הליכוד

83,666 ( +0.16% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

משה יעלון / הליכוד באתר כנסת פתוחה

  משה יעלון בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 19 בינואר 2018 10:35. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 20 בינואר 2018 07:05


אני גאה בימ״מ, בחיילי צה״ל ובאנשי שירות הביטחון - כולם גיבורים אמיתיים. לצערי, בצד השני, מי שיהפכו לגיבורים חדשים הם הרוצחים השפלים. מי יודע, אולי עוד יקראו עליהם תלמידי בתי הספר היסודיים בג׳נין בספרי הלימוד בעוד כמה שנים...

לפני שבוע, פרסמתי כאן מחקר חדש על ההסתה והדמוניזציה בספרי הלימוד הפלסטינים. היו כאלה שכתבו לי, ״נו ומה אצלנו, יותר טוב?״.

ברור שכן, עניתי להם, אנחנו מחנכים לקדושת החיים ולא לרצחנות. אבל הלכתי ובדקתי בספרי הלימוד שלנו כדי שיהיה לא רק ברור, אלא גם מוכח.

הנה לכם כמה דוגמאות מהממצאים:

הראשונה, כריכת ספר הלימוד לתיכונים בכותרת ״ובחרת בחיים -ערך חיי אדם בתרבות ישראל״. מי שימצא ספר דומה בתיכונים הפלסטינים מוזמן לשלוח לי עותק.

הדוגמה השנייה חשובה אף יותר, כי היא לקוחה מתוך ספר לימוד לכיתות ג׳, בכותרת ״לחיות יחד בישראל״. תראו איך מסופר שם סיפור הקמת המדינה (בעמוד תחת הכותרת ״מדינת ישראל קמה״).

ותראו מה אנחנו מלמדים את הילדים שלנו כשהם גדלים, בספר האזרחות: תהליך מדיני, הסכמים, רשות פלסטינית ותקווה לשלום ש״לא נתגשמה עד כה״ (תחת הכותרת ״ישראל - שטח ואוכלוסייה״, מתוך הספר ״אזרחות במדינת ישראל״ מאת ד״ר דוד שחר).

למי שפספס את הפוסט הקודם, גם הפעם אצרף את המחקר המלא על ספרי הלימוד ברשות הפלסטינית כאן בתגובות. רק לצורך ההמחשה הבאתי כאן, מול שלוש הדוגמאות מהספרים שלנו, שתי דוגמאות נוספת לתוכן ״החינוכי״ שלהם: הראשונה מתוך ספר לימוד שפה לכיתה א׳ (מישהו אמר שתי מדינות לשתי עמים?) והשנייה, שוב מתוך ספר ללימודי לשון, הפעם לכיתה ח׳, היא ״סיפור קצר״ על חיילי צה״ל שנכנסים לבתים רק כדי לשפוך שמן וקמח על הרצפה שאח״כ מתערבב ״בדם״.

אנו נמשיך לחנך ילדינו לשלום ולחיים, הם יבחרו בדרכם וישאו בתוצאות.

שבת שלום והחלמה מהירה לפצועים.
בוגי.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 141. הגיבו: 16. שיתפו: 18.
{% trans 'Tags' %}:

אל מול רוחות השיסוי, ההשנאה והפלגנות, הפוגעות באחדות בישראל, ניצב הרמטכ״ל רב-אלוף גדי אייזנקוט ועמו צה״ל כולו, כחומה ערכית ומוסרית בצורה, המאפשרת שירות ומחברת בהצלחה מרשימה יותר ויותר מבנותינו ובנינו, למשימות גלויות וחשאיות למען ביטחון ישראל.

הזדעזעתי למשמע הקריאה ההזויה לפטר את הרמטכ״ל.
זו העת לחזק את צה״ל והעומד בראשו ולהוקיע את הקריאות החשוכות שנשמעו ביממה האחרונה.

בתצלום: מפגש עם עם חיילות השומרות על גבולותינו ברמת הגולן, כשר ביטחון ב-2013

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,381. הגיבו: 112. שיתפו: 124.
{% trans 'Tags' %}:

5 יחידות של שנאה!

שמעתי שלשום את הרב הראשי דוד לאו מספיד את הרב רזיאל שבח ז״ל שנרצח השבוע בפיגוע ליד חוות גלעד. הרב לאו שאל, בצדק, למה הוא לא שומע אפילו גינוי אחד, של איש דת מהצד השני.

בתשובה לשאלתו, רציתי לשתף אתכם בציורים המלווים ״סיפור״ בכותרת ״הבובה של חסנה״, המופיע בספר הלימוד לכיתות ד׳ ברשות הפלסטינית, בשם ״שפתנו היפה״... לא פחות. בספר, שנועד כאמור ללימודי שפה, בחרו המחברים להעשיר את התלמידים בסיפור על ״הכנופיות הציוניות״ האלימות ששרפו את הבתים שליד הפרדסים ביפו ורק הבובה חסנה נותרה מאחור, מחכה ליום שבו תשוב המשפחה הפלסטינית ליפו.

זה בכיתה ד׳. בכיתה ה׳, בספר ״לימודי חברה״, מוצגת מפה של האזור. למדינת ישראל, ניחשתם נכון, אין זכר בה. פלסטין דוקא מופיעה.

בטח יהיו שיגידו - נו, זה ספרים ישנים, מלפני אוסלו. אז זהו, שלא. למען האמת הציורים האלה והמפה מופיעים במהדורות 2017, בשניים מתוך עשרות ספרי הלימוד החדשים והמחודשים שהרשות הפלסטינית מוציאה לאור ושנסקרים במחקר חדש, מרתק אך מדכדך ביותר של ד״ר ארנון גרויס וד״ר רוני שקד ממכון טרומן באוניברסיטה העברית.

השורה התחתונה של המחקר היא שכל המגמות שזיהיתי עוד כראש אמ״ן אצל רבין לא רק שלא השתנו אלא הלכו והחריפו! או כמו שמסכמים החוקרים, יש שלושה עקרונות ביחס לישראל, ליהודים ולשלום בספרי הלימוד ברשות: דלגיטימציה, דמוניזציה וחינוך למאבק אלים במקום קריאה לשלום.

הציורים שמובאים כאן, מתוך ספר ללימוד שפה וספר ללימוד ״חברה״ שעל הדרך מעבירים את המסרים הרעילים האלה לגיל הרך, הם רק קצה קצהו של קרחון ההסתה הזה ובימים הקרובים אני אשתף אתכם בעוד ממצאים.

לכך הם מחנכים את ילדיהם מגיל גן, וכשהילדים האלה גדלים הם הופכים לרוצחים. זה שורש כל הרע והוא, מסתבר, רק הולך ומעמיק.

הקישור למחקר המלא בתגובה הראשונה. שתפו עם חבריכם בישראל ובעיקר בעולם, כדי שמי שלא הבין עדיין יבין עם מה ומי יש לנו עסק.

הלוואי שיכולתי לסיים את השבוע הזה אופטימי יותר, אך עדיף להתמודד עם המציאות, ללא אשליות!

שבת שלום.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,097. הגיבו: 191. שיתפו: 324.
{% trans 'Tags' %}:

אתכם בשידור חי בחצי שעה הקרובה. בלי דוברים ומקורבים! אתם שואלים ואני עונה>>>


אהבו: 193. הגיבו: 156. שיתפו: 11.
{% trans 'Tags' %}:

***רבין לא היה שלום עכשיווניק***

הסערה בחוץ היא הזדמנות מעולה לקריאת הספר "70 פנים למדינה", מאת יניב מגל (הוצאת "קוראים"). בפרק המצורף היתה לי הזכות לדון בלקחים החשובים מימיי כראש אמ"ן תחת יצחק רבין ז"ל, בתקופה שקדמה לרצח ולהסכמי אוסלו השגויים. על מנהיגות ובעיקר לקיחת אחריות, שהיו סממן בולט באישיותו המיוחדת. קריאה מהנה ושבת שלום!

==

משה בוגי יעלון, הרמטכ״ל ושר הביטחון לשעבר, זוכר היטב את פגישתו הראשונה עם יצחק רבין. ”זה היה זמן קצר לאחר שניצח בבחירות ב-1992. אני הייתי מפקד אוגדת יהודה ושומרון, והוא, כראש הממשלה ושר הביטחון, הגיע לביקור. הוא שמע בעניין את הסקירות, ובסוף ביקש שנצא לסיור ברמאללה. במהלך הנסיעה הוא הרבה בשאלות על הפרטים הקטנים. בסוף הביקור סיכמתי לעצמי: מצד אחד הוא רואה את התמונה הגדולה האסטרטגית, ומצד שני רוצה לדעת את הפרטים הקטנים. ובידיעת הפרטים הקטנים, הוא במודע לוקח אחריות. הרי נוח לראש ממשלה לומר על טעויות שמתרחשות ברמת השטח שלא ידע, ובהתאם לא להיות אחראי להן״.

שנתיים מאוחר יותר, לא רק יעלון יכול היה להתרשם מנטילת האחריות הזו. ב-9 באוקטובר 1994 נחטף חייל צה״ל נחשון וקסמן בידי חמאס. הניסיון לחילוצו כשל, ובמהלכו - יחד עם וקסמן - נהרג גם קצין סיירת מטכ״ל, ניר פורז. יעלון מתאר את הופעתו של רבין באותו יום באמצעי התקשורת כלא פחות ממכוננת: ”הוא אמר ’אני כראש הממשלה ושר הביטחון נושא באחריות על ההחלטה לפעולה הערב׳. הייתי במצבים אחרים, שהקצינים נשלחים להסביר, כי לדרג הפוליטי לא נוח להופיע. רבין היה דוגמה אישית למנהיגות. לצערי, היא נדירה במחוזותינו״. ומעבר למקרים הפרטיים, יעלון מדבר על תפקודו הכללי של רבין: ”הוא הרשים אותי בהבנתו העמוקה. נהניתי מהדיונים, וראיתי שזה איש שמבין אותך ושאפשר להגיע איתו להחלטות נכונות. מ-1995 ועד 2005 עבדתי באופן צמוד עם חמישה ראשי ממשלה. היו שתי לשכות ראש ממשלה שתפקדו היטב – של רבין ושל שרון״.

מסלול חייו של רבין הלך בד בבד עם סיפור ההגנה על העם והארץ. בזכות הערכתו של יגאל אלון, הוא התקדם במהירות במעלה הדרגות. בגיל 23 היה מג״ד ובגיל 26, במלחמת העצמאות, מח״ט הראל שלחמה על הדרך לירושלים. יעלון: ”הם היו נלחמים בלילה, ביום קוברים את החברים המתים וחוזרים להילחם. נלחמים על אדי הדלק של המוטיבציה. מצב כזה הוא מבחן פיקודי בלתי רגיל״.

רבין המשיך להתקדם לצמרת צה״ל, וב-1963 מונה לרמטכ״ל. בארבע השנים הבאות הכין את צה״ל בדרך לאחד הניצחונות המזהירים והמוחצים בעולם במאה ה-20 .יעלון: ”אף אחד לא יכול לקחת ממנו את זה, והיה לו מטכ״ל לא קל, עם אלופים אימפולסיביים, עצמאיים. רמטכ״ל הוא מנצח על תזמורת. וכדי שהיא תנגן את ניצחון 67׳, צריך תכונות של מנהיגות״.

אזכור אופיים של חברי המטכ״ל מפי יעלון הוא נקודה חשובה. רוב המפקדים מחפשים אצל פקודיהם קודם את הצייתנות, ואחר כך את היכולות האחרות. בהתאם לכך, אריק שרון, אולי גדול המצביאים של ישראל בעת החדשה, העביר חלק גדול משירותו בתפקידי מטה. רבין העז למנותו לאלוף ומפקד אוגדה 38. שרון גמל במהלכים מרשימים שסייעו לניצחון. בקדנציה הראשונה כראש ממשלה, העז רבין, למרות היסוסיו, לצאת למבצע אנטבה. בקדנציה השנייה כראש הממשלה העז לקדם מהלך מדיני מול הפלסטינים בראשות יאסר ערפאת.

”הסכם אוסלו״ עורר התנגדות עזה בימין. יעלון: ”במערכת הצבאית תמיד ריחפו שתי שאלות: הייתכן רצח פוליטי? והתיתכן הפיכה צבאית? תקופה ארוכה נתנו להן תשובות שליליות. אבל ככל שהתקדם הסכם אוסלו, הכתובת הייתה על הקיר לגבי השאלה הראשונה. עשו לרבין דה-לגיטימציה נוראה. כשראיתי איך הצבע האדום משתלט על פניו, הבנתי שהדברים חודרים אליו״. על הרקע הזה, יעלון לא הופתע באותו יום שבת, ארבעה בנובמבר, כשהתקשרו אליו רל״ש הרמטכ״ל ואחריו הרמטכ״ל, אמנון שחק, לספר על ההתנקשות ברבין.

דווקא מהמקום של מי שמעיד על עצמו שתמך בהסכם אוסלו, יעלון מתקומם על התדמית שעיצבו לרבין לאחר מותו: ”כבר בחפיפה לתפקיד ראש אמ״ן בקיץ 1995, גיליתי שאוסלו הוא גבינה שוויצרית עם יותר חורים מגבינה. אני נכנס לפגישה עם רבין, ואומר לו שאני חייב להתריע שאיני רואה את ערפאת מכין את עמו לשלום, אלא לג׳יהאד. רבין לא הופתע. החורים הללו היו מוכרים לו. רבין אמר לי: ניתן לערפאת להיבחר בינואר 1996, ואז נדבר על אולטימטום להמשך התהליך, ונדרוש לשנות את החינוך שם לדו-קיום במקום להסתה. את פרפורי הבטן שלו חשתי בדיונים.

לצערי, רבין לא הגיע לרגע הזה, כי נרצח חודשיים קודם לכן. ”אחר כך, כשראיתי לאן לוקחים את מורשתו, זה הכעיס אותי. הוא היה נץ ביטחוני, מעולם לא היה שלום עכשיווניק. בנאומו האחרון דיבר לאן מוביל התהליך – ישות שהיא פחות ממדינה, אין חזרה לגבולות 67׳, החלת ריבונות על גושי ההתיישבות, שליטה מלאה בבקעה בפירוש הרחב – ’תוכנית אלון׳ וירושלים מאוחדת. בין זה למה שהוצג אחר כך הפער עצום״.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 150. הגיבו: 22. שיתפו: 19.
{% trans 'Tags' %}:

מדינת ישראל עשתה ותעשה כל שביכולתה כדי להגיע אל רוצחים שפלים ולמצות עמם את הדין. הידיעה הזו הנחתה אותי בכמעט חמישה עשורים בשירות המדינה. אך העובדה שמדינה יכולה לעשות משהו, לא אומר שנכון לעשות אותו. היכולת להבחין בין הדברים היא מרכיב חשוב במנהיגות!
מוזמנים לצפות בקטע מתוך החלק השני של הסרט על סיירת מטכ״ל בו השתתפתי, יחד עם מפקדים נוספים של היחידה לדורותיה. שודר אתמול בתוכנית ״זמן אמת״ בתאגיד השידור הציבורי.

(בקישור: התוכנית המלאה)


אהבו: 388. הגיבו: 68. שיתפו: 30.
{% trans 'Tags' %}:

בשידור חי מעכשיו ובחצי שעה הקרובה - אתם שואלים ואני עונה. אשתדל לענות לכמה שיותר. נמסטה (:


אהבו: 260. הגיבו: 383. שיתפו: 21.
{% trans 'Tags' %}:

Поздравляю с новым годом!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 608. הגיבו: 77. שיתפו: 23.
{% trans 'Tags' %}:

50 שנה כחייל של המדינה נתנו לי את הזכות להיות שותף למאבק בטרור והלחימה על ביטחון ישראל.

מוזמנים לצפות בקטע מתוך התוכנית "זמן אמת" בתאגיד השידור הציבורי על הלילה ההוא בטוניס, שבו סיכלה ישראל את אחד מהמחבלים המסוכנים שחשבו לפגוע בנחישות שלנו לבנות ולהיבנות באדמת מולדת, באמצעות רצח גברים, נשים וטף.

(בקישור: התכנית המלאה בת 50 דקות)


אהבו: 499. הגיבו: 70. שיתפו: 107.
{% trans 'Tags' %}:

לפנות בוקר החל הפיליבסטר על "חוק ההמלצות", וכל דיוני הכנסת משותקים - בגלל הנחישות להעביר את חוק ההמלצות במרתון דיונים רצופים עד ליום רביעי.

אני אפילו לא נכנס לדיון החשוב כשלעצמו לגבי מהות החוק - בעד ונגד ומה המוטיבציה לקדם אותו.

אני רק שואל אתכם - מתי נזכה שנושאים חשובים לציבור יקודמו באותה חיוניות ובאותה נחישות?

למה אנחנו לא רואים את אותה נחישות ואת ראש הממשלה ש"דופק על השולחן" מול המצוקות הקשות של אזרחי ישראל? אני כבר שנה מסתובב יום יום ברחבי הארץ ומקבל, לצערי, אישוש מלמטה למה שחשתי מלמעלה: שבנושאים רבים המדינה מתנהלת ולא מנוהלת! איך ניתן לנהל מדינה ללא תיכנון ותכניות לטווח ארוך, לחמש ועשר שנים? (חוץ ממשרד הביטחון)...

כמו שאמרתי פעם למי ששאל אותי למה אני מוכן שמשרד הביטחון יכין תכנוני בניית דירות לאזרחים, בשטחים שמפונים ממחנות צה"ל, וטען ״הרי זה לא עניין ביטחוני״? ואני, למוד ניסיון, עניתי: ״זה עניין ביטחוני ועוד איך - כדי שליתר ביטחון זה יתבצע!"...

את כל זה אני אומר לא כדי להעכיר את האווירה ביום שלישי שנכפל בו כי טוב חלילה, אלא כדי להזכיר שהרבה תלוי בנו ובאנשים שנבחר ביום פקודה לכנסת ולממשלה.

האם זו תהיה מנהיגות שתקדם חוקים פרסונליים, שיאפשרו לכסות על מעשים לא ראויים, או מנהיגות אחרת?

שתפו.


אהבו: 195. הגיבו: 19. שיתפו: 23.
{% trans 'Tags' %}: