ישראל ביתנו

70,788 ( +1.97% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

אורלי לוי-אבקסיס / ישראל ביתנו באתר כנסת פתוחה

  אורלי לוי-אבקסיס בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 25 ביולי 2017 21:11. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 21 באוגוסט 2017 07:05


הרמנו כוסית היום כל צוות הלשכה (כמעט), עובדים ומתנדבים מסורים ומסורות, תותחים ותותחיות אחד-אחת, שסייעו לי רק במושב האחרון להוביל שני ימים מיוחדים, לחוקק מספר חוקים, לקדם רבים אחרים חשובים וחברתיים בשלבי חקיקה מתקדמים, להגיש עתירה לבג"ץ, לסייע למאות פניות ציבור, והיד עוד נטויה...

נפרדנו מאלו שנאלצים ונאלצות לעזוב ואני מקווה לראותם בהמשך.

גם בסיום יום גדוש מתנדבים כמו היום, ישנן 120 הודעות שלא נענו במייל ועוד כ-100 בפייסבוק. אני מעריכה מאד את האמון שלכם בלשכה שהוא הרבה בזכות הטיפול המסור והאכפתי של המתנדבים, שעושים זאת ללא כל תמורה, רק כדי לעזור, מתוך שליחות, ומתמודדים פעמים רבות עם מקרים קשים מאד שמגיעים אלינו. אנחנו עושים הכל כדי להשיב ברצינות ולסייע כמה שאפשר לכל פונה, ובעקבות העומס הרב לפעמים התגובה מתאחרת. אז זו ההזדמנות גם להגיד לכם סליחה אם התעכבנו או פספסנו, ולהודות על סבלנותכם, הלוואי שנגיע לתיקון עולם כזה שלא יצטרכו לפנות אלינו והתור ילך ויתקצר.

בתמונה: @Ora belilty Ben Avital Corey Hirsch Maya Sepiashvili Gal Dafadi Noa Eliaz חיים אדרי קארין בוזגלו Ksenya Konstantinovski Idan P. Avidani Alona Braun Naama Sofia Cohen
היו איתנו בלב:
Yaeli Lindenfeld Lirin Shay @noa ben avi Aviv Agiv Ito Merhav @esti dayan

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,777. הגיבו: 126. שיתפו: 70.
{% trans 'Tags' %}:

איך אני שמחה. ארבעה חוקים העליתי היום במליאה לקריאה טרומית, ואלו ההישגים:

הצעת חוק טיפול נפשי חינמי לנפגעי עבירות מין או אלימות עברה פה אחד. מבחינתי, לחוקק את ההצעה הזו זה להמשיך את שהתחלתי בכנסת הראשונה שלי כשחוקקתי שקו הסיוע 1202 יהיה חינמי וחסוי. ואם נצליח לסייע ולו לילד או ילדה אחת להתמודד עם הכאב הגדול ולהשתקם - זה יהיה שווה הכל.

הצעת חוק הדרכה שיקומית לא/נשים עם עיוורון עברה גם היא פה אחד. המטרה היא לעגן את זכותם של עיוורים לקבל הדרכה שיקומית שמאפשרת להם עצמאות בכל שלב בחיים, ולדאוג לתקציב מתאים.

הצעת חוק ערבות מדינה לדירה יחידה (משכנתא 90%) - הצלחנו להשיג הסכמה לקידום נוסח במשותף עם שר האוצר ולכן לא הצבענו. כמו שהצלחתי להכניס את זה למחיר למשתכן, אדאג להרחיב את זה לכלל רוכשי דירה ראשונה.

הצעת חוק דייר ממשיך - עוד הצעה לקידום שוויון בנגישות לדיור, והפעם לבנים/ות ממשיכים/ות בדיור הציבורי - שר השיכון וסגנו הודיעו שנתחיל לעבוד על הצעה משותפת, בתמיכת ממשלה, ולכן גם כאן החלטנו שלא להצביע.

מי אמר שלבד אי אפשר להשיג כלום? :)

תודה לדוד ביטן, ח"כ חיים כץ - שר העבודה והרווחה על התמיכה וההתגייסות,למיקי רוזנטל שנתן לי מכסה לחוק הדרכה שיקומית, ולכם על האמון!

החוקים בתגובה הראשונה

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,534. הגיבו: 160. שיתפו: 127.
{% trans 'Tags' %}:

היום החוק שלי, משכנתא 90% בערבות מדינה, שרבים מכם שאלו אותי עליו, יעלה להצבעה.

בישראל 2017 דירה ממוצעת עולה 153 משכורות ממוצעות בשלמותן, עלות חסרת תקדים. אבל אפילו שאנחנו מוכנים לשלם את הכסף הזה (כי אין ממש ברירה), רבים לא יכולים לרכוש דירה משום שאין להם שליש ממחירה כהון עצמי – שזה התנאי שמציב בנק ישראל לזכאות למשכנתא.

לכן הצעתי את החוק הזה, כדי לאפשר לכל אותם אנשים, יחידים, זוגות ומשפחות, שמשלמים חודש בחודש דמי שכירות – שהם *גבוהים מההחזר החודשי של המשכנתא*, אגב – להגשים את חלום הדירה.

דירה היא לא פנטזיה ילדותית. היא לא מותרות. היא לא פינוק.

במציאות של ישראל 2017, שהשכר יחסית תקוע כבר שנים ומחירי הדירה לעומתו, מזנקים – דירה היא ההחלטה הכלכלית הנכונה, אם אנחנו רוצים לדאוג לעתיד של ילדינו, להשאיר להם איזשהו חיסכון. יותר מזה, אותו שכר שתקוע כבר שנים אינו מאפשר לאנשים רבים לחסוך, מעיד על סכום הפנסיה הזעום שיהיה לנו כשנפרוש, ולכן גם אם עכשיו כשאנחנו משק בית מכניס אנחנו יכולים לעמוד בדמי השכירות, כשנפרוש נתקשה מאד לשלם מדי חודש את הסכום הזה, והוא יבוא על חשבון מצרכים חיוניים אחרים.

אבל תנאי ההון העצמי בגובה שליש ממחיר הדירה סוגר את האפשרות לרכוש דירה בפני אנשים שאינם בני עשירים, או ממשפחות מרובות ילדים, או מהפריפריה – ולהורים שלהם אין אפשרות לסייע להם בגיוס ההון. ואז אותם אנשים – או מתייאשים, ממשיכים לשכור או עוברים לארץ אחרת, או הולכים בדרכים לא דרכים, לוקחים הלוואות בשוק האפור, כדי להציג הון עצמי פיקטיבי ומשלמים על כך את המחיר. וזו מציאות שצריך להילחם בה.

משכנתא 90% בערבות מדינה זה לא חוק מסובך. הוא אומר: תציגו 10% ממחיר הדירה כהון התחלתי לקבלת משכנתא, ותוכלו להחליף את דמי השכירות בתשלומי החזר המשכנתא. אין כאן סיכון, כמו שמנסים לעבוד עליכם – כי עדיין אתם נבחנים בכל הפרמטרים האחרים לזכאות, והבנק עדיין נושא באותו אחוז סיכון של שני שליש ממחיר הדירה. המדינה היא זו שמגשרת על הפער, כדי לעשות תיקון.

התמונה ממגזין טיים אאוט.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 2,082. הגיבו: 344. שיתפו: 208.
{% trans 'Tags' %}:

אז עם מה יצאנו מיום הדיור הציבורי בכנסת?

מכל האנשים וכל הסיפורים שפגשנו היום, ועל אף שהייתם מצפים שככל שניפגש בסיפורים האלה יותר, גם נהפוך אדישים, או חסינים בפני הטלטלה יותר, הכי נשארה איתי עדי משה. נערה מעוררת השראה, שלא נותנת למציאות הדורסנית הזו, למדינה הדורסנית הזו – לדרוס אותה. שכמו להקת זאבות, היא, אמה אורית ואחותה נועם, נלחמות לקבל את מה שמגיע להן ולאחיהן. ומגיע להן. והיא לא רק חושבת על הישרדות – אלא היא יודעת שהיא יכולה הרבה יותר מזה, ואפילו אמרה שאולי – והלוואי עליה ועל כולנו – היא תהיה חברת כנסת יום אחד. הן, יחד עם עוד נשים וגברים רבים שהגיעו היום, שעל אף מצבם הקשה לא מתכופפים ולא מתייאשים בפני המציאות והמנגנון אלא נחושים לשנות אותם – כולכם ההשראה שלי והרוח בכנפיי להמשיך להילחם לשנות את המדיניות המעוולת הזו. תודה.

ביום הזה התמקדנו בקריטריונים השרירותיים והפוגעניים של הזכאות לדיור ציבורי, שאטומים וקשוחים בפני אומללותם של משפחות ויחידים, קשישים, נכים, אנשים שרק רוצים להתקיים בכבוד, והורים שרוצים לאפשר לילדים שלהם עתיד בטוח ומכבד.

בדיור הציבורי עבדו הפוך מההיגיון והמוסר – צמצמו במשך שנים את מלאי הדיור הציבורי, בהיעדר תחזוקה של דירות ובהעברתן ללא זכאים שהם פשוט "חברים של" מישהו – ואז כשנוצר מחסור – החליטו להקשיח את הקריטריונים.

אז קודם שר השיכון יואב גלנט - Yoav Gallant וסגנו ז'קי לוי הודו בפה מלא ובאומץ בכך שבעיית הדיור הציבורי אינה מתייחסת רק ל-3000 משפחות זכאיות לדיור ועוד 30,000 זכאיות של משרד הקליטה, אלא לכמעט 160,000 משפחות שמקבלות סיוע בשכר דירה, שאילו היה למדינה היצע דיור ציבורי היו זכאיות לו. השניים דיברו על הצורך בתכנית לאומית ועכשיו יצטרכו להוכיח שכווונותיהם כנות.

שנית, יו"ר ועדת העבודה והרווחה אלי אלאלוף - Elie Elalouf הודיע על הקמת צוות שלנו יחד עם נציגי משרד השיכון ומשרד המשפטים לגיבוש המלצות בנוגע לצורך לשינוי הקריטריונים לזכאות לדיור ציבורי, כי לא ייתכן שנגדל ילדים להיות הומלסים בגלל שלאמהותיהם אין שלושה ילדים, או שהן מקבלות מזונות לילדים במקום הבטחת הכנסה, או לנכים שאינם יכולים להתפרנס אבל אינם על כיסאות גלגלים, או למשפחות של זוג הורים וכמה ילדים שפשוט לא מצליחים לשבור את תקרת העוני.

בנוסף שר השיכון התחייב לאמץ את המלצות וועדת הפינויים בראשות אורנה ברביבאי - Orna Barbivay וסגנו התחייב לחולל שינוי בעניין המזונות – אבל אני לא מחכה להם, וכבר מחר - אני מגישה את הצעת החוק שכתבתי יחד עם דב חנין Dov Khenin, שלי יחימוביץ ואילן גילאון להחזרת הזכאות לדיירים ממשיכים, וגם עובדת על הצעת חוק שתתקן את האפליה בין אמהות חד הוריות שמפרנסות את ילדיהן ממזונות ואלו שמקבלות הבטחת/השלמת הכנסה, שנקבע על ידי אגף הסיוע המשפטי במשרד המשפטים שאינה חוקתית.

מגיע לפורום הדיור הציבורי שאפו ענק על שניצב לצידנו במערכה הקשה שניהלנו כדי להוציא את היום הזה לפועל, כי מסתבר שכדי למנוע ממני להצליח כחברת כנסת ללא סיעה, שווה גם לפגוע בכל אותם האנשים הזועקים את מצוקת הדיור הציבורי וחווים אותה על בשרם יום יום. הפורום הצליח ובגדול וגייס ליום הזה מעל ל-200 פעילים, דיירים ומבקשי דיור שהגיעו לדיונים לנער את חברי הכנסת.

דב חנין Dov Khenin חברי היקר שמוביל איתי את היום הזה ואת נושא הדיור הציבורי בכלל – אין שותף טוב ומחויב ממך למאבקים החברתיים הללו.

חברי כנסת רבים הגיעו היום לדיונים וגם לכנס המרכזי של שדולת הדיור שקיימנו, ואני מודה לכולם שהגיעו. כשהתחלתי בכנסת ה-18 אמרו לי שדיור ציבורי לא מעניין אף אחד. היום דיור ציבורי מעניין את כולם. וכמו שאמר חברי יוסי יונה - Yossi Yonah היום – אני מאחלת שבשנה הבאה הוא שוב לא יעניין אף אחד – כי הבעיה הזו כבר תיפתר. כי הכל עניין של סדרי עדיפויות.

הובילו את הדיונים ברגישות: אלי אלאלוף, عايدة توما-سليمان עאידה תומא-סלימאן, Stav Shaffir סתיו שפיר, אברהם נגוסה - Avraham Neguise ו איתן כבל.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 894. הגיבו: 77. שיתפו: 84.
{% trans 'Tags' %}:

בהכנות אחרונות לקראת "יום הדיור הציבורי" שיזמתי יחד עם דב חנין ושדולת הדיור, וכמובן עם פורום הדיור הציבורי, ושנקיים מחר בכנסת. כמה ניסו לסנדל אותנו - ככה היום הזה יהיה גדול.
לשמחתי נרשמו מעל ל-200 פעילים, דיירי הדיור הציבורי, ממתינים, מבקשי דיור, ועוד אנשים רבים שמבינים שהדיור הציבורי הוא קודם כל רשת ביטחון בסיסית שחברה מוסרית וראויה צריכה לספק לחבריה כדי ליצור שוויון אמיתי ולסייע למוחלשים; ושנית הוא משפיע על כל שוק הדיור בארץ. על השוכרים, על הרוכשים - הגדלת היצע הדיור הציבורי פירושה צינון שוק הדיור כולו.

תחזיקו לנו אצבעות - ומקווה לעדכן בבשורות טובות מחר!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,055. הגיבו: 105. שיתפו: 88.
{% trans 'Tags' %}:

לילך שם טוב חברתי יקירתי, איזה מאבק את מנהלת בשביל כולנו.

המדינה הכירה השבוע באחריותה על המחדל החמור שהוביל לרצח שלושת ילדיה של לילך, הרכים והיקרים, עומר, רוני ואור ז"ל.

השלושה נרצחו על ידי מי שאמור הכי לדאוג להם, הכי לרצות בטובתם, על ידי אבא שלהם. אבל המדינה היתה יכולה למנוע את זה. הם נרצחו מידי אביהם, אבל המדינה הפקירה אותם ואיפשרה לטרגדיה הנוראה הזו לקרות.

כי במקרה שלהם, היו מספיק נורות אדומות שהיו צריכות להידלק ולהוביל להרחקתו של הרוצח מהילדים. מספיק אנשים שהיו יכולים להתריע ולהזהיר על המסוכנות של הרוצח, על האיום שלו על הילדים ועל לילך. אבל הם התרשלו, ואת המחיר הכבד מנשוא על הרשלנות הזו לילך היא זו ששילמה.

המאבק של לילך הוא לא מאבק עבורה, הוא מאבק שנועד לנער ולזעזע את המדינה הזו. ההודאה של המדינה באי-מימוש אחריותה מדגישה את הצורך במימוש המלצות וועדת וינטר (שהתקבלו כבר ב-2010, בעקבות רצח רוז פיזם ז"ל) – ומקדמת אותנו לקראת השלמת תהליך החקיקה של הצעת חוק שיתוף מידע שיזמתי, שכבר עברה טרומית לפני מספר חודשים.

את הילדים של לילך לצערי לא נצליח להשיב, אבל אנחנו חייבים לעשות הכל כדי למנוע את האסון הבא.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,317. הגיבו: 113. שיתפו: 119.
{% trans 'Tags' %}:

מה יעלה בגורל הכת 'לב טהור'?

אתמול בכותרות התבשרנו שמנהיג הכת הפוגענית שהוברחה לגואטמלה, שלמה הלברנץ, טבע למוות בשישי בערב. אני מלווה את הסיפור של הכת כבר שנים, בני משפחות של חברים בכת פנו אלי כיו"ר הוועדה לזכויות הילד עוד בגילוי הפרשה של גואל רצון, וסיפרו לי על התעללות קשה שנעשית הן בבגירים והן בילדים שהוריהם חברים בכת. ילדים שאינם זוכים לא לחינוך ולא לחיבור עם העולם החיצון, וכל שהם מכירים הוא חיים של השתעבדות, השפלה, מכות והתעללות על ידי מנהיג הכת ועוזריו.

בעקבות סיפוריהם הקשים יזמתי הצעת חוק שמטרתה להגדיר מהי כת פוגענית, על מנת שניתן יהיה גם להרשיע אדם על הנהגת כת (כיום זו אינה עבירה פלילית בישראל) וגם להעניק לנפגעי הכת ובני משפחותיהם את השיקום המתאים. אותה הצעת חוק כבר עברה טרומית, בהסכמת ממשלה.

מאז שהתבשרנו על מותו של הלברנץ יש שאומרים שאולי הוא לא באמת נפטר, שבמהרה ימונו לו יורשים, שכבר נקבע מנהיג חלופי בעודו בחיים - אנחנו לא צריכים לשים מבטחנו בגורל, ולא צריכים להמתין.

זוהי שעת הכושר שמדינת ישראל צריכה לנצל כדי לעשות את כל המאמצים להחזיר את חברי הכת לישראל. כדי שנוכל להעמיד לדין את מי שצריך ולתת את הסיוע והטיפול הראויים לכל הנפגעים, על המדינה גם להמשיך בקידום הצעת החוק שלי, לא לפחד מכל מיני גורמים, גם אם הם התפקדו למפלגות למיניהן, ולעשות את מה שנכון וראוי מתוך אחריות חברתית לאומית.

הצעת החוק: https://www.knesset.gov.il/privatelaw/data/20/1810.rtf

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 976. הגיבו: 91. שיתפו: 118.
{% trans 'Tags' %}:

הצעת החוק שלי: לא לאפשר לעברייני מין מורשעים לשנות את שמם ולחזור לחברה בזהות חדשה אבל מהווים סכנה לציבור באה לצמצם את כמות המקרים הנוראיים, עליהם אנו שומעים יותר מדי לאחרונה, ולמנוע מעברייני מין לגבות קורבנות חדשים!

האפשרות שעברייני מין מורשעים ישנו את שמם ויחזרו לחברה, ללא טיפול, כמוה כפצצה מתקתקת ברחובות - בחסות החוק,אדם שפגע בחסרי ישע, שהותיר נשמה פצועה, מדממת הופך ל"אדם חדש" ומבלי דעת עלול להוות סכנה מיידית לנפגעים חדשים.

לא, איני רוצה לעשות שיימינג, אלא להגן על ילדים, נשים וגברים. האם בשינוי שמו של עבריין נעלמה הסכנה האורבת ממנו? הניסיון מלמד שהתשובה שלילית. עברייני מין שמבקשים לחזור לחברה חייבים בטיפול אמיתי, ארוך, מקצועי. במקביל, חשוב למנוע פגיעות בקורבנות נוספים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 875. הגיבו: 38. שיתפו: 61.
{% trans 'Tags' %}:

קראתי פוסט מקומם שכתבה אישה שפרסמה את שמו החדש של עבריין מין ששינה את שמו, כדי להזהיר את הכלל - ופייסבוק הוריד לה את הפוסט בתואנה ש"הוא מפר את הסטנדרטים של הקהילה".
ובכן, כנראה שהקהילה הוירטואלית של פייסבוק צריכה לעבור ריענון נהלים, אבל בינתיים, בעולם האמיתי, לקהילה הממשית והאנושית, יש חובה להזהיר ולהישמר מפני אנשים שעלולים לפגוע בחברי וחברות הקהילה.

לכן יזמתי את החוק שלי להגבלה על שינוי של של עברייני מין: להגן על מי שכבר נפגעו מעבריין המין שלפתע נפגשים עמו בסיטואציות בלתי צפויות, שכן הוא מתכנה בשם חדש, וגם למנוע פגיעות נוספות, חדשות, בקורבנות חדשים.

כמו שאומרים, הראשון שאשם בגניבת הגבינה הוא העכבר - אבל הוא לא היה מצליח לעשות זאת אם לא היה לו חור להיכנס דרכו. עלינו לסתום את החורים - למנוע מעברייני מין מביצוע עבירות, ולהציל מפגיעה את מי שאפשר.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 178. הגיבו: 22. שיתפו: 12.
{% trans 'Tags' %}:

"אני מוצאת את עצמי הרבה פעמים חסרת אונים, מתוסכלת, מתחילה לחבב את עצמי (יותר נכון מנסה)... אני רוצה להיות בן אדם טוב, לעזור לזולת, להצליח בחיים, לחיות, אבל טוב!". אלו דברים שכתבה אביגיל לביא, צעירה בת 22 שבשבוע שעבר שמה קץ לחייה אחרי 7 שנים ב"בית רות", מוסד טיפולי לנערות שניסה לעזור לה להתגבר שנים של התעללות מינית וגילוי עריות מצד אביה.

אלפי קטינים נפגעים מדי שנה, ואפילו כשהם מדווחים על כך - הם לא תמיד מקבלים טיפול ראוי. מאד קשה להתגבר על פגיעה מינית בילדות, והרבה מהא.נשים מפתחים "התנהגויות לא נורמטיביות": מתדרדרים לסמים, לזנות, מנסים לשים קץ לחייהם, וחלק מהם אף משחזרים את הפגיעה והופכים לפוגעים מינית בעצמם. טיפול נפשי לקטינים שנפגעו מינית הוא הכרחי, הוא מציל חיים, והוא משול לאמבולנס שמגיע לפצוע תאונת דרכים המוטל בשטח - אפילו שבמקרה הזה זו הנפש מדממת, ולאו דווקא הגוף.

כאב לי לקרוא את סיפורה של אביגיל, נערה נפלאה שהיתה טובה כל כך לסובביה ולא הצליחה להגשים את משאלתה "לחיות, אבל טוב!". כדי לעזור לכל האביגיליות והאביגילים שכואבים אי-שם, ולמנוע את המקרים הבאים, העליתי אתמול את הצעת החוק שלי לטיפול נפשי לקטינים נפגעי עבירות מין, שמחייבת הענקת טיפול בחינם לכל נפגע.ת. בשבועות הקרובים אפגש לקידום החוק עם יו"ר הקואליציה ואני מצפה שעד סוף החודש החוק יעבור. זה לא עניין למאבק של קואליציה/אופוזיציה - זה עניין מצפוני. כך היה גם עם החוק שלי להפיכת 1202 לקו חינמי, אנונימי וחסוי.

ראו דברי במליאה מאתמול.

***אני רוצה להזכיר כאן לכולם.ן שקו 1202 (נשים וילדות) ו-1203 (גברים וילדים) של מסל"ן וקו הסיוע של ער"ן - עזרה ראשונה נפשית: 1201 זמינים לכם.ן בכל שעה***

לכתבה של ענת לב-אדלר ו Ronit Lev-ari על אביגיל: http://www.yediot.co.il/articles/0,7340,L-4981710,00.html


אהבו: 1,652. הגיבו: 160. שיתפו: 219.
{% trans 'Tags' %}: