ישראל ביתנו

79,899 ( +4.61% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

אורלי לוי-אבקסיס / ישראל ביתנו באתר כנסת פתוחה

  אורלי לוי-אבקסיס בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 16 במרץ 2018 13:02. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 22 במרץ 2018 06:05


זכייתה של מרים פרץ המופלאה בפרס ישראל, האישה העוצמתית ששכלה שני בנים, אוריאל ואלירז ז"ל, חיילי צה"ל שנפלו בהגנה על ביטחון המדינה היא במילה אחת: ניצחון!

ניצחון המנהיגות שצומחת מהמקומות הקשים בחיי אדם, ניצחון של אישה חזקה, שעלתה ממרוקו למעברה והפכה לדמות מופת חינוכית, תרבותית, לאומית, מתוך עוצמה ובחירה בחיים. אישה שהגדירה מחדש לכולנו את המושגים: אהבת ישראל ואחדות ישראל.

כאזרחית, כאישה, כאמא שמביטה בך בהערצה על הכוחות הגדולים שאת מגלה בהתמודדות הבלתי נתפסת של החיים, אני גאה בך מרים, נרגשת ונפעמת על מה שאת, על הדרך שאת פורצת, מחנכת ומסמלת את סיפורו של העם שלנו - מחורבן לתקומה. את דמות מופת עבורי.

נצח ישראל הוא בזכות אנשים כמותך.

צילום: משרד החינוך

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,612. הגיבו: 115. שיתפו: 93.
{% trans 'Tags' %}:

מעטים הרגעים שבהם קשה לי לבחור את המילים, הרגע הזה הוא אחד מהם.

כילדה, הייתי שם וראיתי מקרוב את העשייה והמאבקים שניהל אבא למען אותם מאות אלפי אנשים שקולם לא נשמע. אין נרגשת ממני היום, לנוכח הבשורה על זכייתו בפרס ישראל ויחד איתו דור שלם אותו ייצג. אני יודעת כמה הפרס הזה מגיע לו.

אבא פילס את הדרך עבור רבים וטובים, צעד לפני המחנה גם כאשר שילם מחירים כבדים. הוא מודל ומורה דרך עבורי ועבור רבים.

אבא, אני גאה ומאושרת על ההכרה והערכה הגדולה שאתה זוכה לה היום. למדתי ממך ואמשיך ללכת בדרכך. מפעל חייך חי וקיים!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 9,473. הגיבו: 1,075. שיתפו: 782.
{% trans 'Tags' %}:

כשאני רואה שאתם איתי בכל חודש אני יודעת שאנחנו בדרך הנכונה! שוב תודה לכולם ושבוע טוב

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 2,077. הגיבו: 218. שיתפו: 158.
{% trans 'Tags' %}:

תודה לכל הפונים והפונות בימים האחרונים, בקרוב נחזור לכולכם

אני מזמינה אתכם לקרוא את הכתבה בידיעות אחרונות Yedioth Ahronoth, מאמינה שתמצאו גם תשובות לכמה שאלות

שבת שלום! 🌺

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,962. הגיבו: 243. שיתפו: 169.
{% trans 'Tags' %}:

אני האלטרנטיבה האמיתית לקשרי הון -שלטון!

מחר מגישה את קלסר המייסדים לרשם האוכלוסין.

מוזמנים להצטרף לדרך ולמפלגה החדשה - לינק בתגובה הראשונה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 4,434. הגיבו: 649. שיתפו: 415.
{% trans 'Tags' %}:

שמחה ונרגשת מאוד להביא היום עוד בשורה חשובה לדיירי הדיור הציבורי!

ביחד עם משרד הבינוי והשיכון ופורום הדיור הציבורי פעלתי כדי לקדם את הארכת החוק שיאפשר לדיירי הדיור הציבורי לרכוש את הדירות ומנגד מבטיח שהכספים שיכנסו מיישומו של חוק זה ישמשו אך ורק למלאי הדיור הציבורי.

בנוסף, הצלחתי להכניס אל תוך החוק גם הסתייגות חשובה - במצב כיום, דיירי דיור ציבורי, אוכלוסיות מוחלשות, שהצליחו בקושי רב לרכוש את הדירה שלהם נאלצו לוותר על האפשרות שהמדינה תכנס עם פרוייקט שיקום שכונות לאזורים אלו.

כן, הם אומנם הפכו לבעלי בתים אך מעמדם הסוציו אקונומי עדיין חלש. שיפוץ הבניין הוא לא בר ביצוע אם נצפה שהם ביכולתם האישית הדלה ישאו בעלויות שלו. התיקון הוא חשוב ומאפשר למדינה לשפץ ולחזק את הבניינים הללו. זה חשוב לנוף האורבני, לא עוד כתמים מתפוררים באמצע העיר כמעידים על מעמדם של הדיירים כשייכים לאוכלוסיה ענייה. חשוב לא פחות, זה לתת לאנשים הללו לחיות בכבוד ובמיוחד לילדים שהבית מהווה עבורם את המקום הבטוח. ילד לא צריך להתבייש בבית שלו.

ההסתייגות עברה בהסכמה גורפת של קואליציה ואופוזיציה והמשמעות היא שגם באזורים בהם נרכשו הדירות של הדיור הציבורי יבצעו פרויקטי שיקום שכונות וחיזוק מבנים.

זה חשוב וזה צודק!

צפו בדברים שאמרתי היום במליאה:
פורום הדיור הציבורי


אהבו: 994. הגיבו: 129. שיתפו: 156.
{% trans 'Tags' %}:

שרת המשפטים איילת שקד - את מוזמנת לנסות לשלוח אותי לשנת מאסר!

שוב שרת המשפטים הצליחה לבלבל אותי. וכנראה שלא רק אותי, אלא גם את כל אותן נפגעות תקיפה מינית שזועקות את רצונן לספר את הסיפור הפרטי שלהן גם בלי לחשוף את שם התוקף...

פעמים רבות כבר כתבתי על החוק המגוחך שקיים היום בספר החוקים ולמעשה הופך כל נפגעת תקיפה מינית שחושפת את פנייה מרצון לעבריינית עם אפשרות לעונש מאסר.

את החוק הזה ניסיתי לשנות ולהציע תיקון שיביא לכך שלאישה יש את הזכות הבלעדית לאשר או לסרב לפרסם את שמה ודמותה בתקשורת.

השרה שקד היא זו שהתנגדה לחוק. בתשובתה היא טענה כי החוק הקיים לא מיושם ולכן, אין צורך בתיקונו. התשובה שלה הזויה בעיני כמשפטנית וכמחוקקת. ראשית, אם החוק לא מיושם הגיע הזמן להוציא אותו מספר החוקים ובנוסף, תשובה זו מנותקת מהמציאות ואפילו שקרית. לראייה -

היום פנתה אלי עירד מרציאנו צייגר Irad M.tc, נפגעת תקיפה מינית שמחר תגיע לכנסת ישראל לספר את סיפורה אבל היא גילתה שלמרות בקשתה לצלם את פנייה ולפרסם את שמה, כי היא אינה מוכנה להסתתר, הדבר אסור! למה? כי החוק לא מאפשר את זה ואף מרחיב ומפעיל סנקציה כנגד גוף תקשורת או עיתונאי שנותן את הבמה לחשיפה שכזאת. היא כמובן תלחם בהחלטה הזאת אבל עד אז, לבקשתה, אני אביא לכם את דבריה של עירד בנושא ואת דמותה.

״תחושת הפגיעה, לנוכח אלמנט ההשתקה והצנזור היא משהו שכל נפגעת, ואולי כל אישה אפילו מכירות שנים רבות. אנו בפתחו של עידן חדש בו נשים מוצאות את האומץ והכוחות להפסיק לשתוק ולומר, גם אני נפגעתי. חוק שנועד להגן עלי - מופנה נגדי על מנת להשתיק ולצנזר אותי ובכך מעגל ההשתקה והפגיעה נמשך...״

הגיע הזמן לתקן את החוק הלא רלוונטי הזה ולהחזיר את השליטה לקרבן העבירה. ברצונה תחשוף את שמה ופרטיה, וברצונה - לא. זו בחירתה.

אתה לא יכול להחזיק את החבל משני קצותיו. כנראה שרת המשפטים מבולבלת ומבלבלת.

היא מוזמנת לנסות לשלוח אותי לשנת מאסר כי אני אתן את הבמה לאלו המבקשות אותה.

ותודה ל Yael Dan ו אורלי פרוינד שעוררו את הנושא עוד בתחילת הדרך.

(צילום: יניב דרוקר)

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,033. הגיבו: 70. שיתפו: 167.
{% trans 'Tags' %}:

חדשות טובות

החוק להגבלת שינוי שמו של עברייני מין עבר בקריאה טרומית!!

חברים וחברות, אני שמחה לבשר שהחוק שיזמתי עוד בכנסת הקודמת, 'הצעת חוק הגנה על הציבור מפני ביצוע עבירות מין (תיקון – מגבלה על שינוי שם)' עבר בקריאה טרומית במליאת הכנסת.

כמו הרבה חוקים שיזמתי, גם החוק הזה החל ממקרה שקרה במציאות, וברגע ששמעתי עליו מיד ידעתי שאת המציאות הזו צריך לשנות. הסיפור היה של תלמידה שנפגעה מינית על ידי המורה שלה במסגרת לימודית חינוכית. המורה נחשף, כולם ידעו את שמו - ובמקרים האלה טוב שיש אפשרות לדעת מי עומד מולך וממי עליך להיזהר.

אולם, לימים אותה תלמידה התקבלה ללימודים באוניברסיטה, ונרשמה לקורס מסוים עם מרצה שלא הכירה את שמו. אתם יכולים לתאר לעצמכם את הרגע בו אותה תלמידה - סטודנטית הגיעה לכיתה ומיד זיהתה שאותו מרצה 'אלמוני' הוא אותו מורה שפגע בה בעבר באופן אכזרי והטיל בה צלקת לכל החיים. אני חושבת על ההלם וההפתעה של אותה סטודנטית, שמולה העבריין שפגע בה מינית, והוא עוד במעמד מכובד של מרצה באוניברסיטה... אפשר רק לדמיין מה עבר לה בראש ואילו רגשות ותחושות קשים היא חוותה.

אחרי ששמעתי על האירוע הזה התחלתי לברר מה המצב החוקי, ואפילו אני שפעלתי לא מעט בתחום ההגנה על נפגעי עבירה, הייתי מופתעת מהקלות הבלתי נסבלת בה עברייני מין חוזרים במקרים רבים ללא שיקום, ללא טיפול וללא פיקוח לרחובות הערים.

אז היום אני שמחה שוב להיות כאן על הדוכן ולומר – עשינו עוד משהו, התקדמנו עוד צעד לטובת ההגנה על נפגעי ונפגעות תקיפה מינית. היום יותר מתמיד מובן לכל שאת הפרצה הזו צריך לסגור, לא ייתכן שהנפגע ימשיך עם הצלקות והפגיעה הקשה אליה נפל קורבן, ואילו העבריין יוכל לשנות את שמו ולהמשיך כאילו לא קרה דבר, ויותר חמור, להמשיך ולפגוע בקרבנות נוספים.


אהבו: 603. הגיבו: 56. שיתפו: 61.
{% trans 'Tags' %}:

היום ציינו בכנסת את יום העוני הבינלאומי.

אני לא צריכה יום מיוחד כדי לזכור את המציאות היום-יומית בה חיות משפחות שלמות וילדים שלא מצליחים לצאת ממעגל העוני ללא התערבות של המדינה.

אחד הפערים החברתיים עליהם שמתי דגש היום הוא אי היכולת של נערים ונערות רבים לצעת למסעות לפולין בגלל מצבם הכלכלי של הוריהם.

נראה לי הוגן שהשיעור שנעניק לנוער שלנו הוא שכשם שבפולין היה גורלנו אחד כך גם צריכה להיות ההחלטה הזו - או שכולם יוצאים או שלא. אם ילדים חסרי יכולת כלכלית לא יכולים לצאת למסע ומשרד החינוך לא יכול לסייע, זה לא ראוי שחלק יצאו וחלק לא. לא עושים סלקציה מי יקבל ערכים ושיעור חינוכי ומי לא.

צפו בנאומי היום במליאה.


אהבו: 581. הגיבו: 83. שיתפו: 100.
{% trans 'Tags' %}:

בצל הדיווחים על פרסום ההמלצות שפותחים את כל המהדורות, בשקט בשקט וכנראה שלא תשמעו על זה היום, מתנהלים הדיונים בקריאה ראשונה על תקציב המדינה לשנת 2019.

האמת? נדמה שזה לא מעניין כמעט אף אחד ואפילו לא את התקשורת ובואו נודה שדי קשה להתחרות בחדשות שכאלו. אבל בכל זאת מדובר בתקציב שינהל את חיינו כאן במדינה שנה נוספת וישפיע על כל אחד ואחת מאיתנו.

האם ייתכן ששר האוצר בעצמו טרוד בנושא אחר? בהמלצות או אולי סתם סיבה אחרת שגרמה לו לאי דיוקים (בלשון המעטה) בנתונים שהציג הערב במליאה בנוגע לתקציב?
הפערים אינם רק במספרים שלא מסתדרים אלא גם בהצהרות לעומת המציאות.

דוגמא קטנה - העסקים הקטנים והבינוניים ששוב, במקום לחזק ולטפח אותם כמעסיק הגדול ביותר במשק - משלמים גם הפעם את מחיר הקיצוץ. זו בשורה רעה לעצמאים ולמשק!
בנוסף, שר האוצר דיבר על צימצום פערים בין המרכז לפריפריה? לא מצאתי אותם ומה שכן מצאתי זו עוד בשורה רעה! קיצוץ של למעלה ממאה מליוני שקלים ממשרד הפריפריה נגב וגליל. כך גם בהכשרות המקצועיות בדיור הציבורי ועוד… זה חלם חברתי וכלכלי כאחד.

אני מבטיחה לכם שאאבק ואעשה כל שעל ידי לשינוי רוע הגזירה. מזמינה אתכם לצפות בנאומי במליאה.


אהבו: 533. הגיבו: 37. שיתפו: 96.
{% trans 'Tags' %}: