המחנה הציוני

18,185 ( +0.08% בחודש האחרון, בקירוב)

טוען נתונים נוספים...

מיכל בירן / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  מיכל בירן בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 12 באוקטובר 2018 15:36. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך 18 באוקטובר 2018 15:41. זוהי כנראה תקלה, ונשמח מאוד לשמוע על כך!


"הבטחתי, אבל לא הבטחתי לקיים", גרסת נתניהו


אהבו: 103. הגיבו: 25. שיתפו: 26.
{% trans 'Tags' %}:

*** זו*ה, תסירי אותי *** /
*** נלחמים נגד הספאם – פוסט פנימי לחברי מפלגת העבודה ***

עם כל הדיבורים הגבוהים שלנו, יש נושא אחד שהוא בהחלט לא הכי חשוב - אבל הוא מציק לרבים ורבות מחברי המפלגה באופן כמעט יומיומי: הודעות sms.

עד עכשיו, כמו שהרגשתם, חברי הכנסת במפלגת העבודה יכלו לשלוח הודעות לכל חברי המפלגה ללא הגבלה. חלקכם שמחתם ופרגנתם, וחלקכם החזרתם הודעות נזעמות, העדינים שבכם הסתפקו במילה הסר. אבל היה קשה ביותר באמת לדאוג להסרת השם שלכם מתוך הודעות התפוצה האלו, ושמעתי לצערי לא פעם על אנשים שההודעות האלו הפכו מבחינתם לכזה מטרד, עד שהם שקלו לבטל את חברותם במפלגה.

החלטתי לקדם את יוזמת הספאם המפלגתית – יוזמה שתאפשר למי שירצה להסיר את עצמו בקלות מהודעות התפוצה של חברי הכנסת ויוכל לדאוג בעצמו למינון שמתאים לו, ממי הוא מקבל ועל מה. חשוב לנו מאוד כחברי כנסת לעדכן אתכם באופן ישיר על פעילויות או יוזמות שלנו, אבל חשוב יותר לכבד את הרצון של כל אחד מכם לקבל את מה שמעניין אותו ולא לתת את התחושה שהקול שלכם לא נשמע.

זה לקח כמעט שנתיים לשכנע את כולם שזה הצעד הנכון, ולשמחתי הרבה, בתמיכת יו"ר המפלגה אבי גבאי, מנכ"ל המפלגה ציון סוקי ומזכ"ל המפלגה ערן חרמוני - Eran Hermoni – היוזמה שלי סוף סוף יוצאת לדרך!

החל מעוד שבועיים, תוכלו להסיר את עצמכם בקלות מכל דבר שלא מתאים לכם ולא בא לכם טוב בעין.

הבחירה בידיים שלכם, וכך צריך להיות.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 162. הגיבו: 30. שיתפו: 11.
{% trans 'Tags' %}:

שביתה ראויה ומוצדקת שיוזמת Histadrut - ההסתדרות החדשה.
אין פיקוח מספק, אין עידוד של נורמות בטיחות גבוהות ואין הכשרה תקופתית מתאימה. מחזקת את ידי אבי ניסנקורן - Avi Nissenkorn וההסתדרות.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 37. הגיבו: 5. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

מפגש מרתק הבוקר.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 20. הגיבו: 3. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

*** מכירים את זה שמוכרים לכם חבילת גלישה במחיר מדהים, ואז מסתבר שבאותיות הקטנות כתוב שהיא תקפה רק לשנה? ***

אז תתארו לעצמם שזה יקרה לכם גם בפנסיה שלכם חמש שנים מרגע שעברתם אליה. אבל שלא כמו עם חשבון הפלאפון שלנו, מעטים מאיתנו בודקים מה קורה בפנסיה, לא על בסיס שנתי ובטח לא על בסיס חודשי.

במצב הזה אשמה דורית סלינגר, מי שהייתה אחראית על 1.7 טריליון שקלים השייכים לציבור כממונה על רשות שוק ההון.

בחמש השנים שבהן כיהנה סלינגר בתפקיד, היא הצליחה ליצור רושם של אחת שנאבקת למען הציבור. המציאות, למרבה הצער, הייתה שונה לחלוטין.

במקום להיאבק בטייקונים ולהילחם למען הציבור נגד האינטרסים של קרנות הפנסיה, סלינגר התכופפה שוב ושוב ונכנעה להן. סלינגר הכריזה על הצורך להוריד את דמי הניהול על הוצאות נוספות (שעיקרן השקעות בחו"ל) מ-25 ל-15 אחוז, אבל נבהלה מלחץ קרנות הפנסיה, ואפשרה למצב להמשיך בדיוק כפי שהיה. מחיר ההתקפלות הזאת? כ-31,000 שקלים לחוסך הממוצע.

במקום לשתף פעולה עם חברי הכנסת שמנסים לדאוג לטובת החוסכים, סלינגר הבריזה פעם אחר פעם מדיונים קריטיים בכנסת. היא העדיפה להעביר תקנות חשובות דרך חוזרים, במקום לשתף פעולה עם המחוקק ולתרום לשינוי אמיתי וקבוע. כך היא נמנעה מביקורת, וכך התאפשר המצב שקרנות ברירת המחדל יכלו להעלות אחרי חמש שנים את דמי הניהול שהן מציעות, בלי שכמעט אף אחד שם לב. רק בזכות האובססיה שלי לתחום קלטתי את זה ברגע האחרון – ושינינו את ההוראה, כך שהמצב הזה יחזיק לפחות 10 שנים.

בימים הקרובים שר האוצר Moshe Kahlon - משה כחלון יכריע מי יהיה הממונה החדש על רשות שוק ההון. כתבתי לו מכתב עם בקשה ברורה: טובת הציבור היא שהממונה החדש יהיה רחוק מסלינגר כרחוק מזרח ממערב. התנהלות עוקפת חקיקה ראשית, רשלנות בפיתוח ויישום תקנות והתקפלות בפני בעלי אינטרסים - אסור שיישנו בכהונה הבאה. סלינגר הייתה חזקה מול הכנסת, אבל חלשה מול הטייקונים ובעלי האינטרסים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 234. הגיבו: 30. שיתפו: 33.
{% trans 'Tags' %}:

*** פיטורין – המרענן הרשמי של הקיץ! ***

17,000 עובדים פוטרו השנה ביוני וחזרו לעבוד בספטמבר. עלייה של 13% ממפוטרי הקיץ בשנה שעברה.

שוב מסתבר שיש מי שיוצא לחופשת קיץ ויש מי שיוצא לפיטורי קיץ. הנוהל שסיגלו לעצמם מוסדות רבים להיפטר מהעובדים שלהם באופן זמני, הוא אחד הנהלים הפוגעניים שנראו כאן. לרוב מדובר בתחומי האבטחה, הניקיון וההוראה, כשהמטרה היא להימנע מצבירת וותק ותשלום לעובדים על תקופה שבה יורדת הפעילות. הם גם לא עובדים במשך שנה שלמה, כך שאפשר למנוע מהם פיצויי פיטורים ודמי הבראה. בקיצור – מניעת זכויות סוציאליות בסיסיות.

ע"פ נתוני לשכת התעסוקה, לא פחות מ-90% מהמפוטרים הם נשים. רבות מהן חרדיות. רבות מהן, כמובן, מורות. רבות מהן מועסקות דרך חברות קבלני כוח אדם. וקולן? לא יישמע.

מקור כל הרעה הוא העסקה לא ישירה.
אני ממשיכה להיאבק על העסקה ישירה מתוך הכנסת.
אני והן - צריכות אתכם איתנו.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 341. הגיבו: 39. שיתפו: 65.
{% trans 'Tags' %}:

עובד בלשכת רה"מ מטריד מינית, וביבי שותק.

זאת כותרת שנכונה היום לגבי קיז כמו שהיא הייתה נכונה ב-2012 לגבי נתן אשל. ביבי חושב שאם הוא שותק, לא נשים לב לזה שהוא ממשיך לשתף פעולה עם מטרידים סדרתיים. שהוא מטפח אותם. האזהרות שקיבל שגריר ישראל לגבי קיז מעידות שהכתובת הייתה על הקיר, אבל ביבי חשב שאף אחד לא יגלה שהוא מעסיק אדם שהטריד מינית. ביבי הוא אשף השתיקה.

מנהיג אמיתי לא שותק. הוא יודע להבחין בין טוב לרע ופועל בהתאם, הוא לא מסתפק בשינויים סמנטיים בהגדרות התפקיד של המקורבים אליו, הוא לא מפחד משוביניסטים ולא מפחד מעצמו. מנהיג מונע מטעות להפוך למדיניות, דואג לעקור תופעות מהשורש. ביבי - שותק.
זו לא טעות. זו המדיניות שלו.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,181. הגיבו: 443. שיתפו: 463.
{% trans 'Tags' %}:

בפתחה של שנה חדשה, כמה מילים על המצב בסקרים ועל הימים שנכונו לנו.

התחושה של רבים מאיתנו היא שאנחנו נמצאים היום בקרב אבוד. נראה שכל חקירה של ביבי רק מוסיפה לו מנדטים, ואנחנו עדים ליותר מדי גילויי גזענות במדינה. לכאורה, אין סיבה להיאבק על מה שאנחנו מאמינים בו.

אני מנצלת את הבמה הזאת כדי להזכיר לכם שגודל המציאות כגודל החלום. גם לפני ארבע שנים הסקרים צפו למפלגת העבודה חצי מהמנדטים שהיא השיגה בבחירות; גם בעבר היו למחנה השמאל תקופות קשות. אבל ההיסטוריה מתנהגת כמו מטוטלת: היא נעה מצד לצד. כדי לשנות כיוון, היא צריכה להגיע לקצה. המטוטלת שוהה כמה שנים טובות בימין, אבל כל זה קורה רגע לפני שהמשקולת תתחיל לנוע חזרה לשמאל.

אנחנו צריכים להיות מוכנים לרגע שבו הכיוון יתחיל להשתנות לטובתנו. מעבר לפינה, במקום שאנחנו עדיין לא רואים, יש ימים אחרים. ההיסטוריה משנה את דרכה ברגע אחד. ברגע אחד המגמה יכולה להתהפך. עוד קול ועוד קול ועוד עשייה בכיוון הנכון בסוף יכולים להטות את כיוון הספינה.

אנחנו עומדים ככל הנראה בפתחה של שנת בחירות. אפשר לבחור בייאוש, אפשר להגיד שהתוצאה ידועה מראש ולכן אין שום טעם לטרוח ולהיאבק. אפשר לעשות את זה, ובכך לתרום במו ידינו להמשך המצב.

אבל אפשר גם לדרוש מעצמנו יותר. לשים את הציניות ואת הייאוש בצד, ולבחור להשקיע בשינוי. לדבר עם עוד אדם ועוד אדם, להזכיר ולהיזכר בעצמנו שביבי לא יהיה כאן לעד. לדאוג לעתיד המדינה, להאמין שאם נעשה מספיק, יש בכוחנו להזיז את כיוון הספינה. המצב לא יכול להישאר כמו שהוא, כי ההיסטוריה פשוט לא מתנהגת ככה. אנחנו נמצאים כרגע למטה, עוד כמה שבועות או חודשים אנחנו נהיה בדרך חזרה למעלה.

אבל זה לא משהו שיקרה לבד. זה יקרה כשאנחנו נאמין שהכל עוד פתוח.

אל תפחדו מהסקרים. תדאגו לזה, יחד איתנו, שבעוד שנה נוכל להסתכל אחורה ולהגיד שבניגוד לכל התחזיות – עשינו את זה. אנחנו בדרך חזרה לשלטון. זה רק עניין של זמן. יום אחד, בקרוב, זה יקרה.

זֶה הַחֲלוֹם שֶאָנוּ נוֹצְרִים בְּלִבֵּנוּ בְּלִי לוֹמַר מִלָּה:
שֶׁמַּשֶּׁהוּ מוּפְלָא יִקְרֶה פִּתְאוֹם,
שֶּׁזֶה מוּכְרָח לִקְרוֹת,
שֶׁהַזְּמַן יִפָּתַח לְפָנֵינוּ,
שֶׁהַלֵּב יִפָּתַח לְפָנֵינוּ,
שֶׁהַשְּׁעָרִים יִפָּתְחוּ לְפָנֵינוּ,
שֶׁהַסֶּלַע יִפָּתַח לְפָנֵינוּ,
שֶׁמַּעְיָן נִסְתָּר יִפְרֹץ לְעֻמָּתֵנוּ,
שֶׁהַחֲלוֹם עַצְמוֹ יִפָּתַח לְפָנֵינוּ
וְשֶׁבֹּקֶר אֶחָד נְשַׁיֵּט בְּלִי מֵשִׂים לְתוֹךְ
מִפְרָץ קָטָן שֶׁלֹּא יָדַעְנוּ שֶׁהָיָה שָׁם כָּל הַזְמַן.

(אולב האוגה)

שתהיה לכולנו שנה טובה, שנה של שינוי, של חידוש, של תקווה. שנה של בחירות טובות.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 551. הגיבו: 100. שיתפו: 30.
{% trans 'Tags' %}:

*** אסור לשוטרים ולסוהרים לשבות, אז לא שמים עליהם ***

ביקרתי במאהל המחאה של האנשים המסורים האלה שאתם רואים בתמונה, גמלאי המשטרה והשב"ס שאכפת להם ממי שמשרת עכשיו. הם מפגינים בשמם והם דואגים לתנאי ההעסקה שלהם - כי לשוטרים עצמם אסור לשבות או להתאגד.

למרות החלטת הממשלה ב-1979 להשוות את שכר השוטרים והסוהרים לשכרם של חיילי הקבע, ב-2006 קיבלו חיילי קבע וגמלאי צה"ל תוספת של 7.5% לשכרם – שלא ניתנה גם לשוטרים ולסוהרים.

כבר לפני שנה, בית הדין לעבודה בתל אביב פסק לטובת השוטרים והסוהרים, ולמרות זאת – הממשלה לא עשתה דבר כדי לפצות אותם על ההפסד בשכרם. אתמול ביבי החליט שלא תינתן לשוטרים ולסוהרים התוספת שמגיעה להם על פי בית הדין.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר כחלון הם האחראים הישירים לכך. אבל כשהם כל כך עסוקים בחקירות או בשיווק עצמי, קל להם לשכוח שנבחרו למען הציבור. לא למען עצמם.

איגוד גמלאי המשטרה ושבס

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 368. הגיבו: 46. שיתפו: 24.
{% trans 'Tags' %}:

*** קרנות הפנסיה עושות עלינו קופה ***

כמו תמיד – קל לדפוק את מי שאין לו כסף. מי שמשלם את דמי הניהול המקסימליים הוא דווקא מי שמרוויח הכי מעט. ארבעה מתוך חמישה אנשים שמשלמים דמי ניהול גבוהים משתכרים פחות משכר מינימום.

הצעת החוק שלי שתחתוך בחצי את דמי הניהול הצליחה לעבור בקריאה טרומית למרות התנגדות הממשלה. קרנות הפנסיה השתוללו וניסו למכור לנו שהפחתה כזאת בדמי הניהול תגרום להן להפסדים כבדים. הקרנות אמרו שהן גם ככה לא מרוויחות כמעט כלום, שמרוב שמפקחים על דמי הניהול הן כבר נשארות בלי רווחים.

אז אמרו. עכשיו מתברר שלא רק שהקרנות לא מפסידות, אלא שבין שנת 2016 לשנת 2017 רווחיות קרנות הפנסיה עלתה ב- 21%. זו עלייה מטורפת, בניגוד לכל מה שקרנות הפנסיה ניסו לטעון שוב ושוב.

במושב הבא, כשקרנות הפנסיה יבכו שוב שהן בקושי מצליחות להרוויח וזאת הסיבה שהן עושקות בדמי ניהול גבוהים 345,000 ישראלים שמרוויחים פחות משכר מינימום – תזכרו את הנתונים האלה.

לא מוותרת. ממשיכה להיאבק להורדת דמי הניהול הגבוהים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 304. הגיבו: 27. שיתפו: 39.
{% trans 'Tags' %}: