המחנה הציוני

44,964 ( +0.34% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

עמר בר-לב / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  עמר בר-לב בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 14 ביוני 2018 15:02. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 20 ביוני 2018 07:05


שר הביטחון ליברמן הכריז נפקדות.
וכשביטחון המדינה בסכנה - אסור לשתוק, וחשוב שהציבור ידע על כך.

אז זה הסיפור: לאחר שפעם נוספת קציני צה"ל בהוראת שר הביטחון לא הגיעו לדיון שנקבע מראש בנושאי ביטחון אקטואליים ודחופים בועדת המשנה למוכנות צה"ל למלחמה וביטחון שוטף שבראשותי, פניתי בשם חברי הוועדה, מהקואליציה והאופזיציה כאחד, בדרישה דחופה מיו"ר הכנסת להיפגש ולדון עמו על כך.

הנחיות שר הביטחון לקציני צה"ל שלא להתייצב לדיונים, או להגביל את נושאי הדיון בהן - לא מאפשרות לועדת המשנה שלי, כמו גם לוועדות אחרות, לממש את האחריות המוטלת עליה על-פי חוק: לפקח ולבקר את מערכת הביטחון וצה"ל, ובכך מעקרת מתוכן את עבודתנו.

כששר הביטחון מכריז נפקדות הלכה למעשה, מתחמק ממתן דיווח ופוגם בחובת הכנסת לפקח ולבקר, הוא פוגע במוכנות צה"ל למלחמה, ובכך נפגע ביטחון המדינה, ואף יותר מכך, המשטר הדמוקרטי בישראל.

מסתבר שהרעיון לא כל-כך חדש לשר, שכן לפני כחמש שנים, הוא בעצמו, אז בתפקידו כיו"ר ועדת חוץ וביטחון, היה הראשון לחתום על הצעת חוק שגיבש ח"כ עפר שלח, שמטרתה לייעל את הפיקוח של הוועדה על מערכת הביטחון. אבל עכשיו בכובעו החדש, הוא פועל בדיוק ההפך.

מתוך הדברים שכתבתי במכתב ליולי אדלשטיין, יו"ר הכנסת: "אני רואה התנהלות זו בחומרה רבה, שכן היא פוגעת פגיעה קשה ביכולת הפיקוח של הכנסת על הממשלה. ועמ"ש מוכנות, בראשותי, משמשת כזרוע של ועדת החוץ והביטחון – ושל הכנסת כולה – לפיקוח על פעילות משרד הביטחון וצה"ל בנושאי מוכנות וביטחון שוטף. אי התייצבות נציגי משרד הביטחון וצה"ל לדיונים בסוגיה האמורה, על אף היענות הוועדה לדחות את קיום הדיונים מספר פעמים, אינה מקובלת עליי ואני סבור כי על הכנסת לומר את דברה בנושא".

צפו בפרסום חדשות 2 של עמית סגל (קישורים לכתבות בתגובה הראשונה) >>


אהבו: 305. הגיבו: 66. שיתפו: 78.
{% trans 'Tags' %}:

לא מתקבל על הדעת שחברות הביטוח יספסרו במידע הפרטי שלנו.

אז נכון שביטוחים זה לא הנושא הכי "מעניין" בעולם, במיוחד כאשר מדברים על האותיות הקטנות המופיעות בהם, אבל זה בהחלט אחד החשובים לחיינו, והנה לכם בשורה קטנה וחיובית - אז המשיכו לקרוא...

היום העלתי הצעת חוק לתיקון השימוש במידע האישי ושמירה על סודיות רפואית בביטוח. כיום, חברות הביטוח מנצלות את עוצמתן הרבה, וחוסר היכולת של האזרח הקטן להתמודד איתן, ומתנות מתן ביטוח בחתימת המבוטח על דרישות דרקוניות, שאין להן דבר וחצי דבר עם נושא הביטוח.

בכך מפרות החברות את זכותו של אדם לפרטיות, תוך שימוש במידע הרפואי האישי של המבוטח, בין אם לצרכי שיווק או לכל צורך אחר הנראה בעיניהן לגיטימי. בנוסף, על-פי רוב, דורשות חברות הביטוח מהמבוטח שישחרר אותן מחובתן לשמור המידע האישי שלו בסודיות.

** אז הרשו לי להתקומם: פשוט לא מתקבל על הדעת שחברות הביטוח תוכלנה להמשיך לספסר, לסחור ולעשות שימוש לצורכיהן הן במידע הפרטי ביותר של המבוטחים **

הצעת החוק החשובה הזו אומנם טרם אושרה, אבל הפעם הסיבה דווקא חיובית: הממשלה ביקשה לדחות את ההצבעה על הצעת החוק ב-90 יום, וזאת לאחר שהגברת דורית סלינג'ר, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, שזו גם הזדמנות להודות לה לקראת סיום תפקידה על המהפכה שעשתה בתחום, עדכנה אותי כי בכוונתה לפרסם ב-1.7.2018 חוזר ביטוח כנוסח החוק, שיחייב את כל חברות הביטוח (!).

איך אמר ח"כ אמסלם בסוף דבריי: "עמר, שאפו שקראת את האותיות הקטנות" - נראה שבקרוב המהלך הזה יניב פירות, והאותיות כבר לא יהיו קטנות ומכשילות כל-כך. מבטיח לעדכן.


אהבו: 44. הגיבו: 3. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

הוא מתקרב: החוק שיאפשר גם לצעירים שעזבו את העולם החרדי להשתמט מגיוס לצה"ל.

בהמלצות הוועדה של משהב"ט לגיוס חרדים, ישנן מספר המלצות חיוביות ומספר המלצות חמורות. ההמלצה החמורה ביותר היא מתן כרטיס להשתמטות משרות בצה"ל לצעירים שפרשו מאורח חיים חרדי בגילאי 14-18, ובלבד שרק יכריזו בהגיעם לגיל 18 "שתורתם אמונתם".

דוגמה להמלצה חיובית היא ההצעה לחזק את אלו שישלימו שירות מלא בצה"ל, או במילים אחרות "הילדים של כולנו", שיהיו זכאים למימון מלא של לימודי תואר ראשון. אבל בואו נודה על האמת, כבר עתה ברור שהמלצה זו תשאר על הקרח, ולא תכנס לחוק שיוגש לאישור הכנסת.

ב"יש עתיד" משום מה מחבקים את ההמלצה, אבל האמת היא שהם משטים בכולם ומתהדרים בניצחון לא להם. הסנקציות הפליליות שהיו הבסיס לחוק השוויון בנטל שלהם, להן אני התנגדתי בכל מאודי עוד בכנסת הקודמת כחבר בועדת שקד - לא נכנסו להמלצות, ובצדק (!), בעוד הסנקציות הכלכליות, אותן טענו שאי אפשר להטיל - דווקא בפנים.

בדיוק במקומות בהם "יש עתיד" כשלה, בעידוד שירות חרדים מרצון ולא בכפייה וענישה פלילית, אני דווקא תומך. זה גם החלק החיובי בהצעה הנוכחית.

המטרה בסופו של יום היא לחזק את השוויון בגיוס ולקיים את ערך צבא העם, אך כפי שזה נראה כעת - גם רוב החרדים שתורתם אינה אמונתם ישתמטו, וגם המשרתים לא יזכו לתקצוב עבור תגמול והוקרה ראויים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 217. הגיבו: 57. שיתפו: 45.
{% trans 'Tags' %}:

ניצחנו בקרב והפסדנו במערכה.

באשר למצב בדרום: בעשרת השבועות האחרונים איבדנו את דעת הקהל העולמית למרות שאנחנו צודקים, עוטף עזה חטף פצמ”רים, ושדות חקלאיים נשרפים. הממשלה בזבזה את ארבע השנים האחרונות כדי למנוע את המערכה הזו, והשאלה מה והאם תעשה כדי למנוע את המערכה הבאה?

אין דבר כזה הכרעה צבאית בעזה. בסופו של דבר הפיתרון הוא כלכלי. אויב מיואש, שאין לו מה להפסיד הוא המסוכן ביותר. את זה אני זועק כבר 4 שנים מאז צוק איתן, ובחודשים האחרונים גם טוענים זאת כל ראשי מערכת הביטחון וראשי המועצות בעוטף, אבל הממשלה אוטמת אוזניה והופכת את תושבי העוטף לבני ערובה.

מתוך דברים שאמרתי באירוע שבתרבות בב"ש בהנחיית רועי כ"ץ. צפו >>


אהבו: 83. הגיבו: 12. שיתפו: 20.
{% trans 'Tags' %}:

המטרה שמאחדת בין מפלגות הימין לבין הרשימה הערבית המשותפת היא מדינת כל אזרחיה, שמשמעותה סוף הציונות.

לשם בדיוק מובילה אותנו הממשלה הנוכחית. ממשלה שמפקירה את אזרחיה מסיבות פוליטיות ולמען הבייס המתנחלי שלה, במקום להעדיף שיקולים ביטחוניים שיטיבו עם כל אזרחי ישראל.

השבוע התאחדו שוב הרשימה המשותפת יחד עם מפלגות הימין - הליכוד, ישראל ביתנו והבית היהודי, והפילו את הצעת החוק שלי להשלמת בניית גדר הביטחון סביב איו”ש, הצעה בה תומכים כל גורמי הביטחון.

יחד עם חברות וחברי המחנה הציוני, ערכנו היום סיור באיזור ה”אין גדר”. צפו >>


אהבו: 282. הגיבו: 81. שיתפו: 67.
{% trans 'Tags' %}:

כמו קאטו הזקן, המדינאי הרומי שביקש בכל נאום להרוס את קרתגו, כך עמדתי בפעם השלישית במליאת הכנסת ודרשתי לא להרוס דבר - אלא דווקא לבנות: לבנות ולהשלים את מלאכת בניית גדר הביטחון סביב יהודה ושומרון.

אבל שוב בחרו חברי הקואליציה שיקולים פוליטיים מצומצים על פני שיקולים ביטחוניים מקצועיים, ובהצבעתם נגד החוק - למעשה חתמו על המחדל הביטחוני הבא. השארת הפרצות בגדר, ובפרט השארתה של פירצת גוש עציון שדרכה עברו כשליש מהמחבלים שביצעו אירועי טרור בתחום הקו הירוק - היא החלטה אומללה ושערורייתית.

המידע הזה קיים וידוע, ונחיצות הגדר לסיכול פיגועים ברורה. זוהי עמדתו המקצועית של צה"ל שיש להשלים את הגדר, של השב"כ שהדגיש את הצורך בסגירת פרצות המנוצלות לצורך חדירת מחבלים לישראל, ואפילו ראש הממשלה אמר ש"בסופו של דבר תהיה גדר בישראל, שתקיף את כולה". אז אמר, אבל תנו לי לעדכן: לא יקיים.

הצעת החוק שלי נפלה, ואיכשהו שוב הצלחתי לאחד את הימין בכנסת - הליכוד, הבית היהודי וישראל ביתנו, עם הרשימה המשותפת בהתנגדותם לחוק. מסתבר שגם למחדל ביטחוני מתמשך יש אבות רבים.

צפו בדבריי היום במליאת הכנסת >>


אהבו: 66. הגיבו: 1. שיתפו: 13.
{% trans 'Tags' %}:

כאשר שיקולים פוליטיים גוברים על שיקולים ביטחוניים – זה כבר מחדל חמור, שאזרחי ישראל כולם משלמים את המחיר הגבוהה ביותר עליו, כולל בחיי אדם. זה כל הסיפור של המחדל המתמשך של הממשלה הזו, בחוסר כוונתה להשלים את בניית גדר הביטחון סביב יהודה ושומרון.

היום דחתה וועדת השרים, בפעם השלישית, את הצעת החוק שלי להשלמת בניית גדר הביטחון ותיקון הפרצות באזורי גוש עציון, דרום הר חברון ומעלה אדומים, הצעה המחייבת את הממשלה לראות בצעד זה כפרויקט לאומי מועדף, שיושלם בדחיפות בתוך 18 חודשים.

במצב הנוכחי של אין גדר - מאפשרת הממשלה לגורמי טרור, לשוהים בלתי חוקיים וגורמים עבריינים, לעבור בחופשיות באותן פרצות רבות, ולחדור באין מפריע משטחי הרשות הפלסטינית לשטח ישראל. לכן צה"ל והשב"כ ממליצים ותומכים בהשלמת בניית הגדר, שתהווה מערך בטחוני ממשי למניעת הסתננות וסיכולה.

זה אינו נושא חדש, שהונח לפתע על השולחן. מדובר באותה גדר ביטחון שכבר הוכחה כאפקטיבית כאשר הובילה לדעיכת האינתיפאדה השנייה ומנעה פיגועים רצחניים בלב ישראל, שאת השלמתה דרשו כל גורמי הביטחון. זו גם אותה גדר שהעבודות עליה החלו אי שם לפני 15 שנה, לאחר החלטת ממשלה בעניין.

והשאלה שחייבת להישאל שוב כעת – מה לה, לממשלה הזו, שעוצר מבעדה לקבל החלטה כל-כך בסיסית והכרחית למניעת הפיגוע הבא?

ושלא יתרצו לנו החלטות בטענה של עלויות גבוהות, מדובר קודם כל בסדר עדיפויות, וכולנו יודעים שיש כסף בקופת המדינה, במיוחד עבור פרויקטים חד פעמיים והכרחיים שכאלו. מתוך ה-20 מיליארד ש"ח עודפי גבייה ממסים אשתקד, מה יותר נכון מלהשקיע סכום חד פעמי של 1.3 מיליארד להשלמת הגדר? החיים של כולנו יקרים מפז.

כשתעלה ביום רביעי הקרוב הצעת החוק שלי להצבעה במליאת הכנסת – אנחנו בטוח נהיה בצד הנכון. אבל אל תתפלאו אם לא תשמעו על כך, כי הקואליציה הזו כנראה תעדיף, כדרכה, עמדה פוליטית משיחית מסוכנת, של קומץ קיצוניים ולטובתם בלבד, על פני פעולה אחת נכונה למען הביטחון שלנו.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 542. הגיבו: 149. שיתפו: 193.
{% trans 'Tags' %}:

עבור ביטחון מדינת ישראל ולמען האינטרס הזה בלבד - צריך לנקוט במהלכים של פירוז תמורת פיתוח ברצועת עזה, כדי שלפלסטינים ברצועה יהיה סוף סוף מה להפסיד.
זו ההמלצה של כל ראשי מערכת הביטחון, וצריך לעשות את זה עכשיו, כאשר החמאס חלש ומיואש, אחרת תושבי הדרום הם שימשיכו לשלם את המחיר הכבד של חוסר התפקוד של הממשלה הזו.

צפו בדברים שאמרתי הערב בשיחת היום אצל לוסי אהריש >>


אהבו: 41. הגיבו: 11. שיתפו: 5.
{% trans 'Tags' %}:

השאלה המדאיגה ביותר ביום קשה וטעון זה, היא מדוע הממשלה לא עשתה דבר בזמן של שקט יחסי, ב-4 השנים שחלפו מאז צוק איתן, כדי למנוע את אזעקות "צבע אדום" בדרום?

כשיורים עלינו אנחנו יודעים לירות היטב חזרה, על כך אין ויכוח. יש לנו צבא חזק ומיומן שערוך לכל תרחיש. את זה אני אומר במלוא האחריות כיו”ר ועדת המשנה למוכנות צה”ל למלחמה.

אבל מה שאין לנו זה כל מה שמעבר לאותה יכולת צבאית - זו מנהיגות שפועלת בדבקות, שמנצלת את כל המישורים המדיניים והבינלאומיים האפשריים - כדי להגיע למטרה: שקט לתושבי הדרום, ביטחון אמתי לאזרחי ישראל.

המצב הגועש ברצועת עזה אינו מפתיע. ראשי מערכת הביטחון חזרו והזהירו את הקבינט מכך שחמאס כל-כך חלש, מיואש ועם הגב לקיר, שהרצועה על סף אסון הומניטרי, ושממצב זה או שהחמאס יפעל לשיפור המצב הכלכלי ברצועה או להסלמה ומלחמה.

אך במקום להסיק מכל הנתונים את המסקנה הראויה - שיש להוביל מהלך בינלאומי לפירוז הרצועה תמורת פיתוח, הממשלה הזו העדיפה לטמון את ראשה עמוק בחול, ולחכות בשילוב ידיים למלחמה הבאה.

לצערנו היום נוכחנו לכך שההרתעה עוד לא הושגה, אבל מהלכים ראשוניים לפיתרון ארוך טווח, המצריכים מצידנו אומץ ויוזמה, גם הם לא על סדר היום של הממשלה ושל העומד בראשה.

צילום: מתוך Ynet

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 484. הגיבו: 194. שיתפו: 81.
{% trans 'Tags' %}:

האם באמת מפלגת העבודה משנה פניה? מדוע אסור לנו להתבלבל, אלא להציג לציבור תפיסה מדינית-ביטחונית ברורה, שיעדה הוא היפרדות מהפלסטינים? איך אפשר להגיע לזה? ומהי תשובתי הכנה לשאלה שפוליטיקאים רבים נופלים בה - "האם אתה שמאלן?". צפו בראיון שנערך איתי הערב ברשת >>


אהבו: 121. הגיבו: 44. שיתפו: 37.
{% trans 'Tags' %}: