המחנה הציוני

44,608 ( +0.97% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

עמר בר-לב / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  עמר בר-לב בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 20 בינואר 2018 18:39. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 20 בינואר 2018 07:05


הבוקר התחיל ב-5 כאשר תמי יצאה לרוץ עם חברה בנמל ת"א. אני זכיתי להשקמה מאוחרת ב-6 ורבע ויצאתי לרוץ לאורך החוף עם הקבוצה הקבועה. קפה, תה, מיץ תפוזים, שיחות בעיקר על ספורט והביתה.

בערך ב-11 הגיעו אלינו נעם ועינבר ויצאנו צפונה. יום נפלא לגליל הירוק. בקרית שמונה אספנו את מאיקי (בת דודה) שלומדת שנה ראשונה בתל חי ומשם נפגשנו עם מאי (שנה שלישית בתל חי), ולפיקניק משפחתי על שפת הנחל בקיבוץ דפנה.

יום כיף שמסתיים עכשיו בגיבוש משפחתי בפקקים הארוכים חזרה דרומה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 37. הגיבו: 3. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

כחלק מהמסורת הנהדרת של יום בישוב, חולקנו היום חברות וחברי המחנה הציוני, לפגישות מצומצמות עם תושבים, הפעם באיזור עפולה והסביבה.

היום שלי החל בפגישה בביר אל-מכסור עם ראש המועצה מוחמד גדיר, חוסין אל-הייב ראש מועצת טובא-זנגרייה ויו"ר ראשי מועצות הבדואים בגליל ובדואים נכבדים נוספים - בה דנו על האתגרים שלהם באיזור, ובפרט בשאלה כיצד ניתן להשהות צו הריסה לבתי מגורי עד להשלמת תוכנית המתאר של המוצעה. כאב במיוחד לשמוע על אחד מתושבי הכפר, שלאחר 25 שנות שירות בצה"ל יצא לגמלאות, חזר הביתה ובנה בית שחציו בתחום תוכנית המתאר והחצי האחר חורג ממנה מטרים ספורים, ולכן הוצא כנגדו צו הריסה.

אח"כ המשכנו לישיבת סיעה מרתקת עם תלמידות ותלמידים סקרנים מכפר הנוער ניר העמק. השאלות שנשאלנו על ידי התלמידים היו רציניות, מעמיקות ואקטואליות, שעסקו משאלת השירות המשותף בצה"ל ועד לשאלות על קואליציות עתידיות.

בסוף היום, יחד עם ידידיי ח"כ איציק שמולי | Itzik Shmuli וח"כ נחמן שי - Nachman Shai, נפגשנו עם עשרות גמלאים בבית דור לדור בעפולה. איתם שוחחנו על הסולידריות שאבדה לה, למדינתנו, ועל כך שהמדינה הפסיקה לספור אותם, מי שנשאו אותה על גבם, ועתה פשוט משליכה אותם לעת זקנה. ברור לכל בר לב ובר דעת שזו אינה הדרך לנהוג במי שהקימו ופיתחו במו ידיהם את המדינה. הם ראויים להרבה יותר מזה - ללא זעקות ומאבקים, פשוט כי מגיע להם הכבוד והתמיכה הסוציאלית, שיחזירו להם ולנו את הסומק ללחיים ואת הערכה להם ראויים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 97. הגיבו: 13. שיתפו: 13.
{% trans 'Tags' %}:

אין שום היגיון במימון מכינה קדם צבאית של ישיבה, שהעומד בראשה קורא להשתמטות מצה"ל.

בעקבות קריאתו של הרב שלמה אבינר, ראש מכינת "עטרת ירושלים", בהתייחסותו לשירות המשותף של גברים ונשים כי "אם זה כך אז לצערנו, בינתיים אין ללכת לצבא" - הוצאתי היום מכתב דחוף לשר הביטחון בו דרשתי להפסיק מיידית את מימון משרדו למכינה.

אין זו הפעם הראשונה שהרב אבינר יוצא נגד צה"ל ומפקדיה. כבר במרץ אשתקד כתב כי "בת המתגייסת לצה"ל תורמת לחורבן המדינה" - ומה זה אם לא קריאה לנשים לסרב פקודה?

כאשר ראש מכינה קדם צבאית, שתפקידה להכין את חניכיה לשירות משמעותי בצה"ל, מתנה תנאים לגיוס וקורא לסירוב פקודה בתנאים מסויימים, אין זה רק אוקסימורון, אלא מדובר בפגיעה ממשית ברוח צה"ל, במפקדיו ובתפקודו.

כבר שמעתי על כמה קולות של גינויים רפים, אך הם אינם מספיקים - צריך לנקוט בצעדים מרתיעים וברורים ולהפסיק מיידית את המימון.

קראו את המכתב ששלחתי.
התמונה מתוך הכתבה בידיעות >>
http://www.yediot.co.il/articles/0,7340,L-5072143,00.html

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 396. הגיבו: 66. שיתפו: 129.
{% trans 'Tags' %}:

כיום המילה "חילוניות" מפחידה פוליטיקאים בשל הצלחתה של תעמולה הטוענת שיש ניגוד בין חילוניות ליהדות, וכך הופכת החילוניות למילת גנאי. אולם אין מדובר במילה אנטי-דתית, אלא בהגדרה המייצגת את רוב אזרחי המדינה, ולכן היא ממלכתית.

כנראה שבגלל הפחד הזה, בחרו חברי מפלגות יש עתיד, ישראל ביתנו וכולנו להיעדר היום מההשקה החגיגית של השדולה החילונית, אליה הגיעו לצד הח"כיות והח"כים היותר אמיצים, גם מאות אזרחיות ואזרחים, ביניהם מנהלי בתי ספר ותלמידים כדי להשמיע את קולם.

הגיע הזמן שנסתכל למציאות בעיניים: הציבור החילוני, הממלכתי, אשר מהווה את רוב הציבור הישראלי, נמצא תחת מתקפה של גורמים אינטרסנטיים בימין המובילים כפייה דתית, או בשמה הנוסף - הדתה, במרחב הציבורי. עלינו המחוייבות להכנס לזירה ללא מורא ולהיאבק בכך, ולא להעדיר את רגלינו ממנה.


אהבו: 285. הגיבו: 31. שיתפו: 33.
{% trans 'Tags' %}:

מחר נשיק את השדולה החילונית בכנסת. וודאי תשאלו - למה?

הכפייה הדתית, או בשמה הנוסף – ההדתה, כבר השתלטה על אזורים רבים במרחב הציבורי המשותף לנו, ועל כך לא ניתן לעבור לסדר יום.

הנה כמה דוגמאות לכך: חוק המרכולים שנחקק רק לפני מספר ימים; חוק הלאום, שכל עניינו להפוך את דמותה וצביונה של מדינת ישראל ליהודית יותר ודמוקרטית הרבה פחות; דרך מערכת החינוך, בה מתבטאת ההדתה בספרי הלימוד, כמו למשל בספרי הגיאוגרפיה שקוראים לחקלאים להתפלל לגשם כחלק מתהליך התפתחות הצמח; ההדתה במרחב הציבורי, שהבולט ביותר בכך הוא הדרת נשים מהמרחב הציבורי והאפליה על בסיס מגדרי, מה שמחלחל עד לתנועות הנוער, דוגמת הודעת תנועת הצופים להפרדה מגדרית בלינה בטיולים; ההדתה בצה"ל של אלו המתנגדים לשירות נשים כלוחמות; וכמובן, בעצם היעדר תחבורה ציבורית בשבת בערים ובשכונות חילוניות, למרות הנחיצות והתמיכה של רוב הציבור הישראלי בכך.

יש לומר בבירור – הצורך בשדולה החילונית בכנסת אינו נובע מהתנגדות לדת או מסמל תמיכה או התנגדות לזרם כזה או אחר, אלא מתוך ההתנגדות הנחרצת להדתה עצמה.

השדולה החילונית שאנו, Tamar Zandberg תמר זנדברג קסניה סבטלובה - Ксения Светлова ואני נשיק מחר, נועדה לקדם זהות חילונית פלורליסטית, הכוללת את הערכים היהודים ההומניים והמסורת היהודית, ציונות ואהבת הארץ, פלורליזם, צדק, דמוקרטיה ושוויון – כולם הם ערכינו. על בסיסם נרצה לקדם את התרבות והזהות היהודית החילונית לגווניה, ועל פיהם לחנך את ילדינו

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 645. הגיבו: 70. שיתפו: 106.
{% trans 'Tags' %}:

היום עלינו המשפחה המצומצמת לקברם של מירה וישע ברגר, ההורים של תמי, לציין את יום השנה לפטירתם. הם נפטרו בשיבה טובה בפער של שנה כמעט בדיוק – איזו זוגיות.

שרנו שיר (בצילום) ובנוסף לקדיש ואותיות נשמה, הקריאו הנכדים מכתבים שכתבו להם, ועידן, אחיה של תמי, הקריא מכתב שמירה כתבה לישע על מהות החיים, על זוגיות ועל אושר. מאוד התרגשנו. תמי הקריאה שני שירים של פיני רבנו. אחד מהם בשם "לא".

לא,

הזמן לא עושה את שלו

אף פעם לא עשה.

הוא עושה את שלי

ועושה את שלך

ועושה אותם דק

עד דק שבדק

עד כי קשה מאוד לדעת

שהיינו פעם יותר מאבק.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 119. הגיבו: 8. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

אומה שלמה כואבת את גדיעת חייו של רזיאל שבח, רב ומוהל בן 35 ואב לשישה, עם הרצחו בפיגוע הנתעב שהתרחש אמש בחוות גלעד שבשומרון. ליבי ותנחומיי הכנים לילדיו, רעייתו, משפחתו וקרוביו, ומקווה שלא ידעו עוד צער.

בשעת כאב ואבל זו, קשה במיוחד להווכח בסחטנות הפופוליסטית שנעשית על ידי פוליטיקאים כמו בנט וליברמן, המפזרים הצהרות ציניות וחסרות אחריות על הסדרת מאחזים בלתי חוקיים ככלי המלחמה החדש שלהם לנקמה.

ההיגיון המעוות הזה שלהם, של שימוש באירוע טראגי לצורך קידום אינטרס פוליטי צר של אידיאולוגיה מתנחלית, מהווה בעיקר כדלק לאדמת הטרור הבוערת ומשחק לידיו במקום למגרו.

בתמונה: שער ידיעות אחרונות, 10.1.18

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 92. הגיבו: 19. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}:

חוק המרכולים שעבר הבוקר ברוב דחוק, מהווה דוגמה נוספת למגמה בה הדמוקרטיה הישראלית הפכה להיות לשלטון המיעוט על הרוב.

בשבועות האחרונים, מיעוט המיוצג על-ידי מפלגה סקטוריאלית כזו או אחרת, מחייב את כל סיעות הקואליציה, ובעקבות זאת את הכנסת כולה - לחוקק חוקים שלא רק שרוב הציבור מתנגד אליהם, גם רוב חברי הכנסת מתנגדים להם. כך היה עם חוק ההמלצות של הליכוד, חוק ההסדרה של הבית היהודי, חוק עונש מוות של ישראל ביתנו, ועכשיו חוק המרכולים של ש"ס - מיעוט רודף כיסאות, שולט ומשליט את גחמותיו על רוב הציבור הישראלי.

כעת גם השבת הפכה להיות להם לכלי פוליטי.

השבת, יום המנוחה - היא התרומה הגדולה ביותר שנתנה היהדות לעולם, כך בדבריי ברל כצנלסון, מראשי תנועת העבודה.

למנוחת השבת פנים רבות - לאחד זה להתפלל בבית הכנסת, אך לרוב הציבור הישראלי יש עוד דרכים מגוונות למנוחה.

צפו בדבריי מעל בימת הכנסת >>


אהבו: 106. הגיבו: 3. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}:

"כניסת הבנקים לכיתות לצורך חינוך פיננסי, מהווה דוגמה נוספת לקריסת האחריות הממלכתית ולהפרטה הנעשית בהובלתם של קבלני משנה בעלי אינטרסים" כך אמרתי בדיון שיזמתי היום בוועדת החינוך בכנסת.

החינוך הפיננסי לתלמידי תיכון הינו מהותי ביותר, אך הוא חייב להיות ממלכתי, באחריות משרד החינוך, ולא להיות מועבר על ידי בנקאים.

לאור עמדת בנק ישראל שנושא החינוך הפיננסי מגיל צעיר הינו חשוב והוא, בנק ישראל, מעוניין לקדם אותו בשילוב משרד החינוך, ניתן יהיה להסדיר את השתלבותו כגורם מקצועי בקביעת תכנית ההדרכה ובבניית מערך השיעורים. בנוסף, אם גם הבנקים המסחריים רואים בכך חשיבות חברתית ולא עיסקית, אני מעודד אותם, כחלק מתרומתם לחברה, לשאת במימון תוכנית ההדרכה הזו.

בסופו של דבר המטרה היא לקדם את החינוך הפיננסי כחלק מהאחריות הממלכתית של משרד החינוך, ללא מעורבותם של בעלי אינטרסים.

תוכלו לצפות בדבריי המלאים בקישור בתגובה הראשונה >>
מוציאים את הבנקים מהכיתות ישראל 2050


אהבו: 86. הגיבו: 17. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}:

בואו נדבר רגע על אונר"א. בשורה התחתונה: אונר"א הוא ארגון רע. למה (בגדול)? מכיוון שהוא מנציח את הפליטות, שעוברת לדידם בירושה כבר לדור השלישי.

איך זה מתאפשר? ראשית, הארגון מקבל מימון מהאו"ם כנגזרת ממספר הפליטים, ולכן יש לו אינטרס למספר רב של פליטים.

שנית, גם לרשות הפלסטינית יש אינטרס במספר רב של פליטים, עבור היום בו יהיה הסכם שלום, וכך בתמורה לויתור על זכות השיבה הם ידרשו פיצויים עבור כל פליט.

אבל, מצד שני - ברור שסגירה חדה של המענקים לארגון תגרום לאסון הומניטרי, כזה שאנחנו לא מעוניינים לצפות בו בקרבנו.

אז מה כן אפשר לעשות? יש להעביר בהדרגה את הטיפול בפליטים הפלסטינים מאונר"א לסוכנות האו"ם לפליטים (UNHCR), ארגון שמטפל בכל הפליטים, למעט הפלסטינים, על פיו מעמד הפליט אינו מועבר בירושה.

לכן, דווקא אנחנו, מי שמאמין בחזון הציוני, במדינת הלאום של העם היהודי, דמוקרטית ובטוחה, כזה שיוכל להתקיים רק בתהליך היפרדות מהפלסטינים שבסופו פיתרון שתי המדינות - לא יכול לאפשר לארגון כזה להמשיך להתקיים.


אהבו: 105. הגיבו: 12. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}: