מרצ

96,399 (-0.02% בחודש האחרון, בקירוב)

טוען נתונים נוספים...

תמר זנדברג / מרצ באתר כנסת פתוחה

  תמר זנדברג בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 20 בספטמבר 2018 17:23. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך 8 בספטמבר 2018 19:40. זוהי כנראה תקלה, ונשמח מאוד לשמוע על כך!


עג'מי? לא. ואלס עם באשיר? סביר שלא. פוקסטרוט - בוודאי שלא. וזו רק רשימה חלקית של סרטים ישראלים שכולנו אהבנו, אבל קומיסרית התרבות הייתה שמחה לגנוז אותם. כי מבחינת רגב, מה שווה היצירה המקומית אם אי אפשר לשלוט בה?

אל רגב התרגלנו אבל מי ששוב מפחד להלחם בשבילכם הוא שר האוצר כחלון שהולך והופך להערת שולים בפוליטיקה הישראלית. בתמיכת כחלון רגב רוצה לשלול תקציבים מכל סרט או מופע שלא יהלל את השלטון, אחרי שבמשך שנתיים נכשלה בקידום החוק המגלומני שלה שדורש "נאמנות בתרבות". הרי מי מאיתנו לא סיים סרט ישראלי ומיד אמר לעצמו "היה טוב, אבל חסרה לי קצת נאמנות במשחק של השחקנית הראשית".

מגיע לנו יותר. ממשלה שתאפשר תרבות ממשלה שתשמור על חופש הביטוי, ממשלה שמעודדת חופש תרבות, ממשלה שמעודדת חופש יצירה. ממשלה שעובדת למען הציבור ולא ממשלת מחשבות. מגיע לנו שרה יותר טובה ממירי רגב שבשלב הבא היא גם תדרוש שנצדיע כשנקנה פופקורן. חלאס, עזבי אותנו.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 209. הגיבו: 64. שיתפו: 22.
{% trans 'Tags' %}:

כל אחד והכיפור שלו. גמר חתימה טובה!


אהבו: 4,147. הגיבו: 195. שיתפו: 457.
{% trans 'Tags' %}:

בג"ץ הוא זה שכפה שוויון לנשים בצה"ל. בג"ץ קידם שוויון זכויות חלקי ללהט"ב, אחרי שכנסת ישראל הפנתה לקהילה הגאה עורף. בג"ץ הוא זה שמנהל קרב מאסף מול ממשלה שפועלת במצוות רבנים קיצוניים ונחושה לקצץ את כנפיו.

אז לא, גבירתי שרת המשפטים איילת שקד, בג"ץ מעולם לא היה סניף של מרצ. אבל מרצ גאה להיות כיפת הברזל של בית המשפט העליון - המבצר האחרון שעומד בינך לבין הפנטזיות הפוליטיות שלך ושל שולחייך.

צפו בשידור החי מנאומה של יו"ר מרצ תמר זנדברג, בדיון המיוחד שכינסה מרצ בפגרה בשל השתלחותה של שקד בבית המשפט העליון:


אהבו: 98. הגיבו: 43. שיתפו: 17.
{% trans 'Tags' %}:

היום לפני 25 שנה, כשרבין וערפאת עמדו על מדשאות הבית הלבן, חיילים ישראלים עוד פטרלו בעזה וברמאללה, וישראל היתה אחראית לחינוך ולרווחה של מיליוני פלסטינים. הטרור השתולל (כן, גם אז היו פיגועים), ומחוץ לעולם המערבי ישראל היתה חלשה ומבודדת.

היום לפני 25 שנה, נעשתה הסטוריה. דווקא היום אני רוצה לומר: אנחנו גאים באוסלו. ההכרה ההדדית בין ישראל לאש"ף, שעמדה ביסוד תהליך אוסלו, היתה פריצת דרך היסטורית בתולדות מדינת ישראל. זו בעיקר היתה הכרה במציאות – מציאות של שני עמים שחיים על פיסת ארץ אחת, ושגורלם יהיה תמיד קשור זה בזה. ישראל לא תיעלם, והפלסטינים לא ייעלמו. לא ביבי ולא בנט, לא טראמפ ולא אדלסון, יוכלו לאמת הפשוטה הזו.

רבין הבין את זה, ולכן הוא נרצח. פרס וביילין הבינו את זה. רון פונדק ויאיר הירשפלד הבינו את זה. כשהכיבוש יסתיים וישראל תתקיים בגבולות בטוחים ודמוקרטיים, אדריכלי אוסלו יחזרו לקבל את הכבוד הראוי להם, בתור מי שלקחו את הגורל הישראלי בידיים, שילמו מחיר אישי וציבורי כבד, אבל פרצו את הדרך לשלום.

"יש רק פיתרון רדיקלי אחד לשמור על חיי אדם: לא לוחות פלדה. לא טנקים. לא מטוסים. לא מבצרי בטון. הפיתרון הרדיקלי האחד הוא - השלום", אמר רבין בנאומו בטקס קבלת פרס נובל ב-10 בדצמבר 1994.

הסכמי אוסלו הם שחולל את הזינוק במעמדה של ישראל (שבו נתניהו אוהב להתגאות), הוציאו את ישראל מהמשבר הכלכלי, וגם הביאו את השלום עם ירדן. ובעיקר: הם פטרו אותנו מהשליטה הישירה בפלסטינים. סיום השליטה הישראלית בפלסטינים הוא האינטרס הישראלי העמוק והמתמשך ביותר. אין שום דרך אחרת להבטיח את קיומה של מדינת ישראל, לא רק כדמוקרטיה, אלא פשוט כמדינת העם היהודי. שום חוק לאום לא ישנה את העובדה הזו.

הימין לא מתנגד לאוסלו. זה שקר. הימין מתחזק את אוסלו, ואת הסטטוס קוו. הימין מתנגד לפתרון קבע. אוסלו היה מסגרת זמנית לחמש שנים (שעקרונותיה נוסחו, אגב, בחוזה השלום עם מצרים בכלל). נתניהו עלה לשלטון כדי לטרפד את הסכם הקבע, וזו משימת חייו. הוא עומד בה בהצלחה, אבל ההצלחה שלו היא הכישלון שלנו. היא מה שקיבע מציאות דו-לאומית אנטי-דמוקרטית, שמפרקת יום יום ושעה-שעה את מדינת ישראל כפי שאנחנו מכירים אותה. השליטה בפלסטינים מולידה לא רק אתגר ביטחוני, אלא גם את הגזענות, הקרע עם העם היהודי, המתקפה על חופש הביטוי ועל בית המשפט – כל אותן מחלות שמהן סובלת ישראל היום.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 254. הגיבו: 119. שיתפו: 28.
{% trans 'Tags' %}:

ג'ולי ויינברג-קונורס היא יהודיה צעירה שמתכננת את עלייתה לארץ, התנדבה בשומר הצעיר ורואה את המשך החיים שלה כאן – אבל נאסר עליה להיכנס לישראל. "את פה כדי לעשות צרות. המנהל האזרחי לא רוצה אותך כאן", אמרו לה.

אתם מבינים? גוף צבאי שפועל בשטחים קובע איזו יהודיה תיכנס לישראל ואיזו תישאר בחוץ. ולמה היא סומנה כמו עבריינית מסוכנת? כי היא ביקרה בעבר בכפר הבדואי חאן אל אחמר, במחאה על הכוונה להרוס את בתי התושבים.

אחרי שפניתי יחד עם מוסי רז - Mossi Raz לבכירי רשות האוכלוסין, ג'ולי קיבלה את האישור להיכנס לישראל. זה ארך שעתיים וחצי, שבהן הושפלה צעירה בת 23, רק בגלל דעותיה הפוליטיות.

ג'ולי היא מקרה אחד, אבל יש כאן שיטתיות ורדיפה עקבית של אנשי שמאל שמושפלים בגבולות. מי שמשתיק תקשורת, מפחד מדעות שונות. מי שרודף שמאלנים, מפחד מדעות שונות. מי ששואב השראה מארדואן ופוטין – ימצא אותנו מולו. בקרב על אופיה של ישראל, אין לנו את המותרות להפסיד.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 648. הגיבו: 113. שיתפו: 163.
{% trans 'Tags' %}:

לחזור מההורים בחג עם אוטובוס? הצחקתם את ישראל כץ.

ישראל 2018 היא מדינה שבה השמיים פתוחים והכבישים סגורים. מצד אחד, מעצמת סטארט-אפ. מצד שני, תחבורה ציבורית שמושבתת בגלל חוקי דת יותר מבכל מדינה מערבית אחרת.

בתקופת החגים אנחנו מרגישים את זה במיוחד. נסיעה להורים בחג? רק עם רכב. אוטובוס לים? לא בשבת. לחזור מבילוי ברכבת? תמצאו נהג תורן. ולמה בעצם?

מרכזי בילוי פתוחים בשבת, מלונות עובדים ומקבלים תעודת כשרות, מסעדות פתוחות וזה לא הופך את ישראל ל"פחות יהודית". אז על מי הבלוף של סגירת התחבורה הציבורית בא לעבוד?

במדינה חופשית וליברלית, למנהיגי דת יש מקום במסורת ובתרבות - לא בהכתבת מדיניות ממשלה וקביעת חופש הפעולה של אזרחיה.

הגיע הזמן שנפסיק להביך את מעצמת הסטראט-אפ של המזרח התיכון, כי לאדמו"ר מגור ממש לא אכפת מכל מה שחשוב לנו, וגם לא לממשלה שרוקדת לפי החליל שלו ומאפשרת לו לקבוע מתי קו 5 פועל ומתי לא.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 579. הגיבו: 56. שיתפו: 60.
{% trans 'Tags' %}:

מה קרה כשהדוד ביבי הגיע לארוחה בבית משפחת זנדברג?

לחצו כאן לחוברת שהכנו לכם - כדי להבטיח שתהיו לראש בארוחת החג: https://goo.gl/1eoCdg


אהבו: 342. הגיבו: 90. שיתפו: 31.
{% trans 'Tags' %}:

בדבר אחד איילת שקד צודקת: זה או אנחנו או הם.

שקד אולי מנומסת, אבל שלא נטעה: דבריה הם ה-D9 שמורם על הדמוקרטיה הליברלית. הבעיה של שרת המשפטים עם בג״ץ זה לא שהוא ״סניף מרצ״, אלא שהוא בכלל קיים. זה לא חוסר הבנה מהי דמוקרטיה, זה רצון להרוס אותה ולכונן את מדינת ההתנחלויות, הבד״ץ והעליונות היהודית במקום מדינת השוויון.

מרצ היא כל מה שהפוך מזה, ולכן זה קרב על כל מה שחשוב לנו. מי אנחנו רוצים במשרד המשפטים? שקד או מרצ? הגנה על שלטון החוק או החרבה שלו?

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 514. הגיבו: 167. שיתפו: 122.
{% trans 'Tags' %}:

אנחנו רוצים להיות מדינה חופשית וליברלית, כזו שמארחת אירוויזיון בלי להטיל משטרת מחשבות. ממש כמו שאיגוד השידור האירופי מבקש מכל מדינה מארחת.

ארדן, שתמיד נדמה שלקח ברצינות כל פרק בפולישוק, מפעיל משטרת גבולות עם קריטריונים חסויים לציבור, ומצפה שנבטל את אירוח האירוויזיון בגלל המדיניות המופרכת שלו.

אירוניה זה כשהאיש שמוכן להכניס מאות אלפי אקדחים לרחובות ישראל, חושש מקהל שבא לתחרות שירה.

למה לעצור כאן? אפשר גם להכניס יס"מניקים ליציעים בפסטיגל, כי קהל ילדים בחנוכה מסוכן לא פחות. ואפשר לעלות חזרה לפסים, לסיים את הסאגה המביכה ולקיים את האירוויזיון בישראל.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 189. הגיבו: 56. שיתפו: 23.
{% trans 'Tags' %}:

אתמול, ביום הראשון לשנת הלימודים, נחת בישראל נשיא הפיליפינים - מנהיג שלא הייתם מכניסים לכיתה של הילדים שלכם.

רגע לפני שהחבר החדש של ביבי נחת כאן, הוא הספיק להצהיר ש"ככל שיהיו יותר נשים יפות, יהיו יותר מקרי אונס". זה אותו דוטרטה שאמר: "אם לגרמניה היה היטלר, לפיליפינים יהיה אותי". והאיש הזה - שאיים להרוג נרקומנים כמו שהיטלר הרג יהודים - מתקבל במדינת ישראל בכבוד מלכים.

ביבי מוכן להלבין מנהיג לא לגיטימי, שהתגאה בטבח באזרחיו ובהפרות זכויות אדם - ולמה? כי דוטרטה מוכן לתמוך בכיבוש. אנחנו מכירים את הקטע של ביבי עם מנהיגים הזויים, כמו ראש ממשלת הונגריה שמתגאה בחזון ניאו-נאצי וראש ממשלת פולין ש אמר "היו פושעים פולנים בשואה, כמו שהיו פושעים יהודים". מדמוקרטיות ליברליות כמו גרמניה, בריטניה וצרפת הוא מתרחק. כמה נוח.

פניתי לנשיא המדינה כדי שיימנע מפגישה עם דוטרטה, ש"שנוי במחלוקת" זו מחמאה גדולה עבורו. למנהיג שסוגד להיטלר ומבין ללבם של אנסים - אין שום עולם ערכים משותף עם ישראל שהיינו רוצים לראות כאן. דוטרטה לא רצוי פה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 571. הגיבו: 273. שיתפו: 154.
{% trans 'Tags' %}: