המחנה הציוני

18,099 ( +0.53% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

מיכל בירן / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  מיכל בירן בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 17 באוגוסט 2018 15:49. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 17 באוגוסט 2018 07:05


*** המחנ"צ VS הליכוד - 0:1 ***

תמיד ידעתי שיום אחד האובססיה שלי לפוליטיקה אמריקאית תשתלם! ניצחון מתוק ומשעשע לסופ"ש בשיחת היום עם לוסי אהריש.


אהבו: 88. הגיבו: 15. שיתפו: 7.
{% trans 'Tags' %}:

ההוסטלים של חסות הנוער נועדו לנערות ונערים שנמצאים רגע אחד לפני בית סוהר. נערים שאם לא יהיה מישהו שאכפת לו מהם, לפעמים יותר ממה שאכפת להם מעצמם, ימצאו את עצמם ברחוב או מאחורי סורגים. המדריכים שלהם עושים את העבודה הזאת בהמון המון מסירות ודאגה.

את ההוסטלים האלה המדינה לקחה מעמותת ענ"ב שניהלה אותם עד עכשיו והעבירה אותם לחברת דנאל, חברת כוח אדם פרטית למטרת רווח, שחסרה את הכלים לניהול הוסטל. התוצאה: הרעה חמורה בתנאי השכר ועזיבת מדריכים איכותיים שליוו נערים במשך שנים. Albert Sofer בן כספית Ben Caspit ואני דיברנו על האכזבה מההתנהלות של המדינה שהצהירה שתלאים את ההוסטלים כדי לתקן את הכשלים בניהולם, אבל בפועל העבירה אותם לניהול גרוע יותר. הדרך לגיהנום מלאה כוונות טובות.
כח לעובדים פועלים לשיפור המצב.

כמה עצוב וסימבולי לדבר על הרעת תנאים לעובדים בעושים סדר, אחת התכניות הכי טובות בטלוויזיה, שהביאה את הנושאים הכי חשובים ועמוקים לכותרות, והשבוע נסגרה. חינוכית, נתגעגע ליכולת שלך לעשות תוכן איכותי כמו שרק את יודעת.


אהבו: 73. הגיבו: 6. שיתפו: 45.
{% trans 'Tags' %}:

לו יכולתי, הייתי מצלמת לכם את פינת היצירה למתבגרים שראיתי בבית החולים הפסיכיאטרי איתנים. רבים מהבוגרים משאירים אחריהם את היצירות המדממות שיצרו, אולי לטובה, כך אמרה לי המרפאה באמנות. למה לקחת איתם מזכרות של פחדים ודכאונות.

יכולתי, ולא רציתי, לצלם לכם את השירותים שהם משתמשים בהם. לא יכולתי לצלם את הריח שעולה מהם, למרות שמנקים שם ללא הפסקה. בית החולים עשוי טלאים טלאים. מספיק להיות שם 10 דקות ולהבין - כל מה שיפה וחדש הוא תרומה. כל מה שישן ולא מותאם מומן על ידי המדינה.

כבר יש תקציב לבניין חדש לילדים האוטיסטים, יש תכניות, יש אישורים. אבל זה לא זז. זה רק קצה הקרחון של ההתמודדות של הצוות הרפואי במקום, שלא מתלונן בכלל על העבודה הקשה, אלא רק על התנאים והתחושה שאין תמיכה - פיזית ונפשית.

תודה ליו"ר הועד באיתנים, דוד באטוט, למנהל ביה"ח לילדים פרופסור יואב כהן ולמנהל ביה"ח למבוגרים פרופסור גדי לובין על עבודתם המאומצת ועל סיור פוקח עיניים. אעשה כל שביכולתי כדי להפעיל לחץ משמעותי על משרד הבריאות לשיפור התנאים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 180. הגיבו: 15. שיתפו: 21.
{% trans 'Tags' %}:

50 מתוך 70 לוחמים הסתובבו בזמן הדגמה של מדריכת צניחה בתרגיל צבאי. עוד סיפור חד פעמי ועוד סיפור חד פעמי כבר לא יכולים להיות מקרה - זאת שיטה, ואסור לנו לשתוק. אם לא נתעורר עכשיו, נקום יום אחד ולא נזהה את המדינה שלנו.


אהבו: 155. הגיבו: 23. שיתפו: 66.
{% trans 'Tags' %}:

השבוע נתפס בחור פדופיל שלמד במשך שנים בישיבות החרד"ליות היוקרתיות ביותר בציונות הדתית. לאורך השנים הגנו עליו מפני השמועות רבנים בכירים, ביניהם הרב טאו (בשתיקתו) והרב שטרנברג (באופן אקטיבי), ראשי ישיבת הר המור. השניים הללו גם חתומים על מכתב הרבנים נגד "סוטי" הקהילה הגאה, בשם "הנורמליות האנושית" של "הרוב הבריא" והחשש מפני הריסת "מושג המשפחתיות".

למרות התלונות שהגיעו לרב שטרנברג, הוא לא פרסם אותן. הוא גם ביטל את החששות של אביה של הבחורה שאיתה התחתן החשוד, ואמר לו שהיה מדובר בתקופה של "בלבול מיני". גם תלונות שהגיעו לרב טאו לא התפרסמו. שתיקת הכבשים.

שיהיה ברור: הטאטוא של הרבנים האלו אפשר את הפגיעות הבאות. הם, במו ידיהם, אפשרו את ההסתרה ואת התקיפות שביצע אותו בחור. אולי אם היו פחות עסוקים בלהטיף לאחרים על נורמטיביות, היו מצליחים לראות את העיוות המטורף שהם מסתירים ממש אצלם בבית.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 155. הגיבו: 31. שיתפו: 87.
{% trans 'Tags' %}:

***העלאת דירוג האשראי היא תוצאה של מדיניות אנטי-חברתית***

איזה כיף, אנחנו כאלה מוצלחים ועכשיו גם כל העולם רואה את זה?

ממש לא.

קל להיסחף ל‏חגיגות השמחה על העלאת דירוג האשראי. לכאורה, כלכלת ישראל חזקה מאי פעם. בזכות דירוג אשראי גבוה יהיה אפשר ללוות כסף בריביות נמוכות ולהשקיע אותו היטב. בפועל, הממשלה מקטינה את החוב הציבורי, והאזרחים מגדילים את החוב הפרטי. החוב הציבורי ירד ב-20% בשני העשורים האחרונים, והחוב הפרטי עלה ב-10%. מי שחושב לעצמו שבכל מקרה הציבור משלם את זה, חשוב שיזכור: כדי לסגור חוב ציבורי יש דרכים רבות, ביניהן מס פרוגרסיבי שקובע שלמי שישי יותר ישלם יותר, ובחוב הפרטי - זה בדיוק הפוך. זאת הצלחה?

מדינת ישראל נמצאת כמעט בתחתית דירוג ההוצאה האזרחית ב-OECD, כלומר: המדינה מסרבת להשקיע מספיק כסף בשירותי רווחה, בריאות, תשתיות וחינוך. את הפערים אנחנו כמובן נדרשים לשלם. רוצים חינוך טוב? תשלמו עוד כסף על חינוך פרטי. רוצים להיות בטוחים שתקבלו את הטיפול הרפואי כשתצטרכו? תוציאו יותר כסף על ביטוחים פרטיים. ואם אין לכם כסף? אין מה לעשות. שתכירו: ההוצאה הפרטית על חינוך עלתה ב-50% בשבע השנים האחרונות, וההוצאה הפרטית על בריאות זינקה ביותר מ-60% בשני העשורים האחרונים.

ככה מגדילים פערים חברתיים, ככה עוזרים לחזקים ודופקים את החלשים.

לפי בנק ישראל, הממשלה צריכה להוסיף 130 מיליארד שקל לתקציב השנתי כדי להשתוות למדינות המובילות בהוצאה האזרחית. נושא המסיבה, למי שלא עודכן, הוא הזנחת התשתיות, הבריאות, החינוך. במקום שכל הציבור יוכל להנות מפירות הצמיחה של המשק, הממשלה דואגת לשמר את כל הכסף והכוח בשכבות החזקות בלבד. כל הכבוד למדינת ישראל.

קרדיט תמונה: דבר ראשון

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 174. הגיבו: 47. שיתפו: 75.
{% trans 'Tags' %}:

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 22. הגיבו: 0. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

‏הניסיון העלוב של פעילי ליכוד לצייר את המחאה הערב כתרגיל פוליטי של מפלגת העבודה כשל. אני כותבת לכם מהכיכר כשאני מוקפת ביותר מ-90,000 איש שיצאו כדי להצהיר על תמיכה בעדה הדרוזית.

לא מדובר על תמיכה רק בדרוזים - אלא באמונה ששוויון איננו מתנה שאפשר לתת או לקחת, והוא מגיע לכל אדם באשר אדם.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 414. הגיבו: 15. שיתפו: 42.
{% trans 'Tags' %}:

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 12. הגיבו: 3. שיתפו: 2.
{% trans 'Tags' %}:

הדיון על הגיוס והשכול הדרוזי נשען על טרמינולוגיה שנותנת תג מחיר ושיקולי כדאיות לשוויון בין בני אדם. אם אתם מוכנים למות בשבילנו - אז סבבה, אתם מספיק שווים.

השותפות העמוקה עם הדרוזים לא היא הסיבה להתנגד לחוק הלאום. זה צריך להיות מובן מאליו: הבעיה בחוק הלאום היא עצם הקיום של חוסר שוויון בסיסי בין בני אנוש. נקודה.

צפו בסרטון המעולה של Einas Dabor, ישראלית דרוזית מבית ג'אן ופעילה חברתית.
קרן ברל כצנלסון


אהבו: 175. הגיבו: 22. שיתפו: 77.
{% trans 'Tags' %}: