המחנה הציוני

20,563 ( +0.03% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

נחמן שי / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  נחמן שי בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 17 באוגוסט 2018 16:18. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 18 באוגוסט 2018 07:05


חברות וחברים,

פרשת פיטר ביינרט איננה על פיטר ביינרט האיש אלא על הדרך שבה מדינת ישראל מאבדת בהדרגה את ערכי הליבה שלה ונכנעת ללחצים של מחנה הימין.

פניתי השבוע למבקר המדינה וליועץ המשפטי לממשלה וביקשתי כי יבדקו היטב כיצד הוכנו הרשימות השחורות של מנועי הכניסה. מה היו אמות המידה, מי החליט, מי אישר ומי בדק.

מוזמנים לקרוא על כך ועוד כמה עניינים שהתרחשו השבוע.

https://haavoda.com//Emails//body?t=25924f91-85fc-4b7d-81cd-991d829ec69e


אהבו: 34. הגיבו: 6. שיתפו: 8.
{% trans 'Tags' %}:

הנה, עכשיו פרסומת:

בארץ אפשר לקנות גם כחול לבן וגם באיכות גבוהה.
כמו למשל, המותג NOON שמציע נעליים, תיקים, תכשיטים ובגדים במחירים טובים.
עכשיו ועד ה 24 לחודש בחנות פופ – אפ , כמובן בשינקין מספר 39.
והמעצבות דנה (במקרה גם הבת שלי ואני גאה על כך) ורותם אחראיות למיבחר הזה.
https://noonstudio.online/

מזמין אתכן לבקר אותן בחנות ולהנות מ Sale מגניב עד ה- 24.8.


אהבו: 12. הגיבו: 0. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

חברות וחברים,

זה היה השבוע של עזה וזה היה שבוע רע. גם בסיומו, לכאורה בסימן הפסקת אש, התברר כי הגדר ממשיכה למשוך אש והאירועים לידה הסתיימו בשני הרוגים וכמאה פצועים. לכן, לא מפתיע כי ראשי רשויות בדרום הביעו בגלוי את אכזבתם מסיום הלחימה וקראו לממשלה להמשיך.

חוק הלאום ממשיך להכות גלים ולהסעיר את החברה הישראלית. אין דרך אחרת אלא להשעות אותו ולחפש דרך להכניס בו שינויים.

זה היה השבוע שהיה:
https://haavoda.com//Emails//body?t=e942b1e2-8e15-47ea-93fe-735cff4a114a


אהבו: 11. הגיבו: 0. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

בשעה הזאת גודשים עשרות אלפים את כיכר רבין בתל אביב. שוב מחאה, שוב אלפים ברחובות.

כבר קשה להכביר מילים על חוק הלאום ומה כבר לא נאמר, ובכל זאת איני יכול לחתום השבוע הזה מבלי להוסיף כמה הערות, מנקודת ראותי.
חוק רע הוא לא רק חוק רע הוא גם מוליד תגובות שליליות ורעות, הנה חלפו כבר שבועיים מאז אישרה הכנסת בצהלה גדולה את חוק הלאום והאדמה עדיין רועדת. שני צירים לרעידת האדמה הזו, אחת בישראל בין יהודים ללא יהודים והאחרת בין ישראל לתפוצותיה.

בסוף השבוע שני הקוים האלה נפגשו פתאום. הם נפגשו כאשר ג׳רי סילברמן, נשיא הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה פרסם הודעת הסתייגות חריפה מן החוק ויצא להגנת הקהילה הדרוזית בישראל. מפתיע? לא כל כך. לדרוזים וליהודי ארה״ב מכנה משותף, שניהם מיעוטים אשר חיים בתוך רוב גדול, שונה ואחר מהם. העם היהודי, וכתב על כך באופן נפלא, הסופר דוד גרוסמן, ידע בהיסטוריה הארוכה של חיים בעיקר כמיעוט. זאת החויה המעצבת שלו. עד אשר הצליח בפעם השלישית בהיסטוריה שלו להקים מדינת לאום, מדינה יהודית ועצמאית. בית ליהודים. המסמך המכונן היה מגילת העצמאות אבל קדמו לו החלטות של ארגונים בין לאומיים, ועדות ב״ל וכמובן תמיכה גדולה והכרה של מדינות העולם, והכל למדינת הלאום של העם היהודי.

אז היא קיימת, דגלה, המנונה, שפתה, וחוץ מכמה קולות בודדים העולם, מדינת ישראל נהנית מלגיטימציה ומהכרה ב״ל רחבה. אין באמת איום עליה.לכן החוק הזה לא הוסיף, אלא גרע, לא תרם אלא פגע.

בעוד שערביי ישראל המתינו, זינקו לזירה אחינו הדרוזים. בינינו לבין הדרוזים קשר עמוק, ארוך ויציב. הדרוזים אכן אינם יהודים, אבל רואים עצמם חלק ממדינת ישראל ולכן אינם מוכנים להיות מוצאים מהכלל. התגובה הסוערת שלהם, בעיקר של מי ששרתו בצה״ל כתף אל כתף עם לוחמים אחרים, היתה חריפה ובוטה. זאת לא מדינת אפרטהייד, כפי שהיה מי שטען וטעה, צריך להדגיש, אבל זו מדינה שהגדירה פתאום את עצמה מחדש והדירה 20% מתושביה.
במוצאי שבת ההפגנה, אבל זוהי רק ראשית הדרך, הדרווזים יעמדו על שלהם ולא יוותרו.
יהודי ארה״ב, המימסד שלהם, התייצב לצידם. זאת תמיכה הערכית ואפילו מעשית. הקהילה היהודית בארה״ב יודעת לנהל מאבקים פומביים וגם אם נכשלה במאבק על הכותל או על חוק הגיור, ועליהם טרם אמרה את המילה האחרונה, בענין זה היא יכולה לנצח.
לעמדתם בישראל מישקל רב, והם אף מסוגלים לגייס לחץ פוליטי על ישראל כדי למתן החקיקה. אסור לשכח כי בסעיף אחר בחוק הזה, ישראל מתחייבת לעודד הזהות הלאומית אבל מחוץ לישראל, זאת מפני שהיה חשש כי כי יהודי התפוצות יתבעו את זכויותיהם בישראל.

במקום לחוקק עוד חוק שהפעם יפריד בין הדרוזים ומיעוטים אחרים החיים עמנו, חוק שיפסל בוודאי כלא חוקתי, במקום לתקן הסעיף בחוק בענין יהודי התפוצות, הדרך הקצרה הקלה ואפילו המכובדת היא להשעות את החוק, לשקול אותו מחדש ואז - לבטלו. אפשר, אם רוצים ולא בטוח שצריך, להחליף אותו בשיפור חוקים אחרים ובשינוים בהם אבל בשום אופן לא באמצעות חוק יסוד.
ישראל תשרוד את המהלך הזה, היא תצא ממנו מחוזקת.
זאת תהיה פשרה מכובדת.
הנה הסולם. אפשר לרדת.

קרדיט תמונה: דוד טרטקובר

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 58. הגיבו: 11. שיתפו: 18.
{% trans 'Tags' %}:

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 88. הגיבו: 9. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

כבר מזמן לא הייתה מחאה צודקת יותר מזו. מחאה חברתית שנועדה להקנות לגברים, בני הקהילה הגאה, את הזכות והיכולת להיות הורים פה, במדינת ישראל.

חוק הפונדקאות הוא צעד אחד ראשון חשוב קדימה. אני מצפה שמדינת ישראל תלך עוד צעד אחד לכיוון הקהילה הגאה. כיום גברים שמבקשים פונדקאות חייבים להרחיק אל מעבר להרי החושך בעלויות דימיוניות.
אני מאמין כי ניתן לאפשר להם לממש את רצונם האנושי להיות הורים ולהקים משפחה פה, בארץ שלהם.

הסוגיה אינה פשוטה, אני יודע, ויש גם התנגדות מעצם המושג פונדקאות. גם את זה אני מבין. אבל עדיין הזכות להביא ילדים ולגדל אותם פה, גוברת. המחאה שהחלה בסוף השבוע מתפשטת עתה היא ביטוי לאי שביעות רצון כללית מהמתרחש פה.

אני מניח שראש הממשלה קשוב לקולות האלה. בשבוע שעבר הוא זיגזג וספג על כך, הצעתי הידידותית היא שיחזור לעמדתו הראשונית ויתמוך בפונדקאות גם לגברים יחידנים.
ביום מן הימים לכשיסכם את כהונתו יוכל להתגאות גם בהישג הזה.

בואו הערב לכיכר.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 20. הגיבו: 3. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 109. הגיבו: 3. שיתפו: 5.
{% trans 'Tags' %}:

חברות וחברים,

במשך שלוש יממות רצופות, יום ולילה, עסקנו בחקיקה, חלקה הגדול חיובי וחשוב אבל לתוך השורה הזו התגנבו גם כמה חוקים אשר עדיף היה כי לא יכנסו לספר החוקים של מדינת ישראל.

האש בדרום נמשכת. המתח עולה ועימו התחושה כי סבב נוסף הוא בלתי נמנע. אני מקווה שהממשלה תבין כי עוד מבצע צבאי לא ישנה דבר. מוכרחים להפעיל את הזרוע המדינית ולחפש פיתרון לטווח ארוך.
זאת ועוד על השבוע שהיה.
שבת שלום

זה היה השבוע שהיה: https://haavoda.com//Emails//body?t=6668d540-ad1a-4ebc-8a85-e1f231405c0c


אהבו: 32. הגיבו: 7. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

חברות וחברים,

השבוע ציינו בפעם הרביעית ברציפות את יום האזרחים הוותיקים. בכל פעם זוהי התרגשות גדולה. השינוי התודעתי בעיצומו, יודעים יותר, מבינים ועושים יותר.

לקראת פגרת הקיץ שתחל עוד שבוע, הממשלה "מחסלת את כל החמץ" ומתעסקת בחוקים מיותרים כמו חוק הלאום על חשבון חוקים חשובים שהיא פוסלת. ביניהם הצעת החוק שלי המבקשת למנוע הוצאת קשישים מביתם והעברתם לבתי אבות בניגוד לרצונם.

מאחל לכם שבת שלום.

לניוזלטר שלי כנסו: https://goo.gl/ux29oK


אהבו: 42. הגיבו: 9. שיתפו: 7.
{% trans 'Tags' %}:

ביבי תתעורר הדרום בוער! מעל 100 ימים שטרור השריפות מכה ביישובי העוטף, והממשלה בראשות נתניהו לא נוקפת אצבע. במוצ"ש הקרוב כולנו נתאסף לעצרת הזדהות בקיבוץ בארי עם תושבי עוטף עזה בראשות המחנה הציוני.

בואו במוצ"ש הקרוב, ה- 14.7 | קיבוץ בארי | 20:30

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 453. הגיבו: 78. שיתפו: 268.
{% trans 'Tags' %}: