיבו: 4. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

חברי הדרוזים,
מאחל לכם ולמשפחותיכם ביקור הנביא אלח'דר שמח.
ברוח החג ארצה לברך אתכם ואת כולנו בשלום לעדה, למדינתנו ולעולם כולו. שהשנה נמשיך ונחזק הקשר בין העדות, נמגר את האלימות והגזענות ונחיה יחדיו בשלום ואחוה. בברכת זיארה מקבולה, נחמן.

أصدقائي أبناء الطائفة الدرزية،
أتمنى لكم ولعائلاتكم زيارة مقبولة بمناسبة حلول زيارة سيدنا الخضر.
اهنئكم وأتمنى السلام والامان للطائفة الدرزية، لدولتنا وللعالم اجمع واستمرار تعزيز العلاقة مع الطائفة الدرزية ومعا نناهض العنصرية والعنف ونعيش سويا بسلام واخوة.
عضو الكنيست نحمان شاي.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 9. הגיבו: 1. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

תלמידי ישראל היקרים. שנת הלימודים עומדת בפתח ואני רוצה לברך אתכם לקראת החזרה ללימודים. ללמוד זה נפלא וזו הדרך להתקדם בחיים. היום אנו חיים בעולם מודרני ומהיר, הוא שונה לגמרי באופיו מהעולם בו אני גדלתי. אופן הלמידה הוא אחר, דינאמי ומעורב יותר. אני רוצה לתת לכם טיפ: אל תשננו את החומר למבחנים, אלא תשתדלו להבין אותו לעומק. הייתי רוצה שתלמדו ללמוד ולהתעניין, לחדש ולהתחדש לבד ובכוחות עצמכם.
אני רוצה לאחל לכם, תלמידי ישראל היקרים, שנת לימודים פורייה ומוצלחת. שהשנה הזו תהיה מלאת מחשבה ואתגרים, מלאת עניין בשיעורים, הקשבה, גילויים חדשים, התעניינות והתבוננות, תכבדו אחרים, תאהבו אותם ואת המדינה הנהדרת שלנו. ובסוף מה? בסוף הכי חשוב שתהיו בני אדם, תכבדו את האחר, תחזקו את המוחלש, תכבדו את השונה, תסתכלו על הסביבה ותשאלו כיצד אפשר לתרום ולסייע.
אני רוצה לפנות למורים היקרים שלכם ולהזכיר להם שהעולם שלנו כל כך מרתק ומעניין; אל לכם לשכח לטפח את הסקרנות של הילדים. תהיו סבלניים וחדשניים, הדגישו ערכים של צדק, אחווה ושלום ותהיו אמיתיים. בהצלחה רבה לכם בשנת הלימודים הקרובה.

ומילה אישית. גם הנכדות שלי חוזרות מחר לבית הספר. מיקה עולה לכיתה ה׳ ועלמה לכיתה ג׳. אז חיבוק גדול להן, ולכולכם. נחמן

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 270. הגיבו: 10. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}:

בשבוע שעבר פורסם כי מועדון בהצדעה, כופה על אנשי המילואים שרוצים להמשיך לקבל הטבות שמגיעות להם מתוקף היותם משרתי מילואים, להנפיק כרטיס אשראי של חברת לאומי קארד Leumi Card כתנאי למימוש ההטבות שמגיעות להם מלכתחילה. החלטה זו גרמה לזעם רב, ובצדק, בקרב משרתי המילואים והעלתה שאלות בדבר חוקיות ההחלטה.
החלטת משרד הביטחון מהווה פגיעה במימוש זכויותיהם ובחופש הבחירה של המשרתים. לכל משרת חייבת להישמר הזכות להתקשר עם חברת אשראי כרצונו. ההתניה של קבלת הטבות הממומנות מקופת המדינה בהנפקת כרטיס אשראי של לאומי קארד מכעיסה, מקוממת וחסרת כל הצדקה.
הבוקר הודיע לי מבקר המדינה, יוסף שפירא כי בעקבות פנייתי אליו, החליט לפתוח בהליך בירור מול משרד הביטחון וצה"ל. אני מקווה שמשרד הביטחון יחזור בו ויאפשר לכל המשרתים לממש זכויותיהם לא התניה כזו או אחרת.

קראו את הכתבה של Ira Tolchin Immerglick בוואלה! חדשות:


אהבו: 71. הגיבו: 9. שיתפו: 10.
{% trans 'Tags' %}:

פרשת הבנקים פרק שני.

בעקבות הפוסט האחרון שלי, הגיב מר יואב סופר, דובר בנק ישראל ושלח לי הן את דו"ח מבקר המדינה לעניין זה והן את תגובת נגידת בנק ישראל לדו"ח זה. אני בהחלט מקבל את הערותיו ומוסיף את הדו"ח לעיונכם. כפי שהערתי לו, הרושם שלי כי הדו"ח יצא "צמחוני" למדי, בין היתר כדי לא לסבך את בנק ישראל ובנקים אחרים עם רשויות המשפט האמריקאיות.

דו"ח מבקר המדינה בנושא הפיקוח על שלוחות בנקים ישראליים בחו"ל:
http://www.mevaker.gov.il/he/Reports/Report_537/dfa22c59-3946-48e1-8663-b0865e10163e/301-bank-of-israel.pdf

תגובת בנק ישראל לדו"ח המבקר:
http://www.boi.org.il/he/NewsAndPublications/PressReleases/Pages/24-05-2016.aspx?lang=en
הכל לשיפוטכם.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 29. הגיבו: 4. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}: