המחנה הציוני

28,410 ( +1.02% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

חיליק בר / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  חיליק בר בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 18 בספטמבר 2018 12:59. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך 8 בספטמבר 2018 19:40. זוהי כנראה תקלה, ונשמח מאוד לשמוע על כך!


גמר חתימה טובה!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 36. הגיבו: 5. שיתפו: 5.
{% trans 'Tags' %}:

שוב (ושוב ושוב) גחמת פטרונות, תחושת עליונות, והפגנת גזענות מכוערת ובוטה כנגד יוצאי אתיופיה בישראל, והפעם כאשר הרב משה הבלין מקרית גת, דורש לערוך בדיקת יהדות לעובדות האתיופיות בקייטרינג. וזה למרות שהעובדות נמצאות שנים רבות בקייטרינג הזה ומעולם לא נדרשו ״להוכיח״ כלום. פשוט בא לו. כמה גועל ורוע.

בכלל, צריך היה כבר מזמן לעשות סדר בפרנויה ובאובססיה של הרבנות כלפי יוצאי אתיופיה ולהסתמך על פסיקתו של הרב עובדיה יוסף בזמנו.

ואני לרגע חשבתי שכבר למדנו משהו, שהשוויון והיחס מתחיל להיות אמיתי, שהאפלייה מתוקנת וושהגזענות הקיימת נגד בני הקהילה הולכת ומצטמצמת. אז זהו שלא.

אנחנו כנראה עוד רחוקים משם, לצערי, ובעיקר לצערה של החברה הישראלית.

אבל היי! הרי צייננו בחגיגיות השנה את זכרם של אחינו ואחיותינו נספי יהודי אתיופיה בדרכם לציון. אלה שלא שרדו את המסע לארץ ישראל, לציון, לאותה הארץ שבדרך אליה חרפו את נפשם מתוך אמונה, ומתוך יהדות וציונות אין קץ.

הרי עשינו להם כבוד בעוד טקס, ובעוד ועדה בכנסת, אז אולי בעצם הכל בסדר? אז זהו שלא, כנראה שכרגיל זה היה עוד מסאז׳ עצמי של מירוק מצפון וטפיחה על השכם ש״אנחנו בסדר איתם״. בושה.

האם מישהו שם בממסד שאמור לתקן את זה באמת מבחין גזענות הפרועה והיחס המפלה שרבים מהם עוברים יום יום, שעה שעה, שוב ושוב, לא במדבר הסודני, אלא פה, ממש כאן בארץ הקודש?

האם מישהו באמת מדבר על הגזענות היומיומית ברחוב, בסופרמרקט, בנמל התעופה, בבתי ספר, בבנייני מגורים, במקומות העבודה, במימסד הישראלי על שלוחותיו, מיחס משטרתי וטיפול ״שונה ומיוחד״ שאתה מקבל אם אתה אתיופי, דרך פרשיות עבר גזעניות כמו בנק הדם, עובר במוהלים גזענים, ביחס משפיל במיקוואות ומניעת עבודה של בלנית אתיופית, או עובדת בקייטרינג, אולי כי היא לא ממש יהודייה בעיניו?

מישהו נותן את הדעת על כך ש 62 חיילים אתיופים התאבדו בצבא מאז 2001, שכמעט שליש מהמתאבדים בצה״ל הם בני העדה האתיופית?

מישהו מדבר או בודק באמת את פרשיית צמצום הילודה המכוונת וזריקות דפו- פרוורה (Depo provera) למניעת הריון או ״ילודה שחורה״ שניתנו לנערות אתיופיות?

ואני עוד לא פותח בכלל את יחסה של המדינה לאחינו השבוי בידי חמאס -אברה מנגיסטו- שכנראה אם שמו היה "אברהם מנגיסטובסקי", הוא היה מקבל יחס אחר ומאמץ אחר לשיחרורו.

אז בואו לא נהיה צבועים, בואו לא נטפח לעצמנו על השכם רק עם טקסים ואנדרטאות, נאומים, וימים מיוחדים בכנסת.

בואו נבין שיש פה בעיה אמיתית של גזענות ונייצר פה מאמץ מערכתי אמיתי לשינוי ותיקון, למלחמה כוללת בגזענות ובאפלייה.

בואו נשקיע במאבק באויב שמבינים כמו שמשקיעים באויב שמבחוץ, כי לא תמיד הוא פחות מסוכן. בואו נשקיע בחינוך, ובואו נשקיע בענישה של מי שמתדלק גזענות, ובתגמול למי שנאבק בה!

ובואו נעשה את זה - לא בשבילם - אלא בעיקר בעיקר בשבילנו, בשביל עתידה וחוזקה של החברה הישראלית, שלא תהיה לעולם טובה, חסונה או צודקת באמת - בלי שאחינו ואחיותינו מאתיופיה ירגישו בה בבית ויחיו פה כשווים בין שווים, חפים מגזענות ואפליה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 119. הגיבו: 24. שיתפו: 44.
{% trans 'Tags' %}:

מסיים ביקור עבודה מוצלח מאוד בגיאורגיה, ביקור בו הוכתרתי ע״י העיתון הגיאורגי המוביל ״Georgia Today״ כאיש שהעלה שלב את היחסים בין ישראל לגיאורגיה״. כבוד גדול מבחינתי.

אני גאה לעמוד בראש אגודת הידידות בין הכנסת לפרלמנט הגיאורגי, ולהיות חלק בקידום הקשר החשוב בין שתי המדינות הקטנות והמקסימות שלנו.

אני גם חש חובה גדולה להודות ל Itsik Moshe, נשיא ״בית ישראל״ בטביליסי, על הסיוע האינסופי ועל האנרגיות הבלתי נגמרות שלו למען פעילויות שמחזקות את הקשרים בין המדינות.

נמשיך ונפעל כדי לחזק היחסים, שבת שלום!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 170. הגיבו: 14. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}:

חברות וחברים יקרים ואהובים,

רגע לפני כניסת החג ובפיתחו של ראש השנה, מצרף איגרת ברכה לכבוד השנה החדשה, ומאחל לכולנו, לכם ולבני משפחותיכם שנה טובה ומבורכת.

שנה טובה וכמובן שתהא בע״ה כתיבה וחתימה טובה, חיליק

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 127. הגיבו: 10. שיתפו: 5.
{% trans 'Tags' %}:

שלום כיתה א! ושלום ובהצלחה לכל תלמידות ותלמידי ישראל!

כשהראל הבן שלי עלה לכיתה א׳ הוא מאוד התרגש. כולם מתרגשים, אך בעיקר אלו העולים לכיתה א׳!

אז הראל ואני מזמינים את כולם לצפות בראיון הטלוויזיוני הראשון של הראל לקראת העלייה לכיתה א׳.

ראיון משותף שלנו שאני מודה שהתרגשתי בו אפילו יותר מהראל (;

אז צפייה נעימה, ובהצלחה בבית הספר לכל תלמידי ישראל!

{% trans 'Apologies, your browser does not support displaying videos.' %}

אהבו: 125. הגיבו: 6. שיתפו: 5.
{% trans 'Tags' %}:

זוכרים ומכבדים את שמעון פרס ז״ל, האיש, החזון, ובעיקר המעשה.

היום מלאו שנתיים ללכתו מאיתנו של ראש הממשלה והנשיא לשעבר שמעון פרס ז״ל. איש ענק, ומגדלור עבורי בכל כך הרבה דברים.

זכיתי להתכבד ולהניח בשם הכנסת. ולומר לו שוב שלום, לצד יו״ר המפלגה אבי גבאי.

יהי זכרו ברוך.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 208. הגיבו: 22. שיתפו: 22.
{% trans 'Tags' %}:

״איזנקוט, אל תזרוק מהצבא את נערי רפול״ כתב ובצדק פרופ׳ יובל אלבשן:

מ' ואני גדלנו באותו רחוב. שמונה כיתות למדנו יחד באותו בית ספר יסודי עד שדרכינו נפרדו. אני המשכתי לתיכון עיוני בעוד הוא עבר לתיכון מקצועי ותוך זמן קצר נפלט מהמערכת. בתקופה ההיא זה היה ה"פתרון" לכל מי שלא התאים לדרישות המערכת. מהר מאוד הוא נשאב לצד הפחות יפה של הרחוב. אני זוכר עד היום את אמו נעמדת מדי ערב במרפסת דירתם שהייתה מול דירתנו וזועקת את שמו שוב ושוב מתוך תקוות שווא שהוא ישוב הביתה. כצפוי, הסמים, המכוניות והכסף ניצחו לא רק את חוסר המעש והתקווה אלא גם את דאגת אמו. כשהמשטרה החלה להופיע לעתים תכופות בפתח בניין הרכבת בו הם גרו, היה ברור ל"כולם" בשכונה שהוא "גמור". מ' "אבוד".

אבל אז הגיעה שעתנו להתגייס. להפתעת ה"כולם" השכונתי גם מ' לבש מדים ונעלם לתוך הצבא. איש לא האמין אבל מ' שהוצב בחוות השומר החזיק מעמד. אחר כך אלמד שזה נעשה במסגרת פרויקט שהיה אז - באמצע שנות השמונים של המאה שעברה - ממש בחיתוליו: פרויקט "נערי רפול". פרויקט שנתן הזדמנות נוספת, לא פעם ממש הזדמנות אחרונה, לאלה שהמערכת לא ידעה לטפל בהם קודם לכן. עבור מ' זו הייתה נקודת המפנה. שם "יישרו אותו", כמו שאמו סיפרה לכל מי שהסכים לשמוע (וגם למי שניסה להתחמק מזה). הוא רכש מקצוע, השלים השכלה ואפילו חזר עם נשק הביתה, לגאוות אמו שהמשיכה לעמוד בערבים במרפסת אבל קראה בשמו רק כשראתה אותו יורד מהאוטובוס שמול הבית. היא קראה בשמו כדי שכולם יראו שמ' שלה הוא חייל כמו כולם.

מדי פעם אנחנו עוד נפגשים ברחוב של ההורים. בפעם האחרונה שזה קרה, הוא סיפר לי שבנו הבכור השתחרר מהצבא, התקבל לאוניברסיטה ויתחיל ללמוד באוקטובר הבא. הוא היה גאה עד השמיים. בצדק.

לאחרונה נודע שצה"ל החליט לסגור את הפרויקט אחרי 37 שנות הצלחה שאין שנייה לה. בהודעה שנחשפה בחדשות "כאן 11", נמסר שהליווי של כשלושת אלפי החיילים שנמצאים במקא"ם (מרכז קידום אוכלוסיות מיוחדות, כשמו הרשמי של הפרויקט) מדי מחזור יועבר מיד לאחר סיום הטירונות הייחודית לטיפול המפקדים הישירים בשטח. במילים ברורות יותר, הצעירים והצעירות האלה יהפכו לאחר הטירונות לחיילים "רגילים" שיטופלו על ידי גורמים בצבא שאין להם הכשרה מיוחדת. לא צריך להיות איש מקצוע מנוסה כדי להבין לבד את המשמעות: החיילים שזקוקים לליווי ותמיכה מקצועיים ייחודיים לכל אורך השירות, לא יחזיקו מעמד וינשרו. זה נורא משום שהנזק בגיוס לצה"ל עלול להעלות על התועלת שבו, כשלכישלונות חיי הנערים והנערות הללו יצטרף עתה כישלון נוסף, לא פעם קשה מקודמיו.

אסור לשכוח שמדובר בחיילים ובחיילות שבאים ממה שמכונה בעגה המקצועית "נוער בסיכון". הם מגיעים לצבא לא פעם עם עבר פלילי ועם התמכרויות. בלי ליווי מקצועי רציף אין להם סיכוי. ועם כל הכבוד לחשוב שבכמה שעות "הכשרות" שיעברו מפקדיהם הישירים ומש"קיות הת"ש הם יוכשרו מספיק זה לעג לרש תרתי משמע. גם הטיעון הנוסף שנשמע כאילו יש קושי עם הפיקוד הכפול על אותם חיילים (גם של מפקדיהם וגם של אנשי הפרוייקט) אינו רציני. זה קורה בצה"ל באינסוף מקרים אחרים (למשל עם בני הישיבות וביחידות המיוחדות לחרדים) בהצלחה רבה.

מקומם שדווקא בימים אלה, כשהצבא מגלה רגישות לקבוצות ייחודיות אחרות של מתגייסים כמו חרדים ומשקיע משאבים עצומים בהתאמת הצבא אליהם (החל מכשירויות מיוחדות במטבח ועד למערך רבני מלווה ענף ביחידות), דווקא החבר'ה האלה מושלכים מהצבא. עבורם כבר אין תקציב ואין "כוח" למאמץ מיוחד. זה כה מקומם שמתחשק לי לעמוד על מרפסת אמו של מ' ולזעוק ממנה לרמטכ"ל אייזנקוט: תעצור את זה. אל תשלח את ידך אל הנערים האלה. אבל אני חושש שכמו בתקופה הרעה ההיא של מ' - אין מי שישמע.

פרופ' יובל אלבשן הוא דיקאן הפקולטה למשפטים
בקריה האקדמית אונו.

אני פשוט מסכים עם כל מילה שלו.
חייבים לשמור על פרוייקט נערי רפול בצה״ל.


אהבו: 268. הגיבו: 24. שיתפו: 130.
{% trans 'Tags' %}:

הנאום שאיתו ניצחתי בשביל ישראל את הדיבייט באוניברסיטת אוקספורד - עכשיו גם ביוטיוב בסירטון המקסים שיצר מישה גורודינסקי, ושריגש אותי מאוד.

אם גם אתם אהבתם - אשמח שתשתפו ותעבירו לחברים!

נמשיך לשמור בעולם על מעמדה של ישראל כדמוקרטיה במזרח התיכון.

לינק לצפייה ושיתוף:
https://youtu.be/sAsq6z0RfQE

{% trans 'Apologies, your browser does not support displaying videos.' %}

אהבו: 220. הגיבו: 35. שיתפו: 64.
{% trans 'Tags' %}:

כל הצקצקנים מ״אם תרצו״ המנסים לזהם את שמו של האלוף יאיר גולן, לא עשו, וכנראה גם לא יעשו, אלפית ממה שעשה גולן למען ישראל וביטחונה.

״אם תרצו״ קראתם לעצמכם? נו, באמת ״הייתם רוצים״ לתרום כמוהו למדינה.

ועד שתעשו זאת, ממליץ לכם לעמוד מתוח ולהצדיע לו. או פשוט לשתוק.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 416. הגיבו: 82. שיתפו: 66.
{% trans 'Tags' %}:

התרגשתי באמת לנצח במועדון הדיבייט היוקרתי בעולם. בשביל ישראל, ובשביל הדמוקרטיה.

נמשיך לשמור על ישראל ועל הדמוקרטיה - כאן בבית, ושם בחוץ.

אז לכל מי שריגש, ופירגן, וביקש בעקבות הכתבה המחמיאה ב״ישראל היום״, לראות את הנאום שאיתו ניצחתי את הדיבייט באוקספורד, הנה הנאום מתורגם לעברית.

אם אהבתם, אתם יכולים לעשות ״העתק-הדבק״ ללינק הזה: https://youtu.be/MZOelUKEsdU ולשתף עם חברים בפייסבוק ובווטסאפ!

{% trans 'Apologies, your browser does not support displaying videos.' %}

אהבו: 189. הגיבו: 25. שיתפו: 26.
{% trans 'Tags' %}: