מרצ

95,846 ( +0.04% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

תמר זנדברג / מרצ באתר כנסת פתוחה

  תמר זנדברג בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 21 ביוני 2018 11:04. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 20 ביוני 2018 07:05


העולם הולך לכיוון אחד: אי-הפללה ולגליזציה!

ברכות לקנדה, שהופכת למדינה הראשונה ב-G7 שמעבירה לגליזציה לקנאביס. בעוד שלושה חודשים, יוכלו התושבים לרכוש ולצרוך קנאביס מבלי לעבור על החוק.

בקולורדו, למשל, הלגליזציה רק עזרה להחזיר כסף לאזרחים ממסים, הפחיתה את תאונות הדרכים וגם השימוש בסמים ונתוני הפשיעה והאלימות ירדו. קנדה היא הכלכלה הגדולה ביותר בעולם שמאשרת לגליזציה, מה שיפתח אצלה שוק קנאביס בשווי מיליארדי דולרים - שלא הולך לארגוני פשיעה ועבריינים, אלא המס ממנו משרת את הציבור.

אזרחים נורמטיביים לא צריכים להיענש פלילית על עישון קנאביס. הרכבת הזו יצאה מהתחנה, היא עוברת בתחנות מרכזיות בעולם ותגיע בקרוב גם אלינו.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 50. הגיבו: 9. שיתפו: 1.
{% trans 'Tags' %}:

רוב האנשים מבינים כבר בגיל 3 שכשהם עוצמים עיניים - עדיין רואים אותם. לביבי וליברמן זה עדיין לא ברור.

חוק המצלמות שעבר היום בקריאה טרומית הוא ניסיון מגוחך לעצום עיניים ולחשוב שאף אחד לא יצלם אותנו, בעולם שכולו מוסרט ומצולם, מרחפנים, טלפונים, לוויניים ומה לא. זהו חוק רע, ולכן הוא לא יעבור בקריאה שנייה ושלישית.

כל מטרתו של החוק הזה היא להסית נגד ארגוני זכויות אדם. אם באמת היו רוצים להגן על חיילים מפני מי שפוגע בהם, היו צריכים להחמיר את האכיפה נגד המתנחלים שפעם אחר פעם תוקפים באופן חסר רסן את זרועות הביטחון בשטחים.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 203. הגיבו: 39. שיתפו: 33.
{% trans 'Tags' %}:

היסטוריה במליאה וניצחון לקהילה הגאה!

גאה לברך את חברתי Michal Rozin מיכל רוזין, יוזמת הצעת החוק לאיסור אפלייה על רקע נטייה מינית או זהות מגדרית. ח"כ רוזין, יחד עם ח"כ דב חנין Dov Khenin, העבירו את ההצעה שהגיש במקור הח"כ לשעבר Nitzan Horowitz - ניצן הורוביץ, ונאבקו בהתנגדות הקואליציה עד שהצלחנו ביחד להעביר את ההצעה בטרומית במליאת הכנסת.

"זהו ניצחון לאופוזיציה, לציבור החופשי ולקהילה הגאה בישראל", אמרה ח"כ רוזין, יוזמת ההצעה ויו"ר השדולה הגאה בכנסת. "מול הניסיונות של הקואליציה להמשיך באפליה, היום הצלחנו בצעד חסר תקדים להביא צדק ולאשר את חוק הפרשנות שלמעשה בכוחו לבטל את האפליה החוקית נגד הקהילה הגאה בישראל. אנחנו ממשיכים במאבק עד ליום שבו ננצח".

שמעתם את מיכל. מרצ תמשיך להיאבק עד שנגיע לשוויון מלא לקהילת הלהט"ב. אין לנו את המותרות להתייאש בדרך, אנחנו ננצח. יש לנו במה להתגאות!

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,595. הגיבו: 52. שיתפו: 88.
{% trans 'Tags' %}:

‏שולחת חיזוקים לתושבי עוטף עזה, ובמיוחד במועצת אשכול, אחרי לילה קשה. כל לילה כזה רק מדגיש כמה לביבי ולליברמן אין באמת פיתרון למצוקת תושבי הדרום. בסופו של דבר, דרך שמתבססת רק על אלימות, טרור וירי לא תשפר את המצב אלא רק תדרדר אותו. גורל בני האדם משני עברי הגבול תלוי זה בזה. הדרך היחידה להבטיח שקט וביטחון לאורך זמן היא במתווה להקלות הומניטריות, שיקום הרצועה ומתווה להסרת הסגר.

גם עכשיו, גם היום, יש מה לעשות. הודנה. הקלות הומניטריות. גיוס העולם לשיקום הרצועה והסרת הסגר. כל יום שבו הנתניהו וליברמן בוחרים להתעלם מהאפשרויות האלו הוא יום של הפגנת זלזול והפקרה של בטחון התושבים ועתיד ישראל.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 489. הגיבו: 59. שיתפו: 38.
{% trans 'Tags' %}:

הבעיה הגדולה בתכנון העירוני, זה שהוא נתפס כנושא מרוחק שלא קשור אלינו, לאזרחים. במציאות, העירוניות היא שקובעת כמה זמן נעמוד בפקקים, היכן יחונכו ילדינו ומה תהיה הנגישות לבתי הספר שלהם וכמה מגוונת ומקבלת תהיה האוכלוסייה סביבנו.

כלכלנים עם טבלאות אקסל חושבים שמקסום רווחים יכול לבוא על חשבון איכות החיים, כי מבחינתם אלה קופסאות בטון שצריך כמה שיותר מהן. 93% מהישראלים חיים במרחב העירוני, אך האינטרס של מקבלי ההחלטות הוא לא אדריכלי ולא עירוני - רק נדל"ני.

אנחנו מסכמים יום גדוש בכנסת, שבו כינסנו את שדולת העירוניות, מתוך הבנה שישנה התאמה בין עירוניות נכונה לבין איכות החיים שלנו כאן.

צפו בשידור החי מדבריי במליאת הכנסת:


אהבו: 82. הגיבו: 25. שיתפו: 8.
{% trans 'Tags' %}:

״בוגד״. ״בגידה״. המילים המצמררות האלה ששיחקו תפקיד מרכזי כל כך בהסתה שקדמה לרצח רבין, חוזרות היום ובגדול.

באופן אישי אני לא משתמשת במילה הזאת מאז הרצח. במקום שהיא תעלם מהלקסיקון, המילה "בוגד" נזרקת לחלל האוויר לאחרונה יותר מדי בקלות. אלא שמה שנעשה פה מאתמול חמור הרבה יותר - במסווה של גינוי לגונן שגב, נעשה ניסיון בזוי, נבזי, שפל וחסר אחריות לקשור בין ״בגידה״ לבין שלום והסכמי אוסלו.

ח"כ אמיר אוחנה מהליכוד טען הבוקר שריגול לטובת איראן פחות חמור מתמיכה בהסכם אוסלו. זו הסתה מופרעת שמעידה על הבורות של הדובר.

גם שרת המשפטים שקד השתלחה היום ברדיו, כאחרונת הקיצוניים, ואמרה כך: "זו בושה גדולה למדינה ששר לשעבר מרגל לטובת מדינת אויב. אבל זה כבר התחיל בבגידה כשקנו את הקול שלו בהסכמי אוסלו".

אני רוצה להגיד לכולכם - תתביישו.

אם יש הצדקה לשימוש במילה ״בגידה״, זה עבור המעשים שמואשם בהם השר לשעבר גונן שגב. לא כלפי מי שהצביע בעד הסכם אוסלו, לא כלפי מי שמבין ששלום והסדר מדיני זה הסיכוי היחיד שלנו פה.

מה שאתם עושים זה לרכב על פרשת ריגול, רק כדי להסית נגד מי שמקדם שלום. זהו שפל עבורכם וגאווה גדולה עבורנו, לדעת שאנחנו בצד השני של המתרס.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,402. הגיבו: 166. שיתפו: 186.
{% trans 'Tags' %}:

להתעורר לפני ההרוג הראשון.

יותר מ-450 שריפות פרצו בעוטף עזה משיגור עפיפוני תבערה. לפי קק"ל, רק אתמול פרצו 21 שריפות באזור העוטף. התושבים חיים במסך עשן ביום וברעש אזעקות בלילה. הנזק האדיר לא פוגע רק בבני האדם, ואתמול נחנקו למוות יותר מאלף תרנגולים בקיבוץ עין השלושה. אלפי דונמים כבר התכלו, חקלאים ממתינים לפיצויים ואחרים חוששים שהם יהיו הקורבנות הכלכליים של השריפות הבאות.

ממשלת ישראל עומדת מול כל זה ולא מציעה דבר. שימו בצד הצהרות מול מיקרופונים, לממשלה הזו אין באמת פתרון. מאחורי חוסר האונים של הממשלה, עומדת בעיה רחבה: הממשלה לא מקשרת בין המצב בעוטף עזה, לבין מצבם של התושבים שגרים קילומטרים ספורים משם, בשטח הרצועה שעל סף רעב.

היום פורסם שממשל טראמפ רוצה לגייס כמיליארד דולרים לשיקום רצועת עזה, בעזרת מדינות המפרץ.

הממשל האמריקאי עושה זאת כי ברור, כמו שברור גם לבכירי צה"ל, שרק הקלות על הרצועה, שיקום הומניטרי ומתווה להסרת הסגר מעל עזה - הם הדרך היחידה לשנות את המציאות ולא ללכת לעוד מלחמה חסרת תוחלת.

הממשל האמריקאי וצה״ל לא תומכים ברעיונות מתלהמים כמו שמציעים בממשלה, אלא נשמעים הרבה יותר כמו מה שאומרים במרצ. הבחירה בין הסכם וגבולות ברורים לבין שאיפות הזויות שהן הפוך ממה שצריך לעשות, היא זו שחייבת להוביל את המדיניות הישראלית לעצב את המציאות.


אהבו: 351. הגיבו: 76. שיתפו: 17.
{% trans 'Tags' %}:

אחרי שהחריבה את המשחק עם ארגנטינה בגלל עסקנות פוליטית, רגב עושה הכל כדי לפגוע גם באירוח האירוויזיון בישראל. הפעם ההתערבות הפוליטית של רגב מגיעה באמתלה גזענית, נגד מתן ביטוי לערבית, שפה רשמית בישראל.

קשה לומר שאיבדת את הבושה, כי לא זכור מתי הייתה לך אחת כזו. התרבות והספורט חשובים לנו מדי בשביל להפקיר אותם בידיים שלך.

#מיריצאילנו_מהאירוויזיון

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 269. הגיבו: 62. שיתפו: 11.
{% trans 'Tags' %}:

מה מנסים להסתיר מאיתנו?

במפלגת ישראל ביתנו הבינו כנראה שיש בעיה עם המציאות. אז במקום לנסות לשנות אותה, מנסים להסתיר אותה.

בעידן הסמארטפונים והתקשורת החופשית, יוזמים במפלגתו של ליברמן חוק הזוי שאוסר לצלם.

הבעיה באירוע הירי של אלאור אזריה לא היתה בכך שהוא תועד, אלא בכך שהוא התרחש. הנזק למדינת ישראל לא נגרם בגלל צילום, אלא בגלל היעדר מדיניות, טיפוח הכיבוש וקבינט שלפי מבקר המדינה לא טורח למנוע את המלחמה הבאה.

אתם לא תזרקו לחלל האוויר חוקים מגוחכים, ותבטיחו לכולם שזה "למען החיילים". נגמרו הימים שמישהו קונה את זה.


אהבו: 276. הגיבו: 50. שיתפו: 37.
{% trans 'Tags' %}:

השרה רגב דורשת התערבות ממשלתית בהכנת קטעי הקישור שישודרו בין השירים באירוויזיון. לפי הפרסום בחדשות 2, שרת התרבות של ישראל זעמה כאשר לוסי איוב העזה לאחל לצופים ערב טוב גם בערבית, בנוסף לעברית ולאנגלית.

הגיע הזמן שניקח את המדינה לידיים ונעיף מהשלטון את האנשים האלה, שלא סופרים אותנו. לא מחליפים ממשלה רק בגלל התערבות באירוויזיון, אלא מדיחים אותה בגלל התעוזה לפגוע בכל מה שאנחנו אוהבים: בתרבות, בספורט, במרקם החברתי, בישראליות - שמשום מה השרה חושבת שנמצאים בבעלותה הפרטית.

גבירתי השרה, די. את אוחזת בנכסי ציבור יקרים ומפילה אותם לקרקע. הציבור לא מעניין אותך, רק האדרת שמך במרכז הליכוד. אין לך שום סיבה למחוא כפיים, יש לך הרבה סיבות ללכת הביתה. מאסנו.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 1,658. הגיבו: 216. שיתפו: 293.
{% trans 'Tags' %}: