ישראל ביתנו

82,781 (0.00% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

אורלי לוי-אבקסיס / ישראל ביתנו באתר כנסת פתוחה

  אורלי לוי-אבקסיס בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 13 בדצמבר 2018 08:08. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך 18 באוקטובר 2018 15:41. זוהי כנראה תקלה, ונשמח מאוד לשמוע על כך!


עליית מחירי החשמל והמים היא מכה כואבת לאזרחי המדינה.

איפה כל ההסברים, ההבטחות החגיגיות על הכנסות של 600 מיליארד שקלים ממתווה הגז שיופנו לרווחת אזרחי ישראל ולהורדת יוקר המחיה?

כשהצבעתי נגד מתווה הגז חטפתי ביקורות מכל הכיוונים, הטיחו בי שאני פוגעת באותן שכבות במצוקה ושכבות הביניים ושהמיליארדים שיגיעו מאישור מתווה הגז יעניקו ביטחון לאוכלוסיות במצוקה, לקשישים, לחד הוריים, לילדים בסיכון ובכלל.

אבל אני עומדת היום מילה במילה על מה שאמרתי כבר אז: "מי דואג לייצוג של הציבור? אנחנו הופכים את כל העתיד שלנו לבן-ערובה בידיים פרטיות".

הייתי שמחה לטעות באמירה הזאת, אבל לצערי מחירי החשמל שיעלו בתחילת 2019 ב-6.5 עד 8.1 אחוזים ובנוסף, מחירי המים שיעלו ב-4.5 אחוזים הם ההוכחה שהממשלה הזאת שוב הפקירה את הציבור שהכי זקוק לה בידיים של טייקונים, שאין להם שום אחריות על החברה הישראלית וכל מה שמעניין אותם זו שורת הרווח בסוף כל חודש.

ובמי אנחנו פוגעים כשאנחנו מעלים את החשמל והמים? בחלשים ביותר, באלו שממילא ההוצאה החודשית השוטפת שלהם גבוהה באופן משמעותי מההכנסות. באלו ששוברים את הראש מאיפה משלמים עכשיו כסף לצהרון לילדים, לחוגים, אפילו לטיול השנתי.

לקשישים עריריים שיושבים בבתים וממילא נאלצים להתלבט בין תרופות מזון וחימום. למשפחות הדיור הציבורי. לנכים. לאימהות החד הוריות בפריפריה. למוכי הגורל של החברה הישראלית. למי שאין להם ואין מי שידאג להם.

המסר שהממשלה הזו מעבירה הוא שהאחריות שלה לשורת הרווח של הטייקונים גדולה מזו שיש לה כלפי הציבור שהיא אמורה לייצג. הציבור ש"משעמם" אותם! שבישראל של אוטוטו 2019 אפילו מים וחשמל אינם מוצר צריכה בסיסי יותר. הבושה אבדה. והציבור יבוא חשבון.

הממשלה הזו אולי הוזילה את מחירי הגאדג׳טים והטלפונים הסלולריים אבל כסף להטעין אותם – לא יהיה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,254. הגיבו: 207. שיתפו: 330.
{% trans 'Tags' %}:

היום אנחנו אנשי בשורה.

החוק אותו יזמתי לפני כמעט שנתיים נכנס לספר החוקים.

החוק הוא תיקון של אבסורד ישן, בחסותו נאלצו הנשים לבקש את אישור בית המשפט להיחשף ולספר את סיפורן (גם אם אין שום פרט אודות הפוגע) מה שהפך את כל הנשים שחשפו את סיפורן ברוח קמפיין #metoo לעברייניות וחשופות לעונש של עד שנת מאסר בפועל.

עד היום כאשר נפגעת תקיפה מינית רצתה לספר את סיפורה בתקשורת, נאלצו לטשטש את פנייה ולעוות את קולה. גם פה בכנסת כאשר הגיעו נפגעות לספר את סיפורן ואף ביקשו לחשוף את פניהן החוק לא איפשר את זה והמסך הוחשך.

התיקון החשוב הזה מחזיר את השליטה, הקול והכוח לנפגעות. ברצונן יחשפו את סיפורן ופניהן וברצונן לא. ההחלטה היא שלהן - הן תבחרנה באם לחשוף את הסיפור, איפה ואיך.

תודה ליעל דן ואורלי פרוינד על שהעלו את הנושא החשוב לסדר היום, לחברות הכנסת שהיו שותפות לקידום החוק ולכל הנשים האמיצות שסיפרו ועוד יספרו את סיפורן - שמכן חקוק על החוק הזה באותיות של זהב.


אהבו: 1,107. הגיבו: 94. שיתפו: 172.
{% trans 'Tags' %}:

‏התינוק שיולד בניתוח כתוצאה מהפיגוע ואמו שנפצעה קשה הדירו שינה מעיניי. נושאת תפילה עם כל עם ישראל לשלומם של הפצועים מפיגוע הירי סמוך לעפרה אתמול.


אהבו: 267. הגיבו: 21. שיתפו: 9.
{% trans 'Tags' %}:

אבדן פתאומי ועצוב מאוד. יגאל בשן תרם רבות לתרבות הישראלית והצליח לאחד ולגעת ביצירותיו המעולות בכל הגילאים והמגזרים. שולחת את תנחומיי הכנים למשפחה. יהי זכרו ברוך.

{% trans 'Apologies, your browser does not support displaying videos.' %}

אהבו: 1,480. הגיבו: 99. שיתפו: 70.
{% trans 'Tags' %}:

תומכת בכל ליבי בדרישות העובדות והעובדים הסוציאליים, שמסרבים להמשיך ולפעול תחת הזנחה ואלימות יומיומית. מחאתם אמורה הייתה לפתוח מהדורות ושערי עיתונים.

ההתחמקות ממשא ומתן וממציאת פתרונות שיאפשרו לעו"סים למלא את תפקידם בצורה מיטבית ולהגיש את הסיוע לאוכלוסיות שזקוקות לכך, החל מילדים וקשישים, נשים נפגעות אלימות, ניצולי שואה, נכים ובעלי מוגבלויות, חוסים, חולים סיעודיים ועוד ועוד - היא אות קלון לשרי האוצר והרווחה.

השירותים הסוציאליים בישראל נמצאים בקריסה מתמדת. זו לא מקריות, זו תוצאה של מדיניות ממשלתית שמזניחה את האוכלוסיות שהכי זקוקות לה. אלו שקולן אינו נשמע.

איגוד העובדים הסוציאליים

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,413. הגיבו: 85. שיתפו: 246.
{% trans 'Tags' %}:

אם מישהו היה צריך עוד הוכחה שנגמרו הימים בהן אלימות גרמה לנשים לשתוק, להסתתר ולחכות שמישהו אחר ישנה את המצב – הוא קיבל אותה היום בשביתת המחאה ההמונית והחשובה והוא יקבל אותה גם בהמשך, כי את התהליך הזה לא ניתן יהיה לעצור.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,617. הגיבו: 65. שיתפו: 141.
{% trans 'Tags' %}:

אז מה זה אומר לחיות בלי לראות?

בישראל חיים היום יותר מ-818 אלף אנשים שמתמודדים עם מגבלה תפקודית חמורה, לפי נתוני הלמ"ס שפורסמו לרגל היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלויות. 130 אלף איש סובלים מלקות ראיה קשה.

43% מבעלי המוגבלויות הקשות שיוצאים לשוק העבודה מתקשים לכסות את הוצאות משק הבית – ובמקרה של העיוורים, חלק מהבעיה היא הקושי לבחור מוצרי מזון משתלמים בסופר או במכולת.

קשה לנו לדמיין את זה. לבעלי הראיה התקינה שבינינו, השיטוט בין המדפים בסופר ובחירת מוצרים שמתאימים לתקציב היא פעולה טריוויאלית. אבל למי שלא רואה, זו פשוט משימה בלתי אפשרית ללא מלווה.

===

בחודשים האחרונים, לצד הצעת חוק לעיגון הזכויות של הורים לילדים עם תסמונת דאון והשקת השביל המונגש הארוך בישראל, אני פועלת יחד עם הזמרת והיוצרת לקוית הראיה מורן מזוז, מול רשתות המזון הגדולות, כדי להנגיש את סניפי הרשתות לעוורים.

בעקבות הפגישות שקיימנו עם הנהלות הרשתות הגדולות, הן גילו נכונות להשיק בזמן הקרוב אמנת שירות שתסדיר את הנגשת סניפי הרשת לעיוורים. באחת מן הרשתות כבר עובדים על אפליקציה שתסייע ללקוי הראיה להתמצא בביקור בחנויות.

העברתי גם בקריאה טרומית הצעת חוק שתקבע תקציב ייעודי להדרכה שיקומית לעיוורים - להתלבש לבד, ללכת לסופר, להרתיח בקבוק לתינוק - פעולות שלברי המזל בינינו הן הטריוויאליות ביותר, אך בשביל אנשים עם מוגבלויות הן לא פעם משימה סבוכה. זה כסף קטן שיעשה שינוי גדול.

===

אנחנו חושבים שאנחנו רואים היטב – אבל הגיע הזמן שנפקח את העיניים, ונתחיל לראות גם את העוורים שחיים איתנו, ואת כלל האנשים עם המוגבלויות.

זו חובתנו לראות אותם, את הצרכים הייחודיים שלהם, ולדאוג שיזכו להזדמנות לחיים בכבוד. אני מבטיחה להמשיך ולעבוד בשבילכם כדי שזה יקרה.

מורן מזוז

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,160. הגיבו: 66. שיתפו: 176.
{% trans 'Tags' %}:

החושך לא ייעלם מעצמו. חנוכה שמח!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 4,682. הגיבו: 223. שיתפו: 55.
{% trans 'Tags' %}:

שתי נערות, בנות 16 ו-13, נרצחו באכזריות בימים האחרונים. ממש בשבוע של יום המאבק באלימות נגד נשים. ההצבעה של הקואליציה בשבוע שעבר, נגד הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית להתמודדות עם המגיפה האלימה - היא בעצמה אקט אלים נגד נשים.

בהרחבה בראיון שלי עם אודי סגל. צפו:


אהבו: 524. הגיבו: 58. שיתפו: 147.
{% trans 'Tags' %}:

‏יידעו עברייני המין שנגמרו הימים בהם יכלו לשנות את שמם, למחוק את הכתם ולהמשיך בחייהם כאילו כלום!
הפוגעים בגופן ובנפשן של נשים לא יוכלו להמשיך לחמוק. הצעת החוק שיזמתי לאיסור שינוי שמו של עבריין מין עברה בקריאה ראשונה בדרך לספר החוקים. מודה לח"כ מוטי יוגב ומיכל רוזין על שת"פ חוצה מפלגות למען החוק החשוב הזה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,974. הגיבו: 72. שיתפו: 206.
{% trans 'Tags' %}: