המחנה הציוני

49,006 (0.00% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

עמר בר-לב / המחנה הציוני באתר כנסת פתוחה

  עמר בר-לב בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 14 בדצמבר 2018 15:16. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך 18 באוקטובר 2018 15:41. זוהי כנראה תקלה, ונשמח מאוד לשמוע על כך!


ביבי שוב מאבד עשתונות תחת לחץ.
למה רק עכשיו נזכר להרוס בתי מחבלים תוך 48 שעות? ולמה פתאום החליט כעת להכריז על הסדרת מעמדם של אלפי בתים באי"וש? אם זה נכון, מדוע לא עשה את זה בעשר השנים האחרונות? כי כנראה שזה פשוט לא נכון, אבל כרגיל הוא נלחץ - פעם מול החמאס ומתרץ לנו "בהקרבה צפויה" והפעם מול בנט והבית היהודי. צפו >>


אהבו: 60. הגיבו: 8. שיתפו: 11.
{% trans 'Tags' %}:

אנחנו תחת מתקפה. התגברות הפיגועים הרצחניים באיו"ש גובה מאתנו בכאב עוד קורבנות בנפש. היום היו אלו שני לוחמי צה"ל, סמ"ר יובל מור יוסף וסמל יוסף כהן זכרונם לברכה, שחייהם נגדעו.
כך אמרתי היום בראיון ב'שיחת היום' ברשת: "כל כלב ביג'י יומו" - צפו >>


אהבו: 72. הגיבו: 6. שיתפו: 13.
{% trans 'Tags' %}:

הממשלה חתמה על מתווה גז מושחת - והציבור ישלם.

העלייה הצפוייה ביוקר המחייה של כולנו - בעלויות החשמל, הגז, המזון, המים והארנונה, במוצרים הבסיסיים ביותר - היא גזרה קשה שיכולה היתה להימנע.

העושק הזה לא נפל משמיים לפתחי 2019, והוא בהחלט יכול היה להמנע אם הממשלה לא היתה חותמת על מתווה גז שהועיל לטייקונים וחברות הגז, אבל רע מאוד לציבור כולו.

עוד כשהמתווה נחתם וייושם היו בו בעיות קשות רבות. ברגע שהוחלט שמחיר הגז לחברת החשמל יהיה צמוד לדולר ועוד 1% לשנה, היה ברור שהכיוון לא לטובתנו. לנתון הזה משמעות כפולה: גם שהמחיר בארץ יהיה מנותק ממחירי הגז והנפט בעולם, שירדו באופן עקבי, וגם שבמשך 8 שנים מחיר אנרגית הגז לישראל דרך חברת חשמל ילך ויעלה.

זאת בדיוק ההגדרה לגניבה מהציבור, ששבוי בעל כורחו באותה החלטת ממשלה כושלת.

כל אחד ירגיש את עליית המחירים בכיסו במאות שקלים לחודש, והמשמעות היא שעד שנת 2021 נגיע יחד לכ-8 מיליארד ש”ח לפחות שנצטרך לשלם עבור הסכם כושל שהמדינה עשתה עם חברות הגז. הגזל הזה חייב להפסק, צריך סדר עדיפויות ראוי, חייבים לשנות.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 112. הגיבו: 17. שיתפו: 56.
{% trans 'Tags' %}:

שדה דב הוא ערוץ החמצן של אילת, ולכן כשמתכננים לסגור אותו - אז סוגרים לאילת את החמצן. בשלב זה, החלופה המוצעת הנוכחית של נתב"ג - היא לא באמת חלופה ובטח לא ראויה.
במדינה ישראל, בה הזמני הוא הקבוע ביותר, על הממשלה לתת את החלופה הראויה - מסוף "זמני" שיוכל לשמש את תושבי אילת.
צפו בדבריי במליאת הכנסת >>


אהבו: 133. הגיבו: 21. שיתפו: 42.
{% trans 'Tags' %}:

על היוזמה ההתקפית וההגנתית הראויה של צה"ל בצפון - מול תירוצי נתניהו להקרבת תושבי הדרום. על מי כדאי לסמוך?
צפו >>


אהבו: 114. הגיבו: 18. שיתפו: 31.
{% trans 'Tags' %}:

הפעולה ההגנתית שצה"ל עושה בשטחנו בצפון להשמדת מנהרות חיזבאללה, שהמצאותם מהווה פגיעה חמורה בריבונות מדינת ישראל - היא פעולה הכרחית וחשובה. אך יחד עם זאת, מובן שזה היווה רק תירוץ בידיי נתניהו להתקפל בפני חמאס לפני מספר שבועות.

צבא ההגנה לישראל חזק ומוסגל להתמודד מול מספר זירות במקביל, להגן בדרום ובצפון - בו זמנית.

כך בדיוק טענתי לפני מספר שבועות, מהכרותי עם המצב בצפון כיו"ר ועדת המדנה למוכנות צה"ל למלחמה - כי אותה ה"הקרבה" עליה נאם נתניהו, שנועדה לתרץ את כניעתו לחמאס, היתה לצורכי הפחדה בלבד. בין אם להפחדת חברי הקבינט, הרב דרוקמן אליו שלח את ראש המל"ל באישון לילה ואם להפחדת כלל הציבור הישראלי והסטת תשומת הלב מהפקרתו את תושבי הדרום.

ההמלצה לפני מספר שבועות של גורמי הביטחון בעת הירי של חמאס בדרום, שלא להתדרדר למערכה שם, לא נבעה מקיום הפעולה הנוכחית בשטחנו בצפון כנגד מנהרות חיזבאללה, כפי שניסה נתניהו לרמוז לציבור הישראלי.

המלצת הגורמים הביטחוניים לקבינט נבעה מהערכתם שבסוף מערכה צבאית בדרום נחזור לאותו מצב בו היינו לפני כשמונה חודשים ולכן אין בכך טעם, בעיקר מפני שהדרג המדיני לא ממש מעוניין להקל על המצב ההומניטארי בעזה כפי שהמליצו הגורמים.

בעוד נתניהו היסס, תירץ, ועשה שימוש ציני ומוטעה בביטחון המדינה, חשיפת המנהרות וסיכולן הינה ביטוי לעוד אחת מדרכי הפעולה של צה"ל, בין אם ביוזמה להתקפיות בכל מה שקשור למב"ם ואם בהגנה כפי שהיה היום.


אהבו: 149. הגיבו: 25. שיתפו: 31.
{% trans 'Tags' %}:

לא מגיע לאזרחי ישראל ראש ממשלה המואשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים. נקודה.

במקום לברך ערב החג את אזרחי ישראל, נתניהו מנצל את המעמד לאירוע ההסתה החגיגי שלו. במקום לשמוע ראש ממשלה המביא בשורה חיובית ומאחדת לציבור, הוא משתמש בכל במה כדי לקרוא נגד שומרי הסף, המשטרה והמפכ"ל או נגד התקשורת, עיתונאים, ארגוני השמאל ושאר האשמים במצבו.

המלצות המשטרה בתיק 4000 (בזק-וואלה) מוכיחות פעם נוספת את מה שידענו - ראש הממשלה נתניהו מעדיף תמיד את האינטרס האישי שלו על פני האינטרס הלאומי של כולנו.

מדובר בסדר עדיפויות לקוי, בלתי מוסרי ולא ראוי - שבגינו על נתניהו להתפטר, כפי שהיה ראוי שיעשה עוד בהמלצות המשטרה הקודמות.

כל עוד נתניהו ממשיך בתפקידו, הוא פוגע באמות המידה המוסריות של הציבור בישראל. אותם סטנדרטים לקויים הופכים עם הזמן, כשהוא במקומו, לנורמות ציבוריות מושחתות שרק הולכות ומתפשטות סביבו. עבר זמנו, וכעת את הפגיעה הקשה שלו באמון הציבור במוסדות המדינה ובנבחריו - אנחנו מחוייבים לשקם ולשנות.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 3,417. הגיבו: 1,132. שיתפו: 1,466.
{% trans 'Tags' %}:

אוכלוסיית הגמלאים, והאזרחים הותיקים בכלל - שקופה לקואליציה הזו ולממשלה המשועממת הזו. לכן הם הפילו היום את הצעת החוק הצודקת של ח”כ Michal Biran | מיכל בירן ושלי לקיצוץ דמי הניהול לגמלאים.

הרי מה יכול להיות ראוי יותר מלאפשר לאדם שכל חייו חסך כסף ליום פרישתו, להמשיך לחיות בכבוד, מבלי שיצטרך לסבול מדמי ניהול דרקוניים, ולהיות שבוי בידיהן של חברות הביטוח וקרנות הפנסיה?

מטרת החוק פשוטה: לחלץ את האזרחים הוותיקים משיני דמי הניהול הגבוהים של קרנות הפנסיה, ולהציב רף של עד 0.2% דמי ניהול מסך כל הנכסים שבחשבון הפנסיה של הגמלאי.

זו הצעת חוק עם אפס עלות תקציבית לממשלה, והיא היתה עשויה במידה רבה לחסוך מאות ואלפי שקלים בשנה לכל אותם אזרחים ותיקים.

אבל אוכלוסיית הגמלאים שקופה במדינה הזאת, שקופה לממשלה עם סדר עדיפויות שגוי ואטום. ממשלה שכזו תמשיך להשתעמם מאנשים אמתיים עם בעיות יומיומיות אפורות וקשות, היא תמיד תשתעמם מחוסר צדק, אי שוויון ועוולות אזרחיות.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 151. הגיבו: 23. שיתפו: 30.
{% trans 'Tags' %}:

שר ההדתה ממשיך במסעו לפירור החינוך הממלכתי.

נפתלי בנט, שאמור להיות שר החינוך של כל אזרחי ישראל, הופך את הכפייה הדתית-לאומנית למורשתו. הנה כמה דוגמאות מהשבוע האחרון:

1. באוניברסיטאות, בנט לא מסתפק בהפרדה המגדרית הקיימת בכיתות במסלולי הלימוד החרדיים. במקום לשים לזה סוף, עכשיו בכובעו כראש המל"ג, החליט השר להרחיב את ההפרדה במסלולים גם מחוץ לכיתות. הפרדה שכזו היא שם קוד למתן הכשר למרחבים סטריליים מנשים, שמשמעותה פגיעה בזכויותיהן של כל הסטודנטיות. אולי התירוץ של המל"ג שמדובר בעידוד השכלה גבוהה לחרדים, אבל למעשה הוא מנציח את הדיכוי, הניצול והפילוג -גישת "הפרד ומשול" שנהוגה במשטרים חשוכים.

2. כך למשל מסתבר, שכחלק מתהליך ההדתה שמוביל בנט על חשבון הילדים בחינוך הממלכתי, הוא מונע מארגוני יהדות פלורליסטית להכנס לכיתות, ובו בזמן מקדם ומממן עמותות קיצוניות וגרעינים תורניים, זאת לצד אישור ועידוד כניסתן החופשית של בנות השירות הלאומי לבתי הספר. למעשה, בתקופת כהונתו כשר - התקציב שמעביר משרד החינוך לאותן עמותות דתיות, שלוחות של הבית היהודי, זינק ב-70%.

3. אם במספרים עסקינן, מסתבר שגם במקום לאפשר מלגות לסטודנטים בסכום של 45.7 מיליון ש"ח, הוחלט להעביר בין מחצית לשליש ממנו (תלוי את מי שואלים) לנושאי יהדות, אבל יהדות אורתודוכסית בלבד. אין מה להתפלא - מדובר בסדרי עדיפויות כושלים, בהם הסטודנטים והסטודנטיות בישראל שווים פחות מכפייה דתית וערכים משיחיים.

4. למרות החלטת בג"ץ מתחילת השנה, שחייבה את מינהל החינוך הדתי להסדיר את תחום ההכוונה לשירות צבאי של בנות דתיות - בנט נמנע מלתקצב מסלולי הכנה לצבא לבנות דתיות - ובכך הוריד את המוטיבציה שלהן להתגייס ולשרת בצה"ל.

זהו, אי אפשר להתייחס לכל האירועים הללו כצירופי מקרים - יש פה תכנית הדתה סדורה מבית משנתו של בנט שמטרתה היא מדינת הלכה. זו סכנה - אסור לנו, לציבור החילוני והמסורתי, לציבור הממלכתי - להמשיך לשתוק מולה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 539. הגיבו: 125. שיתפו: 436.
{% trans 'Tags' %}:

הפרקליט הצבאי הראשי שכנגדו יצא בנט הוא רק השליח. בפועל יוצא בנט נגד הערכים הבסיסיים של צה"ל, ערכי הלחימה וטוהר הנשק, לאורם הובילו מפקדי צה"ל את פקודיהם לאורך השנים במאבק על ביטחון ישראל. צפו >>


אהבו: 957. הגיבו: 234. שיתפו: 428.
{% trans 'Tags' %}: