הבית היהודי

20,668 ( +0.88% בחודש האחרון)

טוען נתונים נוספים...

מרדכי יוגב / הבית היהודי באתר כנסת פתוחה

  מרדכי יוגב בפייסבוק

  סטאטוס אחרון נאסף בתאריך: 17 באוגוסט 2018 13:42. מידע אודות העמוד נאסף בתאריך: 17 באוגוסט 2018 07:05


‏במציאות ובגדול,
'הארץ' על שלל מקטרגיו, הפסידו בגדול.
נצח ישראל שלא ישקר, ממשיך לקלוט ולבנות בכל מרחבי ארצנו, בגליל ובנגב, ביהודה ושומרון ובבקעת הירדן.
"אנו באנו ארצה לבנות ולהיבנות בה". רק במועצה איזורית בנימין, הגידול בעשור האחרון הוא של כ-35 אלף נפש כן ירבו. כך נמשיך בע"ה, בתוספת מחויבות ועוצמה.


אהבו: 14. הגיבו: 2. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

מה עשינו השבוע

1. בקרית עקרון, נפגשנו עם חברינו שלום קעטבי יו"ר הסניף. שוחחנו על הבית היהודי בקרית עקרון ועל ההיערכות לבחירות המוניציפאליות.

2. נפגשנו עם יו"ר תאי ישראלים צבי שטאובר ועם נציגים מאוניברסיטת באר שבע עד מכללת צפת. תאי ישראלים של הסטודנטים הלאומיים והדתיים - לאומיים, חשובים מאד לתודעת הסטודנטים בישראל.

3.בוועדת החינוך של הכנסת, קיימנו ישיבת היערכות לפתיחת שנת הלימודים תשע"ט. שר החינוך הציג את הישגי המשרד ואת יעדי משרד החינוך לכלל ילדי ישראל.

4. בישיבה של וועדת החינוך על החינוך המיוחד, ביקשתי משר החינוך שיטפל בהכשרות הטיפוליות הנדרשות לחינוך המיוחד, באונברסיטאות ובמכללות בפריפריה, בעיקר בדרום.

4. צומת ברוכין בשומרון, גבתה את חייו של אריאל דרסינובר ז"ל, צעיר מפתח תקוה שביקש ללמוד במכינה בברוכין.
פעלנו במשרד התחבורה לתכנון וביצוע כיכר בטיחותית בצומת.

5. לחוץ לארץ לא יצאנו, גם לא לדוג ברצועת עזה, למרות הסכם ההסדרה.
אז ביזמת חברינו עוז מילר, הסתפקנו בדיג בחוף ימה של נתניה, לאור הירח והכוכבים. מומלץ.

6. באזכרה השנתית בווינגייט, למ"פ מוביל בחטיבת הצנחנים, שנהרג לפני 38 שנים במבצע "מוביל" בלבנון, סרן מוקי קנישבך הי"ד.

7. חזרתי לעוטף עזה, להבין מהשטח בעלומים ובסעד, מה התחושות ביחס להסכם ההסדרה. הסכם עם מרצחים לא יחזיק מעמד. בעתיד, נידרש להכריע את החמאס.

"צדק צדק תרדוף..."
פרשת שופטים
שבת שלום ומבורך


אהבו: 5. הגיבו: 0. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

ברחנו מרצעות עזה. עכשיו היא הפכה לבסיס טרור


אהבו: 9. הגיבו: 2. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}:

נחש צפע - אי אפשר לאלף.
שתפו


אהבו: 34. הגיבו: 6. שיתפו: 8.
{% trans 'Tags' %}:

עם נחשי צפע לא מאולפים לא עושים הסכמים! (התרעת אורך)

בהנחה שהמטרה היא ביטחון לישראל, יש להסדרה מול חמאס שני צדדים. הצד האחד, שאם ביטחון מוסדר באמצעים דיפלומטיים ולא במלחמה שגובה חיים, זאת תמיד מציאות טובה יותר. הצד השני הוא ש*עם נחשי צפע לא מאולפים לא עושים הסכמים*, משום שברגע שיתאפשר להם - הם יכישו. זאת האידאולוגיה שלו, זאת מטרתו. כל כוונתו בהסדרה להשיג זמן לעבור ממצב נחות, על מנת להתארגן לסבב הבא ללחימה ופגיעה בנו. על כן, לא נוכל להימנע במוקדם ובמאוחר להכריע את חמאס ולשוב ולשלוט ברצועת עזה. שליטת "על" ביטחונית והומניטרית, דוגמת מבצע חומת מגן אותו ביצענו ביהודה ושומרון והשבנו לעצמנו את דליטת העל הביטחונית והומניטרית גם בשטחי A, שהפכו לקיני טרור כשמסרנו אותם לפלסטינים בהסכמי אוסלו.

גם בהתייחס לאיומים מהצפון, בחשיבה נוספת, היה נכון להכריע את חמאס ולהשמיד את בכיריו ומפקדיו, במקביל לסיוע לשיקום הרצועה ומענה הומניטרי בסיסי לתושביה. מענה הומניטרי הוא גם צו הומניטרי וגם אינטרס ישראלי. כל פעולת שיקום מעבר לה, נכון שתותנה בהשבת החללים והשבויים, ולא זאת - לא יבוצע.

שוב הוכח שאבו מאזן והרשות הפלסטינית הם רק אבן נגף ברצועת עזה וכל אשליה של גורמי שמאל בישראל בדבר מסירת רצועת עזה לידי הרשות היא משיחית, במובן השלילי והלא מציאותי. בשטחים האורבניים הערביים בעזה צריכים לשלוט מנהיגים ערביים מהרצועה ובשטחי ההתיישבות של גוש קטיף עוד תחזור ותיבנה גם ההתיישבות הזאת, ותהיה צוק איתן לשגשוג או ביטחון הרצועה כולה.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 6. הגיבו: 2. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

הבוקר ייפתח משפטו של המחבל שרצח את סמ"ר רונן לוברסקי הי"ד. אני קורא לשר הביטחון לוודא הרס בית המחבל במיידי, ככלי בארז הכלים להרתעת מחבלים - ולהצלת חיים.


אהבו: 18. הגיבו: 2. שיתפו: 3.
{% trans 'Tags' %}:

שלוש הערות לקראת שנת הלימודים החדשה. צפו בדברים שאמרתי היום בוועדת החינוך של הכנסת


אהבו: 4. הגיבו: 0. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

אמש פגשתי את בוגרי קורס ההכשרה הפרלמנטרית של תאי ישראלים של הבית היהודי, שהגיעו מאוניברסיטת באר שבע שבנגב, דרך בר אילן ואריאל ועד מכללת צפת שבצפון. דיברנו על מדיניות חוץ וביטחון, הבית היהודי ונושאי דת ומדינה. יחד ביררנו דרך וליבנו תשובות.

תקלה בטעינת התמונה. אפשר ללחוץ על כפתור הפייסבוק הקטן מצד שמאל כדי לראות את הסטאטוס המקורי

אהבו: 8. הגיבו: 2. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

לכלכלה הפלסטינית אין שום זכות עמידה בפני עצמה, כמו שמדינה פלסטינית לא הייתה בהיסטוריה ולא תהיה לעולם. אם הרשת הסלולרית הישראלית תוכל לסייע גם לאוכלוסייה הפלסטינית רק נשמח, כשם שבוועדת המשנה מתכננים את תכניות האב לכבישים, חשמל, מים, ביוב ואיכות הסביבה לכלל האוכלוסיות ביהודה ושומרון, זו היהודית וזאת הערבית. הכול מתוך הידיעה שמדינת ישראל היא זאת שתשלוט בשטחים הללו לנצח, זאת אחריותנו לדאוג לרווחת האוכלוסיות - גם בקליטה סלולרית.


אהבו: 54. הגיבו: 9. שיתפו: 0.
{% trans 'Tags' %}:

איך ייתכן ששוטר מגיע לאכוף את החוק למניעת רעשים דווקא לבית כנסת בערב שבת, בעוד כנגד כרוז המואזין, שמרעיש בניגוד לחוק גם בשעת לילה, לא נעשית אכיפה כלל?


אהבו: 45. הגיבו: 7. שיתפו: 6.
{% trans 'Tags' %}: